Észak-Magyarország, 1981. május (37. évfolyam, 101-126. szám)

1981-05-05 / 103. szám

1981. május 5., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT Hegyei bajnokság Szuhavölgy—MÉMTE 1-1 (1-1). KúrityAn, 200 néző. Vezette: Van- k<a. Szuhavölgy: Nagy — Szá­ra czky. Plotár, Him aszók!. Ju­hász, Fazekas (Szobi). Báthori, Csömör. Lévai, Klem. Feledi. Ed­ző: Virág József. MÉMTE: Ba­racska — Térjék. Petercsák. Papp, Vári, Doboláji (Baráth), Bereg­szászi, Palástit y. Fodor, Pallai, Kardinál. Edző: Csányi József. Gl.: Csömör. Uletve Beregszászi (ll-esböl). Jók: Rimaszéki. Pio- tár. Klem. Ä vendégek közül »enükj sem dicsérhető. Ifi: 2-2. Rudabánya—Mákvölgy 0-2 (0-0). Rudabánya, 200 néző. Vezette: Bozsik. Rudabánya: Soltész — Deáki, Járó, Sütő, Fazekas, Kucs- kár, Tóth (Majoros). Zahar (Fecske). Baifj. Kiss, Karezagi. Edző: Bartha Géza. Mákvölgy: Drótos — Bálint, Ködmön, Ju­hasz, Bannóczky, Varga, Fazekas, Tremen, Szálkái, Pékár. Orbán (Janes urak). Edző: Pál János. Gl.: Bálint (2). Jók: a hazaiak közül senki, illetve Bálint. Kód- mön. Varga. Pékár. Ifi: 1-2. Olefin SC—Tállya 2-1 (l-l). Le­nin varos, 500 néző. Vezette: Vi­tek. Olefin SC; Bodolai — Sztan- kó, Locher, Vanczó. Rácz, le­mész, Kaszás, Káposzta (Kertész), Korhűt, Suller, Répási. Edző: Do­bó Zoltán. Táilya: B. Tóth — Pe- kó III., Tóth. dr. Ruttkai. Nyíri, Magyar, Balogh. Kosovics (Sid- lovics), Tilger. Szabó, Grijaovsz- ki. Gl.: Kaszás, Suller. illetve Magyar. Jók: Sztankó. Vanczó, Racz, Tomesz. illetve Tóth, dr. Ruttkai, Nyíri. Magyar, lti: 3-0. Borsodnádasd—Tokaj 3-1 (2-0). Borsodnádasd, 800 néző. Vezette: Szigetváry. Borsodnádasd; Szabó — Vámos, Nemeth, PLachy. Koós (Zimányi), Érsek, Murányi, Tú­rái. Kovács (Vági), Kas'za. Kul­csár. Edző: Szendrei Béla. Tokaj: Kék — Bernáth. DaLnoki, Réti, jVIudri, Nyitrai, Lakatos. File II., Boros, Hidegh, Homyak. Edző: Csócsics Lajos. Gl.: Kasza (2). Zimanyi, illetve Horn.vák. Jók: Németh. Érsek, Kasza, illetve Kék, Hidegh. Ifi: 3-0. Edelény—Mezőkövesd 4-1 (1-1). Edéién^’. 600 néző. Vezette; Bará­ti. Edelény: Banga — Turcsik, Makroczi. Farkas, Ragyina, Dró- *>s II.. Molnár, Major, Kleiber (Nemeth), Szűcs, Geber II. (Kar­sai). Edző: Hajas iirire.“' MMSB: Kohári — Csirmaz, Porács. Antal (Varga I.), Ali, B.ukba, Kispál, Újvárosi, Takács (Bacsó), Hajdú, Varga J. Edző: Antal Ferenc. Gl.: Makróczi, Molnár, Major. Szűcs, illetve Varga J. Jók: Makróczi, Molnár, Major, illetve Csirmaz, Varga J. Ifi: 0-3. Trencsényi SE—Putnok 0-0. Me­«őkövesd, 800 néző. Vezette: Kozsla. Trencsényi SE: Borbély — Faggyas. Tóth. Garam, Gacsi, Kovács, Kató (Simon), Fábián (Sebök). Kerek. Gyáriás, Mada- rassy. Edző: Szálvasi István. Put- nok: Kuizs — Kubinka, Szemai. Lezak (Konyha). Husztá. Szem­cse, Munkácsi. Bereczrki. Kardi­nál, Vinc7,e, Horváth (László). Edző: Békési György. Jók: a ha­vai csapatból senki, illetve Kuizs, Huszti. Munkácsi. Hejöcsaba—Sajobábony 3-0 (2-0). Hejőcsaba. -100 néző. Vezette: Bognár. Hejőcsaba: