Észak-Magyarország, 1984. október (40. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-02 / 231. szám

1984. október 2., kedd ESZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB lí. MÁTKA-CSOPORT í Gólképte!en csapatok Ozdon DVTK — Bakony Vegyész 2-0 (1-0) Az első diósgyőri gól előtti pillanat: Diurják {a képen nem látható) fejéről a labda a veszprémi háló felé tart, Palla már elkésett a közbeavatkozássol. Fotó: Mák József Fdel^iij—Füzesabony 3-2 (2-ft). Edelény, 1000 néző. Vezette: Vi- rágh. Edelény: Béres 1. — Goo­ds. Szeri. Csorba, Farkas, Ko- leszar (Molnár), Túrái,. Póes, Kiss. Kleiber (Németh), Mada­rász. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története. 10. perc: Fócs 2(1- méterről talált a kapu­ba, 1-0. 30. perc: Gond a távol­ról növelte a hazaiak előnyét, 2-0. 00. perc: Barta szabadrú­gásból szépített, 2-1. 70. perc: Farkas 20 mól erről volt ered­ményes, 3-1. 110. perc: kavaro­dás után Barta állította be a végeredményt. 3-2. Küzdelmes, Jó mérkőzést vívták a csapatok, a többet kezdeményező edelé- nyiek rászolgáltak a győzelem­re. Jók: Farkas, Gonda, Béres 1-, Fócs. További eredmények: Ganz- MAVAG—Gyöngyös 2-1. Nagy- bátony—S. Síküveggyár 0-0. Recsk—BKV Előre 3-0. TISZA-CSOPORT Olefin SC—Lehel SC 1-1 (0-1). Leninváros, 500 néző. Vezette: Király. Olefin SC: Dohány — Kovács, Lukács, Paulovics. Fo­dor, Bodolai, Barabás (Gulyás), Czerva. Szép (Szalánczy), Ka­pus, Répási. Edző: Gunics Jó­zsefi A gólok története. Hl. perc: Szívós beadását Pctró 10 méter­ről továbbította a jobb sarok­ba, 0-1. 75. perc: Répási, majd Lukács volt a labda útja, végül Gulyás 11 méterről a bal felső sarokba' fejelt, 1-1. Jő iramú találkozón igazságos eredmény szülelett. Jók; Gulyás, Bodolai, Répási. A matra-csoport Állasa 1. g.-mavag 7 fi — 1 18- fi 12 2. Hatvan 7 5 1 1 18- 4 11 3. N.-bátony 7 5 2 1 9-3 10 4. Gyöngyös 7 :t or 2 Í2- K T 5. S.-bábony 7 4 — 3 8- 5 8 fi. BKV Előre 7 2 4 1 R- 8 8 7. Papp J. SE 7 3 2 2 fi-12 8 8. Recsk 7 3 1 3 fi- 8 7 3. S. Síküveg 7 2 3 2 5- 9 7 1«. B. Ep. Volán-7 1 4 2 4- 5 fi 11. Romhány 7 2 2 3 15-1« fi 12. B.-náriasd 7 2 1 4 8- 9 5 13. Bélapátf. 7­l 3 3 7-12 5 14. Füzesabony 7 1 3 3 8-13 5 IS. MVSC 7 1 1 5 4- ft 3 16. Edelcny 7 1 l ,5 8-17 3 Diósgyőr, 2500 néző. Vezet­te: Kovács II. L DVTK: Piel — Teodora I., Oláh, Szűcs, Görgei — Meny­hárt, Fükö, Szemere — Szlifka, Diurják, Fekete. Edző: Bánkúti László. Csere: Fekete helyett Lippai, a 46., Oláh helyett Szabó, az 52. percben. A hazaiak nagy lendület­tel kezdtek, az első igazi helyzet mégis Piel kapuja előtt maradt kihasználatla­nul. A 13. percben Háza nyargalt el a bal oldalon, beadását Jugovics egy lé­pésről mellé helyezte... A másik oldalon nem sokkal később Dzurják fejesét kö­vetően, a kapufa segített Pallának, aki másodszorra megkaparintotta a pettyest. Ezután sokáig egyoldalú já­tékkal múlt az . idő, a ven­dégek láthatóan ■ • megszep­pen ten