Észak-Magyarország, 1979. szeptember (35. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-18 / 218. szám

1979. szeptember Iß-, kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT \ Labdarúgás, NB !L Naptár MEIWTE-—Szuha völgy 7:1 Miskolc. :m nívó. \ c/.cltc: Fo­dor. MEMTE: Bfiricska — l^lai. Demeter. Peu'icsák. Csonó. Do- bolán (Piczck). Solté«/. (Papp). Botos. Pallai. Kardinál. Edző: Csányi József. Szuhavölgy: Sa­lamon (Nagy) - Csomó, pio- tar, Rimaszékí. Juhász. Sziráez- ki. Szalai i < »dór, 1 PLólár II. Edző: Marczinaskó Jó­zsef. Cl.: Pallai (:>). Kardinal Dobnian. Baricska (ll-esből). ill. Klem. Jók: a MÉMTE min­den játokosa dicséretet érdemel, ill. Sziraezki, Fodor, Plotár II Ifi: 4 :d. Borsodi Bányász—Sajóba bony 2:«i (1:0). SajóKzcntpéter. 300 né­zd. \ezette: Bertha. B. Bányász { Kasza — Dalnoki, Huber, kó~ pa. Sebő. Szabó. Lubane. Szé­kely, Varga. Csányi. Fekete (Varga), (Nikházi). Edző: Fe­renc József. Sajóbábony: peea — Kálmán. Nyitrai. Tóth, Rá- duly. Lakatos, Rózsa. Kiss. Ba­ranyai. Somogyi, Molnár. Edző: Filetóth i .a;- ;ló. <: 1.: Varga, Szé. kely. Jók: Huber. Kopa. A ven­dégcsapatból senkit nem lehel kiemelni. Ki rá Id—B. Volán ft:o. KJráld, ♦00 néző, vezette: Juhász i Ki raid: Barezi — Kovács, Toké, Krislon, Utliy. Kues. Nagy, Szál- masi. (Puskó). Kristály (Varga), Bálint, Szemére. Edző: Sz/Mos István. B. Volán: Kiss — Vári. Körösi. Cácsi. Kőhalmi, Bur­ger. Gallo. Varga. Bazsó, Or- lóezki. Tóth. Edző: Balázs And­rás. Jók: Büro i. Kucs, Szemére, ill. Kiss, Körösi, Gá- csi. Varga. Ifi: 4:5. Kudabánva—ŐOIMSE 2:1 frt :0). Rudabűnya. 250 néző. vezette: Csanádi. Rudabánya: Berliiiszki — Kiss, siPö. Garam, Molnár. Breuer. Buffi. Tóth T.. Járó (Karezagi). Szalko. Tóth TI.. (Szlavkai). Edző: Barlha Géza. SÜMSE: Gólé — Demeter. Dem. kó. Újlaki. Króm pák. Bodnár (Méhész). Simon, Kosárka,. Ko­vács. Domoszlai. Cuczi (Szabó). Ed/ö: Orehovszki László. Gl.: Szalkó (2. egyel ll-esböl). ill. Krompák. 'Jók: Kiss, ilJ. Újlaki. Kosárka. Ui T 1:2. 14ejöcsaba—I5hvs f»:n (:>!:0). rpv jőcsaba. "00 nézó. vezette: Kozs- la. Hejőesaba: Beneze dr. — Kiss, Nagy I.. Dávid. Eszi ári. Nagy TI.. Szabó II.. Vodiesko. .láger. Krisztián. Asszony. Edző: Penderik György. Kites: Nagy— Zeher, Papp. Hudák. Trombitás. Lévai, Lengyel. Babik. Papp IT.. Dudás. dr. Buzsö. Edző: Szálltó Ferenc. Gl.: Krisztián (3). Ja­ger (2). Jók: Nagy II.. .láger. Krisztián, ill. Nagy, Trombitás. Lengyel. Ili: 8:1. Taliya—Edelény 2:1 (1:0). Táty- lya, 500 néző, vezette: Czárba. Tállya: Bandura — GriboVszki. Uuttkai dr.. Buesák. Tilger, Bá- n.Viczki. Magyar, Pekó II.. Bo­rász (Nyíri). Poes (Balogh). Spé- rler. Edzó: dr. Sólya Szabolcs. Edelény: Banga — Farkas. Együd Geber I.. Komlósi. Ka­posvári. Pál. Drótos I. (Palo­tás), Kalocsai. Geber II., Dró­tos II. (Csontos). Edző: