Észak-Magyarország, 1979. december (35. évfolyam, 281-305. szám)

1979-12-11 / 289. szám

1979. december 11., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Elutazott A rendzavarás utóhangjai Szokatlan jelenetek ját­szódtak le szombaton, a DVTK—Újpesti Dózsa labda­rúgó-mérkőzést követően a Stadion környékén. L auber játékvezető ténykedését igaz­ságtalannak ítélve sajnos akadtak olyan ^sportembe­rek’’. akik megfeledkeztek az elemi viselkedési szabályok­ról, s önmagukból kivetkőz­ve durva szitkokat szórtak a vendégcsapat játékosai, ve­zetői felé. Később, amikor az újpestiek autóbusza kiért a Marx Károly útra, néhányan kövekkel dobálták, s abla­kait bezúzták. A vendégcsa­pat nem is tudott saját jár­müvén hazatérni a fővárosi­ba. A rendzavarással kapcso­latban a DVTK elnöksége közleményt juttatott el la­punkhoz. amely a követke­zőket tar t a Ima zza: «/l sportegyesület cinöksé- elhatárolja magát a mér­kőzés után — a közúton — történi eseményektől. Szük­séges ezt meglenni azért, mert az ilyen fektelen rend­bontások nem szolgálják labdarúgásunk felemelkedé­sének ügyét. Szükséges ezt továbbá azért is megtenni, mert a DVTK sportszerető szurkolótáborához — akik pedig a közelmúltban igazol- , tak spoT.tszeretctükel — mél­tatlan lenne ez az elítélhető magatartás. Bizonyította ezt közönségünk azzal is, hogy a pályán rendzavarás, rendkí­vüli esemény nem volt, nem történt, rendezésbeli mulasz­tás nem volt ta pasztaiható. Az ügy vizsgálatára az egye­sület elnöksége intézkedése­ket tett.” Eddig a közlemény, amelyhez néhány megjegyzés kívánkozik. Mint a Borsod megyei Rcnriőr- fökapitányság illetékeseitől meg­tudtuk, több személy ellen el­járás indult. Botrányos részeg - sor miatt néhány „szurkolót” először a detoxikálóba kelleti F/.állílani. Ellenük szabályscrlc- *i eljárás indult. Egy szurkolói garázdaságért és rongálásén vonnak felelősségre, másokat ?>cdig garázdaságért es nagyobb mértékben történt dologrongálá­sén. Sajnos, nagyon távolinak tű­nik az az idő, amikor a diós­győri szurkolók kiérdemelték a legsportszerübb közönségnek ki­járó serleget. A szombati ese­mények igen rossz szolgálatot tettek az egyesület jó hírének. Néhányan nem (túliak uralkod­ni idegeiken, elveszítettek józan ítélőképességüket.’ A történtek jogijai háborítják fel a jóérzésű szurkolókat. .4 diósgyőri közönség igen nagy ré­sze nem is olyan régen tanú­bizonyságot tett arról, hogy sze­reti csapatát, s képes megadni számára azt a pluszt, amely a buzdításban rejlik. Nem vélet­lenül emlegették szerte az or­szágban Diósgyőrt a magyar labdarúgás „fővárosának”. A rendőrségi vizsgálat megállapí­totta, hogy igen sok részeg . „szurkoló” vett részt az inci­densben. Vajon hogyan kerül­het a sportpálya nézőterére olyan ember, aki eleve nem a sportélmény kedvéért váltotta meg belépőjegyét? Az ital sok baj forrásává vált már a múlt­ban is. Sajnálatos módon, az ii lobbi időben elharapódzott a nézőtéri italozás, A jövőben fel­tétlenül nagyobb figyelemmel kell eljárniuk a rendezőknek, nehogy hasonló eset megismét­lődhessen. A masukról megfe­ledkezett hangadók rendkívül rossz szolgálatot tettek a DVTK- nuk. Nem beszélve arról, hogy felrúgták a vendégfogadás ele­mi szabályait. * A DVTK labdarúgócsapata tegnap a Ferihegyi repülő­térről elutazott Kaiserslau- tei'nbe. ahol szerdán