Észak-Magyarország, 1982. október (38. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-19 / 245. szám

1982. otaRwr T9., Md ESZAK-MAGYAEORSZAG 7 nőm SPORT SPORT Labdarúgás, NB II. Szegeden győzött a KVSE! KVSE-SZEOL AK 2-1 (0-1) Szeged, 4000 nézd. Vezette: ár. Rákóczi. KVBEs Kasza — Szobonya, rtztahon, Help ért. Fodor — Pet- rovics, Koleszárik, Majoros — Fister, Munkácsi, Szép. Edző: Frenkó László. Cserék: Munkácsi helyeit Les- In}, az 58. percben, Fister he­lyett Vajda, a 88. percben. Hazai támadásokkal k<?zd6- dött a mérkőzés. A bnrei- kaialc elsősorban a biztonság­ra ügyeltek, csak szórványos ellenakciókra vállalkoztak. A szegediek többet birtokolták a labdát, támadásaikból ózonban hiányzott az átütő­erő, máskor pedig a szerve­zetten küzdő Vegyész-véde­lem parancsolt megálljt a ha­zai próbálkozásoknak. A 27. percben Repkn sárgalapos fi­gyelmeztetésben részesült, mert megjegyzést tett. Ahogy telt az Idő, bátrabb lett a vendégek játéka. Pet- rovics lövése akadt el a vé­dőkben, aztán Fiatért szerel­ték kecsegtető helyzetben. A 43. percben vezetéshez ju­tott a SZKOT. AK. Graboro- vics 22 méterről lövésre szán­ta el magát, Kasza mellérőt Deák elé pattant a labda és a csatár 1 méterről a balősa- srekOtő helyéről a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. A szünet után meglepetés­re a vendégek kezdtek job­bon. Nem kellett sokáig vár­ni ax egyenlítésre lem. Az 56. percben egy jobb oldaU szögletrúgást kővetően Szép 30 méterről, a jobbösszekötő helyéről lövésre vállalkozott. Hornyák elcsúszott, s ponto­san Fodor elé tenyerelte a labdát• A balhátvéd 6 mé­terről a kapu jobb oldalába helyezett, 1-1. A bekapott .gól megzavarta a szegedi gárdát, egyre inkább fölényt harcol­tak ki a barcikaiak. A 65- percben Helgert kapott sár­galapos figyelmeztetést- Há­rom perc múlva már a Ve­gyész vezetett! Leskó egy ügyes csellel becsapta Koz­mát, majd a jobbösszekötő helyén érkező Fisterhez to­vábbított, aki IS méterről, ballal nagy erejű lövést zú­dított a léc alá, 2-1. Nem sokkal később Fister is sár­galapos figyelmeztetést ka­pott. A hajrában a hazaiak mindent egy lapra tettek fel, de a fegyelmezetten harcoló vendégek jól romboltak. Kevesen gondoltak arra, hogy a KVSE két. ponttal tér haza a Tisza-parti városból. Nos, a kezdés után nem sok jel mutatott arra, hogy va­lóra válik a halvány re­mény. A hazaiak az első 45 percet végigtámadták, s eb­ben az időszakban a vendé­gek csak a védekezésre össz­pontosítottak. Fordulás után nagyot váHoeott a játék ké­pe, bátrabb lett a Vegyész. Gyors akciókért vezetett, s ezek rendre megzavarták a szegedi védőket A lelkesen, harcosan és nagy akarással küzdő kazincbarcikaiak győ­zelme nagy meglepetés, de a játék képe alapján teljesen megérdemelt. Jók: Fodor, Ka­tonánk, Szép. Nagykanizsa—Ózdi Kohász 3-1 (1-1) özd, 350* néző. Vac.t Me.