Észak-Magyarország, 1981. október (37. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-06 / 234. szám

W81. október 6,, kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 iUtf iV^| \eí{ iávtjm SPORT SPORT ——B— Tsrileti bajnksái ra»1 jcK; 831; tW döf1 161* S7.t> tÓ5' ,ín$ 6' BORSODI BÁNYÁSZ-NAGY- IATONY 2-1 (1-0). Sajószentpéter, —i>0 .néző. Vezette: Osváth. B. Bá- jtojyúsz: Koszt a — Dalnoki, Székely, jprtzegö, Szabó, Kovács 1., Kovács ib*I.f Budai, Oldal (Klem), Plotár, Kroes. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története. 3ö. perc: Ol- —*1al futott el a jobb szélén, be- spAclásót Kovács II. fejelte kapura, soKiss mentett, de a visszapattanó yiöfibdát a bányászjátékos a háló­ba lőtte, 1-ü. 70. perc: Egy hosz- zan előrevágott labdára Koch kapott le, s a rosszul kimozduló ^^-Coszta mellett talált a hálóba, 1-1. 2. perc: Egy hosszú indítást plotár szelídített meg, a 16-osról járatlanul lőtt, s a jól eltalált lab- la a hálóba kötött ki, 2-1. Nagy [karóssal és lelkesedéssel küzdőt­ök a sajőszentpéteriek, kemény, le sportszerű csatában szerezték áeg első győzelmüket, amelynek Megérdemelt voltához nem férhet [étség. jók: Dálnoki (a mezőny Pgjobbja), Szegő, Budai, Plotár. ti: 3-1. OLEFIN SC—BÉLAPATFALVA ^2 (1-2). Leninváros, 300 néző. fezette: Laczkó. Olefin SC: Bo- folai I. — szilágyi, Vanczó, Pau- bvics, Lázár, Bodolai II., Sztan- fió, Locher, Lukács (Máté), Kő- Kies, Korhűt (Jávorszky). Edző: Parabos Attila. i A gólok története. 24. perc: íztankó a lG-os elölt cselezett, a ábda Paulovics elé került, aki feép gólt lőtt, 1-0. 28. perc: Szög­ét után Bodolai 1. alászaladt a Ibdának, Márta a hálóba fejelt, (“1. 40. perc: Jobb oldalról belőtt iibclát a hazai védők elvétették, Antal a lábak között lőtt a háló­ba, 1-2. 68 perc: Lázár az alap­vonalig vezette a labdát, visszaját- jjzotta, s Jávorszky megszerezte az egyenlítő gólt, 2-2. 70. perc: Bodolai II. keresztbe vezette a pályán a labdát, hirtelen lövésre jzánta el magát, s a jól eltalált, labda a hálóban kötött ki, 3-2. A fi. félidei játéka alapján a lenin- ifárosi együttes rászolgált, a győ­zelemre. Jók: Szilágyi, Lázár, Bo- floiai II. Ifi: 2-0. IÍORSODNÁDASD— SÍROK 2-1 (l-i). Borsodnádasd, 400 néző: Vezette: Benkő. B.-nádasd: Mol­nár — Vámos U., Fükő, Túrái, Varga, Vámos I., Vineze (Czene), Érsek (űebreczeni), Kasza, Koós, Cstlhány. Edző: Szendrei Béla. A gólok története. 2. perc: Ka­szát felvágták a 16^-oson belül. A megítélt u-estT Koós értékesítette, i_0. 24.'* perc: Csizmavik elfutott a jobb olctwion, beadását Tábori fejjel küldte a hálóba, 1-1. 75. perc: Formás hazai akció végén Kasza—Vámod l. volt a labda út­ja, s a középpályás netn hibázott, 2-1. Gyenge első félidő után fel­javult a hazai gárda, de csak ne­hezen tartotta otthonában a két ^bajnoki pontot, senki sem érde­mmel dicséretet... líi: 4-1. BORSODI VOLÁN—SAJÓBÁ- Buny í-i (0-1). Miskolc-Pereces, 800 néző. Vezette: Mészáros. B. Volán: Kiss — Tamás, Sverla, Szanyó, Lugosi, Bodnár, Varga, >1 Veres, Csányi, Kőhalmi (Gallé), 'Tóth (Szilágyi). Edző: Balázsi Lst- ayán. Sajóbábony: Gyovai — Jó- i-nás, Benkő, Kecskés, Tóth, Kele- /pényi, Grolmusz, Kiss, Bodri, Nagy, Palásthy. Edző: Balázs András. í A gólok története. 