Észak-Magyarország, 1979. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1979-04-18 / 89. szám

1979. ópriTis 15., szerda ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Megyei liainÉsÉg Encs—Sátoraljaújhely 0:n. Enes, ••, 500 néző, vez.: Maróti. Encs: Ju­hász — Zeher, Dudás. Trombi­tás, Hudák, Papp (Krusóczki), Lengyel, Schvak (Polgár), dr. Ba- asó, Horváth, Kovács. Edző: Szántó Ferenc. Sátoraljaújhely: Vakles — Berta. Timkó, Fedor, Fényes, Fodor, Petrik, Kállai, Kiss (Mester. Török), Gönczi, Kovács. Edző: Szakái Miklós. A hazaiak többel támadtak. jó helyzeteiket azonban sorra elha- markodták. Jók: Lengyel. Ju­hász, ni. a vendégcsapat, minden játékosa dicséretes teljesítményt nyújtott, líi: 5:2. Mákvölgy—Alsózsolca 0:0. Al­berttelep, 300 néző, vezette: Bod­nár. Mákvölgy: Tinyó — Tán- ezos, Bene I.. Jancsii rák. Ju­hász, Dernei, Barnóczki (Babik), Béres, Deák, Ködmön. Klarianka (Kocsis). Edző: Andre Tibor. Al- sőzsolca: Borbély — Szekeres, Bodnár, Derecskéi. Vertig, Fodor. Vfsiros, Kalász, Madarasi, Tóth, MDnárcsilc (Orosz). Edzó: Szamo- sfi Ferenc. Hazai mezőny fölény, gólképtelen csatársor. Jók: Ti­nyó, Benc, Juhász, ill. Borbély, Bodnár. Derecske!. Borsodnádasd—-SÜMSE 3:0 (2:0). Borsodnádasd, 400 néző. vez.: Juhász S. Borsodnádasd: Molnár — Marittyák, Marton. Koós, Vá­mos, Érsek, Zimányi, Németh, Gyárfás, Kasza, Kertész (Antal). Edző: Szendrei Béla. SÜMSE: Góró —■ Demeter, Bodnár, Gere- gur, Szilágyi, Dankó, Szíics, Ká­poszta, Krompák, Simándli, Szász. Edző: Orehovszky László. Jó iramú mérkőzés, megérdemelt hazai győzelem. Gl.: Kasza (2), Gyárfás. Jók: Marton. Érsek, Ka­sza, ill. Demeter. Dankó. Ifi: 3:1. MEMTE—B. Volán *1:3 (1:2)* Miskolc, looo néző, vez.: Czirba. WIÉMTE: - Poloezik — Budai, lg* lai, Papp, Csonó, Sifímann, Dein- kó, Dobolán, Botos (Mészáros), Pallai, Kardinál (Piczek). Edző: Csányi József. B. Volán: Kiss (Czibere) Vári, Burger, Körö­si, Bartakovics, Jónás, Bazsó, Varga, Gallé. Orlóczki, Previtzer (Petrás). Edző; Balázs András. A tervszerűbben és nagyobb akarással küzdő B. Volán megér­demelten győzött. Gl.: Csonó. ill. Bartakovics, Burger (ll-esből), Orlóczki. Jók: Papp, Dobolán, Kardinál, ill.« Körösi, Burger, Bazsó, Varga. Ifi: 0:3. Királd—Hejöcsaba 2:2 (2:2). Ki- ráld, 500 néző, vez.: Krajnyák. itiráld: Barczi — Kovács, Töke, Kriston, Úti, Boda, Szalmás!, Birk (Kues), Varga, Bálint, Szemere. Edző: Széles István. I-Iejőcsaba: Öffent’háler —- Szabó I.. Kunfalvi, Eszlári, Dávid, Nagy II., Szabó II., Vodicska, Jáger, Laczkó. Asz- szony. Edző: Penderik György. Jó iramú mérkőzés, kiegyenlített erők küzdelme. Gl.: Úti, Varga, ill. Vodicska, Laczkó. Jók:'Töke, Balint, Szemere, ill. Oífcntháler, Dávid. ' líi: 1:2. Sajóbábony—Taliya 2:4 (2:1). Kajóbábony, 600 néző, vez.; Da- róczi. Sajóbábony: Szakos — Guba, Vass, Braun, Galambvári, Lakatos, Nyilrai, Kiss, Bagi (Tóth), Völgyesi, Nagy II. Edző: Kapitány Béla. Tállya: Bandura — Bucsák. dr. Ruttkai (Pekó II.), Szívós, Tilger, Nyiri (Horósz), Póes, Spéder, Bányiczki, Magyar. Balogh. Edző; dr. Sója Szabolcs. | Két ellentétes félidő, az elsőben a hazaiak, fordulás után a Tály- lya uralta a mezőnyt. Gl.: Nagy 31. (2), ill. Pócs, Bányiczltí, Ba­logh. Pekó II. Jók: Szakos, Vass, Nyitrai, 111. Bucsák, Pekó II., Magyar, Balogh. Ifi: l :ü. Mezőkövesd—Ormosbánya 3 :o (i:o). Mezőkövesd, «00 néző: vez.: Kárpáti. Mezőkövesd: Ilii Po­rács, Jablonkai, Nyikes, Mezei, Pázmándi, Adám, Varga. Petrik, Káplár (Ali), Hajdú. Edző: Antal Ferenc. Ormosbánya: Béres (Ko- csák) — Streich. Balogh, Laka­tos, Kóródi. Kovács, Bibár. Bur- kus, Hasilló, Szarka (Tarr), Zagyva. Edző: Farkas Lajos. Az állandóan támad«) hazai csapat biztos győzelmet, aratott. Gl.: Hajdú (2), Petrik. Jók: Nyikes, Pázmándi, Hajdú, ill. Béres, La­katos. Szuhavölgy—Trencscnyl o :l (0:0). MEAFC—Rudabánya 0:2 (0 :l). Hétközi mérkőzés; B. Volán— Sajóbábony 3:o <2:'o). Miskolc, 300 néző. vez.: Tóth B. Volán: Czibere — Vári’ Bartakovics, Kö­rösi, Jónás. Burger, Bazsó (Petrás), Varga, Galló, Previtzer, Orlóczki. Edző: Balázs András. Sajóbá­bony: Szakos — Guba, Vass, Nyitrai. Völgyesi, Lakatos. Se­bők, Galambvári. Bagi, Nagy, Tóth. Edző: Kapitány Béla. Kö­zepes iramú játék, megérdemelt hazai győzelem. Gl.: Orlóczki, Í Tevitzer, Bartakovics. Jók: Vá- i, Bazsó, Vass, Nyitrai. | MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Hcjőcsaba 25 18 3 4 53­26 39 2 B. Volán 25 16 6 3 56­21 38 3. Tállya 25 16 5 4 52­23 37 4. B.-mulasd 25 11 3 8 42­30 31 5. Trencsényi 25 11 8 fi 45­28 30 6. MÉMTE 25 12 5 8 41­32 29 7. Mezőkövesd 25 H 5 9 40­34 27 8. Rudabánya 25 9 8 8 35­2« 26 9. Alsózsolca 25 9 8 8 35­29 26 10. Királd 25 6 11 8 29­30 23 11. Sajóbábony 25 7 7 11 30­37 21 12. SÜMSE 25 7 7 11 27­39 21 13. Enes 25 6 8 11 29­40 20 14. Mákvölgy 25 fi 8 11 25 49 20 15. S-tiJbely 25 5 9 11 26 38 19 16. Szuhavölgy 25 (Í 7 12 24-37 19 17. Ormosbánya 25 3 8 11 18 53 14 N. IMEAFC 25 1 8 Ifi 17 52 10 Labdarúgás, NB II. Ezt a beívelést hárította Szendrei, a szolnokiak kapusa, de két másik alkalommal, szöglet után, tehetetlennek bizonyult. (H. Papp Temesi László felvétele HONVÉD PAPP J. SE—SZMTE 3:2 (11:1) Miskolc, 2000 néző. Vezette: Ko­roknál. H. Papp J. SE; Szögedi — Ba­kos, Farkas, Magyar, Fodor — Pctrovics, Osváth, Gregor — Szép, Rá ez, Répás! (Iyemenczei, a G2. percben). Edző: Vágó György. Az 5. percben Rácz 14 méteres lövése a felső lécről pattant a mezőnybe. A 24. percben Kó- czián beadásál Zakar lőtte ka­pura, Szögedi kiöklözte a lao- dát. Öt perccel később Szatmári jó labdával indította Dákait, a csatár kilépett a védők közül, el­húzta Szögedi mellett, majd 7 méteröl. a léc alá lőtt. 0:1. A 32. percben Dákai—Szatmári volt a labda útja, az utóbbi beadása tel­jesen szabadon találta Zakart. A csatár óriási helyzetből n m-ről a jobb alsó sarok mellé gurított. Áz 50. percben Szép beívelését Répósi 5 méterről fejelte ka­pura, Szendrei védett. Az 58. percben Repási kisodródva 0 mé­terről lőtt, de a védőkről a szög­letre Dattant a labda. A (33. nerc­ben Petrovics Osváth elé perdi- tett. A középpályás 5 méterről a jobb alsó sarok mellé bombá­zott. A 65. percben Gregor Pct­rovics elé sarkalta a labdát, aid 18 méterről baflal a jobb alsó sarokba bombázott, 1:1. A 75. percben Petrovics bal oldali szögletét Osváth 5 méterről a kapu közepébe fejelte. 