Észak-Magyarország, 1980. november (36. évfolyam, 257-281. szám)

1980-11-25 / 276. szám

1980. november 25., kedd KZAK-MAGYARORSZÄG 7 •JS SPORT SPORT SPORT HÍREK Megyei bajnokság Labdarúgás, NB II. Kevés gól esett Zsíros fejessel indítja Bukovenszky B.-l (erősen takarva), a szol­noki védők szerelni igyekeznek (MVSC-Szolnok 1-1). Fotó: Jakubik László Naptár. 1980. november 25.. kedd A nap kette 7.M — nyugt* 15.Sf orrkor A hoW kelte 19.2* — avulta lt.M órakor Névnap: KataHa Évforduló. Nyolcvanöt évvel ezelőtt, 1895. november 25-én született, és 84 éves korában, 1979-ben hunyt el Ludvik Svoboda had- seregtabornok, a csehszlovák és a nemzetközi munkásmozga­lom kiemelkedő személyisége. 1968 és 1975 között a Csehszlo­vák Szocialista Köztársaság elnöke. Időjárás. Várható időjárás ma estig: eleinte kévés, később változnám felhős idő. csapadék nem valószínű, főleg éjszaka és reggel párásság, helyenként köd. Éjszaka mérsékelt, napközben dél­nyugat felől időnként megélénkülő szél. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet kedden általában 10—15 fok között, a tartósan ködös helyeken 5 fok körül. MÉMTE—Miskolci üveggyár 2- 1 (1-0). Miskolc. 200 nezö. Ve­zette: Lója I. MÉMTE: Barieska — Baráth, Kocsis, Pefcercsák (Tér­jél?). Osonó. Botos (Varga), Be­regszászi. Palásthy, Fodor. Pal­la i. Kardinál. Ed/ö: Csányj Jó­zsef. M. Üveggyár: Gyovai — Szilágyi, Bodnár 1.. Gyüre. Ador­ján. Szabó. Rozinán, Kerecsényi. Csomós. Bodnár 11.. Sarkadi. Ed­ző: Fischer Ferenc. Gl.: Pallai. Beregszászi (ll-esból). illetve Adorján. Jók: Baráth. Osonó. Pallai. illetve Bodnár I.. Bodnár II Ifi: 5-1. Hejöcsaba—Tállva 3-2 (í-i).He­JŐcsaba. 200 néző. Vezette: Var­ga. Hejöcsaba: Grolmusz — Bor­sos. Szobonya, Kecskés. Nagy II.. Dulibán. Zsámba. Kéri (Varga L.). Vodicska. Asszony. Pásztor. Edző: Sáfrány István. Tállva: Demeter — Sidlovics. Balogh. Ko­hó vies. Nyíri, Gribovszki. Pekó 11., Hórász. Magyar. snéder. Szabó. Edző: Dr Sója Szabolcs. Gl.: Dulibán (2, egyet ll-esből). Asszony, illetve Spéder. Szabó. Jók: Nagy II.. Zsámba. Pásztor. Illetve Balogh, Pekó II.. Szabó. Ifi: 3-0. Olefin SC—Trencsényi SE 1-0 (0-0). Leninváros, 400 néző. Ve­zette: Czirba. Olefin SC: Bodo- lai — Sztankó. Vanczó." Rúcz. Ko­vács, Tomesz. Suller. Lázár. Kor­hűt. Kocsis (Katonka), Répási. Edző: Dobó Zoltán. Trencsényi SE: Borbély — File, Bar ácsi. Gá- csi. Fábián, Kovács (Kassai). Faggyas. Magyar, Pál (Simon). Nagy, Kerek. Mb. edző: Szil­vás) István. Gl.: Katonka. Jók: Rácz. Katonka. illetve Borbély, File, Baracsi. Magyar. Ifi: 1-3. Sajóbáboriy—Alsózsolca 1-2 <1-1). Saióbábony. 200 néző. Ve­zette: Pecze. Saióbábony: Gyo- vaj — Ráduly, Nyitrai, Tóth B.. Jónás, Rózsa. Tóth S.. Bodri I. (Lakatos). Budai (Babba). Tóth Szabó. Edző: Pendérik György. AJsöz»soIea: Orosz Z. — Szeke­res, Veres, Derecskéi, Orosz. S., Fér emez (Kalász), Szabó. Tóth. Békési. Csősz, Local. Edző: Nagy Béla. Gl.: Tóth B., illetve Lóczi. Derecske! (11-esboi). A hazai együttesből senki sem dicsérhető, .illetve jók: Orosz Z. (a mezőny legjobbja). Derecskéi, Loczi. Ifi: 0-4. Borsodi Bányász—Rudabánya 3- 2 (0-1). Sajószemtpeter. 