Észak-Magyarország, 1979. március (35. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-13 / 60. szám

1979. március T3., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT HÍREK Megyei bajnokság Hejöcsaba—Sa jóbábony 2:1 («:ü). Hejöcsaba, (»00 néző. Vez.: Köveslalvi. Hejöcsaba; Török — Szabó I., Kunfalvi, Eszlári, Sza­bó 11., Növelt, Vodicska, Nagy 11., Jäger, Laczkó, Krisztián. Etlzö: Penderik György. Sajóbá­bony; Szakos — Nagy, Nyitrai, Kiss, Vass. Kálmán, Galambvári, Szcmán. Völgyesi, Bagi, Laka- ios (Tóth). Edző: Kapitány Bé­la. Krisztián és Vass kiállítva. Gl.: Szabó II., Jäger, ill. Ga- lambvári. Jók: Szabó 11., Vo­dicska, ill. Nyitrai, Galambvári. Ili: 1:1. li. Volán— Alsozsolca 1:1 (0:0). Miskolc, 200 néző. Vez.: Pcczc. B. Volán: Kiss — Vári, Aranyo­si. Körösi, Gácsi, Burger, Varga (bazsó), Galló. Petras, Orlócz- ki, Picviízer (Tóth). Edző: Ba­lázs András. Alsozsolca: Bor­hely — SzcKcres, ooaiicir, De­recske!, Vertig '(Gál), Fodor, Zsíros, Kalász, Madaras!, Tóth, Orosz. Edző: Szamosi Ferenc. Orlóezki kiállítva. Gl.: Orlóczki, ill. Bodnár (ll-esböl). Jók: Kö- rösi. Burger, Varga, ill. Szeke­res, Bodnár, Derecskéi. Ifi: 2:0. SÜAiSE—Kutiabánya 1:0 (0:0). Sajoszentpeler, 30U néző. Vez.: Fazekas. SUMSE: Gore — De­meter, Szilágyi, Geregur, Bódis, Bodnar, Szűcs (Danko), Káposz­ta. Kosárka, Krompák, Simandli. Edző: Orehovszki László. Kuda- bánya: Szabó — Kiss, Tires, Molnár, Garami, Sütő, Deáki, Baíii, Szlavkai (Tóth 1.), Haj­dú, Tóth 11. Edzó: Bartha Géza. Gl.: Szűcs. Jók: Góró, Szilágyi, Bodis, Káposzta, illetve Tires, Molnár, Sütő. Ili: 1 :3. Sátoraljaújhely—MliAFC 0:2 (u:l). Sátoraljaújhely, 400 néző. Vez.: Lója. satoraljaújiiciy: Sze- márt (Vakles) — sütő, számai, Tóth, Fodor, Perecsi, Kállai, Ko­vács L, Szűcs (Kovács II.), Ol­dal, Dutkievicz. Edző; Tárcza Zoltán. MEAFC: Horvath — Vigh, Szládovics. Török, Váradi, Roz­inán, Berki, Kovács, Csomós, Szabó, Ráthi (lvátai). Edzö:Szc- merszki Rudolf. Gl.: Berki, Rá- thy. Jók: Oldal, Dutkievicz, ill. Horváth (a mezőny legjobbja), de az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. S.-űjhely ifi—DVTK, li. iii: 1:1. Szuliavölgy—Borsodnádasd 2 :ü (i:u). Kurityán, iou nézd. vez.: Bodnár, szuliavölgy: Salamon — Jasko, Csömör. Sziraczki, Ju­hasz, Rimaszéki, Plotár 1. Faze­kas, Klem, Plotár U., Szalai. Edző; Murczinuskó József. Uor- sodnadasd: Molnár — Vámos, Marton, Holczhauser, Koós, Né­meth, Zimányi. Érsek (Marityák), Gyárfás. Kasza, Kertész (Mu­rányi). Edzó: Szendrei Béla. Gl.: Juhász, Klem. Jók: A hazai csa­pat minden tagja átlagon felüli teljesítményt nyújtott, ill. Koós (a mezőny legjobbja). Molnár, Vámos, Zimányi. l£i: 4:0. Mezőkövesd—Királd ’ l :ü (1:0). Mezőkövesd, 1200 néző. Vez.: Juhász I. Mezőkövesd: Hocza — Porács, Jublonkai, Mezei, Pál, Pázmándi, Bukta, Nyikes (Káp­lár), Fctrik, Varga 1., Hajdú (Varga II.). Edző; Antal Ferenc. Királd: Barczi — Kovács, Töke, Kucs, Szalmási, Bori, Boda, Do­bos (Lupkovics). Uthy, Varga. Birk. Edző: Széles István. Gl.: Petiik. Jók: Porács, Petrik. ill. Barczi, Kovács, Töke. ifi: 1:1. Ormosbánya—Mákvölgy 0 :l (0:0). Ormosbánya, 200 néző. Vez.: Fodor. Ormosbánya: Ko- esak — Streich, Balogh, Tarczali, Kóródi, Kovács. Kalász, Ribár (Tar), Husiiló. - Szarka (Burkus), Zagyva. Edző; Farkas Lajos. Mákvölgy: Tinyó — Tánczos, Ködmön, Mitró, Dernei, Béres, Kocsis, Geröcs, Ungvári (Kc- rcsztély), Jancsurák, Bene II. Edző: Andié Tibor. Gl.: Ke- resztély. Jók: Streich, Tarczali, Kóródi, ill. Ködmön, Dernei, Bé­res. Hi: J :J. Trcncsényi SE—MÉMTE 3:0 (2:0). Szcntistván, 5U0 néző. Vez.: Danhauser. Trencsenyi SE: Bo­ci ólai — Eg érszegi, Palágyi, Tar. naí, Budai, Zakar, Korhűt. Var­ga (Veres), Szimcsák. Sipos, Nagy. Edzó: Neuschel Károly. MLMTE; Poloczik — Budai, lg- lai, Papp, Csonó, Siflmun (Mé­száros), Dcmkó (Szurdok), Vi- czek, Botos. Pallai, Kardinál. Edző: Csányi József. Gl.: Szim­csák, Budai, Varga. Jók: Palá­gyi, Varga, Szimcsák. Sipos, ill. Poloczik, Botos, Pallai. Encs—Tállya 0:3 (0:2). Encs, bOü néző. Vez.; Zvolenszki. Encs: Juhász — Zeher, Dudás, Trom­bitás, Lengyel, Polgár, Hudák, dr. Bazsó Babik, Kovács (Kru- sóczki), Svakk. Edző: Szántó Ferenc. Tállya: Bandura — Bú­csúk, Rutkui dr.. Szívós, Tilger, Bunyiczki, Pckó 121. (Nyiri), PC kő li., Horász, Pócs, Magyar, Spétíer. Edző; dr. Sója Szabolcs. Gl.: Speder, Bányiczki, Magyar. Jók: Zeher, Trombitás, Hudák, ill, Rutkai dr.. Tilger, Horász, Magyar. Ifi; 4:0. Megyei I. osztály 1. H.-csaba tíl 14 2 3 37-19 30 2. Tállya 19 13 3 3 42-18 29 3. B. Volán 19 11 5 3 37-17 27 4. B.-nádasd 19 11 3 5 33-23 25 5. Trcncsényi 19 9 6 4 39-22 24 «. Mezőkövesd 19 8 5 6 27-21 21 7. R.-bánva 19 7 6 6 29-20 20 x. lyjrÉMTE 19 8 4 7 24-24 20 9. Aisózsolcn 19 7 5 7 26-23 19 1«. Mák völgy 19 6 6 7 21-36 18 ll. S.-bábony 19 6 4 9 24-27 16 12. S.-újlicIy 19 5 6 8 22-29 16 13. Királd 19 4 7 8 19-25 15 14. S/nhnvölgy 19 4 7 8 19-27 15 15. SÜMSE 19 5 4 10 21-33 14 1«. Encs 19 1 6 9 21-33 14 17. Ormosbánya 19 •» 7 10 12-37 11 m. MEAFC 19 1 6 12 13-32 X Labdarúgás, NB II. Döntetlen a n borsodi rangadó" HONVÉD PAPP J. SE—EGEK l:l (0:0) Diósgyőr, 2500 néző, vezette: Tompa. H. Papp J. SE: Szögedi — Ba­kos, Szilágyi, Farkas, Fodor — Gregor, Osváth. Pctrovics (Rácz a 70. percben) — Tokár (Szép a 05. percben). Mohácsi, Répási. Edző: Vágó György. A 11. percben Stark—Dudás— Fitala akció után. a középpályás 0 méterről lőtt. Szögedi. kiöklöz- te a labdát, üt perccel később Répási a tizenhatosról a jobb sarok mellé lőtt. A 10. percben Tokár a jobb oldali 16-osról a kifutó Kakas fölött ívelt kapu­ra. a labda a felső lécről lepat­tant. Osváth jókor- érkezett és lövése a hálóban kötött ki, de Tom na játékvezető les címén szabadrúgást ítélt az egriek ja- yára. A 2!). percben Tokár szer­zett gólt. a bíró uzonban les miatt, ezt sem adta meg. A 35. percben Fodor 20 méterről fölé lo\\. A 47. percben Stark a jobbüsz- szekötö helyén vezette fel a lab­dát, középre gurított. Dudás egy csel után