Hajas Imre. Gl.: speder, Balogh, ill. Geber II. Ifi: 3:1. Borsodnádasd—H. Trcnrsényi X:i (1:0), Borsodnádasd, too né­ző. vezette: Csík. Borsodnádasd: Szabó — Vámos. Németh. Hol- chauscr. Vagi. Zimanyi (Antal). Paksi (Plathy). Koós. Érsek. Ka­sza. Marittyák. Edző: Szendrei Béla. II. Troncsényi: Spulnik — File, Pal ügyi, Tárnái. Budai, Tóth, Korhűt. Varga. S/imcsák. Nagy, Földi. Edző: Neuseho] Ká­roly. .Gl.: Kasza (U-esből). ill. Varga Jók: Vámos. Holchauser. Plathy. ill. Palágyi. 'Párnái. Bu­dai Varga. Ifi: DVTK 11.—Bor­sodnádasd 4 :ü. M. Tlveggyár—Alsó/.solra 2:1 (2 io). Miskolc, 400 n 7a te: Csáki. m. Üvegg — Papp. Bodnár 1.. Bihari. Gyű­rő i., Adorján. Kérecsényi. Bod­nár 17.. Sarkad!. Bodnár Hl. (Nagy If.). Gombos. Edzó: Fi­scher Ferenci. Alsőzsolca: Fésűs (Borbély) — Szekeres. Tóth. fle- rceskei. Orosz. Fodor. Mlinár- rsik. Kalász. Madaras!. Lóczi. Höídos. Edző: Szamosi Ferenc. Gl.: Papp. Gombos, ill. Lóczi. Jók: Gyovai. Kereesényi. Bodnár m.. ill. Derecskéi. Ifi: 0:4. Mezőkövesd—Sátoraljaújhely o (0:1). Mezőkövesd. 800 néző. ve­rette: Lója T. Mezőkövesd: Ho- eza T. — Porócs. Jablonkal. Mo­rei, Adám. Murányi (Gál), Haj­dú. Varga. Petiik. Káplár. Buk­ta (Ho.cza 1T.). Edző: Antal Fe­renc. Sátoraljaújhely: Vakles — Csongrádi, Lisovszki. Nagy, Zsófi. Berta. Almágyi. Petri. Hauser (Gönci), Sütő. Oldal (Sándor). Edző: Cserép! László. Gl.: Oldal (2. egyet ll-esböl), Gönci. Jók: A hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, a vendégcsapat minden tagja di­cséretet érdemel, ifi: 4:1. Hétközi mérkőzés: Enrs—M. ('veggyár 4:0 (1:0). Enes. :ioo ne- •o. vezette: Marcii, ifi: 6:1. Csak az Fister fejel, de a labda elkerülte a kaput. (MVSC-Békéscsabai TASK 2:1) Fotó: Temesi Lásiló MISKOLCI VSC—B. TASK 2:1 (2:1) Miskolc, 1500 néző. Vezette: Divmyi. MVSC: Kun — Liplák. Kovács, Gergely (Karászi). Borsos — Krém er. Locher. Kiss — Fister. Egri. Török. Edző: Krompaszky 'Gyula. Már a (5. percben vezetésre lett s fiert a hazai együttes, ing­ták a jöbböss/ekötö helyén ve­zette fel a labdái. Kissel ját­szott össze, majd a visszaka­pott labdát a kapujából kimoz­duló Oláh Telett emelte a háló­ba. ! :0. Ezután sokáig neró tör­tént semmi. Alacsony színvonalú volt a játék, egymás hibáiból él­lek a labdarugók. A 25. perc­ben Egri a félpályától indult meg. sorra 'cselezte ki a rátá­mat) ó \ cdökel. maid ío méterről k pu kö ".epébe lőtt. 2:0. A 40. percben Rózsa faképnél haévta ■Borsost, majd 7 méterről Kun mellett lőtt a hálóba. 