400 né­ző. Vezette: Bozsik. B. Bányász: Koszba — Szabó (Bankó), Palá- gyi. Tárnái. Kovács 1.. Sebők, Kopa, Székely, Pócs. Plotár, Ist­ván. Edző: Balogh Zoltán. Ru­dabánya: Szabó — Kiss, Sütő, Járó. Molnár, Tires. Baffi, Tóth. S/.aJkó (Fecske), Fazekas. Kar- czági. Edző: Varga György. Gl.: Kopa (3), illetve Szalkó, Kiss. Jók: Kopa. Sebők, Kovács I.. illetve Szabó. Kiss, Tires, SzaI- ko. Ifi: 5-2. Mezőkövesd—Rorsodnádaod 0-1 <0 -1). Mezőkövesd. 800 néző. \ e- zette: Lenárt. Mezőkövesd: Hó- cza — Pázxnándi. Porács, Alt, Bukta, Üjvárosi, Varga I. (Var­ga J.), Antal, Patrik, Takacs (Lu­kacs), Hajdú. Edző: AntaJ. Fe­renc. Borsodnadasd : Szabó — Vámos. Németh, Tunai, Murá­nyi, Zámányi, Kasza (Plachy), Koós, Érsek, Kulcsár, Kapcsok. Edző: Szeaidred Béla. Gl.: Ri­mányi. Jók: Porács, Bukta, Pet- rik, illetve Németül, Murányi. Szabó. Ifi: 6-0. Klráld—Putnok f-l (0-1). Ká­raid, 500 néző. Vezette: Boros. Káraid: Bárczi — Kovács, Töke. Puskó, Paulovics, Uthy, Nagy (Rezi), Szalmás!, Birk, Bálint. Varga (Szala). Edző: Békési György. Putnok: Kuizs — Rub- lmszki. Munkácsi, Csonka. Ku- binka, László, Szemere, Berecz- ki. Vincze. Horváth, Lezák (Kuss). Edző: Szurdoki István. Gl.: Vincze. .Tó: Kovács. Tőke. Paulo vies, illetve Kuizs. Berecz- ki, Rublinszki. Ifi: 1-1. Szuhavölgy—-Tokaj 4-0 (3-0). Kurityán. 200 néző. Vezette: Rad- vánvi. Szuhavölgy: Nagy — Szá­ra ez ki. Csömör, Rím asz éld, Ju­hász. Farkas; Kovács (Szálai), Plotár. Lévai (Hajdú). Klem. Fe­ledi. Edző: Virágh József. To­kaj: Greskó — Dalnoki. Kovács. Reüi. Tóth, Fazekas. Lakatos. Bernét, Boros. Hornyák (Fi­le). Kék. Edző: Fekésházy Zsolt. Gl.: Klem (2). Feledi. Rimaszéki. Jók: Klem, Rimaszéki« illetve Boros. Kék. Ifi: 1-1. Edelény—Mákvölgy 5-0 (2-0). Edelény, 800 néző. Vezette: Zvo- lenszky. Edelény: Banga (Kórt- vely) — Turcsik, Makroczi. Ra- gyina. Kendi, Molnár, Drótos II., Kleiber. Sziics. Major, Géber TI. (Németit). Edző: Hajas Imre. Mákvölgy: Birkás — Pel dir. Köd- mön, Juhász. Barbarics, Varga, Szálkái (Orbán). Máyer. Kovács 11.. Bálint. Fazekas. Edző: Pál János. Gl.: Kleiber (3), Szűcs, Drotos II. Jók: Kleiber. Szűcs, Major. Drótos II.. illetve Varga. Kovács II. Ifi: 1-2. MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Edelény 18 13 4 1 29- 8 30 2. Olefin 18 12 4 •» 48-13 28 3, S.-bábony 18 10 6 2 32-19 26 4. B.-nádas d 18 11 3 4 34-13 25 5. B. Bányász 18 10 4 4 34-18 24 6. M FINITE 18 n 5 4 24-18 23 7. Szuhavölgy 18 !) 2 7 36-25 20 s. Hejöcsaba 18 7 6 5 32-25 20 8. Mákvölcy 18 7 6 5 28-29 20 lu. Trencsényi 18 8 2 8 30-20 18 11. Alsózsolca ÍR 5 4 !) 17-28 14 12. Kíráld 18 5 3 10 22-31 13 13. MINISE 18 3 6 9 18-32 12 14. Rudabánya 18 4 3 11 17-31 11 15. Tokaj 18 3 5 10 16-39 11 16. Putnok 18 5 1 12 15-42 11 r~. M. Üveggyár 18 2 5 11 13-27 9 18. Tally a 18 3 3 12 31-59 9 MISKOLCI VSC—SZOLNOK 1-1 (1-1) Miskolc, 8uu néző. Vezette: Si­mon J. IV1VSL: Kun — Gyöngyösi. Locher. Gergely. Krémer — Lip­tai?, Bukoven.sz.ky B.. Kiss . - Zsíros (Pincsák). Egri torok. Edző: Krompaszky Gyula. Kódos időben, mely talajú pá­lyán kezdődött a találkozó. A hazaiak leptek tel tűm