már csak Szögedivel állt szemben, de a kapust talál­ta el a labdával. ^Vz 50. percben Répási húzott el a jobb szélen, beívelt. Mohácsi kapu közepébe tartó fejesét, Zsiclai a gólvonal­ról fejelte ki. A 62. percben vezetést ,szereztek a hazaiak. Os­váth a bal oldali 16-os közelé­ben két védőt is lerázott, reme­kül ívelt középre. Grcgort sza­badon hagyták a védők, s a kö­zéppályás fl méterről a bal alsó sarokba felelt, 1:0. A 74. perc­ben Répási beadását Osváth a 11-es pontról fejelte fölé. A 77. Jelenet a mérkőzésről percben Zágonyi 24 méterről a kapu fölé bombázott. A 8í). perc­ben egyenlített a vendégcsapat. Mártiig elfutott a jobb szélen, középre ívelt, Dudás visszaie- jelle á labdát. Stark először a jobb kapufát találta cl. majd másodszorra a kapu közepébe lőtt, 1 :i. , Az első 45 percben jobbára a két 16-os között folyt a játék, a Fotó: Temesi kapuk ritkán kerültek veszély­be. A szünet után némileg fel­javultak a csapatok, elsősorban a hazaiak kezdeményeztek töb­bel. A Honvéd vezető gólja után az egriek aktívabbá váltak, és szerencsés körülmények között sikerült egyenlíteniük. Jók: Szö­gedi, Gregor, Osváth, Fodor. Rc- pási. K. T. KAZINCBARCIKA­Kazincbarcika, 3500 néző. Ve­zette: Mohácsi. KVSE: Fülöp — Bacsó, Peter- csák, liclgert. Tau'ús - Fekete (Simkó), Kálmán, Kendi — Ko- lcszárik, Móricz, Kiss (Molnár). Edző: Szentmarjay Tibor. MVSC: Kun — Krémer, Locher, Bobko, Gergely — Leiszt, Borsos, Kiss — Czél (Takács). Egri. Buj­dos. Edző: Króm pasz ky Gyula. Hazai rohamokkal kezdődött a találkozó, meglepetésre azonban a vezetést a vendégek szerezték meg a 7. perében. Kiss nagysze- , rú labdával ugratta ki a félpá­lyánál Egrit, a csatár leíutolta Pelercsókot és a kifutó Fülöp mellett a hálóba talalt, ü-l. A gólt követően a Vegyész át­vette u játék irányítását, de el­képzelés és ötlet nélkül próbál­koztak. A vasutasok lelkesen vé­dekeztek, ritkán ellenakciók ve­zetésére Is vállalkoztak, de ezek­ből hiányzott 'az átütőerő. A 31. percben egyenlített a Vegyész. Kolcszúrik keresztbe vezette a labdát a 16-os vonal előtt, jó ütemben gurított Vissza Kenüi- nck, aki ballal a bal alsó sarok­ba lőtt, i:l. Ezután is a KVSE játszott mezónyfölényben, de sok hibát követtek el a hazai lab­darúgók. a vasutasok pedig szervezetten, önfcláldozóan vé­dekeztek. 43. percben Moriczot ÓZDI KOHÁSZ—B Ózd. 2500 néző. Vezette: Sütő. OKSL: Fekete — Fehér, Bíró (Murányi), Fükö II.. Sipos — Ligeti. Bácskái II., Stanev — Gu­lyás (Munkácsi), Bácskái 1., Tóth. Edző: Frcnkó László. Az első percben vezetéshez ju­tott az OKSE. Ligeti kiugratta Bácskái l.