2:1. Há­rom perccel később Ba­rmi távoli lövését Szögedi csak másodszorra tudta megkaparin­tani. (Az ellentámadási; Osváth kezdeményezte, majd Gregor elé került a labda, aki 8 méterről fölé lőtt. A 81. percben Baran 18 méteres lövését Szögedi bravúrral védte. A 84. percben Szép ívelt J. SE—SZMTE 3:2). be szögletet a jobb oldalról. A szolnoki védők csak nézték a je­lenetet, ezt Gregor használta ki, 5 méterről a kapu bal oldalába fejelt, 3:1. A 89, percben szépí­tett a vendégcsapat. Kollóth be­adását Dákai a jobb kapufára fe­jelte, a kipattanó labdát Zakar a bal sarokba lőtte, 3:2. A nagy lendülettel kezdő Papp J. SE kapujához szögezte a szol­nokiakat. de a hazaiaknak nem sikerült a góllövés. Az első 45 percben az SZMTE jól védeke­zett, tudatosan játszott. A ven­dégek gyors ellentámadásai ve­szélyeseknek bizonyultak. A szünet után feljavult a honvéd- csapat, állandóim a vendégek tér­felén pattogott, a labda. A ha­zaiak ügyesen használták Id a szolnoki védelem megingásait és megérdemelten nyerték a jó ira­mú találkozót. Jók: Szögedi. Ba­kos, Petrovics, Gregor. Farkas. K. T. B. BÁNYÁSZ—OKSE 1:9 (1 ** MISKOLCI VSC—GYÖNGYÖS 0 * Miskolc. 2000 néző. Vezette: D rigán. MVSC: Kun — Krémer, Lo­cher, Gergely. István — ia^libáríj Leiszt ~ Fis tér (Borsos), Egri (Bujdos), Kiss, Török. Edző: Krompaszky Gyula. A vasutasszür kólók biztos győzelmet és javuló játékot vár­tak csapatuktól Az előjelek küzdelmes találkozót sejtettek, annál is inkább, mivel mindkét együttesnek égetően szüksége volt a baj nőid pontokra. Kilenc­ven perc, elteltével aztán csaló­dottan távoztak a hazai nézők, mert a tavaszi idény eddigi leg­gyengébb teljesítményét nyújtó MVSC csuk a szerencsének és a gyöngyösi csatárok ügyetlensé­gének köszönhette, hogy egy pont Miskolcon maradt. A vas­utasok enerváltan, elképzelés és ötlet nélkül próbálkoztak, a ka­DVSC—LENIN VÁROSI Leninváros, 2800 néző: Vezeti*: Jaczina. LMTK: Dohány — Kovács I. (Toper ezer). Lázár, Szabolcsi, Kovács II. — Bodolai. Suller (Je- nci), Kapus, Kiss — Palkovics, Győri. Edző: Konlha Károly. Nagy lendülettel kezdett a 1c- n in városi együttes. Kiss, majd Palkovics lövése adott munkát az első percekben Szabónak, de a kapus a helyén volt. A 8. perc­ben Lipők közeli lövését tette ártalmatlanná Dohány. Nem sok­kal később Nérey beadása jó helyzetben találta Maczkót. de a fejese elsuhant a kapu mellett. A 20. percben Palkovics tört. be a debreceni 16-oson belülre, lö­vését Szabó vetődve védte. A 2(5 percben váratlanul vezetést szer­zett a DVSC. Sallai szerzett meg egy labdát, indította Czikorát, aki a jobb oldalon elhúzott, be­adása elcsúszott a rosszul vető­dő Dohány hasa alatt, és a be­futó Muc/.kónak 5 méterről nem okozott gondot u hálóba továb­bítania. 