Bandura *— Varga M., Szobonya, Borsos, Nagy I., Nagy 11., Vodicska. Pásztor (Baitakovics), Zsámba (Varga K.). Dulibán. Asszony. Edző: Sáfrány István. Sajóbá- bony: Szakos — Bukovics (Ró­zsa). Nyitrai, Jónás. Bodri, Kocs­ma nszki, Nagy I., Tóth S.. Hajdú (Tóül B.). Tőül J.. Szabó. Edző: Penderik György. Gl.: Dulibán, Asszony, Nagy II. Jók: Nagy 1.. Nagy II.. Vodicska, Szobonya. A vénei égek közül senki sem érde­mé“! dicséretet;. Ifi: 3-1. Miskolci üveggyár—Alsózsolca 1-2 (0-2). Miskolc, 300 néző. Ve­zette: Vámos. M. üveggyár: Gyo- vai — Szilágyi, Bodnár I.. Hava­si (Rozman). Gyüre, Adorján, Kerecsényi, Fekete (Csomós), Hojnyak. Bodnár III., Nagy. Ed­zó : Fischer Ferenc. AlSózsolca: Ruzsanyi — Szabó. Tóth. De­recskéi, Orosz, Szekeres. Budai. Veres, Fodor, Békési, Lóczi. Ed­ző: Csiba Ferenc. Gl.: Rozman, illetve Lóczi. Tóth. Jók; Gyovai. illetve Tóth, Orosz. Budai, Lóczi. Ifi: 0-1. Királd — Borsodi Bányász 0-1 (0-0). Királd. 300 néző. Vezette: Juhasz S. Gl.: Plotár. Ifi: 0-5. megyei bajnokság 1. Edeleny 27 17 6 4 44-18 40 z. Olefin SC 27 16 7 4 62-18 39 3. B.-nadasd 27 16 6 5 52-22 38 4. B. Bányász 27 16 6 5 53-25 38 5. S.-bábony 27 15 8 4 45-32 38 6. Hejöcsaba 27 13 6 8 53-34 32 7. MEMTE 27 12 8 7 33-26 32 S. Trencs. SE 27 11 7 9 40-26 29 9. Szuhavölgy 27 13 3 11 49-38 29 10. Mákvölgy 27 10 .9 8 36-37 29 11. Tállya 27 7 6 14 43-65 20 12. M.-kövesd 27 6 7 14 35-48 19 33. Tokaj 27 6 7 14 28-53 19 14. Királd 27 7, 4 16 29-49 18 15. A.-zsolca 27 6 6 15 20-51 18 16. M. Üveggyár 27 4 8 15 23-37 36 17. Rudab.* 27 5 7 15 24-44 16 18. Putnok 27 6 3 18 23-67 15 % ■" egy büntetőpont levonva. Labdarúgás, NB II. r Hideg zuhany Óidon MVSC—NAGYBÁTONY 3-3 (1-1) Miskolc, 1500 néző. Vezette: Csáki. MVSC: Kun — Gyöngyösi, Bob- kő, Pincsák, Gergely — Buko- venszky. Török — Zsíros (Ko­vács). Egri, Kiss. Bartha. Edző: Krompaszky Gyula. A 3. percben Kiás szabadrúgá­sa csúszott el a jobb sarok mel­lett, nem sokkal később a má­sik oldalon Szabó J. előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a csa­tár elcsúszott a lövés pillanatá­ban. A 21. percben Kiss két csel­lel tisztára játszotta magát a bal oldali szögletzászló mellett, pon­tosan ívelt középre, s Egri 5 mé­terről lejeit a hálóba, 1-0. A 36. pór eben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, az MVSC kapujától 18 méterre. Bocsi mesterien csa­varta e»l a labdat a soriul lelett, amely a bál sarokban kötött ki, l-i. Az 55. percben Kiss p érd Résével Egri hagyta lak épnél a nagybá- tonyi védelmét, a jobb oldalról középre adott, s Bartha. közelről talált a halóba, 2-1. A 69. percben megismétlődött az előbbi jelenet: Kiss indította Egrit, a csatár el­vitte a kimozduló kapus mellett, a labdát, beadásul Bartha vágta a hálóba, 3-1. A vendegek nem adták lel, gyors akciókat vezet­tek, és a bízónytaLankodo hazai védelem hathatós segítségével két esetben is eredményesei; tud­tak lenni. A 71. percben Bobkó szabálytalanul választotta el a labdától Lochot. A 20 méteres szabadrúgást Dora végezte el. és a labda bombaként vágódott a bal felső sarokba. 