Észak-Magyarország, 1984. április (40. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-10 / 84. szám

1984. április 10., kedd ÉSZAK MAGYARORSZAG 7 Megyei bajnokság Encs: első vereség Lejátszották a tavaszi ötödik fordulót a Borsod megyei labda­rúgó-bajnokságban. Eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Hejőrsaba—Rudab&nya 7-0 (3-0). Hejőrsaba, 200 néző. V$- ; zette; Pecze. G.: Vodicska (3), Wittfcnen (2), Nagy (ll-esből), ; Szegedi Putnok—Ernőd 5-2. Putnok, 200 néző. Vezette: Lapsánszky. Sa jószöged—Sáta 5-0 (2-0). ftú­[ Jos/.öged, 150 néző. Vezette: Kiss. G.: Halas (2), Mészáros, Ker­! tesz, Lqsánszky. SUMSE—Ormosbánya 5-1 (2-0). Sajószent péter, 200 néző. Vezet­te: Molnár III. G.: Boczki (2). Kovács, illetve Fodor. Mákvölgyi Bányász—Szuhavől- gyi Bányász l-l (0-0). Albertte­lep, 300 néző. Vezette: Lója II. G.: Mayer, illetve Fazekas (11- esbő^). . MttkolH üveggyár— Rorwodszi- rák 3-0 (0-0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Homyák. G.: sziklai. Zubko, Lakatos. MVSG—Miskolci EAPC 2-1 fi-*) ­Miskolc, 200 néző. Vezette: Kál­mán'. G.: Kocsis, Gyöngyösi, il­letve Tulkán. Az élcsoport: 1. M. Üveggyár 29, 2: MVSC 28. 3. Putnok 26.- 4. Hejőrsaba 25. 5. SÜMSE 24, 6. MEAKC 20. KELETI CSOPORT nollóháza—Sátoraljaújhely 1-0 (9-9). SatoraJigúJhely. 500 néző. Vezette: Kovács S. G.: Kovács B. Prügy—Ene» S-f (*-•). Prügv. ooo néző. Vezette: Molnár n. G.jj szatmári (2). Lukacs, Mol­nár. Madarast. Szerencs—Alsózsolca 1-0 (0-0). Tokaj. 200 néző. Vezette: Sike. G.: Sipos. lelsözsolra*—Tokaj o-o. Fclső- esolea. 160 nezo. Vezette: Szabó. Mezőkövesd—Mezöcsát 0-0. Me­zőkövesd. 1000 néző. Vezette: Romhányi. Gönc—ForrO 5-1 (2-0). Forró. 400 nezó. Vezette: Diószegi. G.: Ma­tyi' (3), Molnár II., Kisa, illetve Horváth (ll-esből). Szabadnapos: Bodroghajom. Az élcsoport: l. Prügy ?«. 2. Mezőkövesd 24, 3. Encs 23. 4. Gönc lg. .1. Hollóháza 18. 6. Al- fcozsolca 17. Labdarúgás, NB II. Gólképle'en borsodi csatársorok Békéscsaba —ÓKSE 1-0 (1-0) Öld, 4000 néiő. Vezette: Maczkó i. OKSE: Fekete - Orlóczki. Sípos, Szilágyi, Piibék - Ko­vács, Tokár, Osváth - Utassy, Mohácsi, Homonnai. Edző: Szendiei Béla. Csere: Utassy helyett Dudás, a 46., Tokár helyett Mada­rász, a 67. percben. Hűvös időben élénk ér­deklődés nyilvánult meg az összecsapás iránt. Ózdi hely­zettel kezdődött a találko­zó, ugyanis Tokár jó beadá­sát Homonnai 5 méterről á kapu mellé lőtte, öt perc­cel később szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Orlócz­ki legurította a labdát Mo­hácsi elé, aki alig lőtt ka­pu mellé. A 13. percben Mo­hácsi sárga lapos figyelmez­tetésben részesült, mert fel­vágta Szekerest. Két perc­cel ezután csabai gólszerzés! lehetőség kínálkozott: Szeke­res faképnél hagyta Orlócz- kit. pontos beadását Melis lőtte kapura. Fekete helyett azonban a kapufa mentett! A másik oldalon Mohácsi lövése adott munkát Újhe­lyinek. A 30. percben Suli­ja 20 méteres szabadrúgá­sát követően a labda a fel­ső lécről vágódott vissza, Gyurmánczy ismétlését Fe­kete jó érzékkel védte. A 32. percben szerezték a ven­dégek a mérkőzés egyetlen gólját: a jobb oldalon ala­kult ki formas támadás, a 16-os sarkáról Pásztor adta középre a labdát, amelyet a szemfüles Szekeres 8 méter­ről perdített a bal alsó sa­rokba. 