2:1. A második félidőben a vendé­gek átvették a kezdeményezést, többet birtokolták a labdát, szinte állandóan a vasutasok tér. felén fol> i a játék. A kapura azonban kevés veszélyt jelentet­tek az elképzelés nélkül futbal­lozó békéscsabaia^c. A 61. perc­ben Lukoviczki hátulról felvágta Fistert. sárgalapos figyelmezte­tésben részesült. A 76. percben Kiss adón középre, Fister feje­sei a gólvonal elől rúgták ki a védők. A 82. percben Locher fejbe rúgta Magyart, ö is sárga lapot kapott. A 84. percben So­mogyi tört be az MVSC 16-osán belüirc. amikor ütközött Locher, rol. s a játékvezető a tl-es pontra mutatott. Rózsa végezte el a büntetőt, de gyengén he­lyezett labdáját Kun kiütötte. A 86. percben durva belépőjéért Jegyinák is sárga lapot kapott. Unalmas és alacsony színvo­nalú mérkőzést vívott a két csa­pat. Az. első 45 percben a ha­zaiak voltak valamivel aktívab­bak. de az összjóték és a föl vá­rnál osság sok kívánnivalót ha­gyott maga után. A szünet után valósággal egykapura játszottak a vendégek, de a góllövés nem sikerült, még büntetőt, is hibáz­tak. A hazaiak beszorultak, n csatárok képtelenek voltak elöl tartani a labdát, a védők pe­dig vaktában rugdosták el a ka­pu elől. Az őszi idény eddigi leggyengébb találkozóján vé°ül *•< a helyzeteit jobban kihasználó vasutasok otthonukban tartották a két pontot. Senki sem érde­mel dicséretet. .. n. L. I). UNIVERSITAS—ÓZDI KOHÁSZ 2:« (1:0) Ö/.d. 1200 néző. Vezette: Palik. OKSE: Szántó — Sípos, Bíró, Fodor (Csuhány), Túrái — Li­geti. Bácskai II. (Kiss), Mada­ra«/. — Szekula. Bácskái I., Tóth. Edző: Pallagi Robert. A vendégek a 4—4— 2-es felál­lási harcmodort választották, s gyen:, kontratámadásokkal igye­keztek zavarba hozni az ózdi védőkét. Ez már a 8. percben sikerüli. Lakatos ugratta lei Bal­lal. aki kicselezte a rá támadó hátvédeket, majd Szántó mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1:0. Ezt kővetően csapkodó lett a játék, a kapuk ritkán kerültek veszély­be. A vendégek elsősorban a vé­dekezésre ügyeltek, az ózdi ak­ciókból viszont hiányzott az át­ülő erő. a 21. percben Bőzsön.v erős szabadrúgását fogta biztos kézzel Szántó. A 28. percben ve­zette első igazán veszélyes tá­madását az ózdi csapat, de Bács­kái I. elöl az utolsó pillanatban mentettek a debreceni védők. Továbbra is a hazaiak kezde­ményeztek. de. a játék nem tud­ta tűzbe hozni a nézőket, üt­ött már a fütty is felharsant . .. Lenin város, 2000 néző. Vezette: Kóródi. * Olefin SC: Dohány (Bodolai) — Sztankó, Lázár. Kovács I., Kovács II.. — Kaptis. Kocsis, Belényesi, suller — Magyar (Si­ket). Petró. Edző: Szabó Béla. Veszélyes hazai akciókkal kez­dődött a mérkőzés. A 4. percben Petró jó labdát kapott Belénye- sitöl, lövését azonban Szendrei védte. A 7. percben gyors ven­dégtámadás futott a pályán. Szatmári lapos lövését Dohány jó érzékkel hárította. Nem sok­kal később Földest labdáját is tisztázta a leninvárosí kapus. A 26. pereben Belényesi iramodott meg. de jó helyzetből gyengén lőtt. és ez nem okozott gondot Szendééinek. Ezután Petró. Be­lényesi és Kapus kísérleteztek lövésekkel, de gól nem esett. A 34. percben Földes! nagy