Észak-Magyarország, 1980. április (36. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-29 / 99. szám

1980. április 29., kedd £S£AK*MAGYARORSZÁG 7 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Megyei bajnokság Hcjocsaba—Treiicsényi SE 2:0 (2:0). Hejőcsaba, 400 néző. V.: Lenárt. Hejőcsaba: Török — Kiss, Nagy I. Kecskés. Nagy II. (Dávid). Vodieska (Szobo- nya), Szabó U.. Jäger, Krisz­tián, Daliban. Asszony. Edző: Penderik György. Trencsényj SE: Borbély (Szakos)« — Filc. Baracsi, Gálcsi. Budai, Tóth, Kassai. (Nagy I.), Varga 1.. Földi. Nagy II., Veres. Edző: Neuschel Károly. Gl.: Nagy II., Krisztián. Jók: Nagy I.’ Szabó Ti.. Dullban. illetve Varga 1.. Földi, Baracsi. Ifi: 0:3. Elles—Szuhavölgy 0:2 (0:2). F.ncs, 800 néző. V.: Krajnyák. Enes: Nugy — Zeher. Dudás. Trombitás. Uudak Konkoly (Firkala), Babik. Lévai, Hor­vátit SVak (Lengyel), Kovács. Edző: Szántó Ferenc. Szuha- vólgy: Salamon — Sziráczki, Csömör. Rimaszéki. Juhász, Fa­zekas. Marezinaskó. Lévai. Plo- tur 1. Klem. Szalui. Edzö:Mar- ezmasko József. Gl.: Plotár 1.. S/.ulai. Jók; Dudás, illetve Csö­mör. Plotár l.. Lévai. Ifi: 0:1. lludabáuyu—Miskolci Üveg­gyár 2:2 (2:2). Rudabánya. 200 nezö. V.: Nagy J. Rudabánya: Szabó (Berlinszki) — Deáki, Sü­tő. Garam, Molnár. Fecske, Já­ró, (Ivarezagi). Tóth J.. Kiss, S'.alkó, Tóth H. Edző: Bartha Géza. M. Üveggyár: Gyovai — Major. Bodnár. Gyüré. Adorján (Szabó), Bihari. Kozmán. Kere- esenyi, Bodnár 11. (Fonó). Bod­nar 111., Hojnyak. Edző: Fischer Ferenc. Gl.: Kiss. Deaki, illet­ve Kcreesényi, Major. Jók: Mol­nár. Kiss. illetve Bihari, Hoj­nyak Kerecsényi. Ili: 3:0. Királd—Mezőkövesdi MSE 2:2 (2:1). Királd. 300 néző. V.: Da- <ra*ó. Királd: Barozi — Kovács, Tdkc. Farkas, Puskó. Varga, S/.almasi (Debreczeni). Uthy, Dobos (Botla J.). Balint. Birk. Edző: Széles István. MMSE: Hócza — Porács. Pál. Jablon- kai. Bukta. Pazmándy, Varga E. Varga II. (Varga III.). Adam 1.. , Hajdú, Adam Gy. Edzó: An­tal Ferenc. Gl.: Bálint (2), il­letve Bukta. Varga II. Jók: Barczt, Puskó, Balint, illetve Bukta. Pál. Hajdú. Ifi: 2:2. Sajobaboity—Tállya 2:1 (2:0). Sajobabony. 300 nezó. V.: Var­ga J. S.-babony: Beeza — Kál­mán, Nyitrai. Jónás, Tóth, Plopp (Guba), Varga. Kiss, Ráduly, Rozsa (Szeműn), Somogyi. Ed­ző: Filetóth László. Tállya: Ban­dura — Gribovszki. dr. Rutt- kai. Sidlovics, Balogh. Hórász, Pekó. Banyiezld (Poronyi), Njd- rj Pócs. Spéder. Gl.*. Kiss, So- .rrjogyi, illetve Póés. Jók: Jo- 'riusy Tóth, Ráduly, Somogyi, il­letve dr. Ruttkai, Pekó, Pócs. Ifi:' 6:1. Borsodi Volán—MÉMTK 0:3 (0:0). Miskolc-Pereces. 