Észak-Magyarország, 1981. november (37. évfolyam, 257-280. szám)

1981-11-10 / 263. szám

T981. november TO., kedd ESZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Kél döntetlen, hat gél MVSC—H. Papp J. SE 2-2 (1-1) A H. Papp J. SE—MVSC találkozón, az első félidő legnagyobb helyzetét Bartik (takarva) hagyta ki. A hazaiak csatára már csak Harsányival állt szemben, a vasutasok kapusa azonban megka­parintotta a labdát a földre huppanó honvédjátékos elől. Temesi László felvétele Naptár 1981. november lö.. kedd A nap kelte: 6.41: nyugta: 16.14 órakor A hold kelte: 15.55; nyugta: 4.13 órakor Névnap: Réka Évforduló Száz évvel ezelőtt, 1881. november 10-én született Győrben és 65 éves korában, 1946 augusztusában halt meg Budapesten Kormos Tivadar geológus, paleontológus. Időjárás----------­Várható időjárás ma estig: keleten, északkeleten jobbára erősen felhős ég, és többfelé kisebb havazás. Az ország többi részén időnként erős felhősödés, szórványos hózápor. Több he­lyen erős északi, északkeleti szél. Folytatódik a hideg, téli idő. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet: 0 és plusz 5 fok BORSODI BÁNYÁSZ—OLEFIN SC 1-u (1-0). Sajó szerit péter, 400 néző. Vezette: Darók. B. Bányász: Kaszta — Dalnoki, Palágyi, Sze­gő, Szabó, Kovács I., Kovács II., Budai, Oldal, Plotár. Pócs. Edző: Balogh Zoltán. Olefin SC: Bodo- lai I. — Szilágyi, Lázár, Locher, PauJovics. Bodolai II., Máté. To- niesz, Sztankó (Lukács). Korhűt (Jávorszky), Rópási. Edző: Da­rabos Attila. A gól története. 35. perc: Ol­daltól Kovács II. kapta a labdát, kitört a védőik közül és 14 mé­terről a kapu közepébe lőtt, 1-0. Jó iramú, végig sportszerű mér­kőzésen a szervezettebben és lel­kesebben játszó bányászok meg­érdemelt győzelmet mattak. Jók: a hazai csapat minden játékosa dicséretet érdemel, illetve Bodolai L, Locher. BORSODI VOLÁN—SZÉCSÉNY l-o (0-0). Szécsóny, 400 néző. Ve­zette: Paksi. B. Volán: Kiss — Tamás. Sverla. Szanyó, Lugosi, Bodnár (Miklós), Varga, Kőhal­mi, Galló, Veres, Csányi. Edző: Balázsi István. A gól története. 72. perc: Csá- nyi erőszakosan elhúzott a jobb szélen, beadását Gallé 6 méterről továbbította a hálóba, 1-0. Rend­kívül rossz talajú pályán, a Volán végig fegyelmezett taktikával játszott és rászolgált a két, pont­ra. Jók: Kiss, Tamás, Varga, Ve­res. Ifi: 3-2. nagybatony—BORSODNA- DASD 1-0 (0-0). Nagybátony, 200 néző. Vezette: Mészáros. Borsod- nádasd: Molnár — Vámos. Fükő, Murányi, Túrái, Varga, Czene (Marittyúk), Vincze, Plachy. Ér­sek (Zimányi), Csuhány. Edző: Szendrei Béla. A gól története, 82. perc: Jobb oldali hazai szabadrúgás után. Dóra 3 méterről a jobb sarokba csúsztatta a labdát, 1-0. Alacsony színvonalú találkozón a hazaiak egy helyzetüket kihasználva nyertek. Mészáros játékvezető egyoldalúan bíráskodott, ítéletei­vel rendre a nagybátonyiak szá­mára kedvezett. Kiállítva: Csu- hány, Marittyák. Jók: Vámos, Fükő, Plachy. Ifi: 3-2. salgötarjani síküveg­gyár— EDELÉNY 4-0 (1-0). Sal­gótarján, 300 néző. Vez.: Puhl. Edelény: Banga — Turcsik, Vára- di, Major (Szűcs). Kendi. Bacsó, Lengyel, Drótos V., Ragyina, Kleiber, Farkas (Drótos F.). Ed­ző : Hajas Imre. A gólok története, 27. perc: Lisztóczkitól Szekula kapta a labdát. 