Észak-Magyarország, 1979. november (35. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-27 / 277. szám

1979, november 27., kedd É5ZAK-MAGYMQRSZÁG 7 TáUya-Királd o:l (o:ü). Prügy, 300 nézó. vez.; Varga 11. Tally a: Demeter — Gribovszky, Ruttkai di., Peko Hl.. Tilger, Balogh, Peko 11.. Banyiczky (Horasz), Magyar. Poes (Buesak). Spéciéi’. Edző: dr. Sója Szabolcs. Ki raid: Barczi - Puskó. .Uupkovlcs, Kris- ton. Toké. Kucs, Varga, Uthy, Szala, Bálint, szalmúsi. Edző: Szeles István. GJ.: Uthy (ll-es- bol). Jók; Balogh, Peko II.. Ma­gyar. ill. Barczi, Uthy, Szalmás!. Ili: 2:2. Sajóbábony-Itudabánya 1:1 (1:1). Rudabánya, 2üü néző, vez.; Zvo- lenszky. Sajóbabony; Pecza - Jónás, Gyarmati, Galambvári, Tóth. Lakatos, Nyitrai (Hubai), Kiss. Molnár. Somogyi, Rózsa. Edző: Kiletóth László. Rudaba- nya; Perlinszki - Kiss, Sütő. ‘ Molnár. Gáram. Járó, Breuei' (Dcáki). Balti. Szalkó, Tóth, Iyar- czagi. Edzó: Barth a Géza. Gl.: Kiss, ill.. Szalkó (H-esból). Jók: Pecza, Gyarmati, Tóth, ill. Per­linszki, Kiss. líi 3:1. 15. Volán-HcjŐcsaba o:0. Mis­kolc. 300 néző, vez.: Juhasz Gy. B. Volán: Kiss — Vári, Burger, Miklós. Previtzer. Kőhalmi (Tóth li.). Varga, Szilágyi. Babus. Gallo, Tóth I. Edző: Balázs And­rás. Hejöcsaba: Török - Kiss, Szabó 1., Dávid. Eszlári. Szobo- nya. Nagy II.. Daliban. Szabó 11.. Túroezj, Asszony. Edző; Pende- rik György. Jók: Kiss. Szilágyi, ill. Török, Nagy II., Duliban. ifi 4 :2. SÜMSE-M. üveggyár 0:0. sa­jószentpctel', 200 nezó. vez.: Van­'ka. SÜMSE: Core - Demeter. Kovács. Újlaki. István. Kosárka, Káposzta, Króm pák. Szász, Bu­dis, Máyerí Edző: Kovács Fe­renc. M. Üveggyár: Cyovai - Papp, Bodnar I.. Bihari, Gyürc, Rozinán, Kereesényi. Gcrgel.v. Bodnár II. (Szuromi), Bodnar lit.. Sarkadi. Edző: Fischer Fe­renc. Jók: Kovács, Mayer, ill. Kerecsényi, Gergely, Bodnar ill. * Hi 2:2. Encs—M ezökövcsd 5:1 (3:0). P.ncs, 300 néző, vez.: Oras. Encs: Nagy — Zehci. Dudás. Trombit«.s. Hudak. Papp, Lengyel. Bubik. Tarr (Firkola), Konkoly, Kovács. Edző: szántó Ferenc. Mezőkö­vesd : 1 loczu 1. - llocza II.. Haj­dú, Jablonkai. Varga, Pál. Paz- mantii, Mezei, Gál. Varga II.. Acíam (Murányi). Edző; Antal Ferenc. Gl.: Trombitás (2). Hu­dak, Babik, Firkola. ill. Gal. Jók; : Zeh er.' Trombitás, Babik, ill.-Haj-* du, Varga 1., Adam. Ili 4:0. í Ateózsolea-Sátowiljaújhely 4:2 (3:0). Alsozsolca, 40o néző, vez.: Pecze. Alsózsolea: Fésűs — Sze­keres, Bodnár, Derecskéi, Orosz, Fodor, Kalász, Miinárcsik (Szat­mári). Tóth, Csősz. Fábián, Ló- ezi. Edző; Szamosi Ferenc. Sá­toraljaújhely: Vakles - Béres. Csongrádi, Nagy. Zsófi. Oldal. Szeműn, Pctri. Braun. Gönczi (Hauser), Nyirkos. Edző: _ Cseré­li i László. Gl.; Csősz (2). Derecs­kéi, Tóth, ill. Oldal (2). Jók: Derecskéi. Orosz. Tótlv. ül. Vak­les (a mezőny legjobbja), Csong­rádi, Oldal. Ifi 0:3. Edclény-Borsodnátlíisd 3:1 (2:0). Ed elén y, U00 nézó, vez.: