Észak-Magyarország, 1980. október (36. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-28 / 253. szám

1980. október 28., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Naptár f Sajóbábony—Borsodi Bányász 1-1 (0-1). Sajóbábony, 300 néző. ve/,.: Juhász S. S.-bnbony: Gyo- vai — Bodri, Nyitrai, Ráduly, Tóth Barna (Tóth Béla), Laka­tos. Rózsa, Tóth S., Balta (Bu­dai), Tóth I., Szabó. Edző: Ren­dőrik György. B. Bányász: Kosz- ta — Tárnái, Palágyi, Szabó, Kovács I., Sebők, Székely, Ol­dal (Berki), Pócs, Labancz, Plo- tár. Edző: Balogh Zoltán. Gl.: Tóth I.. illetve Plotár. Jók: Nyitrai, Ráduly, Tóth S„ illetve Kovács I., Palágyi, Labancz. Ili: 0-7. Borsodnádasd—Tállya 5:0 (2:0). Borsodnádasd, 700 néző. Vez.: Kalas I. B.-nádasd: Szabó — Vámos. Németh, Túrái, Érsek. Koós, Plachy, Murányi, Zimányi, Kasza, Marittyálc. Edző: Szenei­re] Béla. Tállya: Demeter — Pekó II.. dr. Ruttkni, Balogh. Nyíri, Pekó III., Magyar, Gri- bovszki, I-Iórász, Spéder, Szabó. Edző: dr. Sója Szabolcs. Gl.: Zimányi, Kasza (2—2), Murányi. Jók: az egész hazai csapat .di­cséretet érdemel, illetve Pekó II., dr. Ruttkai. Ifi: elmaradt. Királd—Rudabánya 2-1 (2-1). Királd, 400 néző. Vez.: Vanka P. Királd: Barczi — Kovács (Pus- kó), Tőke, Paulovics, Kriston, Szalmásig Farkas, Birk, Nagy (Szala), Bálint, Varga. Edző: Békési György. Rudabánya: Sol­tész (Szabó) — Deáki. Sütő, Ga­rant, Kucslcár, Járó, Tóth, Szal- kó, Kiss, Karczagi, Fazekas. Ed­ző: Barthá Géza. Gl.: Birk, Bá­lint, illetve Fazekas. Jók: Bar- e/.i, Töke. Bálint, illetve Garam Fazekas, Tóth. Ifi: l^O. Miskolci üveggyár—Pulnok 1-2 (0-2). Miskolc, 200 néző. Vez.: Kálmán. M. Üveggyár: Gyovai — Szilágyi. Bodnár I., Szabó. Gyüre (Nagy), Adorján, Kere- csényi. Rozman. Csomós, Túró- czi (Sarkad!), Bodnár III. Edző: Fischer Ferenc. Putnok: Kuizs — Rublinszky, Munkácsi, Cson­ka. Kubinka.' László, Vincze, Szemere. Bereczki, Kardinál, Máté. Edző: Szurdok! István. Gl.: Sarkadi, illetve Kardinál (2). A hazai csapatból senki sem érdemel dicséretet. A putnokíak közül , jók: Kuizs, Munkácsi, Kardinál. Ifi: 3-1. Alsózsolca—Mákvölgy 1-1 (0-1)­Alsózsolca, 200 néző. Vez.: Ma- róti. Alsózsolca: Orosz Z. — Szabó, Veres, Derecskéi, Orosz s.. Tunyi (Mllnáresik), Szekeres, Tóth, Szatmári, Demkó. Lóczi. Edző: Vertig József. Mákvölgy: Birkás — Szálánczi (Szálkái), Ködmön, Juhász, Pékár, Vargu Fazekas, Májcr, Kovács II., Bar- barlcs, Bálint. Edző: Pál János. Gl.: Orosz S., illetve Ködmön. Jók: Derecskéi, Orosz S., Szeke­res. Tóth, illetve Ködmön, Bá­lint. Ifi: 2-0. MEMTE—Mezőkövesd 1-1 (0-0). Miskolc, 400 néző. Vez.: Csáki. MEMTE: Baricska — Térjék, Kocsis, Baráth. Beregszászi, Do- bolán, Botos, Palásthy (Novák), Fodor (Soós), Pallai, Kardinál. Edző: Csányl József. MMSE: Hó- eza — Lukács, Porács, Ali, Lans/ky (Jacsó), Bukta, Páz- mándí, Antal, Varga, Hajdú, Ta­kács. Edző: Antal Ferenc. Gl.: Kardinál, Illetve Varga* Jók: Ba­ráth, Dobolán, illetve Porács, Bukta, Varga. Ifi: 0-2. Hejőcsnba—Tokaj 7-0 (1-0). Hc­jöcsaba. 100 néző/ Vez.: Marin- csak. H.