11 méteres lapos lövése a jobb kapufáról vágódott a há­lóba, 1-0. 66. perc: Dudás szög­letét Szekula közéiről perdítette a jobb sarokba, 2-0. 69. perc: Dudást a 16-oson belül felvágták. A megítélt 11-est Czene értékesí­tette, 3-0. 88. perc: Czene lefutot­ta a védőket és 15 méterről véd­het eilen ül lőtt a hálóba, 4-0. Min­den csapatrószében jobb volt a hazai gárda és megérdemelt győ­zelmet aratott. Jó: Kendi. Kleiber. HATVAN—SAJÖBABONY 2-0 (1-0). Hatvan, 600 néző. Vezette: Gáspár. Sajóbábony; Gyovai — Jónás, Benkő, Kecskés, Tóth, Kc- recsényi, Grolmusz, Kiss. Bodri. Nagy, Lintner. Edző: Balázs András. A hazaiak végig mezőnyfö­lényben játszottak, több helyze­tet teremtettek ellenfelüknél. A sajóbábony! együttes elsősorban a védekezésre ügyelt, szórványos ellentámadásokkal kísérletezett, ezeket azonban könnyűszerrel állította meg a hazaiak védelme. Jók: Kerecsényi, Benkő. ★ További eredmények: Recski Ércbányász—Petőfibánya 2-0. Bélapátfalva—Siroki Vasas 3-1. Salgótarjáni Ötvözetgyár—Rom­hány 0-1. TERÜLETI BAJNOKSÁG 1. Hatvan 13 9 2 2 28-11 20 2. Nagybátony 13 8 2 3 32-15 18 3. B.-falva 13 6 4 3 25-17 16 4. Edelény 13 7 2 4 §2-15 16 5. S. Síküveg 13 5 6 2 23-17 16 6, Rccsk 13 8 — 5 22-16 16 7. B. Volán 13 5 6 2 23-18 16 8. ltom hány 13 5 4 4 16-18 14 9. B.-nádasd 13 5 2 6 21-18 12 10. B. Bányász 13 5 2 G 19-19 12 11. Sajóbábony 13 4 4 5 15-17 12 12. Olefin SC 13 5 1 7 17-19 11 13. Petőfibánya 13 3 5 5 12-26 11 14. Szécsény 13 2 4 7 14-22 8 15. Sírok 13 1 5 7 11-23 7 U. S. ötvözet 13 — 3 10 9-38 3 Miskolc, 600 néző. Vezette: K6- ródi. MVSC: Harsány! — Lipták, Gyöngyösi, Gergely, Krémer — Zsíros (Barta, a 82. percben), Bukovcnszki. Lciszt (Soltész, a 80. percben), Czcrva — Egri, Kiss. Edző: Krompaszky Gyula. II. Papp J. SE: Gulyás — Ko­vács, Juhász, Babcsán, Bukovics — Kapus, Andirkó, Eöld házi — Lcskó (Szarvas, a 61. percben), Munkácsi, Bartik (Czél, a 46. percben). Edző: Vágó György. A 2. percben Kiss szabadrúgá­sát Gergely 5 méterről fejelte a bal sarok mellé. A 14. percben Kiss Andirkó tói elvette a lab­dát. kisodródva 6 méterről lőtt., Gulyás vetődve védett. A 24. percben Bartik jó labdát kapott a 16-oson. Lekezelte, majd né­hány métert vezette. Senki sem zavarta, nyugodtan lőhetett vol­na, de kivárt, végül Harsány! a védők segítségével megkaparin­totta a labdát. Nem sokkal ké­sőbb, Munkácsi ívelése a felső lécről lepattant, Bartik fejesét Gyöngyösi a gólvonalról mentet­te. Két perc múlva Földházi 30 méteres szabadrúgását Harsány! jó érzékkel védte. A 36. percben vezetést szerzett az MVSC. Lelszt vezette fel a labdát a jobbössze­kötő helyén ügyesen Egrihez to­vábbított, aki 14 méterről job­bal a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. A 