Lénáit. Kdelcny; Banga - Kólái. Parkas. Turcsik. KOmlóöi (Geber 1,). Drótos II.. Pál. Vass. Major. Szűcs, Geber 11. Edző: Hajas Imre. Borsodnádasd: Szabó - Vámos. Platthy (Zimányi). Kap­csok (Vági). Németh, Holczhau- scr. Gyárfás. Murányi. Kasza. Koos, Mariltyák. Edző: S/.cndrci Bela. G!.; Sztics (2). Kofái. ill. Koos. Jók: Farkas. Szűcs. ill. Holezhauser, Gyárfás. Ifi 1:0. Honvéd Trencscnyi SE—S/.ului- völgy 3:1 (1:0). Szenlistván, 400 nezó. vez.: Osváth. Trenesényi: Borbély - Filc. Baragsl, Gáesi. Budai. Tóth (Kojnjáti). Kerek. Varga, Kassai (Nagy). Madara;’. Földi. Edző: Neu sch el Károly. Szuhuvölgy; Salamon - Sziráez- ki. Csömör. Rimas/.ekj. Juhasz. Plotár I.. S/alai. Fazekas. Lévai. Klem, Plotár li. Edző: Marezi- naskó József, Gl.: Kerek. Füleli. Nagy. ill. Klem. Jók; Oacsi. ' Bu­dák Varga. ill. Salamon. Lévai. Klem. MÉMTE-Borsodi Bányász 2 :o (0:0). Miskolc, 300 nézó, vez..: Koz,sla. MEMTE: Baricska - Ig- lai (Mészáros), Kocsis. Demeter. Csonó. Do boltin. Botos (Soltész). Sifí’man. Pallai. Peteresak. Kar­dinál. Edző: Csányi József. B. Bányász; Soltész - Szabó. Ko|5a. Sebók, Tárnái, Kovács 1.. La­ta uncz. Székely. Varga, Csányi. Fekete (Nikházi). Edző.: Ferenc/. Józsel. Gl.: Pallai. Mészáros. .Jók: Szabó. Sebök, Székely, ill. /Ba­ricska, Pallai, Csonó. Megyei 1. osztály 1. MÉM I F 18 12 1 •> ■13-17 28 2. LS. Volán 18 10 <>' 2 33-14 28 3. M. I renes 18 KI (i :> 33-KI 2«' 1. Borsodi B. i 8 13­5 33-17 2K 5. Il.-esa 1)íi 18 8 (. 1 3.2-17 22 8. S/.ulisiv7>it;y 18 8 4 ti 31-75 2o '. A.-/.Nolca 18 7 1 7 27-30 18 X. B.-mulasd 18 4 7 28-27 18 fl. Edelény 18 5 8 .7 19-.71 18 10. S. habony 5 7 (i 23-7.5 17 II. U.- bánya 18 7 “1 8 22-28 17 12. Taliya 18 8 1 !l 29-38 17 13. Kirntet 18 7 3 8 24-34 17 14. Encs 18 8 3 í> 78-29 15 15. M. Üveg. 18 1 5 í! 11-21 13 18. m. -1< öv esd , 18 1 •1 10 17-32 17 17. SÜMSE ; 18 3 • 13 15-44 X S.-újhely 18 2 2 11 18-40 ti Labdarúgás, NB II. fi' A Honvéd Papp J. SE síinte végigtámadta a mérkőzést, mégis kikapott. A képen látható jelenet hű tükörképe a találkozónak. Az egri védők és a hazai csatárok küzdelmét a vendégek nyer­ték. Temesi László felvétele EGEK SE—H. PAPP J. SE 1:0 (1:0) Hejöcsaba, 500 néző. Vezette: Király. H. Papp J. SE: Elekes - Ko­vács L., 1* arktts l.. Farkas i Makszin - Bodolai (Fodor, a 71. percben). Magyar, Czerva - Kvaszt». Palkovics. Répás» ^Gre­gor, u 40. percben). Edző: iVágó György. A 3. percben Palkovics labdá­ját Magyar 14 méterről a jobb also sarok mejlé lőtte. A ü. perc­ben Jánosi veszélyes beadását véd­te remekül Elekes. Két perccel később Kvu-szta—Palkovicg-Répá- si—Kvaszta-akeló' után Kvaszta 5 méterről lejeit á kapu löié. A 27. percben Palkovics és Kvaszta is gólt szerezhetett volna, de a ven­dégek kapusa mindkét esetben védett. Egy pere múlva Répasi húzódott at a Jobb oldalra, majd lőtt. Baár védett. A 30. percben Kvaszta