^csaba: Grolmusz — Borsos, Szobonya, Kecskés, Nagy J., Nagy • A., Kéri (Vodieska), Varga M. (Pásztor), Varga K., Dulibán, Asszony. Edző: Sáf­rány István. Tokaj: Greskó — Dálnoki, Réti, Kovács, Vadászi, Nyitrai (Tóth), Lakatos, Hor- nyák. Németh, Hideg. Edző: Fe- kcsházy Zsolt. Gl.: Nagy A. (2). Kéri, varga K., Asszony, Düli­bán (ll-esből), Vodieska. Jók: Szobonya, Nagy A., Dulibán. A vendégcsapatbój senki sem ér­demel dicséretet. Kiállítva: Réti. Ifi: 5-0. FJdclény—Trencsényi SE 2-0 (0-0). F délén y, coo néző. Vez.: Mezei. Edelény: Banga — Tur­csik, Makróczi, Farkas, Kendi, Ragyina. Molnár, ÍDrótos II., Szűcs (Kleiber), Major, Géber II. Edző: Hajas Imre. Trencsé­nyi SE: Borbély — File, Bara- esi. Gálesi, Kovács. Faggyas, Fá­bián, Varga (Kerek), Kassai. Ma­gyar, Nagy. Kpcsmárszki. Edző: Neuschel Károly. Gl.: Molnár, Kleiber. Jók: Ragyina (a me­zőny .legjobbja), Makróczi. Banga, Farkas, illetve Baracsi, Magyar, Gálesi, Kassai. Szuhavölgy—Olefin SC 2-3. MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Edfilény 14 10 4 — 21-6 24 2. Olefin SC 14 8 4 2 39-13 20 3. B.-nádasd 14 9 2 3 28-10 20 4. S.-bábony 14 7 6 1 23-15 20 3? MEMTE 14 8 3 3 22-15 19 6. Trencsényi 14 8 1 5 29-15 17 7. Hejőc-saba 14 6 5 3 27-15 17 8. MákvMgy 14 6 5 n 24-21 17 n. S/.uliavölgy 14 7 2 5 28-18 16 10. B. Bányász 14 6 4 4 23-14 16 n. Királd 14 5 2 7 21-24 12 12. Kuduhánya 14 4 3 7 15-21 11 13. MMSE 14 2 6 6 1(1-26 10 14. Tokaj 14 2 4 8 13-32 8 15. Putnok 14 3 1 10 10-36 7 16. M. Uvegpy. 14 1 4 n 9-22 6 re. Alsózsolca 14 1 4 9 6-23 6 m. Vúllya 14 2 2 10 21-49 6 Hidegzohanv Kazinc! MISKOLCI VSC— BORSODI VOLÁN 2-1 (2-0) Miskolc, 1500 néző. Vezette: Fekete: MYSC: Kun — Gyöngyösi, Bobkó. Pihcsák. Bukovenszky G. — Leis/.t. Krémer. Bukovenszky B. — Lipt&k. Egri (Zsíros). Tö­rök. Edző: Krompaszky Gyula. B. V /an: Kiss — SzanyVi. Lu­gosi, Miklós, Previtzer iKöhal- mi) — Nyikes, Varga. Orlóczki, Gallo — Babus. Csányi (l^ujdos). Edző: Balázs András. Kezdés után azonnal a vas­utasok léptek fel tamadólag. A 2. percben Bukovenszky B. lé­pett ki d védők közül, azonban nagy 1 elyzetben Kissi találta el. A kipollanö labdát Liptak lőtte ismét, ezúttal Lugosi szabadított fel. Nein sokkal ezután Egrit remekül indították, kicselezte a kimozduló Kissi, de közben ki­sodródott és az oldalhálóba bom­bázott. A vendégek átadták a kezdeményezés lehetőségét, első­sorban a biztonságra ügyeltek és csak szórványos ellenakciókkal kísérleteztek. A 23. percben Ba­bus lőtt közelről mellé, majd Galló kapáslövését tette ártal­matlanná Kun. A sorozatos M VSC-támadások a 30. percben eredménnyel jár­lak. Leiszt a jobb oldalon ve­zette fQj a labdát, két védőt is árjátszott, majd a középen álló Liptákhoz játszott, aki 15 mé­terről ívelt lövést küldött’ a jobb íeiso sarokba. 1-0. A 36. perc­ben ismét gólt kapott a Volán. Török a bal oldali szögletzászló­tól ívelt be szabadrúgást, a vé­dők késlekedtek a közbeavatko­zással, s a berobbanó Pincsák közelről lőtt a hálóba, 2-6. Nem sokkal később Egri iramodott meg, de az alapvonalról rtawza­Egri lendületben ... A vasutas csatár két Volán-védővel vív nagy harcot (MVSC-B. Volán 2-1). Fotó: Temesi adott labdáját mentették a ven- aegvédók. A második félidőt Volán-itama- dasok vezették be. A 48. perc­ben Orlóczki összecsapott a 16- oson belül Pincsákkal, Fekete játékvezető 11-es ítélt. A bünte­tőt Galló a jobb alsó sarokba helyezte. 