10. perc: Egy )jobb oldali beadás Kőhalmi kezé-r * re pattant. A megítélt il-est Kiss 'értékesítette, 0-1. 82. perc: Szilá- ' £yi jobb oldali szabadrúgfísát /Palló közelről értékesítette, 1-1. A végig többet támadó hazaiak nem tudták értékesíteni helyzetei- : kel. Jók: Sverla, Galló, Szilágyi, , illetve Gyovai (a mezőny legjobb­ja), Jónás, Qrolniusz, Kiss. Ifi: 4-0. ' EDELÉNY—SALGÖTARJÄNI OXVÜZETGVAll 4-0 (2-0). Ede­• lény, 1200 nézp: Vezette: Montvai. Edelény: Banga — Turcsik, Várá­éi, Major (Vanyó), Kendi, Bacsó, Lengyel, Drótos V., Németh (Szűcs), Kleiber, Hubi. Edző: Ha­jas Imre. . A gólok története. 19. perc: •Hubi 10 méteres lövése a jobb al­só sarokba vágódott, 1-0. 27. perc: Kleiber 12 méteres kapáslövése a kapu bal alsó sarkába vágódott, 2-0. 50. perc: Hubi két csel utón 8 méterről talált a hálóba. 3-0. 84. perc: Major szögletét a védők ki­fejelték, 1-Iubl elé került a labda, s a csatár 20 méterről a bal alsó párokba lőtt. 4-0. A hazaiak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Lendületes akciókat vezet­tek, minden csapatrészben felül­múlták ellenfelüket. Jók: Hubi (a mezőny legjobbja), Váradi, Len­gyel, Kleiber. Ifi: 6-0. További eredmények: Petőfibá- f»ya—Hatvan 1-6. Romhány—Sal­gótarjáni Síküveggyár 1-1. Recsk •—Szécsény 3-0. TERÜLETI BAJNOKSÁG 1. Hatvan 8 6 1 1 20- 6 13 2. B. Volá/n 8 4 4 — 18- 9 12 3. Edelény 8 5 1 2 17- 7 11 4. B.-nádasd 8 4 2 2 16-11 10 5. S. Síküveg. 8 3 4 1 14-12 10 6. Nnfirybá<ony 8 4 1 3 17-12 9 7. Olefin SC 8 4 1 3 13-10 9 8. B.-apátfalva 8 3 3 2 15-13 9 9. Rombány 8 3 3 2 12-10 9 10. Recsk 8 4 — 4 1.1-11 8 11. Saiőbábony R 2 3 3 10-12 7 12, Szécsénv 8 1 4 2 10-14 6 13. Petßf Hiánya 8 1 4 3 7-17 6 14. B. Bányász 8 1 1 6 6-15 3 15. Sírok 8 —­3 5 5-17 3 IC. S. Ötvözet. 8 — 3 5 7-25 3 Labdarúgás. NB II. Miskolci VSC-H. Bem J. SE 2-1 (0-1) Miskolc, 200 néző. Vezette: Si­mon. MVSC: Borbély — Gróf, Gyön­gyösi, Gergely, Kréméi* — Buko- venszky, Czerva (Török), Soltész — Lipták, Egri, Kiss. Edző: Krora- paszky Gyula. A 10. percben Kiss szabadrúgá­sát Győri bravúrral tolta a léc fölé. A szögletet követően Egri célozhatta meg a kaput, de gyen­ge lövését Győri megfogta. A 14. percben az addig inkább csak vé­dekező vendégcsapat meglepetés­re vezetésre tett szert. Krisztin iramodott meg a bal oldalon, Gróf lemaradt a mozgékony csa­tártól, csak kísérni tudta, s így a balszélső egyedül törhetett előre. Borbély ügyetlenül lépett ki ka­pujából, rosszul is helyezkedett, i így Krisztin a rövid sarokba lő­hetett 7 méterről, 0-1. A 20. perc­ben Kiss lövése a jobb oldali ka­pufa tövéről pattant keraszt.be, nem sokkal később Egri és Buko- venszky egyesült erővel ügyetlen­kedtek el góLszerzési lehetőséget. A szünet után nagy lett a vas­utasok nyomása, a ceglédi együt­tes teljesen védekezésre rendez­kedett be. A sorozatos vasutas- akciók a 63. percben értek góllá, amikor Kiss cselezett a vendégek 