Észak-Magyarország, 1986. március (42. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-24 / 70. szám

1986. március 24., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Öl gólt kapott a OVIK... KVSE—D. Kinizsi 2-1 (2-0) Kazincbarcika, 1500 néző. Ve­zette: dr. Szőke. KVSE: Májer - Babus, Ke­rekes, Helgert, Fodor - Petro- vics, Majoros, Munkácsi, Leskó - Asszony, Weimper. Edző Ka­szás Gábor. Csere: Petrovics helyett Fis- ter, a 65., Majoros helyett Pla­néta, a 80. percben. Lendületesen kezdett a ha­zai gárda és már a 3. perc­ben megszerezte a vezetést. Munkácsi erős lövését Va­don csak kiütni tudta, bal- szerencséjére a labda a visz- szarohanó Leiszt térdéről a debreceni kapuba került, ön­gól, 1-0. Nem sokkal később Weimper ügyesen emelt kö­zépre balról, Asszony tejese azonban keresztben elszállt a kapu előtt. Ezután Majo­ros lövése adott munkál Va­donnak, a másik oldalon Magyar A. próbálkozott, de Májéi- a helyén volt. A bar- cikaiak többel birtokolták a labdát, a vendégek erejéből csak szórványos akciókra fu­totta, de ehhez szükségük volt a vegyész védők meg­ingásaira is. A 35. percben növelte előnyét a KVSE. Petrovics labdáját a 11 -es ponton álló Asszony lekezel­te, aztán fordulásból a kive- tödö Vadon hasa alatt a há­lóba lőtt, 2-0. A szünet után nem válto­zott a játék képe, a barci- kaiak támadtak többet, de a kapu előtt rendre elfogyott a tudomány. Az 50. percben Kiss veszélyesen csavarodó szabadrúgását Májer a bal alsó sarokból tolta szögletre. A másik oldalon Munkácsi fejesét tette ártalmatlanná Vadon. Már mindenki azt gondolta, nem esik több gól, de a 82. percben mégis szé­pítettek a vendégek. Kere­kes könnyel inüsködött saját Iti-osánál, a labda Pásztor elé került, aki a kint álló Májer felett ügyesen a jobb felső sarokba iveit, 2-1. Kellemetlen, szeles időben határozottan kezdtek a haza­iak, s jelezték ellenfelüknek, hogy számukra ezen a mér­kőzésen kizárólag a győze­lem jelent elfogadható ered­ményt. Nos, jött is gyorsan a nyugalmat jelentő találat, s utána sem nagyon jutott szóhoz a vendégcsapat. A sárga-kékek kezdeményeztek többel, a debrecenieknek még felvillanásaik sem na­gyon akadtak. Egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a nagy kedvvel mozgó Weim- perrel, aki többnyire jól játszotta meg a hozzá került labdákat. Eleinte azért len­dült döcögősen mozgásba a KVSE gépezete, mert a kö­zéppályások nem mertek fel­zárkózni, inkább a bizton­ságra ügyeltek. Amikor ész­revették, hogy a vendégek óvatosak, változtatlak és et­től kezdve hatékonyabban segítették elő az akciók ki­bontakozását. A KVSE zsi­nórban elveszítette az utolsó öt mérkőzését, most megsza­kadt a sorozat, remélhelőleg a folytatásra sem kell sokat várni. Kár, hogy a kiosztott öt sárga lap közül hármat barcikai labdarúgónak mu­tatott fel a bíró. mert így Babus és Fodor legközelebb nem szerepelhet. Jók: Hel­gert, Munkácsi, Asszony, Weimper. KASZÁS GÁBOR: — Könnyebbnek tűnt az első 45 perc után a mérkőzés, de