41. percben Munkácsi a 16-os jobb oldalának közeléből a bün­tetőterületen belülre fejelte a labdát. Gergely le akarta kezel­ni, de az a kezére pattant. Kóró- di határozottan 11-est ítélt. Föld­házi a jobbra mozduló Harsány! mellett, a kapu bal oldalába vágta a labdát, 1-1. A 48. percben Kiss beadását Gulyás lábbal hárította Egri elöl. Az 50. percben Lciszt 30 méte­ren keresztül vezette a labdát, át­kígyózott a védőkön, akik nem tudták szerelni, és a középpályás 16 méterről, jobbal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, 2-1. Nem sokkal később Munkácsi 6- mé- ’ térről Harsányt! találta el. Az 56. percben Kiss szabadrúgása. Gu­lyásról kipattant, Leiszt lecsa­pott a labdára, lövése a védők­Nyírtelek, Mester. KVSE: Kasza — Szobonya, Tóth. Kiss (Fekete), Fodor — Petrovics, Kálmán, Majoros — Szép. Gere, Koleszárik. Edző: Frcnkó László. A 7. percben Kasza rossz ki­rúgását Fister szerezte meg, ka­pura tört, kisodródva lőtt, Ka­sza javította hibáját, bravúrral védett. A 9. percben Bezzegh— Hirka—Tarcsa akció után, Hirka jó helyzetből fölé lőtt. A 13. perc­ben a lesre játszó védők közül Gere kilépett, kapura tört. de a hazaiak „portása” leszedte a lá­báról a pettyest. A 18. percben vezetéshez jutott az Asztalos SE. Ilirka ügyesen kilépett a védők közül, majd 10 méterről a kan.i bal oldalába lőtt. 1-0. A 23. perc­ben Petrovics—Koleszárik—KáH mán volt a.labda útja. a közép­pályás beadását Gere a felső léc­re továbbította .. A 28. percben Fister kedvező helyzetből lőtt szabadrúgása került a kapu fölé. A' Vegyész rákapcsolt., Petrovics, majd Majoros veszélyeztetett., de rosszul céloztak. A szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a KVSE. Beszo­rult az Asztalos SE. szinte a fél­pályát is alig lépte át. Az 50. Lej átszőtték a 13. fordulót a Borsod megyed labdarúgó-baj­nokságban. Eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Rudabánya—Ernőd 5-1 (3-0). Rudabánya, 100 néző Vezette: Pecze. Hcjőcsaba—Ormosbánya 5-0 (2-0). Helőcsaba. 400 néző Vez.: Vámos. Gl.: Vodicska. Dulibán. Kiss J.. Zsámba. Szuhavölgy—Miskolci EAFC 3-2 (2-1). Kurityán. 400 néző. Vez.: Bodnár. GL: Lévai (2). Szalai, illetve Ktsbakonyi, Kovács Mákvölgy—Somsály 0-0. Albert- telep, 200 néző. Vez.: Kálmán. Putnok—Bükkábrány 3-1 (1-0). Putnok. 300 néző. Vez.: Mozgó. Gl.: Vincze (2), Szómat (íl-estoől). illetve Kiss (ll-esibffl). ről szögletre került. Ezután Ka­pus 16 méteres lövését védte Harsány!, majd Zsíros kapott sárga lapos figyelmeztetést Bu­kovics felvágásáért. A 61. perc­ben Egri lesgyanús helyzetből a kifutó Gulyásba lőtte a labdát. A 70 percben Czél produkciója „ejtette ámulatba” a nézőket. Már mindenkit lei cselezett, do addig várt, míg lövésébe a védők bele tudtak lépni. A 71. percben Gyöngyösi röviden adott haza. Munkácsi lecsapott a labdára és a bal alsó sarokba lőtt. 2-2. Tíz perccel később Kiss már csak Gulyással állt szemben, mégsem lett gól a „dologból”. A 