Észak-Magyarország, 1985. június (41. évfolyam, 127-151. szám)

1985-06-02 / 128. szám

1985. június 3., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Vezetett, de veszített a OVIK KVSE—Dunaújváros 2-1 (1-1) Kazincbarcika, 800 néző. Vezette: Csáki. KVSE: Novák — Babus, Leskó, Hclgert, Fodor- — Pctrovics, Kálmán, Szamosi — Fister, Munkácsi, Török. Edző: Bencsik Gyula. Csere: Munkácsi helyett Asszony, a 80. percben. Szinte az első hazai akció góllal fejeződött be. A 3. percben Kálmán a jobb ol­dalon leshelyzetben vehetett át egy labdát, pontosan adott középre és az érkező Török 8 méterről a kapu közepébe lőtt, 1-0. Érdekes módon a gól a vendégeket hozta fel. akik teljesen átvették a kez­deményezést. nyomasztó fö­lénybe kerültek, s jóval töb­bet birtokolták a labdát. Nem egy esetben kapko­dott a Vegyész védelme, de egy ideig nem történt baj. Nem így a 25. percben, ami­kor balszerencsés góllal sze­rezték meg az egyenlítést jelentő találatot a vendégek. Tatár középen vezette fel a labdát, 22 méterről lőtt. a labda az egyik védő hálán megpattant és a kapujából kimozduló Novák felett ke­rült a háló közepébe, 1-1. A szünet után javult a ta­lálkozó irama, a hazaiak is erősítettek. Kiegyenlített já­tékkal teltek a percek, fo­kozatosan elszürkült a Du­naújváros. Az 57. percben egy magasan elöreívelt lab­dát Fister fejjel megcsúszta­tott, a tétovázó Boldóczky mellett Török elvitte a bőr­golyót és jól felismerve a helyzetet; 10 méterről ügye­sen lőtt a jobb alsó sarok­ba, 2-1. A hátralevő időben nagy hajrába kezdtek a ven­dégek. de igazi helyzetük sem nagyon akadt. Az egyik ellentámadás végén azonban Fister lőhetett volna a kapu­ba, de két jó csel után mel­lé durrantott. Hiába szerezte meg gyor­san a vezetést a KVSE. so­káig úgy tűnt. hogy ezen a találkozón nemigen terem a számukra babér. A vendégek ugyanis átvették az irányí­tást, s úgy futballoztak mintha otthon játszottak vol­na. A széleken vezették akci­óikat, sokat mozogtak, gyak­ran változtatták helyüket, s ez nem ízlett a hazaiaknak. A sárga-kékek képtelenek voltak tartani a lépést, érez­ni lehetett, hogy hamarosan következik az egyenlítés. Ez is történt, de utána a ven­dégek felhagytak az addig eredményes játékmóddal. Er­re érzett rá a KVSE. s a szünet után egy ügyes táma­dás végén ismét előnyre tett szert. Ez megzavarta az egy­re jobban elfáradó Dunaúj­várost. amelynek kockáztat­nia kellett. Ki is nyílt a vé­delmük jó néhány esetben, de a hazai támadók nem használták ki helyzeteiket. Küzdelmes, változatos és időnként izgalmakban bővel­kedő összecsapást láthattak a szurkolók, érdekes módon az iram a találkozó utolsó fél órájában lett a legjobb Jók: Leskó. Fodor, Kálmán. BENCSIK GYULA: — Na­gyon jó ellenfelet sikerült legyőznünk. győzelmünk ezért különösen értékes. Doros László Szolnoki MÁV MTE—Ózdi Kohász 0-0 Szolnok, 1800 néző. Vezet­te: Szekeres. ÖKSE: Fekete — Fodor, Szilágyi, Sípos, Orlóczki — Kovács, Feledi, Bezzegh — Utassy, Kanyok, Farkas. Mb. edző: Bilesch Gyula. Csere: Kovács helyett Vá­gó, a 25.. Farkas helyett To­kár, a 88. percben. Kiegyenlített játékkal lel­lek kezdetben a percek. A 10. percben Feledi erős lö­véséi tette ártalmatlanná Boros. A 22. percben Feke­te hárította Baran távolról leadott lövését. Három perc­cel ezután kényszerű cserét hajtottak