Észak-Magyarország, 1980. augusztus (36. évfolyam, 179-204. szám)

1980-08-05 / 182. szám

1980. augusztus 5., kedd ESZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT Itefl SPORT m Ü SPORT k a .. SS Megyei bajnokság Miskolci Üveggyár— MRMTE 1-3 (0-0). Miskolc. 200 nezó. Ve­zette: Nagy M. Üveggyár; Szu- lcup — Szilágyi. Havasi. Roz­inán. Gyüre, Adorján. Kereese- nyi, Fekete. Rodnár IN. (Sarka- rii). Turóczi. Bodnár II. (Major). Edző: Fischer Ferenc. MEMTK: Bancska — Térjék, lgiai. Ko­csis. Csor\ó. Beregszászi, Botos, Palasthy, Fodor. Pallai. Kardi­nál. Edző: Csányi József. Gl.: Rozman. illetve Faltai (2). Kar- dinal. Jók: Gytlre, Turóczi, il­letve lgiai, Csonó. Pallai. Ifi: 1- 4. H. Trencscnyi SE—Olefin • SC 2- 0 (1-0). Szentistvan. 400 néző. vezette; Pec/c. H. Trencsényi: Rorbély — File. Simon. Gácsi. Kovács (Faggyas) Tóth. Kerek. Kassai (Kocsmárszki). Baracsi, Magyar, Nagy I Edzó: Neuschcl Karoly. Olefin SC*: Bodolai — Sztankó. Berki. Kovács. Van- czo. Rácz. Bartók (Máté). Né­meth. Kocsis. Horváth. Győri. Edző: Szabó Béla. Gl.: Kerek (2). Jók: Simon. Gácsi. Tóth, Kerek, ill. Bodolai. Berki, Ko­vács. Alsózsolra—Sajóbábony 1-2 (0-0). Sajólád. 400 néző. Vezette: Lója I- Alsózsolca: Fes,;s —Sza­bó.. Tóth. Veres Orosz. Ferencz. Mlinarcsik. Szekeres, Derecskéi, Csősz (Lóczi). Kalász. Edző: Ver­tig József. Sajobabony: Gyovai — Guba. Nyitral, Jónás. Rozsa. Tóth 1.. Gyarmati Toth II.. Hajdú (Molnár). Toth III.. Sza­bó. Edző: Penderik György. Gl.: Orosz. ill. Szabó (2) Jók: Tóth. Ferencz. Szekeres, Derecskéi, ill. Gyovai. Rozsa. Szabó. Ifi: 1-4. Rudabanya—Borsodi -Bányász 2-1 (0-0). Rudabanya. 200 nezó. Vezette: Bodnar. Rudabanya: Szabó — Deaki. Sütő, Molnár. Garam, Jaro. Tires. Mikszlai. Szalkő (Tóth J.), Kiss, Karcza- pi. Edző: Bartha Géza. Borsodi Bányász, Kasza — Benko. Ko- pa. Székely, Tárnál. Boczki (Tö­rök). Labancz. Oldal. Pécs, Plo- tár TI., István (Berki). Ed­zó: Ferencz József. Gl.: Kar- czagi. Miksztai. illetve Járó (ön­gól). Jök: Deáki. Karezagi Sü­tő. Molnár, illetve Labancz, Ol­dal. Kopa. Ifi: 0-7. Mákvöl gy i Bányász—-Edclcny 2- 2 (t-0). Alberttelcp. 600 néző. Vezette: Juhász S. Makvölgy: Birkas — Pékár. Ködmön. Bé­res. Juhász Varbalics. Bálint (Mitro). Szálkái Ungvári. Faze­kas. Orbán (Barnóczki). Edző: Pal Janos. Edeleny: Banga —■ Turcsik. Makróczi. Farkas. Kom- lesi. Molnár Kendi. Pal. Major, Nemeth (Geber II.). Szűcs. Ed­ző: Hajas Imre. Gl.: Ködmön. Barnóczki. illetve Molnár (2). Jók: Fazekas. Ködmön, Varba­lics. illetve Farkas, Molnár. Makróczi. Ifi: 3-0. Tállva—Hejöcsaba 3-3 (2-0). Tállya. 