Észak-Magyarország, 1984. október (40. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-30 / 255. szám

1984. október 30., kedd ESZAK-MAGYARORSZAG 7 MÁTRA-CSOPORT F.delény—BKV Előre 2-1 (0 0). Edelény. 800 néző. Vezette: Da­ruk. Edelény: Béres B. — Gon- ria, Szert, Németh (Csorba), Farkas. Koleszár, Tárnái, Pócs, Kiss, Kleiber, (Czink), Madarász. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története, 48. perc: jobb oldali támadás után Fe­kete talált a kapuba, 0-1. 72. perc: Koleszár szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott, l-l. 8fi. perc; Csorba 18 méterről ál­lította be a végeredményt, 2-1. Jó iramú, kemény és küzdelmes találkozót vívtak a csapatok. A hazaiak jó hajrája döntött. Jók: Beres B., Gonda, Kleiber, Far­kas. Ganz-MAVAG— Miskolci VSC 4-0 (0-0). Budapest, 300 néZŐ. Vezette: Marosvári. MVSC: Győ­ri — Mihalovszky, Gyöngyösi, Csonó, Szűcs, Zsíros (Kassai), Tímárt, Tulai, Dőry, Nemes, Kiss G. Edző: Balázsi István. A vas­utasok a hajrában három gólt kapták ... A rutinosabb, na­gyobb tudású fővárosiak rászol­gáltak a két pontra. G.: Tóth (2, egyet 11 iből), Gőgitz. Wei­land. Jók: Gyöngyösi, Csonó, Nemes. TISZA-CSOPORT CHefin SC—Püspökladány 3-1 fl-1). Leninváros. 200 néző. Ve­zette: Szakács. Olefin SC: no­hány — Kovács, Bodolai, Lukács, Paulovics, Gulyás (Koczka), Fo­dor, Czerva, Szép, Polonkai (Máté), Répáid. Edző: Gunics József1. A gólok története, 3«. perc: Szép szögletét Fodor 5 méterről fejelte a hálóba, 1-0. 43. perc: Mile'elfutott, beadását Szabó a bal alsó sarokba lőtte, l-l. S3, perc: Gulyás indította He pasit, aki 10 méterről volt. eredményes. 2- 1. 75. perc: S/.ép átadását Ré­pául lőtte a jobb alsó sarokba, 3- 1. A hazaiak többet kezdemé­nyeztek, megérdemelték a győ­zelmet. Jók: Lukács, Fodor, Szép, Répást. A HATVA CSOPORT AULASA; 1. G.-Máv*g 11 7 2 2 24-1# K 2. Hatvan 10 7 1 2 24- 7 15 3. S.-bábony 11 5 2 3 10- 5 14 4. S. Síküveg. 11 5 4 2 12-11 14 5. II. Papp J. SE 11 5 4 2 12-15 14 (. Gyöngyös 11 5 3 3 19-11 13 7. N.-baton y 11 5 3 3 13- 9 13 8. BKV Előre 11 3 S 3 12-14 11 *. B. Ep. Vol. 11 2 5 4 7- 8 9 Hl. Romhány 10 3 3 4 18-19 9 11. Rccsk II 3 3 5 7-12 9 12. Edelény 11 3 3 5 13-20 9 13. R.-nádasd 11 3 2 fi 14-17 8 14. B.-apátf. 11 1 6 4 10-17 8 15. Füzesabony 11 2 3 fi 12-22 7 15. MVSC 11 1 3 7 5-15 5 A Romhány—Hatvan mérkőzés 3-0-ás hazai vezetésnél, botrány Miatt félbeszakadt. Mep Misig Lejátszották a 11. fordulót a Borsód megyei labdarugó-baj­nokság I. osztályúban. Eredmé­nyek : Mezőkövesd—Miskolci Üveggyár 4-1 (2-1). Mezőkövesd, 400 néző. Vezette: Mozgó. G.: Ban, Len­gyel, Barta, Vass, illetve Boron- kai. Kncs—SÜMSE 3-1 (0-0). Encs, 300 néző. Vezette; Lója II. G.: Ambrus, Tar, Polgár, illetve Ko­vács. Putnok—Mezöcsát 0-0. Putnok, •00 néző. Vezette: Kuizs. Hejőcsaba—-Mákvölgyi Bá­nyász 1-1 (0-1). Miskolc. 