Észak-Magyarország, 1984. szeptember (40. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-04 / 207. szám

,1984. szeptember 4., kedd - , ESZAt-MAGTÄRORSZAO I P MATO A CSOPORT Gáhz-M'ávag—Edelény 3-2 (t-l). Edelény. looo néző. Vezette: Molnár L. Edelény: Banga (Bé­res T.) — Gonda, Szert, Csorba/ Farkas — Koleszár. Pócs, Feke­te — Kiss. Kleiber, Madarász. Edző: Balogh Zoltán. Az első félidőben kiegyenlített Játékot láthattak a szurkolók, a szünet, után azonban a vendé­gek ügyesen használták ki a bá­nyász védők megingásait, s a maguk javára »fordították az eredményt. Gl.: Koleszár (2, egyet 11-esből). Jók: Gonda, Szert, Kleiber. További eredmények: Recski Ércbányász—Füzesabony 1-3. BKV Előre—-Bélapátfalva 2-1, Rumhány—Gyöngyösi SE 3-3. TISZA CSOPORT Olefin SC—Rákóczifalva 3-1 (2-1). Rákóczifalva, 400 néző. Vezette: Hunyadi. Olefin SC: Dohány — Kovács. Lukács, Pa- ulovlcs. Fodor. Bodolai. Korhűt (Polonkai). Czerva, Szép, Kapus, Répás! (Koczka). Edző: Gunics József. A gólok története. 42. perc: Kántor elfutott, maid Gergely* lövését Dohány kiütötte, az ér­kező Rácz pedig a jobb alsó sa­rokba lőtt. O-l. 43. pere: Korhűt labdáját Czerva lőtte a kapuba, 1-1. 44. perc: Szép visszagurítá- Hat Kapus 15 méterről bombázta a hálóba. 2-1. no. perc: Koczka szögletei követően Czerva a rö­vid sarokba talált, 3-1- A min­den csapatrészben jobb vendé­gek rászolgáltak a győzelemre. Jók: Bodolai. Czerva, Szép, Do­hány. Lejátszották a harmadik fordu­lót a Borsod megyei labdarugó- bajnok-sag I. osztályában. Ered­mények : Göuc—SÜMSE 1-1 (1-0). Gönc, *0» nezö. Vezette: Kai as 1. ü.: Matyi. Ületve Kovács E. Miskolci üveggyár—Felsözsol- ea 2-1 (0-1). FeLsozsolca. 200 né­ző. Vezette: Varga 1. G.: Hoj- nyak (2). illetve Hajdú. Putnok—lines 4-1 (l-l). Putnok, *(H> néző. Vezette: Kurmai. G.: Bacska.v (3. kettőt ll-esból). Nagy. illetve Tar (11-esből). Ki­állítva ; Göndör, illetve Tar. Kfákvölgyi Bányász—Prügv 2-0 (o-o). Priigy. 50» néző. Vezette: Molnár II. G.: Bari. Kovács. Borsodi Bányász—Mezőkövesd 3-2 (l-l). Sajószentpéier, inon né­ző. Vezette: Lola II. G.: Puskás (2). Oldal, illetve Takács (2. egyet 11-esből). Hcjócsnba— Alsózbolca 1-1 (0-0). Heiöcsaba. 400 néző. Vezette: Czirba. G.: Wlttchen. illetve Kapczár. • Miskolci EAI-'C—Bodrochalom 3-1 (2-0). Miskolc. 100 néző. Ve­zette: SzlRetváfi G.: BhIorIi (2). Rélch^nbach. illetve Csontos. Mézflcsát—Szuhavölgyi Bányász o-o. Mezőcsát. 400 néző. Vezette: Darók. MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Rcjöcsaba 3 2 1­8- 2 5 2. Mákvölgy 3 2 1­4- 1 5 3. Putnok 3 2­1 .0- 5 4 4. Mezőcsát 3 1 2­5- 1 4 5. B. Bányász 3 2­1 6- 4 4 fi. M. tivrsRyár 3 2­1 4- 7 4 7. SÜMSE 3 1 1 1 7- 4 3 8. Szuhavölgy 3 1 1 1 4- 3 3 9. Gönc 3 1 1 1 4- 4 3 10. MEAFC 1 1­­3- l 2 31. Mezőkövesd 2 1­1 5- 4 n 12. Prílgy 3 1­2 6- fi 2 13. Encs 2 l­1 4- fi 2 14. AlNo/.soIoa 3­1 2 3- 8 1 15. Felsőzsolra 3­­3 4-11­16. Bodroghalom 3­­3 3-12­* A megyei n. osztály első for­dulóiénak eredményei: Riese— Szerencs 1-0. Sárospatak—Holló­háza 0-0. Alsóvadász—Tarral o-3. Halmai—Tiszakarád 5-0. Karcsa— Forró 5-1. Ónod—Tokai 