400 néző. Vezette: Zvo- lenszki. Tállyá: Bandura —Gri- bovszki. Balogh. Kosovics, Po­zsonyi. Pekó II., Magyar. Bá- nyiczki, Spéder. Tilger. Szabó (Nyíri). Edző: dr. Sója Szabolcs. Hejöcsaba: Grolniusz — Borsos. Nagy J.. Szobonya. Bertako- vics. Nagy A. Dulibán (Pász­tor). Zsamba. Kéri. Jáger. Asz- szony. Edző: Sáfrány István. Gl.: Szabó (2). Banyiczki. ilJ. Szobonya. Asszony, Jáger. Jók: Szabó. Bányiczki. Balogh. ill. Szobonya, Nagy J.. Jager. Ifi: 3- 2. r Putnok—Királd 0-4 (0-2). Put­nok. 500 néző. Vez.: Czirba, Put­nok: Kuis — Vass. Csonka. Mun­kácsi. Kubink-a. Vincze, Bcreczk.i. Kardinal. Horváth. Lezák, Szarka. Edző: Szurdokl István. Királd: Barczi — Kovács. Tőke, Farkas, Kriston (Puskó). Boda. Debre­ceni (Paulovics). Szalmási. Birk. Bálint Varga. Edző: Békési György. Gl.: Bálint (3). Szalmá­st. Jó: Kubinka Vincze. Lezák. illetve Bálint (a mezönv legjobb­ja). Farkas, Barczj. Ifi: 0-1. Tokaj—Szuha völgy 1-4 (1-1). Tokaj 400 néző. Vezette: Vi- rágh. Tokaj: Kék — Gönczi. Kovács. Vadász, Réti. Nyitrai. Lakatos. Mudri. Boros. Hideg. Bernáth. Edző; Szekésházi Zsolt. Szuhovölgy: Salamon -- Sziráez- ki Plotár L.. Skarán. Juhász. Hajdú S zalai. Fazekas. Létal. Klem. Feledi. Edző: Sziráczki József. Gl.: Boros, illetve Klem (2). Létat. Feledi. Jók: Boros. Hideg, illetve Klem. Salamon. Előtár Feledi Sziráczki. Ifi: 0-7. A Borsodnádasd—Mezőkövesdi Mse mérkőzést augusztus 6-án játsszák. A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. Királd 1 1 — — 4.0 2 2. Szuhavölgy 1 l — — 4-1 2 3. MEMTE 1 1 — — 3-1 2 4. Trencscnyi SE l 1 — — 2-0 2 5. Sajóbábony 1 I — — 2-1 2 Rudabanya 1 1 — — 2-1 2 7. Hejöcsaba 1 — 1 — 3-3 1 Tállva 1 — i — 3-3 1 n Fdclény 1 — 1 — 2-2 1 i«. Mékvölgv t — 1 — 2-2 1 u. Borsodnádasd — — — — — — Mezőkövesd — — — — — — 13. Alsózsolca 1 — — 1 1-2 0 B. Bányász l — — 1 1-2 0 15, M. Uverrtrvár 1 — — 1 1-3 0 16. Olefin SC 1 — — 1 0-2 0 17. Tokaj 1 — — 1 1-4 0 tt. Putnok 1 — — 1 0-4 0 Labdarúgás, NB BORSODI VOLÁN— H. SZABÓ L. SE 1-0 (1-0) Pereces-Erenyö, 500 néző. Vezette: Király. B. Volán: Kiss — Szanvó, Lugosi, Körösi. Previtzer — Miklós. Varga (Szilágyi), Gal­lé — Babus, Csányi, Orlócz- ki (Bujdos). Edző: Balázs András. Cseppnyi megilletödöttség nélkül kezdtek a hazaiak és próbálkozásaikat már a 7. percben siker koronázta. .Jobb oldali szöglet után Bábu a nyolc méterről élesen fejelt a jobb alsó sarokba. 1-0. Ezt követően is a Volán maradt támadásban, de a vendégek­nek is akadtak helyzeteik. A 12. percben Nagy iramodott meg, egymás után cselezte ki a védőket, de 13 méterről a bal kapufát találta el. Utá­na Silye közeli fejesét tette ártalmatlanná nagy bravúr­ral Kiss. A 32. percben ismét Babus előtt adódott gólszer­zési lehetőség, de közelről fölé fejelt. A hajrában a vendégek mindent egy lapra tettek fel, szinte állandóan a Volán térfelén folyt a játék, de nem sikerült egyenlíteniük. Hármon egy ellen . .. Ezúttal a mezőtúri védő lett a győztes a három Volán-támadóval vívott harcban. Fotó: Temesi