UEFA Kupa-visszavágón lép pályá­ra. A következő játékosok keltek útra: Veréb, Szabó, Szántó, Salamon. Teodora I., Kerekes, Kutast, Oláh, Ta­tar, Görget, Fülcö. Koleszár, Váradi, Borostyán, Szálát, fekete. ... Labdarúgás, NB II. 2:0-ról vesztett az MVSC Képünkön Fodor (világos mezben) „bűvöli" ciz ellőnie! védőit. Ehhez hasonló jelenetet többször is láthattunk a találkozón - gól azonban nem született. Temesi László felvétele Naptár 1979. december 11.. kedd A nap kelte 7.21 — nyugta 15.55 orakor A hold kelte 23.42 — nyugta 12.00 orakor Névnap: Árpád Évforduló ________ S zázharminc évvel ezelőtt. 1849. december 11-en született; és 77 éves korában, 1926-ban hall meg Ellen Key svéd ■írónő, a nőmozgalom és a haladó gyermeknevelés harcosa, a századforduló svéd kulturális és politikai életének egyik legismertebb, világhírűvé vált alakja. ■ , időjárás.---------­V árható időjárás ma estig: nyugat (elő! átmenetileg bo­rultságig növekvő felhőzet, sokfele eső, záporcsö. Megélén­külő délnyugati, nyugati, később a Dunántúlon megerősödő és északnyugatira forduló szél. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet: 6, 11 fok között. H. PAPP ,1. S12—DUSE (1:0 Hejocsaba. 3üü néző. Vezette: Demeter. Honvéd Papp J. SE: Elekes — Kovács, Farkas l.. Farkas T., Makszin — Bodolai. Czerva, Fodor (Magyar a Ü9. percben) — Tokár, Palkovics.'• Répasi (Kvaszla az. 57. percben). Edző: Vágó György. A !). percben Tokár a jobb oldalról élesen a kapu ele ívelt. Répást, majd Palkovics is a há­lóba találhatott volna, de mind­kétszer Mezőnek rúgták a lab­dát. A 19. pereben Maczkó 20 méteres bombaszabadrúgása ju­tott a kapu fölé. Négy perccel később dr. Kiss 14 méteres köz­vetett szabadrúgása centiméte­rekkel a bal felső sarok mel­leit hagyta el a játékteret. Ese­ménytelen volt a játék, perce­kig nem történt semmi. A 38. percben Palkovics a bal olda­lon futott fel. cles középre íve­lését Mező elvetődre menteni tudta. Nem sokkal később is­mét Palkovics adott be. majd Tokár lőtt. de a védők belelép­tek a labda úthiba. A 41. perc­ben Fodor próbálkozott, bizta­tó helyzetbe került, de , végül Mező zsákmánya lett a labda. Egv pere múlva Farkas I. 25 méteres szabadrúgása került a bal felső .sarok mellé. Az 52. percben Tokár—Bodo­lai—Répási—Palkovics volt a labda útja, majd Tokár 10 mé­terről a kapus kezébe fejelt. A 71. percben. Kvaszta szögletét Palkovics 5 méterről fejelte fö­lé. A 80. percben Farkas T. góltól mentetté mec csapatát. A hálóba tartó labdát, önfeláldo­zóim fejelte szögletre. A hazaiaknak ismét nem si­került a két pontot hazai kör­Gyöíjgyös. 2000 néző. Vezette: ■Divinyi. OKSE: Szögedi — Bakos. Bí­ró. Bácskái 11.. Madarász — Kiss. Ügeti. Fodor (Túrái) — Szekula. Csuhány. Utassy. Edző: Pali ági Róbert. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak és már a 3. percben gólt értek el. Nagy a 16-oson belül keresztbe rúgta a labdái. Vágó egy igazítás után 10 mé­terről talált a hálóba. 