3-2. A 78. perc­ben Kovács fedeslegesen ellökte a vasutas ötösön a felugrani késaü­i Kiss elől egyesült erőve! ment Nagybótony 3-3.) lő Dórát. A megítélt 11-est Kiss élésen lőtte a jobb alsó sarok­ba. 3-3. Gyorsan kitűnt, hogy ezen a találkozón a vendégek megnehe­zítik az MVSC dolgát. Nem álltak be védekezni, felhagytak az ide­genben „szokásos" ’ taktikával, bátran kezdeményeztek. A gyors, helyüket gyakran változtató és mozgékony nagybátonyi támadók több esetben alaposan megkever­ték a lassú és nehézkes miskolci védőkét. Főleg a szünet után vált két nagybátonyi védő. (MVSC- Temesi László felvétele ez szembetűnővé, amikor szinte valamennyi vend ég akció veszé­lyesnek bizonyult. A vasutasok ezúttal kevés elképzelést tudtál; felmutatni, s néhány nagyon gyenge egyéni teljesítmény miatt meg kellett elégedniük az egyik ponttal. 3-1 után azt lehetett hin­ni. hogy a vendégek feladják, de nem ez történt. Lelkesen harcol­tak és rászolgáltak az egyik baj­noki pontra. Jók: Egri, Kiss. Bar­tha. I). L. KARCAG—H. TAPP J. SE 1-1 (1-0) KVSE—GYÖNGYÖS 2-0 (0-0) Karcag, liOO néző. Vezette: Nyári. H. Papp J. SE: Gulyás — Dal­noki, Földliazi, Bukovics, Mak- szim — Kapus (Fábri. a, 70. perc­ben), Palkovics, Pörögi (Munká­csi. a szünetben) — Kvaszta. Bir- kas, Andirko. Edző: Vágó György. A mar biztos kiesőnek .««ámító hazai együttes meglepte a ven­dégcsapatot. Kezdettől fogva nagy iramot diktáltak, és veszélyes tá­madásokat vezettek. A karcagi­ak kezdeményezték ^többet, de — ilyen a futball — a 50. percben a honvédcsapat szerezhetett yol- na golt. Földliazi szöglet, utáft. 5 méterről a jobb sarok mellé fe­jelte a labdát. Az ellentámadás gólt hozott. Szabó II. saját térfe­léről induít, fetrohoz játszott, majd Tassi elé került a labda, aki az ötösről a hálóba lőtt. l-ü. A szünet után is a hazaiak maradtak támadásban, de biztos gólszerzési lehetőségeivel ügyet­lenkedtek el. Többször már csak Gulyással állták szemben a kar­cagi csatárok, a miskolciak ka­Ovd. 5000 néző. Vezette: Király. OÉSE: Szöged! — Pribék, Sípos. Bíró, Maciarasz — Bakos (Fükö). Tokár. Stanev (Szilagyi) — Ulassy, Bácskái I., Dudás. Edző: Paliagi Róbert. A hazaiak kezdték a játékot. A 2. percben Tokár lepett ki a vé­dők közül, de Mező felszedte elő­le a labdái. Nagy taktikai csata bontakozott ki a pályán. A ven­dégek elsóso-i ban a biztonságra ügyeltek, de szórványos ellenak­cióik rendre veszély es eknek bi­zonyultak. CsaJ; két csatárt hagy­tak elöl, de sok zavart okoztak a bizonytalankodó OKSE-véde- lemnek. A 8. percben Dudás ívelt be szögletet, a védők röviden szabadítottak fel. Stanev lövése kipattant a védőkről, Pribék lab­dáját Mező jó érzékkel öklözte a mezőnybe. Ellaposodott a játék, a színvonal igen gyenge szintre süllyedt, egymás hibáiból éltek a csapatok. Két jó átadást menet­rendszerűen követeti a harmadik rossz, sokat