erejű lövését fogta meg Dohány, de az cselnél megsérült, és le kel­lett cserélni. A 43. percben ma­radt ki a mérkőzés legnagyobb gólhelyzete: a kitörő Petró elöl Szendrei röviden rúgta el a lab­dát, az Suller elé került, aki az A 33. percben szöglet után Sze­kula elé került a labda, de lö­vése kipattant a tömörülő vé­dőkről. Az ellentámadásnál Maczkó éles szögből a jobboldali oldalhálóba lőtt. A második félidő ózdi táma­dásokkal kezdődött. A 46. perc­ben Ligeti került ígéretes hely­zetbe. de mielőtt Lőhetett volna. Csapó dr. kirúgta előle a lab­dát. Szekula fejesét fogta meg a debreceni kapus. Az ózdiak nagy erővel támadtak, az egyen­lítésre törekedtek, a vendégek csak védekeztek. A 60. percben Ligeti fejelt, a nézők gólt rek­lamáltak. de a közelben tartóz­kodó Palik határozottan intett kifelé. A 86 percben Lakatos jobboldali szabadrúgását Pistár fejelte a hálóba. 2:0. Csípős időben kezdődött a ta­lálkozó. A vendégek megerősí­tették védelmüket. de nem mondtak le a gyors akciókról sem. A hazaiak elképzelés nél­kül. kevés átütő erővel próbál­koztak. Rejtély a Kohász őszi teljesítménye... Jók: Bíró. Sze­kula. H. I. üres kapura emelt, de a labda centiméterekkel mellé csúszott. Az ellentámadásnál a védők kö­zül kiugró Sebök elől szedte fel merész elörevetödéssel a labdát Bodolai. A második félidő is hazai ro­hamokkal kezdődött. Petró. Ma­gyar. majd Belényesi próbáihoz- . talc lövésekkel, ezek azonban erőtleneknek bizonyultak. Az. 58. percben Magyar cselsorozata után ígéretes lehetőséget puská­zott el. A 61. percben Siket fű­lött el. lőni készült, amikor Szendrei felszedte előle a lab­dát. Elénk iramú, változatos, küz­delmes mérkőzést vívott a két csapat. Az Olefin SC-t nem törte le a múlt heti súlyos vereség, a megfiatalított együttes lelkesen és nagv akarással harcolt. A gyors akciók rendre veszélyes helyzeteket eredményeztek, de a befejezésbe mindig hiba csú­szott. Bátran és korszerűen ját­szottak. s közelebb álltak a győ­zelemhez. Jók: Bodolai. Kovács 1.. Kovács ír., Sztankó, Petró. F. M. GYULA—H. PAPP J. SE 2:1 (2:0) Gyűl*. 2000 néző. Vezette: Ko­sz o. H. Papp J. SE: Mező — Ba­kos. Szilágyi. Bodolai, Fodor — Magyar (Palkovics, helyette Gregor), Osváth. Farkas — Kvaszta, Utassy, Répási. Edző: Vágó György. Rögtön a kezdés után a Hon­véd ragadta magához a kezde­ményezést. Az első veszélyes helyzetet Osváth teremtette, de a 16-osról a menteni akaró ka­pus felett fölé emelt. A 26. nerc­ben vezetést szerzett a Hazai gárda. Zámbori ugratta ki a bal oldalon Kulit, aki csaknem a/ alapvonalig futott es éles be­adása a kilépő Mező mögött a hálóba jutott. 1:0. A 41. percben Fodort. a felezővonalnál 'felvág­ták. Kuli megszerezte a labdát. Sleigerwaldot indította, akinek beadását Cseh közelről a hálóba sodorta. 