Észak-Magyarország, 1980. november (36. évfolyam, 257-281. szám)

1980-11-04 / 259. szám

I960, november 4., kedd ESZAK-MAGYARORSZÁG 7 SPORT sfo; .. í SPORT Megyei bajnokság Labdarúgás, NB ii. Éllovasok fek H.-PAPP J. SK—MVS.C 3-1 (3-0) Hejőcsaba. luoo néző. Vezette; Hartmann. H. Papp SE: Gulyás — Dal­noki. FöldhazL Bodolai. Mak- szin — Czékmán Kapus. Bao- esán — Kvaszba (Tokár, az 57. percben), Palkovics (C/.erva. a 72. percben). Farkas. Edző; Vá­gó György. « MVSCJ: Kun — Gyöngyösi. Gergely. Pincsak. Bukovenszky G. — Krémen Lciszt. Buko­venszky B. — Lipt.ák, Egri. Tö­rök Edző: KrOjinpaszky Gyüla. Az első eseményt Leiszt 20 meleres lövése jelentette. A kö­zéppályás labdáját Gulyás biz­tosan vedte. A 19. percben az előretörő Bodolai lövése a bal satuk mellett hagyta el a já­tékterei. A 25. percben Palko­vics jó labdát kapott, a bal ol­dalon. elesen kapu elé ívelt. Bukovenszky G. röviden szaba­dított lel. Czékmán jókor ér­kezett és jobbal a jobb felső sarokba bombázott, i-0 A 50. Percben Leiszt sárga lapos fi­gyelmeztetésben részesült:, majd Palkovics fejesgólját les címén érvénytelenítette a játékvezető. A 37.* percben Leiszt a 16-osról lőtt. Gulyás az előtte felpattanó labdát szögletre ütötte. A i4. percben furcsa góllal növelte előnyét a honvédcsapat. Czék­mán szabadrúgása Farkas elé került, aki 10 méterről kapura fejelt. Kun beleütött a labdába, a pettyes a felső kapufáról le­pattant és a befutó Farkas kö­zelről a bal sarokba gurított, 2-0. Az 52. percben Kvaszta 5 mé­terről mellé fejelt. Három perc­cel később Gergely kíméletle­nül felvágta a kitörő Kvasztát. sárga lapot kapott. A 68. perc két eseményt hozott. Egri lövé­se került szögletre, majd Leisest vágta fel Pál ko-vicsot. aki nem is tért; vissza a pályára. A 70. percben Tokár már csak Kan­A H. Papp J. SE—MVSC mérkőzés összképét jól érzékelteti fel­vételünk. A hazaiak végig többet támadtak, és rendre győztesen kerültek ki a vasutas védőkkel folytatott párharcokból. Temesi László felvétele n«i állt szemben, amikor a ke­zénél fogva visszarántották. A bíró továbbot intett ... A 73. percben szépíthetett volna az MVSC. Egri fejesét azonban Gulyás bravúrral szögletre te- nyereltc. A 77 percben Ger­gely saját kapuja felé fejelte a labdát. A vasutasvédők egy­mást zavarták. Tokár szerezte meg a labdát es 14 méteres lö­vése a vetődő Kun kezéről a jobb sarokba pattant. 3-0. A 83. percben Bukovenszky B.-t a l(>-oson belük felvágták. A meg­ítélt 11-est. Egri a kapu köze-' pébe lőtte. 3-1. Az első negyedóra tapogatód- zó játékot hozott.. Később a ha­zaiak kaplak hamarább lábra és kezdeményeztek többet. A so­kat mozgó Honvéd játékosai rendre zavarba hozták az MVSC védelmét. A vasutasok lelkesen küzdöttek ugyan, de játékukból hiányzott az elképzelés. A szü­net. után sem változott a já­ték képe. Jók; Gulyás, Palko­vics. Földházi. Babosán. Czék­mán. illetve az MVSC-ből sen­kit sem lehet kiemelni. Naptár. 