Észak-Magyarország, 1979. május (35. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-08 / 105. szám

1979. május 8., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Meiyei bajnokság Hcjoesaba—Szuhavölgy 2:2 (1:1). Hcjucsaba, üü 0 nczo. Vezette: Cbaki. Hcjoe.saba: Török — Kunfalvi, Dávid, Kecskés, Nagy 1., Nagy 11., Laczko, Vodicska, Jäger (Szondiéi), Szabó, Novek. Lü- zo: Penderik György. Szuliavölgy: Salamon — Jaskó, Diolar 1., Rimaszéki, Juhusz, Svirjan(Batta), Szalai, Drotár II., . lazekas, Klem, Feledi. Edző: Marczinaskó József. . Gl.: Nagy 1., Laczkó, illetve Klem (2). Jók: a liejocsababol senkit nem lehet kiemelni, míg a vendégcsapat minden játékosa dicséretes tel­jesítményt nyújtott. Ifi: 5:3. Tállya—Ormosbánya 3:1 (1:0). Tunya, 60U néző. Vezette: Virág. Tallya: Bandura — Pekó 111., clr. Ruttkai, Szívós, Balogh, Ma­gyar, Bunyiczki, Hura&z (Nyíri), M:lger (Pekó 11.), Pocs, Spedei-. líuzo: dr. Soja Szabolcs. urmosbanya: Béres — Tarcza- li. Kovács, Lakatos, Kóródi, Ba­logh, Kalász, Burkus, Hasilló, S-arka, Ribar. Edző: Farkas La­jos. Gl.: Magyar, Speder, Bá- nyiczki, illetve liasillo. Jo: Ma­gyar, Bányiczki, Horász, illetve Béres (a mezőny legjobbja), Tar- CZall. Ili: *1:1. B. Volán—Enes 2:0 (0:0). Pe­reces, 30U nezo. Vezette: Kiss B. B. Volán: Czibcre — Körösi, Aranyosi, Burger, Bazso, Var­ga, Galló, Prcvitzer (Pelrás), Bartakovies, Gaesi (Tóth), Or- loczki. Edzó: Balázs András. Encs: Juhász — iludák. Dudás, Zehcr, Trombitás, Lengyel, Pol­gar, Lévai, Svaek, Horváth, Ko­vács. Edző: Szántó Ferenc. Gl.: BartakoVlcs (2). Jók: Aranyosi, Bazsó, Bartakovies, illetve Hu- dak, zeher, Trombitás. Ifi: 2:2. SÜMSE—Mezőkövesd 3:2 (0:1). Sajoszentpeicr, 3üü néző. Vezet­te: 'l'olnai. SÜMSE: Góré — Gond, Szilá­gyi, Gercgur, Kosárka (Bodis), Domoszlai (Bodnár), Danjtó, Káposzta, Krompák, Labuncz, Szász. Edző: Orehovszky László. Mezőkövesd: Hocz^i — Porács, Jablonkai, Nyikes, Pál, Pázmán- di, Mezei, Újvárosi, Pctrik, Káp­lár, Hajdú. Edző: Antal Ferenc. Gl.: Krompak (2), Labancz, il­letve Petrik, Újvárosi. Jók: Gond, Dankó, Labancz, illetve Nyikes, Mezei, Újvárosi, ifi: l:0. Sátoraljaújhely—-Trcncsényi SE 0:2 (0:1). Sátoraljaújhely, 400 né­ző. Vezette: Bozsik. Sátoraljaújhely: Vaklee — Bér. ta, Timkó, Fedor, Szántai (Kál­lai), Kosztyu, Tóth, Petrik, Ol­dal, Kiss, Kovács. Edző: Szakái Miklós. Trcncsényi: Spulnik — Filc, Palúgyi, Turnai, Budai, Tóth, Korhűt (Földi), Varga, Szimcsák, Egerszegi (Nagy), Veres. Edző: Neusclici Karoly. Gl: Szimcsák, Varga. Jók: Berta, Kosztyu, il­letve File, Palágyi, Budai, Var­ga, Szimcsák. Ifi: Sátoraljaúj­hely ifi—KVSE II. ifi 2:0. Alsózsolca—Királd 1:0 (0:0). AlSozsolca, 300 néző. Vezette: Danhauser. Alsózsolca: Fésűs — Szekeres, Bodnár, Fodor, Derecskéi. Ka­lász, Tóth, Orosz, Zsíros, Mada­ras! Mlinárcsik (Vertig). Edzó: Szamosi Ferenc. Királd: Barcsi — Kucs, Tőke, Kris ion, Uty, Boda, Szállítási, Lupkovics, Varga, Balint (Rusz- ko). Szemére, Edző: Szeles Ist­ván. Gl.: Tóth. Jók: Bodnár, Kalász, Tóth. illetve Töke, Uty, Lupkovics. ifi: 3:0. Ituciabánya—lior.sodnádasd 2:1 (1:0). Rudabánya, 300 néző. Ve­zette: Kiss L. Rudabánya: Balázs — Kiss, Sütő, Molnár. Guram, Karczagi, Bayer (Hajdú), Baffi, Szalkó. Szlavkai, Deáki. Edző: Szalkó Öános. Borsodnádasd: Molnár — Ma. ritlyák, Márton. Koós. Németh, Holczhauser, Érsek. Vámos, Ka­sza. Antal (Zimunyi), Kertész. Edző: Szendrei Béla. Gl.: Szlav­kai, Karczagi (11-csböl). illetve Kasza. Jók: Sütő. Szlavkai, Ga­rant, illetve Marittyák, Vámos, Ifi: 3:1. Sujóbábony—MÉMTE 1:2 (1:1). Sajobábony, 500 néző. Vezette: Berta. Sajób.ábony: Szakos — Kálmán, Vass, Kiss. Nyltrai. Völgyesi, Lakatos, Galombvári. Mátyás (Sebők). Nagy, Magi. Edző: Ka­pitány Béla. MEMTE: Poloezlk — Kocsis, Iglai. Papp. Csonó. Botos. Do- bolán, Slffman, Piczek, Pollai, Kardinál. Edző: Csányi József. Gl.: Nagy, illetve Paliul. Kardi­nál. Jók: Kálmán, Nugy. illetve Poloczik, Pallai, Kardinál. Ifi: 5:2. ME AFC—Mákvölgy 2;l (2:0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Ka- las. MEAFC: Végh — Szabó, Szlá- dovics. Török. Ivánesó, Rozinán, Kovács (Háti), Trestyánszkl. Csomós. Berki, Kálai. Edző: Szemerszkl Rudolf. Mákvölgy: Tinyó — Tánczos, Küdntön, Juhász, Dérnél, Jan- esurák (Bonc TI.). Mitró, Bar- nóczki (K eresztély), Ungv'ári, Béres, Deák. Edző: André Ti­bor. Gl.: Csomós (2), illetve Ungvári (tl-esból). Jók: Szabó, Hozmán, Csomós, illetve Mi tró, Ungvári, Deák. Labdarúgás, NB II. Naptár Akart és győzött az MVSC MVSC—HÓDGEP 3:0 (1:0) Miskolc, 400 nezö. Vezette: De­meter . MVSC: Kun — Krémer, to­cher, Bobkó, István. — Lelszl, Czervu. Kiss — Lipták. Egri, Tö­rök (Gergely). Edző: Krompasz- ky Gyula. Vasutas támadások vezették be a találkozót. A vendégek saját lti-osukra kényszerültek. A 9. percben góllá értek a hazai ak_ ciok. Ziclbaucr hazaadására a szemfüles Kiss lecsapott, kicse­lezte a kifutó Kelement, közben kisodródott, de jobbról így is a jobb alsó sarokba ..kanyaritotta” a labdát. 1:0. A gólt kővetően is az MVSC irányította a játékot. Húsz perc elteltével jött fel a HÖDGKP. ebben az időszakban oátrabban vállalkoztak, de ak­cióikból hiányzott az átütőerő. A hazaiak gyors támadásokkal pró­bálkoztak. de mindig időt adtak a közbelépésre. A 36. * percben Egri előtt nyílt gólszerzési lehe­tőség. de a kapusba lőtt. A szünet után csapkodó lett a játék, több kemény belépő tör­tént. s ebben főleg a vendégek jártak az élen. Sajnos, Demeter játékvezető sem állt feladata magaslatán, több alkalommal fordítva ítélt, s nem torolta meg kellő szigorral a durvaságokat. A hódmezővásárhelyiek mezőny- fölénybe kerültek, de helyzetük nem akadt. A 68. percben Kiss kapott labdat a vendégek lép­teién. jól ugratta ki a balössze­kötő helyen kitörő Egrit, . ;i n kapus mellett, a bal alsó sarok­ba lőtt. 2:0. Mezőnyjátékkal