500 ne­zó. V.: Bo/.sik. B. Volán-. Kiss — Egerszegl. Körösi. Miklós, Prévitzer. Lugosi. Szilágyi. Kő­halmi (Varga). Babus (Tóth), Galló. Orlóczki. Edző: Baiazs András. MEMTE: Baricska — Iglai, Demeter. Kocsis, Csorió. Dpbolán. Siffman. Petercsák, Soós (Elias). Pallai. Kardinál (Varga). Edző: Csónyi József. Gl.: Kardinál. Varga. Jók: Mik­lós. Previtzer. Illetve Demeter. Kocsis. Kardinál. Ifi; 0:4. Borsodi Bányász—Sátoraljaúj­hely 2:i (1:0). Sajószentpéter. JüOO néző. V.: Sulyok. B. Bá­nyász: Kasza —- Szabó, Palá- gyi. Sebők. Tárnái. Boezki. La- bancz, Kopa (Nikházi), Kovács 11.. székely (Szimcsák), Csányi. Edző: Ferencz József. S.-újhely: Vakles — Berta. Csongrádi. Fe­dor. Nagy. Perecsi. Petri, Sütő. Gáspár, Oldal. Zsófi. Edző : Már­ton József. Gl.: Kovács H., Boezki. illetve Zsófi. Jók: Pa- lagyi, Sebök. Boezki. Illetve Vak les (a mezőny legjobbja). Csongrádi, Fedor. Alsózsolca—Kdclény 1:0 (0:0). Alsózsolca. 400 néző. V.: Nagy 11 Alsózsolca: Fésűs — Szeke­res. Bodnár. Derecskéi. Orosz, Ferencz. Kalász (Makler). Tóth, Csősz (Veres). Fábián. Lóczi. Edző; Szamosi Ferenc. Edelény: Banga — Turcsik. Makróezl. Kó­lái. Geber s.. Drótos I.. Major. Drótos II.. Németh. Pál. Gébet* J. Edző: Hajas Imre. Gl.: Orosz, .luk: Bodnár. Ferencz. illetve Makróc/i, Kólái. Ifi: 4:1. SÜMSE—-JBorsudnádasd 2:1 (1:0). Sajószentpéter. 200 néző. V.: Fodor. SÜMSE: Gore — Deme- ter. Szabó. Tankó. Kovács. Si­mon. Gond. Üjlakl (Bodnar). Major. Babos (Bódis). Króm- pák. Edző-: Balázsi István. B.- n adasd: Szabó — Koós. Né­meth Holczhauser. Vámos. Zi- mányi, Rapcsolc. Érsek, Vasi. Kasza. Muziltyuk. Edző: Szond­iéi Béla. Gl.: Májer (2). illet­ve Kasza. Jók: Májer. Simon. Góró. illetve Holczhauser, Ka­sza, Vámos. Ifi: 4 :3. megyei bajnokság 1. fe Bányász '.’7 19 3 5 49-23 41 2. MÉMTE 77 I6‘ 7 4 55-28 39 3. B. Volán 77 15 9 3 46-20 39 4. Trcnescnyi 27 13 10 4 45-24 36 r*. Hejőcsaba 27 13 9 5 49-24 35 6. Szuhavölgy 27 II 8 8 47-37 30 7. Rudabanya 75 11 5 11 43-40 27 r. Edéién v 77 7 13 7 27-29 27 •». Sajóbábony 27 7 11 9 34-37 25 10. Alsózsolca .77 10 5 12 30-33 25 11. B.-nariasd 27 8 9 10 37-47 25 12. Királd 77 10 5 12 33-45 25 13. MMSE 27 7 9 11 29-40 23 11. M. Uvcggy. a 11 10 19-30 23 ír,. Tállya 77 8 5 14 33-49 21 16. Encs 27 7 5 15 34-43 19 17. SUM SE 27 6 4 17 26-58 16 K S.-újhely 27 3 3 21 31-55 9 Labdarúgás, NB II. Váratlan eredmények MISKOLCI V SC—SZARVAS 6:1 (3:0) Miskolc. 800 néző. Vezette: Szentkút!. MVSC: SerfözŐ — Krém er. Locher. István. Gergely — Le- iszt. Bukovenszky — Fister, Eg­ri. Kiss. Török. Edző: Krom- paszky Gyula. A kezdés után a vasutasok leptek fel támadólag és határo­zott mezőnyfölénybe kerültek. A 13. percben Török egyedül tör­hetett a kapu felé. de a bal­oldali lécet találta el. Egy perc­cel később azonban megszüle­tett a vezető gól. Török átadá­sát Kiss a ti-es pontnál levet­te. majd jobbal a kimozduló kapus mellett a hálóba gurí­tott. i :0. Ezt követően is terv­szerűbben. ötletesebben szőtték akcióikat a hazaiak. A 35. perc­ben Fister egy jó csel után kö­zépre adott s Leiszt élesen fe­jelt 6 méterről a bal alsó sa­rokba. 