végre az ózdiak, mert Kovács megsérült és el kellett hagynia a pályái. Óvatosan futballozott mind­két együttes. A 27. percben Bezzegh hatalmas erővel a felső kapufát találta telibe. A 42. percben újabb ózdi gól­szerzési lehetőség maradt ki­használatlanul: Kanyok tört kapura, a lfi-os előtt buk­tatták, de mivel nála ma­radt a labda, a játékvezető előnyszabályt alkalmazott. Közben Kanyok kisodródott, s szorongatott helyzetből le­adott lövéséi Boros hárítani tudta. A második leiidő lany­hább iramban kezdődött. Jobbára a hazaiak kezde­ményeztek, náluk volt töb­bet a labda, az ózdiak első­sorban a • kontraakciókkal igyekeztek zavart kelteni a hazaiak védelmében. A 64. percben Feledi lövése Bo­rosról pattant a mezőnybe. Három perccel később Kán­tor a 16-os sarkáról kísérle­tezett. de labdája a bal ol­dali lécről kifelé perdült. A 70. percben megint az óz­diak hibáztak el egy gólszer­zési lehetőséget. Kanyok el­vette a labdát a védőktől, Vágóhoz továbbított, akinek a lövése a kapusról pattant a mezőnybe. A hátralevő időben a szolnokiak min­dent megkíséreltek a győ­zelem kicsikarása érdekében, de sablonos akcióikat rend­re hárította a szervezetten és fegyelmezetten harcoló ózdi védelem. Az első 45 percben nem volt különösebb okuk az iz­galomra a nézőknek. Az óz­diak jól megszervezték a vé­delmüket, követő emberfo­gást alkalmaztak és ez látha­tóan nem kedvezett a hazai­aknak. Bezzegh árnyékként kísérte Rostást, aki nem is nagyon rúgott mellette lab­dába. Egyenlő erők küzdel­me folyt a pályán, s az Ózd már az első félidőben akár kétgólos vezetésre is szert tehetett volna, ha játékosai jobban összpontosítanak. A szünet után a hazaiak na­gyobb iramot diktáltak, de erejükből csak 20 perces mezőny fölény kiharcolására futotta. Kevés tervszerűsé­get leheteti felfedezni csa­patjátékukban, elképzelés nélkül kísérletezlek. Táma­dásaik rendre megtörtek a szívósan küzdő ózdi védel­men. Igazságos a döntetlen, de az abszolút helyzetek számát figyelembe véve, a vendégek közelebb álltak a teljes sikerhez. Jók: Feledi, Bezzegh, Utassy Kanyok. BILESCH GYULA: — Labdarúgóink betartották a taktikai utasításokat, s meg­érdemelten szerezték meg az egyik bajnoki pontot. Pataki István Bp. Volán—DVTK 3-1 (0-1) Budapest, Czabán Samu tér, 500 néző. Vezette: Bubo- ri. DVTK: Veréb — Szlovák, Szűcs, Görgci, Szemere — Oláh, Fükö. Menyhárt — Lip- pai, Dzurják, Balogh. Edző:’ Bánkuti László. Csere; Menyhárt helyett Szlifka a 76. percben. Az első húsz percben me­zőnyjátékot láthattak a né­zők, majd a 30. percben Dzurják átkígyózott a hazai védőkön, aztán kisodródva, 10 méterről a bal alsó sarok­ba gurított, 0-1. (A Volán SC kapusa csak nézte a jele­netet ...) Ezután kiegyenlí­tett küzdelemmel teltek a percek. A hazaiak erőtlen próbálkozásait biztosan ver­te vissza a DVTK védelme. A szünet után, a 67. perc­ben egyenlített a közlekedé­si együttes. Jobb oldali szög­letet követően Hatvanger elé került a labda, aki egyből. 16 méterről a jobb sarokba vágta a labdát. 1-1. „Meg­táltosodott” a Volán, és egy­re-másra vezette ígéretes ak­cióit. A 70. percben pedig már vezetést is szerzett. Óriási tömörülés támadt a DVTK kapuja előtt. Huszár végül 15 méterről a lábak között rést találva volt ered­ményes, 2-1. A 86. percben megpecsételődött a diósgyő­riek sorsa. A csereként be­állt Vincze indította a tá­madást, remekül ívelt kö­zépre, Szeibert pedig a vé­dők közül kiemelkedve. 