Észak-Magyarország, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-29 / 99. szám

1985. április 29., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Öngól döntött a borsodi rangadón Kazincbarcika—DVTK 1-0 (1-0) Diósgyőr, 3500 néző. Ve­zette: Szabó B. KVSE: Novak — Babus, Leskó, Helgert, Fodor — Pet- rovics, Szamosi, Majoros — Fister, Török, Asszony. Ed­ző: Bencsik Gyula. DVTK: Pici — Szlovák, Szűcs, Görgci, Szemere — Fükő, Menyhárt, Kiss — Szlifka, Dzurják, Lippai. Ed­ző: Bánkúti László. Csere: Pici helyett Veréb, a 15., Görgci helyett Balogh, a 48., Fister helyett Dcszat- nik, a 68. percben. A hűvös, esős időjárás bi­zonyára sokakat elriasztott a mérkőzéstől, pedig a két szomszédvár találkozóin a múltban szépszámú szurko­lótáborok viaskodtak egy­mással. Még szinte el sem helyezkedtek a nézőtéren a késve érkezők, máris műkö­désbe hozták a villanyújsá­got. Diósgyőri játékos ne­vét írták ki, de ennék a ha­zaiak cseppet sem örültek. Történt ugyanis a 2. percben, hogy Szűcs saját 16-osán be­lül lekapcsolt egy hosszú in­dítást, s mivel közeledett egy Vegyész-labdarúgó, ele­gánsan hátrapöccintette a pettyest Piel felé. Közben azonban a kapus érthetetle­nül elhagyta „ketrecét”, s mire észbekapott, a labda mellette becsorgott a kapuba. 1-0, öngól. Persze, ekkor senki sem gondolta komolyan, hogy ez a vérszegény találat el is döntötte a két bajnoki pont sorsát. Bánkút i Lászlónak mindenesetre rossz érzései támadhattak a kispadon, mert a gól után azonnal me­legíteni küldte a veterán Ve­réb Györgyöt, s az első fer­tályóra végén le is cserélte a durva hibát elkövető cer­berust. Mindeközben roha­mozott a piros-fehér társa­ság, de hiába rúgták egyre- másra a szögleteket, többre nem futotta erejükből. Rend­re a vendégek térfelén pat­togott a labda, igazi gólve­szély azonban nem alakult ki a derekasan röpködő No­vák kapujának előterében. Ózdi Özd, 2000 néző. Vezette: Eőry. Ózd: Fekete — Orlóczky, Szilágyi, Kovács, Pribék — Vágó, Bezzegh, Feledi — Ká­nyák, Katalin, Farkas. Mb. edző: Bilesch Gyula. Cserék: Katalin helyett Utassy, a 62. percben, Bez­zegh helyett Osváth, a 10. percben. A 4. percben Pribék 20 méterről leadott erős lövése a bajai kapusról kipattant, de az ózdi csatárok nem voltak szemfülesek. A 10. percben Takács fordult le Szilágyiról és a 16-osról lőtt — Fekete védett. A 25. perc­ben Kanyok cselezte át ma­gát a védőkön, Szabó a 16- os vonalánál becsúszott, a labda a fedezetlenül. maradt Farkashoz került, akinek lö­vését a bajai kapus kiejtet­te. A berobbanó három ózdi csatár közül viszont egyik sem tudott a kapuba talál­ni. A 30. percben jobboldali bajai támadás utón Takács lövés helyett cselezett, így az ózdi védők szerelni tudtak. Ezután Takács vezette fel a labdát