100 né­ző. Vezette: Szigetvári. G.: Nagy (11-esből), illetve Bálint. Bodroghaiom—Szuhavölgy 3-0 (1-0). Bodroghaiom. 200 néző. Vezette: Salamon. G.: Kiss (2), Csontos. Prilgy—Miskolci EAFC 5-1 (2-0). Miskolc, 100 néző. Vezet­te: Kurmai. G.: Szatmári (4, hármat ll-esből). Madaras, il­letve Szabó. Fplsözsolca—Alsózsolca 2-0 (1-0). Alsózsolca. 100 néző. Ve­zette: Sike. G.: Horváth (2). Borsodi Bányász—Gönc 3-0 (2-0). Sajószentpéter. 500 néző. Vezette: Varga I. Gl.: Budai (2), Kovács. MEGYEI I. OSZTÁLY; 1. B. Bányász 11 9 2 24- 8 18 2. Mezöesát 11 7 3 1 20- 7 17 3. Putnok 11 fi 4 1 21-11 Ifi 4. Encs 11 7 1 3 20-15 15 5. Hc.iöcsaba 11 5 4 2 23-Ifi 11 fi. Mákvölgy 11 5 4 2 Ifi-15 14 7. Gönc 11 5 2 1 19-17 12 8. M.-kövesd 11 4 2 5 23-20 10 9. Prügy 11 4 2 5 20-18 10 3«. M. Üveg. ti 4 2 5 1 fi-22 10 H. MEAFC 11 3 3 5 13- Ifi 9 •12. SÜMSE 11 3 2 fi 14-14 8 13. Szuhavölgy 11 2 3 fi 16-15 7 34. B.-halom 11 3 1 7 15-30 7 15. A.-zsolca 11 2 2 7 10-30 fi K. F.-zsolca 11 1 1 9 8-24 3 Labdarúgás, NB El. iésgjfőri piíeziés 9 hajrában DYTK—Nyíregyháza 2-2 (1-0) Diósgyőr, 3000 néző. Ve­zette: Puhl. DVTK: Veréb — Teodora I., Szűcs, Oláh, Oörgei — Lippai, Menyhárt, Fükő — Szlilka, Dzurják, Szemere. Edző: Bánkúti László. Csere: Lippai helyett Szlo­vák, a 65. percben. A mostoha időjárás elriasz­totta a szurkolókat, így gyér érdeklődés mellett kezdtek a tavasszal még NB I-ben szelepeit együttesek. Kez­detben a kapuk nemigen forogtak veszélyben, inkább a küzdelem jellemezte a mérkőzést. Az első negyed­óra végén Szemere lejeit fö­lé az ötösről, négy perccel később Fükő 18 méteres lö­vését követően a labda a fel­ső lécen csattant. Jelentős mezőnyfölénybe kerüllek a hazaiak, s a 40. percben ér­dekes góllal a vezetést is megszerezték. Fükő bal ol­dali szögletét Menyhárt a kapunak háttal állva meg­csúsztatta. s a labda a jobb felső sarokba hullott, 1-0. A szünet után meglepetés­re a vendégek kezdtek job­ban. A 47. percben Moldván beadását Bücs 8 méterről ka­pásból lőtte a kapu fölé. A másik oldalon Szemere sza­badrúgását Rabcsák bravúr­ral tolta a kapu fölé. A 70. percben Bücs térölelő át­adással indította a jobb ol­dalon felfutó Moldván!, aki egyből középre adott. Esze- nyi maga elé tette a labdát, majd kisodródva. 13 méter­ről lőtt és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, 1-1. Gyorsan jött a válasz, két perc múlva ismét a hazaiak jutottak előnyhöz. Teodoru I. nagy bedobását többen is elvétették az ötösnél, aztán a védők röviden szabadítot­tak fel. A labda Oláh elé került, aki 17 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a jobb kapufát is érintve jutott a gólvonal mögé, 2-1. A nyíregyháziak mindent egy lapra tettek fel, s erő­feszítéseiket a 