az idegek csatájában egyik csapot sem mert képességei­hez mérten futballozni. Doros László Váci Izzó—DVTK 5-0 (2-0) Vác, 2000 néző. Vezette: Ro­zin. DVTK: Piel - Szlovák, Oláh, Teodoru, Görgei - Kiss, Szűcs, Fükő - Szlifka, Ozurják, Lippai. Edző: Bánkúti László. Cserék: ' Szlifka helyett Ba­logh, az 57. percben, Teodoru helyett Búza a 68. percben. Az eredmény csak azok számára meglepetés, akik nem látták a találkozót. A váciak ezen a napon őszi önmagukhoz képest remekül futballoztak, és a DVTK-tól jobb csapatot is legyőztek volna. A gólok sorát Móz- ner nyitotta meg. Polónyi jó ütemű megelőző szerelé­sét követően a félpályáról indult, aztán akadálytalanul vezette kapura a labdát, és 20 méterről lövésre szánta el magát. A pettyes egy vé­dőt érintve került a kapu­ba, 1-0. A 28. percben újra megzörrent a diósgyőriek hálója. Balogh T. Berához játszott, aki egy fordulattal átvette a labdát, majd a jobbösszekötő helyéről, 25 méterről a jobb alsó sarok­ba vágta, 2-0. Az 52. perc­ben Kovalik remek cselek­kel átkígyózott a védőkön, az alapvonal közeléből ma­gasan beívelt, és Csikós 5 méterről a kapu bal olda­lába helyezett. 3-0. A 63. percben Polónyi indította Kovalikot, aki Teodoruval a „nyakán” kapura tört. A védő szabálytalanul szerelt, a játékvezető határozottan a büntetőpontra mutatott. A 11 -est a sértett végezte el és nem hibázott, 4-0. 66. perc: Kovalik Cseri elé ját­szott, a csatár pedig a bal­összekötő helyéről 11 méter­ről a kapu közepébe bom­bázott, 5-0. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a DVTK mindössze két helyzetet tu­dott kidolgozni. A 25. perc­ben Dzurják egyedül vezet­te kapura a labdát, elhúz­ta a kapus mellett, de ki­sodródott, s mire beadott, már a menteni akaró vé­dők visszaértek. A 82. perc­ben Fükő került helyzetbe, de az akcióból semmi sem lett. A váciaknak minden si­került, remek napol foglak ki. A DVTK lélektelenül, szétesően játszott, védelme lassú és nehézkes volt. A gyors hazai csatárok a pi­ros-fehérek hátsó „alakza­tát” könnyen átjátszották, és egyre-másra dolgozták ki ígéretes lehetőségeiket. A Váci Izzó tulajdonképpen nagyobb arányiban is nyer­heti volna, de Piel néhány­szor jó érzékkel avatkozott közbe. A közönség nagy tapssal jutalmazta a váciak teljesítményét, míg a felju­tásról álmodozó diósgyőriek játékában csalódott. A DVTK-ból senkii nem lehet kiemelni. BANKÜTI LÁSZLÓ: — Szégyellem magam és bí­zom benne, hogy játékosaim ugyanezt teszik. Spangcl Péter További eredmények: Eger —Szolnok 1-1. Veszprém— Nyíregyháza 1-1. SZEOL- DÉLÉP SE—Ganz-MÁVAG 3-1. Szekszárd—'Keszthely 2-1. Salgótarján—Dunaújvá­ros 0-1. Nagykanizsa—©aja 5-0. Sopron—íMetripond 0-0. H. Szabó Lajos SE—Komló 2-0. az nb ii allasa 1. Szeol-Délép 23 15 4 4 47-20 34 2. Ezer 23 10 12 1 37-16 32 3. Dunaújváros 23 12 7 4 42-20 31 4. Diósgyőr 23 11 6 6 42-31 28 5. Ganz-MAVAG 23 9 * 6 35-27 26 6. Keszthely ZZ 8 t fi 23-22 24 7. Szekszárd 22 8 8 6 23-29 24 8. Salgótarján 23 8 6 9 25-23 22 9. Komló ZZ 10 2 10 38-37 22 10. Nyíregyháza 23 8 6 9 26-27 22 11. Szolnok 23 9 4 10 30-35 22 12. Sopron 23 7 7 9 28-30 21 13. Baja 22 8 5 9 30-46 21 14. Metrtpond 23 7 6 10 32-35 20 15. H. Szabó SE 23 8 4 11 28-34 20 IS. Vác 22 7 5 10 21-31 19 17. D. Kinizsi 23 5 8 10 28-35 18 18. Veszprém 22 5 8 9 20-29 18 13. N.