1-0. A második félidő is ki­hagyott ózdi helyzettel kez­dődött. Homonnai beadása elcsúszott a védők között, egészen Dudásig került, a csatár azonban 3 méterről sem talált a kapuba... Az 55. percben Gyurmánczy lö­vését tolta szögletre Fekete. Nem sokkal később a má­sik oldalon Homonnai ke­csegtető helyzetben még egyet akart igazítani a lab­dán, Kerekes beérte és szög­letre szerelte. A 70. percben Sulija alig fejelt a kapu mellé, aztán ismét ő veszé­lyeztetett, 3 méteres lövését Fekete nagy bravúrral tisz­tázta. A mérkőzést megelőzően mindkét szakvezető bizako­dott Szendrei úgy véleke­dett. hogy a soproni győze­lem megnyugtatta együtte­sét. s jó játékot, vereségtől mentes fellépést várt. Nos, csalódnia kellett, mert a két pont a feljutásra törő vi­harsarkiak birtokába került. Az Ózd az első húsz perc­ben többet támadott, de le­hetőségeit elszalasztottá. A vendégakciók rendre veszé­lyesen gördültek a pályán. Hiába próbálkoztak 3 csa­tárral a fekete-fehérek, a 16-os előtt elfogyott a tu­domány. Orlóczki és Pribék * remekül őrizte a két ve­szélyes csabai támadót. Me- list es Gyurmánczyt, akik helyére viszont Pásztor és Szekeres lépett elő, nem akármilyen teljesítménnyel. A szünet után is adódott gólszerzési lehetőség mind­két oldalon, de a hálók érintetlenek maradtak. Az utolsó'20 percben a vendé­gek már csak előnyük őr­zésére törekedtek — siker­rel. A látottak alapján a kö­zepes színvonalú és iramú mérkőzésen a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. Jók: Fekete. Orlócz­ki, Pribék Mohácsi. Hanyiszkó István HÓDGÉP—Kazincbarcika 4-0 (2-0) Hódmezővásárhely, 2500 né­ző. Vezette: Hazafi. KVSE: Novák — Szamosi, Helgert, leskó, Fodor — Pét- rovics. Kálmán, Majoros - Fis- ter, Munkácsi, Koleszárik. Mb. edző: Sáfrány István. Csere: Kálmán helyett Szép, a 46. percben. Kezdés után azonnal * ha­zaiak ragadták marjukhoz át­irányítást, beszorult a ven­dégcsapat. Nem kellett so­káig várniuk a szurkolóknak az első találatra, amely a 13. percben esett. Stark cé­lozta meg a ka pút, de lö- ' vésebe bé léleptek á ’ Védők'. A szögletet Kovács ívelte középre és Fehér az ötösről teljesen egyedül állva fejel­hetett a bal farokba, 1-0. A hódmezővásárhelyiek ma­radtak támadásban, a KVSE csak szórványosan veszélyez­tetett. A 28. percben Fehér indította Startot., aki fakép­nél hagyta a nehézkes har­cikéi védőket, majd abszo­lút helyzetből a jobb kapu­fa mellé lőtt. A 38. percben aztán sikerült a befejezés is. Fodor futott el a jobb ol­dalon. beadásába Tasst lé­pett bele é$ a labda irányt változtatva került a jobb sa­rokba. 2-0. Az első félidő hajrájában kétszer is gólt szerezhettek volna a vendé­gek, de Fister mindkét eset­ben elszalasztottá a lehető­séget. A második félidő közepes iramú es .színvonalú játék­kal kezdődött. Az első lö­vést Petrovics eresztette meg, de Ulbert jó érzékké! hárított. Az 55. percben Ko­leszárik ívelt középre szög­letet, F>etrovics előtt nagy le­hetőség adódott, de a kö­zéppályás hibázott. A kima­radt vendéghelyzetek ismét lendületbe hozták a hazai gárdát, amely a hajrában átvette