1980. november 4„ kedd A nap kelte 6.32. nyugta 16.22 órakor A hold kelte 2.44, nyugta 15.24 orakor Nevnap: Károly Évforduló. Kétszázhúsz évvel ezelőtt, 1760. november 4-én született Hajdúdorogon, és 73 éves korában, 1833 szeptemberében halt meg Bécsben Görög Demeter iró és szerkesztő, a magyar irodalom jelentős szervezője, mecénása. Időjárás. Várható időjárás ma estig: időnként felszakadozó felhőzet, kevesebb csapadék. A havazást egyre többfelé váltja fel ha­vas eső. eső. Időnként megélénkülő keleti, délkeleti szél. Haj­nalban párásság, helyenként köd. A varható legmagasabb nappali hőmérséklet: altalab&n 5 fok körül, északnyugaton 0 fok közelében. Olefin SC—Mezőkövesdi MSE 3- 0 (2-0). Leninváros. 400 néző. Vez.: Bozsik. Olefin SC: Bodo­lai — Sztankó, Berki. Kovács. Vanezó, Tomesz. Kocsis (Katori- ka). Rácz, Korhűt. Suller. Ré­páéi. Edző: Dobó Zoltán. MMSE: Hocza — Jaesó. Porács, Lu­kács. Varga. Bukta. Pázmándi. Antal. Takács. Hajdú. Tót púi (Potó). Edzö: Antal Ferenc. Gl.: Suller. Répási. Sztankó (11-es). dók: Berki. Kovács. Suller, il­letve Varga. Ifi: 1-1. Putnok—Mákvölgy 2-0 (1-0). Pulnok. 2(H) néző. Vez.: Fodor. Putnok: Kuizs — Rublinszky. Munkácsi. Csonka. Kubinka, László, Vincze. Szemere, Berecz- ki. Kardinál. Lezak. Edző: Szur­dok! István. Mákvölgy: Birkás — Jancsurák, Ködmön. Juhász, Pékár. Varga. Szálkái. Máyer. Kovács II., Bálint, Fazekas (Barnóczki). Edző; Pál János. Gl.; Bereczki, Kardinál. Jók: Munkácsi, Kubinka. Bereczki.. László. A Mákvölgyből senki nem érdemel dicséretet. Ili: 1-2. Miskolci Uveggyár—Edelény 1-0 (1-0). Miskolc, 200 néző. Vez.: Szilágyi. M. Üveggyár: Gyovai — Szilágyi. Bodnár I., Szabó, Csomós (Nagy II.), Adorján. Kerecsényi, Kozmán, Túróczi, Bodnár III., Sarkadi. Edző: Fi­scher Ferenc. Edelény; Banga — Turcsik. Makróezj. Farkas, Kendi. Ragyina, Molnár, Drótos (Pál), Szűcs. Major. Kleiber (Géber TI.). Edző: Hajas Imre. Gl.; Sarkadi. Jók: az egész ha­zai együttes dicséretet érdemel, illetve Banga. Ifi: 1-1. Aisózsolca—Királd 2-0 (2-0). Alsózsolco. 100 néző. Vez.: Ju­hász 1. Aisózsolca: Orosz Z. — Szekeres. Veres. Derecskéi. Orosz S.. Ferencz. Mlinárcsik, Tóth, szatmári. Békési (Ka­lász.). Lóczi. Mb. edző; Nagy Bé­la. Királd: Bárezi — Kovács. Tőke. Rezi. Bukovics. Szarka, Szalmást, Puskó (Uthy), Birk, Bálint. Varga. Edző: Békési György. Gl.: Békést. Mlinárcsik. Jók: az egész hazai együttes dicséretet érdemel, illetve Bér­ezi, Tőke, Bálint, Ifi: 3-0. Trencsényi SE—MÉMTE 0-0. Szentistván. 