-et, aki a 11-es pont­ról a vetődő kapus mellett lőtt a hálóba. i :0. A io. percben Bácskái 11. beadása hosszúra si­került. Bácskái I. előtt elsuhant a labda. Két porc múlva Rózsa kibújt a védők közül, nagy hely­zetből leadott lövését Fekete bravúrral hárította. Változatos, érdekes volt a játék. A 21. perc­ben Gulyás elhúzott a jobb szé­len, középre lőtt. előbb Bácskái 1.. majd Ligeti bombája pattant ki a Védőkről. Az ellentámadás­nál kapufát lőttek a vendégek. A 43. percben Oláh cselezte be magát a 16-oson belülre, amikor három ózdi védő is buktatta. A megítélt 11-cst-Rózsa a kapufára lőtte! A második félidőben gyorsan kiegyenlített a Békéscsaba. A 4í). percben Eröss ívelt be a jobb oldalról szabadrúgást Nemes kö­zépre, fejelte a labdát, s Rózsa közelről nem hibázott. 1:1. A-MVSC 1:1 (l:l) felvágták a 16-oson belül, a meg­ítélt n-est Tamás végezte cl, gyengén helyezte a bal sarokra, s Kun gyors vetődéssel kiütötte a labdát. A szünet után a Vegyész nagy fölénybe került, szinte állandóan az MVSC térfelén folyt a játék, igazi helyzetet azonban nem tud­tak kidolgozni, mindig adlak időt a közbeavatkozásra. Egy veszélyes ellenakció végén aztan Egri átemelte a labdat a kifutó FülöpÖn. Mohácsi előbb gólt itéll. utána azonban visszavonta. A hátralevő időben újabb gól mát* nem ésett, inkább a küzde­lem volt a jellemző a játékra. Meglepetésre a vasutasok kezd­tek jobban. Gyorsan vezetéshez jutottak, utána pedig fegyelme­zetlen védték kapujukat. Lelke­sen. harcos felfogásban küzdöt­tek. ezzel szemben a KVSE el­gondolás nélkül kísérletezett. Fölényüket képtelenek voltak kamatoztatni, elsősorban erőtlen támadóik miatt. A második fél­időben szinte egy kapura folyt a játék, a középen \ ezelőtt akciók azonban nem vezethettek ered­ményre. Jók: Kendi. Móricz, Bacsó, illetve Locher, Bobkó, Kiss, Egri, Bujdos. L. J. . TASK 2:1 (1:0) vendégek ezután védekezésre rendezkedtek be. s az eredmény tartására törekedtek. Sokáig nem történt említést érdemlő esemény. A 7ü. percben stanev beadását Tóth gyengén lőtte kapura, s Oláh J. mentett. A 82. percben Stanev ugratta ki Tóthot, fél- magasan adott középre, s Csi- csely csaknem öngólt vétett. A mi. percben Bácskai I. a bal szélről iveit keresztbe, a labda átszáll! a védők lelett, s a jó­kor érkező Fttkő ll. h méterről nagy erővel lőtte a halóba. 2:1. A gyorsan megszerzett vezető gól után, azt lchctelt hinni, hogy lendületbe jön az OKSE. Megle­petésre nem így történt. A csa­baiak elsősorban a védekezésre ügyeltek, de* gyakran vállalkoz­tak gyors ellentámadásokra is. Szorosan fedezték embereiket, s ív/, ózdi csatárok sokáig nem tudtak elszakadni őrzőjüktől. Az egyenlítés után a vendégek el­követték azt a hibát, hogy be­álltak kapujuk ele. s átadták a ' kezdeményezés lehetőségét a ha­zaiaknak. Nem sok hiányzott a B. TASK pontszerzéséhez! Jók: Fehér, Bíró. Bácskái II. H. I. SZMTE—LENIN VÁROS 1:1 (»:«») Szolnok, 3000 néző. Vezette: Demeter. LMTK; Dohány — Kovács L., Toperczer, Szabolcsi, Kovács J. — Lázár. Kocsis. Kiss — Sullen, Palkovics, Sztnnkó (Kapus). Ea- zö: Kontha Károly. A 6. percben Lázár kellemet­len, pattogós lövését védte Szendrei. A to. percben ígéretes leninvárosi akció végén Sztankó csúnyán mellé lölt. Egy perc múlva Zakar egyedül tört az LMTK kapujára, de az utolsó pillanatban Toperczer beérte és szerelte. Nem sokkal ezután Sul_ ler csapta be védőjét, vissza ját­szotta a labdái Palkovics elé, akit felváglak a védők. A t6-os. ról megítélt szabadrúgást Lázár lőtle. de a kapus védett. A ha­zaiak fölényét a szögletek jelez­ték. de Dohány mindert esetben tisztázott. A szolnokiak fölénye az 59. percben érett góllá. Kocsis csa- tázott Sebőkkel a leninvárosi ka­pu előterében, mindketten a földre estek, de Sebők így is a kapuba talált Dohány mellett. 