16-osa előtt, de szabálytalanul szerelték. A szabadrúgást a sér­tett végezte el, s Jól eltalált éles lövése a sorfal lelett került a bal felső sarokba, 1-1. A 70. percben fordult a kocka, ide-oda pattogott a labda a vendégek 16-osán belül, Lipták „ébredt” a leggyorsabban, lecsapott rá. és néhány lépés után a hálóba lőtt, 2-1. Az MVSC a hajrában növelhette volna előnyét. Kiss bújt kJ a védők gyűrűjéből, kapura emelt labdáját Kelemen kézzel ütötte el. A megítélt 11-est Egri végezte el, de labdáját a ka­pufa „hárította”. A kiesés elkerüléséért máris kétségbeesett harcot folytató mis­Bukovenszky „bűvöli o labdái" a ceglédi védők orra előtt, Egri figyeli társát, (fvíVSC-M. Bem J. SE 2-1.) Fotó: Temesi László kolciak lendületesen kezdtek, so­rozatos akciókat vezettek, de iga­zi helyzetet jó ideig nem tudtak kialakítani a tömörülő ceglédi vé­delem „jóvoltából”. Az első ven­dégakció azonban góllal végződött, s ez alaposan megzavarta a lelke­sen futballozó hazaiakat. Nem is találtak magukra az első játék­részben, de a szünet után való­sággal kapujához szögezték a honvédcsapatot. Szinte állandóan a ceglédiek térfelén pattogott a labda, a vasutasok főleg a jobb oldalon vezették* támadásaikat, s a védelem hátába kertilő Lipták veszélyes beadásaiból rendre me­leg pillanatok játszódtak le Győri kapuja előtt. A rohamozás- nem is maradt eredmény nélkül, bár az feltűnést keltett, hogy a hazai­ak viszonylag keveset futottak. A vezetés megszerzése után sem állt le az MVSC, s akár újabb gólokat is szerezhetett, volna. A zöld-fehé­rek ezúttal elsősorban az akarati tényezőkért érdemelnek dicsére­tet, a játékba azonban meglehe­tősen sok hiba csúszott. Jók: Gyöngyösi, Gergely, Lipták, Kiss. D. L. KVSE—H. Szabó L. SE 1-0 (0-0) Kazincbarcika, 1000 néző: Vezet­te: Adám. KVSE: Kasza — Farkas, Tóth, Helgert, Fodor — Petro vies (Ta­más a 85. percben), Kálmán, Ma­joros — Szép, Gerc, Kiss (Kole- szárik, a 61. percben). Edző:Frcn- kó László. Az o. percben Fritz 10 méterről fölé emelt. A másik kapu előtt Kálmán a 14. percben lőtt az üres kapu föle. A 27. percben Boda 10 méterről mellé lőtt. A 32. percben Helgert 80 méteres bombája a felső lécről pattant le. Két perccel később Benyó 20 méteres szabad­rúgását a bal kapufa mentette, majd Boda 10 méterről a felső lécet találta el. A 65. percben Ko- leszárik 16 méteres lövését Ulbert bravúrral ütötte ki a felső sarok­ból. A 71. percben Kálmán 12 mé­teres lövése a védőkről került a jobb sarok mellé. A 73. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Petrovies jó labdát tálalt a jobb oldalon fedezetlenül hagyott Koleszárik elé. A csereként beállt játékos magasan a kapu elé ívelt, Fodor fejelni készült, de ellökték, a pettyes Kálmán elé került. A kö­zéppályás 16 méteres lapos lövése lepattant a védőkről, a szemfüles Gere pedig 6 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt, 1-0. A hajrá­ban a vendégek erőteljesen tá­madtak — eredménytelenül. Kitűnő talajú pályán mindvégig jó iramú és küzdelmes volt a já­ték. Az első félidőben nagy takti­kai harc