Észak-Magyarország, 1985. május (41. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-12 / 110. szám

1985. május 13., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Váratlan ózdi hidegzuhany DVTK—Sopron 4-0 (4-0) Diósgyőr, 1500 néző. Ve­zette: Inges. DVTK: Veréb - Szlovák, Szűcs, Oláh, Görgei — Kiss Menyhárt, Balogh — Szlifka, Dzurják, Lippai. Edző: Bánkúti László. Csere: Szlifka helyett Fükő, a 70. percben. .Jó ideig nem történi semmi említésre érdemes esemény a pályán, sok volt a hiba, az eladott labda. Jobbára a hazaiak kezdemé­nyeztek, a soproniak kizá­rólag a védekezéssel törőd­tek. Oláh fejelt közelről a kapu mellé, a másik oldalon Szlovák hazaadása okozott izgalmat, de a labda elke­rülte a kaput, így szöglet lett a dologból. Nem sokkal később Gunyhó edző Csóka elhibázott fejese után temet­te kezébe arcát, hiszen a középpályás 3 méterről fe­jelt fölé. Amikor felhang­zott a szurkolók ébresztőt követelő kórusa, sebességet váltott a DVTK és negyed­óra leforgása alatt eldön­tötte a mérkőzést. A 18. percben Kiss a jobb oldal­ról emelt a kapu elé, Lip­pai robbant a dermedten álló védők közé és az ötös­ről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. A 29. percben is­mét Kiss készítette elő az újabb diósgyőri gólt. Jobb­ról beívelt szögletéből Dzur­ják 7 méterről fejelt a ka­pu bal oldalába, 2-0. Egy perccel később ismét volt okuk a szurkolóknak az örömre. Dzurják c setlett- botlotl -a labdával, a védők nem tudták szerelni, a kö­zépcsatár kilépett közülük, majd a kifutó kapus mellett 12 méterről a bal sarokba helyezett, 3-0. A 34. perc­ben született meg a találko­zó negyedik, s egyben utol­só gólja. Menyhárt labdájá­val Dzurják lépett ki a vé­dők közül, átemelt a kifutó kapus felett, aztán mielőtt a védők felszabadíthattak volna, közelről fejjel továb­bította a labdát a hálóba, 4-0. A szünet után nagyon le­ült a találkozó, a diósgyőri­ek láthatóan elégedettek voltak az eredménnyel, így nem is erőltették túlzottan a góllövést. A legnagyobb hely­zet a 66. percben maradt kihasználatlanul, amikor Menyhárt sakk-matt lehető­séget teremtett Dzurják előtt. de a középcsatár nem tudta lekezelni a labdát, s addig pepecselt, amíg szerelték. Nem volt egy súlycsoport­ban ezen a délutánon a kél együttes. A soproniak nem tudták igazolni korábbi tel­jesít menyüket, megszeppen­ve léptek pályára, támadá­sok vezetésére jószerével nem is vállalkoztak. A DVTK negyedóra alatt el­döntötte a két pont sorsát, ügyesen kihasználva a ven­dégvédők sorozatos megin­gásait. A vendégeknek fel­villanásokra sem . futotta erejükből, láthatóan nagyon letörte őket a gyorsan beka­pott négy gól. Á DVTK lab­darúgóinak túlzottan meg sem kellett izzadniuk a fö­lényes siker érdekében, bár az időjárásra semmi panasz, nem lehetett. Jók: Görgei. Kiss. Menyhárt. Dzurják. BANKÜTI LÁSZLÓ: — Ügy gondolom, hogy egyér­telmű, fölényes győzelmet arattunk. A szünet után ki­ütközött játékosainkon az idegi és fizikai fáradtság, amely az erőltetett tavaszi menetelésnek tudható be. Doms László KVSE—Bauxitbányász 2-0 (1-0) Tapolca, 600 néző. Vezet­te: Gergácz. KVSE: Novák - Babus, Leskó, Helgert, Fodor - Pet- rovics, Szamosi, Majoros - Fister, Munkácsi, Török. Ed­ző: Bencsik Gyula. Csere: Szamosi helyett Asszony, a 76. percben. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. Az 5. percben Udvardi lefutotta a védőket, beadását Glázer mellé lőtte. A .másik oldalon Petrovics 25 méteres szabadrúgása a sorfaltól vágódott le. A 12. percben Török futott el a jobb oldalon, beadott .labdá­ját Fister közelről a kapu mellé perdítette. Később Bencze veszélyes fejesét véd­te Novák. Többet támadtak a hazaiak, de jól zárt a har­cikat védelem. A 43. percben gyors ellenakció végén Sza­mosi 20 méterről a- felső lé­cet találta el. A 45. percben jobb oldali szögiét után Koz­ma kifejelte a labdát, a ta­polcai védők utána futottak, a szemfüles Helgert felis­merte a lehetőséget, hátul­ról indulva kilépett a vé­dők közül és a kifutó kapust is kicselezve 20 méterről az üresen hagyott hálóba gurí­tott. 1-0. A szünet után ismét a ha­zaiak rohamoztak, de fölé­nyük változatlanul meddő volt, A vendégek kevesebb támadása rendre veszélyt je­lentett. Az 58. percben Fis­ter lövését Czanka még bra­vúrral hárította, a kipattanó labdára Török rácsapott és két szép csel után a hálóba helyezett. 2-0. A 63. percben Bencze Törő elé fejelt, aki közelről a léc fölé emelt. A 70. percben Németh fejese nyomán a felső lécen csat­tant a labda. A vendégek időnként beszorultak, de jól védekeztek. Remek napsütésben, jó iramban , kezdtek a csapa­tok. Jobbára a tapolcaiak irányították a játékot. de csatáraik képtelenek voltak eredményesen megbirkózni a fegyelmezetten. magabizto­san játszó védőkkel szem­ben. A KVSE a mezőnyben ügyesen, jól kombinált, de egy alkalomtól eltekintve ők sem sok veszélyt jelenteitek a kapura. A második 45 percben a Bauxitbányász be­szorította ellenfelét, az első ellentámadásból mégis a barcikaiak növelték előnyü­ket. összességében a 90 perc a hazai támadók és a ven­dégvédők harcát hozta. A ru­tinosabb KVSE rászolgált a győzelemre. Jók: Helgert. Török. Fister, Petrovics. BENCSIK GYULA: — A meleg bágyasztóan hatott já­tékunkra. Ügy érzem, hogy fegyelmezett teljesítménnyel megérdemelten nyertünk. Flaskár István Bakony Vegyész—Ózdi Kohász 2-0 (2-0) Ózd, 2200 néző. Vezette: Mester. ÓKSE: Fekete - Orlóczky, Szilágyi, Osváth, Pribék - Bezzegh, Tokár, Feledi, Vágá - Utassy, Kanyok. Mb. edző: Bilesch Gyula. Cserék: Tokár helyett Sipos és Feledi helyett Homonnai, mindkettő a 46. percben. Ózdi helyzettel ^kezdődött a mérkőzés. Kanyok beadá­sát Utassy elől vágták ki a vendégvédők. Az. 5. percben váratlanul vezetést szerzett a vendégcsapat. Jobb oldali szöglet után az elalvó ózdi védők közül Lechner kibújt és az ötösről a jobb alsó sarokba csúsztatta a vendé­gek vezető gólját. 1-0. A 14. percben az ózdi védők hibá­jából Árki szerzett labdát az ózdi térfél közepén. Ka­pura vezette, jól látta meg, hogy Tóth középen üresen maradt, hozzá játszott, a veszprémi balszélsö a 16-os- ról Fekete mellett a kapu közepébe bombázott, 2-0. Négy- perc múlva az ózdiak előtt is adódott helyzet, a bal oldalról beadott labda Kanyokot fedezetlenül ta­lálta. de az ózdi csatár ziccerhelyzetből gyengén gu­rított kapura. Pár perc múl­va Utassy 6 méteres fejese kerülte el a veszprémiek kapuját. A 24. percben Utassy 11 méterről lőtte ka­pura a labdát. Jugovics szögletre hárított. A 27. perc­ben Álki ismét lefutotta az ózdi védőket, beadása Szi­lágyi lábáról Bognár elé ke­rült. aki mellé durrantolt. Hét perc múlva Feledi jó helyzetből ..lelőtte" Vágót. A 43. percben ismét gólhely­zetben hibázlak az ózdiak. A Bakony ötösén Kanyok. Tokár majd Utassy ügyet­lenkedett és nem tudott a kapuba találni. A befejezés előtt egy perccel Kanyok II méteres lövése szállt a ka­pu mellé. A szünet után gólhelyzetet