próbálkoztak, erejü­ket elsősorban, a védekezés emésztette fel. Húsz perc el­teltével bátorodtak neki, tf az ingatag hazai védelem jóvoltából, több esetben is meleg pillanatokat teremtet­tek a piros-fehérek kapuja előtt A 45. percben veze­tésre tett szert a DVTK. Menyhárt a jobb oldali szög­letzászlónál tisztára játszotta magát, pontosan adott kö­zépre és Dzurják 6 méter­ről fejelt a kapu közepébe, 1-0. A szünet után sem emel­kedett a színvonal, amely a közepeset sem érte el. Sok volt a hiba, a pontatlanság mindkét oldalon. Jobbára a hazaiak kezdeményeztek. A 60. percben Dzurják fejesét tenyerelte szögletre Palla, öt perccel később Szlifka be­adását Dzurják estében lőt­te a kapu mellé. A 77. pere­ben bebiztosította győzelmét a DVTK. Kapa előtti kava­rodást követően, a védők rö­viden szabadítottak fel. a labda Szemere elé került, aki 14 méterről nagy erő vei lőtt a kapu bal oldalába, 2-0. A lendületes kezdésből ar­ra lehetett következtetni, hogy a vasgyáriak gyorsan döntésre5 szeretnék vinni a dolgot A tudomány azonban csak a 16-osig tartott, a be­fejezés rendre meghiúsult a körülményes próbálkozások miatt, máskor pedig az ön­feláldozóén harcoló veszpré­mi védők mentettek. Ügy tűnt: a piros-fehérek arra várnak, majd csak betalál valaki, kevés elképzelés es ötlet jellemezte teljesítmé­nyüket. Ahogy telt az idő. úgy bátorodtak neki a ven­dégek, akik kevés húzásból álló támadásaikkal nem egy helyzetet alakítottak ki, sze­rencsére a hálót ők sem tudták megzörrenteni. Dzur­ják gólja után nyugodtan vonulhatott az öltözőbe a társaság, amely a szünet után jelentős meoönyfölényt harcolt ki. Inkább küzdelem folyt * pályán, a játék e»- úttal elsikkadt, csak egy két szép egyéni megmozdulás ragadtatta tapsra a nézőket A második gól után a ven­dégek feladták, később már meggyőződés nélkül próbál­koztak. A DVTK erősen dö­cögős teljesítményt produ­kált, helyzetei jobb kihasz­nálásával csikarta ki az újabb igen fontos, két bajnoki pon­tot.. Jók: Oláh, Fűkő, Meny bárt BANKÜTI LÁSZLÓ: — A helyzetek alapján megérde­melten, de a játék képe alapján nem kis szerencsével nyertük meg ezt mz igen ne­héz mérkőzést. Parsa I árvát Ózdi Kohász—Kazincbarcika 0-0 ip tmohág Lejátszottak az őszi 6. fordu­lót á Borsod megyei labdarúgó- bajnokságban. Eredmények: Hejőcsaba—Encs 2-n (0-0). He- j öcsiül a, 400 néző. Vezette: Ken­di. G.: Jurák, Nagy A. PutnoR—Sajószent péteri Üveg­gyár 1-n <l-Ó). Putnok. 600 né­ző. Vezette: VnsáS. G.: Nagyi. MEAFC—Miskolci Üveggyár 1-1 (0-1). íyiiskolc, ion néző. Ve­zette: Bognár. G.: Szabó ill­ésből) , Illetve Szemes. Prügy—Felsőzsolca 2-1 (2-0). Prügy, 400 néző. Vezette: Sala­mon. G.: Szatmáry (2), illetve Horváth. Borsodi Bányász—Szuliuvölgy 1-0 (0-0). Sajószentpéter, 600 néző. Vezette: Horváth G. G.: Kovács. Mezőcsát—Gönc 3-1 (1-0). Me­zőcsát, 600 néző. Vezette: Ko­vács. G.: Kiss, Szombati, Vi- dinczei. illetve Matyi. Alsózsolca—Mák völgyi Bányász l-l (0-0). Alsózsolca, 200 néző. Vezette: Zvolenszki. G.: Tóth J., illetve Bolló. Mezőkövesd—Bodroghalom 5-1 (2-0). Mezőkövesd. 