100 néző. Vez.: Lé­nán. Trencsényi SE: Borbély — File. Baracsi, Gácsi. Kovács. Fábián, Kerek. Kassai. Magyar. Nagy I.. Gyárfás (Varga II.). Edző: Neuschel Károly. MF.M- TE: Baricska Térjék. Ko­csis, Baráth. Csonó. Dobolán, Botos. Beregszászi, Pallai. Kar- dinül. Palásthy (Soós). Edző: Csányi József. Jók: File. Bara­csi. Fábián, Magyar, illetve Do­bolán. Botos. Kardinál. Borsodi Bányász—Hejőcsaba 4- 1 (3-1). Sajószentpéter. 200 né­ző Vez.; Kurmai. B. Bányász: K ciszta — Szabó. Palágyi, Tár­nái. Kovács I., Székely (Török). Sebők. Plotár, Pócs. Kopa, Ist­ván (Boczki). Edző- Balogh Zol­tán. Hejőcsaba: Grolmusz — Borsos, Szobonya. Kecskés, Nagy J.. Nagy A., Vodieska, Dulibán. Kéri, Varga K.. Asz- szony. Edző: Sáfrány István. Gl.-. Tárnál (11-esböl), Kopa, Plotár. Székely, illetve Dulibán. Jók: Tárnái. Székely. Plotár. Kopa, illetve Grolmusz, Duli- ban. Varga K. Ifi: 1-1. Tállya—Tokaj 2-2 (0-2). Tály­lya, 200 néző. Vez.: Mozgó. Táilya: Demeter — Pekó III., Ruttkai dr.. Balogh. Nyíri, Gri- bovszki. Pekó II.. Hórász,. Til­ger. Speder. Szabó. Edző: dr. Sója Szabolcs. Tokaj: Greslcó — Dalnoki. Kovács. Nyitrai. Yadá- szi. Bernáth (Tóth). Lakatos, Horny ák Boros. Hideg. Mudri (Németh). Edző; Fekéshazy Zsolt. GL: Spéder. Tilger, illet­ve Rideg. Lakatos. Jók: Ba­logh. Spéder. Pekó II.. illetve Greskó (a mezőny legjobbja). Nyitrai, Vadászi, ifi: o-i. Borsodnádasd—Szuliavölgy 4-0 (1-0). BoLsodnadasd., 400 néző. Vez..*- Bodnár. B.-nádasd; Szabó — vámos (Kulcsár), Németh. Plachy. Túrái. Murányi. Érsek. Koós. Zimányi (Tiba), Kasza, Mariit yák. Edző: Szendrei Bé­la. Szuhavölgy; salamon — Szi- ráczki. Csotnor, Rimaszéki, Ju­hász. (Báthory). Fazekas (Ko­vács). Szalui, PJotár, Skovrán. Klem. Feledi. Edző: Virágh Jó­zsef. GL: Marittyók (2). Murá­nyi. Tiba. Jók; Marittyák. Ka­sza. Érsek. Németh, illetve Su- lamon. Plotár, Klem. ifi: 1-3. Dudabánya—Sajóbábony 0-4 (0-i). MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Edelény 15 10 4 1 21- 7 24 2. Olelin SC 15 9 4 2 42-13 22 3. B.-nádasd 15 10 2 3 32-10 22 4. S.-bábony 15 8 6 1 27-15 22 5. MftMTE 15 8 4 3 22-15 20 6. Trencsényi 15 8 2 5 29-15 18 7. B. Bányász 15 7 4 4 27-15 18 8. Hejőcsaba 15 6 5 4 28-19 17 9. Mákvölgy 15 ti 5 4 24-23 17 10. Szuhavölgy 15 7 2 ti 28-22 16 11. Királd 15 5 2 8 21-26 12 12. Rudabánya 15 4 3 8 15-25 11 13. MMSE 15 2 6 7 16-29 10 14. Tokaj 15 2 5 8 15-34 9 15. Putnok 15 4 1 10 12-36 9 16. M. Üveggyár 15 2 4 9 10-22 s 17. Aisózsolca 15 2 4 9 8-23 8 1&. faltja 15 2 3 10 23-51 7 BORSOM VOLÁN—H, Miskolc. 300 i»é*6. Vew«ter Koroknál. B. Volán; Kis» Szimyó. Lugosi, Körösi, Kőhalmi — Miklós (Egersz.egi). Babus. Or- lóczki — Varga. Galló. Nyikea (Csányi). Edző: Balázs András. Az. elsó negyedórában a szél támogatásával játszó vendégek kezdeményeztek többet. de a jól tömörülő hazai védelem jói hárította a próbálkozásokat. A 14. percben Babus lépett ki a vendégek közül, de hosszan szöktette magát. Egy perccel később Galló