Észak-Magyarország, 1982. április (38. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-20 / 91. szám

T982. április 20., kedd ESZAK-MAGYARORSZÁG 7 SPORT SPORT Labdarúgás, NB n. Két döntetlen, egy vereség Szolnok—H. Papp J. SE 1-1 (1-0) Nagybátomy—Borsodi Bányász 2-2 (1-1). Nagybátony. 100 néző. Vezette: Osváth. B. Bányász: Türöik — Dálnaki, Tárnál, Szegő, Kovács, Palágyi, Székely, Pócs, Oldal, Szabó, Klóm. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története. 14. perc: Szöglet utáni kavarodást köve­tően Székely elé került a labda, aki 15 méterről a bal felső Sa­jókba lőtt, 1-0. 16. porc: Hazai szöglet után Loch felett a jobb felső sarokba. 1-1. 47. porc; A sa iószentpét eriek 16-osán beiül Dóra elesett, a játékvezető ll-est ítélt. A büntetőt Bocsi értékesí­tette, 1-2. 80. perc: Oldal szabad­rúgásból volt eredményes, 2-2. Egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult a vendégcsapat, K a látot­tak alapján reális eredmény született. Jók: Dáinold., Tárnái, Székely, Oldal. Ifi: 2-0. Sírok—Borsodnádasd »-0. Sí­rok, 100 néző. Vezette: Laczkó. B.-nádasd: Molnár — Vámos, Fükő, Murányi, 'Túrái, Érsek, Vincze, Varga, Marittyák (Cze- ne), Bakos, Gyárfás (Zimányi). Edző: Szondnei Béla. Küzdelmes, változatos mérkőzést; vívtak a csapatok. A hazaiak kezdemé­nyeztek többet, de a nádasdi vé­delem jól állt a lábán, s rendre visszaverte a meg-megújuló ro­hamokat. Érdekesség, hogy a vendégek jószerével csatársor nélkül szerezték meg az egyik bajnoki pontot. Jók: Murányi (a mezőny legjobbja). Vámos. FiLkő, Túrái. Ifi: 4-1. Sajóbábony—BoremU Volán 2-0 (0-0). Sajóbábony, 500 néző. Ve­zette: Juhász I. — Sajóbábony: Gyovai — Jónás, Nyitnál, Kecskés, Tóth, Kiss. Nagy (Svak). Ltntner, Bodri (Bazsó), Groümtisz, Palásthy. Edző: Balázs András. B. Volán: Kis® — Tamás, Lugoed, Sverla. Szanyó, Miklós (Varga). Gallé (Kőhalmi). Szilágyi, Csányi, Tóth, Veres. Edző: Baflázsl Ist­ván. A gólok története. 56. perc: Baloldali beadást Grolmusz visz- sza fejelt, 6« Nagy közelről lőtt a hálóba, 1-0. 67. perc: Palásthy a 16-oson belülre verekedte be .magát, a^nikor az egyik közle­kedési védő felvágta. A megítélt büntetőt a sértett értékesítette, 2-0. Végig lendületesen és n-agy akarással küzdött a bábon yi együttes, s rászolgált a győze­lemre. Jók: Jónás, Tóth, Lintner, illetve Kiss,. Lugosl, Tóth. Ifi: 1-0. Bélapátfalva—Olefin SC 1-0 (l-O). Bélapátfalva, 600 néző. Ve­zette: Csáki. Olefin SC; Bodolai I. — Ker­tész. Lázár. Vanczó, Paulovics, Bodolai J. (Máté), Korhűt, Ka­pus (Tomesz), Sztnnkó, Lukács, Jávotrszky. Edző: Darabos Attila. • A gól története. 43. perc: Pat­kós lépett ki a védők közül. 17 méterről lövésre szánta el ma­gát és a labda védhetet.lenül vá­gódott a kaj^u jobb oldalába. 1-0. Lelkesebben játszottak a bél a pát­iul viak, többet birtokolták a labdát és veszélyesebb akciókat vezettek, megérdemelten nyertek. Jók: Bodolai I., Vanczó. Paulo­vics. Ifi; 1-4. Edoí^ny—Salgótarjáni ötvözet­gyár 2-0 (1-0). Zagyvaróna, 150 néző. Vezette: Csík. Edelény: Baricska — Turcsik. Váradi. Major, Farkas, • Racvina. Lengyel. Drótos. Németh (Mnk- róczij. Vanyó, TTudi * (Molnár) Edző: Halas Imre. A célok története. 