lel­te!: a percek, az Iram es a szín­vonal a közepes alatt maradt. Inkább a játék küzdő jellege Kiss helyzetben, de ezúttal nem sikerült a hálóba találnia (MVSC- HÓDGEP 3:0) Temesi László felvétele domborodott ki. A 81. percben Egri került nagy helyzetbe, lö­vését azonban védte Kelemen. A 87. percben újabb golt ért el az MVSC. Lipták kicselezte a bal oldali védőket, középre gurított. Kiss lekezelte, s egy lövőcscl után. higgadtan helyezte a lab­dát a hálóba. 3:0. Lelkesen és nagy akarással Játszott ezen a találkozón az MVSC. A labdarúgók végre ál- creztck helyzetük tarthatatlansá­ga! s harcos feliogásban küzdöt­tek a létfontosságú összecsapá­son. Sokut futottak, nem riadtak vissza a közelharcoktól, rászol­gálták a győzelemre. Jók: Lo- ener, István, Kiss, Lipták. n. l. LKMNVAROS—GYÜN GYÖS 1:1 (1:0) Gyöngyös, 1300 néző. Vezette: Bondar. LMTK: Dohány — Orosz, To­perczer, Kovács I., Lázár — Szabolcsi, Sullcr, Kapus — Pal- kovics, Bodolai, Sztankó. Edző: Kontha Károly. Nagy lendülettel kezdtek a gyöngyösiek. A 3. percben gyors egymásutánban két helyzetet is clügyetlenkedtek. A 10. percben vezette első formás támadását az LMTK. végül azonban Suller 12 méterről a kapus kezébe lőtt. Nem sokkal később, Lázár—Ka­pus volt a labda útja. — a lö­vést azonban Kovács hárította. A leninvárosiak mezőny fölényt harcoltak ki és a 32. percben ve­zetést is szereztek. Jobb oldalon bontakozott: ki a támadás. Lázár elé került a labda, áld egy csel után. a 16-osról nagy erővel lőtt u bal sarokba, 1:0. Támadott az LMTK. a 35. percben Bodolai 20 méteres lövését tisztázta Ko­vács. A másik oldalon Galgóczi dr. fejese adott munkát Do­hánynak. A 44. percben Ferencz kézzel maga elé tett egy labdát, 12 méteres lövését Dohány bra­vúrral fogta meg. Ózd. 2000 néző. Vezette: Ko­roknál. OKSE: Fekete — Fehcr, Bíró, Murányi. Sípos — Konyha (Kiss), Ligeti, Stancv — Gulyás, Bács­kái i., Tóth. Edző: Frenlcó László. Mái a 3. percben vezetéshez Jutottak a hazaiak. Gulyás jól futott el a jobb szélen, beadásai Bácskái I. b méterről a kapu Ta­ra fejelte, a visszapattanó lab­dát Tótli lőtte a hálóba, 1:0. A 10. percben Konyha bombázott mellé. Meglepetésre a vendegek nem álltak be védekezni, bátran kísérleteztek támadások vezeté­sével is. A 12. percben Tóth nagy erejű lövését tenyerelte ne­hezen szögletre a kisvárdaiak kapusa. Stancv közelről fcielt, de mellé. A 30. percben Takács ellökte Bácskái I.-ct a 16-oson belül. Fekete először értékesítet­te a megítélt. 