a kezdeményezést és újabb gólokat lőtt. A 70. percben Stark beadását Ta- lapa fejelte a jobb sarokba, 3-0. A negyedik gól a befe­jezés előtt egy perccel szü­letett, ekkor Talapa indítot- ' ta Fehert. aki a ‘16-ös jobb oldali sarkáról talált a há­lóba, 4-0. A Kerekest nélkül ózó barcikai együttes korántsem harcolt úgy ezen a találko­zón, ahogy azt joggal lehet remélni egy kiesés ellen küzdő gárdától. A hazaiak azonnal kézbe ragad rák a kezdeményezést és ezt az összecsapás során csak na­gyon rövid periódusokra ad­ták át ellenfelüknek. A két­gólos félidei vezetes lénye­gében el is döntötte a mér­kőzés sorsát. A számét után már lehetőséget kapott a tá­madásvezetésre a KVSE is. Ezek az akciók azonban rendkívül egysíkúak, köny- nyen kiismerhetőek voltak, hárításuk nem is okozott gondot a nagy biztonsággal futballozó vásárhelyi véde­lemnek. A KVSE elképzelés és cél nélkül futballozott, a kapura jóformán semmi ve­szélyt nem jelentett. Tör­vényszerűnek tűnt, hogy a nagy mezőn yfedényben ját­szó hazaiak elöbb-utóbb nö­velték előnyüket. Ez be is következett. s a barcikai együttes helyzete ezzel a ve­reséggel egyre kilátástala- nabbá kezd válni. Bravúrok kellenének ahhoz, bogy a sárga-kékek megőrizzék he­lyüket a sportág második vonalában. A Vegyészből csaik Novák teljesítménye érdemel említést. További predmenyek : DMVSC— Biofok 5-0. Bakony Vegyész— Nagykanizsa 0-0. H. Szabó L. SE —D. Kinizsi 0-3. Eger SE—Baja l-L Ganz-M A VÁG— 22. Volán 2-1. Szolnok—KSC 2-0. Keszthely— Sopron 1-L Szekszard—STC 2-Ö. AZ MB ill AU.A8A 1. B&er 25 n S 3 49-23 19 2.’ B.-Csaba 25 14 6 5 59-29 34 3. DMVSC 25 12 8 5 43-29 32 4. H. Mr trip. 25 12 7 ( 34-20 31 k Szolnok 25 11 C 8 48-31 28 (. B. vegyéaa 25 11 6 8 43-40 28 7. Siófok* 25 10 11 4 43-3i 27 5. Keszthely 25 9 8 8 36-26 2C 9. N.-kanizsa 25 7 12 fi 42-43 25 10. ZZ. sz. Volán 25 9 7 9 33-38 25 H. (V/.d 25 S 8 9 36-39 24 12. STC 25 7 8 10 31-28 22 13. I). Kintiad 25 7 8 10 31-36 22 14. Baja 25 7 8 10 37-43 22 15. Sopron 25 8 6 11 22-37 22 IC. Kecskemét 25 8 5 12 33-52 21 17. Szekszárd 25 fi 8 11 24-36 2« 18. S/ábó L. SE 25 b 6 13 26-38 18 19. KVSE 25 7 3 15 33-55 17 20. Ganz-MAVAG 2S 3 7 rs 25-54 13 • — A Siófokiéi 4 büntetőpont Területi bajnokság m atra-csoport sajöbabony—bvsc 0-0. Sajobábony, 500 nézó. Ve­zette: Osvárt. Sajobubony: Gyonai — Sebok, Tóth L., L ipták, Dinea, Popovics, Svak, Kiss B.. Palásthy (Grolmusz). Pólyák (Jónás), Szabó. Edző: Balázs András, o hazaiak fegyelmezetten futballoztak, de sok helyze­tet hagytak kihasználatla- nu. "ók: Lipták. Tóth L.. bébiig. JOKüODl BÁNYÁSZ- BORSODI VOLÁN 2-2 (1-1). Sajoszentpeter. 400 néző. Ve­zette: Mozgó. Borsodi Bá­nyász: Gondos — Dalnoki, Palágyi, Tamás (Faggyas), Lintner, Kiss. Budát ,1., Pócs (Fekete). Szalui, Oldal, Balogh. Edző: Szabó Géza. Borsodi Volán." Kiss A. — Szabó, Demeter (Miklós), Lugosi, Tanias. Kőhalmi (Bujdos). Varga. Bodnar, Ctiányi. Czél, Veres. Edző: Körössy Pál. A gólok tör­ténete. 2» perc: Szálai be­adását Balogh fejelte a ka­muba, 1-0. 37. perc: Varga Íveli szabadrúgást a kapu elé. Veres jókor érkezett es a hálóba fejelt. 1-1. 49. perc: Szalai labdáját Feke­te továbbította a kapuba, 2-1. 