adói ag. a vendegek elsősorban a bizton­ságra ügyeltek. A ö. percben tor­más vasutasakció végen fórok beadása átkerült a jobb oldal­ra', de a/ érkező Bukovenszky B. a kapu tőle fejelt. Nem kel­lett sokáig várniuk a hazai szur­kolóknak a vezető goira. A 12. percben érdekes körülmények ko­zott jutott előnyhöz az MVSC. Kiss a 16-os vonalán testes ellel becsapta Barant. lefordult ro,a. egyedül tört kapura, de lövése Bar tost találta ei. A lab­da szerencsére Egri ele per­dült. aki ügy lőtt á hálóba, hogy a visszafelé vetődő kapus már csak érinteni tudta a labdát, 1-0. A goi után bát­rabb lett a vendégcsapat is. Szatmári lejeit közelről fölé, nem sokkal később pedig Nasz hi­bázott. A 34. percben formás szolnoki támadás futott a jobb oldalon. Szatmári pontosan ad­ta középre a labdát, amelyet Nász fejelt a hálóba. 1-1. Köz­vetlenül az egyenlítő goi után Szatmári előtt adódott nagy helyzet, de . lövését Gergely a gólvonal elo.1 vágta ki. A szünet után sem lankadtak a csapatok, nagy volt a küzde­lem. Az 52. percben vezetésre te­hetett volna szert, a vasutas* ar- da. Egri egyedül lépett ki a vé­dők közül, aztán a kétsé$yt>e­öcrd, MNK) néző. Vezette: CmKkl. Ö-KSE: Szöged* — Fodor. Sí­pos, Szilagyi. Madarász — Lige­ti, Bácskái II., Tóth — Bácskái I., Uéatwy, Dudás. Edoó: PAbagii Róbert. B. Volán: Kasa — Kőhalmi, Lo- fposd, Miklós, Prevjitv,«* (Szilagyi* — Nyikcs. Oriocaki. Budai — Babus, Gál ló, Bujdos (Caóny#. Edző: Balazs András. Sáros, mely talajú pálya áo- Ipaclta a csapataik at. A vend egok kezdtek a játékot, de már az el­ső perc végén az. ózd szerezhe­tett volna vezetést. Bacsüoai L cselezett a ltí-oson beiül. Du­dáshoz játszott, előde azonban mentettek & védők. A hazafiak léptek fed támadólag, s nagy nve- zónyfölényt harcoltak ki. A Vo­lán a biztonságos védekezésre törekedett, elöl osak két táma­dót hagyott. A 8. percben Nyi- kes rosszul sikerült, hazaadasát Bácskái I. ed csípte, labdáját Lu­gosi a gólvonal előtt mentette. Két perc múlva Madarász fejek közelről fölé. A vendegek első valamirevaló akciójukat a 17. Kazincbarcika, 5(H) néző. Ve­zette: Mester. H. Papp J. SE: Gulyás — Dal­noki. Föidházi, Babcsan, Mak- s:-in — Czékmán (Tokár a 68. percben), Kapus. Bodolai. — An- dirko, Palkovics, Farkas. Edző: Vágó György. • KV SE: Novak «— Farkas. Ta­más, Helgert» Fodor — Pctro- vies. Kálmán, Majoros — Kole- szarik. Kiss (Grolmusz, a 64. percben), Simko. Edzó: Szent- marjay Tibor. A vendegek kezdtek jobban és Bodolai mar a 2. percben veze­tést szerezhetett volna, de 6 mé­terről. senkitől sem zavartatva fölé emelt. Az 5. percben Czek- man bal oldali szögletét Bodolai az ela.lvó védők és Novak mel­lett. közvetlen közelről a bal fel­ső sarokba fejelte, 1-0. A 12. percben egyenlített a hazai gar­da. Kalman labdájával Majoros ügyesen fordult le* a védőkről, es a jobb alsó sarokba gurított, 1-1. A 18. percben Farkas csaknem öngólt vétett: egy beadás után lábáról leperdült a labda, és cen­timéterekkel került a jobb sa­rok mellé. A 22. percben Kál­mán előtt nyílt ígéretes lehető­ség. lövésébe azonban Makszin az utolsó pillanatban belevető- döfct. Nem