84. percben siker koronázta. Kökény 35 (!) méteres szabadrúgása Verébről kipattant, Szécsi érkezett, és a menteni igyek­vő kapus fölött továbbítot­ta a Labdát a hálóba, 2-2. A nehéz talaj igencsak próbára tette a csapatokat. Végig taktikai csata folyt a pályán, az első 45 percben a hazaiak, a szünet után vi­szont a vendégek diktálták a tempót. A nyírségiek lát­hatóan az egyik pont meg­szerzésére törekedtek, en­nek megfelelően alakították hadrendjüket. Kezdetben a DVTK tartotta kézben az irányítást, de több gólszer­zési lehetőséget hagyott ki­használatlanul. A második játékrészben a vasgyáriak­nál ismét kiütközött az erőn­léti fogyatékosság, visszaes­tek, s ezzel magukra húzták ellenfelüket. A hajrában el­keseredetten kísérletező nyír­ségiek végül is jól kihasznál­ták Veréb hibáját, és csere- játékosaik révén pontot mentettek. Jók: Teodoru I., Szűcs, Oláh, Fükő. BANKÜTI LÁSZLÓ: — Két jó csapat igazi rang­adót vívott. Sajnálom, hogy ekkora hiba miatt elúszott a nagyon értekei második pont. Ooros László KYSE—Nagykanizsa 3-1 (1-1) Nagykanizsa, KW) néző. Ve­zette: Komáromi. KVSE: Máj er — Bairns, Sztahon. Helgert, Fodor — Petrovics, Kerekes, Majo­ros. Szamosi — Koleszárik, Asszony. Edzó: Benesik Gyula. Csere: Koleszárik helyett Kalmár, a 78. percben. Esőben, mély talajú pólyán kezdődött a találkozó. A Ve­gyésznél jelentő«» változások történtek az összeállításban: ezúttal fiel peri, Szamosi ets Koleszárik is a kezdő csa­patban kapott helyet. A len­dületesen támadó nagykani­zsaiak már a 8. percben ve­zetéshez jutattak: szöglet után a vendégvédők röviden szabadítottak fel, a labdát Balogh szerezte meg, aki IS méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 0-1. A gól érdekes módon a kazincbarcikaiakat nyugtatta meg, a megszerzett labdákat igyekeztek megjátszani. Gyorsan mentek át támadás­ba, s nem egy esetben okoz­tak zavart az „olajosok" ka­puja előtt. A 32. percben si­került az egyenlítő gólt meg­szerezni. A jobb oldalon bon­takozott ki a KVSE akciója, amelynek végén Petrovics nehéz szögből, nagy lövést küldött a bal sarokba, 1-L A szünet után is & Ve­gyész irányított, veszélye» támadásokat vezetett. A ha­zaiaknak csak felvillanásaik voltak, ezek hántása azon­ban nem okozott gondot a harcosan küzdő sárga-kék védeleminek; Az 53. percbe» Asszony remek átadást ka­pott a jobb oldalon.. két csel­lel tisztára játszotta magái, aztán 17 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 2-1. Az erőtlenül próbálkozó hazaiak igyekeztek rákapcsolni, de görcsös kísérletezésüket nem koronázta siker. A KVSE a 69. percben bebiztosította győzelmét. Asszony a bal ol­dalon húzott el, pontosan adott kőbőre; * *r akciót kísérő Kerekes 12 méterről o kifutó kapus fölött talált a hálóba, 3-1. Meglepetésnek számító, de