11-est, de u játék­vezető újrarúgatta, s ekkor a labdarúgó magasan a kapu fölé küldte a labdát. A félidő befe­jezése előtt Komáromi lőtt jó helyzetben mellé, maid Sta­ncv adott munkát Szabónak. H. PAPI» J. SE— Kazincbarcika, sooo néző. Ve­zette: Simon J. H. Papp. J. SE: Szöged! — Ba­kos. Szilágyi, Farkas. Fodor — Magyar (Tokár), Osváth. Petro- vics — Rácz, Gregor, Répasi. Ed­ző: Vágó György. KVSE: Fülöp — Mochlár. Tóth, Hclgert, Petercsák — Tamas, Kálmán. Kendi — Koleszárik (Simkó), Móricz, Molnár. Edző: Szentmarjay Tibor. Kezdés után azonnal a Vegyész ragadta magához a kezdeménye­zést. Sorozatos támadásokat ve­zettek, de a miskolci védők jól állták a sarat. Néhány helyzet is adódott a harcikat csatárok előtt, ezeket azonban sorra kihaszná­latlanul hagyták. A vendégek szórványos akciókkal kísérletez­tek. s a 34. percben vezetéshez jutottak. Farkas szerzett meg egy lepattanó labdát, a középen ki­törő Grcgorhoz játszott, aki Fü­löp mellett lölt a hálóba. 1:0. Az első 45 perc hátralevő részé­ben ismét a KVSE játszott fö­lényben. de a Papp .T. SE vé­delme nagyszerűen zárt. Szünet után. gyorsan egyenlí­tettek a hazaiak. A 47. pereben A szünet után a hazaiak fo­koztak az iramot, nagy nyomás nehezedett a Icninvarosi kapura. Az 54. percben Horváth lapos, erős lövését mentette Dohány, a másik oldalon Pulkovics ügyet­lenkedett kecsegtető helyzetben. Sullcr 5 méterről a jobb sarok mellé lőtt. Horváth tejesét há­ntolta Dohány, de a 81. perc­ben a sorozatos gyöngyösi ak­ciók góllal végződtek. Egymás után három szögletet ívelhettek középre, a harmadik után Hor­váth fejelt a hálóba, 1:1. A kiesés veszélyétől fenyege­tett hazaiak nagy lendülettel kezdtek, gyorsan el akarták dön­teni a mérkőzés sorsát. A tá­madások azonban nem jártak eredménnyel, mért sorsdöntő pillanatokban elhibázták helyze­teiket. Az LMTK átvette az irá­nyítást. s méltán jutott vezetés­hez. A második félidőben nyo­masztó fölényben játszott a Gyöngyös, s a sorozatos akciók végül is sikerrel jártak. Jók: Dohány. Topcrczer, Szabolcsi. Palkoviés. F. M. Szünet után ismét góllal kez­dett az Ózd. Sípos mintegy 40 méterről lőtt kapura, a labda at- hulianl a lábak között, s Szabó mellett, a hálóba csörgött, 2:0. Nem sokkal a gól után. Kubik Fekete kezébe lőtt. Az 52. perc­ben jobb oldalon vezettek táma­dást a vendégek. Kovács egyéni akció végén szép gólt ért cl. 2:1. A szépítést követően ismét a Kohász percei következtek, de a jobbnál jobb helyzeteket is el- ügyctlcnkedték. A 67. pereben egy lapattant labdát Bácskái 1. 14 méterről eg.vból lőtt a jobb alsó sarokba. 3:1. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két együttes. Az ózdiak könnyelműen vették a 90 per­cet, lehetőséget adtak a vendé­geknek a kibontakozásra. Sokat hibáztak, kevés elképzelést le­hetett felfedezni játékukban. A hazaiak elsősorban jobb hely­zetkihasználásuknak köszönhetik győzelmüket. Jók: Tóth. Bíró, Murányi. H. I. KVSE 2:1 (1:0) Simkó tört be a 16-oson belülre, gólhelyzetben volt. amikor Fo­dor buktatta. A megítélt ll-est INlochlar a bal alsó sarokba lőt­te. 1:1. Nem sokkal a gól után vezetésre tehetett volna szert a barcikai gárda, de Kálmán ab­szolút helyzetből mellé csúsztat­ta a labdát. Nagy volt a küzde­lem és élvezetes a játék. A két együttes az utolsó pillanatig har­colt a győzelemért, s ezt a küz­delmet a vendégek nyerték. Már u hosszabbításban jártak, amikor Répási cselezgetett a bal oldalon, a védők nem támadták, jól adott középre, s Tokárnak a labda lekezelésére is jutott ideje, aztán lőtt a hálóba. 