2-1. Hevesebb lett a küzdelem, a vasutasokat megza­varta a gól, a vendégek viszont taktikusan és szervezetten har­coltak. Egymást követték a ké­mény összecsapások, de sport­szerű volt a játék. Az. 54. perc­ben Szanyo perditését Kun bra­vúrral tolta ki a felső sarokból, majd Babus lépett rá )ó hely­zetben a labdára. Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A vasutasok az első félidőben nyomasztó fölényben játszották. Mivel a vendégek csak ritkán vállalkoztak akciók vezetésére, az MVSC élt a lehetőséggel.* A sorozatos támadások eredmény­nyel jártak. A szünet után for­dulat következett be. A gyors szépítő gól felhozta a Volánt, szemre is szépen, tetszetősen futtatták a labdát, de helyzetei­ket sorra elügyetlenkedték. Jók: Bobkó, Pincsák, Krémer, Liptak, illetve Lugosi, Miklós, Galló. ft. L. Ó7,m KOHÁSZ—GYÖNGYÖS Z-t (2-0) ózd, J50« néző, Vezette: Iftogy M. OKSE: Fekete —. Fodor. Sí-i pos, Bíró, Madarász — Varga (Fükő), Szilágyi, Ligeti, Tóth — UtasSy, Dudás. Edző: Pallagi Róbert; » A Kohász kezdte a játékot é* azonnul kezdeményezöleg lépett fel. A 9. percben Szilagyitól Du­dás kapott labdái, a balszélsó Utassyhoz továbbított, a lövést azonban védte Kovács. Nem sok­kal ezután Ligeti veszélyeztetett. Kovács ismét, a helyén volt. A 12. percben Dudás 16 méterről küldött erős labdáját tisztázta a gyöngyösi kapus. Három perc múlva megint Dudás adott mun­kát Kovácsnak, a kiütött labdát Utassy gyengén felelte és a portás” azt is megfogta. A 22. percben Ligeti indította Dudást, a szélső ügyesen kicselezte a védőket. Vargához játszott, aki­nek erős lövését a levegőben úszva hárította Kovács. Nagy fölényben játszott a Kohász, tet­szetős, formás akciókat vezettek. A 25. percben egy hosszan ciore- vágott labdát Budai elvetett, Du­dás lecsapott rá, de a kimozduló Kovács melleit sem talált az üres kapuba. Hó rom perc múlva Tóth indításával Dudás lépett ki középén, már a ltí-oson belül járt, amikor Kovács elhúzta a Kazincbarcika. 500 néző. Vez.: Barna. KVSE: Novak — Kiss S.. Sz?rt (Fekete a 65. percben), Helgert, Fodor — Farkas, Kálmán. Kiss L. — Szép. Koleszárík, Majoros. Edző: Szentmarjai Tibor. A sáros, mely talajú pályán kazincbarcikai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percbe^! Szép beadásából Kolo- szárik az 5-osröl az üres kapu mellé perdített. Meglepetésre a vendégek nem álltak be véde­kezni. A 12. percben Jobb oldali mezőtúri támadás után a KVSE védői egymásra Vártak és Mar- tinkovics beadását Tóth az 5-tto- ről a kapu közepébe lőtte, 1-0. A gól a mezőnyben felhozta a kazincbarcikaiakat, ám Barna játékvezető érthetetlen módon nem adott büntetőt Koleszárik buktatásáért, ami a kaputól alig 10 méterre történt. A 29. perc­ben Szép szerezte meg a labdát a jobb szélen. Hosszan a kapa elé ívelt, Majoros visszafej elte a labdát Kálmán elé, aki 5 mé­terről félmagasan a kapu köze­pébe lőtt, 1-1. A második félidő perce az­zal telt el, hogy Barna játék­vezető a kerítés mellett a kö­zönséggel és a hazai rendezők^ lábét- A megítélt M-est Dudás élesen lőtte a hálóba, 1-0. A gól után is a Kohász kez­deményezett többet. A 35. perc­ben Utassy kétszer is veszélyez­tetett. ,de a gyöngyösi kapus a helyén volt. Az első félidő utolso percében növelte előnyét az Ózd. Egy bal oldali bedobás után Utassyhoz került a labda, aki kisodródva. 