Észak-Magyarország, 1979. február (35. évfolyam, 26-49. szám)

1979-02-27 / 48. szám

J 1979. február 27., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 BjEBTITJI SPORT l Sikeres túra után [ Láb Hazaérkezett a OVIK SPORT SPORT SPORT SPORT idarúgás, NB \\. Hal gólt kapott az Ózd a. PAPF J. SE—3. BÁNYÁSZ 3:2 (2:1) HÍREK Naptár 1979. február 27.. kedd A nap kelte: 6.30: nyugta; 17.25 órakor A hold kelte: 6.51; nyugta: 18.36 órakor Névnan: Ákos Évforduló _________ H etvenöt, evvel ezelőtt, 1904. február 27-én született James Thomas Farrell amerikai regényíró. Az iró Chicago sze­génynegyedet. és az ott tengődő ir bevándorlók reménytelen életét festi, azokét, akik között maga is nevelkedett. Időjárás----------­V árható időjárás ma estig: az ország nagy részén változó­an felhős idő, számottevő csapadék nélkül. Délnyugaton csak lassan felszakadozó felhőzet, eleinte sok helyen gyenge ha­vazás. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet: 7 fok körül. Szombaton, a késő esti órákban hazaérkezett Ju­goszláviából a DVTK labda­rugó-csapata. Jobban nem is sikerülhetett volna a bajnoki főpróba, hiszen Szkopjében megnyerték a Vecser című napilap tornáját. Hétfőn már hazai környezetben gyako­roltak, s az edzést kővetően beszélgettünk Szabó Géza ve­zető edzővel. — Milyen rendszerben ren­dezték meg a küzdelmeket? — Tizenhat együttes vias­kodott, négy négyes csoport­ban. Mi először ü:0-át ját­szottunk Kumanovóval, s a tizenegyesrúgásokban 5:4 arányban nyertünk. Utána Fekete és Teodoru góljaival 2:l-re győztünk Belasica el­len, az elődöntőben pedig az MTK-VM-et vertük meg 2:1 arányban, gólszerzők Oláh és Magyar. A döntőben nagy küzdelem után 0:0 lett az eredmény Bor csapatával szemben, a tizenegyesrúgá­sokban ismét mi bizonyul­tunk jobbnak, 4:2 arányban. Így megnyertük a serleget, amelyen eddig még nem volt magyar csapat neve. Jövőre is meghívást kaptunk. — Milyen szakmai tapasz­talatokat szerzett? — A jugoszláv csapatok kemény, fegyelmezett futbaílt játszottak. A mi alakzatunk — a távollevők miatt — adott volt. Szanyó került a jobb­hátvéd, Szűcs a középhátvéd posztjára. Fükő a középpá­lyán, Borostyán a jobbszélen szerepelt. Megnyugtatott, hogy tudtuk a hiányzókat pótolni. Ügy tűnik; hogy si­került „átmentenünk” az őszi formát. Egységes, tüdatos labdarúgást produkáltak já­tékosaink, s beigazolódott, hogy nemzetközi rutin birto­kában sokkal eredményeseb­ben lehet szerepelni. Gondo­lok itt arra, hogy a 11-es rú­gásokban kétszer is mi bizo­nyultunk jobbnak ellenfele­inknél. — Régen játszott a DVTK ennyi előkészületi mérkőzést, mint most. Milyen mérték­ben voltak ezek hasznosak? — Meggyőződésem, hogy a fokozatos erősségű ellenfe­lekkel vívott összecsapások nagyszerűen szolgálták a csa­patépítési törekvéseinket. Ed­dig 16 találkozót játszottunk, a bajnoki rajtig ez még ket­tővel gyarapodik. Ügy érzem, ü löképes, egységes, felfoko­zott harci vággyal rendelke­ző együttes varja a szombati nyitányt. — Kikkel volt különösen elegeden a túrán? — Elsősorban Szabót, Sza­luját, Szűcsöt, Oláh