16. perc: Formás edelényi akció végén I-Iud1 elé került a labda, aki kö­zeiről talált a salgótarjániak há­lóiéba, 1-0 67 perc: Jobb oldal­ról szállt középre Lengve! be­adása n labdát többen is elvé­tették végül Vanyó lövése talált ut.T a kapuba, 2-0. Nncv tudás­beli különbség mutatkozott meg a két egvüttes között. Főleg az első 45 perc teli el jelentős ede- lér.vt mezőny fölény jen vében. Jók- Ragylna, Váradi, Vanyó. ifi: 3-0. A Máira-csoport további erod- lénvol- Hatvan—Petőflbánya 0-0. íilgótariáni Síküveggyár—Rom­any 2-2. Szécsény—Recski Érc- ányász 0-4. A TERÜLETI BAJNOKSÁG Ai.t.Asa 1. Hatvan 23 11 5 4 43-19 33 2. N.-bátony S3 13 5 5 55-21 31 3. Edelftny 23 13 3 7 34-23 29 4. B. Volán 23 11 7 5 39-29 29 5. B.-anátfalv. 23 11 5 7 36-28 27 6. Rccfck 23 12 2 9 38-25 26 7. S. Síküveg. 23 8 10 5 39-29 26 8. B. Bányász 23 10 4 9 32-25 24 9. B.-nádasd 23 9 G 8 38-33 24 10. S.-bábony 23 8 7 8 29-24 23 11. Romhány 23 8 7 8 26-31 23 12. Olefin SC 23 10 2 11 32-26 22 13. Pctöfib. 23 6 8 9 26-43 20 14. Sírok 23 5 7 11 23-39 17 15. Szécsény 23 3 5 15 20-51 11 Ai». S. ötvözet 23 — 3 20 12-76 3 Miskolc, 100 néző. Vezette: Ki­rály. H. Papp J. SE: Novák — Trombitás, Szert. Bősz, Kovács — Kincses, Andirkó, Pörögi (Szarvas, a 46. percbén) — Sol­tész (Kleiber, a 35. percben), Les- kó, Plotár. Edző: Vágó György. A 2. percben Novák kiejtett egy húszméteres, erős szabadrú­gást, a szolnoki csatárok „star­toltak” a labdára, de Trombitás az utolsó pillanatban becsúszva szögletre mentett. Egy perccel később Novák javított, bravúro­san tisztázott egy jobb oldali szöglet utáni „jelenetben”. A 7. percben Plotár előtt adódott le­hetőség, de a kapu közelében lyukat rúgott. A 10. percben Csontos lövését védte Novák. öt perccel később Kincses 10 mé­terről a bal léc mellé bombá­zott. A 25. percben Silye 5 mé­teres lövését Novák jó érzék­kel tisztázta. Egy perccel később Porhanda jó labdát tálalt Zakar elé. A csatár a ltí-os jobb olda­lának közeléből, 14 méterről, jobbal, nagy erővel bombázott a háló közepébe, 1-0. Két perc­cel később Pörögi beadását An­dirkó 11 méterről továbbította a bal sarok mellé. Az 51. percben Leslcó 10 mé­terről, hanyatt vetődve lőtt, a labda a jobb sarok mellé ke­rült. A 60. percben Szarvas be­adásáról Leskó centiméterekkel késett le . . . A 73. percben len­dületes akció gördült a bal ol­dalon. Plotár élesen a kapu elé ívelt, a védők nem tudtak fel­szabadítani, és a berobbanó Kleiber az ötös jobb oldaláról laposan a háló közepébe vágta SlllÄ: / Iliit «Káli Kovács (világos mezben) végig nagy csatát vívott a szolnoki csatá­rokkal. «a labdát, 1-1. A 80. percben Szert fejesét, majd Kincses lövését védte Bartos. „ítéletidőben”, szűk családi körben került sor a találkozó­ra. A szakadó esőhöz, a víztó­csákkal tarkított pályához, vala­mint a dermesztő hideghez az első félidőben a vendégek alkal­mazkodtak jobban. Veszélyesebb