1:0. A másik oldalon kétszer is téve­sen állította meg a partjelző a kiugrani készülő ózdi csatáro­kat. Madarász került ígéretes helyzetbe, de elhibázta a gól­szerzés! lehetőséget. Fodor ve­tett el egy labdát, szerencsére Szöged! jó érzékkel tisztázott. A 36. percben Bíró az utolsó pil­lanatban mentett:. Csuhány ját­szotta tisztára magát, de visr- szagüritott. s a társak lemarad­tak az akcióról. A szünet után egy érteim ű ér­di fölény jegyében teltek a per­cek. Csuhanyt a 16-oson belül felvágták, a bíró azonban nem látott okot a közbeavatkozásra. A 47. percben Kiss a kapunak háttal állva emelte középre * labdát, Ligeti ott termett éw » nyezetben megszerezniük, mert rendkívül idegesen, bar nagy akarással játszottak, A vészes góLszegényscgben szenvedő Papp ,1. SE csapata ezt a találkozót is végigtámadta, mégsem sike­rült gólt szereznie, mert csa­társora egysíkúan, könnyen ki­ismeri! clöen játszott és a deb­receniek könnyedén verték vi.sz- sza erőtlen próbálkozásaikat. Alacsony volt a színvonal, a csapatok egymás hibáiból eltek. Elemi labdakezelesi és helyez­védofc gyűrűjéből is a halöb* talált, 1:1. Szekula futott el a jobb szélén, visszaadása a gyön­gyösi védők zsákmánya lett. A másik oldalon Madarász men­tett látványosan, nem sokkal ké­sőbb pedig Szöged! bizonyíthat­ta' jó formáját. A 65. percben Bácskái U. remek labdával in­dította Csuhanyt. lövését Szőke nagy bravúrral mentette. A 70. percben Bíró az alapvonal előtt mentett, de a partjelző bedo­bás helyett szögletet ítéli. A beadást követően nagy tumul­tus keletkezett az ózdi kapu előterében, végül Vágó lőtt, a hálóba. 2:1. A 78. percben Csu- hány szabadrúgást., gurított le Madarásznak, a hátvéd 22 mé­teres lövése a kapus kezét iß érintve jutott a hálóba. 2:2. Élvezetes, izgalmas mérkőzést hozott a két csapat összecsapá­sa. Az első 45 percben inkább a hazaiak, a szünet után pe­dig a vendégek játszottak fö­lényben. Az erős iramot mind­két: csapat jól bírta, a helyze­tek alapján az Ózd közelebb állt a győzelemhez, .Jók: Kacs­kai Tl„ Madarasz, Ügeti. Csu­hány, «»FlUUUJ.WraBUÜKHMr.: ^ • "*• kedési hibákat is fel jegyezi let­tünk. Aligha kétséges, hogy a bajnokságban nehéz helyzetbe került Honvéd Papp ,7. SE ta­vasszal a jelenlegi játékosállo­mánnyal nem lesz képes ki­harcolni az NB U-ben mara­dást. A miskolci csap aj. az utóbbi hat bajnoki mérkőzésén mindössze egy gólt (!) ént el. Hazai környezetben utoljára ok­tóber 21-én voltak eredménye­sek . . . Jo: Farkas T. K. T. n. KINIZSI—MVSC 3:2 (0:1) További eredmények: HÖO- GEP—Eger SE 1:0. Asztalos SE —Orosháza u:(i. Lehel SC—-B. TASK 0:0. Szabó SE—Szarvas !:fl, Szolnok—Nyíregyháza 1:2.­NB n. KELETI CSOPORT 1. Nyírcgyh. 19 13 1 2 46-15 .10 2. Sz. IMAV 19 10 3 6 36 19 23 3. Hm vhely 1» 7 9 3 2U 11 23 4. Eger 19 9 5 5 30 25 23 5. Gyula * 19 9 3 7 29 23 21 6. Lehel SC 19 6 9 4 23­19 21 7. K.-harcika 19 8 4 7 39 31 20 8. Ti. TASK 19 8 4 7 21 24 20 .9. Olefin SC 19 8 •1 i **8 23 20 10. Gyöngyös 19 8 4 7 •** 50 20 11. Szarvas 19 8 3 8 23 22 19 12. B.-gyarmat 19 8 3 8 18 23 19 13. Szabó L. SE t9 6 6 7 25 22 18 14. MVSC 19 6 6 7 30 31 18 15. DUSK 19 6 6 7 21 24 18 16. Özd 19 6 6 7 26­33 18 17. Orosb. 19 5 6 8 24 29 16 1?. Asztalos J. 39 4 3 12 25 40 11 19. Papp J. SE 39 4 3 12 22 39 11 ». ív Kinizffl M 4 3 12 20 4® n — Borboly Sándor, az: MSZMP KB titkára hétfőn megtekin­tette h dnveprópetrovsaki Karl Liebknecht acél- és csőgyár kiállítását, a KGM Technika Házában. Elkísérte Lendvai István, az MSZMP KB osztály vezető-helyettese is. A KB titkárának Geor- gij Alekszejevics Bibik, az USZSZK vaskohászati mi- n i szterhely et t ese mutatta be az ukrán gyár munkáját reprezentáló kiállítást, es