60« néző. Ve­zette: Várad!. G.: Takács (2, egyet 11-esből), Kisspál (2). Molnár (öngól). Illetve Viss. A MEGYEI I. OSZTÁLY Állasa 1. Putnok 7 5 1 1 17- 8 11 2. B. Bányász 7 5 — 2 1«- « 10 3. H.-csaba 7 4 2 1 Ifi- 8 10 4. Mezőcsát 7 4 2 1 12- fi 10 5. Encs 7 5 — 2 12- 9 10 fi. Gönc 7 4 — 3 15- 9 8 7. SÜMSE 7 3 2 2 11- 5 8 8. Mákvölgy 7 3 2 2 8- 9 8 9. Príigy 7 3 1 3 11-11 7 10. M. Uveggy. 7 3 1 3 9-13 7 11. MEAFC 7 2 2 3 9- 8 fi 52. M.-kövesd 7 2 1 4 14-15 5 12. Szuhavölgy 7 1 2 4 fi- 8 4 14. A.-zsolca 7 1 2 4 6-14 4 15. B.-halom 7 1 1 5 7-24 3 1fi. F.-zsolca 7 — — 7 fi-20 — özd, *390 néző. Vezette* Pintér. ÖKSE: Kocsis - Orlóciki, Sí­pos, Szilágyi, Pribék - Vágó, Kovács, Osváth, Feledi — Utas- sy, Tokár. Edző: Szendrei Béla. KVSE: Májer - Babus, Szta- hon, Hélgert, Fodor - Mun­kácsi, Kálmán, Majoros Kal­már, Fister, Asszony. Edző:Ben- csik Gyula. Csere: Tokár helyett Farkas, az 57., Osváth helyett Homon- nai, a 65., Majoros helyett Petrovics, a 70., Kálmán helyett Leskó, a 75. percben. Élénk érdeklődés mellett kezdődött a találkozó, de az első tíz percben szinte sem­mi említésre méltó esemény nem történt. Helgert találta el Orlóczkit, de a játékveze­tő nem vette elő a jól meg­érdemelt sárga lapot. A 15. percben Kovács lőtt a kapu fölé, a másik oldalon a cse­lezgető Asszonyt buktatták az ózdi kaputól 25 méterre. Fodor szabadrúgása a sor­falról vágódott szögletre. A 30. percben Kalmár erőtlen­re sikeredett lövését tette ár­talmatlanná Kocsis. Hat perccel később, Feledi közeli lövésébe léptek bele a védők, a labda az alapvonalon túlra került. A 39. percben Tokár végezhetett el szabadrúgást 22 méterről, de lövése maga­san a kapu fölött hagyta el a játékteret. Egy perccel ez­után Kovács a bal oldalon iramodott' meg, beadását Os­váth akarta kapura lőni. de a labda helyett Fodor boká­ját találta el.... A 42. perc­ben Vágó elől mentett Fo­dor, majd Szilágyi szerelte Helgertet, aki buktatta az ózdi játékost. Pintér sárga lappnl jutnlímzb Beőflert „mutatványát’. A 49. percben jegyezhet­tük fel az egyetlen valami­revaló lövést: Feledi 30 mé­terről célozta meg Májer ka­puját, a barcikai portás csak bravúrral tudott hárítani. Az 51. percben Asszony elöl mentettek a védők, a másik oldalon Osváth beadását fogta Májer. A 71. percben Homonnai lövése került a kapu fölé. A 80. percben Ko­csis merész előrevetődéssel tisztázott, hat perccel ké­sőbb, helyzet maradt kihasz­nálatlanul: Farkas az ötös sarkánál kapta a labdát, lö­vésre szánta el magát, de a pettyes a közbevetödő Ba­bus lábán irányt változta­tott és Májer mentett. Az ózdi szurkolók a tava­szi 0-5-ért visszavágásban reménykedtek, de nagy csa­lódás érte őket. A vendégek láthatóan az egyik pont meg­szerzéséért harcoltak, ennek megfelelően alakították