támadásokat vezettek, csapatjá­tékuk szervezettebb volt. A ha­zaiak sok átadással szőtték tá­madásaikat, r ezzel időt adtak a szolnokiaknak a közbeavatko­zásra. A szünet után a Honvéd kezdeményezett többet, rendre a szolnokiak térfelén pattogott a labda. Aztán a Papp SE gólra tudta váltani fölényét, így ösz- szességében a küzdelmes, olykor ,, vizilabda.i ell eget” öltött talál­kozón a látottak alapján igazsá­gos eredmény alakult ki. Jók: Novák, Bősz, Kincses, Kleiber. K. I. Honvéd Szabó Lajos SE—Kazincbarcika 2-0 (1-0) Mezőtúr, I860 néző. Vezette: Győri. KVSE: Kasza — Szobonyn, Tóth, Helgert, Fodor (Bukovics) —- Pctrovics, Kálmán (Kiss), Majoros — Koleszárik, Munká­csi, Gere. Edző: Frankó László. Óvatosan kezdtek a csapatok, de a 2. percben már a Vegyész hálójába került a labda. Mező­túri akció futott a pályán, Polyvás a jobb oldalról a kapu elé iveit, Boci a beletette a fe­jét a labda útjába és a rosszul kimozduló Kasza fölött a pety- tyes a hálóba karült, 1-0. A gyorsan bekapott gól bizonyos zavart idézett elő a KVSE so­raiban, de aztán támadásba lendültek a kék-sárgák. A 9. percben Gore lőtt mellé Ígéretes helyzetből. A 17. percben Petro- vics céiozta meg a hazai kaput 35 méterről, de Józsa nagy bra­vúrral a léc fölé tolta a labdát. A 21. percben, szögletet követően Koleszárik Fodor élé adta a labdát, a hátvéd 30 méteres nagy bombáját védte a mezőtúri ka­pus. Ezután feljöttek a hazaiak, de Vegyész jól átvészelte a pi­ros-fehér próbálkozásokat. A félidő hajrájában Fodor terem­tett ígéretes helyzetet Génének, de a csatár kihagyta a gólszer­zési lehetőséget. A szünet után a hazaiak lép­tek fel kezdeményezőleg, de a nagy akarásban több szabályta­lanságot is elkövettek. A játék­vezető sajnálatos módon nem to­rolta * meg a kemény belépőket, így ideges, feszült légkör jelle­mezte a mérkőzést. A 63. perc­ben Munkácsi a kapu torkából visszafej élte a labdát, de Majoros egy gondolattal lemaradt az ak­cióról. Két perccel később Ko­leszárik elől adott haza az egyik védő üggyel-bajjal. Kiélezett csata folyt a pályán, mindkét csapat számára fontos volt nz eredménye« szereplés. Végül is ez a hazaiaknak sikerült, miután a 77. percben megszerezték má­sodik góljukat is. Boda csatázott a labdáért a jobb oldalon Fo­dorral, a csatár vitte a pettyest, élesen középre lőtt, és Czaiika közelről talált a hálóba. 2-0. A hajrában két Pet- rovics-szabadrúgást jegyezhet­tünk fel, de az eredmény már nem változott. Kiélezett, küzdelmes, nagy csatát vivőit a két csapat. A gyors gól alapvetően befolyá­solta a mérkőzés - további ala­kulását, mert a barcikaiaknak — akár legutóbb saját otthonukban — szinte azonnal vesztes hely­zetből kellett megpróbálniuk a helytállást. Sokáig úgy nézett ki, hogy sikerül törekvésük, de a helyzetek értékesítésében ko­rántsem jeleskedtek a csatárok, több esetben határozatlanoknak bizonyultak a kapu előtt. Ezút­tal Kasza bizon>"talanlkodása sorsdöntőén befolyásolta a ta­lálkozó kimenetelét, főleg az el­ső gólnál hibázott. Jók: Petro- vtes, Koleszárik. Honvéd Bem J. SE—Miskolci VSC 1-1 (1-0) Cegléd. 