75. perc: Czél 18 mé­teres szabadrúgásból egyen­lített. 2-2. Változatos mér­kőzést vívtak a csapatok, a döntetlen igazságos. Jók: Palágyi, Budai, illetve Czél, Veres. További eredmények: Vá­ci Izzó—Nagybátony 5-1. Hatvan—Petőfibánya 4-0. Récék—Balassagyarmat 2-0. Salgótarjáni Síküveggyár— Gyöngyös 0-0. nszA-csoroKT OLEFIN SC—TISZAVAS- VAR1 2-0 (1-0). Leni<nvaro6. 400 néző. Vezette: Góz. Ole­fin SC: Ondrék — Kovács, Máté, Sodolai, Vanczó, Ka- jyus, Czerva, Lipcsei. Lu­kacs, Polonkai (Sztanko). Koczka (Répasi). Edző: Gál Béla. A gólok története. 43. perc: Koczka jobb oldali szögletét Lukacs közelről to- vábbitcéta a kapuba, 1-0. 88 perc: Répási lefutotta a vé­dőket és 10 méterről a bal alsó sarokba tkomba zott, 2-0 Nagy küzdelemben a hely­zeteit kihasználó hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Bodolai, Lipcsei. Répasi. :****$£ Török elől ment Molnór, o borsodnádasdiak kapusa (H. Papp i. SE-Borsodnádosd 3-1.). Fotó: Mák Józsaf MÁTKA CSOPORT 1. Var 21 17 2 2 ■va- fi 3fi Papp J. SE 21 14 3 4 44-22 31 3. Hatvan 21 10 fi 5 35-25 26 4. S. Síküveg. 21 9 7 5 33-23 25 5. Gyöngyös 21 7 8 fi 3Ó-28 22 6. B.-apátfalva 21 fi 10 5 25-28 *2 7. BVSC 21 8 5 8 35-26 21 8. B. Volán 21 7 7 7 38-34 21 9. Recsk 21 19 1 19 31-34 21 10. Fdeleny ?1 t 8 7 23-19 20 11. B.-nádasrt 21 fi 8 7 21-31 20 12. S.-bábony 81 fi fi 5 21-25 18 13. B. Bányász 21 4 9 8 19-25 17 14. B.- gyarmat 21 4 7 1« 24-34 15 15. V.- bátony 21 5 5 11 24-39 I« 16. Potéfibanya 11 2 2 17 12-M < Naptár 1984 április 10., kedd A nap kelte 6.05. nyugta 19.27 órakor A hold kelte l2.2o, nyugta 3.43 órakor Névnap: Zsolt Évforduló Hetvenöt évvel ezelőtt, 1909. április 10- 72 éves korában — Algernon Charles goi költő és esszéista. én halt meg — Swinburne an­Időiárás Várható időjárás az ország területén ma estig: o délnyu­gati országrészben folytatódik a túlnyomóan borult, gya­korta esős idő. Másutt egyre hosszabb időszakokra sut ki a nap, csupán szórványos, gyönge zápor valószínű. Az északi, északkeleti szél csak lassanként mérséklődik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 13-18 fok között óla­kul. i • • • i • »««•••••••»• — KÁDÁR JÁNOS, a Ma­gyar Szocialista Munkáspárt központi Bizottságának első titkára. Losonczi Pál, az El­nöki Tanács elnöke. Lázár György, a Minisztertanács elnöke és Apró Antal, az országgyűlés elnöke búcsú- látogatáson fogadta Búi Tan Linht, a Vietnami Szocialis­ta Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövetét, aki vegleg elutazott Buda­pestről. — 1RÓ-OLVASO TALÁL­KOZÓRA kerül sor április 11-én, szerdán este 6 órai kezdettel Parasznyán a könyvtarban. A művelődési ház és az Unió Afész közös rendezéseben a Kelet iro­dalmi es közművelődési al­kotó csoport. Hajdú Gábor, Furman Imre es Utry Attila találkozik olvasóival a sol­tészét napja alkalmából. — MEGKOSZORÚZZÁK Jó­zsef Attila lillafüredi emlék­tábláját. A költészetnapi me gemlé kezesre ma, április 10-én délután fél 4-kor ke­rül sor Lillafüreden, A ko­szomat «tan a Palotaszálló színháztermében Kapjaink- w a tinót tartanak. — TANÁRI HANGVER­SENYT rendez a sátoraljaúj­helyi Állami Zeneiskola áp­rilis 11-en, szerdán este fél 7 órai kezdettel