1 :o. Nem váratott magára soká­ig az egyenlítés sem. Dohány indította Palkovic.sot. akit Szcnd_ rei a hazaink 16-osán belül fel­vágott . A megítélt 11-est Kiss értékesítette. 1 :i. Újabb gólhelyzet« adódott az SZMTE kapuja előtt. Palkovics két védöl is kicselezett, utána azonban körülményeskcdell és szerelték. A 80. percben Sebők, veszélyeztetett, de lapos lövését Dohány ügyesen védte. A göröngyös talajú pályán nem alakult ki jó játék. A Ieninvá- rosiak hosszú indításokkal kísér­leteztek. de helyzeteiket sorra elügyetlcnkcdték. A szünet után az SZMTE vezetéshez jutóit, sze­rencsére gyorsan sikerült az egyenlítés, s akár meglepetést is okozhatott volna az LMTK. Jók: Palkovics. Dohány, Lázár, Kiss, Toperczer. F. M. NYÍREGYHÁZA—B. BÁNYÁSZ 5:0 (3:0) Nyíregyháza, lő ooo néző. Ve­zette: Bodo. B. Bányász: Kasza — Dalnoki, Matiszcsák, Pincsak, Makróczi — Pál, Boczki, Kopa — Farkas (Varga), Kvaszta. Csányi (Ko­vács 1.). Edző: Deák István. A várakozásnak megfelelően hazai rohamok vezették be a mérkőzést. A támadások bcícje- zése azonban nem sikerült, ka­pu mellé és fölé szálltak a lö­vések. A 15. percben Kiss N. ment el a bal oldalon, beadását Kiénuiger ügyesen átlépte, és a jókor erkezo Czeczcli az ötösről a kapu közepébe lőtt. 1:0. A 20. percben Lukacs átadásával Pó­lyák tört be a 16-oson belülre, szorongatott helyzetből kapura ívelte a labdát cs a védők gyű­rűjébe befutó Ivss N. a bal alsó sarokba fejelt. 2:0. A 30. perc után, a vendégek is vezetlek nenány támadást. A ói. percben Pál csúsztatott fejesét Boczki elöl mentette szögletre Szekré­nyes. A 35. percben gyors ellen­támadást ' követően Moldván, a bal oldalról a másik oldalra ját­szóit Lukácshoz, aki nehéz szög­ből, mintegy i5 méterről ritkán lát­ható nagy goit loL a hosszú sa­rokba. 3 :u. 42. percbe.) Kvaszta 16 méterről leadott lövése Amb­rusáról pattant a mezőnybe. Szünet után engedett az iram­ból az NYVSSC. Jobbára me­zőnyjáték folyt. A 70. percben Kiss N. a bal oldalon az alap­vonalig lutoií, beadását a lí-es ponton tisztán álló Pólyák a ka­pu közepébe lőtte, 4:0. Három perc múlva Moldván 25 méterről leadott lövését Kasza csak kiüt­ni tudta, .s a szemfüles Kozma közelről nem hibázott, 5:0. Az utolsó negyedórában Pólyák, majd Kiss N. hagyott ki gólszer­zési lehetőséget. A vendég Borsodi Bányász nem késztette nagy erobedobásra az egyébként korszerű csatár já­tékkal kirukkoló hazaiakat. Már a 20. percben eldőlt a két pont sorsa, utána csak i győzelem aránya volt vitás. A második félidőben kímélték ellenfelükét a nyíregyháziak, de még így is a helyzetek alapján, kétszámjegyű lehetett volna a győzelmük. A Borsodi Bányász csak a me­zőnyben játszott elfogadhatóan. Jók: Matiszcsák és Pincsák. B. D. ★ AZ NB II. Keleti csoportjának további eredményei; Debreceni VSC—Gyöngyös 2:0. Gyula—DM. 