Észak-Magyarország, 1984. november (40. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-13 / 266. szám

19E4. november 13., kedd ESZAK-MAGYAKOKSZAG 7 íerieii baifialiság MAtra-csoport Edelény—Hatvan l-l (O-l). Edclény, 1200 néző. Vezette: Ta­kács. Edclény: Béres — Gonda, Szert, Csorba. Farkas, Koleszár, Tárnái, Pócs, Kiss (Czink), Klei­ber, Madarász. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története. 40. perc: Hegyi lőtt a bal alsó sa­rokba, 0-1. 62. perc: Tárnái 14 méterről fejelt a hálóba, l-l. Jó iramú találkozót vívtak a csa­patok, a hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez. Jók: Gon- du, Tárnái, Pócs. Gyöngyös—Miskolci VSC 2-1 (0-0). Gyöngyös, 800 néző. ve­zette: Halmos!. MVSC: Udvari — Szűcs (Kocsis), Bartók, Gyön­gyösi, Tulai, Zsíros, Bobkó, Kiss, Nemes (Kassai), Tímári, Dőry. Mb. edző: István Alfréd. A gó­lok története. 55. perc: Döryí buktatták a 16-oson belül. A megítélt 11-est a sértett értéke­sítette, o-l. 65. perc: Vajda 16 méterről volt eredményes, 1-1. 68. perc: Csomány állította be a végeredményt, 2-1. Az MVSC javuló játékkal rukkolt ki, né­mi szerencsével pontot is sze­rezhetett volna. Jók: Tulai, Gyöngyösi. TISZA-CSOPORT Olefin SC—Jászkisér 2-0 (2-0). Leninváros, 400 néző. Vezette: Tassy. Olefin SC: Dohány — Kovács, Bodolai, Lukács, Paulo- vics, Kapus, Fodor, Gulyás (Sza- lánczi). Szép (Koczka), Czerva, Répási. Edző: Gunics József. A gólok története. 4. perc: Bodo- Jai visszagurítását Szép 5 méter­ről lőtte a hálóba, 1-0. 22. perc: Dohány hatalmas kapuklrúgása a vendégek hálójában kötött ki, 2-0. (Az Olefin SC ,, portásá­nak” gólja ritka bravúrnak szá­mít!) Az alacsony színvonalú, de küzdelmes találkozón a hazaiak rászolgáltak a győzelemre. Jók: Bodolai, Szép. A MATH A-CSOPORT Állasa L Hatvan 13 9 .2 2 23-10 20 2. g.-mavag 13 7 4 2 26-12 18 3. Papp SE 13 7 4 2 18-15 18 4. S. Síküveg. 13 6 5 2 17-12 17 5. Gyöngyös 13 6 4 3 21-12 16 6. S.-bábony 13 7 2 4 14- 8 16 7. N.-bátony 13 5 5 3 14-10 15 8. BKV Előre 13 3 6 4 13-17 12 9. B. Ép. Volán 13 2 7 4 9-10 11 10. Edclény 13 3 5 5 15-22 11 11. Romliány 13 3 4 6 18-21 10 12. B.-nádasd 13 4 2 7 17-20 10 13. Füzesabony 13 3 4 6 16-24 10 14. Pecsk 13 3 4 6 8-17 10 15. Bélapátf. 13 1 7 5 10-19 9 16. MVSC 13 1 3 9 6-21 5 leif’j Lejátszották az őszi 14. fordu­lót a Borsod megyei labdarúgó- bajnokság I. osztályában. 