a helyi mű­velődési központ színházter­mében. a városi szimfónikus zenekar közreműködésével, a Nemzeti Színház építésének javara. — A FAL MÖGÖTT címmel Des László es barátai élö­le mez-bemutatóját rendezik meg Miskolcon, a Rónai Sán­dor Művelődési Központban április 11-én 18 órai kezdet­tel, Dés László. Szakcsi la­katos Béla, Karácsonyi Já­nos, László Attila, Tóth Ta­más, Solti János, Horváth Kornél, Gőz László és Fried­rich Károly közreműködésé­vel — SOMLYÓ GYÖRGY köl­tő, műfordítóval rendeznek találkozót április 11-én dél­után 5 órai kezdettel Mis­kolcon. a TIT Kazinczy klubjában. A költeszetnapi beszélgetésen természetesen a költészetről lesz szó. A mezőkövesdi Matyó Tsz Egri úti MAGASMOVEUSO KORDONOS SZŐLŐJÉT több éves ttariődesset, SERBE ADJA. Érdeklődni lehet: telefonon, Merőkövesd 115 személyesen Békési György íőágazatvezetőnél. vogt Sárosi Ferenc ágozot- vezetónél, illetve a 62-540-es leleten. — HÉTFŐN ülést tartott a Magyar Nők Országos Ta­nácsának elnöksége Duschek 1 .ajosné elnökletével. A tes­tület Faluvégi Lajos minisz­terelnök-helyettesnek, az Or­szágos Tervhivatal elnökének tájékoztatása alkján meg­tárgyalta a távlati tervek körébe tartozó népesedéspo­litikai kérdésekkel kapcsola­tos hosszú távú elgondoláso­kat. A vitában elhangzott ja­vaslatokat, észrevételeket aa elnökség eljuttatja a Mi­nisztertanácshoz. — TARTALÉKOS TISZTEK, tiszthelyettesek aktíváját ren­dezik április 19-én Mezőkö­vesden, az MHSZ-nel. A resztvevők aktuális kérdé­sekről kapnak tájékoztatót, valamint a hadsereg élete­rői. és az MHSZ-munkáról készült kiállítást tekintik meg. — „MINT GÓLYA" SZAK-, ÜZLETET adnak át ma Ede- lényben, s ezzel együtt me­gyénkben már zvegv olyan üzlet működik, ahol kizáró­lag babakelengyét és cse­cs emóruháza ti cikkeket áru­sítanak. Az új szaküzletet a Borsodi Ruházati Kiskeres­kedelmi Vállalat üzemelteti. — PÁRIZS magyar szem­mel, Budapest francia szem­mel címmel fotókiállítás nyí­lik a Nehézipari Műszaki Egyetemen Az egyetemi ga­lériában április 11-én dél­után 5 órától tekinthető meg » tárlat — A TOTO T4. heél ered­ményei: l, x, 1, 1, 2, 2, 1. x, x, X, X, x. 1 es a *4-l-es 2. A Sportfogadási es Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a nyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13+ 1 találatos szelvény 22 da­rab aikadt. Nyereményük egyenként 121 65» forint A 13 talalatos szelvények szá­ma 42 darab. Nyereményük egyenként 61 765 forint. A 12 találatos szelvények szama 1769 darab. Nyereményük egyenként 1490 forint, /i 11 találatos szelvények száma 20 161 darab. Nyereményük egyenként ISI forint. A 1» találat«« szelvények szama 126 845 darab. Nyereményük egyenként 31 forint. Közlemény A* EM ASZ Miskolci tVem- igazgatoság a rrirsiti a r alaki.i területen lakó fogyasztóit, hogy április, május és Június hóna­pokban munkanapokon 7—-K óráig az áramszolgaltatast sza­kaszosan szüneteltetni fogja. Felsőzsoleán Béke u.. Run B. u.. Gagarin m„ Bodzát» u.. Pet­rovics u., Mooar u., Sagrárt u., Mikszáth o.. Ady E. M Zalka M. a.. Zöldfa u.t Utiöró •»., Kossuth u.. Kakoc/.i u., Dó­zsa Gy. ti., Kilián u.. Mama« K. ti., Bem ,1. ti., Barackom a. é* Zrínyi nteaban. _ \