a bal oldalon, lapo­san belőtt labdáját azonban Sárközi az ötösön lekéste. A második félidőt gól­helyzettel kezdte a Baja. Pekiker elől (mentettek az A barcikaiak ekkor kizáró­lag a védekezéssel foglala­toskodtak. s miután a vas­gyáriak \ játékában kevés volt az elképzelés, a terv- szerűség, az akciók hárítása nem okozott megoldhatatlan feladatot. Göégei durrantott estében a 16-osról alig mel­lé, aztán Lippai 12 méterről sem találta el a kaput. Fükő fordulásból lőtt fölé, s me­hettek is pihenőre a csapa­tok. A szünet után a 48. perc­ben füttyszó harsant a né­zőtéren, s ezt Bánkútinak cí­mezték a „feladók”. A szak­vezető ugyanis lecserélte Görgeit, aki elfáradt, s ma­ga kérte a váltást. Erről nyil­ván nem szerezhettek tudo­mást a „tüntetők”, akik per­sze jobban tették volna, ha buzdításukkal segítik együt­tesüket. Nagy lett a DVTK fölénye, a hazai térfélre ki- tehették volna a „kiadó” fel­iratot. A 60. percben mégis Verébnek akadt dolga. Fister veszélyesen csavarodó lövé­sét tolta parádés repüléssel szögletre. Nem sokkal ké­sőbb a másik oldalon Szlif­ka kapásból durrantott ke­resztben a kapu előtt, pedig ez is gólszerzési lehetőség­nek tűnt. Nyomasztó fölénv ben küzdött a DVTK. de mindig iközbenyúlt egy láb. akadt egy bevetődő test. s néhány tömegjéleneten kívü' nem akadt említésre érde­mes esemény. Furcsa találkozóin jutott a két bajnoki pont birtokába a vendégcsapat. Ügy is fogal­mazhatnánk. hogy ügyesen lovagolták meg szerencséjü­ket, mert hiába tartózkodott hozzóvetőlesen nyolcvan per­cet az ellenfél felségterüle­tén a hazai csapat, a góllö­vés ezen a napon nem si­került. A balszerencsés kö­rülmények között született öngólt követően ideges lett a hazai gárda, sok hibát kö­vettek el a játékosok, nem úgy gördültek a támadások, ahogyan azt megszokták az utóbbi időben a nézők. Igaz, nem volt egyszerű dolog, el­vergődni Novák kapujáig, mert a KVSE valóságos élő- sövényt emelt a 16-os vo­Kohász—Baja 1-0 utolsó pillanatban a védők. Egy perc múlva Sárközi ka­pott labdát, a bajai csatár lövése a kifutó Feketéről perdült szögletre. Az 51. percben Farkas beadott, Fe­ledi ziccerhelyzetből, az ötös­ről mellé fejelt. Az 54. percben megszerezte a veze­tést a Kohász. Kanyok ka­pott labdát a jobb oldalon, a felezővonalnál, elfutott az alapvonalig, középre adott. Feledi az ötösről fejelt. A bajai kapus utánavetödött a labdának, de a pettyes már áthaladt a gólvonalon, 1-0. Később egy cseles szabadrú­gást kellett védenie az ózdi kapusnak, majd a befejezés előtt Feledi kapott szabály­talanságért sárga lapot. A zuhogó eső, a rossz idő és a Kohász eddigi gyenge szereplése is hozzájárult ah­hoz, hogy mindössze 2 ezren váltottak jegyet. Az első fél­időben alacsony színvonalú, eseménytelen