Ferit, Borostyánt és Teodor ut kell dicsérnem. Borostyán példá­ul az MTK—VM ellen való­sággal sziporkázott, nagy­szerű dolgokat produkált. — Fükő? — Biztatóan mozgott, de a végére elfáradt. — Milyen összeállításban kezdtek általában? — A Szabó — Szanyó, Szűcs, Teodoru, Kutast — Oláh, Fükő, Tatár — Boros­tyán, Magyar, Fekete össze­tételű tizenegy kezdett. — Lesz-e változás a baj­noki nyitányon pályára, lépő tizenegyben ehhez képest? — Kellemes gondjaim van­nak, ugyanis a Magyar Olim­piai Bizottság Szántót fel­mentette a katonai szolgálat alól, s csak későbbi időpont­ban kell bevonulnia. Így ő természetesen visszakerül a csapatba. — Mi a helyzet Salamon­nal? — Hétfőn elkezdte a közös gyakorlást, de az kérdéses, hogy a Vasas ellen tud-e ját­szani. Ha nem, akkor Váradi vagy Szűcs helyettesíti. (ílui'os) Diósgyőr, 1000 néző. Ve­zette: Király. H. Papp. J. SE: Szögedi — Kemenczei (Bakos a 73. perc­ben). Szilágyi, Farkas, bodor — Petrovics, Osváth, Gregor — Szép, (Répási, a szünet­ben), Mohácsi, Tokár. Edző: Vágó György. B. Bányász: Kasza — Dal­noki (Boczki, a 78. percben), Makróczi, Matiszcsák, Pin- csák — I-Iódermarszky, Far­kas Z., Kovács I. — Kopa, Kvaszla, Csányi. Edző: Deák István. , Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, és már a 4. percben megszerezték a vezetést. To­kár mesterien indította a jobb szélen előretörő Szépei, aki néhány méteren keresz­tül vezette a labdát, majd a rosszul helyezkedő kapus fö­lött a hálóba lőtt, 1:0. A 16. percben Fodor a bal oldalon elfutott, majd kapura bom­bázott, Kasza vetődött, de Debrecen, 1U 000 néző. Vezette: Tompa. ÖKSE: Fekete — Fehér, Sipos, Fükő II., Túrái — Ligeti, Bács­kái II., Stanev (Bíró) — Csu- hány (Murányi), Bácskái I., Tóth'. Edző: Frenkó László. Hideg, csípős szélben, szemre jó. de meglehetősen mély talajú pályán került lejátszásra a mér­kőzés. Az első 25 percben ki­egyenlített volt a játék, az óz­diak is veszélyeztettek, s akár gólt is szerezhettek volna. In­kább a debreceniek játszottak mezőny fölényben, de ebben az időszakban kitünően működött az ózdi védelem. A 28. percben Menyhárt két jó csel után Tóth F.-liez játszott, majd a vissza­kapott labda! a kimozduló Fe­kete mellett közelről lőtte a há­lóba, 1:0. A második félidő elején a ha­zaiak nagyobb sebességre kap­csoltak, s gyorsan jelentős előnyre tettek szert. A 47. perc­ben formás támadást vezetett a DVSC. végül Czikoráé lett a lab­da. aki 7 méterről nagy erővel bombázott, a hálóba. 2:0. öt perc múlva Nérey iramodott meg a bal szélen, jól adta le a labdát Tóth F.-nck, aki kicselezte Fe­ketét, s úgy továbbított a ka­Jászberény, 1500 néző. Vezette: Kávai. LMTK: Dohány — Orosz, Lá­zár. Szabolcsi, Kovács — Kocsis (Toperczer). Kapus, Kiss — Sul­iét-, Palkovics (Bodai), Sztanlcó. Edző: Kontha Károly. A jól előkészített salakos pá­lyán a vendégek ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést. A 4. percben Suliét- Jó átadásával Ko­csis ugrott ki, de a kapusba lőt­te a labdát. A 7. percben Bacher nagy erejű lövését Dohány bra­vúrral tisztázta. Nem sokkal ké­sőbb Sztankó