sokkal később Kálmán már csak Gulyással állt szem­ben. de 5 méterről a ki vetődő kapusba lőtt. A 27. percben Hel­gen kapott sárga lapot. mert felvágta Pál kovi csőt. A félidő hátralevő perceiben a hazaiak támadtak, a vendégek védeke­zésre rendezkedtek be. esetten kifutó Barkósba lőtt. . . . A másik oldalon Porhanda elót.t nyílt, gólszerzés! lehetőség, de ..lemásolta” Egri produkcióját, Kunt találta el. Nagy volt a tétje a találkozó­nak. Az MVSC szeretett volna élkerülni az alsóházból, a s; > nokiak pedig az élbolyban való maradásukat igyekeztek biztosí­tani. Ennek megfelelően a ha­zaiak nagy lendülettel kezdtek. A vezetés után azonban nem használták ki a lélektani előnyt, percben vezették. Bujdos kicse­lezte Fodor!, Szöged! és a ke­resztező Sípos egyesült erővel tisztázott a csatar elöl. A 20. percben Szilágyi beadását To-th csúsztatta fejjel melle. A 22. percben Dudás szögletét Baos- joaoi I. iflejeLtc a kapu fölé, a védők a gólvonal előtt szabadí­tottak feL Nagy volt az ózdi fö­lény. a vendégek sainte a fele- zóvonhlart sem léptek át. A 28. percben Babus lesgoit szerzett, két perc múlva Fodor kapott sárgalapos figyelmeztetést. A 39. percben Dudás szögletét a védők rövidén mentették, Bács­kái II. 8 méterről a la bak kö­zött lót* a hálóba. 1-0. A 41. percben másodszor is zörrent Kiss hálója. Madarász labdájá­val Tóth húzott el a bal szélen, beívelését Utassy perdi tette a kapuba, 2-0. A szünet után nyomasztóvá vált 3ű. ózdi fölény, valósággal záporoztak a lövések Kiss ka­pujára. A 48. percben Tóth 14 méterről a felső kapufát találta el. Bácskái I. durran tolt az öt és felesről föle. maid Szilágyi Az 50. percben Palkovics lefu­totta a hazai védőket, de be-, adás* nem jutott ei a belsőkig.. Egy perccel később Babosán ré­szesült sárgalapos figyelmezte­tésben. mert Simkót vágta fed. Az 52. percben szép jelenet zaj­lott le. Petrovies ívelt szabadrú­gása meg pattant Kálmánon, a bal felső sarokba tartó labdát azonban Gulyas ritkán látható bravúrral ütötte szögletre. Az 58. percben Farkas futott, el a bal szélen, jól adott, középre, Palko- v.ics nagy lendülettel érkezett és 14 méterről egyből a jobb sá­rokba lőtt. 2-1. A 74. percben Dalnoki mentett az ötösön ne­héz helyzetben, majd Helgert lőtt. Gulyás elvetödve védett. A 77. percben Kálmán lefordult őr­zőjéről. néhány méteren keresz­tül vezette a labdát, maid 13 mé­terről a kapu bal oldalába lőtt. 2-2. ' A vendégek gyors gólja meg­zavarta a hazaiakat.. így az első 15 perc a honvédcsapaté volt. Később átvették az irányítást a barcikaiak. so ima vezették táma­dásaikat. A szünet után a K-VSE nagy akarással küzdött, de já­tékukat a sok oldaladogatás és a pontatlanság jellemezte. A Papp J. SE védelme jól zárt, biztosan vert-e vissza a Vegyész-rohamo­kat. Változatos, jó iramú és iz­galmas volt a hairá. A közepes színvonalú találkozón — mély talajú pályán — a döntetlen igaz­ságos. Jók: Gulyás, Palkovics. Babcsán. Andirkó, illetve Fodor. Majoros. Kálmán. K. T. s a rutinos vendégcsapat ki­egyenlített. Elsősorban a közép­pályán volt nagy a harc, ebből váltakozó sikerrel kerültek ki a