mezőnyjáték­kal teltek a percek. A csa­patok a két 16-os között játszadoztak. Az ózdiak já­tékán nem látszott meg az alapos átszervezés sem. A második félidőben a gyorsan elért gól után úgy nézett ki. hogy az ózdiak nagyobb se­bességre kapcsolnak, de nem ez történt. Az eredmény tartására törekedtek, és ez nálánál. Mentek előre, haj­tottak a diósgyőriek, csak­hogy kevés volt az elgondo­lás. a tervszerűség, s a pró­bálkozásokból hiányzott a hatékony tűzerő. A lövések rendre célt tévesztettek, máskor pedig elakadtak a tömörülő védőkben. A szünet után ha lehet, még nagyobb fölénybe ke­rült a DVTK. A vasgyáriak azonban elkövették azt a hibát, hogy a széleken ve­zetett akciókból is maga­san ívelték a kapu elé a lab­dákat, bízva Dzurják fejelő­tudományában. A közép csa­tár azonban kettős őrizetben vergődött, képtelen volt sza­badulni, az összjátékban pe­dig igencsak nem találta fel magát. A középpályások egé­szen rávezették a labdát a védőfalra, ott pedig már nem találtak megjátszható embert. Mondjuk ki: rossz felfogásban próbálkozott a DVTK, ráadásul ezen a na­pon nagyon gyenge egyéni teljesítmények párosultak p csapat produkciójához. Mind­ez persze korántsem kiseb­bíti a KVSE sikerét, hiszen vállalták a kockázatot, s ki- védekezték a mérkőzést. Ez ritkán sikerül, mert előbb- utóbb bekövetkezik egy hi­ba — ez a 90 perc a kivéte­lek közé sorolandó. A ha­tártalan lelkesedéssel és nagy akarással küzdő KVSE a látottak alapján nem ér­demtelenül vihette haza a két pontot. Jók: Novák. Les­kó. Helgert, Fodor, Szamo­si. illetve Görget. BENCSIK GYULA: — Csapatom fantasztikus aka­rással harcolt a győze­lemért! A DVTK-nak most legalább olyan rosszul esik a vereség, mint nekünk az ősszel Kazincbarcikán . .. BANKÜTI LÁSZLÓ: — Hiába játszottunk nyomasztó mezőny fölényben, a gyenge egyéni teljesítmények és Piel durva hibája megpecsé­telte sorsunkat. Gratulálok a hősiesen küzdő KVSE-nek. Doros László (0-0) nem használt a színvonal­nak. A szerencsésebb csapat győzött. Jók: Kovács. Fele­di. BILESCH GYULA: — A csapat nagyon akart. A já­tékosok lelkesedésével elége­dett vagyok. Han.viszkó István További eredmények: Sal­gótarján—Keszthely 1-0; Vo­lán SC—Bakony Vegyész 3-2; Nyíregyháza—Szekszárd 2-0; Hódmezővásárhely — Duna­újváros 0-0; Szolnok—Sop­ron 4-0; Tapolca—22. sz. Vo­lán 2-2; Siófok—Váci Izzó 2-1; Nagykanizsa—Debrece­ni Kinizsi 3-1. az nb ii. Állasa 1. Bp. Volán 28 17 6 5 58-32 40 2. Siófok 28 16 G 6 50-29 38 3. Vác 28 14 8 6 50-26 36 4. Szolnok 28 14 6 8 50-30 34 5. Ny.-háza* 28 15 7 G 43-23 33 6. Salgótarján 28 13 7 8 36-27 33 7. D. Kinizsi 28 12 8 8 44-40 32 8. Sopron 28 12 8 8 36-32 32 9. K.-barcika :.’K 10 10 8 37-34 30 10. D.