bosszankodtak a szurkolók. A 14. percben Utassy labdáját Bácskái I. adta be, a vé­dők Stanev elé fejelték, aai mel­le lőtt. A 29. percben Balia ké­vémé meg az. ózdi védelmet. Ba­H. BOCSKAI—B. Hajdúböszörmény, 300 néző. Vezette: Tömör. B. Volán: Kasza — Tamás, Vaszilev. Lugossy, Szanyo — Varga, Kőhalmi, Galló (Csányi), Koleszár — Babus, Czél. Edző: Balázs András. A vendégek a biztonsagot he­lyezték előtérbe, de nem mond­tak le a támadásokról sem. Két előretolt csatáruk állandóan a leshatáron tartózkodott, kiug­rásra várva. A közlekedésiek taktikája, ezúttal nem vált be, mert az NB Il-töl lassan-las­san már búcsúzó böszörményi gárda tavaszi legjobb teljesít­ményével rukkolt elő, s a várt­nál jóval biztosabb győzelmet aratott a kiesés elkerüléséért küzdő B. Volán ellen. Hazai akciókkal kezdődött a találkozó. A vendégek beszo­rultak és nem egy esetben csak ..el a kaputól’' jelszóval sikerült tisztázni. A böszörmé­nyiek a 31. percben szerezték meg a vezetést, amikor Bez- zegh kitört a védők közül, 10 méterről leadott lövését Kasza kiütötte, balszereheséjére a lab­pusa viszont sorra mentette a menthetőt. A 60. percben Andirko került gólheJyzetbe, közelről fe­jelhetett kapura. Kocsics azonban ugyancsak bizonyitóttá jó formá­ját. Már-.már úgy tűnt, hogy megszületik a főz-dúló egyik meg­lepetése, amikor a 86. percben egyeniiteaii tudott a Papp J. SE. Szöglet utón Bukovics kapura lőtte a labdat, a pettyes lepat­tant a védőkről, a szemfüles Makszim pedig 4 méterről egyen­lített, 1-1. .A mindvégig nyílt sisakkal ját­szó Karcag ezen a találkozón győzelmet erdemelt volna. Meg­lepően jó napot fogtak ki, sok veszélyes helyzetet teremtettek, igaz. ezek kihasználásával hadi­lábon állták. A Papp J. SE csa­pata görcsös akarassal küzdött. Ossz játékukba sok hiba csúszott és sem a védelem, sem pedig a csatársor nem nyújtotta a szór kott teljesítményt. A szerencse ezúttal a honvédegyúttes melle szegődött. Jók: Gulyás (a mezőny legjobbja), Dalnoki. Makszim. V. Gy. kos nehezein tisztázott előle. A 33. percben Bácskái 1. elöl men­tettek a DUSE-védők. két perc­cel később Mohácsi szögletet Kiss nagy helyzetben kapu fölé perdilette. Nem sokkal ezután Bakos rossz hazaadása okozott, meleg pi Hajiatok at Szögedi kapu­ja előtt, a kapus kifutva, fejjel tisztázott a csatárok elől. Varga elöl Sipos, majd Lakatos elöl Szögedi mentett, a féJidő utolsó percében pedig Bállá les-röl ta­lált a hálóba. A szünet után sem emelkedett $ találkozó színvonala az átlagos fölé. A 76. ' percben Varga ke­resztbe cselezett a pályán. Laka­toshoz játszott, aki 16 méterről, ballal nagy lövést küldött a léc aJá, l-ü. ügy tűnik, hogy hullámvölgybe került a Kohász, immár harma­dik hete nyeretlen a gárda. Ezút­tal nagyon rossz felfogásban kí­sérleteztek. mindig aduik idol a közbeavatkozásra. Keveset vállal­koztak lövésekre, s a higgadtan, taktikusan futballozó debreceni­ek a forduló legnagyobb megle­petését okozták győzelmükkel. Jók: Madarasz, Bácskái I. H. I. VOLÁN 3-0 (2-0) da ismét u csatár elé került, aki másodszorra nem hibázott. I- ü. A gól lendületesebbe tette a hazaiak tamadójatékat. egy­re nagyobb lett mezönyfölényyk. Előnyüket a 39. percben növel­tek. Bezzegh szögletrúgását kő­vetően Burai fejelte közelről a jobb alsó sarokba a labdát. 