10 méterről a hálóba fejelt. 3-1. Öt egymást követő győze­lem után most nem szerez­tek pontot a vendégek, s ezt csak maguknak „köszönhe­tik”. hiszen sokáig 1-0-ra vezettek és biztos nyertes­nek tűntek. Különösen az első félidőben futballoztak ötletesen, szervezetten. Tak­tikájuk bevált: zártan véde­keztek és ha lehetőségük nyílt rá, bátran vállalkoztak ellenakciók indítására is. A „Volán-lavinát" az egyenlí­tő gól indította el. A ven­dégek védelmi hibáit kö­nyörtelenül kihasználták és három perc alatt fordítottak az eredményen. Látni lehe­tett: a DVTK már nem tud újítani. A közlekedésiek 1-1 után jó teljesítményt nyúj­tottak. ezért rászolgáltak a két bajnoki pontra. Jók: Görgei. Oláh. Menyhárt. BANKÜTI LÁSZLÓ: — Korrekt volt a játékvezetés! Sajnos kél elemi védelmi hi­bánk miatt veszítettünk. További eredmények: Keszthely—22-es Volán 1-0. Bakony Vegyész—Debreceni Kinizsi 3-1. Sopron—Nagy­kanizsa 3-1. Szekszárd—Met- ripond 1-0. Salgótarján—Si­ófok 0-0. Nyíregyháza—Ta­polca 1-0. Baja—Váci Izzó 0-0. az nb ii. Állasa 1. Bp. Volán 35 21 8 6 75-46 50 2. Siófok 35 19 10 6 59-34 48 3. Vác 35 17 12 6 58-30 46 4. STC 35 17 8 10 48-32 42 5. Szolnok 35 16 8 11 55-37 40 6. D. Kinizsi 35 15 10 10 60-51 40 7. Sopron 35 14 11 10 46-43 39 8. Diósgyőr* 35 16 10 9 67-49 38 9. Ny.-háza* 35 17 7 11 48-31 37 10. KVSE 35 12 12 11 43-40 36 11. 1).-újváros 35 11 14 10 42-46 36 12. Mctripond 35 11 11 13 39-38 :y 13. Keszthely 35 11 8 16 38-42 30 14. Ózd 35 10 10 15 35-41 30 15. Baja 35 10 10 15 40-50 30 16. N.-kanizsa 35 10 9 16 47-60 29 17. Szekszárd 35 9 11 15 40-55 29 18. Bakony Vegyész 35 10 8 17 41-55 28 19. Tapolca 35 4 8 23 30-89 16 20. 22-es Volán 35 4 7 24 34-76 15 • = A Nyíregyházától és a Diósgyőriül 1—4 büntetőpont le­vonva. Középiskolás országos bajnokság Módai Mónika, a miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium tanulója ma­gabiztos versenyzéssel nyerte a 100 méteres síkfutást. Fotó: Mák József REKORDNEVEZÉS. Szemet gyönyörködtető látványt nyúj­tott a hét végén a DVTK sporttelepe. Az atléták kö­zépiskolás bajnokságának or­szágos döntőjén 1200 (!) diák vett részt. Valamennyi me­gyéből eljöttek a legjobbak, s az csak természetes, hogy Miskolcra érkeztek a sport­ág vezetői, élükön dr. Nyer­ges Mihállyal, a 'MASZ fő­titkárával. A kétnapos ese­mény után joggal örvend­hettek a sportág szerelmesei: 20 középiskolás csúcs szüle­tett! Pedig az időjárás nem volt éppenséggel ideális, hol esett, hol fújt. de ez nem befolyásolta a fiatalokat. MÁD AI MÓNIKÁRÓL, a miskolci Zrínyi Ilona Gimná­zium tanulójáról akár külön fejezetet is írhatnánk. Két aranyérme ugyanis önma­gáért beszél! A 200 méteres síkfutás előfutamában már rekordot futott, hogy aztán a döntőben saját csúcsát múlja felül. Érdemes rá ala­posan odafigyelni, hiszen még sokra viheti! Jelest ér­demelnek a kazincbarcikai 105-ös Szakmunkásképző In­tézet atlétái is. akik a fiú II. korcsoportos pontversenyben a második helyet szerezték meg — 70 ponttal. EREDMÉNYEK. Leányok. I. kcs. 100 m: 1. Mádai (Zrínyi, testnevelő tanár: Kispál Jánosné) 12.30,... 4. Naár (Zrínyi) 12.89. I. kcs. 200 m: 1. Mádai 24.24, új középiskolás csúcs, 2. File (101-es Szakm.) 25.36. 