1:0. Az LMTK-t. nem tör­te le a gól. többet támadott és mezőnytőlényben is játszott. A 27. percben Bodolaitól Kiss ka­pott nagyszerű indítást, faképnél hagyta őrzőjét.. 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Szabó bravúrral púra szinte semmi veszélyt nem jelentettek. Elsősorban az a lé­lektelen, nemtörődöm, játék volt a feltűnő, amelyet néhány vas­utas labdarúgó mutatott. A ki­esési zónában levő csapattól — ha a játék nem is megy — leg­alább lelkesedést, harcos küzdő­szellemet joggal Várt volna el szurkolótábora. A találkozón mindössze négy említésre méltó esemény történt, A 27. percben Gábor lefutotta a vasutas védőket, közben kisod­ródott és mellé lőtt. Egy perccel később Egri kapásból közelről mellé lőtt. A 31. percben Ferenc ugrott lei középen, senki sem zavarta, de a kifutó Kunt találta el. Ez a helyzet a 89. percben megismétlődött. A hazai együt­tesből mindenki mélyen tudása alatt, játszott, talán csak Locher lelkesedését lehet kiemelni . . . D. L. MTK 2:1 (2:0) mentett, a kipattanó labdát Győ­rt 14 méterről az üres kapu mellé lőtte. A 40. percben növel­ték előnyüket a vendégek. Li- pöktöi Nérey kapott labdát, el­futott a bal szélen, pontosan adott középre, Maczkó 7 méter­ről fejelt a hálóba, 2:0. Az 50. percben Nérey cselezge­tett, lövését. Dohány hárította. A m. percben Jenei iramodott meg, Polyók elcsúszott: a 16-oson be­lül, közben kézzel ütött a lab­dába, ll-es. A büntetőt Kiss a jobbra mozduló Szabó mellett a bal alsó sarokba lőtte. 2:1. A 67. percben Kapus veszélyesen csa­varodó szögletét Szabó nehezen tisztázta. A befejezés előtt 2 perccel a vendégek egy gyors akció végén a kapufát találták •el. Az LMTK bátran kezdett és többet birtokolta a labdát ellen­felénél. Formás támadásokat ve­zettek. de a befejezés nem sike­rült. A szünet, után zuhogó eső­ben folytatódott. a lalólkozó, ezért sok lett az átadási hiba. a pontatlanság, a rossz labdakeze- lés. Az LMTK megérdemeli e volna az egyik bajnoki pontot. Jók; Lázár, Kovács II., Győri. F. M. KAZINCBARCIKA—KIS VÁRD A 3:0 (0:0) Kisvárda, looo néző. Vezette: Füzesi. KVSE: Fülöp — Bacsó, Peter- esák, Fekete, Mochlár — Helgert. Koleszárik, Tamás (Simkó) — Móricz. Kendi, Molnár (Kiss). Edző; Szentmarjay Tibor. A vendégek kezdtek jobban, azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést. A beszoruló ldsvárdaiaknuk kétszer is sze­rencséjük volt, bogy elkerülték a gólt. A B. percben Móricz ug4* rótt ki a védők közül, de a ki­mozduló kapusba lőtt. Négy perc múlva ismét Móricz törhe­tett. egyedül a kapura, átemelte a labdát Szabón, de i a kapufáról pattant vissza. A kihagyott KVSE-helyzetek felhozták a kis- várdai együttest, s az első fél­idő hajrájában több alkalommal is veszélyeztettek. A góllövéssel azonban ők is hadilábon álltuk. A. szurkolók inkább mezőnyjá­tékot láthattak, mindkét csapat meglehetősen sokat hibázott. A szünet után nagy lendülettel kezdett a Vegyész. A cserék után jelentősen lelj avult a kék­sárgák játéka, s eredményessé is vált. A 70. percben Móricz be­adását Simkó egyből perdített'c kapura. Szabó kiejtette a labdát, s a szemfüles Koleszárik kö­zelről lőhetett a hálóba. 