hagyott ki az Ózd. Sipos előreívelését Utassy Vágó elé fejelte, aki az ötösről mellé lőtt. Nem sokkal utá­na Kanyok fejelt mellé, majd Osváth lövését védte Palla. A 63. percben Jugo­vics 22 méteres szabadrúgá­sa csattant a felső lécen, vé­gül Kanyok lőtt az ötösről fölé. Két védelmi hiba. kél gyors gól, s mindez a mér­kőzés elején. Ez teljesen megzavarta az ózdiakat, na­gyon sok hibával játszottak, a Bakony pedig beállt véde­kezni. Teljesen átengedte a kezdeményezést az ózdiak­nak. akik végig is támadták a találkozót, de olyan gyá­moltalan csatárjátékot pro­dukáltak. hogy képtelenek voltak a kapuba találni. A szoros emberfogás nem tet­szett az ózdiaknak, a kont­ratámadások pedig többször hozták zavarba az ózdiak védelmét. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a Bakony megérdemelten szerezte meg a kél pontot. Átlagon felü­li ózdi teljesítmény nem akadt. BILESCH GYULA: — Fe­gyelmezetlen emberekkel, ügyetlen támadókkal nem le­het nyerni... Ilanyiszkó István További eredmények: Debre­ceni Kinizsi—Dunaújváros 4-1. Nagykanizsa—Vác o-l. Siófok— Baia 1-0. Volán SC—Szekszárd 3-0. Szolnok—Salgótarján l-o. Nyíregyháza—Keszthely 2-0. Melrioond—22-es Volán 2-t, az Na ti. allas/v Területi bajnokság Ki hinné el, hogy ez a helyzet bizony kimaradt?... Pedig így történt. A Honvéd Papp J. SE-MVSC találkozón a honvédegyüttes csatára (fehér mezben) ilyen közelről sem tudott az üres kapuba (!) betalálni. (H. Papp J. SE-MVSC 1-3.) Mák József felvétele MÁTRA CSOPORT Sajóbábony—BKV Előre 0-0. Sajóbábony. 600 néző. Vezette: Osvárt. Sajóbábony: Kerényi — Dalnoki. Benkő. Svak. Liplák, Beregszászi (Jónás). Palásthy (Antal). Kiss. Sziklai. Tóth. Szabó. Edző: Balázs András. A küz­delmes találkozón igazságos eredmény született. Jók: Dalnoki. Szabó. Miskolci VSC—Honvéd Papp József SE 3-1 (1-0). Miskolc, 400 néző. Vezette: Lója II. MVSC: Udvari — Krémet'. Gyöngyösi. Csonó. Túrái, Bobkó. Bartek (Kas­sai). Mihalovszky. Dóri, Kiss G. (Tulai). Zsíros. Edző; István Alfréd. Papp SE: Sár­közi — Szabó, Sztahon. Kon­dás. Gyetvai. Béni. Nahóczky (Szilágyi). Héjas, Kalmár. Hajdú (Németh). Kosztyu. Edző: Orosz István. A sok­kal harcosabb, bátrabb ven­dégek rászolgáltak a győze­lemre a sok helyzetet elpus­kázó honvédek ellen. A gó­lokat Kiss G., Dóri. Béni (öngól), illetve Kosztyu sze­rezték. Jók: Csonó, Dóri. Bobkó, illetve Gyetvai. Borsodnádasd—Gyöngyös 4-0 (2-0). Gyöngyös, 1200 néző. Vezette: Gáspár. Bor­sodnádasd: Molnár — Cseh. Bíró. Fükő. Túrái. Vincze. Zimányi (Kakukk). Varga, Stanev, Kulcsár (Kasza). Du­dás. Edző: Frenkö László. A gólok története. 26. perc: Stanev középre gurítását Vincze kapásból lőtte a há­lóba. 1-0. 33. perc: Stanev elfutott, beadását Fükő 16 méterről továbbította a ka­puba. 2-0. 60. perc: Stanev egyéni szóló után az ötösről talált a hálóba. 3-0. 74. perc: Dudás állította be a vég­eredményt. 4-0. A vendégek határtalan lelkesedéssel játsz.' va, meglepő, de teljesen megérdemelt sikert arattak. Eredményekről — sorokban KOSÁRLABDA. DVTK— Nyíregyházi Tanárképző 66-62 (45-36). Miskolc, városi sportcsarnok. 100 néző. Ve­zette: Heimuth. Borsos. Női Felszabadulási Kupa találko­zó. Ld.: Medgyesi (22). Áron­ná (21). TENISZ. Megyei korcso­portos csapatbajnokság, Mis­kolc. Eredmények. ifjúsági fiú: 1. MEAFC. Serdülő fiú: 1. Zalka Szakközépiskola Újonc fiú: 1. DVTK. ÚSZÁS. Az Augusztus 20. strandfürdő medencéjében került megrendezésre az út­törő-olimpia Miskolc városi döntője. Eredmények. Kisdo­bos lányok: 1. 