-kanlzsn 23 5 7 11 30-38 17 20. Kazlncbarrlka 23 4 5 II 23-43 13 Kézilabda Területi bajnokság Verejtékes győzelem Beieczkyné célozza meg a kaput a B. Bányász—BHG SE találko­zón Mák József felvétele BORSODI BÁNYÁSZ— BHG SE 21-19 (8-8). Mis­kolc, városi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kliment, Papp. NB i-es női találko­zó. B. Bányász: Demeter — Enginé 5, Bocsiné 3, Feke- téné, Angyal 1, Kondiné 10, Bereczkyné 2. Csere: Keme- csei, Kovács L.-né. Edző: Csík János. A gyenge iramú és alacsony színvonalú ta­lálkozón mindkét csapat já­tékosai elemi hibákat kö­vettek el. Ügyszólván alig akadt épkézláb támadás, szép akció. A közönség és a kispadon ülő szakvezetők so­kat bosszankodtak, értetle­nül figyelték a csapatok ver­gődését. A hazaiak csupán azzal nyertek, hogy a haj­rában két helyzettel többet kihasználtak. * Folytatódott a miskolci is­kolák közötti teremtoi-na. Eredmények, leányok: 41-es iskola—22-es iskola 11-7. 28- as—8-as 6-11. 38-as—3-as 8-5. Fiúk: 28-as—22-es 17-14. 13-as—39-es 6-10. 34-es— 8-as 12-13. Labdarúgás, NB I. A labdarúgás élvonalában szombaton a 23. forduló kezdő­dött. öt összecsapásra került sor, három vasárnapra maradt. A nyitányon hat együttes maradt gól képtelen, s két váratlan ven­déggyőzelem született, de meg­lepetés a siófokiak fővárosi pontszerzése is. haladAs vse—bp. honvéd 0-0. Változatos, Jó iramú mér­kőzést vívott a két együttes, s ha a szünet után Schroter ki­használja helyzeteit, mindkét pont Szombathelyen maradt vol­na. FTC—SIÖFOK 0-0. Kifejezetten alacsony színvonalú összecsa­pást vívtak az együttesek, egyik sem érdemelt volna győzelmet... RÁBA ETO—CSEPEL 3-1 (1-0). Nehezen született meg a hazaiak győzelme, mert a Rába nem játszott jól. míg a csepeliek szervezetten védekeztek. G.: Szentes (2). Hannich (ll-esből), illetve Kovács F. VIDEOTON—VASAS 0-1 (0-1). A fővárosiak jól alkalmazták a gyors ellentámiadásokat, s ezek minden esetben veszélyt jelen­tettek a fehérvári kapura. G.: Borostyán. O. DÓZSA—ZTE 0-1 (0-0). A találkozó alig hasonlított a lab­darúgásra, mindkét csapat kriti­kán aluli teljesítményt nyújtott, a szerencsésebb nyert. G.: Páli. BP. VOLÁN—DMVSC 1-2 (0-1). A lelkes és tervszerűbben Ját­szó vendégek Varga kapus kei súlyos hibájának köszönhetik győzelmüket. G.: Krómer, illet­ve Benyó. Varga (öngól). „ MTK-VM—PÉCSI MSC 1-1 (0-1). A pécsi csatárok közül Túri és Lovász több mérkőzésre való helyzetet hagyott ki. G.: Orosz­ki, illetve Túri. TATABANYA—BÉKÉSCSABA 6-1 (2-1). A minden csapatré­szében jobb hazaiak ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek. G.: Vincze (2), Szabó, Schmidt. Kiprich (ll-esből). Plotár. illetve