eresztett meg nagv lövést., a labda azonban elke­rülte a kaput. A másik olda­lon Lengyel hibázott jó hely­zetben. Változatos es érdekes • volt a játék, a Volán fokozato­san vette át az irányítást. A 23. percben Babus futott el a jobb oldalon, lövését Ambrus jó érzékkel hárította. A 29. percben Galló veszélyeztetett, a labda a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. A 36. percben Varga hozta helyzetbe Gallót. a lövést Ambrus men­tette. Egyre nagyobb fölényben játszott a hazai gárda és egy percen belül két gólt. ért el. A 37. percben formás jobb oldali akció végén Varga pontosan ad­ta a labdat Galló elé. aki 14 méterről a felső lécet találta el, s onnan a labda a hálóba per­dült. 1-0. Kezdés után Babus iramodott, meg a jobb oldalon, jól adott középre és az érke­Mezőtúr, 1500 néző. Vezette: Szenikuti. OKSE; Sz.ögedi — Fodor. Si­pos. Biró. Madarász. — Fükő, Ligeti, Bácskái 11. (Bácskái L). Tóth — Utassy, Dudás. Edző: Pallagi Róbert. Orkansze.ru szélben a hazaiak kezdték a játékot. Igyekeztek kihasználni a szél támogatását, erőteljes támadásokat vezettek. Mindkét csapat nagy becsvág ­gyal harcolt, igazolni akarták az tíimúlt heti jó eredmény jogos­ságát Jó iramú, változatos volt a játék, s nem lehetett panasz a színvonalra sem. A két. 16-os között hullámzott a játék, a vé­delmek kifogástalanul látták el feladatukat, de a csatárok erői- lenül. kevés elképzeléssel kísér­leteztek. Az ózdiak a biztonsá­gos védekezést helyezték elő­térbe. s kontratámadásokkal próbálkoztak. Helyzet nem na- gvon akadt — a tehetetlen csa­társorok ..jóvoltából”. A 23. percben a 16-os bal oldali vo­naláról végeztek el szabadrú­gást a hazaiak, az egyik ózdi védőn megpatlant a labda, s Szögedinek minden tudására szükség volt. hogy hárítani tud­jon. Nem sokkal később Cziko- ra célozta meg 18 méterről sza­badrúgásból az óz.di kaput. Szö­ged! csak kiütni tudta a lab­dát, az pontosan Homonnay elé került, aki a felső kapufára emelt. A kapukirúgás utón for­más ózdi akció bontakozott ki a pályán. Bácskái 11. 20 méter­ről szánta el magát lövésre, de Ulbert a helyén volt. Nem sok­ASZTALOS SE 3-0 (2-0) zó Orlóczki a kapus mellett to­vábbította a labdát a hálóba, 2-0. A szünet után valósággal egy kapura játszott a Volán. A 49. percben Babus 20 méteres lö­vését védte nehezen a vendégek kapusa. A 76, percben Csányi egy méterről sem tudott a há­lóba találni. A 78. percben Ben- esik kapott sárga lapos figyel­meztetést, nem sokkal később pedig Gallónak is felmutatta a színes kártyát Koroknai. A 87. percben harmadik gólját érte el a Volán. Babus a jobb oldalról ívelte keresztbe a labdát. Éger­szög! 3 méterről ballal a jobb alsó sarokba juttatta a labdát, 3-0. Hosszai idő után ismét győz­tesen hagyhatta el a pályát a Borsodi Volán gárdája, s ez a két