2 :0. A szünet után a H. Papp 3. SE játszott fölényben, a vendé­gek sorozatos támadásokat ve­zettek. Az 51. percben Répási. Palkovics. Osváth volt «a labda útja. és a középpályás jól elta­lált 20 méteres lövése a jobb alsó sarokba vágódott. 2:1. Egy perccel később a kitörő Palko- vicsot lerántották a 16-os előtt, a megítélt szabadrúgást Utas ■ ■ hajszállal a kapu fölé lőtte. Az 56. percben Palkoviesot térden rúgták és nem is tudta folytat­ni a játékot. A Honvéd szinte végigtámadta a találkozót, a II. félidőben je­lentős fölénybe is került, de csak a szépítésre tellett játéko­sainak erejéből. A Papp J. SE nagyobb tudását a hazaiak ke­ménységgel, sőt egy-két esetben durvasággal igyekeztek pótolni. A végig nagyiramú í>fl perc vé­gül a gyulaiak sikerét hozta, a vendégcsapat azonban legalább döntetlent érdemelt* volna. Jók: Bakos, Farkas, Fodor. V. Gy. ★ ■ A labdarúgó NB ír. Keleti cso­portjának további eredményei • Orosháza—Hódmezővásárhely t :0 (0:0): Nyíregyháza—Szarvas 2:0 (1*0): Gyöngyös—H. Asztalos SE l:o (0:0): Balassaevarmat—E°er SE 1 :0 (1 :0) : TI. Szabó L. SÍ-!— Debreceni Kinizsi 2:0 (i:0). OLEFIN SC—SZOLNOKI MÁV MTE NB II. KELETI CSOPORT LEHEL SC—KAZINCBARCIKA 3:0 (2:0) Jászberény, 1200 néző. Vezette: Tóth L. KV SE: Gulyás — Bacsó (Kiss S.). Tóth. Helgert (Vajda), Fagy- gyas — Fekete, Kálmán, Pelro- v'ios — Simkó. Kiss L.. Majo­ros. Edző: szentmarjay Tibor. A kazincbarcikai együttesben több tartalék is szerepelt, hi­szen Koleszárik és Tamás sem állhatott Szentmarjay Tibor ed­ző rendelkezésére. Az I. félidő­ben egyértelműen kidomborodott a hazaiak fölénye és ez gólok­ban is megmutatkozott. A Le­hel SC a 23. percben szerezte meg a vezetést. Postás saját térfelének közepéről indította Vácit, aki néhány méteren ke­resztül vezette a labdát, majd a kiinduló Gulyás mellett biztosan lőtt. a hálóba. 1:0. A 31. perc­ben növelte előnyét a jászberé­nyi gárda. Lakatos több csel után Vácihoz játszott, aki 15 méterről a bal sarokba bombá­zott, 2:0. A szünet után is a hazaiak játszottak fölényben, s az 57. percben növelték előnyüket. Postás kiugratta Vácit, a közép­csatár 15 méterről lőtt a Kapu­ba. 3:0. A kazincbarcikaiak megfiatalított együttese nem volt képes a tisztes helytállásra, el­sősorban azért, mert védelme több esetben is bizonytalanko­dott. A változatos és kitűnő ira­mú mérkőzésen az együttesek elsősorban a támadásra helyez­ték a fő hangsúlyt. így színvo­nalas mérkőzést láthatott, a Kö­zönség. A Lehel SC meggyőzőb­ben játszott, helyzeteit ügyesen használta ki és megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Fekete, Petrovics, Kiss I». 1. Ny.-háza 7 5 1 1 13-3 11 2. Szolnok 7 4 2 1 13-5 10 3. Lehel 7 3 3 1 10-5 9 4. Debr. USE 7 3 3 1 11-9 8 5. Gyöngyös 7 4 1 2 9-9 9 6. Szabó L. 7 3 2 2 11.7 8 7. K.