2-0. A szünet után akadt néhány felvillanása a vendégcsapatnak is, de igazi helyzetet nem tud­tak kialakítani Lovas kapuja előtt. A hazaiak a 87. percben állították be a végeredményt, amikor Lugossy buktatta a 16- oson belül Papp-ot. A megítélt II- est Andorkó értékesítette. 3-0. Harcos felfogásban. lelkesen és nagy akarással harcolt a hazai együttes, s egyetlen pil­lanatig som hagyott esélyt a szétesően küzdő miskolci csa­patnak. A hajdúböszörményiek végigtámadták a találkozót, el­sősorban a középpályán kerül­tek ellenfelük fölé, s csatáraik sok mozgással gyakran zilálták szét a nehézkes Volán-védelmet. Megérdemelten nyertek a ha­zaiak. A B. Volánból senki sem dicsérhető, __________ K azincbarcika, 1800 néző. V.: Divinyi. KVSE: Novak — Farkas, Tóth, Helgert, Fodor — Petrovics, Kálmán, Majoros — Gere, Grol- musz, szép (Simkó a szünet­ben). Edző Szentmarjay 'Tibor. Mindkét csapat óvatosan kez­dett, s már az első 10 perc után — a nézőtérről ítélve — világossá vált, hogy a Gyön­gyös nagyszerűen alkalmazza a lestaktikát. Ezt a KVSE táma­dói nem vettek észre, rendsze­rint több méteres lesen marad­tak. Az iram és a mutatott játék egyáltalán nem utalt ar­ra, hogy egy élboly oan, s egy középmezőnyben levő csapat mérkőzik egymással. Sokan —. s tegyük hozzá azt is, hogy joggal! — felvetették azt a kér­dést, hogy a gyöngyösiek ilyen játékkal miként ' lehetnek a bajnoki táblázat harmadik he­lyén. A hazaiak erőlködve támad­tak, minimális mezőnyfölényt is kiharcoltak, óm nem volt átütőerő, meggyőző taktikai elképzelés játékukban. Megle­pően sok volt az „eladott” lab­da, nem volt megfelelő össz­hang a támadók és a védők között. Szünet után megváltozott a játék képe. A KVSE labdarúgói —■ néhány kivételtől eltekintse — belátták, hogy a szilárdan záró gyöngyösi védelmet nem lehet hosszan és magasan be­ívelt labdákkal áttörni. Az iram és a lelkesedés is nagyobb volt, mint az első 45 perc után. Sim­ító lendületet adott a csatár­sornak, egymás után vezették a támadásokat, s ez láthatóan megzavarta a vendégeket. Az, 54. percben Majoros jobb oldalról, a kaputól mintegy 25 méterről végzett el szabadrú­gást. A belőtt labdat a felfutó, s ;ó ütemben érkező G rolni usz fejelte a ll-esról a kapu jobb oldalába. A keményen védeke­ző vendégek ellen — akik a goi után nyíltan kitámadtak — a 78. percben ért el újabb gólt a hazai csapat. Gere futott el a jobb szélen, tisztára játszotta magat, s a beívelt labdát Pet- rovics a leálló védői; melleit mintegy 8 méterről fejelte a kapu közepébe. Jók: Helgert, Fodor, Petrovics és Simító. F. Gy. ★ További eredmények: H. Szabó L. SE—Lehel SC 2-0; Hódmezővá­sárhely—Asztalos J. SE l-l; Sal­gótarján — Szóim oki MÁV MTE 1-1; Debreceni Kinizsi—Eger SE l-l; Gyulai SE—Szarvas 1-0. NB 11. KELETI CSOPORT 1. O/.d 31 19 6 6 50-23 44 2. Gyula 31 15 10 6 44-29 40 3. Gyöngyös 31 15 8 8 37-27 38 4. Papp J. SE 31 12 12 7 47-38 36 5. S.