1:0. A sorozatos barcikai akciók a 83. percben ismét góllá értek. Simkó iramodott cl a jobb szé­len, pontos beadását Kiss 7 mé­terről fejelte a hálóba. 2:0. Két pere sem telt el. harmadszor is a hazaiak kapujába került a lab­da. Kovács lyukat rúgott a 16-os vonalánál. Móricz megtámadta, elvette tőle a labdát és 14 mé­terről lőtt a hálóba. 3:0. Főleg a szünet, után lett ered­ményes a KVSE játéka. Jól si­kerültek a cserék, s; ez felhozta a Kazincbarcikát. A kisvárdai- aknak csak felvillanásaik voltak, a játékidő jelentős részében a KVSE játszott fölényben. Az iz­galmas, jó iramú mérkőzésen nem volt vitás a vendégek ma­gabiztos győzelme, amely akár még nagyobb arányú 1s lehetett volna. Jók: Fülöp, Móricz, Feke­te, Koleszárik. K. A. Sajószentpéter, 3500 néző. ve­zette : Demeter. B. Bányász: Kasza — Dalnoki. Matiszcsák, Pincsák. Svak — Boczki, Fekete, Kvaszta, Pál (Fa­zekas) — Kopa, Csányi (Farkas). Edző: Deák István. OKSE: Fekete — Fehér. Biró, Murányi, Fükő II.. — Konyha (Si­pos), Bácskái II., Slanev — Gu­lyás, Bácskái I- (Munkácsi), Tóth. Edző: Frenkó László. Nagy erőbedobással vetette ma­gát a küzdelembe a hazai együt­tes. Az ózdiak teljesen beszorul­tak, alig tudtak átmenni a fél­pályán. A sajószentpéteriek ro­hamoztak, több helyzetük is akadt, de ezeket sorra elügyet- lenkedték a csatárok, Csányi, majd Kvaszta szerezhettek volna vezetést, de többet cseleztek a kelleténél. A támadások aztán az első félidő utolsó percében meg­hozták az. eredményt. Kvaszta tört be az ózdi 16-oson belülre, már az ötösön járt, amikor Bíró felvágta. A játékvezető határo­zottan ítélt, il-est. A büntetőt Pincsák lőtte a hálóba, 1:0. A szünet után kiegyenlített lett a játék, az ózdiak bátrabban kezdeményeztek. Igazi helyzetük azonban nem akadt, mert a bá­nyászok védelme mindent rom­bolt. A 65. percben az Ózd ju­tott ll-eshez, Bácskái II. gyengén helyezett lövését azonban Kasza kivédte! A bányászgárda lelkesen har­colt, nem ismert elveszett lab­dát. Igaz, hogy sok helyzetet hagytak ki. de győzelmük meg­érdemelt, Jók: Kasza, Matisz- csák, Kvaszta. Fazekas, illetve Fehér, Biró, Gulyás. T. L. • Az NB II. Keleti csoportjának további eredményei: Lehel SC— Nyíregyháza 0:0. Gyula—H. Sza­bó SE 0:1. Eger—Szarvas 0:0. HÖDGÉP—B. TASK 1:0. DMTE— Szó. MÁV 3:0. NB II. KELETI CSOPORT 1. DVSC 29 3 60 1« 48 2. Nyíregyháza 29 18 6 6 41­13 42 3. Eger 29 17 7 5 50 26 41 4. Papp J. SE 29 14 10 5 55 29 38 5. K.