2:1. Nem játszott rosszul ezen a ta­lálkozón a KVSE. Sokat támad­tak a kek-sargák. de akcióikat rendre eredménytelenül fejezték be. A miskolci csapat ügyesen védekezett, s néhány húzásból álló veszélyes akciókat vezetett. A vendégek a hazai védők pil­lanatnyi kihagyásának köszönhe­tik győzelmüket. Jók: Szögedi. Gregor, Szilágyi, illetve Mochlár, Kendi, Hclgert, Tamás. K J. SZÓ. MÁV—B. BÁNYÁSZ 2:1 (1 :l) Szolnok. 3(XM) néző. Vezette: Simon Gy. B. Bányász: Kasza — Dalnoki, Matiszcsák, Svuk, Pinesak — Varga. Kovács, Kopa — Csányi (Boczki), Kvaszta, reKete II. Eüzo: Deák István. Mindkét csapat erősen érdekelt a kiesésben, ezért aztán igen nagy küzdelmet hozott a talál­kozó. Kezdés után a szolnoki­ak többet tamadtak es bátran vállalkoztak lövésekre is. A Bá­nyász a védekezésre összponto­sított, kevés lehetőségük kínál­kozott a kibontakozásra- a 32. percben gólt ért el a Szolnok. Nász adott be egy szögletet, Nagy fejjel csúsztat iá a labdát a halóba, 1:0. Az első félidőben ezt követően kiegyenlítettebb lett a játék, de a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A 3ü. perc­ben Kvaszta kapott labdat, ki­cselezte a védőket, majd Csá- nyilioz játszott, akinek nem oko­zott gondol a halóba tulalnia. l :1. A második félidőben fokozó­dod a harci kedv. mindkét csa­pat nagy eröbedobassal próbál­kozott. A 75. percben Svak a 16-oson belül clbuktatta a kitörő Szajczot. a játékvezető határo­zottan 11-cst ítélt. A büntetőt Bartos értékesítette, 2:1. A nagy tét rányomta bélyegét a mérkőzésre. Idegesen, sok hi­bával kísérletezett mindkét együt­tes. A szolnokiak hamarabb hig­gadtak le, ekkor néhány látvá­nyos támadást is vezettek. A banyászegyúttos elügyetlcnkcdto kínálkozó helyzeteit.*'ezért maradt alul. Ezzel a vereséggel igen ne­héz helyzetbe került a n. Bá­nyász, most már minden ere­jükre szükség le.sz, hogy elke­rüljék a kiesést. Jók: Matisz­csák, Pincsák, Kovács. H. U Ar NB TI. Keleti csoportjának további eredményei: DVSC— Gyula 8:1. Nyíregyháza—DMTE 2:1. Szarvas—Lehel SC 2:1, B. TASK—Eger SE 1:1, Szolnoki MTE—H. Szabó L. SE 1:1. NB n. Keleti csoport 1. DVSC 32 25 4 3 73-17 54 2. Ny.-ház» 32 20 7 5 46-15 47 3. Eger 32 18 8 6 53-29 44 4. Papp J. SE 32 16 10 6 58-32 42 5. K.-harciba 32 16 9 7 54-28 41 fi. SZMTE 32 15 8 9 46-40 38 7. DMTE 32 14 8 10 50-36 36 8. Szarvas 32 14 8 10 43-30 36 9. ózd 32 15 fi 11 44-36 36 io. Lehel SC 32 12 8 12 39-37 32 11. Lenin város 32 11 10 11 40-42 32 1?. B. TASK 32 12 5 15 40-46 29 13. IIMSF 32 10 8 14 43-54 28 14. Szabó I.. SE 32 9 9 14 25-33 27 ! 