L. Meglepően bátor támadó­játékkal mutatkozott be az újonc Borsodi Volán. Amíg erővel bírták, nem is volt semmi baj. megérdemelten jutottak vezetéshez. A szü­net után azonban követke­zett a holtpont, amikor a jobb kondícióban levő me­zőtúri együttes nyomasztó mezőny fölényt harcolt ki. Helyzetek sokaságát terem­tették. de rendre elpuskáz­ták a lehetőségeket. A har­cos felfogású, küzdő modor­ban játszó Volán rászolgált a győzelemre, de az igazság­hoz tartozik, hogy a Szabó L. SE közel állt az egyik pont megszerzéséhez. Jók: Kiss, Lugosi. Babus. D. L. GYÖNGYÖS—H. rAPI* .1. SE 3-3 (2-1) Hejöcsaba. 800 néző. Vezette: Koroknak H. Papp J. SE: Gulyás — Dalnoki-. Babcsány, Bodolai. Makszin — Tóth 2(Kapus, a 69. percben). Palkovics. Földhá- zá — Kvaszta. Munkácsi (Czék- mán. a 46. percben), Farkas I. Edző: Vágó György. A 12. percben Kvaszta remek labdát ..talalt” Munkácsi elé. a közepcsatar 14 méterről lőtt. Kovács azonban bravúrral szög­letre mentett. A , 22 percben vezetést szerzett a vendégcsapat Jobb oldali szöglet után a labda lepattant védőkről. Törő j.ó- kor érkezett es 8 méterről a jobb also sarokba bombázott. l :0. Négy perccel később ismét a ha­zaiak kapujában tancolt a lab­da. Vágó bal oldali szögletét a berobbanó Pörögi a jobb felső sarokba tejelte. 2:0. A 44. perc­ben Földházi, majd Farkas I. lőtt kapura, a gyöngyösiek ka­pusa azonban mindkétszer bra­vúrral hárított. A 45. percben Fnldházi jobb oldali szöglete érintés nélkül jutott a vendé­gek kapujába, 2:i. A 47. percben Földházi sza­badrúgása Czékmán elé került. •Eger. 2<HH) nezó. Vezette: Mo­hácsi. UKSE: Fekete — Bakos, Bíró, Fükó, Madaras/. — Varga (Kiss), Ligeti. BacsKai II. (feipos) — Bácskái I.. Utassy, Dudás. Ed­ző: Paliagi Robert. Kezdés után azonnal a ven­degek lendültek tamadasba. Okosan, taktikusan tördelték szét az egri támadásokat es gyorsan mentek at ellenakciók ve/.eiesé- bc. Nagy harc bontakozott ki a középpályán, a kapuk az. első fel oraban csak elvetve kerül­tek veszélybe. A 32. percben aaan megtört a jég. vezetés­hez jutott a vendégcsapat. Utassy a jobb oldalon húzott el. pontosan adott középre es Dudás közelről a halóba talalt. 1-0. A félidő hátralevő részében is inkább az ózdiak kezdemé­nyeztek. az. egriek csak a 16- osig jutottak el. A szünet után valamelyest, esett a játék színvonala es az iram is- hagyott kívánnivalót maga után. A 60. percben Dudás a bal oldalról iveit kózepre. az egri kapus rosszul mozdult ki Karcag, 3500 néző. Vezette: Dí­vj nyi. MYSC: Kun — G.vöngyüsi I., Locher, Gergely. Bukovenszki II. — Leiszt. Bukovenszki I.. Zsíros (Gyöngyösi 11.) — Liptak. Kiss. Török. Edző: Krompaszki Gyula. Igen élénk érdeklődés nyilvá­nult meg Karcagon a találkozó iránt. A hazaiak szempontjából igen rosszul kezdődött a mér­kőzés, ugyanis már az első percben vezetésre tett szert a miskolci gárda. Jobb oldaii tá­madás végén Kiss elé került a labda, aki 14 méterről lőtt a há­lóba 1-0. A gyorsan bekapott gól nem törte le a hazaiakat, akik nagy rohamozásba kezdtek. A 31. percben Hernádi beívelé­sét Tass! csúsztatott fejessel to­vábbította a kapuba. 