800 néző. Vezette: Ben- kő. MVSC: Kun — Lipták, Gyön­gyösi, Pincsák, Krémer — Bob­kó, Bukovenszki, Thury — Nagyidat (Miczán), Egri (Bar­iba), Török. Edző: Krompaszky Gyula. Tapogatódzó játék Jellemezte az első perceket. A vendégek szervezeten védekeztek, a ve­szélyes hazai támadókra külön testőr figyelt. A 7. percben Sup- ka lövése adott munkát Kun­nak. a másik oldalon Egri elől mentettek a védők. A 16. perc­ben Pcják beadásáról maradtak le a belsők. A többet kezdemé­nyező ceglédi, együttes a 26. percben vezetésre tett szert. Kun kapujától 25 méterre szabadrú­gáshoz jutott a hazai csapat. A labdának Tóth K. futott neki és jól eltalált lövést küldött a jobb felső sarokba, 1-0. A fél­idő hátralevő részében is in­kább a ceglédiek kezdeményez­tek, többet birtokolták a lab­dát, a vasutas próbálkozásokból hiányzott az átütőerő. A szünet után valamivel ki­egyenlítettebb lett a Játék. Előbb Török lövése zúgott el a kapu mellett, aztán Thury kísérlete­zett. de labdája a védőkről pat­tant a mezőnybe. A 60. n érc­ben aztán eredménnyel járt a miskolci kísérletezés. Nagyon formás akció futott a pályán, Bobkó az üresen maradt Török elé továbbított, aki 10 méterről nagy erejű lövést küldött a bal felső sarokba, 1-1. Az egyen­lítés megzavarta a hazaiakat, s felhozta a miskolci együttest. A találkozó hátralevő részében ki­egyenlített játékot láthattak a szurkolók, de a kapuk már nem kerültek veszélybe. A vasutas gárda taktikailag igen jól felkészült a találkozó- a. Szoros ember.fog tsi alkal­maztak, s ha labdához Jutot­tak, akkor igyekeztek azt mi­nél tovább maguknál tartani. Az első 45 percben a hazaiakat tá­mogatta az erős szél, de sokáig nem tudtak mit kezdeni az „előnnyel”. A szünet után a vasutasok a mezőnyben szemre is tetszetősen adogattak, megér­demelten egyenlítettek ki, s szí­vós védekezéssel meg fü őriz­ték az egyik pontot. Jók: Buko- venszky, Bobkó. Török. * További eredmények: Hódme­zővásárhely—Eger SE 1-0. Gyu­lai SE—Gyöngyösi SE 5-0, DUSE —H. Aasztalos SE 2-0 Szarvas— Lehel SC 0-0. D. Kinizsi—STC 0-0. NB II. KELETI CSOPORT 1. Eger 23 11 9 5 32-19 31 2. K.-barclka 23 12 6 5 31-17 30 3. D. Kinizsi 23 10 10 3 37-25 30 4. H.-vásárhely 23 11 5 7 36-23 27 5. Szabd L. SE 23 8 9 6 35-28 25 6. Szarvas 23 10 5 8 35-30 25 7. Gyula 23 8 7 8 32-29 23 8. DUSE 23 8 6 9 25-27 22 9. Salgót. 23 6 10 7 21-25 22 10. Papp J. SE 23 7 7 9 28-31 21 11. Bem SE 23 5 10 8 28-32 20 12. Szolnok 23 5 10 8 14-18 20 13. Lehel SC 23 6 7 10 20-35 19 14. MVSC 23 4 10 9 24-38 18 15. Asztalos SE 23 5 8 10 23-37 18 16. Gyöngyös 23 6 5 12 20-37 17 Labdarúgás Megyei bajnokság Lejátszották a tavast 7. fordu­lót a Borsod megyei labdarugó- bajnokságban. Eredményeik: KELETI CSOPORT: Encs—MezöcsAt 2-0 (1-0). Encs, 200 néző. Vezette: Lénárt. Gl.: Müller, Tar. Prügy—Szerencs 2-0 a-®)* Prügy. 