1-2. Mád —Sátoraljaújhely 2-1. Sajóiád- Somsaly 4-1. Borsodivánka—Ernőd 2-o Szalonna—Borsodszirák 1-2. Hídvégardó—Rudnbényn 2-0. sa- jószögod—Mezőkövesdi Matyó Ts/ 4-1. Ormosbánya-T-Szirmnbesenyő 1-2. Tiszapalkonya—Sála 2-1. Labdarúgás, NB IL Látványos gólok Diósgyőrött DVTK-D. Kinizsi 4-1 (2-0) Diósgyőr, 3500 néző. Vezet­te: Varga S. DVTK: Piel — Teodora, Oláh, Szűcs, Cörgei - Kiss, Fiikő, Menyhárt — Szlifka, Dzurják. Szemere. Edző: Bánkúti László. Csere: Kiss helyett Tőzsér, a 46., Szlifka helyett Fekete, a 66. percben. Lendületesen kezdett a ha­zai együttes és már a 3. percben vezetésre tett szert. Kiss bal oldali szögletét rö­viden mentették a védők, n la beta Szemeréhez került, aki 20 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1-0. Ez­után mezőnyjáték követke­zett, egyértelmű diósgyőri fölény jegyében. A 43. perc­ben Menyhárt középen ve­zette kapura a labdát, majd magasan a mellette futó Dzurjákhoz játszott. A csa­tár lekezelte a labdát, az­tán 10 méterről lőtt a kapu bal oldalába, 2-0. A szünet után is a hazai­ak kezdeményeztek, többet birtokolták a labdát, állan­dóan a vendégek térfelén folyt a játék. Ezért is ha­tott váratlanul, hogy a deb­receniek szépítettek. Az 52. percben egy hosszan előre­vágott labdat Piel röviden rúgott el, gyors akció bon­takozott ki a jobb oldalon, melynek végén Brúder be~ Szekszárd, 2000 méri. Ve­zette: Horváth Gy. KVSE: Májer - Szamost. Sztahon, ' Helgert- Bukovics - Munkácsi, Kálmán, Majoros — Koleszárik, Leskó, Asszony. Ed­ző: Bencsik Gyula. Csere: Kálmán helyett Fa­ter, a 41. percben. A szekszárdiak kezdtek jobban, de erejükből csak mezőny fölény kiharcolására futotta. A barcikai védelem jól szűrte meg próbálkozá­saikat, s ebben az időszak­ban a Vegyész középpályá­sai jól ellátták a támadá­sok segítését is. A 33. perc­ben a vendégek jutottak ve­zetéshez. Kálmán a jobb ol­dalon tört ki a védők kö­zül, csaknem az alapvonalig vezette a labdát, majd pon­tosan gurított középre. Az érkező Asszonynak nem oko­zott gondot közelről az üres Tőzsér két góllal hálálta meg a bizalmat. adását László fejette közel­ről a hálóba, 2-1. Gyorsan jött a válasz, egy perccel később Vadon hálója is megrezdült. Szemere jobb oldali szöglete után Tőzsér 3 lépésről fejelt a kapu bal sarkába, 3-1. A 65. percben Teodoru nagy parldobását elvétették a védők, a labda Tőzsérhez került, s a közép­pályás higgadtan helyezett a hálóba, 4-1. A hátralevő időben a nagy kedvvel ját­szó Szemere lőtt egy kapt*- íai. kapuba találni, 0-1.' A fék­idő hajrájában Kálmánt te­rítették le a szekszárdiak, a középpályást le is kelleti cserélni. A szünet titán hevesebb lett a küzdelem. A hazaiak igen keményen játszottak, s ez bizonyos mértékben tar­tózkodóvá tette a vendége­ket. Akadozni kezdett a Ve­gyész gépezete, s a hajrá­ban fordított ,a Szekszárd. A 76. percben Dienes beadását Suba fejjel megcsúsztatta és a berobbanó Varga a jobb alsó sarokba helyezett, 1-1. A 82. percben Weitner I. be­adását Süba 6 méterről fe­jelte a léc alá, 2-1. Küzdelmes, de csak köze­pes színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok. A