83. perc­ben Kapus 6 méterről bombázott a jobb sarok mellé. A 90. perc­ben isméit csak Kissen múlt, hogy nem született gól: 12 mé­teres lövése Gulyásról pattant le. percben formás akció után, Pet­rovics Kdeszárikhoz játszott, majd Kiss elő került a labda, aki betört a 16-oson belülre, de nem lőtt, elesett, rájátszott az esetre, és Mester továbbot intett. Az 53. percben Szép 11 méterről, tiszta helyzetből fölé bombázott. A 60. percben cseles szabadrúgás után Petrovics 16 méterről a bal felső sarokba lőtt, 1-1. Később Neu­mann elvétette a labdát, Gere ka­pura húzott, gyenge lövését Ambrus hárította. Az ellentáma­dás után Szép 14 méterről fölé bombázott. A 87. percben Tarcsa jó lielyzet.be került, Szobonya azonban kitűnően szerelte a ha­zaiak csatárát. A lefújás előtt Koleszárik gyenge lövése lutott a kapu mellé. Élénk iramú volt a találkozó, s nem volt hiány kemény pár­harcokban sem. Az első 20 perc a hazaiaké volt, ekkor sokat hi­báztak a KVSE védői. A félidő közepétől a KVSE kezdeménye­zett többet, de nem boldogult a kissé keményen játszó nyírteiki védőkkel. A második félidőben beszorultak a hazaiak, a Vegyész egyre-másra vezette támadásait, és egyenlített. Végeredményben a hazaiak megérdemelten tar­tották otthon az egyik bajnoki pontot, a helyzetkihasználásban Miskolci üveggyár—Szcndrő 3-0 (2-0). Miskolc. 200 néző. Vez.: Dávid. Gl.: Sziklai (2), Rozman. Borsodszirált—SÜMSE 3-2 (1-1). Borsodszirák, 300 néző. Vezette: Bognár. A bajnokság őszi idényének végeredménye: 1. Szuhavölgy 22 p. 2. M. Üveggyár 20 p. 3. Bor- sodszirák 19 p. 4. Putnok 16 p. 5. Hejőcsaba 15 p. 6 SÜMSE 13 p. 7. Ormosbánya 13 p KELETI CSOPORT Forró— Mczőcsát 1-® (0-0). For­ró, 200 néző. Vez.: Kurmai. GL: Varga. AJsóz.solca—Enes 1-0. AJsózsol- «V. 400 néző. Vez.: Nagy J. Az első félidő nem hozta tűzbe a szurkolókat. A kezdeti tapo­gatózás után a hazaiak kaptak hamarabb lábra, mezőnyfölény­be kerültek, de nem tudtak mit kezdeni a jól tömörülő vasutas- védelemmel. Később néhány hon­véd-helyzet maradt ki, az MVSC pedig első korszerű akciójából vezetést szerzett. A szünet után lényegesen nagyobb volt az inam, küzdelmesebb lett a mérkőzés. A csapatok nagy akarással futbal­loztak. gyakran forogtak veszély­ben a kapuk, de a játékosok olyan helyzeteket puskáztak el, amelyekre azt szokták mondani: művészet volt kihagyni! A dön­tetlen igazságosnak mondható. Jó: Leiszt. Bukovcnszki. Lipták, Harsányt, illetve Gulyás, Juhász, Babcsán. K. T. szemben. Mester kifogástalanul bíráskodott. Jó: Szobonya, Pet­rovics, Kálmán. Gere. O. Zs. ★ További eredmények: Hódme­zővásárhely—Gyulai SE 3-2. Hon­véd Szabó Lajos SE—Debreceni Kinizsi 1-2. Lehel SC—Eger SE 0-1. Debreceni Universitas—Sal­gótarján 0-0. Szarvas—Gyöngyös 2-1. Honvéd Bem József SE— Szolnoki MÁV MTE 0-0. NB II. KELETI CSOPORT 1. D. Kinizsi 13 9 3 1 26-10 21 2. Eger 13 7 5 1 19-11 19 3. K.