-barcika 7 3 2 2 13-10 8 8. Szarvas 7 3 2 2 11-8 8 9. PatVP J» 7 4 — 3 15-13 8 1(1. B.gyarmat 7 4 — 3 8-8 8 11. H.vásárhely 7 2 3 2 7-5 7 12. Gyula 7 3 1 3 10-9 7 13. Miskolc 7 3 1 3 12-15 7 14. Eger 7 2 2 3 9-9 6 15. Olefin 7 2 n 3 7-9 6 1«. Orosháza 7 2 3 5-7 6 17. Asztalos SE 7 2 1 4 11-13 5 18. B.-csaba 7 1 1 5 7-12 3 19. Ózd 7 1 l 5 3-15 3 S0. n. Kinizsi 7 1 — 6 6-20 2 1979. szeptember 18.. kedd A nap kelte 5.24, nyugta 17.52 órakor A hold kelte 2.18. nyugta 16.39 nrakor Névnap: Diána Évforduló Szdzhalvan érvel ezelőtt. 1819. szeptember 18-án született és 1868-ban hall meg .lean Bemard Leon Foucault francia fizikus, aki 1851-ben híres inga kísérleteivel bebizonyította a Föld forgását. Időjárás _______ V árható időjárás ma estig: csapadék nélküli es általá­ban gyengén lelhós idő. hajnalban átmeneti íelhösödés es helyenként párásság. Várható legmagasabb nappali hő­mérséklet 1!»—24 fok között. — I’nllai Árpádnak. az MSZMP Központi Bizottsága tagjának, a közlekedés- és postaügyi miniszternek veze­tésével az etióp forradalom 5. évfordulója tiszteletére rendezett ünnepségeken részt vett párt- és kormánykül­döttség hazaérkezett Addisz Abebából. Pullai Árpádot fo­gadta Mengisztu Hailé Ma­riam. az ideiglenes katonai kormányzótanács elnöke. — Sátoraljaújhelyen a tele- fongyár helyi üzemében messzemenően biztosítják az általános iskola 7—8. osz­tályát el nem végzett dol­gozók számára a tanulási le­hetőséget. A tanulás idejére kedvezőbb műszakbeosztást, a bizonyítvány megszerzése után pedig anyagi juttatást is kapnak a felnőttoktatás­ban részt vevő dolgozók. — A vásárnaptár szerint ma. kedden Felsőnyárádon, holnap, szeptember 19-én, szerdán pedig Rudabánván rendeznek országos állat- es kirakóvásárt. — A kiskereskedelmi forga­lom megyénkben ez évben eddig több mint 11 százalék­kal emelkedett, s ezen belül is a vegyipari cikkek vezet­nek. — Az 1979. év eddig eltelt időszakában emelkedett az elfogadott, a hasznosított újítási javaslatok száma Bor­sod megyében, s ezzel együtt az elért gazdasági ered­mény is. — Felső fokon értékeli a nyugat-berlini sajtó Kocsis Zoltán vendégszerepléséi, amely zsúfolt ház előtt zaj­lott' le, és fergeteges sikerű volt. — A magyar—osztrák ide­genforgalmi egyezmény és hitelkonstrukció részeként két osztrák cég kivitelezésében megkezdődött a pesti Duna- part két ú,j szállodájának épí­tése. A Roosevelt ter déli ol­dalánál a Hotel Budapest Fórum 1981 októberében ké­szül el, míg a szomszédban a MALÉV és a Pannónia közös szállodájának átadásá­ra 1982 áprilisában kerül sor. — Mihail Alekszejevics Pro- koíjevnek, a Szovjetunió közoktatási miniszterének meghívására Polinszky Ká­roly oktatási miniszter teg­nap Moszkvába érkezett. — Palásti László, a Ludas Matyi munkatársa Tti éves korában elhunyt. Temetéséről később intézkednek. — A totó >T. heti eredményei: 1. 1. ], 1. 