Ve­gyész elsősorban a bizton­ságra ügyelt, szoros ember­fogást alkalmazott. Ez nem ízlett a hazaiaknak, megér­A lendületes hazai kezdés gyors vezetést eredménye­zett, s ez mozgásba hozta a diósgyőri gépezetet. A vas­gyáriak nyomasztó mezőny- fölényre tettek szert, ügye­sen építették támadásaikat, s nem egy esetben alakítot­tak ki gólszerzési lehetősé­get. A hajrában elért máso­dik találat egyértelműen el is döntötte a két pont sor­sát, ezután már csak az volt a kérdés, milyen különbség­gel nyer a DVTK. A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a piros-fehér gárda és közönségszórakoztató tel­jesítménnyel rukkolt elő. A vendégek képtelenek voltak útját állni a sorozatos akciók­nak, s csak szerencséjüknek köszönhették, hogy megúsz­ták négy kapott góllal a mérkőzést. Jók: Oláh. Gör- gei, Menyhárt, Szemere. A mérkőzést követően vé­leményt kértünk Bánkúti László szakvezetőtől: — Eredményességünk ezúttal végre már jó játékkal is pá­rosult. Ügy látom, kezd fel­pörögni az együttes, de na­gyon kell vigyáznunk a so­ron következő találkozókon. Jó lenne a héten mindkét mérkőzésünket teljes sikerrel venni, összegezve: gratulá­lok csapatom valamennyi tagjának. Doras László 2-1 (0-1) demelten jutott előnyhöz, a sárga-kék •»együttes. A szü­net után egy ideig még a Vegyész kezdeményezett, az­tán feljöttek a hazaiak, s kis szerencsével, hat perc alatt a maguk javára fordí­tották az eredményt. A dön­tetlen igazságosabb lett vol­na. Jók: Helgert, Sztahon, Majoros, Kálmán. BENCSIK GYULA: — A pénteki edzésen Fodornak ki­fordult a bokája, így rá nem számíthattunk. Sajnos, a mér­kőzésen Kálmán is megsé­rült, s ez megbolygatta a hadrendet, középpályásaink kevés gondot fordítottak a támadásokra. 1-0-ás állásnál Fister kétszer is nagy lehe­tőséget szalasztott el, s a ki­maradt helyzetek később megbosszulták magukat. Vé­leményem szerint mi terv­szerűbben, a hazaiak viszont erőszakosabban játszottak. Szekszárd—Kazincbarcika Ózdi Kohász—Nagykanizsa 3-1 (1-0) ; > s <t '■ Pribék remekül játszott, gólt is lőtt leken vezették akcióikat, s ezek rendre veszélyeseknek bizonyultak. A végig többet kezdeményező és a találkozó jelentős részében fölényben játszó ÓKSE magabiztosan tartotta otthonában a két pontot. Jók: Orlóczky, Pri­bék, Osváth. Kovács, Utassy. SZ.ENDREI BÉLA vezetőed­ző véleménye: — Tartottunk a mérkőzéstől. Ezért különö­sen készültünk a találkozó­ra. Lelkesen és harcosan ját­szottunk, fölényünk gólok­ban is megmutatkozott. Jó egyéni teljesítményeket lát­tam, s védelmünk is stabili­zálódott. A sikeres rajt biz­tonságot ad számunkra. Hanyiszkó 1st via Ózd, 5000 néző. Vezeti«« Szabó J. A. OKSE: Pék - Orlóczky, Szi­lágyi, Kovács, Pribék - Ho- monnai, Feledi, Tokár, Os­váth — Utassy, Farkas. Edző: Szendrei Béla. Csere: Homonnai helyett Vágó, a 65., Feledi helyett Sí­pos, a 75. percben. Már a 6. percben hazai vezetést jelzett a villany­újság. Bal oldali akció gör­dült a pályán, Osváth re­mek labdával ugratta ki az előretörő Pribéket, aki a les­re játszó védők közül 14 mé­terről lőtt a bal alsó sarok­ba, 1-0. A 17. percben Ko­vács