-újváros 28 10 10 8 34-36 30 11. Diósgyőr* 27 11 8 8 49-43 26 12. Metripond 27 9 8 10 30-28 26 13. Ózd 28 9 7 12 32-35 25 14. Keszthely 28 9 5 14 34-35 23 15. Baja 28 8 7 13 31-41 23 16. N.-kanizsa 28 7 8 13 39-53 22 17. Szekszárd 28 6 9 13 27-45 21 18. Bakony V. 28 6 6 16 25-49 18 19. 22. sz. Volán 28 4 6 18 31-61 14 20. Tapolca 28 3 8 17 28-65 14 * A Nyíregyházától és n Di- ósgyőrtől 4—4 büntetőpont le­vonva. Kézilabda Az elmúlt hét végén Diós­győrött atlétikai versenyre ke­rült sor, amelynek keretében Kánya Sándor (DVTK) orszá­gos csúcsot javított az egy­órás gyaloglásban. Elöl Ká­nya, mögötte Veréb. Fotó: Mák Labdarúgás, NB I. A 23. forduló mérkőzéseire ke­rült sor a labdarúgó N13 1-ben. Eredmények: MTK-VM- Csepel 0-2 (0-2). A közepes színvonalú találkozón megérdemelt vendégsiker szüle­tett. G.: Kovács. Kincses. Ferencváros—Vasas 1-0 (1-0). Az FTC akár nagyobb arány­ban is nyerhetett volna. G.: Szabadi. SZEOL AK—Pécsi MSC 2-1 (0-1). szünet után gólratöröen játszottak a hazaiak. G.: Balogh, kun, illetve Mészáros. Zalaegerszeg—Eger 1-0 (1-0). Változatos, küzdelmes találkozó — megérdemelt hazai siker. G.: Gass. Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 4-2 (1-0). A Dózsa a hajrában for­dította maga javára a két pont sorsát. G.: Törőcsik, Kardos, Kiss, Schrót, illetve Dajka, Bo- donyi. Tatabánya—Debreceni MVSC 1-2 (1-2). A vendégek meglepő, de teljesen megérdemelt sikert arattak. G.: Kiprich (ll-esből). illetve Magyar Zs. (2). Békéscsaba—Rába ETO 1-1 (1-0). Közepes színvonal, igaz­ságos pontosztozkodás. G.: Me­lis (ll-esböl). illetve Hannich. Haladás VSE—Videoton 0-2 (0-1). A hazaiak támadtak töb­bet. de a vendégek lőtték a gólokat. G.: Vadász, Novath. az nb i. Állasa 1. Bp. Honvéd 23 15 4 4 46-17 34 2. Videoton 23 13 6 4 37-18 32 3. Rába ETO 23 11 6 6 39-36 28 4. Csepel 23 9 7 7 20-15 25 5. Ü. Dózsa 23 9 6 8 31-24 24 6. ZTE 23 9 6 8 30-26 24 7. Debrecen 23 9 6 8 29-27 24 8. Haladás 23 9 6 8 23-21 24 9. Vasas 23 6 10 7 38-34 22 10. MTK-VM 23 9 4 10 27-29 22 11. Tatabánya 23 8 5 10 31-34 21 12. Békéscsaba 23 8 5 10 26-39 21 13. FTC 23 8 4 11 24-31 20 14. Pécs 23 6 7 10 22-27 19 15. Eger 23 7 4 12 19-34 18 16. Szeged 23 4 2 17 20-50 10 Borsodi Bányász—BHG SE 24-20 (11-13). Miskolc, egye­temi csarnok. 500 néző. Ve­zette: Grandjean, Karsai. NB I. női. B. Bányász: Demeter — Engine (2), Vinczéné (2), Feketéné (1), Dobayné (3), Kondiné (14), Bereczkyné (1). Csere: Kovács M.-mé (ka­pus), Kovács L.