-tarján 31 13 9 9 43-32 35 6. MVSC 31 14 7 10 55-51 35 7. DUSE 31 13 8 10 41-27 34 8. HODGÉP 31 12 10 9 47-36 34 9. Szabó L. SE 31 12 9 10 38-29 33 10. Asztalos SE 31 12 9 10 41-36 33 Ll. K.-barcika SÍ 10 11 10 42-43 31 12. Eger 31 11 9 11 35-41 31 13. D. Kinizsi 31 10 10 11 44-45 30 14. Szolnok 31 10 10 11 43-47 30 15. Lehel SC 31 8 11 12 34-38 27 16. N.-bátony 31 9 7 15 46-55 25 17. Szarvas 31 8 8 15 27-35 24 18. B. Volán 31 7 10 14 34-56 24 19. Karcag 31 7 6 18 30-60 20 24. Hajdúb. SÍ 4 8 IS 25-&S H DUSE—ÓZDI KOHÁSZ 1-0 (0-0) Naptár 1981. május 5.. kedd A nap kelte 5.21, nyugta 20.01 órakor A hold kelte 6.36, nyugta 21.39 orakor Névnap: Györgyi Évforduló ______ Hetvenöt évvel ezelőtt, 1906. május 5-én született, és 36 éves korában, 1942-ben halt meg Barna (Bergmann) József kár­pitos, a magyar kommunista mozgalom kiváló harcosa, a fa­munkás szakszervezetben dolgozó kommunista frakció veze­tője. Időjárás _______ V árható időjárás ma estig: az északkeleti országrészben Is fokozatosan megnövekvő felhőzet. Kedden északnyugat felől felszakadozó felhőzet, sokfelé eső, zápor, időnként megélén­külő szél. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 5—10 fok között. — Az erdőtelepítés és -fásítás célcsoportos beruházási prog­ramja szerint a következő öt évben 28 ezer hektárnyi terű. letet fásítanak. Különösen a KISZ, a vadásztársaságok és a Hazafias Népfront közre­működésére számítanak ah­hoz, hogy a dolgozók pihené­sét szolgáló erdősítési. prog­ram felgyorsuljon. — Ezerévesnél többre be­csülik a korát annak a tölgy­nek, amely a Borsod megyei Ziliz hözség határában áll. A faóriás az idén újra kibontot­ta leveleit. A hatalmas, csak­nem harminc méter magas őstölgy ágai emberderék vas­tagságúak, a törzsét négy fel­nőtt ember éri át, lombkoro­nája alatt egy szénával meg­rakott vontató is meg tud for­dulni. A védettséget élvező természeti ritkaságot kerítés­sel vették körül, s ismertető­táblán szólnak értékéről. — Művészeti, zenei és irodal­mi eseményekben gazdag lesz a május Szolnokon. A hagyo­mányoknak megfelelően az idén is ez a város ad otthont a X. országos néptáncíeszti- válnak. A tiszaligeli sport- csarnokban Budapest és ha­zánk különböző tájainak ran­gos együttesei lépnek színre. — Tizennégy néptáncegyüttes produkcióit láthatja a közön­ség a X. országos néptánc­fesztiválon. amelynek május IS—17. között Szolnok ad ott­hont — közölték a hétfői saj­tótájékoztatón a Szolnok me­gyei művelődési és ifjúsági központban. Az idei fesztivál új vonása, hog}' a bemutatók elsősorban a közönséghez szólnak. Ezzel megszüntetik azt a hibás gyakorlatot, ami­kor a bemutató a koreográ­fusok versenyévé vált,- s emiatt szórakoztató jellege