ki hadrendjüket. Az ózdiak igen bátortalanul kísérletez­tek, igaz az elöl játszók rendkívül gyenge napot fog­tak ki. A hazaiak sokadoga- tásos játékkal próbálkoztak, de gyakran belebonyolódtak, helyzet kialakításáig nem jutottak el. A kapusok unat­koztak, lövés csak elvétve szállt „ketrecük” felé. A barcikai támadásvezetés sem bizonyult hatékonynak, csak a 16-osig jutottak el a sár­ga-kékek. A II. félidő elején úgy tűnt, hogy megpezsdül a mérkőzés, de a lendület csak tíz percig tartott. Az ózdiak egyre nagyobb mezőnyfö­lénybe kerültek, de mivel lassan és kiismerhetöeti pró­háTkortak. a tOiráVBW Take­lern rendre megálljt paran­csolt az akcióknak. Hiány­zott a csapatokból a tűz, az ambíció^ a gólra törő játék nélkülözhetetlen keLlékei. A látottak alapján, egyik gárda sem szolgált rá a győzelem­re. Jók: a hazaiak közül senki nem érdemel dicsére­tet. illetve Sztahon. Fodor. SZENDREI BÉLA: — Ez­zel a játékkal becsaptuk szurkolóinkat, szégyellhetjiik magunkat miatta. BENCSIK GYULA: — Csapatunk dicséretet érde­mel lelkes játékáért. Az egyik pontot mindenképpen megérdemeltük. Hanyisskő fstváa * További WB IT-ei eredmé­nyek: Hódgép—Váci Izzó . 1-1 Szolnok—S7.eks7.ard 3-0. Nagyka­nizsa—Dunaújváros 3-1. Volán SC—Sopron 0—1. D. Kinizsi— Keszthely 2-0. Bauxitbányász— Baja 1—0. Nyíregyháza—Salgó­tarján 1-0. AZ F#*» n. ÁLLASA 1. Vne M 7 1 2 24-» 15 2. Volán ló 7 1 2 22-11 15 3. Szolnok 1« 6 2 2 23-10 14 4. D. Kinizsi 10 5 3 2 17-12 13 5. Siófok 10 fi 1 3 19-16 13 6. Ózd 10 4 4 2 17-14 12 7. Nyiregy*.* 10 7 1 2 20-10 11 8. Salgótarján 10 3 5 2 11-7 11 9. Hódgép-M. 10 3 4 3 10- 9 10 10. N.-kantzsa 10 3 4 3 Ifi-Ifi 10 H. Diósgyőr* 10 fi 1 3 22-13 9 12. Keszthely 10 4 1 5 15-12 9 13. Dunnújv. 10 3 3 4 9-14 9 14. Sopron 10 2 4 4 10-14 8 15. K.-harcik* 10 2 3 5 10-17 7 Ifi. 22. fiz. Volán 10 2 2 fi 18-30 6 17. Szekszárd 10 2 2 fi 10-22 6 18. B. Vegyész 10 2 2 fi fi-20 fi 19. Tapolca »0 1 2 7 9-19 4 20. Baja »0 1 2 7 fi-19 4 •A N yfr egy házától és a mos­Ityörtó) 4—A büntetőpont levonva. Röplabda Hejőcsabai Cement SE— Borsodi Építők Volán SC 3-2 (—7, —10. 2, 16. 12). Mis­kolc, NB II, férfi. Jók: Bors. Kovács T.. Nagy E., illetve Juhasz, Balogh. Miskolci. VSC-—Bckéscsa ba. 3-0 (7, 5. 8). Miskolc. NB II. női. Jók: Szlovák, Molnár. Pázmándi. Borsodi Bányász—Nyírbá­tor 3-0 (9, 10. 7). Ózd, NB II, férfi. Jók: Szaniszló, Papliczki. Sátora Íja újhelyi TK—Nyír­egyházi MGESÉ 3-0 (13, 8, 9). Sátoraljaújhely, NB II, férfi. Valamennyi hazai já­tékos átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott. DSI—Sátoraljaújhelyi TK 3-2 (—11. —14, 8. 15. 14). Sá­toraljaújhely, NB 11. női. Jók: Farkasné, Baloghné, Pásztor. Mezőkövesdi MSE—G irá­ni a end röd 3-0 (13, 4, 9). Me­zőkövesd. NB II, női. Jók: Bola, Sereg. Debreceni Kinizsi—KVSE 3-2 (10. 