1-1. Ezután kiegyenlített játék folyt a pá* lyán. enyhe karcagi fölény je­gyében. A 44. percben korsze­rű hazai támadás után Petró kapott labdát és a középpályás a tehetetlen Kun mellett meg­szerezte csapatának a vezetést. 1-2. A szünet után n vasutasok vették át az irányítást, többet A csereként beállt játékos kö­zepre iveit, a labda lepattant a \ edókrol es Földházi 6 méterről a jobb ielső sarokba bombá­zol*,. 2:2. Három perccel később a vezetest is megszerezte a Papp j. se. Kvaszta sorra csele ki a gyöngyösi védőket, majd öt méterről, ballal a kapu kö­zepebe gurított, 2:3. A 65. perc­ben Gombos már csak Gulyás­sal állt szentben, de a kapusba lőtt. A 73. percben Gombos 25 méteres szabadrúgása a hal fel­ső sarokban kötött ki. 3:3. Az első félidőben a hazaiak irányítottak, de a vendégcsap; szerezte a gólokat. A szünet után a Papp J. SE gyorsan for­dítani tudott és úgy tunt. hogy biztos győzelmet arat. A hon­védcsapat. azonban átengedte a kezdeményezést a gyöngyösiek­nek. akik éltek is a lehetőség­gel. Veszélyes támadásokat ve­zettek es megérdemelten jutot­tak a/ egyik bajnoki ponthoz. A közepes Iramú és színvonalú találkozón a Panp J. SE védel­me gyengélkedett.. Jó: Föld­házi. Palkovics. Kvaszta. K. T. és Bácskái 1. higgadtan fejel­hetett a halóba. 2-0. A biztos vezetés tudatában szervezetten es íegyei meze Len játszott az ózdi csapat, és növelhette volna elő­nyét. de Utassy. majd pedig Li­geti egyaránt clhioaztak gól- szerzési lehetőségüket. A 77. percben bal oldaii beívelést kö­vetően Eégyvcrneki < lé került a labda, aki közelről bombázott a hálóba. 2-1. A találkozó hátra­levő idejében a hazaiak mindent elkövettek az egyenlítő gól meg­szerzése érdekében, de az ózdi védők mindig jól leptek közbe, es tisztázni tudtak. Nagyszerűen rajtolt az ózdi együttes a bajnokságban. Keve­sen gondoltak arra. hogy az oroszlanbarlangkent emleget eit egri pályáról két ponttal a tar­solyukban távoznak. Győzelmü­ket elsősorban kapu előtti hatá­rozottságuknak köszönhetik, de a látottak alapján akár na­gyobb arányban is nyerhettek volna. Jók; Fekete, Ligeti. Du­dás. V. z. birtokolták a labdát és veszé­lyes akciókkal piobalko/.lak. A 61. percben Kiss nagyszerűen felismerte a lehetőséget e.s a bi­zonytalankodó karcagi vedók között is a hálóba talalt. 2-2. Ezt követően nagy harc indult meg a győztes gólért, egyre jobban kidomborodott a miskol­ci együttes nagyobb tudasa és á befejezés előtt hét perccel megszerezték a győztes gólt. A karcagi védők a 16-os előtt sza­bálytalanul szerelték Gyöngyösi n-t, a megítélt szabadrúgást Kiss a sorfal fölött, nagy erő­vel a hálóba lőtte. 