többnyire háttérbe szorult. — Május első vasárnapján nem mindennapi élményben volt része a kirándulóknak a Mátrában. A hegyek alacso­nyabb részein lombos erdők, a tisztásokon sok színben pompázó virágok, a hegyek csúcsain pedig valóságos tél fogadta őket. Kékestetön nap­közben órákon át sűrű pely- hekben hullott a hó. — A totó 18. heti eredményei: 2, x, x, x, 1, 1, 1, 1, x, 1, x, x, 2 és a + l-es x. A Sportfoga­dási és Lottó Igazgatóság köz­lése szerint a nyeremények az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13+1 találatos szelvény 5 darab akadt. A nyeremény és a jutalom együttesen — szelvényenként — 336 846 forint. 13 találatos szelvény 9 darab akadt. Nye­reményük egyénként 210 529 forint. A 12-találatos szelvé­nyek száma 260 darab. Nyere­ményük egyenként 4 858 fo­rint. All találatos szelvények száma 3102 darab. Nyeremé­nyük egyenként 407 forint. A 10 találatos szelvények szá­ma 22 510 darab. Nyeremé­nyük egyenként 84 forint. — A VI. ötéves tervidőszak­ban regionális vízi közművek építésével a napi víztermelés 130 ezer köbméterrel, a szennyvíztisztító kapacitás pedig napi 106 ezer köbmé­terrel növekszik. — Az egészségügy VI. ötéves terve előírja, hogy a gyer­mekorvosi hálózat úgy épül­jön tovább, hogy egy-egy körzetben az ellátandó gyer­mekek száma ne haladja meg az 1200-at. — 1985-re 6000-rel növelik a kórházi ágyak számát, amely így eléri a 103 ezret. Országo-; san 10 ezer lakosra a jelenig gi 91 agy helyett 97 jut. — A tervek szerint 10 ezer hellyel bővítik a bölcsődék) hálózatát, és a VI. ötéves terv végére a mostaninál 6000-reí több idős emberről gondos­kodnak majd a szociális ott-! honokban. — Tavaly 60 ezer köbméter fatörmeléket vásárolt a la­kosság kedvezményes áron a termelőhelyen, az erdőkben. 1985-ben várhatóan 250 ezer köbméter átvételére lesz le­hetőség. — Tavaszi nagytakarítas kez­dődött hétfőn a Balaton zalai partszakaszán. A Bala­toni Intéző Bizottság által kezdeményezett, egyhetes ak­ció során a Középdunántúli Vízügyi Igazgatóság megtisz­títja a tó vizének felületét, majd elszállítja a télen ösz- szegyűlt hulladékot és hínárt. Egyidejűleg a Keszthelyi Vá­rosgazdálkodási Vállalat dol­gozói Keszthelyen. Vonyarc­vashegyen, Gyenesdiáson és Balatongyörökön nagyszabású lomtalanítást végeznek, így az említett települések tisz­tán, kicsinosítva fogadhatjuk majd a hazai és a külföldi Vendégeket. Az akciót a nyár közepén megismétlik. — A VI. ötéves tervidőszak­ban közel 2 milliárd forintos költséggel 517 kilométer me­zőgazdasági bekötőutat és 35 kilométernyi mezőgazdasági üzemi érdekeket szolgáló ösz- szekötó közutat építenek. — Újíiási tanácskozást tart május 6-án a Borsodi Vegyi- kombinát. Értékelik a tavalyi, valamint az elmúlt tervidő­szak újítási versenyének ered­ményeit, megjelölik a soron következő feladatokat UAZ 0,9 TONNÁS, HXPLATÖS TEHER­GÉPKOCSI érvényes műszaki vizsgával eladó Érdeklődni: Kilián-déli Karbantartó Társulás, Kiss László Telefon: 52-312