2:0. Egy perc sem t$lt el. és már harmadszor rezzent a szarvasi együttes hálója. Fis­ter beadását Kiss kapta, át­emelte Szőkén, majd a kifutó Pocsain. s a labda a kapuban kötött ki. 3:0. A szünet után továbbra is harcosan küzdöttek a vasutasok. A 48. percben Török iramodott meg a bal oldalon, ügyesen ját­szott középre és a jókor érke­ző Egri 6 méterről helyezte a labdát a kapuba, 4:0. Az 34. percben formás baloldali akció végén Egri továbbított a kapu irányába, végüj a labda Fister lábáról jutott a gólvonal mögé. 5:0. Két perccel később szépí­tettek a vendegek. Oraveéz tön be a miskolci 16-oson belülre, amikor a védők akasztottak. A Egri a vasutasok 5. gólját lövi a szarvasiak kapujába Temesi László felvétele megítélt ll-est Rajtár nagy erő­vel a bal felső sarokba lőtte. 5:1. Nem kellett sokat várni a válaszra sem, mert a bl. perc­ben egy Szőkéről lepattanó lab­da pontosan Egri elé került, aki 10 méterről küldte azt a jobb alsó sarokba. 6:1. Egyetlen pillanatig sem for­gott veszélyben a miskolciak győzelme, men a szarvasi gár­da gyengén, enerváltan kísérle­tezett. Ezzel szemben az MVSC egy órán keresztül harcos fel­fogasban játszott, a védők ha­VNIVERblTAS-OLEFIN SC 1 * (*-** Lenin varos, 700 nezó. Vezette: Fekete. Olefin SC: Dohány — Yanczó, Lazár, Derzsenyi, Kovács (Győ­ri) — Belényessi (Sztanko). Ba­tári, Rácz, Tomesz — Berki, Kapus. Edző: Szabó Bela. Máj- a 9. percben vezetésre tehetett, volna szert a hazai együttes. A ltí-oson belül tejel­ni készülő Raczpt kilökték a labda alól. s a játékvezető ha­tározottan a büntetőpontra mu­tatott. A megítélt Ürest Beie- nyessi a jobb oldali kapufára lőtte. Támadásban maradtak a leninvárosiak. A ío. percben Be­lényessi beadását Rácz elöl vág­ták ld a debreceni védők. A17. percben Batári lépett ki közé­pen. erős lövését azonban Me­ző jó érzékkel tisztázta. A 24. percben Belényessitől Kapus kapott jó Labdái, de tí méterről nem helyezte eléggé a lövést, s a kapus mentett. A 30. perc­ben Potyók veszélyeztetett. Do­hány azonban hárított. A 40. percben Lakatos ugrott ki, Van­ezó onfelaidoitoan mentett a gól­vonal elől. A szünet után sem lankadlak a hazaiak. Az 55. percben Ba­tári 16 méterről végezhetett el szabadrúgást, a labda a felső lécén csattant. A meg-megújuló leninvárosi támadások nem jár­tak eredménnyel, viszont a S3, percben jött a hidegzuhany. Lázár szögletre tisztázott. A szögletet Bulla végezte el, s * erősen csáván labdája Dohány kezét is érintve jutott a haló­ba. 0:1. Nagy küzdelmet vívott a két együttes. A hazaiak a találkozó elején elhibázott ll-fes után sem estek kétségbe, lelkesen, harcos felfogásban rohamoztak, s meg­próbálták dűlőre vinni a dol­got. A szervezetten vedekezö debreceniek azonban ügyesen romboltak, s a befejezés előtt jól ^kihasználtak a leninvárosiak egyetlen megingását. Ezzel a vereséggel