került... helyzetbe, de bá­tortalan voll es a védők tisztáz­lak előle. A 30. percben Palko­vics cselezte be magát a 10-oson belülre, középre gurított, Czerva jókor érkezeit. közeli lövése azonban Zsidairól szögletre pat­tant. A 41. percben megszerezte a vezetést az Eger SE. Horváth II. vezette fel a labdát, pontosan tálalt a védők közül kilépő Amb­rus elé. aki Elekes mellett a kapu bal oldalába lőtt, 1:0. Az 50. percben Fegyvernek! 25 méteres lövését Eljkes nagy bra­vúrral ütötte szögletre.' Az ellen­támadás után Magyar 18 méteres lövése került a bal alsó sarok mellé. Az 58. percben Kovács beadását Palkovics 8 méterről a kapus kezébe fejelte. A 73. perc­ben Fodor beadását Gregor 5 méterről fölé fejelte. A 81. perc­ben Magyar szögletet Fodor sem tudta a halóba juttatni: közvet­len közéiről melle fejelt. A 88. percben Jánosi a bal kapufát találta el. Az utolsó percekben nagy erővel támadott a Honvéd Papp J. SE. A oo. percben Far­kas I. 20 méteres nagy lövése a bal kapufáról pattant a me­zőnybe. A hazaiak újabb verescgtfkkfll nehéz helyzetbe kerültek. Ezút­tal nagyon akartak, igen lelkesen küzdöttek, de csataraik képtele­nek voltak a hálóba találni. Az egriek saját kapujuk előteret re­mekül szállták meg, ellentáma­dásaik pedig rendre veszélyesek voltak. A 80 percen át töretlen lendülettel rohamozó Papp J. SE a jó iramú találkozón nem ér­demelt vereséget. Jók; Farkas T., Magyar, Gregor. VL- Y. ÓZDI KOHÁSZ—KAZINCBARCIKA 3:2 (1:0) Kazincbarcika, 2500 néző. Ve­zette: Nagy B. '• ÜKBE: szögedi — Fodor, sípos, Bácskái II.. Bíró - Ligeti, Kiss. Tóth - Szekula. Utassy, Bácskái I. Edző; Pallagi Róbert. KVSE; Fülöp — Kiss S., Tóth, Helgerl, Tamás - Fekete (Szép), Kálmán, Vajda - Koleszárik, Pelrovics, Szemere. Edző: Szent­mar jay Tibor. A hazaiak kezdtek jobban. Az ózdi védelem azonban jól állt a lábán, biztonságosan zárt, nem hagy iá kibontakozni a barcikai akciókat. Kálmán kétszer is nagy helyzetbe került, de min tiké ész er kihagyta a lehetőséget. Ezzel ra Vegyész el Is lőtte puskaporát, fokozatosan feljön a tervszerűen, tudatosan adogató Kohász, és át­vette az irányítást. Nem kellett, sokat várni a vezető gólra sem, amely a i:>. percben esett. Sze- kula a bal oldalon iramodott meg. beadása átszállt a védők felett és az üresen hagyott Utas- * sy nyolc méterről a bal alsó sa­rokba helyezte a labdát, l :0. Ezt követő (■: 11 k i i z d e 1 m es párharcok­kal lelt az idő. de a kapuk alig kerüllek veszélybe. A szünet után egyértelműbb lett a vendégek fölénye. A 4P. percben Fodor a jobb oldalról adott be. Bácskái l. levette a ’labdát, majd két védő közölt lőt­te a léc alá, 2:0. Ez ...sokkolta” a Vegyészt, egyetlen valamire­való akciót sem voltak képesek kidolgozni. A 83. percben mégis sikerült a szépítés. Szép. jobb ol­dali beadásába Szögedi csak be­leütni tudott. Szemere . vissza­emelte középre a