3-2. Küzdelmes, változatos és he­lyenként színvonalas mérkőzést láthattak a szurkolók. A gyor­san megszerzett vezetést kőve­tően túlságosan magabiztossá váltak a vasutas védők és fi­gyelmetlenségeiket jól kihasz­nálták a hazaiak. A szünet után erősített a vasutas gárda, és el­sősorban Kiss nagyszerű helyzet- felismerő kéoességének köszön­hetően képesek voltak a fordí­tásra. Jók: Kiss (a mezönv leg­jobbja). Gyöngyösi L. Buko- venszld n,. Török. SZOLNOK— KAZINCBARCIKA 2-1 (2-0) Szolnok. 2500 nezó. Vezette: Hartmann. KVSE: Fii lop — Farkas. Tóth. Helgen. Fodor — Petrovics. Kal­man. Majoros (Tamás) — Kole- szárik. Groimusz. Szép. Edző: Szentmarjai Tibor. Azonnal a hazaiak léptek fel támadólap pontos adogatasokkal közelítettek meg a Vegyész k«- puját. Kísérletezesükét a 10. perc­ben siker korona, ta. Szatmári a bal oldalon futott el. beadását Kántor öt méterről a kapu bal oldalába sodorta. 1-0. Ezután a Vegyész ki támad ott es ellenak­ciókkal próbálkozott. Előbb Pet­rov ies lövését fogta meg Par­tos. majd Groimusz labdáját tet­te ártalmatlanná. A 25 perc­ben mar másodszor rezdült l*ú- iöp hálója. Szatmári a Násztól visszakapott labdával tisztén tört kapura és 8 méterről hatalmas erővel bombázott a léc a la. 2-0. A felidő hátralevő részében me­zőnyjáték folyt a pályán, de a csapatok tudománya csak a 16- osig tartott. A második félidőben a Vegyész kezdett jobban, egyre többet bir­tokoltak a labdái es fokozatosan fölénybe kerültek. Foglalkoztat­ták a szélsőket, do a befejezé­sek jó ideig nem sikerültek. A 70. percben szabadrúgáshoz jutott a KVSE. Groimusz 17 mé­terről a jobb oldali léc mellett a hálóba nyeste a la belát. 2-1. A hajrában nagy erővel roha­mozott a kék-sárga együttes. * de a szolnoki védelem jól verte vissza az akciókat.. Ügy kezdődött a mérkőzés, hogy a hazaiak magabiztos já­tékkal sima győzelmet aratnak. A Vegyész elkövette azt a hi­bát. hogy túlságosan tisztelte el­lenfelét. és mire felébredtek, mar két goi volt a hátrányuk. A szünet után ritmust váltott a barcikai garda, áttette az irányí­tást. nagy fölénybe is került.' de erejéből csak a szépítő gól megszer/.ésere futotta. Jók: Fo­dor. Petrovics, Kálmán. ★ Az NB II. Keleti csoportjának további eredményei: Debreceni Kinizsi—Lehel SC 1-0 (0-0) Szarvas—Debreceni USE 3-0 (1-0) Nagybátony—HODGEP i-o (i-0i Gyula—H. Asztalos SE 1-1. (1-0) Salgótarján—Hajdúböszörmény 4-1 (1-0) NB 11. KELETI CSOPORT 1. Salgótarján 1 1 _ _ 4-1 2 2. Szarvas 1 1 — — 3-0 •i 3. Miskolci VSC 1 1 — — 3-2 2 4. O/.d 1 1 — — 2-1 2 Szolnok 1 1 — — 2-1 *» 6. B. Volán 1 1 — — 1-0 2 D. Kinizsi 1 l — — 1-0 2 Nagybátony 1 1 — — 1-0 2 3. Papp J. SE 1 — 1 — 3-3 1 Gyöngyös 1 — 1 — 3-3 1 11. Gyula 1 — 1 — l-l 1 Asztalos SE 1 — 1 — 1-1 1 13. Karcag 1 — — 1 2-3 0 14. Erci­1 — — 1 1-2 0 Kazincbarcika 1 — — 1 1-2 0 1«. H.