labdarúgók. A második '45 perc kiegyenlített küzdelmet, hozott, de a csapkodó játék nem nagyon elégítette ki a szurkolók igé­nyeit. Akartak a csapatok, ám a jo játékkal adósak maradtak. A látottak alapján igazságos az eredmény. Jók: Gergely, Buko­venszky B.. Krémer, Kiss. D. L 16 méterről bombázott melk. A hajrára kiengedett az Özd. lát­hatóan elegedettek voltak a két­gólos vezetessek A Volán nem adta fel, szórványos ellenakcióik veszélyeseknek bizonyultak. v A 82. percben, a késlekedő Madarász­tól Babus elvette a labdává s a kapujából kint álló Szögech fe­lett emelt a hálóba, 2-1. A 89. percben akár egyenlíthetett vol­na a vendégcsapat. Gallé közel­ről azonban gyengén lőtt, s a ka pus vetődve tisztázott. Küzdelmes mérkőzést hozott a két borsodi csapat találkozója. Az ózdiak azonnal támadólag leptek fel és a találkozó jelen­tős részében nagy mezőny fölényt harcoltak ki. A 2-0-ás vezetés után úgy nézett ki, hogy nagy­arányú győzelmet aratnak, de a hajraban visszafogták a tempót. Rendkívül sportszerű találkozón a hazaúak ennyivel jobbak vol­tak. Nagyszerű játékvezetés! Jók: Szilágyi Bácskái IL, Tóth, üget­ve Lugosi. Miklós, Budai. H. k Mii . eredmények A labdarúgó NB II. Keleti csoportjának eredményei: Deb­receni Universitas—Nagyba uxny 2-0 (1-0). Honvéd Asztalos SE— Eger SE 3-0 (2-0). Salgótarjáni TC—Honvéd Szabó Hajós SE 1-0 (1-0). Karcag—Gyulai SE 2-1 (1-0). Gyöngyösi SE—Hódmezővásár­hely 2-1 (1-0). Debreceni Kinizsi —Hajdúböszörményi Bocskai 1-1 (1-0). Lehel SC—Szarvasi Főisko­la Spartacus 2-1 (0-0). NB n. KELETI CSOPORT 1. özd 17 10 3 4 29:14 23 2. Gyöngyös 17 10 3 4 19:15 23 3. S.-tarján 17 9 4 4 23:13 22 4. Eger 17 9 3 5 24:21 21 5. Szolnok 17 8 4 5 29:22 20 6. Asztalos SE 17 7 5 5 24:19 19 7. Papp J. SE 17 6 7 4 29:25 19 8. Gyula 17 6 7 4 22:20 19 9. D. Kinizsi 17 7 3 7 27:28 17 10. DUSE . 17 5 a 6 21:18 16 11. Lehel SC 17 5 6 6 20:18 IC 12—13. Szabó L. SE 17 5 6 6 16:15 K 12—13. Hódmezöv. 1T 6 4 7 16:15 M 14. Szarvas 17 6 4 7 20:21 H 15. K.-barcika 17 5 5 7 26:27 15 16. MVSC 17 5 4 8 27:30 14 17. Nagybátony 17 5 4 8 20:26 14 18. Karcag 17 6 2 9 19:32 14 19. B. Volán 17 2 6 9 18:33 10 *0. H.-bösxörm. 17 2 C 9 7‘JM át — Hétfőn ülést tartott a Szakszervezetek Országos Ta­nácsának elnöksége. Megvi­tatta és elfogadta az V. öt­éves tervidőszak kulturális beruházásainak, felújításai­nak teljesítéséről szóló je­lentést, valamint a VI. fel­újítási tervre és a kulturális alap új elosztási rendszerere tett javaslatot. — Mae West, a 20-as és a 30-as évek amerikai szex­szimbóluma, a hírneves film- színésznő elhunyt hollywoodi otthonában: 87 éves volt. ö volt a világ legjobban fize­tett filmszínésznője. — A szépitészet mesterei adtak randevút egymásnak Budapesten a Duna Inter- continetal szállóban, ahol megrendezték a S. országos kozmetikus kongresszust. Reinis Sándorné, a Magyar Fodrász és Kozmetikus Egye­sület elnöke értékelte a szak­ma helyzetéit. — A közoktatás fejlesztése címmel Budapesten országos konferencia kezdődött tegnap a pedagógiai intézetben. Pe­dagógusok, az oktatás mód­szertani irányítói, tervezői 60 előadást vitatnak