1 Ptitnok—HejŐcsaba 2-0 (2-0). Putnok, 500 néző. Vezette: Bog­nár. G.: Bácskái, Birk, Manócz- ki. MEAFC—Borsodi Bányász 2-0 (1-0). Miskolc, 100 néző. Vezet­te: Czirba. G.: Szabó (2). S XI MSE—Szuhavölgy 2-1 (1-0). Saíószentpéter, 200 néző. Vezet­te: Molnár. G.: Kovács E., Ko­vács L.t illetve Sándor. Mezőcsát—Mezőkövesd l-l (0-1). Mezöcsát, zárt kapuk mellett. Vehette: Vasas. G.: Vidinczei, illetve Takács. Miskolc! Üveggyár—Mákvölgyi Bányász 3-0 (0-0). Miskolc, 100 néző. Vezette: Kendi. G.: Csá- nyi P. (3). Gönc—Encs 2-1 (1-0). Gönc, 800 néző. Vezette: Kálmán. G.: La­katos, Molnár 111. (ll-etibül), il­letve Kovács. Prügy—Alsózsolca 3-o (l-0). Pi ügy, 4(io néző. Vezette: Bo- zsóki. G.: Barcsa, Kiss, Madara- si. Fclsőzsolca—Boflrogiialom 1-0 (0-0). Felsőzsolca, 200 néző. MEGYEI I. OSZTÁLY 1. B. Bányász 14 11 3 29-12 22 Putnok 14 9 4 1 29-12 22 3. Mezöc.sát 14 7 4 3 22-12 18 4. Gönc 14 7 3 4 23-19 J7 5. Mákvölgy 14 6 5 3 18-18 17 6. II.-csaba 14 6 4 4 26-21 16 7. M. Üveggy. 11 7 2 5 23-24 16 8. Encs* 14 8 1 5 23-19 15 y. MEAFC 14 5 3 G 18-20 13 10. Prí'.gv 14 5 2 7 24-22 12 ii. MMSE 14 4 4 6 25-24 12 32. SÜMSE 14 5 2 7 18-18 12 13. Szubnvölgy 14 2 5 7 17-20 9 14. Alsózs. 14 3 2 9 12-34 8 15. B.-halom 14 3 1 10 18-36 7 16. F.-zsolca* 14 3 1 10 12-26 5 Meg jegyzés: • «= 2 büntetőpont levonva. labdarúgás, NB EL Vesszőfutás Diósgyőrött VolánSC-DVTK 6-t (4-0) Diósgyőr, 4000 néző. Ve­zette: Szilágyi S. DVTK: Fiel — Teodora I., Oláh, Görgei — Kiss, Fiikö, Menyhárt, Lippai — Szlifka, Dzurják, Széniére. Edző: Bánkúti László. Jószerével még el sem he­lyezkedtek a csapatok a pá­lyán,'amikor máris vezetés­re tettek szert a 'vendégek. A 2. percben bal oldali szög­letet követően a védők rövi­den szabadítottak fel, a lab­da Krómerhez került, aki 20 méterről az elalvó Piel mel­lett a bal felső sarokba ívelt, 1-0. A 6. percben sza­badrúgást végezhettek el a vendégek. Seres a balössze­kötő helyéről, 18 méterről a bal felső sarokba nyeste a labdát, 2-0. A hazaiak telje­sen megzavarodtak. A 13. percben Handel elől Piel merész kifutással mentett, a másik oldalon Szemere ka­páslövése került fölé. A 16. percben Fükőt „gázolták el” a fővárosi védők, jóval a 16- oson belül, de a játékvezető továbbot intett. A 18. perc­ben Seres balról kanyarítot- ta a labdát a. kapu elé, Piel rosszul mozdult ki, és így Hatvanger fi méterről zavar­talanul fejelhetett a hálóba, 3-0. A 20. percben Vincze egyedül állt a kapussal szemben, de elhamarkodot­tan keresztbe lőtt. A 27. percben Kiss lövését Varga előbb maga mögé ejtette, aztán másodszorra, még a gólvonal előtt megkaparin­totta. A 30. percben Krónler nagy helyzetből a jobb ka­pufa mellé lőtt. Egy perccel később jó labdával dobta tá­madásba a felfutó Huszárt, aki kilépett a védők közül, és 10. méterről ügyesen gu­rított a kifutó Piel mellett a kapu közepébe, 4-0. A 47. percben Szemere az ötösről a bal kapufa mellé lőtt. Egy perc múlva Huszár robogott el a bal szélen, és 13 méterről a kapu bal ol­dalába lőtt, 5-0. Az 58. perc­ben Handel tiszta helyzetből lőtt mellé. Egy perc múlva Szlifka tört ki a védők kö- , zül, és 8 méterről gurított a bal alsó sarokba, 5-1. Fükő