fejelt a léc fölé, nem sokkal később pedig Utassy fejesét tette ártalmatlanná Milliner. A 20. percben Pri­bék cselezte át magát több játékoson is, a 16-oson belül lökték, de a bírói síp né­ma maradt. A szünet után újabb gólt ért el a hazai együttes. Az 51. percben Feledi indította a bal szélen Farkast, aki le­futotta őrzőjét, majd lapo­san középre adott. Az érke­ző Utassy 10 méterről he­lyezte a labdát a bal sa­rokba, 2-0. Ezt követően ki­támadtak a vendégek, Rum- szauer lőtt mellé. A másik oldalon Osváth kecsegtető helyzetből sem talált a ka­puba. A 72. percben Tokár faképnél hagyta a védőket, már a lß-oson belül járt, amikor Fodor buktatta. A megítélt 11-cst Tokár lapo­san a jobb sarokba lőtte. 3-0. A hajrában sikerült szé­píteniük a nagykanizsaiak­nak. A 88. percben Szilágyi fejjel röviden szabadított fel, Varga csapott rá a labdára, Kovács próbált szerelni, de a csatár átesett a védő lá­bán. A játékvezető 11-est ítélt, amit László értékesí­tett. 3-1. Egy perccel ez­után Varga szabálytalanko­dott, ezért sárga lapott ka­pott. A játékos legyintett a bíróra, aki kiállította a lab­darúgót. Az első 45 percben lagy­matag, unalmas játék folyt a pályán, a színvonal a kö­zepeset sem érte el. Jobbá­ra az ózdiak kezdeményez­tek, de a góllövéssel hadi­lábon álltak. A szünet után nagyobb lett az iram, s a küzdelem is hevesebbe vált. A hazaiak elsősorban ászé­További NB Tl-fw predmínjrk: Sopron—Bakony Vegyész. 1-2. Volán—Dunaújxáros 3-0. Nyíregy­háza—22. »7.. Volán 5-0. Tapolca —Hódgcp 1-1. Siófok—Keszthely l-o. Szolnok—Vác 2-1. Salgótarján —Baja l-l. AZ NB n. ÁLLÁSA 1. Volán SC 4 3 1­10- 4 7 2. Vác 4 3­1 10- 3 fi 3. Ózd 4 3 . 1 9- 5 fi 4. SiofoK 4 3 • 1 5- r> fi 5. K.-harcika 4 2 1 1 6- 3 5 fi. Szolnok 4 2 1 1 7- 6 5 7. Keszthely 4 2­•* 6- 3 4 8. Hódgép 4 1 2 1 4- 3 4 9. SBTC 4 1 2 1 3- 3 4 10. Baja 4 1 2 1 5- 6 4 11. D. Kinizsi 4 2­2 6- 8 4 Szekszárd 4 2­2 6- 8 4 n. B. Vegyész 4 1 2 1 4- fi 4 14. Sopron 4 1 1 2 7- 8 3 15. N.-kanizt»a 4­‘ 2 2 8-11 2 16. DVTK 4 2 1 1 8- 5 !• 17. Tapolca 4­1 3 2- fi 1 18. D.-újváros 4 ■­1 3 1- 7 1 19. 22-es Volán 4­1 3 2-11 1 20. Ny.-háza 4 *­2 8- fi „• •«= éri összteljesítményükből 4—4 pont levonva. Naptár _____ 1 984. szeptember 4., kedd A mm kette t.tn. nynrf* M.tí 6nkee A hold. kelte 16.37, nyugta 0.3Z Arakor Névnap: Rozalia _ ______ É vforduló__ _____ S zázhetvenöt évvel ezelőtt, 1809. szeptember 4-én szü­letett, és 40 éves korában, 1849-ben halt meg Juliusz Slowacki lengyel költő és drámaíró. Időjárás _______ V árható időjárás ma estig: Nyugat felől időnként meg­növekszik a felhőzet, és néhány helyen zápor és zivertar várható. A délnyugati szél többfelé megélénkül. A legma­gasabb nappali hőmérséklet 24—29 fok között várható. W'.’W.'-.W.f.