pont a lehető legjobbkor jött. A labdarúgók fegyelme­zetten es taktikusan játszottak. Az első negyedórában sikeresen semlegesítették a vendégek meg- megújuló akcióit, majd átvettek az irányítást. Az egy perc alatt lőtt két. göl valósággal „kiütött te” a vendégcsapatot. Kzúttal a Volán valamennyi labdarúgója dicséretet érdemel lelkes já­tékáért. külön is ki kell emelni azonban Kőhalmi. Lugosi, Kö­rösi és Galló játékát. N. P. kai ezt követően isméi Bácskái II. kapott jó labdat. 25 méteres lövése azonban elsüvített, a bal kapufa mellett. Ä szünet, után az ózdiak is aktívabbak lettek, de meglepe­tésre gyengébb lett az. iram. Már mindenki azt hitte, hogy pontosztozkodással ér véget a találkozó, «mikor a 81. percben golt értek el a hazaiak. Cziko- ra az ózdi 16-oson belül csa­tázott három Kohász-védővel, végül a támadó elesett, s a já­tékvezető — véleményünk sze­rint túlságosan szigorúan — li­est ítélt. A büntetőt Tóth éle­sen lőtte a bal alsó sarokba. 1- ti A hátralevő időben az óz­diad mindent egy lapra lettek fel. Dudás szabadrúgása kerülte el a kaput, majd a balsz.élső fejessel veszélyeztelett. de Ul­bert tisztázott. A lefújás előtt még Bácskái I. 17 méteres sza­badrúgását is ártalmatlanná tet­te. Jó iramú, de csak közepes színvonalú találkozót hozott a két együttes összecsapása. A mérkőzésnek nagyon döntetlen íze volt. s igazságosabb is lett volna a pontosztozkodás. Jók: Sz.ögedi, Madarász. Tóth. H. I. ★ További eredmények: Eger— Karcag 0-1. Gyöngyös—DUSE e-2. D. Kinizsi—STC 0-2. Szolnok —Gyula 0-1. Nagybátony—Lehel 2- 2­hóogép— KAZINCBARCIKA 8-0 Bódme?ővas»rtM9jr. sswo csé­7.V1. Vezette: Nyári. KVSE; Nováfc — Farkas Tóth Helgen. Fodor — Petrovícs, Kálmán. Majoros — Koleszárik (Szép). Grolmusz. Stank». Edző: Szentmarjay Tibor. Szeles időben. Jó talajú pó­lyán a bareikaiak kezdték a Já­tékot. Jó iram és közepes szín­vonal jellemezte a találkozót. Meglepetésre a KVSE kezde­ményezett bátrabban, a hazaiak kényeim esküdtek. A jó közép­pályás játék egyértelmű me- zónyfölényt ewedmenyezett. Az 5. percben Petrovícs ballábas kapáslövése alig kerülte el a kaput. Nem sokkal később Ma­joros veszélyeztetett, de labdá­ja fölé került. A 10, Percben is­mét Petrovícs előtt nyílott gól­szerzés! lehetőség, de a kifutó Bugyikot találta ei. s a védők felszabadítottak. Koieseárlk Ira­modott meg. a lövés pillanatá­ban azonban beérték és sze­relték. a is. percben Petrovícs sárga lapos figyelmeztetésben részesült reklamálásért. Ezután Petrovícs és Grolmusz lövései! vette ártalmatlanná Bugyik. Nem sokkal később Koloszank forgatta meg a bal oldali vé­delmet. beadásáról azonban ie- maradtak a belsők. A hazaiak első veszélyes akciójának a vé­gén Feleki a felső kapufát ta­lálta el. A 37. percben Tóth sárga lapos figyelmeztetésben részesült, majd