labdát és Kál­mán három méterről fejelt a há­lóba. 2:1. Látszott, hogy a Ko­hász uralja a pályát, a hazaiak­nak inkább csak szórványos fel­villanásaik voltak. A 75. percben Tóth a bal oldalról végezhetett el egy szabadrúgást. Labdáját a védők röviden mentették, s S::o kula a iée alá lőtt. 3:1. A hajló­ban is Inkább a Kohász kezde­ményezett többet. a barciív ui próbálkozásokból hiányzott az .u- ütőerő. A Cí. peieben Ba : ■ II. lőhetett U-est, ezt azonban Fülöp kivédte. Egy perc múlva Kálmánt vágták tél és a n? büntetőt Tamás értékesítette. 3:2. Dicséret illeti az ózdi együttest, amely nagy bravúrt vitt véghez. Igaz, Hogy a Vegyész nagyon gyengén játszott ezen a taiálko- *zón. ez azonban mit sem von le 4a vendégek győzelmének él teké­ből. A KVSE mihden elképzelést és ötletet nélkülöző játékkal ..lepte meg” híveit, szinte esel.ve sem volt a pontszerzésre. Ha a hajrába • n U-est értékesíti az Ózd. gy T öímc akár nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Jók: Bács­kái U., Bíró, Tóth. Szekula. il­letve. Fülöp. L. J. OLEFIN SC—OROSHÁZA 2:1 (0:0) Len in város, 8(H) néző. Vezette: Mohácsi. Olefin SC; Bodolai — Vanozo. Lázár. Der/.sényi, Kovács - Be­lén.vess i (Kapus). Tomes/. Batári - Ráez. Pel ró. Stiller (Németh). Edző: Szabó Béla/ A percben Belényessi nagy lendülettel (tört ki a vendégvédők közül, egy csellel tisztára ját­szol) a magái, de lövését hántol­ta Nvurádi. A 15. percben Pctró veszélyeztetett, de. 18 méteres bombája kapu fölé került. Roha­mozott az Olefin SC. Ivét perced később Belényessi szólózott. Rácz- hoz továbbított, a szélső er ős lö­vesd Nyárádi bravúrral ütötte szöglet re. A 2fi. percben . veszé­lyes ellentámadás, futott a pá­lyán. melynek vegén Fritz lövé­sét tette ártalmatlanná Bodolai. A 32. percben nagy kavarodás támadt az orosházi .lü-oson be­lül. stiller, majd Belényessi lö­vése pattant ki a tömörülő vé­dőkről. végül pedig Petro 8 mé­terről a kapufát találta el. A második félidő egy gyors vendéggóllal kezdődött. A 47. percben Szegi laposan a vetődő Bodolai mellett^ a kapu közepe-“ be küldte a labdát 0:1. Ezt kö­vetően. nagyon rákapcsolt a ha- t zat gárda. Elkeseredetten küzdött az Olefin SC. Batári szögletét Suller csúsztatta kapura, de az egyik vcciq a gólvonalról fejelte ki a labdat. A 65. percben Pet­rótól Ráez kapott jó labdat. 5 méterre a kaputól azonban sze­relték. A 70. percben' Friderikusz két jó csel után Debrecenihez adta a labdát, a csatár lo mé­terről lőtt. Bodolai nagy bravúr­ral védeti. A 75. percben Ráez cselezte be magái a 18-oson be­lülre. 6 méterről mellé küldte a labdát. A 80. percben góllá ér­tek a hazai támadáson. Batári lövésébe kézzel ütöttek az oros­házi védők. A 11-est Petró lőtte a hálóba, l:i. Közvetlenül á gól után, újabbat szerezhettek volna a hazaiak, de Petró lövése a fel­ső kapufán csattant. A 83. perc- fjen Ráez kicselezte a védőket, Németh elé adta a labdát, aki a kapufát találta el. majd a vissza­pattanó labdat a befutó Petró helyezte a hálóba. 