4. —13, —10, 13). Debrecen, NB II, férfi. Át­lagon felüli teljesítményt egy i k KVSE-játékos sem nyújtott. Eredményekről - S0f0l(báli KOSÁRLABDA. M. Pos­tás-Egri TK 74-68 (33-43). Miskolc, NB II férfi. I.d.: Kakas (23), Fülöp (16), Ke­rekes (12), Tisza, Göndör (8 —8). Egri TK—M. Postás 75-39 (43-15). Miskolc NB II női. Ld.: Selmeczv (15), Laib (11) , MEAFC—Bajai TK 83- 71 (50-42). Baja, NB II női. Ld.: Richlik (34), Agócs (16), Járdánházi (14), Farkas (11). M E AFC—Kiskun f elegy há za 71-54 (36-36). Kiskunfélegy­háza, NB II női. Ld.: Far­kas (21). Agócs (16), Richlik (12) , Járdánházi (11). MEAFC —Vaskúti Bácska 66-63 (35- 27). Baja, NB II férfi. Ld.: Lőrincz (19), Somodi (14), Gallyas (12), Mitnvik (8). MEAFC—Kiskunfélegyháza 102-71 (35-44). Kiskuniélegv^ háza, NB II férfi. Ld.: Fé- derer (26). Gallyas, Mitnyik (18—18), Szeghalmi (11), Lő­rinci (10). SÚLYEMELÉS. Az ŐRT CSB-n a DVTK a második helyet szerezte meg, 6240 ponttal. Az úttörők közáil Horváth, a serdülők közül pedig Sajbán, Barsi Lajos es Himer teljesítményé emelke­dett az. átlagos fölé. ASZTALITENISZ. Főváro­si Vízművek—B. Építők Vo­lán 16-9. Miskolc, NB I. női. Győztek: Badarász (4), Ka- rádi (3), Molnár, Kriston. Kézilabda ózdi Kohász—Szegedi Vo­lán 28—27 (13-15). Szeged, 500 néző. Vezette: Andorka, Schober. NB I, férfi. Ld.: Pribék, Kovács 1. (6—6). Jók: Kovács, Pribék, Üve­ges. Nagy bravúrt vitt vég­hez a vendégcsapat. Az esé­lyesebb szegediek otthoná­ban nagy akarással és he­lyenként jól játszva, vesztett helyzetből fordították maguk javára a találkozót. Győzel­mükkel bebiztosították élvo­nalbek tagságukat. lyttnaüjváro*—Borsodi Bá­nyász 28-25 (17-11). Miskolc, egyetemi csarnok, 400 néző. Veaette: Kemecsei, Koutny. NB I női. B. Bányász: Ko­vácsié — Engine 2, Verebé- lyi 5, Feketéné 2, Dobavné 3, Kondiné 10, Kerékjártóné 1. Csere: Demeter 1, Éger- szeginé, Bencs, Nagyné, Mu- ha 2. Edző: Pecsenye And­rás. A gyenge napot kifogó hazaiakkal szemben a duna­újvárosiak végig vezetve nyertek. A Bányász játéko­sai sok pontatlan átadást kö­vettek el és védőmunkájuk is kívánnivalót hagyott ma­ga után. Átlagon felüli tel­jesítményt egyik hazat spor-' toló sem nyújtott. Miskolci Spartacns—Só-oki Vasas 29-16 (13-8). Miskolc, NB II női. Ld.: Csányi, Bo- dó (10—10), Nagyné, Nagy A. (3—3). Jók: Bódé, Csányi, Erdödi. Jól játszva, fölénye­sen nyertek a szövetkezeti­ek. Hnsot SE—Borsodi Építők Volán 28-26 (15-11). Buda­pest, NB II férfi. Ld.: Sza­bó (8), Lassan, Megulesz (5 —5). A miskolciak közül senki sem érdemel dicsére­tét. A BÉVSC sorsa gyakor­latilag megpecsételődött. Lehel SC—Ózdi Kohász 21-20 (10-7). Jászberény, NB I/B női. Drámai csatában maradt alul a vendégcsapat Ld.: Hegedűsné, Hadházi (5 —5), Zsigmond (4). Jók: Kur-, di, Barcsik, Zsigmond. Nyíregyházi VSSC—EL CO Somsáig 34-15 (13-7). Nyír­egyháza, NB II férfi. A tar­talékos vendégcsapat erejé­ből csak ennyire futotta. Ld.: Szurdoki (7), Lezák (3). Jó: Szurdoki. Bodó lő kapura az M. Spartacus—Siroki Vasas NB tt-es női ta­lálkozón Fotó: Szabó