Vigh. AZ NB 1 ALLAS A l. Bp. Honvéd 23 14 7 2 47-22 35 2. Pécs 23 12 6 5 33-19 30 3. Rába ETO 23 9 10 4 43-32 28 4. Videoton 23 10 7 6 23-19 27 5. Zalaegerszeg 23 8 10 5 37-27 26 6. MTK-VM 23 9 6 8 39-31 24 7. G. Dózsa 23 8 8 7 28-27 24 8. FTC 23 8 8 7 26-25 24 9. Tatabánya 23 6 10 7 26-24 22 10. Haladás 23 7 T 9 25-27 21 11. Vasas 23 7 7 9 29-34 21 12. Debrecen 23 6 8 9 22-39 20 13. Békéscsaba 23 5 8 10 24-36 18 14. Siófok 23 5 7 11 23-34 17 15. Bp. Volán 23 4 8 11 24-39 16 16. Csepel 23 6 3 14 20-34 15 biklkfeu»—re kombiisuí MÁTRA CSOPORT Sajóbábony—H. Köteles SE 0-0. Sajóbábony, 400 néző. Vezette: Osvárt. Sajóbábony: Kerényi — Dalnoki (Orosz), Lipták, Dinea, Jónás. Zsí­ros, Orlóczky, Sziklai, Pa- lásthy, Tóth (Fekete), Szabó. Edző: Balázs András. Külö­nösen a második félidőben játszott nyomasztó fölényben a hazai gárda, gólt azonban nem tudott szerezni. Jók: Lipták, Sziklai. Borsodnádasd—Romhány 3-3 (1-1). Ózd, 200 néző. Ve­zette: Darók. Borsodnádasd: Molnár — Kocsárdi, Jaku- bik, Olexa, Kiss, Varga, Ka­kukk, Ágó. Balázs II. (Du­dás), Kasza, Balogh. Edző: Szendrei Béla. A gólok története, 6. perc: jobb oldali beadás után Ágó a léc alá lőtt, 1-0. 25. perc: Molnár kijött a kapujából, de nem érte el a labdát, Hodur pedig a bal sarokba fejelt, 1-1. 72. perc: Kun a 16-osról bombázott a kapu­ba. 1-2. 74. perc: Dudást a 16-oson belül szabálytalanul szerelték. A megítélt 11-est Varga értékesítette, 2-2. 78. perc: Balogh elfutott, jól ívelt középre, az érkező Ka­sza pedig a bal felső sarok­ba helyezett, 3-2. 86. perc: Kapusi 35 méteres szabad­rúgása a kapufáról Molnár hátára, majd a hálóba pat­tant, 3-3. A változatos, gó­lokban gazdag mérkőzésen a hazaiak 1-2-ről fordítottak, és győztesnek látszottak. Az utolsó percekben azonban a vendégek egy „potyaízű” góllal egyenlíteni tudtak. Át­lagon felüli teljesítmény nem akadt. Edelényi Bányász—Ózdi Kohász 1-1 (0-1). Edelény, 1800 néző. Vezette: Czirba. Edelény: Béres — Gonda, Ragyina, Tárnái, Farkas, Goór, Czél, Németh (Ko­vács), Matyi (Molnár), Kleiber, Göndör. Edző: Ko- leszár György. Özdi Kohász: Fekete — Osváth, Fodor, Stanev, Fegyvernek!, Ko­vács, Utassy, Homonnal (Szabó), Katalin, Tokár, Má- riási. Edző: Halácsi László. A gólok története, 36. perc: Katalin az elalvó védők kö­zül 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 0-1. 55. perc: Matyi ügyes összjáték után közelről egyenlített, 1-1. A jó iramú mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. Mindkét kapu gyakran for­gott veszélyben, a csatárok azonban a helyzetek kihasz­nálásában nem jeleskedtek. A szép számú közönség elé­gedetten távozott a stadion­ból, mert a csapatok lelke­sedésből is jelesre vizsgáz­tak. Jók: Béres, Gonda, Ma­tyi. Göndör, Farkas, illetve Fodor, Kovács, Katalin, To­kár. Szabadnapos: Borsodi Bá­nyász. További eredmények: Sal­gótarjáni Síküveggyár—Göd 1-0. Bélapátfalva—Gyöngyös 0-0. Nagybátony—BVSC 0-3. TISZA CSOPORT DUSE—ólefin SC 2-0 (0-0). Debrecen, 600 