2:1. A golt követően, Czifra és Rozsán is megsértették a játékvezetőt, ezért a kiállítás sorsára jutottak. A lendületesen kezdő hazai .együttes, nem tudta fölénjét gó­lokra váltani az első félidőben. Mindent köz. épen erőltettek, sa­ját dolgukat nehezítettek meg. Az orosházi kapus igch jó napot fo­gott ki. Az utolsó 20 percben mindent egy lapra tett lel az Olefin SC. s a rohamokat siker koronázta. Jók: Tomes;- (a me­zőny legjobbja). Kovács, Bör­zsönyt. / 1 r. M. GYULAI SE—MISKOLCI VSC 2:1 (1:1) Gyula, 15(W néző. Vezette: dr. Botka. MVSC: Kun — LipVák, Kovács, Pincsák, Krémen — Lciszt, Buko- venszky — Fister. Egri* Kiss. Tö­rök. Edző: Krompaszky Gyula. Óvatos, tapogatódzó játékkal kezdődött a találkozó. A v asuta­sok kaptak hamarabb lábra és mar az 5. percben megzörrent a hazaiak halója. Fister a jobb szé­len kapott labdat. ügyesen beleié 'kanyarodott, 12 méterről lövésre szánta el magát és a jól eltalált labda a kapu jobb oldalúba ke­rült. 0:1. A gól után a hazaiak vették at az irányítást, de sok hiba csúszott a játékukba. A \ asutas v édők rendre megelőztek a csa­tárokat.,; jól helyezkedtek. A 25. pereben váratlanul egyenlített a gyulai gárda. Hirka tört előre a jobb szélen, pontos beadást kül­dött középre. Kuli először a ka­pufára fejelt, ahonnan a labda a halóba pattant. 1:1. Ezt követően elenkebb lett a játék, s a ka­puk is gyakrabban kerültek ve­szélybe. A szünet ula1» nagy harc kez­dődött a győztes gólért. Egy ideig a középpályán pattogott a labda. A játékosok elképesztő hibákat vétetlek, nagyon mélyre süllyedt a találkozó színvonala. Szinte egymás eladott labdáiból „piték” a futballisták. A 81. percben eldőlt a találkozó sorsa. Cseh mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát, és a jól eltalált labda a jobb felső sarokba vá­gódott. 2:1. összességében alacsony szín­vonalú. inkább küzdelmes mér­kőzést hozott a két együttes ösz- szecsapása. A hazaiak szeren­csésen jutottak a két pont bir­tokába a mezőnyben egyenrangú zöltl-fehérekkel szentben. Jók: Kun, Pin'csák, Fister. ' ★ Az NB n. Keleti csoportjának eredményei: Szolnoki MÁV MTF. -B. TASK 0:2, H. Szabó L. SE­IL Universitas 0:0, Gyöngyös- Nyíregyháza 0:4. D. Kinizsi- Szarvas 2:0. KÖDGÉP—Lehel SC 2:2. H. Asztalos SE—Balassagyar­mat 2:0. NB II. Keleti csoport 1. Ny.-háza 17 11 4 39-14 2 ti 2. Sz. MÁV MT 17 10 3 ■\ 35-16 23 3. II.-vásárit. 17 ti 9 2 19-10 21 1. Eger SE 17 8 5 4 29-24 21 5. Lehel SC 17 ti S 3 22-17 20 G. Gyula 17 8 3 fi 26-15) 19 7. Gyöngyös 17 8 3 fi 19-75 19 8. K.-barcika 17 7 4 ti 86-28 IS 9. B.