tá­jékoztatta a vendéget az uk­rán vaskohászat eredményei­ről. — Sarlós István, az MSZMP Politikai Bizottságnak tagja, a Hazafias Népfront Orszá­gos Tanácsának főtitkára Szolnok megyébe látogatott. Jászberényben, a járási párt­székházban Andrikó Miklós, a megyei pártbizottság első titkára fogadta, majd Szívós Antal a városi, és Major Tibor a járási pártbizottság első titkára tájékoztatta arról, hogyan készülnek a járás és a város kommunistái, dolgo­zói a part XII. kongresszu­sára. A politikai bizottság tagja a .Jászberényi Hűtő­gépgyárban tett látogatást, majd reszt vett és felszólalt a nagyüzem 10-es számú pártálapszervezetének beszá­moló taggyűlésén. — Apró Antal, az MSZMP Politikai Bizottságának tag­ja. az országgyűlés elnöke hétfőn Csongrád megyebe látogatott. Szegeden, a me­gyei pártbizottság épületé­ben dr. Komócsin Mihály, a Csongrád megyei Pártbizott­ság első titkára, és dr. Per- jési László, a Megyei Tanács elnöke fogadtak, majd elkí­sérték két kiállítás megte­kintésére. Apró Antal délu­tán a megyei párt- és tanács­székház nagytermében aktí­vaülésen vett részt, ahol idő­szerű kérdésekről tartott tá­jékoztatót. — A vásárnaptár szerint de­cember 12-én, szerdán me­gyénkben Mezőcsáton ren­deznek országos állat- és ki- rakpvásárt. — A végrehajtó bizottság 1979. évi munkájáról és az 1980. évi munkatervéröl ta­nácskozik Mezőkövesden de­cember 13-án a városi tanács vb. Az ülésen tájékoztató hangzik el a népszámlálás előkészítéséről is. — A fotó 49. heti eredmé­nyei: 2, 1. 1, 1.‘2. X. x, 2, 1, 1, 1, x, 2 és a plusz 1-es 1. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 plusz 1 találatos szelvényt egy darabot találtak. A nye­remény és a jutalom együt­tesen 1 354 (127 forint. Tizen­három találatos Szelvény 2 darab akadt. Nyereményük egyenként 812 776 forint. Ti­zenkét találatos szelvény 1159 db akadt. Nyereményük egyenként 935 forint. A 10 találatos szelvények száma 10 612 darab. Nyereményük egyenként 153 forint. — Szabó János építésügyi és városfeji eszi esi mi nisztériumi államtitkár vezetésével hét­főn építésügyi küldöttség utazott Moszkvába, ahol át­tekintik az ÉVM és á Szov­jetunió állami építési bizott­sága közötti műszáki-tudo­mányos együttműködés eddi­gi eredményeit. A tárgyalá­sokon egyeztetik a magyar— szovjet építőipari, műszaki- tudományos együttműködés 1980. évi, valamint a követ­kező tervidőszak ótéves munka tervét. — Urbán Lajos közlekedés- es postaügyi államtitkár ve­zetésével. hétfőn magyar küldöttség utazott Jugoszlá­viába a magyar—jugoszláv közlekedési es hírközlési al­bizottság soron következő XII. ülésere. — Hazaérkezett a magyar küldöttség, amely Bakos Zsigmond könnyűipari állam­titkár vezetésével részt vett Csehszlovákiában a KGST könnyűipari állandó munka-; csoportjának elmúlt héten le­zajlott XII. ülésén. — Az 1980. évi népgazdasági terv és az állami költségve­tés tervezete alapján vitatta meg az országgyűlés mező- gazdasági bizottsága hétfő délelőtt a Parlamentben megkezdődött ülésén a gaz­dálkodás jövő évi teendőit A képviselők a mezőgazda­ság. az élelmiszeripar, az erdőgazdálkodás és a víz­gazdálkodás legfontosabb, a termeléssel, a beruházással, a jövedelmekkel és a költség- vetési befizetésekkel kap­csolatos kérdéseit elemezte. A jövő évre — az 1979-es hozamokat is figyelembe vé­ve — a gabonatermés