ö • s • » * ....... — TÉLI TÜZELŐANYAG- IGÉNYÜKET még szeptem­ber 7-ig jelentlietik be a Moz­gáskorlátozottak Borsod­Abaúj-Zemplén megyei Egye­sületének tagjai Miskolcon, az egyesület Geró utca 4L szám alatti irodájában, vagy telefonon a 15-383-as szá­mon. — A FOLD ALATTI VTLA® címmel bélyeg- és képeslap­bemutató tekinthető zneg szeptember 8—22 között a miskolci Nehézipari Műsza­ki Egyetemen. Az Egyetem- város A/l-es épületében 10 —18 óra között látogatható a kiállítás. — BEFEJEZŐDÖTT A NAGYJAVÍTÁS. A Lenin Kohászati Művekben tegnap, hétfőn befejeződött a nagy- kovácsmúhelyben levő 2000 tonnás sajtó és a 6 tonnás pöröly, valamint a kapcsoló­dó berendezések általánoa nagyjavítása. — A CIGÁNYFIATALOK társadalmi beilleszkedéséről és a KISZ-alapszervezetek ez irányú tevékenységéről ta­nácskoznak szeptember 7-én Encsen, a városi KISZ-bi- zottság tagjai. Ezt követően javaslatot tesznek az Ifjú­sági napok, Encs ’85 eine-, vezésú programsorozatra. — A TOTÓ 35. heti ererT menyei: x, x, 2, 1, 2, 1, x, xj 2, 1, x, 1, x és a +l-es x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények az illeték levő- nása után a következők: 134» 1 fáiálatos szelvény 10 da-' rab akadt. Nyereményük egyenként 145 ezer 442 fo­rint. A 13 találatos szelvé­nyek száma 70 darab. Nye­reményük egyenként 39 ezer 666 forint. A 12 találatos szelvények száma 1996 da­rab. Nyereményük egyenként 1060 forint. A 11 találatos szelvények száma 20 ezer 673 darab. Nyereményük egyen­ként 102 forint. A 10 talála- tos szelvények száma 119 ezer 679 darab. Nveremé-; nyük egyenként 30 forint. Közlemények értesítjük a 7 utazóközönséget, hogy 1984. szeptember 5—9. kö­zött a ,.M3N”-nítpokon a7. aláb­bi tömegközlekedési változások lesznek. Szeptember 5-én 17 órától kb. 23 Óráig es 9-én 19 órától 23 óráig a villamosok csak a Ti­szai pu.—Ady-hid. illetve a Kell­ner &. u—Vasgyár között köz­lekednek, nem érintik a Sze­mere u.—Tanácsház tér megál­lóhelyeket. Ezen időszakban a villamos- bélietek es villamos menetje­gyek érv én y esek az 1 és l,T)-s autóbusz-viszonylatokon, a Ti­szai pu.—Chiepkó E. utcai meg­állóhelyek . között. Villamoson utazva a menetjegyet a számkoc­ka felőli végén, míg az autóbu­szon a s/.álm kocka nélküli vé­gén keli érvényesíteni. A MlN-napok rendezvényeivel (pl. R-GO-koneert. kerékpárver­seny stb.) kapcsolatos rendkívü­li utazási igényt folyamatosan fi­gyelemmel kísérjük és a szük­ség szerinti já rats ürítést biztosít­juk. Figyelem! Szeptember 6-án és 7-én 13—ti óra közötti, míg 8-án es 9-én 8—19 óra közötti időszakban köz­lekedik az MKV 72-es pályaszám mii ..nosztalgia”-villamosa. A villamost csak a járművön (a kalauztól) vásárolt 2 Ft-os me­netjeggyel lehet igénybe venni A , .nosztalgia”-villa nn»s menetjegy bevételét vállalatunk a Nemzeti Színház építésére utalja ót. Miskolci Közlekedési Vállalat * * * A Zalka Máté Gépipari Szak- középiskola esti tagozata felve­tőit* hirdet az 1984—85. tanévre, középiskolát végzettek osztályá­ba. kiegészítő képzésre (Időtar­tam; 2 év), az újonnan szerve­zett gépszerkesztő szakra. Je­lent ke/.és és bővebb felvilágosí­tás az iskola irodájában (Mis­kolc. Kun Béla u 10.) munka­napokon 8—Ifi.30 óráig. .Jelentke­zési határidő: 1984. szeptember 20. Igazgatóság. ENGEDMÉNYES PVC-PADLÓ VÁSÁR A 140 cm széles pvc-padlók, 40 SZÁZALÉKOS ÁRENGEDMÉNNYEL kaphatók, amíg a készlet TART! márkaboltunkban, Miskolc, Vörösmarty u. 72. szám alatt, az I. emeleten. &?7=BORSODr. elmi vállalat