-barcika 29 15 8 6 52 26 38 6. DMTE 29 13 8 8 45 33 34 7. SZMTE 29 14 6 9 43 38 34 8. Ózd 29 13 6 10 39 33 32 9. Szarvas 29 11 8 10 35 29 30 10. Lehel SC 29 12 6 11 38 35 30 11. Leninváros 29 10 9 10 38-39 29 12. BTASK 29 12 3 14 38 43 27 13. Hód mezöv. 29 10 i 12 41 48 27 14. Szabó SE 29 9 7 13 24-31 25 15. Gyula 29 9 4 16 27-54 22 16. MVSC 29 5 9 15 30-45 19 17. Gyöngyös 29 6 6 17 20-43 18 18. Szó. MÁV 29 5 7 17 24-49 17 19. B. Bányász 29 5 6 18 27-57 16 30. Kisvarda 29 2 9 18 21-fii 13 N a ptá r _________ 1 979. április 18., szer Ja A nap kelte: 4.52 — nyugta 18.37 órakor A hold kelte — — nyugta 9.14 órakor Névnap: Andrea Évforduló_________ K étszáz évvel ezelőtt, 1779. április IS-án hali meg Diós­győrött — 49 éves korában — Fazola Henrik német szár­mazású lakatosmester, a Mátra és a Bükk vasérceinek 'fel­fedezője, a diósgyőri vashámor alapítója. Időjárás________ V árható időjárás ma estig: erősen felhős, illetve borult idő, elsősorban a Dunántúlon ismétlődő cső, záporeső, meg­élénkülő, szerdán a Dunántúlon megerősödő, időnként viha­rossá fokozódó északi, északkeleti szél. A várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet plusz 10—plusz 15 fok között. — Hétfőn az NDK-ban or­szágszerte ünnepélyesen meg­emlékeztek Ernst Thälmann, a német és a nemzetközi munkásmozgalom nagy alak­ja születésének 93. évfordu­lójáról. Thälmannt 1944-ben a buchenwaldi koncentrációs táborban ölték meg a fasisz­ták. A párt- és állami szer­vezetek koszorúkat, a dolgo­zók virágokat helyeztek el a nagy forradalmár emlékhe­lyeinél és szobrainál. — Körülbelül 150 millió em­ber önkéntes társadalmi munkájára számítanak a szervezők szombaton, amikor a Szovjetunióban országszer­te kommunista szombatot tartanak, Lenin születése 109. évfordulójának tisztele­tére. A hatvan évvel ezelőtt, 1919 áprilisában született nagy kezdeményezés, az or­szág javára végzett önkéntes társadalmi munka az idén különleges jelentőséget kap: az SZKP Minisztertanácsa és a társadalmi szervezetek ha­tározata alapján a társadal­mi munkából származó jöve­delem 75 százalékát a Viet­nami Szocialista Köztársaság rendelkezésére bocsátják, a kínai agresszió által okozott károk megtérítésére, pótlásá­ra. — Sátoraljaújhelyen fórumot rendez április 23-án este (i órai kezdettel a városi-járási művelődési központ a sáros­pataki Comenius Tanítóképző Főiskola hallgatóival a köz­művelődésről. Mint leendő pedagógusok, a városi-járási közművelődési vezetőkkel, s a művelődési központ mun­katársaival, megvitatják a té­ma időszerű kérdéseit. — A vasárnap reggeli jugo­szláviai földrengés hatása­ként fél 8 tájban hazánkban js több helyen észleltek föld­mozgást. Ilyet jeleztek Buda­pestről, Pécsről, Szegedről, Szombathelyről, Kaposvárról és Somogy megyéből. A csil­lárok a lakásokban kileng­tek. a képek elmozdullak. A földmozgás intenzitása 4—5 fokos volt. — Ismét emberéletet köve­telt egy második világhábo­rús akna. Szedlák Gábor 23 éves hevesi lakos, az átányi Búzakalász Termelőszövetke­zet növényvédő szaktechniku­sa,_ a határt