nagyon nehéz hely­zetbe került az. Olefin SC. Jók: Lázár. Derzsenyi, Rácz. F. M. ÓZDI KOHÁSZ—OROSHÁZA l * fi Orosháza, 1600 néző. Vezettet Hudák. OKSE: Fekete — Fodor. Bíró. Fükő. Madarász — Bakos. Li­geti. Bácskái ti. — Szekula (Csuhány). Utassy. Bácskái I. Edző: Pallagi Róbert. Zuhogó eső. mély. vizes talaj fogadta a csapatokat. A Kohász lépett fel támadólag. A 4. perc­ben Bácskái I. két jó csel után alig lőtt mellé. A II. percben újból Bácskái I. veszély ezt eteti: szabadrúgása megpattant egy védőn, s a labda a kapufát ta­lálta el. Mezőnyjátékkal teltek a percek, enyhe Kohász-fölény jegyében. A vendegek jobban alkalmazkodtak a talajhoz, ügye­sen adogattak:. A 30. percben Szekula indult meg. beadása azonban túlságosan hosszúra si­került. A 42. percben megsze­rezték az o/.diak a győztes gól­jukat. Utassytól Bácskái I. 'kap­ta a labdát, s a csatár a ki­mozduló kapus mellett gurított a hálóba. 1:0. A szünet után is a Kohász játszott jobban, de az oroshá­ziak is nagyobb sebességre kap­csoltak. A 63. percben Frideri- kusz és Bácskái U. csapott ösz- szc a 16-oson belül, a játékve­zető közvetett szabadrúgást ítélt a hazaiak javára. Rozsán íegu- rított labdáját Plástyik a kapu­fára bombázta. Ezután néhány erőtlen hazai akció futott a pá­lyán. de az ózdi vedelem j<5l állt a iában. A hajrában a Ko-> hász is veszélyeztetett. Bácskái T. lőtt közelről elhamarkodottan melle, majd pedig Csuhény az ötösről keresztbe lőtt a kapu előtt. A nehéz. talajon a Kohász ha­mar feltalálta magát. Tetszető­sen futballoztak, s játékuk lel­kesedéssel, harcos szellemmel is párosult. Egy rövid időszakot leszámítva, az ózdiak végig 7b- lényben voltak, irányítottak a mérkőzés folyását, s az 6 aka­ratuk érvényesült. Értékes ide­genbeli győzelem! Jók: Fekete, Bíró. Madarász. Utassy, Bács­kái 1. H. I. GYÖNGYÖS—PAPP J. SE 3:8 (2 :*> Gyöngyös. 1706 néző: Vezette: Strobl. Papp J. SE: Elekes — Dalno­ki. Farkas T.. Konrád, Fodor — Czékmán, Palkovics. Czerva — Kvaszta (Tóth Z.). Tokár. Farkas I. (Kovács). Edző: Vágó György. Jo iramú, küzdelmes, változa­tos mérkőzést hozott a két együttes összecsapása. A hazai­ak léptek fel támadólag, soro­zatos akciókat vezettek a be­szoruló miskolciak kapujára es a 25. percben siker koronázta kísérletezéseiket. Egy szöglet után Elekes pontatlanul öklö­zött. pontosan Szabó elé. aki 8 méterről a léc alá lőtt. 1 :0. A 37. percben növeltek előnyükéi a gyöngyösiek. A iti-oson belül kiugró Szabót Elekes felvágta, s a játékvezető ll-est ítélt. A büntetőt Budai értékesítette, dr Strobj újra rugatla. Budai nagy erővel a jobb sarokba lótl.i’.O. Az első félidő hátralevő vészé­ben mezőnyjáték folyt a pá­lyán. A szünet után egy egészen más felfogásban játszó miskol­ci együttes jött ki a pályára. A 4«. percben golt szereztek. mivel Farkas I.. Kvaszta és Szőke összefutott a ib-o.