8 méterről a ka­pus felett a hálóba emelt, 2-0. A szünet után is a Kohász maradt lendületben. Tóth ira­modott meg, átemelte a lábúi t Kovácson, de a labda leragadt a sarban. s a védők felszabadí­tottak. Nem sokkal ezután Li­geti nagy erejű lövése csattant a felső kapufán. a nehéz talajon küzdelmes mérkőzést vívott a két együt­tes. A múlt heti gyenge tc’je- sítmény után ezúttal a Kohászra rá sem lehetett ismerni. A ha­zaiak véglgiámadtáK a találko­zót, sok jo helyzetet dolgoztak ki, s a két gólon kívül két ka- oufat is lőttek. A loiramú, vál­tozatos találkozón az Ózd sok­kal nagyobb arányban is nyer­hetett voinn. de a vendégek ka­pusa a mezőny legjobb iának bi­zonyult. Jók: Sípos, Madarász, Utassy, Dudás. H. L kel vitatkozott. (Ilyen eset hazai íutballpályákon aligha fordulhat elő.) Ez méginkább megzavarta a hazainkat. A KVSE alapvető technikai és taktikai hibák so­rozatát követte el. A játékosai néhány méterre sem tudták egymásnak pontosan lepasz- szolni a labdát. Az 58. perc­ben a vendégek csatára ügy sze­rezte meg a vezetést, hogy két hazai védőt és a kapust is ki­cselezte. A 70. percben újabb védelmi hibából növelte előnyét a katonacsapat. A 81. percben pedig a vendégek szélsője. Mar- tinkovics a palya felezővonalától vezette a labdát a kazincbarci­kaiak hálójáig. Ez is Jelzi, hogy a nagy múltú és korábban ,,szebb napokat” látott. Kazinc­barcika játékosai méltánytalanul alárendelt szerepet játszottak ezen a találkozón. Lelkese­dés nélküli és akaratgyenge együttes benyomását keltik már hetek óta és a mostani ve­reség is jelzi, hogy az egye­sület, illetve a szakosztály vezetése, valamint a játékosok nincsenek összhangban. Kíván­csian várjuk, hogy a KVSF, illetékesei miként döntenek a labdarúgó-szakosztály további munkáját illetően? ... F. Gjr. H. PAPP J. SE— HAJDÜBÖSZÖKMÉNT 3-0 (2-*) Hajdúböszörmény, 466 néző. Vezette: Szávó. H. Papp J. SE: Gulyás — Dál­noki, Földhazi. Bodolai, Mák- szin — Czékmán, Kapus. Bab­osán — Kvaszta, Palkovics, Far­kas. Edző: Vágó György. A vendégcsapat kapott hama­rabb lábra, és a találkozó ele­jén már veszélyes támadásokat vezetett, a 10. percben pedig vezetéshez jutott. Palkovica egyéni játék után volt eredmé­nyes. Tisztára játszotta magát, a 16-oson belül, majd a rosszul kifutó Lovas mellett az üres ka­puba helyezett, 1-0. Ezután né­hány erőtlen hazai támadást vert vissza a honvédcsapat vé­delme. Az el«ő félidő hajrájá­ban ismét a Papp J. SE ragad­ta magúhoz a kezdemenyezést, es a 40. percben növelte elő­nyét. Ismét, Palkovics jeleske­dett. Elhúzott a menteni akaró Lipök mellett, és könnyedén lőtt a kapuba. 2-0. A szünet után sem változott a játék képe. A vendégcsapat magabiztosan tartotta előnyét, a böszörményiek elképzelés nél­kül, szétesően futballoztak. A 85. percben növelte előnyét, újabb gólt Szerzett a Papp J. SE. Farkas szabadrúgását Kvasz­ta nagy erővel vágta a kapu közepébe. 