42-es iskola (Eperjesi. Léka. Biros. Ma- tisz. Dragony, Sváb). 2. 40- es iskola. 3. 21-es iskola. Fiúk: 1. 42-es iskola (Tóth I.. Tóth II.. Kassai I.. Kas­sai II.. Biros. Jánosik). 2. 11-es iskola. 3. 21-es iskola. Úttörő lányok: 1. 3-as isko­la (Molnár. Székely, Takács. Pethő. Prókai). 2. íl-es isko­la. 3. 2-es iskola. Fiúk: 1. 11-es iskola (Kőházi. Béresi Gy.. Peimli. Béresi A., Ma­gyar. Bognár). 2. 3-as isko­la, 3. 2-es iskola. TÁJFUTÁS. IBUSZ Kupa — Eger környéke. Az. N 21 kategóriában Kalo M. (DVTK) első lett. 1. Bp. Volán 30 18 7 5 62 33 43 2. Siófok 30 18 6 6 53 29 42 3. Vác 30 16 8 6 52 26 40 i. Szolnok 30 15 6 9 51 31 36 5. Ny.-háza* 30 16 7 7 45 24 35 C. S—tarján 30 14 7 9 37 28 35 7. Debreceni Kinizsi 30 13 9 8 49 42 35 8. K.-barcika 30 11 11 8 39 34 33 9. Sopron 30 12 9 9 37 37 33 1«. D.-újváros 30 11 10 9 38 41 32 11. Diósgyőr* 30 12 10 8 55 45 30 12. Metripond 30 10 9 11 33­31 29 13. Ózd 30 9 8 13 32 37 26 14. Baja 30 9 7 14 33­42 25 15. Keszthely J0 9 6 15 35 38 24 16. Szekszárd 30 7 9 14 28­48 23 17. N.-kanizsa 30 7 8 15 4« 57 22 18. nakonv Vegyész 30 7 7 16 28­50 21 19. 22. sz. Volán 30 4 6 20 32­65 14 20. Tapolca 30 3 8 19 28 69 14 * a Nyíregyházától és í Di­dsRyoriöl vonva. 4—1 büntetooonf le­/■'v:', v * Pi® fl TOTO 19. heti eredménye v í lí ... __ Atalanla—Verona l-i •YvcHino—Cdm« 1-1 Fi o renf i na —Tori no Roma—Internationale Cd inest—Napoli Cagliari—Camp« basso 0- O 4-3 2-2 1- 0 SA POTMfiRKÖZßSIK 14. 15. 16. I* erugia —Tri est ina Varese—Cesena Pisa—Bari 0-0 o-o 0-0 Jók: Stanev (a mezőny leg­jobbja), Vincze, Bíró. Edelény—Borsodi Építők Volán 2-1 (0-0). Edelény, 600 néző. Vezette: Kálmán. Ede­lény: Béres — Gonda. Pócs. Tárnái, Farkas. Koleszár. Madarász, Major (Szalai), Kiss, Kleiber (Németh), Ko­vács. Edző: Balogh Zoltán. Építők Volán: Kiss A.—Sza- nyó. Gácsi. Tamás. Lugosi, Sverla. Orosz (Balogh). Bod­nár. Veres. Czél, Bujdos. Mb. edző: Csongrádi Sándor. A gólok története. 53. perc: jobb oldali vendégtámadás után Orosz fejelt a kapuba. 0-1. 60. perc: szabadrúgás után Madarász 5 méterről egyenlített. 1-1. 68. perc: vé­delmi hiba után Madarász állította, be a végeredményt, 2-1. A jő iramú mérkőzésen a hajrában fordított a hazai gárda — helyzetei alapján megérdemelten. Jók: Béres. Koleszár, Madarász, Faikas, Tarnak illetve Czél, Bujdos, Kiss A. Kiállítva: Kiss Á. TISZA CSOPORT Olefin SC—Rakamaz 3-3 (1-0). Leninváros, 600 néző. Vezette: Fazekas. Olefin SC: Dohány — Szilágyi. Kertész, Szalánczy, Lukács, Bodolai, Szép, Czerva. Répási I., Ka­szás (Kapus), Paulovics (Ré­pási II.). Edző: Gunics Jó­zsef. A hazaiak már 3-1-re vezettek, de kiengedtek, s ez megbosszulta magát. A Rakamaz a hajrában har­colta ki az egyenlítést. Hely­zetei alapján az Olefin SC gólokkal nyerhetett volna. G.: Répási l. (2), Kaszás. Jók: Répási I.. Lukács, Ker­tész. Csepeli Papír—Borsodi Bá­nyász 29-23 (13-10). Buda­pest, NB I B, férfi. A ven­dégek sok technikai hibát követtek el és átadásaikba ugyancsak sok hiba csúszott. Ld.: Lövei (5). Matusek (4). Átlagon felüli teljesítmény nem akadt. EMG SK—Ózdi Kohász 22-18 (6-10). Budapest, NB I B, női. Az első félidőben jól játszottak a vendégek, a szünet után azonban nagyon visszaestek. Bakony Vegyész—Borsodi Bányász 32-28 (16-13). Veszp­rém, NB I.. női. Vezette: Bergmann, Sziklai. Ld.: Kondi né (7). Bocsiné (6). Gyenge védőmunkája miatt veszített a vendégcsapat.