-on be­lül, a gyöngyösi labdarúgó sza­bálytalankodott, s a játékveze­tő ll-est ítélt. Tokár a kapu jobb oldalúba lőtte a labdát. 2:1. Lendületbe jött a miskolci garda, s a 63. percben egyenlí­tettek. Nagy röviden mentett, a labda Kvaszta elé került, aki a kivetödő kapus mellett a haló­ba lőtt. 2:2. Négy perccel ez­után fordult a kocka, vezetés­hez jutott a Papp J. SE. Far­kas 1. beadását Palkovics mellel levette a védők között, s kö­zelről nem hibázott, A gyöngyösiek mindent elkövettek az egyenlítésért, s a 72. perc­ben ez sikerült is nekik. Gom­bos 14 méterről talalt a hálóba. 3 :8. Színvonalas küzdelmes, igen élvezetes, s fordulatokban gaz­dag mérkőzést vívott a két csa­pat. Nyílt sisakkal támadtak az együttesek, a miskolciak játé­kában több volt az elgondolás, s veszélyesebben építettek fel akcióikat. Igazságos az ered­mény. Jók/ Farkas T.. Czerva, Palkovics. V. Gy. tározottan romboltak, a közép­pályások rengeteget futottak, elöl pedig a támadók szinte minden lehetőséget kihasznál­tak s a vasutasok minden csa­patrészükben jobbnak bizonyul­tak. — attól függetlenül, hogy a vendegek néhány nagy hely­zetet elügyetlenkedtek —, ilyen arányban is rászolgálták a győ­zelemre. Jók: István. Buko­venszky. Kiss, Egri, Török. D. k FTO DGI5P—KAZEV CBAR C1K A 2:0 (2:6) Kazincbarcika. 3006 néző. Ve­zette: Hartmann. KVSE: Fülöp — Kiss S.. Tóth. Helgen. Tamas — Fekete (Ge­re). Kálmán. Majoros t— Kole- szárik, Petrovics, Szemere. Ed­ző: Szentmarjay Tibor. Alig kezdődött el a mérkőzés, máris kétszer a barcikai kapu­ba került a labda, s mindkét esetben a hazai védők jelentős ..közreműködését” használták ki a hódmezővásárhelyi támadók. A 4. percben egy jobboldali be­adásnál Fülöp kiejtette a lab­dái. s a szemfüles Fehér egy csel után közelről a lábak kö­zött lőtte a hálóba. 1:0. A vá­ratlanul kapott gól idegessé tet­te a hazaiakat, ezzel szemben a vendégek higgadtan adogatlak. A 9. percben Pét hő futott el a jobb oldalon, beadását Kiss S. senkitől sem zavartatva a bal alsó sarokba lótte. 2:0 (öngól). A KVSE sokáig nem talált ma­gára. körülményesen adogattak, szinte nem akadt néhány hú­zásból felépülő, gyors ellenak­ciójuk. A szünet után nagyobb lett az iram, s a Vegyész mindem elkövetett az egyenlítés érdeké­ben. Pergőtüzet zúdítottak az ellenfél kapujara. de a vende­gek ..portása” mindig a helyen volt. A szervezetten küzdő hód­mezővásárhelyi védők minden gólszerzési lehetőséget meghiú­sítottak, s az eredni eny nem változott. Váratlan vereseget szenvedeti hazai pályán a KVSE. * ez azért jött igen rosszkor, mert győzelem esetén a Vegyész fel­zárkózhatott volna az* Igen sű­rű élbolyhoz. Jók: Tóth. Petro­Ar. NB II. Keleti csoportjának további eredményei: Debreceni Kinizsi—Békéscsabai TASK 3:2. Lehel SC—Balassagyarmat 0:1. Asztalos SEr-Eger SE 3:6. Sza­bó E. SE—Szolnoki MÁV MTE 2:1. Gyulai SE—Nyíregyháza i :7. NB II. KELETI CSOPORT 1. Ny.