kapáslövése . adott munkát Vargának, majd Kiss lövé­sét tenyereit« szögletre a kapus. A 75. percben Szei- bért 20 méteres lövését Piel kiejtette, Handel lecsapott rá, és az ötösről emelt a há­lóba, 6-1. Ezt a mindenképpen vá­ratlan és meglepő eredményt sokféleképpen lehet magya­rázni, tény viszont, hogy a diósgyőriek elképesztően enerváltan, elképzelés nél­kül, ötletszerűen kísérletez­tek, ugyanakkor a Volán tudta, mit akar. Tervszerű­en építették akcióikat, min­dig találtak szabad embert, mozgékonynak bizonyultak, s a játék valamennyi elemé­ben — különösképpen a helyzetkihasználásban — fe­lülmúlták ellenfelüket. A hat gólon kívül számos helyze­tet hagytak ki, ráadásul lel­kesedésben is többet mutat­tak, mint a bénultan próbál­kozó hazaiak. A súlyos fias­kót követően Diósgyőrött alighanem végérvényesen át kell értékelni a csapat elé állított célokat. A hazaiak közül senki nem érdemel dicséretet. BANKÜTI LÁSZLÓ: — A játék képe és a helyzetek alapján sem reális az ered­mény! Értetlenül állok a történtek és a megalázó ve­reség előtt... Boros László KVSE—Dunaújváros t-t (1-1) Dunaújváros, 1206 néző. Vezette: Szabó B. KVSE: Májer — Babos, Sztahon, Helgert, Fodor — Pctrovics, Kerekes, Majoros, Leskó — Köles zárik, Assi- sxony. Edző: Bencsik Gyula. Csere: Asszony helyett Munkát»!, a 75. pereben. Remek időben, viszonylag gyér számú érdeklődő előtt kezdtek a csapatok. Egyik gárda sem rohant fejjel a falnak, óvatos tapogatódzás jellemezte az első perceket A vendégek igyekeztek le­fékezni a dunaújvárosi pró­bálkozásokat, s ha labdához jutottak, nem vágták el, ha­nem pontos összjátékkal hozták ki a kapu előteréből. A barcikaiak szórványos tá­madásokkal kísérleteztek, s a 15. percben vezetési-e tet­tek szert Leskó a jobb ol­dalon vezette fel a labdát, Asszonnyal kényszerítőzött, majd a visszakapott labdát Holló mellett, 14 méterről, nagy erővel a bal felső sa­rokba lőtte, 1-0. A gól meg­nyugtatta a sárga-kékeket, tetszetősen futballoztak. A hazaiak sok hibával, görcsö­sen szőtték akcióikat, a Ve­gyész védelme jól állt a lá­bán. Ahogy telt-múlt ax idő, a hazaiak egyre nagyobb erőfeszítéseket tettek ax egyenlítés érdekében, beszo­rították a Vegyészt, érezni lehetett, hogy a sorozatos rohamoknak előbb-utóbb eredménye lesz. Így is tör­tént, a 40. percben egyenlí­tett a Dunaújváros. Hazai szöglet után Simon perditá­iét Fodor mentette, a labda balszerencséjére Tatárhoz került, aki 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarok­ba. 1-1. A szünet után jobbára ha­zai akciók gördültek a pá­lyán, a dunaújvárosiak bir­tokolták többet a labdát, de igazi helyzetet képtelenek voltak kialakítani a jól és szervezetten záró vendégvé­delem jóvoltából. A befeje­zés előtt 3 perccel viszont a KVSE eldönthette volna