no­velese az egyik legfontosabb cet. — Már a jövő évi felkészü­lésről számoltak be az or­szággyűlés kereskedelmi bi­zottságának hétfői ülésén. A Magyar Népköztársaság 1980. évi költségvetését értékelve a képviselők a kereskedelmi szakágazat eredményeit és főbb tennivalóit összegezték. A kereskedelem már meg­kezdte a felkészülését a kö­vetkező esztendőre. A forga­lomba kerülő áruk mintegy 80—83 százaléka a hazai ter­melésből kerül majd az üz­letekbe. — Hétfőn Ma Ji miniszter- helyettesnek. a kínai állami gazdasági bizottság elnöké­nek, a magyar—kínai mű­szaki-tudományos együtt­működési bizottság társelnö­kének vezetésével kínai kül­döttség érkezett Budapestre, a bizottság 18. ülésszakára. A tárgyalásokon Szili Géza nehézipari miniszterhelyet­tes, a bizottság társelnöke vezeti a magyar küldöttséget ORVOSI HIK: dr. Vass Joláp GabrieflH fogszakorvos megnyi­totta magánrendelőjét Címe: Miskolc, Széchenyi n. 8S. sr. t. emelet. (Ínyenc-bolt mellein Rendéi: hétfő, szerda, pernek! dekman S—7 óráig. KAZINCBARCIKA—BALASSAGYARMAT 3:0 (1:0) Kazincbarcika, 10(w néző. Ve­zette: Maczkó. KVSE: Fülöp — Koleszárik. Tóth. Helgen. Tamás — Feke­te. Kálmán. Petrovics (Majoros) — Szép. Gerc. Szemete. Edző: Szentmart ay Tibor. A vendégek láthatóan tartot­tak a Vegyésztől, elsősorban a védekezésre fektették a fő hang­súlyt. támadások vezetésére alig vállalkoztak. A barcikaiak igye­keztek ezt a lélektani pluszt ki­használni. Többét birtokolták a labdat, bátrán vállalkoztak, s helyzeteket is dolgoztak ki. ám ezeket sorra elügyetlehkedték a csatárok. Szerencsére sikerült; gyorsan vezetésre szert tenni, hiszen a 16. percben zörrent a vendégek hálója. Kavarodás tá­madt a balassagyarmatiak ka­pufa előtt, a .labda Petrovics elé került, aki kapásból nagy lövést zúdított a hálóba, J :0, A bekapott, gól után nyíl tabb lett a vendégek iátéka is, de ak­cióikból hiányzott az átütőerő. A Vegyész védelme jól állt a lábán, már a felezővonal után szereltek. Küzdelmes, változatos volt a játék, s az iramra lem lehetett panasz. A szünet után is a. KVSE kez­deményezett többet. Kálmán lö­vése kerülte el a kaput, nem ■sokkal később pedig Fekete bombáját tette ártalmatlanná a kapus. A barcikaiak fölénye a 74. percben érett góliá. Kálmán tört a 16-oson belülre, amikor felvágták.- A megítélt' 11-est Ta­más lőtte a jobb sarokba. 2:0. Ez a gól eldöntötte a találkozó sorsat. a vendégek láthatóan beletörődtek a vereségbe. A 86. percben Gerc kapott labdát a bal oldalon, szép csellel ment el őrzője mellett, jó beadását Szemére* 1(1 méterről a bal sa­rokba lőtte, 6:0. A Vegyész javuló t**l. les él­ményt nyújtva biztos győzel­met aratott. Sokmozgásos játék­kal gyakran zavarba hozták a balassagyarmati védőket, s nagy fölényt harcoltak ki. Változa­tos, küzdelmes TOK a találko­zó. sokat forogtak veszélyben a kapuk. A Vegyész győzelme egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben. Jók: Tamás, Gere. Szemete. I_ J. OLFFIN SC—GYULAI SE Z:(( (1:0) Gyuia, 2900 nettó. Vezette: Be­láss«. Olefin SC: Bodolai — Vanezo, Derzsényi, Bazár, Kovács — Ba­tári. Tomes/.. Bölény essj (Ka­pus) — Rá ez, Petro (Németh). Suliét*. Edző: Szabó Béla. Mar a 2. pereljen csaknem vezetéshez jutottak a hazaiak. Kocsis labdájával Tóth 11. ug-, rótt ki. 8 méteres lövését Bo­dolai nagyszerű vetődéssel