már csak a kapus­sal állt szemben, de elügyetlen- kedte a kínálkozó lehetőséget. A 17. percben Palkovics Kocsistól kapott remek labdát, kicselez­te az ellenfél középhátvédjét, aki elhúzta a lábát, de a síp néma maradt... A 29. percben az LMTK megszerezte a vezetést. Kapustól Iíisshez került a lab­da. aki Palkovicshoz játszott. Egy csel után elhúzta a labdát Szilasi mellett is, és a bal alsó sarokba lőtt, 1:0. A gól után is az LMTK maradt támadásban, de a befejezés nem sikerült.' Szünet után nem változott a játék kepe. A 80. percben Palko­nem érte el a labdát. A „pettyes” a jobb kapufa élé­ről pattant ki. Három perc­cel később növelte előnyét a hazai együttes, Tokár—Mo­hácsi akció után a középcsa­tár elé került a labda, aki fordulásból a jobb sarokba bombázott, 2:0. Röviddel ké­sőbb Szép százszázalékos helyzetben hibázott. Az el­lentámadásból a Bányász szerezhetett volna gólt, de Csányi 8 méterről fölé emelt. A 34. percben Pincsák ívelt be szabadrúgást a bal oldal­ról, a védők csali nézték a jelenetet, Farkas Z. jókor ér­kezett és 5 méterről a léc alá fejelt, 2:1. Az 52. percben Osváth a jobb oldali szögletzászló kö­zeléből ívelt a Bányász ka­puja felé, Kasza kiöklözte a labdát, Mohácsi rácsapott, és ballal a kapu közepébe gurí­tott, 3:1. A 76. percben Hó- dermarszky szögletét Mak­puba, 3:0. A középkezdés után Tóth került helyzetbe a hazai­ak 16-osán belül, amikor Kiss szabálj'talankodott vele szemben. A megítélt büntetőt Bácskái II. a jobb alsó sarokba helyezte, 3:1. Nem sokáig örülhettek a ven­dégek. mert az 58. percben Tóth E. vezette fel a labdát, s 22. méteres lövése a jobb alsó sa­rokba vágódott, 4:1. Ezután a DVSC szinte azt csinált a pá­lyán. amit akart, az ózdiak nem tudtak ellenállást kifejteni. A 88. percben Czikora egy szép akció végén abszolút helyzetbe került, s 6 méterről nem is hi- bázött, 5:1. A 78. percben Fo­dor ívelt középre és Nérey elő­revetődve, közelről fejjel küldte a labdát a hálóba, 6:1. Megérdemelten győzött a DVSC, ugyanis a játékidő jelentős ré­szében fölényben játszott és sok helyzetet teremtett. Az ózdiak csak az első félidőben voltak egyenrangú ellenfelek, a szünet után gyorsan elért gólok való­sággal „kiütötték” őket, A ha­zaiak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jó: Bács­kái I. H. I. vicsot terítették le a hazai vé­dők, ápolásra szorult. Nem sok­kal később ismét „nagy csoma­got” kapott az LMTK csatára. A leninvarosi csatárok sokat mo­zogtak, állandóan veszélyt terem­tettek a jászberényi kapu előtt, s a hazaiak igen gyakran csak sza­bálytalanságok árán tudtak sze­relni. A 65. percben Lázár 25 méteres szabadrúgása Kiss elé perdült, aki kapásból lőtt kapura, a labda a szemfüles Suller elé került, aki habozás nélkül a há­lóba vágta, 2:0. A 75. percben Bo­ros lövését tette ártalmatlanná Dohány. A jászberényiek elveszí­tették uralmukat idegeik felett, előbb Postás, majd Kirchner ke­rült a kiállítás sorsára. A talál­kozó parázs hangulatban ért ve­get. Jó! kezdett az LMTK. Kiss re­mekül mozgatta a csapatot, s állandó nyomás alatt tartották