«er. ÓKSE: Fekete— Pribék, Ffcgy­verneki, Kajdi, Orlóczky — To­kár, Ambrus, Becsei — Utassy, Mohácsi, Dudás. Edző: Szabó Géza. Cserék: Kajdi helyett Kováca a szünetben, Utassy helyett Há­nyok a SS. percben. A 6. percben Bántó lab­dáját Kelemen kapta tiszta helyzetben, Fekete azonban kivetődve mentett. A csapa­tok lestaktikát alkalmaztak — váltakozó sikerrel. Becsei szabadrúgását Mohácsi a nagykanizsai kapus mellett a léc fölé fejelte. A 22. perc­ben váratlanul gólt kapottá Kohász. Bántó jutott el a jobb szélen, középre ívelt labdája a kimozduló Fekete fölött átszállt és Kelemen 16 méterről a hálóba fejelt, 1-0. Ezután támadott az Ózd. Fegyvernek', majd Ambrus lövését védte Megylmórecz. A 35. percben egyenlített a hazai együttes. Ide-oda pat­togott a labda az Olajbá­nyász 16-osa tájékán, majd Mohácsi elé került, aki a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1. Orlóczky beadását Mohácsi lőtte a kapus kezébe, majd Ambrus kétszer is Megyimó- reczet találta el. Nem sok­kal később Mohácsit a bün­tetőterületen belül buktat­ták, a játékvezető azonban nem látott okot a közbeavat­kozásra. A szünet után egykapura játszott a Kohász, de ered­ménytelenül. A 63. percben Mohácsi, majd Utassy lövé­sét védte bravúrral a kani­zsai kapus. A 78. percben egy ártatlannak tűnő táma­dásból vezetést szerzett a vendégcsapat. Balogh •me)» te kapstra a labdát, amely a felső lécről a gólvonal elé pattant. A játékvezető álta­lános meglepetésre középre mutatott, 2-1. Továbbra is az Ózd támadott, de újabb gólt kapott. Bántó középre ívelt labdáját a 16-oson Ke­lemen íelcezelte, aztán egy igazítás után a hálóba bom­bázott, 3-1, Ügy Indult a játék, hogy a hazaiak gólkülönbséget ja­vítanak. Végig nagy fölény­ben játszottak, védőik gyak­ran a felezővonalon helyez­kedtek el. Egyoldalú volt a játék. Az ózdiak gyakran veszélyeztettek távolról is. A csatárok azonban nem tud­ták áttörni a jól tömörülő vendégvédelmet, és ha hely­zetbe kerültek, körülményes- kedtek. A szögletarány 12-2 volt a Kohász javára. A második félidőben a Nagy­kanizsa mindössze öt alka­lommal jutott át az ózdiak térfelére és a fegyelmezet­lenül játszó hazai védők jó­voltából két gólt is szerez­tek. Az ózdiak közül senkit nem lehet kiemelni. Y. Z. az mb n. Állasa 1. Volán 11 7 2 2 23-12 16 2 Szekszárd 11 6 3 2 13-11 15 3. SZEOL AK 11 6 2 3 23-14 14 4. K.-barcika 11 6 2 3 22-14 14 5. Eger H 6 1 4 22-16 13 6. D. Kinizsi 11 5 3 3 19-13 13 7. Bauxit b. 11 4 4 3 15-14 12 a. Hódmvh. 11 5 1 5 17*17 11 9. Sopron ll 4 3 4 16-17 11 10. Salgótarján 11 4 2 5 17-17 10 11. N.-Kanizsa 11 4 2 5 17-18 10 12. örd 11 3 4 4 16-18 10 18. Ke«:rthefy 11 4 2 5 15-17 10 Siófok 11 3 4 4 15-17 10 15. N.-háton? 11 4 2 E 14-21 10 16. 22. Volán Al 2 5 « 26-22 9 17. Kecskemét *tl 3 3 5 14-1« 9 18. Baja 11 3 2 6 12-16 8 19. G.-MAVAG 11 3 2 6 15-30 8 SA. Burog M S I 1 u-u I Naptár__________ 1982- október 19„, kedd A nap kelte 6.OS, nyugta 16.50 órakor ^ A hold kelte 8.29, nyugta 18.23 órakor Névnap: Nándor Évforduló__________ Százhúsz évvel ezelőtt, 1862. október 10-én született, és* 92 éves korában, 1954-ben hunyt el Auguste Lumiére fran­cia kémikus. Fivérével, Louis Jeannal a filmművészet és a filmgyártás úttörője. időjárás__________ Várható időjárás az ország területén ma estig: délnyugat felől lassan megnövekszik a felhőzet, a Dunántúlon elszórtan csővel, máshol valószínűleg eső nélkül. A mérsékelt délkeleti, déli szél napközben megélénkül. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet IX, 16 fok között alakul. Ez a helyzet is kimaradt... A miskolci támadó a kapu torkában is bizonytalankodott, csapata bánta. (Gyöngyös-Borsodi Volán i Fotó: Temesi Labdarúgás Gyöngyösi SE—Borsodi Vo­lán 3-0 (1-0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Tálas. B. Volán: Kiss — Tamás, Sverla, Szabó (Miklós), Lu­gosi, Bodnár (Galló), Varga, Veres — Csányi, Dulibán, Madarast Edző: Kőrössy PáL. A gólok története. 4. perc: Csomány ugrott ki a tétová­zó miskolci védők közül és 10 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-0. 63. perc: sza­badrúgást követően Csomány a 16-os bal oldali sarkáról a bal felső sarokba zúdította a labdát, 2-0. 78. perc: jobb oldali beadás után Kiss ka­pus nagyot hibázott, a labda Csomány elé került, aki kö­zelről “talált a hálóba, 3-0. A vendégek jól kihasználták helyzeteiket, s a nagyon gyenge napot kifogó miskol­ci közlekedési csapat eflen fölényes győzelmet arattak. Jók: a hazai ■ csapatból senki nem érdemel dicséretet. Borsodi Bányász—Pásztó 2-0 (1-0). Sajószentpéter, 700 néző. Vezette: Mészáros Gy. G_: Klem, Budai. rrarETrjan bajnoksA«, JL Papp J. BE m f * * SS-* St 2. Lehel SC 10 7 2 1 24-13 16 *. Hatvan 10 8 2 2 »-8 14 4. B.-nádasé 10 6 2 2 15-9 14 5. Vác 10 6 1 3 23-10 IS 6. Recsk 10 6 — 4 21-20 12 7. Olefin SC 10 3 S 2 16-12 11 8. B. Volán 10 4 3 3 13-9 11 9. Edelény 10 5 1 4 14-17 H 10. B. Bányász 10 3 3 •5 17-16 9 11. Gyöngyös íHhi .5 19-19 | 12. Bélapátfalva 6 11-19 7 13. Pásztó 10 2 1 7 6-29 5 14. B.-gyár mat 10 1 2 7 6-16 4 15. S. Síkü. 10 1 2 7 fi-18 4 K. MV&C M 1 Z 7 6-24 4 — A városi tanács vb 19*2— *5-ös évekre szóló, tanács­igazgatást érintő egyszerűsíté­si-korszerűsítési programról, valamint az Irinyi János Vegyipari Szakközépiskola feladatairól, helyzetéről ta­nácskozik október 21-én a Kazincbarcika városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Az ülésen beszámolnak még a Kertváros IV. ütem terüle­tén kialakított tömbtelek tar­tós használatba- adásáról is. — Miskolc régi fotókon cím­mel kiállítás nyílik a múzeu­mi hónap keretében a Lil­lafüredi Állami Erdei Vasút­üzem kultúrtermében Diós- gyór-M a jl éthon ma délután három órakor. Megnyitót dr. Dobrossy István muzeológus, a Herman Ottó Múaeuna «6*- tályvezetóje tart. — Vasárnapi »zAmnnk ha' madik oldalán hibás címmel Jelent meg a Szerencsi Csó­kol á< légvár munkáját bemuta­tó képünk. A cím helyesen: Egy műszak alatt 26 mázsa termék. — Megyei középdöntőjébe« érkezett a „Jót és jól ma- gyárul” elnevezésű anyanyel­vi vetélkedő, amelyet a KPVDSZ Borsod megyei Bi­zottsága október 28-án dél­előtt 10 órakor tart meg Mis­kolcon, a Diófa szolgáltató- házban. — J5 adAndk a mezőköves­diek. A városban az adófize­tők száma déri a hétezret,- évi adótételeik száma pedig mintegy 18 ezerre tehető. A lakossági adók évi összege a város költségvetési bevételei­nek 5 százalékát adja. — A totó 42. heti eredményei: x, 1, 1, 1, 1, 1, 1. x, 1, x, 2, L x és a -]-l-es 1. A Sportfoga­dási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremé­nyek azjpeték levonása után a következők. 