Észak-Magyarország, 1982. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-07 / 56. szám

T982. március 7., vasárnap ESZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT isi ion, vereség idegenben.., Naptár 1982. március 7«, vasárnap A nap kelte: 6.14; nyugta: 17.37 órakar A hald kelte: 14.45; nyugta: 5.12 órakor Névnap: Tamás DMVSÜ—Ózdi M2-1 (2-0) 1982. március 8.. héttő A nap kelte: 6.12; nyugta: 17.39 órakor A hold kelte: 15.59; nyugta: 5-50 órakor Névnap: Zoltán Évforduló ________ S záztíz évvel ezelőtt, 1872. március 7-én született, és 72 évet korában, 1944-ben hunyt el Piet Mondrian holland festőmű­vész. Hetvenöt évvel ezelőtt, 1907. március 8-án született Roíf Jacobsen norvég költő. Időjárás—____ V árható időjárás ma estis: eleinte változóan, majd egyre kevésbé felhős idő lesz. A keleti, délkeleti országrészben még kisebb eső, futó záporcsö is előfordulhat. Az erős északkeleti szél a déli, délkeleti megyék kivételével később számotte­vően mérséklődik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 9 fok között várható. r Ózd, 4500 néz«. Vezette: Mo­hácsi. OTIVSC: Szűcs I. — Kiss, Szi­geti, Sailai, Fodor — Czikora, Menyhárt. Nagy II., Feledi — Tímár, Janltovies. Edző: Kovács Ferenc. OKSE: Fekete — Pribék, Szilá­gyi, Fegyvernek!. Bír« — To­kár, Ambrus, Knjdi, Becsei — I Jtássy, Dudás, Edző: Pailagi Ró. bért. CSEREK: Becsei helyett Tóth, a 62. percben és Ambrus helyett Bácskái B., a 78. percben. Az ifjúsági csapatok a sár­tengerben 1-1-es döntetlenre végeztek egymással. A „na­gyok” összecsapását megelő­zően a debreceniek heti iga­zolása adott beszédtémát a szurkolóknak: a tekervényes utat megtett Nagy II. János ezúttal kék-sárga mezben fe­szített, s ahhoz képest, hogy szeptember óta nem játszott bajnoki mérkőzést, mozgása csiszoltnak tűnt. Kezdetben érdemleges ese­ményt képtelenek voltak produkálni az együttesek, sok volt a kezdetleges hiba. A pontatlan átadások, vala­mint az elképzelés és ötlet teljes hiánya láttán a szur­kolók a nap cirógató suga­rait élvezték. Negyedórás semmittevés után a vendégek fújtak ébresztőt, s néhány meleg pillanatot idéztek elő a hazai kapu előtt. A 25. percben aztán a vezetést is megszerezték. Ózdi bedobást követően Fegyvcrnekihez ke­rült a labda, akitől Meny­hárt szerezte meg, majd a jobbösszekötő helyén tisztán álló Nagy II. elé továbbított. A középpályás egy lövőcsel- lel becsapta Szilágyit, majd fordulásból, 14 méterről, bal­lal, a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. Alig csitult el a nézőtér, ismét középkezdés­hez készülődhetett a hazai gárda. Jankovics a jobb ol­dalról végzett el szögletrú­gást, a labda az ötösön álló Nagy II. fejéről került a bal alsó sarokba, 2-0. A két „ta­lálat” sokkolta az ózdiakat, akik céltalanul csak kószál­tak a pályán, képtelenek voltak a labda huzamosabb ideig történő birtoklására. A 41. percben Feledi szaporít­hatta volna a debreceni gó­Vasas—Kába ETO 1-1 (I-I). Iz­galmas, jó mérkőzés, a győriek bátran támadtak. Gl.: Kiss, il­letve Hannich. Haladás VSE—Nyíregyháza S-l (0-0). A szünet után öt perc alatt eldőlt a találkozó sorsa. Gl.: Szabó (2, egyet 11-esből), pólyák (öngól), illetve Pethő. Pécsi MSC—Volán SC 2-1 (2-1). A vendég pécsiek igen Jó telje­sítménnyel jutottak az értékes ■pontokhoz. Gl.: Kóth, Mészáros, illetve Szeibert (11-esből). SZEOL AK—Csepel SC 2-2 (1-1). Ellentétes félidők jelle­mezték a találkozót, igazságos az eredmény. Gl.: Kun (2), illetve Somogyi (öngól). Mészöly. OJpesti Dózsa—Videoton 0-1 (0-1). Szervezetten és kitűnően játszottak a fehérváriak, rászol­gáltak a győzelemre. Gl.: Pal- kovics. A Ferencváros—Bp. Honvéd és a Tatabánya—Békéscsaba mér­kőzéseket ma játsszák. AZ NB I. ALLA5A 1. Ü. Dózsa 23 12 8 3 41-20 32 2. Videoton 23 14 4 5 35-25 32 3. Rába ETO 23 13 4 6 66-35, 30 4. Tatabánya 22 9 10 3 38-29 28 5. FTC 22 13 1 8 46-32 27 6. Bp. Honvéd 22 9 6 7 33-26 24 7. Vasas 22 8 7 7 38-32 23 8. Haladás 23 8 7 8 32-32 23 9. Csepel 23 7 9 7 27-27 23 10. ZTE 23 8 7 8 24-35 23 11. PMSC ‘3 ltl 2 11 34-32 22 12. B.-csab 22 6 9 7 27-32 21 13. DVTK 23 6 8 9 36-42 20 14­Debrecen 23 7 r> 10 29-37 20 15. Nyíregyháza 23 fi 8 9 23-33 20 16. Volán SC 22 3 9 10 26-33 15 17. Ózd 23 5 5 13 31-47 15 m SZEOL AK 23 4 2 17 19-56 10 lók számát, de 13 méterről Feketét találta el. A szünet után erőtlen ózdi próbálkozások következtek, ezek hárítása azonban a leg­csekélyebb gondot sem jelen­tette a debreceni védelem­nek. Időnként már valóság­gal kínos volt nézni a ha­zaiak vergődését, akik meg­szorítani sem tudták a tet­szetősen, ötletesen kombináló vendégeket. A nézőtéren egyre erősebb lett a szurko­lói kritika, felharsant a fütty is, de mindez nem ha­tott ösztönző erővel a téblá- boló ózdiakra. A találkozó egyetlen ígéretes ózdi akció­ját a 71. percben jegyezhet­tük fel. ekkor Utassy vissza- gurítását Tokár 16 méterről a jobb oldali kapufára lőtte. Ojabb hazai vereségével egyre nehezebb helyzetbe kerül az ÓKSE. Az összecsa­pást megelőzően mindenki tisztában volt azzal, hogy tu­lajdonképpen a DMVSC el­leni 90 perc hivatott jó né­hány kérdés megválaszolásá­ra. Ezek közül a legfonto­sabbnak talán a képes-e megújulni az ózdi gárda? — minősíthető, s erre sajnálatos módon negatív választ adott a találkozó. A hazaiak jó- szeré vrf az első perctől kezd­ve olyan benyomást keltet­tek, mint akik önmaguk sem bíznak az esetleges sikerben. Kishitűen próbálkoztak, a kapura szinte semmi ve­szélyt nem jelentettek, a tá­madók a kezdést jelző síp­szót megelőzően megadták magukat őrzőiknek, a közép­pályások pedig ismét légüres térben futkároztak, teljesen megfeledkezve arról, hogy embereik is vannak. Egyér­telmű, s ugyanakkor lehan­goló vereséget szenvedett az ózd, s ezzel alighanem a minimálisra csökkentek a bentmaradási remények. Az ÓKSE játékosai közül a túlnyomó többség kritikán aluli teljesítményt nyújtott, időnként Kajái és Ambrus próbált meg futballozni. Mohácsi különösebb hiba nélkül vezette a találkozót. Doros László Hat élvonalbeli együttes részvételével szombaton foly­tatódott a küzdelem az MVSC tornacsarnokában a röplabda Avas Kupáért. A torna máso­dik napján is lelkesen, nagy akarással küzdöttek a csapa­tok, s szinte minden összecsa­pás íel-felvillantott valamit a röplabdázás szépségeiből, an­nak ellenére, hogy a találko­zók zöménél a színvonal