15. Sz. M^V 32 7 8 17 30-52 22 1 1«. Gvula 32 9 4 19 28-67 22 17. MVSC 32 6 9 17 34-52 2i ; 18. Gyöngyös 32 7 7 18 23-46 21 19. Borsodi B. 32 6 7 19 30-60 19 20. Kisvarda 32 2 9 21 22-69 13 Megyei bajnokság 1. B. Volán 28 18 7 3 59-21 43 2. Tállya 28 18 6 4 59-26 42 3. Hcjőcsaba 28 19 4 5 58-29 42 4. Trencsényi 28 13 9 fi 52-28 35 5. MÉMTE 28 14 fi 8 49-36 34 fi. B.-nádasd 28 15 4 9 45-33 34 7. Mezőkövesd 28 12 fi 10 43-37 30 8. Alsózsolca 28 10 9 9 39-33 29 9. R.-hánya 28 10 8 10 38-32 28 10. Királd 28 7 11 10 31-33 23 ll. S.-bábony 2fi 8 8 12 33-40 24 12. SÜMSE 28 8 8 12 32-44 24 13. Szuhavölgy 28 7 9 12 28-39 23 14. Mákvölgy 28 7 9 12 28-52 23 15. S.-újhely 28 5 11 12 26-40 21 ifi. Enes M fi 9 13 30-46 21 17. Ormoshánya 28 3 8 17 19-K3 Hl 18. MEAFC 28 2 8 1 21-58 12 ÓZDI KOHÁSZ—KIS VARDA 3:1 (1:0) 1979. május K.. krdil A nap kelte 4.18. nyugta 19.05 orakor. A bold kelte 15.07, nyugta 2.49 órakor. Névnap: Mihály. Évforduló Hagyományosait május 8-án tartjak meg világszerte — Henri Dunant-nak. a mozgalom elindítójának születésnap­ján — a nemzetközi vöröskeresztes napot, a világközvéle­mény figyelmét a nemzetközi vöröskeresztes eszmére, annak szolgálatára irányítva. Időjárás ________ V árható időjárás ma estig: Északon, északnyugaton válto­zóan felhős idő, néhány helyen gyenge záporral, keleten, dél­keleten erősen felhős, borult cg, sokfelé esővel. Napközben megélénkülő északi, északkeleti szél. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 13—18 fok között. — Az MHSZ rcpülömodellcző klubjában elkészítették a Szamuely Tibort Kijevbe szállító Brandenburg típusú repülőgép élethű. méretará­nyos, rádió-távirányítású mo. delijét, amellyel a Szamuely Tibor repülő- és repülömo- dellezöi emléktúra alkalmá­ból két és fél napos távrepü­lési rekordkísérletet tesznek. A kis makett május 25-én „kap felszállási engedélyt”, hogy Szamuely egykori re- pülöulazásának vonalán, a Nyíregyháza—Debrecen— Gyöngyös—Gödöllő—Buda­pest útvonalon — 100 méter magasságban — gépkocsiból történő rádió-távirányítással végigszálljon. — Tegnap kezdődött és egy hétig tart az a tanfolyam, amelyet a Miskolci Megyei Bíróságon tartanak megyénk összes büntetőtanácsainak el­nökei részére A tanfolya­mon a bírák részletesen megtárgyalják az új bünte- tötörvénykönyvet, s annak al­kalmazását. — Az Ózdi Kohászati Üze­mek szakszervezeti bizottsá­ga május 18-án este, a vi­déken élő nyugdíjasok ré­szére találkozót rendez a borsodszentgyörgyi művelő­dési házban. — Szovjet exportra az ipa­ri szövetkezetek az idén is több millió rubel értékű gyermekruhát készítenek. A jövő évi kollekciót a közel­múltban mutatták be a szov­jet üzleteknek. — Május 12-én, szombaton délelőtt ballagnak Özdon a József Attila Gimnázium és az Egészségügyi Szakközép- iskola utolsóéves diákjai. — A Borsod megyei Vízmű Vállalat ózdi üzemvezetősé­gének Baráti Egység szocia­lista brigádja a jugoszláviai földrengéskárosultak megse­gítésére a havi keresetük egynapi munkabérét ajánlot­ta fel. — Holtan találták Tatabá­nya, Mikes utca 50. számú