13+1 találatos szelvény 2 darab akadt. Nye­reményük egyenként 1 mil­lió 317 ezer 12 forint. A 13 találatos szelvények száma 3 darab. Nyereményük egyen­ként 878 ezer 8 forint. A 12 találatos szelvények száma 142 darab. Nyereményük egyenként 12 ezer 866 forint. ' A ÍJ találatos szelvények szá­ma 1919 darab. Nyeremé­nyük egyenként 915 forint. A 10 találatos szelvények szá­ma 15 ezer 309 darab. Nye­reményük egyenként 172 fo­rint. A SZÉV szerencsi cukor­gyára nagyüzemi és háx- táji gazdaságok részére felajánlja a répafeldolgo­zás során keletkezett ré­patörmeléket, q-ként 1 Ft- os áron, gyártelepen ki­szolgálva. Felvilágosítás a cukor­gyár répaosztályán, tele­fon: Szerencs 6. — A* Elnöki Tanács UpkoA vies Károlynak — a Béke és Szocializmus folyóirat szer­kesztőségében több éven át kifejtett, eredményes tevé­kenysége elismeréseként — a Munka Érdemrend arany fokozata kitüntetést adomá­nyozta. A kitüntetést Várko-' nyi Péter, az MSZMP Köz-: ponti Bizottságának titkára hétfőn adta át a KB szék­házában. — Hazai és külföldi textiltör-J téneti érdekességet mutat bo- az a kiállítás, amelyet „Bú-j csúzás az orsótól és vetélő­tőr’ címmel nyitottak meg hétfőn a Textilipari Műsza-j ki és Tudományos Xgjresü-) leiben. A vitrinekben egye-: bek között láthatók korabeli' metszetek, dotrvbormővekj csempére fejtett képek, ameg lyek a fonás-szövés ősi mód­jait mutatják bet — A hires Lukács napfle&ny­vásárt a hagyományőrző népi együttesek színes menettárte cávtrl nyitották meg vasár-: nap Pécsváradon. A Zeng® lábánál fekvő község főut­cáján Baranya, Bács-KiskunJ Somogy és Tolna megye ti­zenhat népi együttesén o+ tarka népviseletbe öltözött: tagjai táncoltak végig, majd a művelődési központban mutatták be tájegységíHé legszebb dalaiból és táncai-} ból összeállított műsorukat — Szegeden, a Somogy* Könyvtárban Gulácsy Lajos festőművész születésének szá­zadik évfordulója alkalmá-: ból hétfőn emlékkiállítás nyílt a kamarakiállításon. A' festő műveiről készült rep­rodukciók mellett a mun­kásságával kapcsolatos kora­beli sajtóvisszhangot tükrö­ző újságcikkek láthatók. A kiállítás október végéig te­kinthető meg. t Közlemény A KPM Autóig gy elet B.-A.-a. megyei Igazgatósága 1982. októ­ber 23-án 7—15 óráig közleke­désbiztonsági vizsgálatot tart a megyében üzemelő személygép­kocsik részére. A vizsgálat he­lye: KPM Autólelügyelet Vizs­gabázisa. Miskolc. Futó u. 1. 80 db jármű vizsgálatát végez­zük el « jármüvek érkezési sor­rendjében Az üzemeltetők ké­rése szerint két különböző vizs­gálatot végzünk: 1. A járművek kormányberen­dezésének ellenőrzése, fekerőj mérése, a kipufogógáz CO-tar- talmának mérése, fényszóró-be­állítás ellenőrzése, hibátlan ál­lít ószerkezet esetében fényszó­róbeállítás. 