a maga javára a mérkőzést, amikor Pefcrovic* a 16-osos vett át egy labdát, de elha­markodottan a kapu fölé lőtt Érdekes hadrend jellemez­te a hazaiak játékát Látha­tóan tartottak a Vegyésztől, s ezért túlbiztosították a hátsó alakzatukat Óvatos tapogatódzás jellemezte a kezdeti perceket, a korán elért gól után a sárga-kékek megpróbálták védeni az eredményt, de ez a harcmo­dor kockázatosnak bizonyult Kevés gondot fordítottak a támadásokra, ezért teret kaptak a hazaiak, akik éltek a lehetőséggel. Nagy ostrom alá vették Májer kapuját, • még az első félidőben egyen­lítettek. A szünet után a sok játékvezetői hiba széttördel­te a mérkőzést, amelyen vé­gül is reális eredmény szü­letett. Jók: Májer, Babus, Sztahon, Kcdeszárik. BENCSIK GYULA: — A hazaiak erőszakosabbon fut­balloztak, ati viszont egysé­gesebb csapat benyomását keltettük. Hősiesen küzdöt­tünk, megérdemeltük az egyik pontot Ozefi Kohász—Szolnok 2-0 (1-0) ózd, 2500 néző- Vénéit** Király. ÖRSE: Kocsis — OrlóexW. Szilágyi, Kovács, Pribék — Vágó, Tokár, Osváth, Fele­di — útassy, Farkas. Edz&s Szendrci Béla. Csere: Tokár helyett Fe­dor,. ii 73. percben. Alig valamivel a kezdés után Ulassy kapáslövését bravúrosan védte Boros, majd az ellentámadásból Rózsavölgyi került helyzet­be, de hibázott. Az 5. perc­ben Porhanda szerezhetett volna gólt, Kocsis az utolsó pillanatban mentett. Ne­gyedóra elteltével csökkent a csapatok lendülete, jobbá­ra a pálya közepén adogat­tak, az erőtlen ózdi próbál­kozásokat a szolnoki véde­lem könnyedén hárította. A 36. percben vezetési« tett szert a hazai együttes. Fe- ledit vágták fel a vendégek a kaputól 20 méterre. A szabadrúgásból Kovács a bal alsó sarokba csavarta a lab­dát, 1-0. A szünet után góllal foly­tatták az ózdiak. Farkas a bal oldalon húzott el, Os- váthhoz játszott, aki két jó csel után Feledihez adta o labdát. A középpályás a 16- osról úgy lőtt a hálóba, hogy a labda Boros kezét is érintette, 2-fl. Újrakezdés után Kántor lábáról eredbe le a labdát Kocsis, majd Vágó a felső lécet találta el. A Kohász egyértelmű fö­lényt harcolt ki, több hely­zetet dolgozott ki, de a sze­rencsével hadilábon állt. A 89. percben újabb gólt sze­rezhettek volna a hazaiak: Osváth kicselezte a kifutó kapust is, éles szögből le­adott lövése a kapufa tövé­ről a gólvonal előtt gurult végig, de a berobbanó Far­kas nem érte el a pettyest. A remek kezdés viharos folytatást sejtetett, mégsem ez történt. Az első percek­ben kihagyott egy-egy hely­zettel jó időre ellőtték a csapatok a puskaporukat. Lassult a játék irama, sok lelt a hiba, elsősorban a két 16-os között ’ hullámzott a játék. Nagy volt a küzde­lem, de a kapuk előtt elfo­gyott a tudomány. Elsősor­ban a csatárok bizonyultak erőtlennek, képtelenek vol­tak jól befejezni az