400 néző. Vezette: Bo- zsik. Gl.: Molnár I., Otkó. Hollóháza—Sátoraljaújhely 1-0 (1-0). Hollóháza, 350 néző. Ve­zette: Csanádi. Gl.: Tóth M. MÉMTE—Tlszapalkonya 4-0 (2-0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Váradi. Gl. • Gombos (2), Fodor, Beregszászi. BVM Alsózsolca—Mezőkövesd 2-0 (i-0). Alsózsolca, íoo néző. Vezette: Kozsla. Gl.: Budai, Ma­darász. Tokaj—TAUya 2-0 (1-®)* Tokaj, 200 néző. Vezette: Lója II* Gl.: Pckó (öngól). Zolnai. Szabadnapos: Forró. A bajnokság élcsoportiának ál­lása: 1. MÉMTE 27; 2. Enc.s 27; 3. BVM Alsózsolca 24; 4. Tokaj 24; 5. Tállya 22; 6. Mezőkövesd 20 pont* ÉSZAKI CSOPORT: SÜMSE—Hcjőcsaba 0-0. Sajó- szentpéter, 300 néző. Vezette: Molnár. Ernőd—Szendrö 1-0 (0-0). Szend- rő, 200 néző. Vezette: 0onda. GL; Szabó A. SomsAly—MEAFC 2-0 (2-6). Somsály. 150 néző. Vezette: Moz­gó. Gl.: Schmidt, Horváth. M. üveggyár—-Szuhavölgy 1-1 (1-1) Miskolc. 400 néző. Vezette: Bodnár. Gl.: Kozmán, illetve Lé­vai. Mákvölgy—Borsodízirák 3-0 (2-0). Alberttelep. 100 néző. Ve­zette- Vass. Gl.: Bálint (3). Bükkábrány—Ormosbánya 0-0. Bükkábnány, 100 néző. Vezette: Nagy. Putnok—Rudabánya 2-1 (2-1). Putnok, 200 néző. Vezette: Dósa. A bajnokság élcsoportjának állása; 1. Szuhavölgy 33: 2. Put­nok 29; 3. M. Üveggyár 29; 4. Borsodszirák 27; 5. Hqjőcsaba 24; 6. SÜMSE 24 pottt. Naptár. 1982. április 20.. kedd A n«p kelte: 5.41; nyugt*: 1S.40 órakor A hold kelte: 4.39; nyugta: 15.28 órakor. Névnap: Tivadar. Évforduló Nyolcvan évvel ezelőtt, 1902. április 20-án született Pécs- bányatelepen, és 61 éves korában, 1963-ban hunyt el Parragi György Kossuth-díjas újságíró, közéleti személyiség. Időjárás. Várható időjárás ma estig:: Folytatódnak a felhőátvonn- lások. Többfelé várható zápor, a magasabb hegyekben hó­zápor. Az északi, északkeleti szél élénk, időnként erős lesz. Folytatódik az évszakhoz képest hideg idő. A várható legma­gasabb nappali hőmérséklet 8 és 13 fok között alakul. — A Magyar Ellenállók, An­tifasiszták Szövetsége náciz­mus üldözöttéinek bizottsága — hazánk felszabadulásá­nak 37. évfordulója alkalmá­ból — vasárnap délelőtt ko­szorúzás! ünnepséget rende­zett Budapesten a volt Ges- tapo-fogház Gyorskocsi utcai falán elhelyezett emléktáblá­nál. Mészáros Géza, a NÜB vezetőségének tagja emléke­zett meg a börtön falai kö­zött szenvedettekről, a már­tírokról. Ezt követően a NÜB nevében dr. Csendes Károly alelnök, a Magyar Izraeliták Országos Képviseletének ne­vében pedig dr. Seifert Gé- záné főtitkár koszorút he­lyezett el az emléktáblánál. — Arany János A bajusz cí­mű művének bemutatásával jutott be a színjátszó cso­portok országos döntőjébe a tiszavasvári 115-ös Szakmun­kásképző Intézet színjátszó csoportja. A szombaton megtartott területi bemuta­tón — a miskolci Rónai Sándor Művelődési Központ­ban — szép sikerrel szere­pelt a miskolci 101-es Szak­munkásképző Intézet csoport­ja is, ők kapták meg a mű­velődési központ ezerforintos különdíját­— Igmándy Schranz Emil festőművész kiállítását lát­hatjuk a Képcsarnok miskol­ci Szőnyi István-termében április 22-től május 6-ig. A tárlatot Kutas Sándor festő­művész április 22-én, délután öt órakor nyitja meg. — A jogi esetek című nép­szerű televízióműsor szereplő­it látja