teljesen megérdemelt győ­zelmet aratott Nagykanizsán a KVSE. A nehéz talajhoz a barciikaiak alkalmazkodtak jobban, * 6-1 után sem ve­szítették el a lélekjelenlétü­ket Sikerült az egyenlítés, a szünet után pedig a néhány húzásból álla, villámgyors akciók rendre megoldhatat­lan feladat elé állították a hazai védékmet. A Vegyész jói vsásftott ritmust, s ezzel a játékmóddal a kanizsaiak egyszerűen nem tudtak mit kezdeni. A lelkesen, harcos felfogásban és veszélyesen támadó sárga-kékek minden csapatrészükben felülmúlták vendéglátóikat. Jók: Májer, Sztahon. Petrovics, Asszony. BENCS1K GYULA: — Küzdelmes mérkőzésen, kor­rekt játékvezetés mellett taktikai győzelmet arattunk.. Ózdi Kohász—Salgótarján 2-0 (0-0) Ózd, 2000 néző. Vezette: Inges. ÓKSE: Kocsis — Orlőczki, Szilágyi, Kovács, Pribék — Hoinounai. Tokár, Osváth, Eeledi — IJtassy, Farkas. Edző: Szendrei Béla. Csere: Farkas helyett Vá­gó, a 46. percben. Gyorsan kialakultak a pá­rok. A 11. percben Feleditól Utassy kapott jó indítást, félmagas beadását azonban Osváth 6 méterről mellé fe­jelte. A 25. percben bal ol­dali akció bontakozott ki a pályán, Földi elől Kocsis merész előrevetődéssel sze­rezte meg a labdát. Kevés esemény jellemezte a mér­kőzést. A 36. percben Kovács 30 méterről leadott, középre tartó lövését védte László. A 40. percben Utassy kapott hosszú indítást, végül a 16- oson kívülre kifutó kapus mellel elsodorta a labdát a csatár elől. Két perccel ké­sőbb Oláh beadása Kocsis zsákmánya lett. A második félidő kihagyott ózdi helyzettel kezdődött. A 46. percben Utassy beadását Vágó a 11-es pontnál rosz- szul találta el. Az 50. perc­ben vezetésre tett szert az Özd. Osváth nagy lövése a kapufáról visszapattant, a labda László hátáról szög­letre került. Tokár beívelé­sét a tarjává védők fejjel röviden mentették és az ér­kező Kovács 13 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1-0. Két perccel ké­sőbb Utassy [keverte meg a védőket, amikor a 16-os vo­nalánál Lipták lerántotta. A tarjám balhátvéd sárgalapos figyelmeztetésben részesült. Az 55. percben másodszor is a vendégek kapujába került a labda. Újból Utassy vezet­te fel a labdát a jobb szélen, amikor Lipták szabálytalanul szerelte a csatárt. Tokár sza­badrúgása átszállt a védők felett és Homonnai 6 méter­ről a kapu jobb oldalába fe­jelt, 2-0. A 65. percben előbb Homonnai, majd Tokár lö­vését „blokkolták” a védők. Két perc múlva Utassy le­fordult őrzőjéről, beadását azonban Homonnai nem érte el. A hajrában előbb Homon­nai emelt a kapus kezébe el­hamarkodottan, a másik ol­dalon pedig két tarjáni ak­ció okozott izgalmat. A csúszós talajon eleinte mindkét csapat a biztonság­ra ügyelt, a védők követő emberfogással őrizték a gondjaikra bízott csatárokat. Ez nem ízlett a támadóknak, jelzi, hogy