járva talált rá az erősen megrozsdásodott löve­dékre. Miután vizsgálgatni kezdte, az akna felrobbant, és a fiatalembert halálosan megsebesítette. — Sárospatakon az áfész if­júsági bizottsága védnöksé­get vállalt az I. sz. óvoda tá­mogatásában. Az igényeknek megfelelően játékok ajándé­kozásával és különböző szak­munkákkal segítik az óvodát. Viszonzásképpen az áfész dolgozóinak gyermekei is el­sősorban az I. sz. óvodába nyernek felvételt. — Megjelent a Miniszterta­nácsnak a politikai képzett­ségről szóló rendelete. A jö­vőben a marxizmus—Ieniniz- raus esti egyetemek 3 éves általános tagozatán megszer­zett végbizonyítványok kö­zépfokú politikai végzettséget tanúsítanak, a szakosított ta­gozat eredményes elvégzésé­vel pedig felsőfokú politikai képesítést lehet szerezni. — A szocialista országok nő­szervezetei vezetőinek ta­nácskozását az idén április 19—21. között Ulánbátorban tartják meg. Hazánkat Erdei Lászlóné, a Magyar Nők Or­szágos Tanácsának elnöke és Herczeg Éva, az MSZMP KB munkatársa képviseli. — Témakereső kirándulást rendeznek április 28-án a sá­toraljaújhelyi amatőr filme­sek. Ezúttal az erdős-hegyes, gyönyörű Hegyközbe indul­nak kisvonattal, s nemcsak a tájról készítenek felvételeket, hanem a vidék hangulatához illő, de megszüntetésre ítélt kisvonalot is megörökítik, emléket szolgáltatva ezzel a vasút történetéhez. — Hivatalos totónyercmé- nyek. A totó 15. játékhetén 4 228 640 szelvény érkezett, az Országos Sportfogadási és Lottó Igazgatósághoz. A nyereményalap 1 275 596 fo­rint, a jutalomalap 3 762 934 forint .volt. A telitalálatos szelvényre 3 133 654 forintot fizetnek. Tizenhárom taiála- tos 19 darab volt, nyeremé­nyük 123 307 forint. 12 talá- latos 465 darab volt, nyere­ményük 3536 forint, 11 talá- latos 5130 darab volt, nyere­ményük 320 forint, 10 talá- latos 34 242 darab volt, nye­reményük 72 forint. A 10 és a 11 találatos szelvények nyereményeinek kifizetését április 21-től, a 12, 13 és a 13 plusz egyes szelvényeket április 26-án kezdik kifizet­ni. Autóra várók, figyelem! GÉPKOCSI ÁTVÉTELI SORSZÁMOK: 1979. ÁPRILIS 17-ÉN Trabant Hycomat Lim. (Bp.) 7926 Trabant Lim. (Győr) 7876 Trabant Lim. (Bp.) 19140 Trabant Lim. Special (Bp.) 27577 Trabant Lim. Special (Győr) 1600* Trabant Combi (Bp.) 4520 Trabant Combi (Győr) 1446 Wartburg de Luxe (Bp.) 16775 Wartburg Lim. (Bp.) 13500 Wartburg dr. Luxe tolótetőd (Budapest) 4997 Wartburg Lim. lolótclős (Budapest) 3099 Wartburg Tourist (Bp.) 5926 Skoda 105 S (Budapest) 5601 Skoda 105 S (Debrecen) 2454 Skoda 105 S (Győr) 2244 Skoda 120 L (Bp.) 5116 Skoda 120 L (Debrecen) 1976 Skoda 120 L (Győr) 2823 Lada 1200 (Budapest) 99416 Lada 1200 (Debrecen) 51892 Lada 1300 (Budapest) 12330 Lada 1300 (Debrecen) 7960 Lada 1500 (Budapest) 20544 Lada Combi (Bp.) 13175 Lada 1600 (Bp.) 2768 Lada 1600 (Debrecen) ii46 Polski FIAT 12« (Bp.) 11940 Dacia (Bp.) 12976 Polski FIAT 1500 (Bp.) 13927 Zaporo/.scc (Bp.) 28284 Moszkvics (Bp.) 4476