-né (1), Bo- csi'né, Nagyné. Edző: Pecse­nye András. A hazaiak nem játszottak jól, de lelkesedés­ből jelesre vizsgáztak. Az el­ső félidőben sokat hibáztak: kihagytak több ziccerhelyze­tet és védőmunkájuk gyen­ge volt. A szünet után pon­tosabban adogattak, helyze­teiket rendre értékesítették. A hajrában pedig állva hagy­ták a fővárosiakat és végül biztosan nyertek. Jók: Kon­diné, Dobayné. Szarvas—Miskolci Sparta­cus 16-16 (7-6). Szarvas, NB II. női. A játékvezetők a ha­zaiak javára 6, a vendégeké­re 1 hétméterest ítéltek ... A szarvasiak csak 2 percig j átszottak e mberhát rányban, a miskolciak 14 percig ... Ld.: Répási (5), Fischer G). Jók: Erdődi, Répási, Fi­scher. Szobotics. RÖPLABDA. Miskolci VSC— DUSE 3-0 (6, 7, 4). Miskolc, NB II. női. Az MVSC valamennyi játékosa jó teljesítményt nyúj­tott. Hejőcsahai Cement SE— Nyírbátor 3-2 (—13, 3, 5, —13. 13). Miskolc. NB II. férfi. Győ­zelme ellenére a hazaiak közül senkit nem lehet kiemelni. Bor­sodi Építők Volán—Sátoraljaúj­helyi TK 3-2 (—13. —6, 4, 13, 10). Sátoraljaújhely, NB II. fér­fi. Jók: a BÉVSC valamennyi játékosa, illetve Ableda, Kor­mány. LABDARÚGÁS. Az MNK me­gyei 2. fordulójának párosítá­Honvéd Papp József SE—Fü­zesabony 1-0 (1-0). Miskolc. 300 néző. Vezette: Martinkő. Papp SE: Sárközi — Kondás, Szta- hon. Búza, Dinea, Gyetvai, Né­meth, Hajdú, Héj^s (Nahóczki), Béni, Kalmár. Edző; Orosz Ist­ván. A gól története, 27. perc: Bem egyéni akció után ifi mé­terről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. A közepes színvonalú mér­kőzésen a hazaiak, sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. Jók: Sztahon, Búza. Miskolci VSC—Sajóbábony 2-1 (0-0). Sajóbábony. 800 néző. Ve­zette: Lója II. MVSC: Győri — Tulai, Bartek, Gyöngyösi. Cso- nó, Bobkó, Jurák. Kiss G., Mi- halovszky, Döri, Timári. Edző; István Alfréd. Sajóbábony: Ke- rényi — Dalnoki, Svak, Sebők, Lipták. Jónás (Tóth), Pál (Pa- lásthy), Kiss, Antal. Szabó. Szik­lai. Edző: Balázs András. A gó­lok története. 16. perc; az e$ol- vó vendégvédők közül Szabó 7 méterről talált a kapuba. 0-1. 60. perc: Kiss G. a rossz ütemben menteni akaró Lipták mellett 15 méterről egyenlített, 1-1. 65. perc: Tiniári 13 méterről állította be a végeredményt. 2-1. Az ala­Derecske—Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi 16-15 (6-7). Derecske, NB II. női. Küz­delmes találkozón a vendé­gek közel álltak a pontszer­zéshez. Ld.: Juhász (5), Ko- vácsné (4). Elektromos—Ózdi Kohász 30-18 (15-8). Budapest, NB I. férfi. Vezette: Andorka, Schóber. ÓKSE: Boczák — Gráf (1), Fekete, Lovász (6), Üveges (1), Cseri (4), Réti (1). Csere: Kovács, Debnár (1). Kiss (2), Nyizsnyik (2). Edző: Bereczky György. A fekete-fehérek a várttól na­gyobb arányban kaptak -ki. Jó: Lovász. Sajóbábonyi Vegyész- Nádudvar 17-15 (6-8). Sajó­bábony. NB II. férfi. A vi­zes talajú pályán a hazaiak a szünet után jó teljesít­ményt nyújtottak. Ld.: Ma­gyar (5), Kurusta (4), Las­sún, Májer, Vaskó (2—2). Jók: a legjobb góldobók és Benő. Lapzártakor érkezett: Bor­sodi Bányász—Lehel SC 25-15 (10-9). Jászberény, NB I., női. sa. április 