-egyháza 31 20 7 4 76-25 47 2. n.-vásárhely 31 14 6 11 49-35 34 3. Szolnok 31 12 12 7 33-18 36 4. Dcbr. USE 31 13 8 10 40-35 34 5. Eger 31 11 11 9 39-38 33 6. Szabó L. SE 31 12 8 11 38-35 32 7. Gyöngyös 31 11 10 10 36-44 32 8. K.-barcika 31 12 7 12 49-41 31 9. Gyula 31 13 5 13 42-46 31 10. 0/(1 31 10,11 10 44-51 31 11. MVSC 31 1« 10 11 47-47 30 IC. Lehel SC 31 8 14 9 30-34 30 13. Szarvas 31 11 8 12 33-38 30 14. Ászt. J. SE 31 12 5 14 43-47 29 15. B.-gyarmat 31 11 6 14 29-40 26 16. B. TASK 31 10 7 14 29-36 27 17. Papp J. SE 31 10 7 14 43-52 27 18. Orosháza 31 8 10 13 34-44 26 19. D. Kinizsi 31 9 8 14 37-51 26 ». Olefin SC 31 10 6 15 29-43 24 Naptár. 1980. április 29.. kedd A nap kelte: 5.31; nyugta: 15.53 órakor A hold Kelte: I8.5i; nyugta; 5.32 orakor Névnap: Peter Évforduló. Kilencre nőt evvel ezelőtt. 1SS 5. április 29-cn született fa 1948 márciusában Italt meg Egon Értein Kisch, a nemet nyelven tro cseh származású kommunista publicista cs ri­porter. Időjárás. Várható időjárás ma estig; változóan felhős idő. többfel#, esővel, záporral, helyenként zivatarral. Főleg a Dunántúlon időnként megerősödő északnyugati szél. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet; 13—18 fok között. — II. János Pál pápa szep­tember üti-ra szinódusra hív­ja össze a világ országainak romai katolikus püspökeit. A tanácskozás témájául a családnak napjaink világá­ban elfoglalt helyzetét je­lölte meg. A pápa elhatáro­zását a Szentszék sajtóiro­dája héttőn közölte. Leg­utóbb a püspöki szinódus 1977-ben ülésezett — Az ároktői Dél-borsodi Tsz új melléküzemagat létesített. A Gyömrói Ruházati Szövet­kezettel együttműködve, meg­indult a munka a szövetke­zet új varróüzemében, amely­ben többek között Safari mü- bőrkabátok is készülnek. — Hasznos szövetkezeti ösz- szefogásnak bizonyult a Mis­kolc Kilián-déli Lakásszö­vetkezetek Karbantartó és Szolgáltató Társulása, amely 1973-ban alakult. Évről övre magasabb termelési értéket produkálnak. 1979-ben ter­melési értékük mar megha­ladta a 16 millió forintot. — Előkészületi mérkőzésen tegnap délután a magyar labdarugó-válogatott 6:1 (5:1) arányú győzelmet aratott a Hejőcsaba csapatával szem­ben. Ma délelőtt taktikai jellegű foglalkozásra kerül sor Hejőcsabán, majd az ebedet követően indul a gár­da Kassára, ahol szerdán Csehszlovákia válogatottjá­val méri össze erejet. • — A totó 17. heti eredmé­nyei : 1, 2, X, 1, X, 2, 2, 2, x, 2. 1. X. x és a plusz egy: x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények — az illeték levonása után — a követke­zők: 13 találalos szelvény 1 darab akadt, mely egyben 13 + 1 találalos is. A nyere­mény és a jutalom együtt 2 376 295 forint. 