megsértette a játékvezetőt, aki kiállította a magáról megfeledkezett játé­kost. A Vegyész nehéz helyzet­be került, de 10 emberre fo­gyatkozva is hősiesen harcolt. A szünet után fokozódott az iram, éles küzdelmet láthattak a nézők. Grolmusz veszélyeztet­te Bugyik kapuját, az •’ utolsó fél órában aztán igen nagy lett a hazaiak nyomása. Mindent egy lapra tettek fel. elkesere­detten rohamoztak, de a Ve­gyész-védelem igen jól állt a lábán. A befejezés előtt kétszer is Szép szerezhetett volna gólt. de elhamarkodta a lehetőséget. Jó mérkőzést játszottak a csa­patok. Ügy tűnik, hogy a Ve­gyésznek használt a hétközi fej­mosás. mert a labdarúgók vég­re Stérezték helyzetük súlyos­ságát és nagy elszántsággal kí­sérleteztek Értékes pontot sze­reztek I Jók; Farkas. Petrovícs. Helgert, Kálmán. NB. U. KE1.ET1 CSOPORT 1. Salgótarján 14 8 3 3 21-11 19 2. Ózd 14 7 3 A 22-13 17 3. Eger 14 7 3 4 22-18 17 4. Gyöngyös 14 7 3 4 15-14 17 5. Szolnok 14 7 2 5 24-20 16 ti. Szarvas 14 ti 4 4 15-11 16 7. Gyula 14 5 6 3 16-15 16 8. Ilódmvhcl.v 14 ti 3 5 14-10 15 9. Papp J. SE 14 5 5 4 25-22 15 10. Szabó L. SE 14 5 5 4 16-13 15 11. Nagy bátony 14 5 4 5 20-17 14 12. Asztalos SE 11 5 4 5 16-16 14 13. 1>. Kinizsi 14 6 o ti 20-23 14 14. DUSE 14 4 4 ti 18-17 12 15. Lehel SC 14 3 6 5 14-16 12 16. Karcag 14 5 2 7 17-24 12 17. MVSC 14 4 3 7 22-26 11 18. B. Volán 14 2 6 6 15-22 10 19. K.-barcika 14 3 4 7 15-23 10 20. H.-böszörmény 14 2 4 8 5-21 8 — A Minisztertanács módo­sította az általános jövede­lemadóra vonatkozó rendel­kezésekei. A lakosság szük­ségleteinek teljesebb körű, színvonalasabb kielégítésén fáradozó kisiparosokat és magánkereskedőket érinti el­sősorban kedvezően a módo­sítás. Az adó mértékének csökkentésével, a tevékeny­ség kezdéséhez kapcsolódó mentességek körének bőví­tésesei ösztönözni kívánnak a lakossági szükségletet ki­elégítő kisipari és magánke­reskedői tevékenység folyta­tására. — A Jövő évföl kezdve az Épületasztalos-ipari és Fa­ipari Vállalat mintegy száz­ezret bocsát a házgyárak rendelkezésére azokból a spe­ciális pvc-fóliáva! bevont aj­tókból. amely vásári díjat kapott a BNV-n. Az ilyen ajtóknál nincs szükség má­zolásra. — Változott a nyelvvizsgára vonatkozó rendelkezés, mely szerint a 15. életévüket be­töltött személyek is jelent- kezheitnek állami nyelvvizs­gára. — A* Altami Biztosító gép­járműkár-rendezési fiókjá­hoz a hétfőd hóesés követ- keziében, a csúszós üt miatt több mint 100 kárbejelentés érkezett, Miskolcról és kor­nyékéről. — A növény ved efem idősze­rű munkáiról tart előadást Miskolcon a Rónád Sándor megyei Művelődési Központ kertészeti szakkörében Koncz István növényvédői mi főfel­ügyelő. november 5-én, szer­dán 18 órai kezdettel. Az előadáson minden érdeklő­dő kertbarátot szívesen lát­nak. — Textilképek