-vásárhely 1 — — 1 0-1 0 H. Szabó SE 1 — — 1 0-1 0 lehel SC 1 — — 1 0-1 0 1?. H.. Bocskai 1 — — 1 1-4 0 20. D. Universitas 1 — — 1 0-3 0 ÖZD1 KOHÁSZ—EGER SE 2-1 (1-0) MISKOLCI VSC—KARCAG 3-2 (1-2) Naptár, 1980. augusztus 5., kedd A nap kelte 5.27 — nyugta 20.12 órakor A hold kelte v- — nyugta 15.41 orakor Névnap: Krisztina Évforduló Százharminc evvel ezelőtt, 1850. augusztus 5-én született, és 43 éves korában, 1893-ban hunyt el Guy de Maupassant, a kiváló francia író. a realista novellairás nagy mestere. Időjárás _______ V árható időjárás ma estig:: változóan felhős idő. legfel­jebb néhány helyen záporral, zivatarral, A legmagasabb nappali hőmérséklet 28 és 33 főé között. — A Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsa az első szov­jet—magyar közös űrrepü­lésre való felkészülésben el­ért kiváló eredményeinek el­ismeréseként a Magyar Nép­köztársaság babérkoszorúval ékesített zászlórendje kitün­tetést adományozta Vlagyi­mir Alekszandrovics Dzsani- bekov űrhajós ezredesnek. A kitüntetést Losonczi Pál, az Elnöki Tanács elnöke hét­fon adta át a Parlamentben. A kitüntetés átadásánál je­len volt Korom Mihály, az MSZMP Politikai Bizottsá­gának tagja, a KB titkára. Czinege Lajos honvédelmi miniszter, valamint V. L. Muszatov. a Szovjetunió bu­dapesti nagykövetségének ideiglenes ügyvivője. — Ellenütös kalapácsok gyár­tásának fejlesztését szorgal­mazzák a Diósgyőri Gép­gyárban. Növelik az iit««i energiát, korszerűsítik a ve­zérlést. s a hidromechanikus medvekötésre térnek at. Ez­által lehetőség nyílik arra, hogy jelentősen fokozzák az ellenütös kalapácsok tőkés exportját. — Szerződést írtak alá a Miskolci MEZŐGÉP Vállalat felsőzsolcai gyáregységének képviselői, amelynek értel­mében licencvásárlással úgynevezett F.MU-szivattyu- kat gyártanak majd tőkés exportra. A teljes gyártás a jövő évben kezdődik, s ös­szességében eléri az 1 millió nyugatnémet márka értékét. — A vásárnaptár szerint; au­gusztus 6-án. szerdán, me­gyénk két városában, Mis­kolcon es Sárospatakon ren­deznek országos állat- és ki­rakóvásárt. — Gyógynövények gyűjté­sével, sőt, néhány kiskertben ilyen növények termesztésé­vel is foglalkoznak Mezőkö­vesd környékén. A Mezőkö­vesdi Afész csak az elmúlt hónapban, júliusban 250 ezer forint értékű gyógynövényt vásárolt fel a Herbaria ré­szére. — A totó 31. heti eredmé­nyei: x, 1. 