4x100 m„ I. kcs.: 3. Zrínyi (Mádai. Tóth, Májer, Naár) 49.08. 1500 m. I. kcs.: 5. Szabó (Herman G.) 4:44.98. 400 m, I. kcs.: 3. Kasza (Kun G. Lenin város) 57.25. 4x400 m, l. kcs.: 6. Zrínyi G. 4:03.69. Fiúk, 200 m, I. kcs.: 2. Be­kecs (106-os Szakm.. Lenin- város) 21.78. 800 m. I. kcs.: 3. Tóth (Földes) 1:53.86. 100 m. I. kcs.: 4. Bekecs (106-os Szakm.) 11,33. 110 m, gát, I. kcs.: 3. Dobár (Kun G.) 15.01. 1500 m, I. kcs.: 6. Tóth (Föl­des G.) 4:02.31. 4x100 m, II. kcs.: 4. 105-ös Szakmunkás- képző 45.18. 110 m. gát II. kcs.: 2. Kilián G. (Tóth. Kö­vér. Gáspár. Antal) 16.407., 5. 105-ös Szakmunkás­képző 17.417. 4x400 m, II. kcs.: 5. Kilián G. 3:35.64. 3000 m, II. kcs.: 5. 105-ös Szakmunkásképző 38:44.2. Magas II. kcs.: 2. 105-ös Szakmunkásképző 176.25. Tá­vol I. kcs.: 6. Hargitai (100- as Szakmunkásképző) 710. Távol II. kcs.: 3. 105-ös Szakmunkásképző (Deme. Szűcs. Deák. Gyenes) 611.75. Gerely II. kcs.: 1. 105-ös Szakmunkásképző (Deák Miklós. Deme Gyula, Gálik Zsolt, Bencsik Zoltán, test­nevelő tanár: Oláh Zsolt) 46.25. Hármas I. kcs.: 5. Hargitai (100-as Szakm.) 14.46. A pontversenyben az első korcsoportos leányok között a Zrínyi Gimnázium 41 ponttal a harmadik lett. A második korcsoportos fiúk mezőnyében pedig a 105-ös Szakmunkásképző 70 ponttal a második helyet szerezte meg. (A bajnokság esemé­nyeire lapunkban visszaté­rünk.) K. T. Területi bajnokság Hat gólt kapott az Edelény MATRA CSOPORT Miskolci VSC—Gyöngyös 2-2 (0-0). Miskolc, 400 núzó. Vezette: Kiss. MVSC: Udvari — Miha- lovszky, Bartók. Csonó. Króméi-, Bobkó. Jurák, Kiss, Zsíros íDüri). .láger. Timári (Kocsis). Edző: István Alfréd. A gólok története. 58. perc: baloldali be­adás után Csomány laposan középre gurított és Nagy G. a kapuba lőtt. 0-1. 70. perc: a játékvezető érthetetlenül sza­badrúgást ítélt a vendégek ja­vára. a leg úrit o-tt labdát Szabó Patócshoz továbbította, aki a kimozduló kapus fölött a háló­ba emelt. o-2. 71. pere: hosszú indítással Jäger a jobb oldalon ellütött, beadására Timári emel­kedett a legmagasabbra és a bal felső sarokba fejelt. 1-2. 90. perc: Jáger a félpályáról vezet­te Lel a labdát, középre tört és nagy lövése a bal alsó sarokba vágódott. 2-2. Az. eszközökben nem válogató gyöngyösiek ellen a sírból hozta vissza az egyik pontot a hazai eárda. Jók: Ud­vari. Krémer. Bobkó. Kiállítva: Dóri. Bélapátfalva—Borsodnádasd 2- 1 (1-8). Bélapátfalva. 600 néző. Vezette: Ágoston. B.-nádasd: Molnár — Cseh. Bíró. Túrái. Fükö (Balázs). Vincze. Varga. Zimánvi (Ligeti). Kasza. Stanev. Dudás. Edző: Frenkó László. A gólok története. 43. pere: balol­dali támadás után Horváth lb méterről a jobb sarokba emelt. 1-0. 49. perc a bal oldalról Sólyom bea'dott és a labdát Patkós a hálóba lőtte. 2-0. 75. perc: kapu előtti kavarodás után büntető­ből Stanev révén, szépített a vendégcsapat. 2-1. A vendégek sokat támadtak, mégis vesztes­ként hagyták el a játékteret. Jók: Bíró. Vincze. Stanev. Recsk—Honvéd Papp József SE 3- 1 (0-1). Recsk. 500 néző. Vezet­te : Makovinvi. A gólok története. 12. perc: jobboldali támadás után Kalmár talált a kapuba. 0- 1. 53. perc: Csányi labdálát Háncsok a bal sarokba lőtte. 1- 1. 70. perc: Kolozsvári beadá­sai Szabó a védők közül kibújva továbbította a kapuba. 2-J. 82. perc: Csányi Bencsiket indította, aki a vetődő kapus mellett ál­lította be a végeredményt. 