kiállítása nyílik a bódvavölgyi kultu­rális hetek keretében azede- lényi művelődési központban Asztalosné Barnóczki Lenke, Gál Ágnes és Raffai Kinga munkáiból november 6-án este fél hatkor. Bevezetőt Ződi Imre. a megyei tanács művelődésügyi osztályának helyettes vezetője tart. — A vásárnaptár szerint november 5-én. szerdán Mis­kolcon rendeznek országos állat- és kirakóvásárt. — A toló 44. heti eredményei: x, x, 2, X, 2, 2, 1. 1. 1, 1, 1, 1, 1, és a -j-l-es-x. A Sport- fogadási és Lottó igazgató­ság közlése Szerint a 44. fo­gadási héten 13+1 találatos szelvény nem akadt 13 talá­latot 2 fogadó ért el. Nyere­ményük egyenként 837 687 forint. 12 találatot 94-en ér­tek el. Nyereményük egyen­ként 11 882 forint. 11 talála­tot 1129-en értek el. Nyere­ményük egyenként 989 fo­rint A 10 találatos szelvé­nyek száma 8580. Nyeremé­nyük egyenként 195 forint — November 1-től Romániá­ban emelték a tudományos kutatásban, technológiai ter­vezésben, valamint az építő­anyag-iparban dolgozó csak­nem 280 ezer foglalkoztatott javadalmazását — jelenti szombati számában a Scinteia. A javadalmazás emelese a tudományos kutatók, a tech­nológiai tervezők és más te­rületeken dolgozó tervezöta esetében átlag 11,5 százalé­kos, az építőanyag-ipari doi-j gozóknál pedig 14,1 százától kos. — Kisdobosok próza ttkwkíó- versenye lesz ma és holnap, a miskolci Molnár Béla If­júsági és Üttöróházban. A november 7-e tiszteletére rendezett vetélkedőre több mint 160 kispajtás nevezett be, i a forradalomról, illetve Lenin életéről, munkássága-- női szóló prózai művek m»J nél szebb előadásában vers®-- nyeznek. — Tegnap délután Hejócsa- bán egy kulcscsomót veszí­tett el Majer Lajos, Miskolc, Petneházy u. 6. II1/4. szán» alatti lakos. Kéri a becsüle­tes megtalálót, hogy a kul­csokat juttassa el lakcímére, — Ax égitestek távolságának méréséről tartanak szakköri foglalkozást november 5-én Miskolcon, az Uránia csil­lagvizsgálóban. A foglalko­zási este 6 órakor kezdik. — Virágkiállítás nyűik no­vember 6-án Miskolcon, a Rónai Sándor Művelődési Központban. A kiállítást no­vember 9-ig tekinthetik meg az érdeklődök, délelőtt 18 órától, este 6 óráig. — Bangladcsben a közelgő nemzeti ünnep, november 7. alkalmából általános amnesz­tiát hirdetett meg a korJ mány. Az amnesztia nyomán mintegy 1500-an nyerik visz- sza szabadságukat, sok be- börtönzöttnek csökkentik a büntetését. Közérdekű közlemény Értesítjük tisztelt ügyfeleinket,' hogy az a vasi lakótelepen, a Testvérvárosok útján a Miskolc 24-es számú postahivatal 1980.* november 9-én megkezdi műkö­dését. A hivatal hétfőtől péntetóm 10—17.30 óráig áll az igénybe­vevők rendelkezésére. Pénztári szolgálatot 10—17 óráig tart. Szombaton 6s munkasxünHl napokon zárva. Miskolci PoeiaigftzgM’ésá# H. SZABÓ L. SE—ÓZDI KOHÁSZ 1-0 (0-0) /