folyt a pályán. A hazai­ak lendületes akciókkal próbál­koztak, a vendégek azonban meg­szállták kapujuk előterét, és ha megszerezték a labdát, gyors el­lentámadásokat vezettek. A hon­védek több ígéretes helyzetet dol­goztak ki, de csatáraik* a döntő pillanatokban határozatlanok vol­tak. Kemény párharcok is kiala­kultak, akadt egy-két keményebb bclemenés, az igen erélyesen bí­ráskodó Adám viszont idejében megfékezte az indulatokat. A szü­net után mindkét együttes na­gyobb sebességre kapcsolt és nyílt sisakkal játszott. A Szabó SE szervezetten és nagy akarással futballozott, a Vegyész ugyancsak derekasan harcolt, viszont össz- játékát pontatlan átadások fűsze­rezték. A hajrában is változatos volt a találkozó, s ha a színvonal kicsivel jobb, a mérkőzés . az ínyenceket is kielégítette volna. A látottak alapján a honvédcsapat rászolgált volna a döntetlenre. Jók: Kasza, Helgert, Gere. K. T. H. Papp J. SE—Szolnoki MÁV MTE 1-1 (1-0) Szolnok, 500 néző: Vezette: Győri. II. Papp J. SE: Gulyás — Ko­vács, Földházi, Babosán, Buko- vics — Fábri, Andirkó, Kapus, Pörögi — Bartik (Leskó,. a 48. percben), Munkácsi. Edző: Vágó György. A 7. percben Munkácsi átemelte a labdát Csontoson, már a 16- oson belül járt, amikor felvág­ták. Győri sípja néma maradt. A 22. percben Bartik betört a 16- oson belülre, hárman közrefogták és szabálytalanul szerelték. A já­tékvezető csak szabadrúgást ítélt — a 16-os vonaláról. A leállított labdának Földházi futott neki, nagy erejű jobb felső sarokba tar­tó lövését Bartos bravúrral ütötte szögletre. A 44. percben vezetést szerzett a honvédcsapat. Munkácsi erőszakosan tört előre a jobb oldalon, az alapvonal közeléből beadott, Bartik pedig közelről a jobb sarokba csúsztatta a labdát, 1-0. A szünet, után az 55.. percben Kapus elfutott a jobb szélen, lab­dája Leskó elé került, a csatár azonban 11 méterről a kapu fölé lőtt. A 72. percben egyenlített a szolnoki együttes. Selyem bal ol­dali szögletét Szántai fejelte kapu­ra és a labda a menteni akaró Földházi melléről a jobb alsó sa­rokba pattant, öngól, 1-1. A 8G. percben megszerezhette volna a győztes gólt a vendégcsapat. Fáb­ri indította Leskót, aki azonban tiszta helyzetből hajszállal a fel­ső léc fölé emelt. A honvédcsapat alaposan felké­szült a mérkőzésre, s jól válasz­tott taktikával el is érte célját: pontot szerzett. A találkozó jelen­tős részében egyébként a hazaiak játszottak enyhe fölényben, a Papp SE viszont szervezetten vé­dekezett, megszállta kapuja elő­terét és magabiztosan verte vissza a szolnokiak erőtlen támadásait. A vendégek több ígéretes helyzetet is kidolgoztak*, de ki­használásukkal hadilábon álltak. A hazaiak viszont szinte nem is teremtettek a honvédek kapuja előtt gólhelyzetet, s ez dicséri a vendégek védőmunkáját., de egy­ben kritika a szolnoki támadók teljesítményére, összességében a mindvégig küzdelmes mérkőzé­sen a H. Papp J. SE közelebb állt a győzelemhez, és ha bátrab­ban játszik, valamim biztosnak látszó helyzeteit értékesíti, győ­zelemmel távozhatott volna a ha­zai környezetben mindig veszélyes szolnokiak otthonából. Jók: Ko­vács, Bukovics, Kapus, Andirkó, Munkácsi. V. Gy. További eredmények: Gyöngyö­si SE—Gyulai SE 2-2. Salgótarján —Debreceni Kinizsi 0-4! Eger SE —Hódmezővásárhely 1-0. Lehel SC—Szarvas 0-3. Honvéd Asztalos János SE—Debreceni Universitas 2-1. NB II. KELETI CSOPORT 1. D. Kinizsi 8 6 1 1 17- 5 13 2. Eger 8 5 2 1 12- 6 12 3. K.