az első 45 perc­ben egyik kapu előtt sem nagyon alakultak ki helyze­tek. Ekkor csak az akarat volt dicsérhető. A szünet után javult az iram, harco­sabb lett az ózdiak játéka. Emelkedett a színvonal, s ami a fő: gólokat lőtt a Ko­hász. Gyorsan eldőlt a talál­kozó, de utóm» in a hazaiak tartották kézben m kinyi­tást. Az Ózd mutatott játé­ka alapján rászolgált a győ­zelemre. Jóik: Szilágyi, Ko­vács. Osváth, Tokár. SZENDREI BÉLA: — Örü­lök, hogy meg tudtuk törni az itthoni sikertelenségi so­rozatot. Véleményem szerint egy jól felkészült ellenfelet tudtunk legyőzni. Hanyiszkó Istvá« * További eredmények: Váci Izzó—Keszthely 1-0. Tapolca —Szekszárd 0-0. D. Kinizsi— Baja 2-2. Volán SC—Szolnok 4-1. Hódgép—Bakony Ve­gyész 1-0.. Siófok—Sopron 2-0. Dunaújváros—22. sz. Vo­lán 1-6. az vb n. Állasa : 1. Vác 14 9 3 2 30-n 21 2. Volán 9 3 2 30-13 21 3. Szolnok 14 8 3 3 30-17 19 4. Siófok 14 8 2 4 24-18 18 5, D. Kinizsi 14 fi 5 3 22-17 17 6. Nyírcgvh.* M 8 4 2 25-14 16 7. Dunaiijv. 14 fi 4 4 13-14 16 8. Ilodgép M. 14 5 5 4 17-14 15 9. özd 14 5 5 4 19-19 15 10. Diósgyőr* 14 7 4 3 29-19 14 11. Sopron M 4 4 fi 18-20 1? 12. Salgótarján 14 3 fi 5 14-16 12 13. N.-kanizsa 11 4 4 fi 23-28 12 14. K.-barcika 14 4 4 6 18-23 12 15. Baja 14 3 4 7 14-24 10 Ifi. Szekszárd 1 1 2 fi fi 12-24 10 17. Keszthely lő 4 1 9 15-17 9 18. B. Vegyész 14 3 3 8 8-23 9 19. Tapolca 14 2 4 8 14-24 8 *0. 22. sz. Volán 14 2 2 10 19-39 fi •A NyiregybAscátOl ** » Wé»- rrórtW 4—4 htineiiiixmt tevoo- TR. A H. Papp József SE műanyagpályás síversenyén a férfiak ab­szolút kategóriájában Kriston Sándor (Popp J. SE, képünkön) szerezte meg a győzelmet Fotó: Mák Röplabda MVSC—Nyíregyházi TK 3-0 (6, 4, 6). Miskolc, NB II. női. Jók: B-ukodmé, Mol­nár. Borsodi Bányász—Borsodi Építők Volán 3-1 (14, —13, 9, 9). Miskolc, NB II. férfi. Jók: Szandszló, Leszkovár, illetve Almásd, Lukács, Ko­lozsvári. Nyíregyházi MGFSE—He- jőcsabai Cement SE 3-0 (6, 9, 9). Nyíregyháza, NB II. férfi. Jók: Padár, Nagy E. Mezőkövesdi Munkás— Nyírbátor 3-0 (9, 0, S). Me­zőkövesd, NB II. női. A ha­zai csapat mindé« tagja dl-’ cséretet érdemel. KVSE—Tószeg 3-6 19, 3, 3). Kazincbarcika, NB II. férfi. Jók: Dudás, Berkes. Sátoraljaújhelyi TK—Szol­noki Titász 3-2 (10, —11, 5, —4, 8). Sátoraljaújhely, NB II. férfi. Valamennyi újhe­lyi játékos dicséretet érde­mel lelkes játékáért. Nyíregyházi VSSC—Sátor­it Ijaújfieij/t TK 3-0 (9, 8, 11)1 Sátoraljaújhely, NB II. női. A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon félüli tel­jesítményt. LeSiíarőpás, KB L Vasárnap három találko­zóra került sor az NB I- ben. Eredmények: MTK-VM—Tatabánya 2-1 (1-0). G.: Tóth A. (11-e*­ből), Turtóczky, illetve Kip- rich. ZTE—SZEOL. AK 4-3 (4-1). G.: Török, Gass, Ga- lántai, Csepregi II. (íl-es- bőJ), illetve