alig emelkedett a közepes fölé. A második kupanapon kapcsoló­dott a küzdelembe a Debre­ceni MVSC csapata, s a házi­gazdák legyőzésével kellemet­len meglepetést okoztak a szépszámú hazai szurkológár­dának. Annál is inkább kelle­metlen volt az eredmény, mert a vasutaslányok érthetet­len megtorpanásukkal szin­te biztos győzelmet engedtek ki a kezükből. Ügy látszik, a debreceniek bírják a sorozat­mérkőzéseket. hiszen szomba­ton három mérkőzést játszot­tak, s még a kupagyőzelemre esélyes Budapesti Spartacus ellen is tudtak játszmát nyer­ni. Ez akarásuk mellett jó erőnlétüket is dicséri. Sajná­Zalaegerszeg­Zalaegerszeg, 6 ezer néző: Ve*.: Palotai. ZTE: Balázs — Szimacsek, Ke. reki, Török, Major — Simon, Soós, Fehér — Takács, Péter, Csepregi. Edző: Szőcs János. DVTK: Gulyás — Kádár, Gi­ron, Görgei, Szemere — Oláh, László, Fiikő, Kerekes — Boros­tyán, Fekete. Edző: dr. Puskás Ferenc. CSEHEK: László helyett Tatár a 46. percben, Péter helyett Gass a 46. percben, Görgei helyett Teodoru I. a 64. percben, Gass helyett Sipos a 66. percben. Az ifik mérkőzését a ha­zaiak 3-0-ra nyerték. Kelle­metlenül hideg, orkánszerű szél fogadta a pályára lépő csapatokat. A DVTK-ból Ve­réb sérülés. Tatár pedig for­mahanyatlás miatt maradt ki. A 4. percben Kerekes csaknem „felmelegítette” a fagyoskodókat. Fekete beadá­sa után elé került a labda, de 5 méterre a kaputól elvé­tette és azt Balázs megakapa­rintotta. A másik „ketrecnél” Péter 14 méterről célozta meg a jobb sarkot, Gulyás lábbal hárított, nem sokkal később pedig egy veszélyes beadást ölelt mellre. A mély talajú, helyenként sárfoltok­kal tarkított pályán kiegyen­lített játékkal teltek a per­cek. A 18. percből Gulyás egymás utón kétszer is re­mekül avatkozott játékba. Először Simonnak a 16-os bal oldala közeléből a bal felső sarokba tartó csavart lövé­sét, parádésan tenyerelte szögletre, majd a beívelést a szél a kapuba nyeste volna, ha nincs a helyén. Fölénybe került a ZTE. A 34; percben Szimacsek ívelt szabadrúgást a kapu elé, Kereki Simon elé fejelt és a zalaiak középpá­lyása 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. A 46. percben Simon és Fehér, a 16-oson belül egymást zavar­ta kecsegtető helyzetben, 1 perc múlva pedig Péter be­adását Simon 5 méterről per- dítette a léc fölé. Kapkodott a DVTK, szinte levegőben ló­gott az újabb hazai gól. Szünet után a 48. percben Török, majd Csepregi wit a labda útja, az utóbbi be­adott, Szemeréről Takácsra pattant a labda és a szélső­latos, hogy egyik kulcsembe­rük, Tóth Ibolya a Közgazda- sági Egyetem elleni mérkőzé­sen egy mentésnél rosszul esett, vállsérülést szenvedett, s kórházba kellett vinni. Eredmények: Közgazdasági Egyetem—Külker 3-0. Vez.: Csemák, Rádi. A tartalékosán felálló egyetemisták fölényes biztonsággal győztek a fáradt csapat benyomását keltő Kül- keresek ellen. Az egyetemis­ták főleg labdabiztonságban múlták felül ellenfelüket. DMVSC—MVSC 3-2 (13, —5, —8, 14, 9). Vez.: Rádi, Kapos­vári. Az első játszma szoros, kiegyenlített küzdelmet ho­zott. A második és harmadik szettben ügyes ejtésekkel, jó leütésekkel fölényes bizton­sággal nyertek a vasutaslá­nyok. A 4. játszmában 11-7-es