-barcika 8 4 2 2 15- 6 10 4. Papp J. SE 8 4 1 3 12-13 9 5. Gyula 8 4 1 3 9-10 9 6. Gyöngyös 8 3 3 2 8- 9 9 7. II.-vásárhely 8 4 — 4 11- 7 8 8. Szolnok 8 3 2 3 8- 8 8 9. Szabó L. SE 8 3 2 3 10-12 8 10. Szarvas 8 3 X 4 14-12 7 11. Salgótarján 8 2 3 3 9-11 7 12. Asztalos SE 8 3 1 4 9-14 7 13. DUSE 8 2 2 4 8-10 6 14. Bem SE 8 *» 2 4 8-11 6 15. Miskolc 8 2 2 4 8-16 G 16. Lehel SC S I I 6 3-n 3 Naptár________ _ 1 981; október 6.. kedd A nap kelte 5.50. nyugta 11.1« örakor A hold kelte 13.32, nyugta 22.28 ólakor Névnap: Brúnó Évforduló_________ S zázharminckét évvel ezelőtt, 1849. október 6-án végezték ki Aradon a tizenhárom honvédtábornokot, Pesten pedig Bat­thyány Lajost, az első felelős miniszterelnököt. _______ I dőiárás-----------­V árható időjárás ma estig: Általában mérsékelten felhős lesz az ég, de időnként — főként északnyugaton — erőseb­ben megnövekszik a felhőzet és átfutó zápor is elsősorban ott fordulhat elő. A Dunántúlon élénk, néha erős, keleten álta­lában mérsékelt lesz a délnyugati, déli szél. Sok helyen lesz köd. A hőmérséklet hajnalra 9—14, holnap kora délutánra ál­talában 22—27, a tartósan ködös helyeken viszont csak 17— 22 fok között várható. — ötezer főnyi cigány szár­mazású vöröskeresztes akti­vista tevékenykedik megyénk vöröskeresztes alapszerveze­teiben. Mintegy öt százalé­kát jelentik a megyei tag­ságnak. — Négyezer kilométer Bul­gáriában címmel útibeszá­molót tartanak az érdeklő­dők részére október 8-án. es­te 7 órai kezdettel Miskol­con, a Budai Nagy Antal Művelődési Ház Üj Tükör If­júsági Klubjában. — Tiszakeszi óvodáját bőví­tik ebben az évben. A kor­szerű óvodában így nyolc­vanöt kisgyerek elhelyezését tudják biztosítani. — Budapesten, a Ferihegyi gyorsforgalmi úton di\ Argay Tamás 26 éves gyermekorvos, miskolci lakos, személyautó­val áttért a menetirány sze­rinti bal oldalra, és egymás után két személyautóval üt­között össze. A baleset kö­vetkeztében az egyik vétlen gépkocsi vezetője, Varga Ambrus István 37 éves háló­zati ellenőr és 29 éves felesé­ge, vecsési lakosok a helyszí­nen meghaltak. Dr. Argay és 26 éves felesége könnyű sé­rülést szenvedett. A baleset körülményeinek tisztázására a rendőrség — szakértő be­vonásával — vizsgálatot in­dított. — A cigánylakosság helyze­téről tanácskozik a megyei koordinációs bizottság ma, október 6-án. Mezőcsáton. Szó lesz egyebek között a csáti járásban élő cigányok­ról, valamint megyénk egész területén élő cigánylakosság egészségügyi helyzetéről, be­illeszkedési problémáiról. — A totó 40. heti eredmé­nyei: 2, 1. 