akció­kat. A hazaiak többet birto­kolták a labdát, tudatosab­ban futballoztak ellenfelük­nél. A szünet utáni gyors második gól lényegében el is döntötte a találkozó sor­sát, s a kétgólos vezetés bir­tokában a fekete-fehérek már nem erőltették a táma­dásokat. Az ózdiak helyze­teik alapján akár nagyobb arányban ter ny«tn<tufc vrá­na a közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen. Jók: Osváth, Kovács, Pribék, Vágó. SZENDRXS BÉLA: — A •agyon jó Szolnokot bizto­san győztük lel Remélem, hogy ez a siker további ön­bizalmat és hitet ad csapa­tunknak a ránk váró nehéz feladatok megoldásához. Uauyiszkó István * További NB ri-es eredmények: 22. ez. Volán—Keszthely 2-3. Nagykanizsa—Sopron 1-1. Váci Izzó—Baja o-l. Tapolca—Nyír­egyháza 1-0. D. Kinizsi—Bakony Vegyész 4-0. Siófok—Salgótarján 0-1. Hódgép-Metripond—Szék-' szárd 2-1. az NB n. Állasa 1. Volán 16 11 3 2 38-1S 25 2. Vác 16 10 3 3 33-13 23 3. Szolnok 16 8 4 4 30-19 20 4. Siófok 16 9 2 5 26-19 20 5. D. Kinizsi 16 7 5 4 27-21 19 6. NYVSSC* 16 9 4 3 27-16 18 7. HÓDGÉP 16 6 5 5 18-15 17 8. Ózd 16 6 5 5 22-21 17 9. D.-újváro*~ 16 6 5 5 14-18 17 10. STC 16 5 6 5 19-16 16 11. DVTK* 16 7 5 4 30-25 15 12. Sopron 16 5 5 6 20-21 15 13. KVSE 16 5 5 6 23-25 15 14. N.-kanizsa 16 5 5 6 25-29 lő' 15. Baja 16 5 4 7 18-24 14 16. Keszthely 16 5 1 10 19-21 11 17. Tapolca 16 3 4 9 15-28 10 18. Szekszárd 16 2 6 8 13-28 10 19. B. Vegyész 16 3 3 10 8-28 9 20. 22-es Volán 16 2 2 12 22-45 6 • — a Nyíregyházáid! < hí a móf»­nettől 4-4 büntetőpont torom**. Lendületben...' ... Oláh Ibolya, a Fáy Szakközépiskola játékosa a Kézilabda Középiskolás Kupa megyei döntőjén. Kezéből a következő pil­lanatban a hálóba vágódik a labda, csapata azonban kikapott az ózdi József Attila Gimnáziumtól. A leánycsoport végered­ménye: 1. József Attila G., 2. Egészségügyi Szakközépiskola, Ka­zincbarcika, 3. Fáy Szakközépiskola, 4. Rákóczi G., Sárospatak. Fiúk: 1. Bródy Szakközépiskola, Ózd, 2. 1-es sz. Szakközépiskola, 3. Váci G., Encs, 4. Kohóipari Szakközépiskola. Az első és má­sodik helyezettek kerüllek be a területi döntőbe. Mái; József felvétele Röplabda Tószeg—Hejőcsabai Ce­ment SÉ 3-1 (—13, 13, 13, 11). Miskolc, NB H. férfi. Jók: Pádár, Kovács. Szolnoki Vegtnmiívek— Borsodi Építők Volán 3-0 (3, S, 9). Miskolc, NB IL férfi. Miskolci VSC—Nyírbátor 3-0 (0, 3, 4). Miskolc, NB II. női. A hazaiak percek alatt nyertek a gyenge játékerőt képviselő vendégekkel szem­ben. Debreceni Kinizsi—Borsodi Bányász 3-1 (14, 9, —10, 14). Debrecen, NB II. férfi. Jóki Szaniszló, PapIiczkL Mezőkövesdi Munkás—Tf- szavasvári Lombik 3-1 (—13, 5, 10, 13). Mezőkövesd, NB. II. női. Jók: Póta, Vargáné. Kazincbarcikai Vegyész— Szolnoki Titász 3-0 (6, 8, 9). Kazincbarcika, NB II. férfi. Jók: Nagypál, Hernádi, Gye- nes. DUSE—Sátoraljanjh efyi TK 3-2 (—14, 9, 10, —10, fi).' Sátoraljaújhely, NB H. női. Jó: Farkasné. DUSE—Sátoraljaújhelyt TK 3-0 (10, 5, 13). Sátor­aljaújhely, NB H. férfi. Át­lagon felüli teljesítményt egyik hazai játékos sem nyúj­tott. Kosárlabda iEIFC-ifizefiíiek Miskolcon került sor az or­szágos ifjúsági kupa területi elődöntőjére. Eredmények, nők: 1. Bp. Spartacus 6, 2. MEAFC 5, 3. Nyíregyházi Tanárképző *4, 4. Eger SE 3. Férfiak: L Nyíregyházi Ta­nárképző 6, 2. Bp. Honvéd 5, S. MEAFC 4, 4. Egri Tanép. S. Az első helyezettek jutot­tak be az országos döntőbe. NB fl-es bajnoki eredmé­nyek, nők: Miskolci EAFC— Debreceni Universitas 74-70 (31-41). Miskolc. Ld.: Farkas (30), Richlik (23), Marusák (8), Gál (7). Debreceni Uni­versitas—Miskolci Postás 92-51 (50-20). Miskolc. Ld.: Laib (18), Csoltkó (12). Fér­fiak: Miskolci EAFC—Deb­receni Universitas 88-63 (40-31). Miskolc. Ld.: Lőrincz (18), Féderer, Szeghalmi (17 —17), Somodi, Gallyas (14 — 14). Debreceni Universitas— Miskolci Postás 84-61 (37-34). Miskolc, Ld.: Göndör (17), Fodor (14), Kakas (15). Labdarúgás, NB I. Mezey keretet hirdetett Vasárnapra öt mérkőzés maradt a 11. fordulóból. A találkozókon ' érvényesült a papírforma, talán csak a Vasas Békéscsabán aratott győzelme jelent meglepetést. Videoton—SZEOL AK 1-0 (1-0). A hazaiak csak egy helyzetüket használták ki, de ez is elég volt a győzelem­hez. G.: Végh. Tatabánya—Haladás VSE 0-0. A bányászok nyomasz­tó fölényben játszottak, de hibát hibára halmoztak. MTK-VM—Rába ETO 3-1 (1-0). A vendégek nagy csa­lódást okoztak teljesítmé­nyükkel. G.: Fodor (2). Judik (öngól), illetve Szentes. Zalaegerszegi TE—Üjpesti Dózsa 1-1 (1-1). A helyzetek alapján az egerszegiek álltak közelebb a győzelemhez. G.: Gass. illetve Schróth. Békéscsaba—Vasas 0-1 (0-0). Szerencsés körülmé­nyek között szerezte meg a két pontot a fővárosi gárda. CL; Kiss. Mezey György szövetségi kapitány vasárnap este ki­jelölte a Ciprus ellen készü­lő válogatott keretet. Kardos sárga lapjai miatt nem sze­repelhet, de ő is az együttes­sel készül és ott lesz Cipru­son is. A jelöltek: Andrusch, Szendrei, Díszt! P., Saüai, Csuhay, Garaba, Róth, Var­ga, Péter, Csongrádi, Nagy, Détári, Dajka, Bodonyi, Kip- rich, Esterházy, Nyilasi, Szo- kolai. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Videoton 11 7 3 1 18- 8 17 2. DMVSC 11 6 3 2 14- 9 15 3. Honvéd 11 6 2 3 7 14 4. Tatabánya íi 5 3 * VÄ- 9 13 5. MTK-VM 11 5 3 3 18-11 13 6. Rába ETO 11 5 3 3 19-17 •*3 7. PMSC 11 5 2 4 15-13 12 8. Cseoel 11 5 2 4 11- 7 12 9, ZTE 11 4 3 4 15-13 11 10. Ü. Dózsa 11 4 2 5 11- 9 Ki 11. Sz. Haladás 11 4 2 5 8-10 1(1 12. Eger 11 3 3 5 8-16 9 13. B.-csaba 11 4 1 6 10-20 9 14. Vasas 11 2 4 5 10-15 8 15. FTC 11 3 2 6 12-18 8 16. SZEOL AK 11 — n 9 •-23 2 I