12 taiálatos szelvényt 30-at találtak. Nye­reményük egyenként 39 605 forint. A 11 taiálatos szelvé­nyek száma 508 darab. Nye­reményük egyenként 2339 forint. A 10 taiálatos szelvé­nyek száma 5545 darab. Nye­reményük egyenként 321 fo­rint Autóbuszok útvonalváltozása A Miskolci Közlekedési válla­lat értesíti az utazóközönséget, hogy 1 í>80. V, *4-cn üzemkezdet­től a 17, 14-es autóbuszjáratok a Repülőtér végállomás felé ha­ladva a Szemere—Kazinczy ut­cák helyett a Korvin Ottó—Hc- loiannísz utcán át közlekednék. A Széchenyi utcai megálló­hely helyett az autóbuszok » Centrum Áruház, megállóhelyen állnak meg. A fenti intézkedés megelőzi a Kazinczy—Szemére utcák egyirányüsitását, s ezál­tal az illetékes szakszolgálatok zav&rtalanabbut tudják az elő­készítési munkákat elvegezni. Miskolci Közlekedési Vállalat — A bécsi Stadtparkban fel­avatták hétfőn Lehar Ferenc emlékművét, Franz Anion. Coufal szobrászművész alko­tását, amely a zeneszerző születésének 110. évforduló­jára készült. Az emlékmű­vet dr, Rudolf ’ Kirchschläger szövetségi elnök leplezte le, majd a főváros neveben Leopold Gratz polgármester vette át. Az ünnepségen Becs város kórusa Lehár-művek- ből adott elő. Az avatási ce­remónián jelen voltak a csa­lád tagjai is. — Miklós Imre áRa-mffttóíp, az Állami Egyházügyi Hi­vatal elnöke — amerikai egyházi testületek «■ egyhá­zi vezető személyiségek meg­hívására — hétfőn az Ame­rikai Egyesült Államokba utazott. — A magánerős lakásépítési kedv továbbra is nagy az encsi járásban. A tervidő­szakban eddig 1100 lakás épült meg ily módon a já­rás településein. — Öltözőt és fürdőt épített dolgozói számára a Tokaji Háziipari Szövetkezet, Azt tervezik, hogy a tiszaladányi kosárfonó üzemben is kiala­kítanak egy melegvizes für­dőhelyiséget. — A szocialista brigádmoz­galom eredményeit értékelik a Megyei Kórház és Rende­lőintézet állami és tömeg­szervezetei április 30-án. Eb­ből az alkalomból kitünteté­seket is átadnak, és fellép az intézet népitánc-csoportja. Autóra várók, figyelem! GÉPKOCSI ATVETKLÍ SORSZÁMOK: 1686. ÁPRILIS 28- AN Trabant Hyk. Lím. (BpJ 9 499 Trabant Lim. (Bp.) Jő 481 Trabant Lim. (Győr) 10 785 Trabant Lim. Spec. (Győr) 20 143 Trabant. Lim. Spec. (Bp.) 37 211 Trabant Combi (Bp.) 5 737 Trabant Combi (Győr) l 799 Wartburg Lim. (Bp.) 18 84T Wartburg de Luxe (Bp.) 27 692 Wartburg de Luxe tolotetös (Bp.) 6 52» Wartburg Lim. tolotetös (Bp.) 4 47A Wartburg Tourist (Bp.) t 9 746 Skoda 105 (Győr) 593 Skoda 105 (Bp.) 630 Skoda 105 (Debrecen) 4 544 Skoda 120 (Bp.) 511 Skoda 120 (Győr) 615 Skoda 120 (Debrecen) 306 Lada 1200 (Bp.) 2 808 Lada 1200 (Debrecen) 2 503 Lada Combi (Bp.) 16 404 Lada 1300 (Bp.) 2 829 Lada 1300 (Debrecen) 2 039 Lada 1500 (Bp.) 1 775 Lada 1500 (Debrecen) 2 29G Lada 1600 (Bp.) 5 876 Lada 1600 (Debrecen) 2 220 Moszkvics (Bp.) 9 265 Zaporozsec (Bn.) 30 570 Polski FIAT 126 (Bp.) 26 345 Polski FIAT 1500 (Bp.) 517 Dácia (Bp.) 2 473 Dacia (Debrecen) W»