-gya rmat 17 8 2 7 17-19 18 10. Szarvas 17 7 3 7 20-20 17 11. R. TASK 17 7 3 7 23-31 17 17. MVSC 17 5 fi fi 25-28 16 13. Olefin SC 17 ti 1 7 19 - 22 lti 14. Ózd 17 ti 4 7 23-30 lü 15. II. Szabó E. Sí 7 5 5 7 22 - 71 15 1G. Orosháza 17 .5 5 7 22-26 15 17. DCSE 17 5 5 7 18-23 15 18. ll. Asztalos sí 17 4 2 11 25-37 10 19. Honvéd Papp .» NI • 7 4 2 11 22-35 10 20. D. Kinizsi 17 3 2 12 16-39 8 Naptár 1979. november 27., kedd A nap kelte 7.05. nyugta 15.38 órakor A hold kelte 12.53, nyugta------órakor N évnap: Virgil Évforduló Száznegyven év-vei ezelőtt, 1839. november 27-én született — és 52 éves korában halt meg — Hoff maiin Karoly geoló­gus, akadémikus. Időiáras._______ V árható időjárás ma estig: túlnyomóan párás, többféle tarlósán ködös idő. helyenként ködszitálással. hajnalban zúz­mara képződéssel. Mérsékelt légmozgások. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet általában 0 fok körűi, néhány ködmenle.s helyen 5 tok közelében. — Lázár György, a Minisz­tertanács elnöke és" Apró Antal, az országgyűlés elnö­ke bemutatkozó látogatáson fogadta Osmo Tapani Väinö- lat, at Finn Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövetét. — Hónai Rudolfnak, a Kul­turális Kapcsolatok Intézete elnökének .vezetésével, hét­tőn magyar kulturális kül­döttség' utazott Madridba a magyar—spanyol kormány­közi kulturális és műszaki- tudóm a ny os egy ü t Lm üköd esi egyezmény aláírására. A de­legáció, tárgyalásokat folytat az egyezmény végrehajtását célzó munkatervek kérdéséi­ről is. — Hétfőn Budapesten meg­kezdődött a magyar—cseh­szlovák kulturális és okta­tási munkabizottság Xlív., ülése. Az ülésszakon — ame­lyen a magyar tárgyaló kül­döttséget Gosztonvi János ok­tatási államtitkár, a csehszlo­vák delegációt Dusán Spacil külügyminiszter-helyettes ve­zeti — egyebek között' érté­kelik az. 1976—80-as évekre szóló kulturális munkaterv végrehajtását és a követke­ző ötéves kulturális együtt­működési munkaterv előké­szítésével kapcsolatos teen­dőket. — Célszerű forma címmel kiállítás nyílik november 28-án, szerdán délután 5 órakor az Ózdi . Kisgalériá- bap, az OPTEAM-csoport tagjainak — Bánáti János, Bárkányl Attila, Kovács Eri­ka. Radnóti György — mun­káiból. A december 22-ig látogatható tái'latot Pohár­nok Mihály, a Magyar Ke­reskedelmi Kamara Ipari Formatervezési Tájékoztató Központjának vezetője nyitja meg. — December 6—13. között Magyarországon vendégsze­repel a minszki Orosz Drámai Színház társulata, amely ta­valy a magyar dráma szov­jetunióbeli szemléjén Az em­ber tragédiájának előadásá­val első díjat nyert. A sike­res bemutató jutalma ez a vendégjáték. A szovjet mű­vészek Budapesten a Nemze­ti Színházban mutatkoznak be december 6-án es 7-én Az ember tragédiáját tolmá­csolják. December 8-án Sat- rov: Forradalmi etűdök cí­mű müvét viszik a nagykö­zönség elé. Shakespeare Mac- beth-jét december 9-én ad­ják elő. A szolnoki Szigli­geti Színházban is fellép a miiíszki társulat: 12-én és 13-án Az 'ember tragédiáját játssza. — Több mint tízezer ga­lamb. nyúl. diszbaromfi .volt