-barcika 13 7 3 3 22-12 17 4. Szabó L. SE 13 6 3 4 23-16 15 5. Szarvas 13 6 2 5 24-37 14 6. IIMSE 13 G 2 5 19-13 14 7. Gyula 13 5 3 5 21-19 13 8. Papp J. SE 13 5 3 5 16-18 13 9. Szolnok 13 4 4 5 11-13 12 10. Asztalos SE 13 4 4 5 14-19 12 11. Gyöngyös 13 4 3 6 12-20 11 12. Bem J. SE 13 2 6 5 11-15 10 13. Dobr. Univ. 13 3 4 6 11-15 10 14. Saig. TC 13 2 6 5 10-16 10 15. MVSC 13 2 5 6 14-31 9 16. Lehel SC 13 3 2 8 16-14 8 Mezőkövesd—Szerencs 6-1 (3-0). Mezőkövesd, 400 néző. Vezette: Sufránszkd. Gl.: Hajdú (5). Ta­kács, illetve Nyitrai. Tokaj—Hollóháza 2-2 (0-2). To­kaj. 200 néző. Vez.* Lénárt Tiszapalkonya—Sátoraljaújhely 1-1 (0-0). Tiszapalkonya. 100 néző. Vez.: Salamon. Gl.; Sirokai, il­letve Molnár. Miskolci EMTE—Prügy 4-2 (t-l). Miskolc, 300 néző. Vez.: Kovács 5. Gl.: Gombos (2). Oláh. Kardi­nál. illetve Csócsics, Molnár I. Szabadnapos: Tállya A bajnokság őszi idényének végeredménye: 1. Encs 17 p. 2. Tállya 16 P- 3. Mezőcsát 15 p. 4. MÉMTE 14 p. 5. Alsózsolca 14 p. 6. Mezőkövesd 13 p. 7. Tokai 13 p. (A bajnokságok végeredmé­nyét, a teljes tabellát szerdai la­puikban közöljük.) között. — Magyar—szovjet barátság! estet rendez ma este 6 órai kezdettel a leninvárosi Der- kovits Gyula Művelődési Központban az MSZBT vá­rosi és TVK üzemi tagcso­portja, a helyi népfrontbi­zottság és a művelődési köz­pont. Az est művészeti mű­sora előtt 17.30-kor nyitja meg A Szovjetunió ipara cí­mű kiállítást Nyikolaj Kosz- tyucsenko, a Szovjet Tudo­mány és Kultúra Háza igaz­gatóhelyettese. — A megyei agrárklub ma, kedden délután fél 6 órakor Hartman Bálintot, az edelé- nyi Alkotmány Tsz, s egyben a megyei TESZÖV elnökét látja vendégül, aki az edelé- nyi tsz gazdálkodásáról tart ismertetőt, majd a fiatalok­kal való foglalkozásról lesz konzultáció. — A Magyar Nőorvos Társa­ság 21. nagygyűlését hétfőn nyitották meg Debrecenben, a Kölcsey Ferenc Művelődé­si Központ színháztermében. A háromnapos tanácskozáson 450 hazai és külföldi szülész és nőgyógyász szakorvos vesz részt. A konferencia három fő témaköre: a csíramentes seb­kezelés, illetve a szervezet­ben levő kórokozók elleni küzdelem, a szülés körüli or­vosi beavatkozások, valamint a nők változáskori egészség- ügyi problémái. — A meteorokról szerezhet­nek újabb ismereteket no­vember 13-án, az érdeklődők azon az előadáson, amely dél­után 5 órakor kezdődik Mis­kolcon, az Uránia Csillag- vizsgálóban. — Környezetvédelmi fórumot szerveznek a miskolci úttö­rők részére november 14-én, a Molnár Béla Ifjúsági és Üttörőházbán. A fórumot délelőtt 9 órakor kezdik meg. — Textil- és kerámiaművé­szeti kiállítás nyílik ma dél­után 4 órakor Ózdon, a Béke­szálló munkás kisgalériájá- ban: Szekeres Erzsébet tex­tiles és Gy. Kamarás Katalin keramikus munkáinak bemu­tatóját és vásárját Nagy Ká­roly, a honismereti kör veze­tője nyitja meg. — A totó 45. heti eredmé­nyei: 2, 2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, x, x, 2, 2 és a plusz 1-es x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint, a nyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény nem akadt. Az egyetlen 13 talála­tos szelvényre 2 844 935 forin­tot fizetnek. A 12 találatos szelvények száma 49. Nyere­ményük egyenként 38 707 fo­rint. A 11 találatos szelvé- j nyék száma 6Q3 darab. Nye­reményük egyenként 2861 fo­rint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 6205 darab. Nye­reményük egyenként 458 fo­rint. — A néhány éve elhunyt ki­váló keramikusról, Kovács Margitról írt terjedelmes, sok fényképpel illusztrált cikket az Iszkussztvo című szovjet képzőművészeti folyóirat leg­frissebb számában A. Roma­nov. A szerző nagy szeretet­tel szól a művészről és mű­veiről, amelyek — mint írja — a nép gyermekeinek min­dennapi életét mutatják be, a népművészetben gyökerez­nek, rendkívül eredetiek és megragadóak. — Politikai könyvkiállítást rendeztek Ózdon, a Pártok­tatók Házában, a Kossuth Könyvkiadó által az utóbbi három évben megjelentetett könyvekből. A kiállításon mintegy kétszázötven kötetet mutatnak be. — Immár hagyományos, évenJ ként megrendezett találkozó­jukat tartják az egyetemele, főiskolák rádióstúdióinak ri­porterei, szerkesztői, vasár­naptól szerdáig Miskolcon. A KISZ KB kezdeményezésem már a tizedik országos ta­nácskozásra került sor a Ne­hézipari Műszaki Egyetemen. A találkozón részt vevő mint­egy 200 fiatal egyebek között megvitatja a különböző fel­sőoktatási intézményekben készített műsorokat és a köl­csönös érdeklődésre számot- tartókat kicserélik egymás között. — Az Iparműveszeti Múzeum igazgatósága közli, hogy az épület részleges felújítása miatt november 11-től az európai kerámiaművészet, az Iparművészeti Múzeum sze­cessziós üveggyűjteménye,' valamint a Papolczy-hagva- ték című kiállításokat meg­szünteti. Továbbra is láto­gathatók: a Tevan Margit-' emlékkiállítás, a múzeum legszebb keleti szőnyegeit bemutató időszaki kiállítás és a november hónap mű­tárgya. Közlemények Az ÉMASZ Vállalat Miskolci Üzemigazgatósága értesíti a la­kosságot. hogy az Ongai Csavar­árugyár mellett levő Kavicsos-tó víkendtelep energiaellátását biz­tosító 35/0.4 kV betonoszlopos transzformátorállomást, valamint a hozzá tartozó közép- és kisfe­szültségű szabadvezetéket 1981. november 10-én feszültség alá helyezi 1 A hálózat tartószerkezeteit megérinteni életveszélyes és tilos! Az ebből származó balesetért az EMASZ Vállalat felelősséget nem vállal. Értesítjük T. Fogyasztóinkat, hogy hálózati karbantartási mun­kálatok miatt. 1981. november ló­én, li-én és 12-én a Berekalja városrészen, reggel 8-tól. délután 15 óráig a vízszolgáltatást szüne­teltetni fogjuk. Kérjük fogyasz­tóink szíves megértését. Miskolci Vízművek. Fürdők és Csatornázási Vállalat Igazgatósága A Hazafias Népfront II/5. kör­zeti bizottsága szabó-varró-, gé­pihímző-, riselő-. makramé- éji pcrzsaszőnyeg-készítfí tanfolya­mára jelentkezni lehet. novemb«v 10-én: Miskolc, Csabai kapu 8.,' 14—18 óráig. H. Asztalos J. SE-—Kazincbarcika 1-1 (1-0) 600 néző. Vezette: Megyei bajnokság nem jeleskedő barcikaiakkal