Balázs T„ Bá­rány, Kun. Videoton—DMVSC 2-2. (2-2). G.: Máyer, Burcsa, ü- letve Szabó J„ Mörtel. M m i. allasai 1. Videót—i S í 2 1 rr- % M 2. Pécs 9 i 2 2 W- % 12 3. Bp. Honvéd 9 s 2 # lé- 5 12 4. Debrecen 9 4 3 2 11- t n 5. Rába ETO 9 4 3 2 12-IS II 6. Tatabánya 9 4 2 3 15- 8 iá 7. MTK-VM 9 4 2 3 14- 9 hí 8. CsepH 9 5 — 4 10- 6 1« 9. Zalacgerateg 9 4 2 3 14-11 10 10. Ü. Dózsa 9 4 1 4 1« -7 9 11. Ferencváros 9 3 1 5 10-12 7 12. Haladé« 9 3 1 5 7-W 7 13. Eger 9 2 3 4 6-14 7 14. Bekésceob* 9 3 1 5 9-n 1 15. Vas«« 9 1 3 5 *-*4 5 1«. SZEOL AM 9 —­2 7 1-21 2 Eredményekről - SOTOkbSI TOLLASLABDA. Avas Kupa félinőtt I. osztályú ranglistaverseny, Miskolc, 17 egyesület 124 sportolójá­nak részvételével. A győz­tesek és borsodi helyezettek, férfi egyes: 1. Petrovics (H. Osztyapenko SE). Női egyes: 1. Vígh (H. Zrínyi SE). Fér­fi páros: 1. Berkó, Kiss (DMVSC, Zsombó). Női pá­ros: 1. Dovalovszky, Csikós, (H. Osztyapenko SE). Vegyes páros: 1. Klein, Csikós (H. Osztyapenko SE) ... 3. Nagy. Petrovics (H. Papp J. SE, Nyíregyházi VSSC). A pontversenyt és az Avas Kupát a H. Zrínyi SE nyer­te. KOSÁRLABDA. Salgótar­jáni Kohász—Miskolci Pos­tás 69:67 (31:38). Miskolc, NB II. női. Ld.: Selmeczy (17), Laib (14), Horváthné, Drahosné (12—12). MEAFC— Törökszentmiklós 132:36 (60:20). Miskolc, NB II., női. Ld.: Járdánházi (34), Far­kas, Richlilc (22—22). Agócs, Veres (15—15). Salgótarjá­ni Kohász—Miskolci Postás 93:60 (42:19). Miskolc, NB II. férfi. Ld.: Göndör (14), Ti­sza (12), Kakas (11). Hódme­zővásárhely—Miskolci Pos­tás 118:68 (51:87). Miskolc. NB II. férfi. Ld.: Tisza (18). Göndör (16). Miskolci EAFC —Hódmezővásárhelv 71:70 (40:42). Miskolc, NB II. fér­fi. Ld.: Gallyas (19), Szeg­halmi (15), Lőrincz (14). JÉGKORONG. Kezmarc*—í Miskolci Kinizsi 20:5. Kelet- szlovákiai, területi bajnok­ság, Kezmarok. SÜLYEMELÉS. Bulgária— Magyarország felnőtt válo­gatott csapatverseny, Buda­pest, Csepel SC-csamok. Együttesünk 19:9 arányban* nyert. 82,5 kg: 1. Kertész (DVTK) 345. 56 kg: 1. Pát- rovics (KVSE) 245. A mie­ink eredményei beszámítot­tak a Magyar Kupába, melye* fölényesen nyert a leninva- rosi Szanyi Andor, míg mö­götte Barsi László (DVTK) és Messzi István (KSC) vég­zett. KÉZILABDA. Nagykani­zsai Olajbányász—Ózdi Ko­hász 22:17 (12:8). Nagykani­zsa. NB I/B. női. Az ózdiak gyenge kapustel.iesitmény miatt veszitettek. Ld.: Had­házi (7), Forgóné (4), Bar­csik (4). Jók: a góldobók. TEKE. Borsodi Bányász— D. Epitők 7:1 (5139:4866), Eger, NB I. férfi. Egyénileg: Tősi 902, Szecsődy 874. Sző­ke 851, Futó 848. Borsodi Bá­nyász—Soproni Spartacus 7:1 (5123:4887). Eger. NB I. férfi. Egyénileg: Székely876, Oláh 873, Szőke 870. Tősi 855. Szolnoki MÄV MTE— Borsodi Építők Volán 6:2 (2538:2438). Szolnok, NB II. férfi. Egyénileg: Juhász 445) Lipták 438.