men­tette. a labda Kádár elé pat­tant. szerencsére lövése a kapu- fal talált a cl. Az ellentámadás végén Petrot szabálytalanul sze­relték. a szabadrúgást Batári végezte el, a kapás csak má­sodszorra mentett. Molnár 11. közeli lövésébe léped, bele ön­felaldozóan Batári. Nemi sokkal ezután Kocsis veszélyesen csa­varodó szögletét húzta le Bodo­lai. A-10. percben vezetésre tett szert az Olefin SC. Jobb oldali akció végén Batári Ráczot indí­totta. a beadást Pét ró átlépte és Suliéi- egy csel után 8 méterről lőtt a hálóba. 1 :0. Két perc múlva »'Kádár lépett ki a védők közül, amikor a ldvetődő Bodo­)«u elhúzta a lábát. A megítélt 11—est Felegyi végezte el. de labda.ia a kapufa! taialta teli­be. Ez a fordulópontot jelen­tette. az Olefin érettebb, takti­kusa bb játékot nyújtott ellenfe­létől. Szünet után izgalmas lett a találkozó. Az 56. percben növel­ne előnyei a vendégcsapat. Ko­vács vezette fel a labdái, a Ki­esőn belül Szabó kapus sza­bálytalankodott a védővel, a li­est Kapus lőtte a halóba. 2:0. Derzsényi lövéséi a gólvonalról felelték ki. a másik oldalon Hirka elől labravetodessel men­tett Bodolai. Nagy lendülettel kezdi ek a hazaiak, de a leninvárosiak szo­rosan fedeztek" embereiket, s a megszerzett labdákból gyors el­lenakciókat indítottak. A kez­deményezés lehetőségét átadtak a gyulai gárdának, mégis az Olefin támadott veszélyesebben. Á leninvárosiak sorozatban «ötö­dik győzelmüket aratták, s <»/. Önmagáén beszel. Jók: Bodolai. Kazár. Kovács. Batári. F. !W. Debrecen, nézó. Vezette: Szent leüti. MVSC: Kim — lápték, Ko­vács. Locher. Varga — Pin csak, Bukovenszky. Kiss — Fister. Egri. Török. Edző: Krompaszky Gyula. A hazaiak kezdtek jobban. nagy lendülettel rohamoztak. Tóth lövése adott munkát Kun­nak. nem sokkal később Szabó veszélyeztetett de ezúttal is a helyén voH a miskolci kapus. Ezt követően mezőnyjátékkal teltek a percek, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Már úgy látszott, hogy goi nélkül ér ve­get az első 45 perc. amikor vá­ratlanul a vendégek jutottak ve­zetéshez. A 45. percben Loch ér­től Varga kapta a labdát a bal oldalon, ő a kapu elé emelt. Kiss egy csel után 8 méterről jobbal a jobb sarokba lőtt. 0:1. A szünet után gyors góllal fó Ívhatták a vasutasok. Á 47. percben Fister emelt a kapu elé. Egri közelről továbbította a labdát a hálóba. 0:2. Ezt köve­tően a debreceniek mindent egy lapra tettek fel, nyomasztóvá vált a fölényük, s a hajrában to pere alatt fordították meg a találkozó állását. A 81. percben Tóth szabadrúgását Kun kiej­tette és Puskás az ötösről he­lyezte a hálóba. 1:2. A 86. perc­ben Puskás 'fejelhetett senkitől 'sem zavartatva, a labda vissza­pattant a kapufáról. Fodor eme­lésebe Locher kézzel beleül ott. A megítélt 11-est Tóth helyezte a jobb alsó sarokba. 2:2. A 89. percben megint Tóth volt az előkészítő. Balról rúghatott sza­badrúgást. a kapu előtti tömö­rülésből Palcsó került ki győz­tesen, a felső sarokba emelt, 3 :2. A kétgólos vezetés birtokában valószínűleg egyik miskolci lab­darugó sem gondolta. hogy Debrecenben ki is lehet kapni. Sajnos, az utolsó 10 pere fi­gyelmetlenségei. kihagyásai meg­bosszulták magukat, s a biz­tosnak látszó 2 pont helyett ve­reséggel volt kénytelen távozni a vasutas gárda Debrecenből . . . Jók: Kun. Kiss. Fister. ftYfiNfíYÖS—ÓZDI KOHÁSZ 2:2 (1:0)