3-0. Egységes csapatjátékkal ilyen arányban is megérdemelten nyert a vendégcsapat. Érett, taktikus játékuk ellen a hazaiak­nak nem volt ellenszerük. A honvédcsapat játékosai sokat mozogtak, fölényt harcoltak ki a középpályán, csatáraik pedig sorra dolgozták ki a veszélyes helyzeteket. összességében a minden csapatrészében jobb Papp J. SE megérdemelten jutott idei első idegenbeli győzelméhez. Jó: Palkovics (a mezőny legjobbja), Maksz.in, Babosán, Kapus. * Az NB II. Keleti csoportjának további eredményei: H. Asztalos J. SE—Nagybátony 1-0; Debrece­ni Universitas—Salgótarjáni TC 1-1; Debreceni Kinizsi—Szolnoki MÁV MTE 4-3; Lehel SC—Hód­mezővásárhely 0-0; Karcag— Szarvas 2-1; Gyula—Eger SE 4-2. VB n. Keleti csoport 1. Ózd 13 7 3 3 22-12 17 2. Salgótarján 13 7 3 3 19-11 17 3. Eger 13 7 3 3 22-17 17 4. Gyöngyös 13 7 3 3 15-12 17 5. Szolnok 13 7 2 4 24-19 16 6. Hódmezőv. 13 6 2 5 14-10 14 7. Asztalos SE 13 6 4 4 16-13 14 8. Szarvas 13 5 4 4 12-11 14 9. Gyula \ 13 4 6 3 15-15 14 10. D. Kinizsi 13 6 2 5 20-21 14 11. N.-bátony 13 5 3 5 18-15 13 12. Szabó L. SE 13 4 5 4 15-13 13, 13. Papp J. SE 13 4 5 4 22-21 13 14. MVSC 13 4 3 6 21-23 11 15. Lehel SC 13 3 5 5 12-14 11 16. DUSE 13 3 4 6 16-17 10 17. Karcag 13 4 2 7 16-24 10 18. K.-barcika 13 3 3 7 15-23 9 19. B. Volán 13 1 6 6 12-22 8 20. Hajdúbösz. 13 2 4 7 5-28 8 H. S/.ABÖ L. SE—KVSE 4-1 (1-1) 1980. október 28« kedd A nap kelte: 6.22; nyugta: 16.33 orakor A hold kelte: 20.38; nyugta: 11.21 orakor Névnap: Simon Évforduló ________ H etvenöt évvel ezelőtt, 1905. Oktober 2S-an született, és fiatalon, 1944 végén, a nyilasok rémuralma idején fejezte be életét Dallos Ida kommunista textilmunkás, a magyar kom­munista mozgalom nagyszerű harcosa. Időjárás---------­V árható időjárás ma estig: az északi országrészben időn­ként megnövekvő felhőzet, csapadék nélkül. Máshol jobbára derült idő. Hajnalra iöbbfelé köd. Napközben időnként kissé élénk délnyugati szél. Várható legmagasabb nappali hőmér­séklet: 12 és 17 fok között. — A Centrozap lengyel kül­kereskedelmi vállalat és az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület ren­dezésében számoltak be len­gyel szakemberek, tegnap a Technika Házában öntödéik korszerűsítéséről. öntvény­tisztító berendezések, olvasz­tóművek gyártásáról és a magyar szakemberek számá­ra különösen fontos témáról: az elhasználódott öntödei ho­mok újrafelhasználási lehető­ségeiről. — Az ország első „Tisztasági őrség” úttörőszobájában (Mis­kolc II-, Avas-dél, Oszip Ist­ván a. 12.) október 30-án, csütörtökön este 6 órakor, a Magyar Üttörők Szövetsége Miskolc városi elnöksége ren­dezésében, színes diafilmet vetítenek Cooper: Börharis- nya címmel. Utána Hoíi- kabaré következik, majd ze­nés összeállítás zárja a mű­sort. Műsorvezető: Havasi Pál. — Baló Györgynek, a Ma­gyar Televízió külpolitikai szerkesztősége helyettes ve­zetőjének ma estére, a Rónai Sándor Művelődési Központ­ba tervezett tájékoztatóját —■ külföldi útja miatt — későb­bi időpontra halasztották­— Somoskőújfalu belterüle­tén Gáncs József 27 eves gépkocsivezető. helyi la­kos, az általa vezetett ra­kodógéppel egy emelkedőn visszacsúszott, és egy 4 mé­ter mély árokba zuhant. A baleset következtében Gáncs a lielyszínen meghalt, utasa súlyos sérülést szenvedett. — A miskolci pártvezetősé­gei; és -alapszervezetek: mint­egy (500 titkára részére négy­napos továbbképző tanfolyam kezdődött tegnap, a megyei pártszékházban, amelyen fel­dolgozzák