2, 1, x. 1, 1, 2, 2, 1, x, 1, 1, és a +l-es 1. A Sportfogadási és Lottóigaz­gatóság közlése szerint 13+1 és 13 találatos szelvény nem akadt. A nyeremények az il­leték levonása után a kö- vetkezőek: 12 találatos szel­vény 54 darab akadt. Nyere­ményük egyenként 35 847 forint. A II találatos szelvények száma 670. Nye­reményük egyenként 1156 fo­rint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 4940. Nyeremé­nyük egyenként 235 forint. — Több mint 120 ezer forint értékű munkával csatlakoz­tak eddig Sárospatak üze­meinek. gyárainak dolgozói az országosan ismertté vált Sziklai brigád felhívásához, amelyet hazánk felszabadu­lásának 35. évfordulója és a XII. pártkongresszus tiszte­letére indítottak éL — Jól haladnak a hatodik ötéves tervi lakásépítés elő­készületeivel Sárospatakon. A tervidőszakban a Felsza­badulás téri, IV. ütem kere­tében 108 l^kás, a Rákóczi utcán pedig 24 lakás meg­építése és alatta szolgáltató- egységek kialakítása szere­pel, amelynek tervei a kö­zelmúltban készültek el. — Tevékenyen vesznek részt az újítási mozgalomban az Eszakmagyarországi Ve­gyiművek dolgozói. Ebben az év ben eddig közel száz újítási javaslat érkezett be elbírálásra, amelynek beve­zetésével mintegy 14 millió forintot takarítanak meg a gyárban. — Vasárnap megérkezett az utolsó váltás a somogyi épí­tőtáborokba. A Siófoki Álla­mi Gazdaság központi és al- sótekeresi táborát több mint félezer. Vas és Komárom me­gyei középiskolás diák, míg a Balatonboglári Állami Gaz­daság bogiári és lengyeltóti táborát ötszáz fővárosi és Szabolcs megyei fiatal vette birtokába. A hétfőn kezdődött kéthetes turnus alatt a diá­kokra nagy feladat vár: mindkét gazdaságban beérett a kajszi- és az őszibarack, s ennek betakarításához kelle­nek a szorgos kezek. A sze­dés mellett a válogatásban es csomagolásban is részt vesznek. — Értékelték a brigádok ed­dig végzett munkáját a kö­zelmúltban a Tiszai Veg.vi- kombinatban. A félévi mun­kák értékelése és összesíté­se után. a legjobb eredményt elért tíz szocialista brigádot kongresszusi vándorzászlóval jutalmaznak meg. — Tízezer tonnás léüzem épí­tését. határozta el a Borsodi Gyümölcstermesztési Rend­szer igazgatósága, hogy a taggazdaságokban felhalmo­zódó ipari minőségű alma és körié feldolgozása, értékesí­tése az eddiginél kedvezőbb körülmények között történ­hessék. Az üzem építését a következő évben megkezdik, s a tervek- szerint 1982-ben üzembe is helyezik. — Iszapkeverö és fertőtle­nítőberendezést készített tár­sadalmi munkában a Dunai Vasmű hideghengerműi hen­gersorüzeme a harkányi mozgássérülteket utókezelő intézet számára. Az új gép az iszap keverésén kívül — forró gőz segítségével — el­végzi a csírátlanítást is. és 65—70 fok melegen tartja az iszapot. A berendezés nagy segítség a harkányi gyógy­fürdőnek. mivel iszankeve- röjük elavult és sem megja­vítására. sem új berendezés vásárlására nem volt mód­juk. A dunaújvárosi henger­sorüzem öt szocialista bri­gádjának .96 dolgozója, több mint 3 ezer óra társadalmi munkával készítette el az új iszapkeverőt.