2. A jái művek — az idősza­kos hatósági műszaki vizsgával azonos j megvizsgálása* moly az előzőben felsorolt műveleteket is magában foglalja. Ha a megvizsgálás során a jármű alkalmasnak minősül, akkor az üzemeltető kérésére van lehetőség a forgalmi enge­dély érvényesítésére Is. Ilyen esetben a vizsgálatra úgy kell eljönni, hogy a vizsgadij befi­zetését és a kötelező biztosítás rendezettségét igazoló csekkszel­vényt és diligazoló lapot el kell hozni. A helyszínen a vizsgadij és biztosítás rendezésére nincs lehetőség. A vizsgálatok alkalmával aa üzemeltetők egyéb műszaki jel­legű kérdéseire az illetékes munkatársak felvilágosítást ad-; nak. KPM AUTÖFELÜGYELET \ B.-A.-Z, megyei igazgatóság« \ Bojitseotttffc m «röIeartTfc for­dulót a Borsod megyei bajnok­ságban. Eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Borsodszlrák—Tiszakeszi 4-1 (1-0). Borsodszlrák, 300 néző. Vezette: Vasas. G.: Alej (2), Pál, Kajuha, illetve Nagy. Máfcr#|gy— Sm#d 1-1 (1-0). A3­berttelep, 200 néző. Vezette: Szecskó. G.: Hoffmann, illetve Szabó. Miskolci EAFC—Somsáty l-i (1-1), Miskolc, 250 néző. Vezet­te: Kiss. G.: Kisbakonyi, illetve Káplár. Rudabánya—OrmeebAnya 4-S (2-2). Rudabánya, 500 néző. Ve­zette: Kovács S. Sajóbábony—SÜMSE 1-1 fá-0)­Sajóbábony, 500 néző. Vezette: Lénárt. G.: Kiss, Illetve Boezki. Szuhavölgy—-Miskolci Üveg­gyár 8-0 (1-0). Kurltyán, 200 né­ző. Vezette: Molnár. G.: Feledi ' <*>• He/őesaba—Putnok 1-4 (1-0). Putnok, 500 néző. Vezette: Moz­gó. Az élcsoport SUtome * Öttjö­bábony 13, s. Putnok 12, 3. SÜMSE 12, 4. Hcjőcsabe 12, 5. M. Üveggyár 12, 6. Mákvölgy 12. KELETI CSOPORT Abózsolc«—FelaAwolen 3-1 (1-4«. Fdsőzsolca, 400 néaő. Vezette: Kálmán. Prügy—Miskolci ffMTE 2-1 (1-1). Prügy, 400 néző. Vezette: Ju­hász I. G.: Ungvári, Molnár, il­letve Gombos. Mezőkövesd—Forró 1-2 (1-1). Forró, 200 néző. Vezette: Pecze. Hidasnémeti--Hollóhása l-l (0-0). Hidasnémeti, 250 néző. Verette: Kozsla. G.: Lórin ez, il­letve Kovács. Szerencs—Knes 0-0. Szerencs, 800 néző. Vezette: Lója IL Sátoraljaújhely—Mczőcsát 2-C (8-0). Sátoraljnüjhely, 600 néző. Vezette: Szabó. Szabadnapon: Tokaj. Alz élcsoport áNása: 1. MEM- TE 0, 2. Sátoraljaújhely 9. 3. Alsózsolca 9, 4. Hollóháza 9, 5. Encs 0, 6. Mezőkövesd 9. Röplabda Kazincburclknl Főiskolai SC— Nyíregyházi Tanárképző 3:1 (-14, 13, 11, 10). Kazincbarcika, NB II. női. Közepes színvonalú mérkő­zést vívtak a csapatok. A haza­iak küzdőképességből jelesre vizsgáztak. Jő: Fehér. Kazincbarcikai Vegyész—Nyír­egyházi MGFSE JU (11, -14, 9, 10). Kazincbarcika, NB II. fér­fi. A döntő pillanatokban ha­tározottabb volt a Vegyész. Jók: Dudás, Ignácz, Kiss Zs. Borsodi Hányás*—Rcjüaibsi Cement SE S:í (8. -13, -11, 8.8). Miskolc, NB II. férfi. A küzdel­mes találkozók • UCM alapo­san megszorította a tavaly még az NB i-ben szerepelt Bányászt. Jók: Hontvári, illetve Mikita, Szűcs. 'Eger SE—Miskolci Spartacus 3:2 (9, -12. -12, 13, 13). Miskolc, NB II. nőt. * A szövetkezetiek csaknem valamennyi játszmá­ban jelentős előnyt szereztek, de rendre elbizonytalanodtak, vé­gül — kikaptak. Kulcsembereik teljesitménve elmaradt a szokot­tól. Jók: Bobák, Jávorkútl, Bí­ró. Debreceni Kinizsi—Miskolci Edité 30. Miskolc, NB II. fér-