látható a Magyar Galambte­nyésztők Szövetsége szerve­zésében. pénteken nyílt, há­romnapos kiállításon Buda­pesten, a kőbányai vásárköz­pontban. Az élőállat- és hús- exportban évről évre növek­szik a galamb és a'nyúl rész­aránya, ezért, is fontos, hogy már több mint 200 egyesület­ben és szakcsoportban meg­közelítően félmillió az egyéni tenyésztők számai — elhunyt Yass József. Vass József, a Szocialista Hazáért Érdemrend kitüntetettje, a Magyar Partizán Szövetség ' tagja. 71 eves kor ában el­hunyt. H»imvasziás utáni bú­csúztatása november 30-án; 15 órakor lesz a Rákoskeresz­túri uj köztemetőben. — Sarlós István, az MSF..V1P Politikai Bizottságának tagja, a Hazafias Népfront Orszá­gos Tanácsának főtitkára hétfőn a Csepel Vas- és Fémművekbe látogatott. Ve­le .együtt kereste tel az or­szág egyik legnagyobb gép­ipari üzemét Giltner László, az MSk.MP Budapesti Bi­zottságának osztályvezetője is. — A Fővárosi Csatornázási Müvek ferencvárosi szenny­vízátemelő-telepen végzai.6 megfészítelt munkával sike­rült megakadályozni, hogy » Dunába kerüljön a Kőbányai Fűtőerőmű pakura tárol óiból „kiszökött-’ olaj. A feVené- városi ál emelőt elepen még vasárnap is négy nagy telje­sítményű szenny vizszippantó-r kocsival gyűjtötték a víz 'te­tején felgyülemlett süni ola­jat. — A Meesekalján ismét megérett a füge. Első termé­sét a nyár utóján szedték ley akkor azonban még tömér­dek zöld gyümölcs maradt a cserjéken. Most a másodter- mést szüretelik a pécsi ker­tekben és udvarokban. Ha­zánk területén egyedül a mediterrán jellegű Mecsek- alján díszük a füge tömege­sen a szabad eg alatt, és hoz termést évről évre. A Pécs feletti dombokon sok száz cserje zöldell, amelyek az idén -- a szokottnál több napfény és meleg hatására — különösen gazdagon ter­mettek. — Muflonokkal telepíti be a Somogy megyei Erdő- és Fa­leldolgozó Gazdaság a zse- licségbeli ropolyi erdőrészü. Az első szállítmány —13 muf­lon — már meg is érkezett a Budakeszi melletti Telki Erdő- és Vadgazdaságból. A ropolyi vadászház környékén, hegyes-völgyes domboldalak­kal. gyertyánosokkal, bükkö­sökkel tarkított tízhektárnyi bekerített területen helyez­ték el őket. Rövidesen újabb 20 muflont hoznak Telkiből, mert a már it ti evők jót érzik magukat, gyorsan akklimati- zálódtak. — A totó 47. heti eredmé­nyei: 1. 1. x. 1. X. 2. x. 1. x, x. 2. 1. x. és a 1-es x. A Sportfogadási es Lotto Igaz­gatóság közlése szerint a 47. heti totónyeremények. az il­leték levonása után a követ­kezők: 13-4-1 lalálalos lü da­rab akadt. A nyeremény es a jutalom együttesen 298 998 forint. 13 találatos szelvény 14 db volt. Nyereményük egyenként 129 716 forint 12 találatos szelvény 374 db akadt. Nyereményük egyen­ként 3237 forint. A 11 talá­latos szelvények száma 4009 db. Nvereménvük egyenként 302 forint. A 10 találat.-« szelvényekre (26 387 db) egyenként 69 forintot tizei­nek.