a Lehel SC kapuját, ötletesen, szellemesen szőtték akcióikat, sokat változtatták helyüket, min­dig lehetett üres embert talál­ni. Kár, hogy a találkozó végén több kemény belépő történt. Jók: Dohány, Lázár, Kocsis, Palko­vics. r. u. róczi óriási erővel lőtte ka­pura, Szögedi bravúrral men­tett,, Egy perccel később Pet- rovics egyéni játék után már csak a kapussal állt szem­ben, Kasza azonban szöglet­re tudott menteni. A 87. percben szépített a vendég­csapat. Kavarodás támadt a hazaiak kapuja előtt, Szöge­di csak röviden tudott men­teni, és Kopa a jobb sarok­ba lőtt, 3:2. A jól előkészített talajú pályán közepes iramú és színvonalú mérkőzést vívott a két borsodi együttes. A Honvéd a gyorsan megszer­zett két gól után lefékezett és a Bányász is szóhoz ju­tott. A szünet utón fél órán keresztül ismét a hazaiak veszélyeztettek többet, a haj­rá a vendégcsapaté volt. Jók: Mohácsi, Fodor, Osváth, il­letve I-Iódermarszky. K. T. NYÍREGYHÁZA—MVSC 2:1 <*:*) Nyíregyháza, 1« DOfl néző. Ve­zette: Nagy B. MVSC: Serföző — Lipták. Lo­cher, Leiszt, Boblcó — Krémer, Dulibán (Varga), Kiss T„ Ger­gely — Fister (Takács), Egri. Krompaszky Gyula. Váratlan vendéggóllal kezdődött a mérkőzés. A 4. percben Kiss T. mesteri átadással indította Fislert, aki kapura tört és Buús lábai között a hálóba lőtt. 0:1. A gól után néhány erőtlen támadást vezetett a hazai együttes, de csak szögleteket tudott elérni. A gyors miskolci ellentámadások rendre veszélyesek voltak. A 9. percben Egri ment el a bal szé­len, beadását Gergely a 11-es ponton tisztán kapta, de lövése gyengére sikerült, s Buús men­tett. Huszonöt perc után beszorult az MVSC. Támadást támadás után vezetett a Nyíregyháza. Locherék, azonban szögletre men­tettek. A 35. percben már a 14. szögletet rúghatta a nyíregyházi csapat. A 45. percben Kiss Mik­lóst a kapu előtti kavarodásban az egyik miskolci védő buktatta. A megítélt Il-est Czeczell rúgta. Rosszul helyezett lövését Serfőző gyors vetődéssel szögletre ütötte. Szünet után a hazaiak tovább rohamoztak. A 47. percben Moldván a szögletzászló közelé­ből kapu elé adta a labdát. Ser­föző csak kiütni tudta, s az ott helyezkedő Kiss M. a kapu bal oldalába fejelt, 1 :t. A gyors, széleken vezetett akciókat nem tudta hárítani a vasutasok vé­delme, így sorra akadtak a helyzetek Serfőző kapuja előtt. A 69. percben Moldván ment el a jobb oldalon, átjátszotta a labdát a bal oldalon felfutó Czc- czcli elé, aki 15 méterről a ké­sőn vetődő Serföző mellett lőtt a hálóba, 2:1. A gól után a mis­kolciak is vezettek néhány tá­madást. A 72. percben Kiss T. lőtt mellé, majd Egri elöl adtak haza az utolsó pillanatban. A hajrá ismét a hazaiaké volt. Izgalmakban bővelkedő mér­kőzést láthattak a nézők. A mis­kolci együttes a találkozó elején ügyesen védekezett és gyors tá­madásokkal rendre veszélyes helyzeteket teremtett. Vezetésük után akár még növelhették vol­na előnyüket. Szünet után a nyíregyháziak megtalálták a vendégek taktikájának ellenszerét, gyors, széleken vezetett támadá­sokkal szétzilálták az elfáradó MVSC-védelmét. A hazaiak helyzeteik alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: serföző, Bobkó, Kiss T. B. D. ★ A Keleti csoport további ered­ményei: SZMTE—IIÖDGEP 1:0. Szarvas—Békéscsabai TASK 2:0. H. Szabó SE—Szolnoki (WAV 1:0. DMTE—Kisvárda 3:0. Eger SE— Gyulai SE 1:0. NB II. Keleti csoport 1. DVSC 22 16 3 3 46-13 35 2. Ny.