néző. Vezette: Pintér. Olefin SC: Dohány (Bán) — Kovács, Balogh, Bodolai, Lukács, Paulovics, Kapus, Czerva, Feledi (Csi- zi), Szép, Répási I. Edző: Toperczer Tibor. A jó talajú pályán végig szervezettebben látszottak a debreceniek, különösen bal­szélsőjük veszélyeztetett so­kat. Dohány rendre jó védé­seket mutatott be, a 60. percben még 11-est is há­rított! A hajrára feszült lett a hangulat, a 74. és a 81. percben megrezdült a len in- városiak hálója, s a második találatot követően Dohányt a játékvezető kiállította. Az Olefin gyenge napot fogott ki, nem tudta kétessé tenni a listavezető dolgát. Jók: Kovács, Paulovics. Honvéd Papp József SE— Lehel SC 0-0. Miskolc, DVTK-sporttelep, 300 néző. Vezette: Góz. H. Papp J. SE: Kiss — Pataki, Sztahon, Tóth, Szabó, Budai (Szilá­gyi), Balogh, Horváth, Vidin- czei (Tőzsér), Ökrös, Kal­már. Edző: Balogh Zoltán. Az orkánszerű szélben nagy küzdelmet vívtak a csapa­tok. A hazaiak végig töb­bet támadtak, csatáraik azonban nem bírtak a lelkes vendégvédőkkel. Jók: Hor­váth, Szabó, Sztahon. Csak röviden... TORNA. Üttörő-olimpia, megyei döntő. Miskolc, vá­rosi sportcsarnok, 32 csapat részvételével. Eredmények, leány csapatban: 1. 8-as is­kola, 2. Mezőkövesd, 2-es is­kola, 3. 40-es iskola. Fiú­csapatban: 1. 40-es iskola, 2. Leninváros, 5-ös iskola, 3. 42-es iskola. Leány egyéni­ben: 1. Karlecz (8-as), 2. Ádám (8-as), 3. Bencsik (M.- kövesd, 2-es). Fiú egyéni­ben: 1. Gyulai (40-es), 2. Szarka (Leninváros, 5-ös), 3. Bodnár (Leninváros, 5-ös). TEKE. Salgótarjáni Sík­üveggyár—Borsodi Építők Volán 7-1. Salgótarján, NB II. férfi. SÚLYEMELÉS. Pannónia Kupa — Budapest. Eredmé­nyek, 56 kg: 4. Pátrovics (KVSE) 250 (U0, 140). 60 kg: 7. Lakatos I. (DVTK) 260 (117,5, 142,5.) 82,5 kg: 2. Barsi (DVTK) 357,5 (162,5 195). ATLÉTIKA. Szegeden nemzetközi maratoni ver­senyt rendezték, mely egy­ben az országos bajnokság is volt. Papp János (DVTK) 2:14.00 órás eredménnyel az előkelő harmadik helyet sze­rezte meg. Tajti József, a 21 éven aluli labdarúgó-válogatott megbízott vezetője a vasár­napi MTK-VM—Pécsi MSC bajnoki találkozót megte­kintette a Hungária kör­úton. A szakvezető a 90 perc után a két kék-fehér keret­tagot, Katzenbachot és Bog­nárt „csatlakoztatta” társai­hoz, majd a 16 játékos a mátraházi edzőtáborba bu- szozott. Itt készül ugyanis az utánpótlás-válogatott a Len­gyelország elleni, szerdán, Gyöngyösön sorra kerülő EB- negyeddöntő visszavágójára. Ismert: az első összecsapást a lengyelek Opoléban 1:0 arányban megnyerték. Gyógytorna, fájdalom nélkül A pénteken műtéten át­esett Nyilasi Tibor állapotá­ról dr. Mohácsi János, a ma­gyar labdarúgó-válogatott csapatorvosa tájékoztatta va­sárnap az MTI sportrovatát: — A műtét utáni második napon is jó hangulatban éb­redt Nyilasi Tibor. A Sport­kórházban már megkezdte az előírt gyógytornát. Ezeket a gyakorlatokat nagy kedvvel végzi, nincsenek fájdalmai. Sétát is tett, és bízik a mi­előbbi teljes felépülésben — hangzott az orvosi összefog­laló.