vezetés után „leblokkolt” a hazai gárda, és vesztett. A döntő játszmában idegesen, kapkodva játszottak a miskol­ci lányok, s győzött a nyugod- tabb vendégcsapat. DVTK 2-1 (1-0) ről a DVTK balszerencséjére a hálóba jutott, 2-0. Az 50. percben Major a 16-oson be­lül felvágta Kerekest Palo­tai nyomban 11-est ítélt. Gi­ron a jobb felső sarokba vágta a labdát, 2-1. A 65. percben Simon 12 méteres lövését Gulyás jó érzékkel tenyerelte szögletre. A 74. percben Giron a DVTK tér­felének közepén feltartotta a kitörő Csepregit sárga lapot kapott. A hajrában nem tör­tént különösebb említésre méltó esemény. A DVTK taktikája a biz­tonságos védekezést irányoz­ta elő. Kezdetben nem is volt baj, de az első félidő második felétől a lendületesen pró­bálkozó és helyüket gyakran változtató ZTE-játékosok többször is zavarba hozták a vendégek hátsó alakzatát. A piros-fehérek alig vállal­koztak ellenakciókra, így ál­landósult a hazai fölény. A DVTK játékába sok hiba csúszott- Gyakoriak voltak a pontatlan átadások, indítá­sok. A szünet után hirtelen összesűrűsödtek az esemé­nyek. Pillanatokon belül két gól is esett Pezsgőbb lett a játék. A ZTE többet és ve­szélyesebben támadott, a DVTK sok adogatásból szőt­te akcióit. Kemény volt a játék, néhány „rázósabb" be­lemen és is történt. A csapa­tok nagy akarással futbal­loztak, így ax utolsó percig nyílt volt a mérkőzés. A diósgyőriek megpróbálkoz­tak az egyenlítéssel, de bá­tortalan támadó játékuk mi­att ez meghiúsult A közepes színvonalú mérkőzést az egy­ségesebb csapatjátékot nyúj­tó, többet kezdeményező és több helyzetet teremtő ZTE megérdemelten nyerte meg. A DVTK-ból Gulyás ismét nagyszerűen helytállt A vé­delemből Giron nyújtotta a legjobb teljesítményt elöl Borostyán sokat próbálko­zott de ezúttal semmi se si­került neki. Palotai mezőnyben né­hányszor tévedett Kolodzey Tamás Budapesti Spartacus— DMVSC 3-1. Vez.: Csemák, Rádi. Megilletődötten kezdtek a debreceni lányok, s gyorsan nyerték az első játszmát a fő­városiak. A második szett már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, majd a harmadikban „kiengedtek” a fővárosiak, s ezt kihasználta a DMVSC. A döntő szettben fölényes biz­tonsággal nyert a Spartacus. DMVSC—Közgazdasági Egyetem 3-2. Vez.: Rádi, Ka­posvári. Szoros küzdelem és váltott vezetés után biztosan nyerte az első két játszmát a Debrecen. Ekkor Tóth Ibolya sérülése megzavarta az egész csapatot, s csak az ötödik játszma döntött a javukra. BVSC—Külker 3-0. Vez.: Kaposvári, Csemák. A fővá­rosi vasutaslányok könnyed játékkal magabiztosan nyer­tek a fáradtan játszó külke- resek ellen. Ma 8 órától játsszák az utol­só nap mérkőzéseit. K. lf. — Békaemberek közremű­ködésével folyik a hévízi Tó­fürdő medrének nagytakarí­tása. A tizenkét könnyűbú­várból álló csapat segédke­zik a Hídépítő Vállalat ál­tal végzett nagyszabású munkálatokban. A korábbi vizsgálatok tapasztalatainak figyelembevételével láttak hozzá a forrás száját egyre inkább eltömítő tonnányi nagyságú márgatömbök, kü­lönböző hulladékok, vala­mint az iszap eltávolításá­hoz. — A számítástechnika min­denkié — a számítástechnika mindenkiért címmel nagy­szabású szakmai