meg. — Megkezdődött az üzem­szerű munka Európa legna­gyobb édesvízi halfeldolgozó­jában. Az üzemet a mecseki hegyháton levő Bikali Álla­mi Gazdaság építette. Éven­te 5 ezer tonna élőhalból ké­szítenek konyhakész termé­ket. — Az elmúlt hét végén az ország területén 87 sérülése« közúti közlekedési baleset történt. A balesetek közül öt halálos, 45 súlyos és 37 köny- nyű sérülést okozott. — Tállyán Danyi Imre 38 éves nehézgépkezelő, helyi lakos egy rakodógép javítása közben a gép alá feküdt, a gép a lejtős talajon elindult és Danyit halálra gázolta. — A totó 47. heti eredmé­nyei: x, 2, X, x, x. 2, x, x. 1, 1, 1, 1. x és a -j-l-es x. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a nyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 találatos szelvény egy darab akadt, mely egyben 13-j-l ta­lálatos is. A. nyeremény és á jutalom együttesen 2 486 611 forint. A 12 találatos szelvé­nyek száma 55 darab. Nye­reményük egyenként 22 606 forint. A 11 találatos szelvé­nyek száma 673 darab. Nye­reményük egyenként 1847 fo­rint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 4959 darab. Nye­reményük egyenként 376 fo­rint — Puliai Árpád közlekedési és postaügyi miniszter Len­gyelországba utazott a KGST közlekedési állandó bizottság gának 62. ülésére. — November 28-an, pénteken délelőtt 10 orakor mutatják be Leninvárosban. a Derko- vits Művelődési Központban Kertész Lilla Mese-show-ját. Sok országot bejártam cím­mel. Ezen a napon délután 2 órakor ugyancsak Kertész Lilla Ciprust a című zenés magyar népköltészeti műso­rát láthatják az általános is­kolások. — Tegnap küldöttség utazott Moszkvába a magyar—szov­jet belkereskedelmi munka- csoport 12. ülésére dr. Sá- ghy Vilmos belkereskedelmi miniszter vezetésével. A tár­gyalások során áttekintik a két ország belkereskedelmi együttműködésének kérdé­sed. — A yorkshíre-i hásfelmet- sző és a rendőrség tehetet­lensége ellen ezer asszony tüntetett Leeds észak-angliai városban. Az öt éve hábo­rítatlanul tevékenykedő gyil­kos egy héttel ezelőtt ölte meg 13. áldozatát. A tüntető nők elfoglaltak egy pomo- mozit és fenyegető kijelenté-- seket tettek a rendőrök ei­len. — Elkészültek az összevont gyermekintézmények típus­tervei. amelyek lehetőséget biztosítanak arra. hogy egy épületbe kerüljön bölcsőde, óvoda, iskola, könyvtár és helyet adnak sportfoglalko­zásoknak is. — A posta hat értékből álló bélyegsorozattal emlékezik meg Magyarország ENSZ- tagságának 25. évfordulójá­ról. Valamennyi bélyegen fel­irat utal az évfordulóra. — TigrisíoHos orchideák a szegedi József Attila Tudo­mányegyetem füvészkertjé- nek ritkaságai. Mindig nyá­ron virágoznak, júniusban bontogatták nagy. barnapety- tyes szil-maikat és kellemes illatot árasztottak a környé­ken. Most újból nyílnak az üvegház előcsarnokában. — Óvodai felügyelők megyei értekezletét rendezik meg ma. november 25-én Bogá­cson. A községben működő, cigánygyerekek részére szer­vezett óvodai csoport meglá­togatása mellett megvitatják a csoportban folyó tevékeny­ség eddigi tapasztalatait. , ózm KOHÁSZ—BORSODI VOLÁN 2-1 (2-0) H. PAPP J. SE—KAZINCBARCIKA 2-2 (1-1)