'TE 1:0. Lehel SC—Kisvárda 2:0. HODGEP—H. Szabó Lajos SE 1:0. Szarvas—Szolnoki MÁV 2:0. NB II. Keleti csoport 1. DVSC 24 1* 3 50-14 39 2. Ny.-háza 24 16 4 4 37-11 36 3. Eger 24 13 6 5 41-24 32 4. K.-barcika 24 12 7 5 42-20 31 5. li. Papp J. SE 24 11 9 4 45-25 31 6. SZMTE 24 13 5 6 37-28 31 7. DMTE 24 10 8 6 36-27 28 8. L.-város 24 10 7 7 35-31 27 9. ózd 24 10 6 8 31-31 26 10. Lehel SC 24 10 5 9 35-30 25 ll. H.-vásárhely 24 9 6 9 38-38 24 12. BTASK 24 10 3 It 31-35 23 13. Szaryas 21 8 6 10 25-25 22 14. Szabó L. SE 24 7 6 11 20-26 20 15. Gyula 24 7 4 13 23-48 18 16. Gyöngyös 24 6 5 13 20-35 17 17. MVSC 24 4 7 13 26-39 15 18. Szóin. MÁV 24 3 7 14 20-43 13 19. Borsodi B. 24 3 5 16 20-49 11 20. Kisvárda 24 : 7 15 17-52 11 Naptár 1979. március 13.. kedd A nap kelte 6.03. nyugta 17.4K órakor A hold kelte 17.28, nyugta 5.52 órakor Névnap: Krisztián Évforduló _________ S zázharminc évvel ezelőtt. 1849. március' 13-án született és 1927 augusztusában halt meg Palóczy Antal építesz- és szakíró, neves városrendező. Időjárás_______ V árható időjárás ma estig: eleinte túlnyomóan borult idő. később északnyugat felöl fokozatosan felszakadozó felhőzet. Szórványosan kisebb eső, záporesö. Időnként megélénkülő déli. délnyugati, majd északnyugatira forduló és megerősö­dő, helyenként viharossá fokozódó szél. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet általában 9—14 lók között. * — Március 11-én, életének 72. évében elhunyt Hont Ferenc Kossuth-dijas színhá­zi rendező, esztéta, az iroda­lomtudományok kandidátusa, a Magyar Színházi Intézet nyugalmazott igazgatója. Ha­lála a magyar művészeti élet nagy vesztesége. Temetéséről később intézkednek. Kulturális Minisztérium. Magyar Színházművészeti Szövetség, Magyar Színházi Intézet — Az idei ünnepi könyvhe­tet július 1. és 8-a között rendezik meg. Az országos vidéki megnyitó Miskolcon lesz, 1927-ben a Magyar Könyvkiadók és Könyvkeres­kedők Egyesületének miskol­ci közgyűlésén javasolta első ízben, Supka Géza, a Lite- ratúra című folyóirat szer­kesztője, hogy hazánkban „könyvnap tartassák, amely könyvnap a magyar kultúrá­nak egyetemes nemzeti ün­nepe legyen". — Hetven vagon hasábbur­gonyát és 12 vagon kézi gyártmányú, felezett szilvát exportál az első negyedévben a Magyar íiütöipar Miskolci Gyára. Emellett a belföldön igen keresett szilvalekváros gombócot és a burgonyakro­kettet. gyártják ezekben a he­tekben. — A Pécsi Balett vendégsze­repei Miskolcon március 17- én, szombaton este 7 órától. n. Molnár Béla Ifjúsági és Üttorőház meghívására a Ró­nai Sándor Művelődési Köz­pont színháztermében mutat­ják be Mutációk a szerelem­re , című előadásukat, Tóth Sándor koreográfiájára. — A vásárnaptár szerint ma, kedden Göncön, holnap, már­cius 