a XII. kongresszus határozatait és megbeszélik a pártszervezetek legfontosabb tennivalóit. — Gödre belterületén egy személygépkocsi elütötte az úttesten átszaladó Sedény Attila kétéves kisfiút, aki a kórházba szállítás közben meghalt. A vizsgálat eddigi megállapítása szerint a gyer­mek a már féktávolságon belül levő gépkocsi elé lé­pett. — A totó 43. heti eredményei: 1, x, x, 1, 1, 1, X, x, 2, 2, X, 2, x, és a +l-es x. A Sport- fogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 43. heti eredmények a - következők: 13+1 találatos. szelvény 3 da­rab akadt. Nyereményük egyenként 826 699 forint. 13 találatot 4 fogadó ért el. Nye­reményük egyenként 446 861 forint 12 találatot 125 fogadó ért el. Nyereményük egyen­ként 9533 forint. 11 találata 1678 fogadónak volt. Nyere­ményük egyenként 710 fo­rint. 10 találata 13 129 foga­dónak volt. Nyereményük egyenként 136 forint — A Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsa Péter János­nak. az országgyűlés alelnö- kének kiemelkedő közéleti tevékenysége elismeréseként, 70. születésnapja alkalmából a Munka Vörös Zászló Ér­demrendje kitüntetést ado­mányozta. A kitüntetést Lo- sonczi Pál, az Elnöki Tanács elnöke adta át hétfőn. Jelen volt az eseményen Apró An­tal, az országgyűlés elnöke és Rácz Sándor, az MSZMP Központi Bizottságának osz­tályvezetője. — Veszprémből és a környék településeiről vasárnap dél­előtt több száz diák és if­júmunkás emlékmenetben vonult S zen tkirálysza'Md.iá­ra, a mártírhalált halt Rád-, nóti Miklós költő életének egyik utolsó állomáshelyére. A költő 1944 októberének végén innen indult el a fa­siszták iÚtal meggyötört mun­kaszolgálatosokkal együtt a Győr megyei Abdára. — Vasárnap Debrecenben koszorúzással, hagyatéki .ki­állítás megnyitásával és a kiváló szobrászművész két szobrának felavatásával em­lékeztek a város szülöttére, Medgyessy Ferencre. születé­sének 100. évfordulója alkal­mából. — A magyar és a francia ér­telmiség történetét; elem­iák azon a nemzetközi tudo­mányos konferencián, amely vasárnap kezdte meg mun­káját Mátrafüreden. A ta­nácskozáson részt, vevő ma­gyal- és francia tudósok há­rom napon át áttekintik a két ország értelmiségének történeti alakulását, kap­csolatait a tizenharmadik századtól egészen napjainkig. — Nemzetközi szakmunkás­tanuló-verseny és ifjúsági találkozó kezdődött tegnap Debrecenben, a Magyar Gör­dülőcsapágy Művekben, öt szocialista ország — Bulgá­ria, Csehszlovákia, Lengyel- ország, Magyarország és az NDK — csapágygyárainak: legképzettebb ‘ leendő szak­munkásai mérik össze elmé­leti és gyakorlati tudásukat esztergályos, lakatos és ma­rós szakmákban. — Mikroprocesszor '80 cím­mel elektronikai szemináriu­mot rendeznek november 3 —5. között Győrött — tájé­koztatták a sajtó munkatár­sait tegnap a Technika Há­zában. Az MTESZ-rendez- vény célja az, hogy a jövő­ben a népgazdaság kiemelt feladatai között szereplő elektromkaipari fejlesztés le­hetőségeit elemezzék az ipar­ágban dolgozó szakemberek.' — Kisbér külterületén Let*-' ti Sándor Ferenc 33 éves termelési egységvezető, ko­máromi lakos személygépko­csijával elütötte az előtte ha­ladó Mihályi Vince 41 éves, segédmunkás, jászapáti tit­kost,, aki a kórházba szállttá* után meghalt.