2. X. 1. X. X. X. X, x. x. us u plusz, l-es 1. A' sport- fogadás) cs Lottó Igazgatóság köztese szerint a totónyeremé- nvek az illetek levonása után a következők: t.‘i találatos szelvény SJ db akadt, nyereményük egyen­ként 23 343 forint. Ezek közül 13 plusz l-es szelvény 11 volt. A nyeremény és a jutalom együttesen líO 13ti forint. 12 talá­latot mii (ogado ért el. nyere­ményük P42 Ft. A 11 találatos szelvények száma 8130. nyeremé­nyük 99 Ft. Tíz találatot SS ess­en értek cl. Nyereményük sí forint. — Katona Imrének, az MSZMP KB tagjának, az El­nöki Tanács titkárának veze­tésével magyar küldöttség érkezett Luandába, Agostinho Nelónak, az Angolai Népi Köztársaság elhunyt elnöké­nek temetésére. — Szovjet küldöttség ér­kezett • hétfőn Budapestre Pjotr Nyikoiajevies Fedosze- jev akadémikusnak, a Szov­jet—Magyar Baráti Társaság elnökének, a Szovjet Tudo­mányos Akadémia alelnöké- nek vezetésével, hogy részt • vegyen a magyar—szovjet tudományos-műszaki együtt­működés 30. évfordulójának rendezvényein. A küldöttsé­gét a Ferihegyi repülőtéren Pál Lénárt akadémikus, az OMFB elnöke, Fülöp József akadémikus, az MTA alelnö- ke és Nagy Maria, a Magyar —Szovjet Baráti Társaság főtitkára fogadta. Jelen volt Vlagyimir J. Pavlov, a Szov­jetunió budapesti nagyköve­te is. — Szabás-varrás tanfolya­mot indít a martintelepi szociális napközi otthonban a Vöröskereszt. A jelentke­zők szeptember 26-án dél­után 17—19 óráig a szociális napközi otthonban, vagy a vöröskeresztes titkárnál a Kisfaludy u. 56. szám alatt, 11—17' óráig kereshetik fel a szervezőket a tanfolyam­mal kapcsolatban. — „Amfora áruk vására'’ elnevezésű országos enged­ményes vásárt rendez szep­tember 17—29. között az Amfora Vállalat miskolci ki­rendeltsége. A vásár lebo­nyolítására a Centrum áru­házak, a megyei iparcikk kiskereskedelmi vállalatok és áiész-ek üveg-porcelán- műanyag szakboltjai, ipar­cikk áruházai és a jelentő­sebb vegyesiparcikk boltok vannak kijelölve. A vásár ideje alatt 20—40 százalék­kal kaphatók olcsóbban — többek között — üveg ha­mutálak, egyes kerámia­áruk, műanyag fürdőszoba­felszerelési cikkek, műanyag tálcák, egyes műanyag fü- szertartók, étel- és kemping- dobozok. — A vásárosdombói MÁV- állomás közelében egy sze­mélyvonat elütötte a sínek között szabálytalanul tartóz­kodó Magyar József 44 éves bányász, vázsnoki lakost, aki a kórházba szállítás után meghalt — A ravazdi erdészet terüle­tén egy fával megrakott pót­kocsis vontató, amelyet Lend- zsér Ferenc 28 éves traktoros vezetett, a lejtős úton felbo­rult, s ennek következtében Lendzsér a helyszínen meg­halt. — Az idei tanévvel megkez­dődött az új tantervek foko­zatos bevezetése a nemzeti­ségi tanítási nyelvű általános iskolákban. Üj elrendezésű, a mai kor követelményeinek jobban megfelelő tananyagot tanulnak a diákok.