14-én, szerdán pedig Me- zőcsáton és Karcsún rendez­nek megyénkben országos ál­lat- és kirakóvásárt. — Bernálh Aurél festőmű­vész kiállítása látható már­cius 16-tól április 8-ig a Mis­kolci Galériában. A Magyar Nemzeti Galéria gyűjtemé­nyéből rendezett kiállítást pénteken délután 4 órakor nyitja meg dr. Végvári La­jos, művészettörténész. — Gyermekneveléssel kap­csolatos filmeket vetítenek március 20-án, délután fél négytől Miskolcon, a Rónai Sándor Művelődési Központ kismamaklubjában. A vetítés után kondíciótornával ér vé­get a találkozó. — A Vasas Galéria Lugossy Mária és Bohus Zoltán ipar­művészek munkáiból rendezi következő kiállítását, melyei Hámori Béla építész ajánl az érdeklődők figyelmébe már­cius 15-én. délután fél 3 óra­kor. A kiállítás április 12-ig tekinthető meg mindennap délután 2 órától este 7-ig. — Miklós Imre államtitkár, az Állami Egyházügyi Hiva­tal elnöke részvéttáviratot küldött Giuseppe Caprio cím­zetes érsek, vatikáni államtit­kár-helyettesnek Jean Villot bíboros, államtitkár elhunyta alkalmából. — Négynapos látogatás után, hétfőn elutazott Miskolcról a kubai Holguin város egyetemi oktatási központjának kül­döttsége. A kubai küldöttség meglátogatta a Nehézipari Műszaki Egyetemet, és ennek során megkötötték a két in­tézmény együttműködési szer­ződését. A megállapodás szerint a kubai felsőoktatási intézmény, amely 1980-ban nyeri el az egyetemi rangot, megismerkedik a miskolci egyetemen folyó gépész- és kohómérnökképzés tapasz­talataival. a tantervékkel és az oktatási módszerekkel. Az együttműködés kiterjed az egyetemi oktatók cseréjére is. — Kedd este ismét jelent­kezik a televízió Megkérdez­zük a minisztert című műso­ra: ezúttal Ábrahám Kál­mán építésügyi és városfej­lesztési miniszterhez látogat­nak él a tv munkatársai. A 20.50-kor kezdődő program­ba — a hagyományokhoz hí­ven — ezúttal is bekapcso­lódhatnak a nézők: az épí­tőiparral, a lakásépítéssel kapcsolatos kérdéseiket az adás napján délelőtt 10 órá­tól a műsor befejezéséig a 180-544-es telefonszámon te­hetik fel. — Nyékládházán, a kultúr- házban rendezik meg az energiagazdálkodási és ener­giatakarékossági napok első mezőgazdasági jellegű elő­adásait. Március 14-én, szer­dán délelőtt 10 órai kezdet­tel a mezőgazdaság üzem­anyag-gazdálkodási, energia­gazdálkodási kérdéseiről, a terményszárítás takarékos módszereiről hangzanak *el érdekes előadások, amelyeket a szakemberek vitája követ. — Farsangi estet rendez a HNF Miskolc városi Bizott­sága és a mozgássérültek —• vakok baráti köre március 17-én délután öt órakor Mis­kolcon, a Hámor-étteremben. A műsorban közreműködik a Sajó—4 együttes. — A Sportfogadási és Lottó­igazgatóság közli: a totó 10. játékhetére 2 553 937 darab szelvény érkezett be. 13 talá­lat 18 -’.arab, egyenként 64 759 forint, 13 plusz 1 5 darab, egyenként 164 056 forint, 12 találat 534 darab, egyenként 1859 forint, 11 találat 5503 darab, egyenként 180 forint, 10 találat 32 519 darab, egyenként 46 forint.