vendégül április 23-án délután négy órától az al- berttelepi Hunyadi János Művelődési Ház: dr. Papácsi Edit, dr. Baranyai János, dr. Erőss Pál és Koós Béla szer­kesztő találkoznak a nézők­kel, s bizonyára több jogvi­tás eset is szóba kerül. — A Miskolci Akadémiai Bizottság április 22-én, dél­után fél három órai kezdettel tartja 6. ülését a Nehézipari Műszaki Egyetem tanácster­mében. s azon — egyebek között — az elmúlt évi mun­kát és az idei munkatervet, valamint az 1982-re kiíran­dó pályázatokat vitatja meg. ENGEDMÉNYES TELEVIZIÓVÁSAR a Matyóföldi Áruházban 1982. április 13-tól, amíg a készlet tart , AT 3961 Junior tv 7600 Ft-ról 6800 Ft, TA 5302 MODUL STAR tv 7900 Ft-ról 7100 Ft MatyóföldL Aruház Mezőkövesd — Sárospatakon a Kossuth Termelőszövetkezet nőbizott­sága rendszeresen tájékoztat­ja a szövetkezeti gazdaság nődolgozóit az őket érintő új jogszabályi rendelkezésekről. Az áprilisi nőbizottsági ülé­sen dr. Gulyás László jogta­nácsos ismerteti többek kö­zött a munkavédelemmel és a fizetett szabadsággal kap­csolatos tudnivalókat — A Borsodi Gyümölcster­melési Rendszer eddig más rendszerektől bérelt gépek­kel segítette taggazdaságait. Már ebben az évben meg­kezdi saját gépparknak a lé­tesítését. A közeljövőben egy síkfalmetsző gépet és egy ásógépet vásárol. Gépbeszer­zésre évente 700 ezer forin­tot irányoztak elő. — Üj óvodát adnak át eb­ben az évben Kázsmárkon. A huszonöt személyes gyer­mekintézményben a cigány- gyerekek ellátását oldják meg; a halmaji közös tanács mintegy 900 ezer forintot fordít e célra. — Kazincbarcikán új TÜZÉP- télep építését kezdik meg eb­ben az évben. A telep nagy- segítséget jelent majd a ma­gánerőből építkezőknek, akik anyagbiztosítási szerződéssel juthatnak hozzá az építő­anyagokhoz. — Fiatalok részére 32 lakás épül jövőre Kazincbarcikán. A fiatalok házát 1985-re épí­tik meg, amelyben több mint 100 lakást alakítanak ki. — Tokajban új fogorvosi rendelőt adnak át ebben az évben. A munkálatokra kö­zel másfél millió forintot for­dítanak, s a rendelővel két új fogorvosi körzettel bővül az egészségügyi hálózat. — Űj négy tantermes általá­nos iskola épül Megyaszón. A több mint 11 millió fo­rintba kerülő gyermekintéz­ményt — amelynek építésé­hez a lakók is hozzájárulnak társadalmi munkájukkal — két év múlva adják át —2 Bodrogkeresztúrban két célcsoportos .lakást építenek, amelyre közel 950 ezer fo­rintot fordít a községi ta­nács. A lakásokba a jövő év elején költözhetnek be a la­kók. — A totó 16. heti eredmé­nyei: 2, 1, x, 1, 1, 1, x, 1, x, x, x, 1, 2 és a +l-es 1. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 találatos szelvény 23 darab akadt. Nyereményük egyen­ként 139 ezer 214 forint. Eb­ből 13+1 találatos szelvénv 12 darab. Nyereményük, a jutalommal együttesen 311 ezer 308 forint. A 12 talála­tos szelvények száma 631 da­rab. Nyereményük egyenként 3383 forint. A 11 találatos szelvények száma 6430 da­rab. Nyereményük egyenként 332 forint A 10 találatos szelvényekre — számuk: 4>2 ezer 478 darab — egyenként 75 forintot fizetnek.