rendez­vényt szervez a Neumann János Számítógéptudományi Társaság március 24—30. kö­zött Budapesten, az Építők Székházában. A kiállításon mintegy 60 hazai vállalat és intézmény vesz részt. — A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 10. heti lottónyeremények a következők: 5 találatot 2 fo­gadó ért el, nyereményük egyenként 1 345 943 Ft 4 ta- lálatos szelvénye 177 fogadó­nak volt, nyereményük egven_ ként 35 486 Ft 3 találata 13 303 fogadónak volt, nyere­ményük egyenként 337 Ft 2 találatos szelvénye 301 491 fogadónak volt, ezekre egyen­ként 19 forintot fizetnek. Közlemények Ac Augusztus 20. strandfürdőn­ket március 8—11-ig — tatarozás! munkák miatt — ZÁRVA TART­JUK. Miskolci Vízművek, Fürdők és Csatornázási Vállalat ■ ■ A TIT Borsod megyei Szerve­zete szabadegyetem? sorozatot Indít a Kisvállalkozások jogi és pénzügyi kérdései*’ címmel már­cius második felében, az esti órákban a TIT-ben. Részvételi díj: 300 PL Jelentkezni lehet: máretws 15- ig­Részlete« felvilágosítást » TIT Borsod mvevei Szervezeténél le­het kérni (Miskolc. Széchenyi u 16. I. etn.) munkanapokon, de 9 órától dn. 16 órái*. Az Unió Afósz kivitelező részlege felvesz kőművest és segédmunkást. Jelentkezés: Miskolc, Nógrádi S. u. T0. Naponta 7-9 óráig — Az első tavaszi napok megpezsdítették a madárvi­lág életét. Főként a termé­szetvédelmi területeken fi­gyelhető meg, hogy npevobb csapatokban érkeznek él fe­lől, egy részük hozzálát a fé­szekrakáshoz, a többiek rö­vid pihenő után tovább- szállnak északra. Megkezdték otthonuk építését a nyárilu- dak és a tőkésrécék a Fer­tő-tavon, több száz madár él ebből a védett fajtából a* eldugott helyeken. — Tizennégy kisgyereknek tartottak tegnap délután névadóünnepséget Ernődön. A nagyközségi KISZ-szervezet által rendezett ünnepségen a gye. rmekek és szüleik a helyi tanácstól ajándékokat kaptak. — Fellendült a nyúltenyés*­tés az Abaújszántó és Vidé­ke Áfész körzetében. Az el­múlt évben 159 mázsa nyu- lat vásárolt fel élősúlyban a szövetkezet a tagjaitól. A tenyésztési kedv fokozását elősegítette a Sima község­ben létesített felvásárlótelep is, így ma már a simái, bas- kói tenyésztőknek sem good a nyúlértékesítés, -leadás. . Vásárnaptár Március 8-án, hétfő»; or­szágos állat- és kirakóvásári rendeznek Putnokon, Vásá- rosnaményhan és Kisvár­dán; március 9-én, kedden: Göncön és Recsken; március 10-én, szerdán: Mezőcsáton, Karosán és Hajdúhadházán, állatvásárt pedig Hevesen; március 11-én, csütörtö­kön: országos állat- és ki- rakóvásárt rendeznek Tar- pán; március 14-én, vasárnap: Jászberényben és Pászton, autóvásárt pedig Miskolcon, Nyíregyházán és Debrecen­ben; március 15-én, hétfőn: or­szágos állat- és kirakóvásárt Mezőkövesden, Szikszón, Ri- csén és Bélapátfalván. /■ Állatorvosi ügyelet Miskolc megyei város terüle­tén 1982. március 5-én (pénte­ken) 15.30-tól 1982. március 8-án (hétfőn) regijei 7.30-ie ügyeletes: dr. Gönczi Károly körzet! orvos. Lakása* Miskolc. II.. Sá- lyi István u. G. sz. VI/3. Tele­fon nincs. Bejelentés: 8—9 ,‘s 13 —14 óra között a Csaba vezér a. 55. sz. alatt! állatorvosi rendelő­ben. TVlcfon: 34-145. Röplabda Avas Kupa vezetés étén MVSC-vereség