1, x, 1 x, x, x, 2, 1. x, 2. x és a plusz egy: x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények, az illeték le­vonása után, a következők: A 13 plusz 1-es szelvényekre — számuk 18 darab — egyen­ként 81 145 forintot fizetnek. A 13 találatos szelvények száma 42 darab. Nyeremé­nyük egyenként, 45 644 forint. A 12 találatos szelvények szá­ma 902 darab. Nyereményük egyenként 1417 forint. A 11 találatos szelvények száma 9334 darab. Nyereményük egyenként 137 forint. A 10 találatos szelvények száma 5 1 898 darab. Nyereményük egyenként 35 forint. a papíripari vállalat Nyíregyházi Gyára PÁLYÁZATOT HIRDET SZÁMVITELI OSZTÁLYVEZETŐI munkakör betöltésére. Pályázati feltételek: számviteli főiskolai vég­zettség, 5 éves szakmai gyakorlat. Pályázati cím: Papíripari Vállalat Nyíregyházi Gyára személyzeti osztály 4400 Nyíregyháza, Tünde utca 2. — Púja Frigyes külügymi­niszter hétfőn hazaérkezett New Yorkból, ahol az ENSZ- közgyűlés 36. ülésszakán vett részt. — Hétfőn, a Magyar Tudo­mányos Akadémia kongresz- szusi termében megkezdődött a magyar—USA gazdasági ta­nács 7. ülése. A tanácskozásra vezető amerikai gazdasági szakemberekből álló 38 tagú küldöttség érkezett Budapest­re Zoltán Merszeinek, az Occidental Petroleum Corpo­ration alelnökének vezetésé­vel. — Kazincbarcikán bővítik a városi szennyvíztisztító tele­pet. A telep bővítése után naponta 15 ezer köbméter szennyvíz tisztítását tudják biztosítani, mintegy 5000 köb­méterrel többet, mint most. — Divatos táncokat tanul­hatnak az érdeklődők diszkó­zenére. október 6-án Miskol­con. a Molnár Béla Ifjúsági és Üttörőházban. A tánetani- tást este 6 órakor kezdik. — Az üstökösökről tartanak ismeretterjesztő előadást ok­tóber 9-én, délután 5 órai kezdettel a kis csillagászok íészére Miskolcon, az Uránia Csillagvizsgálóban. — Szövetkezeti lakások épí­tésére 30 millió forintot for­dítanak Tokajban a VI. öt­éves terv időszakában. Az el­ső 44 lakásos épületet a kö­zeljövőben adják át. — Üj gyógyszertárat építenek Tokajban a VI. ötéves terv időszakában. A létesítmény­ben két szolgálati lakást ala­kítanak ki; a beruházás mint­egy hárommillió forintba ke­rül. — A Vöröskereszt Miskolc II. kerületi alapszervezete szerződést kötött a Semmel­weis Kórház belgyógyászati osztályával. mely szerint minden hónap első szerdáján egészségügyi előadásokat szerveznek. Az előadások he­lye: az Avas-délen, a Test­vérvarosok úti szolgáltató­házban a II/4-es pártalap- szervezet helyisége. Az első előadásra október 7-én. 18 órakor kerül sor. Címe: Ér­rendszeri megbetegedések, magas és alacsony vérnyo­más. Előadó: dr. Molnár Im­re belgyógyász szakorvos. Közlemény Az ÉMÁSZ Miskolci üzemigaz­gatósága értesíti a?- alábbi terü­leteken lakó fogyasztóit, hogy az áram szol a ál ta fást szü n et el t et n i fogin. 1981, október 6-án, 7—17 óráig: Miskolc-Tapolca Katona József u.. Lőcse* u.. Költői Anna u._ Frankel Leó u.. Un a vári u., Szatmári u. Bánya u.. Fenyő u. a Brassói utcától vésig Brassói u.. Górömbölyi u. 50, számtól vé­gi? Páva u.. Komlóstető Tanolca felé eső része Herman Ottó Kert- szövetkezet Dimitrov-bee v 1981. október 7-én. 7—-17 óráig: Fenve u. a Brassói úttól vésic. Brassói u. Görömbölvi u. 50. számtól vé­gig, Páva utca.