3-1. A második félidőben jól játszot­tak a hazaiak és megérdemelten nyertek. Jók: Sárközi. Kalmár. Borsodi Építők Volán—Salgó­tarjáni Síküveggyár 2-1 (2-1). Miskolc. 200 néző. BÉVSC: Kiss A. — Szunyó. Lugosi. Gácsi. Ta­más (Sverla). Demeter (Miklós) Orosz. Bodnar. Fekete, Czél. Ve­res. Mb. edző: Csongrádi Sándor. A gólok története. 2. perc: Krá- lik 20 méterről volt eredményes. 0-1. 18. perc: jobb oldali beadás után Bodnár 6 méterről egyenlí­tett. 1-1. 4L perc:, baloldali tá­madás után Orosz állította be a végeredményt. 2-1. A végig küz­delmes. változatos találkozón helyzetei alapján megérdemelten nyert a hazai gárda1. Jók: Kiss A.. Orosz, Bodnár. Hatvan—Edelény 6-1 (4-0). Hat­van. 600 néző. Vezette: Takács. Edelény: Béres — Gonda. Tár­nái. Csorba. Farkas. Koleszár. Madarász (Szalui). Németh (Szert). Kiss. Kleiber. Kovács. Edző: Balogh Zoltán. A min­den csapat részében jobb hazai­ak ilyen arányban is megérde­melten nyertek. G.: Juhász (2). Gohér. Horváth. Sváb (11-esböl). Zom bori. illetve Kleiber. A ven­dégek közül senkit nem lehet kiemelni. Romhány—Sajóbábony 3-3 (VI). Romhány. 600 néző. Ve­zette: Paksi. Sajóbábony: Keré- nyi — Dalnoki. Svak. Sziklai. Bcnkö. Sebők (Budai). Antal (Gvovai). Kiss. Tóth. Pál. Pa- lasthy. Edző: Balázs András. A vendégek szerezték meg a ve­zetést. majd felváltva estek a gólok. A hazaiak végül a 92. percben szerencsés körülmények között egyenlítettek és szerezték meg az egyik pontot. G.: Tréz- nik. Sági. Matyóka. illetve Kiss (2). Budai. Jók: Svak. Kiss. TISZA CSOPORT Olefin SC—Jászkisér 1-0 (0-0). Jászkisér. 300 néző. A vendégek gólját Lukács szerezte. Ökölvívó EB Somot! Európa-bajnok Vasárnap több mint egyhe­tes küzdelemsorozat végén le­bonyolították a 26. ökölvívó Európa-bajnokság döntőit a Bu­dapest Sportcsarnokban. A 63,5 kilogrammos súlycsoportban Bácskái az NDK-beli Mehner el­len lépett szoritóba, de csak az első menet hozta egyenlő erők küzdelmét. A hallei sportoló 5:0 arányú pontozásos győzelmet aratott. A 75 kilogrammosok kö­zött Füzesy 5:0 arányban ma­radt alul Maske (NDK) ellené­ben. A magyar versenyző en­nek ellenére nem vallott szé­gyent, látványosan öklözött. Ne­hézsúlyban Alvics a szovjet Ja- gubkinnal mérkőzött. A Bp. Hon­véd sportolója a harmadik me­netben mindent egy lapra tett fel, óriási fölénybe került, de sajnos ez sem volt elegendő a pontozók meggyőzéséhez, így 5:o arányú vereséget szenvedett. A szupernehézsúlyúak döntőjé­ben Somodi nagyszerű küzde­lemben 4:l-es pontozásos győ­zelmet szerzett a szovjet Jakovi - jev ellen. A magyar csapat leg­idősebb tagja — tíz év kihagyás után — győzelmével a magyar ökölvívósport 21. EB-aranyér- mét harcolta ki. isaszegi (48 kg), Botos (54 kg) és Hranek (71 kg) bronzérmet szerzett. Az Európa- bajnokság az NDK-belieknek si­került a legjobban, hiszen spor­tolóik 5 aranyéremmel gazda­godva térhettek haza. iü fi TOTÓ 22. heti eredménye 1. FRANKI ÉRT—HAMBURG 2. DÜSSELDORF—MttNCHENGLADBACH 3. SCHALKE 04—DORTMUND 4. ST. PAULI—BLAU WEISS 90 5. ULM—FORTUNA KÖLN 6. FC HOMBURG—DUISBURG 7. AACHEN—SAARBRÜCKEN 8. DARMSTADT—NÜRNBERG 9. BOLOGNA—PESCARA 10. CAMPOBASSO—GENOA 11. PARMA—VARESE 12. TARANTO—F.MVOLI 13. TRIESTINA—LECCE -fl MONZA—CKSENA i-ü 1 2-1 1 8-1 1 1-0 1 4-4 X 9-0 1 I-I \ 0-4 2 0-0 \ 1-0 1 I-l X l-l \ 1-1 \ t-0 1