lakásán Fonyódi Kálmán foglalkozásnélküli 31 éves fiatalembert. Az eddigi vizs­gálatok szerint a konyhában levő heverőn dohányzás köz­ben elaludt. Mire a szom­szédok a lakásból kiszivárgó füstöt észrevették, mór ha­lott volt, feltehetően a pa­rázsló ágyneműtől füstmér­gezést szenvedett. A halál, eset ügyében a vizsgálat még tart. — GÉPÉSZÉT! SZERVEZETEK az Építőiparban címmel két­napos szeminárium kezdődik május 8-án Miskolcon, a BAEV székhazában. . A Gépipari Tudo­mányos Egyesület Miskolc váro­si Szervezetének Építőgépész Szakosztálya, a GTE Épitőgép- ipart Szakosztályai és az Építés­ügyi és Városfejlesztési Minisz­térium rendezésében sorra ke­rülő előadássorozat megnyitóját ma délelőtt 10 órakor tartják. — Vasárnap bensőséges ün­nepség keretében Radnóti Miklós nevét vette lel a vajdasági Kanizsa város ma­gyar tannyelvű középiskolá­ja. A mártírhalált szenvedett költő születésének 70. évfor­dulóján megrendezett ün­nepségen .Marczali László miniszterhelyettes vezetése­vei magyar kulturális kül­döttség is részt vett. — Személygépkocsi utánfu­tót szerkesztettek az AKIT pécsi XIV. sz. Autójavító Vállalatánál. Kétféle típust dolgoztak ki: egy csukott te­tős, biztonsági zárasai, es egy ponyvás megoldásút. Mindegyikre jellemző, hogy könnyű, viszonylag egysze­rűen kezelhető, minden au­tós számára használható. Az utánfutó önsúlya 102, maxi­mális terhelhetősége pedig 400 kiló. — Múltja még alig, biztató jövője viszont annál inkább van a Polonia-termékcsa- ládnak. A Budapesti Finom- kötöttáru-gyár újfajta ruhá­zati kelméi iránt máris nagy az érdeklődés. Sok minden varrható belőlük — egyebek mellett gyermek-, leányka- és női fürdőruha, garbó, szoknya, nadrág és kosztüm. Van már frottír jellegű, to­vábbá farmer és militaire típusú változatuk is. Könv­i.yű, tetszetős szabadidő-ru­házat és a zsorzsetthez ha­sonló elegáns, alkalmi vise­let céljára egyaránt jól hasz­nosítható. — Szerelem, szex, társkere­sés, erkölcs összefoglaló címmel rendeznek ezekben a napokban Pécsett közműve­lődési hetet. A május 0-ig tartó filmrendezvényen spe­ciális program kerül a kö­zönség elé a város öt mozi­jában. — Vasárnap országos agár­versenyt rendezlek a Szent­endrei-szigeten. Az agárfut­tatáson kívül galambröpte- tést és rendőrkutya-bemuta- tót is rendeztek, bemutatko­zott a pomázi lovasiskola is. — A totó 18. heti eredmé­nyei: x, x, 2, 1. 2, X. 1, x, 1, 1, 1, x, x és a plusz egy: 1. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 18. heti totónyeremények, az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13 találatos szel­vény 6 db akadt, nyerőmé, nyük 240 508 Ft. Ezek közül a 13 + 1 találatos szelvények száma 3, a nyeremény és a jutalom együtt 575 742 forint. 12 találatot 216 fogadó ért el, nyereményük egyenként 4454 forint. 11 találatos szelvény 3358 db akadt, nyereményük 286 forint A 10 találatos szelvényekre (25 201 db) 57 forintot fizetnek.