30., 17 óra: SÜMSE —Ózdi Kohász. Május 1., 13 óra 30: M. Üveggyár—KVSE. Május 1., valamennyi 17 órakor; Méra —Halmaj, Bükkábrány—Borsod- szirák, Sáta—Mákvölgyi Bányász, Ilejőszalonta—Ormosbánya, Tar- dona—Tárcái, Tiszatarján—Ede- lény, Somsály—Putnok, Megya- szó—BÉVSC. Nekézseny—Sály, Rátka—Tokaj, Mezőkövesd—Sa­jóbábony, Forró—H. Papp J. SE, Mád—Tiszakarád, Sátoraljaújhely —Karcsa. Május l-én Hatvanban játsz- szák le a korábban elmaradt Hatvan—MVSC területi bajnoki mérkőzést. Kezdés: 17 órakor. csony színvonalú találkozón a lelkesebb vendégek rászolgáltak a két pontra. Jók: Gyöngyösi, Kiss G., Csonó, illetve a hazai­ak közül senki. Romhány—Borsodi Építők Vo­lán 2-1 (1-0). Romhány. 800 né­ző. Vezette: Puhl. BÉVSC; Kiss A. — Balogh. Gácsi. Tamás, Lu­gosi. Sverla. Orosz, Bodnár. De­meter (Bujdos). Czél (Fekete), Veres. Mb. edző: Csongrádi Sándor. A gólok története: 20. perc; Pinczc közelről talált a kapuba. 1-0. 73. perc: Czél be­adása Veres elé pattant, aki a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. 76. perc: Treznik 13 méterről állí­totta be a végeredményt, 2-1. Vereségével nehéz helyzetbe ke­rült a BÉVSC. Jók: Veres, Bod­nár. Edclény—Bélapátfalva 1-0 (0-0). Edelény. 800 néző. Vezette; Tá­las. Edelény: Béres — Gonda, Pócs. Tárnái, Farkas, Kovács. Madarász. Major. Kiss (Czink), Kleiber, Csorba (Koleszár). Ed­ző; Balogh Zoltán. A gól tör­ténete. 83. perc: egy jobb olda­li támadást követően Madarász helyezett a jobb sarokba. 1-0. Kemény, jó iramú mérkőzésen alaposan meg kellett küzdenie a hazaiaknak a győzelemért. Jók; Farkas, Béres, Tárnái, Gon­da. Ganz-MAV AG—Borsodnádasd 7-0 (4-0). Budapest. 800 néző. Vezette: Osvárt. TISZA CSOPORT Olefin SC—Balmazújváros 3-1 (1-0). Leninváros, 500 néző. Ve­zette: Szakács. Olefin SC: Do­hány — Szilágyi, Kertész, Ko­vács. Lukács. Bodolai, Szép (Szalánczy), Czerva, Répási. Ka­szás (Kapus), Paulovics. Edző: Gunics József. A gólok történe­te. 1. perc: Szép beadását Bo­dolai 2 méterről továbbította a kapuba, 1-0. 53. perc: Bodolai 25 méterről bombázott a háló­ba. 2-0. 60. perc: Szabó szépí­tett. 2-1. 80. perc; Szilágyi—Pau­lovics—Répási akció után Répá­si 8 méterről állította be a vég­eredményt. 3-1. Helyzetei alap­ján megérdemelten nyert a ha­zai gárda. Jók: Bodolai, Répási, Paulovics, Kovács. A TOTÓ 17. heti eredménye 1. ST. PAULI—AACHEN 1-1 X 2. FREIBURG—KASSEL 2-1 1 3. BLAU WEISS—WATTENSCHEID 0*1 2 4. BÜRSTADT—OBERHAUSEN 1-1 X 5. ASCOLI—UDINESE 0-1 2 $. ATALANTA—MILAN 1-0 1 7. AVELUNO—SAMPDORIA 2-1 1 8. COMO—TORINO 0-0 X 9. ROMA—NAPOLI 1-1 X 10. AREZZO—MONZA (nem érkezett meg) U. CAMPOBASSO—EMPOLI 1-1 X 12. TARANTO—TRIESTINA 0-1 2 13. VARESE—BARI 2-3 * ■F 1. PESCARA—CATANIA 1-1 X Csak röviden... Területi bajnokság matra csoport