-háza 22 15 3 4 32-11 33 3. Eger 22 13 5 4 40-21 31 4. K.-harcika 22 12 6 4 41-18 30 5. SZMTE 22 13 4 5 36-26 30 6. H. Papp J. SE 22 10 8 4 41-23 28 7. DMTE 22 0 8 5 34-25 26 8. Lcninváros 22 10 6 6 33-27 26 3. Ózd 22 0 6 7 28-28 24 10. BTASK 22 10 3 0 2.1-31 23 11. Lehel SC 22 8 5 0 31-30 21 ! 12. Hódmczőv. 22 8 5 0 37-38 21 1 13. Szarvas 22 7 6 0 23-24 20 14. Szabó I,. SE 22 6 6 10 18-24 18 15. Gyöngyös 22 5 5 12 10-33 15 ! 16. Gyula 22 6 3 13 20-46 15 i 17. MVSC 22 4 6 12 24-36 i4; 18. Sz. MÁV 22 2 7 13 10-41 11 IS. Kisvárda 22 2 6 14 17-48 10 U. Bortindi B. 22 Z 5 15 10-44 9 — Négy új tanteremmel bő­vítik Sajószentpéteren a 2-es számú Általános Iskolát. A munkához a helybeli lakos­ság is felajánlotta segítsé­gét. Az építést ebben az év­ben megkezdik, a tantermek átadását jövőre tervezik. — Mohácson vasárnap tar­tották meg a hagyományos télűző-tavaszváró busójárást, amely a több nemzetiségű város népünnepélyévé, a kü­lönböző nemzetiségek gazdag kulturális programot kínáló találkozójává vált. A jó han­gulat, a nagyszerű látványos­ság — az ijesztő álarcot, ki­fordított subát viselő, harsá­nyan lármázó busók és játé­kuk — tömegével csalta a városba a vidámságra vágyó­kat. — Az Országos Takarék- pénztár február 28-án és március 1-én, szerdán és csütörtökön Budapesten, a MÉM kultúrtermében rende­zi a gépkocsi-nyereménybe- tétkönyvek idei első, sor­rendben 71. sorsolását. A hú­záson az 1978. október 31-ig váltott s január 31-én még érvényben volt 5000 és 10 000 forintos betétkönyvek vesz­nek részt. Tulajdonosaik kö­zött összesen 969 személy- gépkocsit sorsolnak ki — A Magyar Hirdető szak­mai találkozót rendez Mis­kolcon a Júnó-szállóban, szerdán délután 2 órakor. A tanácskozás témája a rek­lám és a gazdálkodás kap­csolata lesz. — A kisárutcrmelök, a ház­táji állattenyésztők, kertész- kedők, méhészek és baromfi- tartók 228 szakcsoportot, ala­kítottak már megyénkben. Az áfészek a szakcsoportok segítségével és a biztonságos értékesítés megteremtésével mintegy 25 ezer kistermelő­nek nyújtanak támogatást. — A háztáji nyúltenyésztés időszerű kérdéseiről tart elő­adást dr. Pacs István, a Gö­döllői Kisállat tenyésztési Ku­tatóintézet igazgatója feb­ruár 28-án, szerdán délelőtt 10 órakor az encsi járási művelődési központ klubter­mében. A fnezőgazdasági könyvhónap előadása után szakmai ankétra kerül sor. — Dísznövénytermesztés a házikertben címmel tart ve- titettképes előadást dr. Nagy Béla, a Kertészeti Egyetem dékánja, a termesztési kar tanszékvezető tanára már­cius 1-én, csütörtökön este 6 órai kezdettel Miskolcon, az Ady Endre Művelődési Ház­ban, A mezőgazdasági könyv­hónap záróeseményeként sor­ra kerülő előadásra minder kertbarátot szívesen látnak — A vásárnaptár szerint feb­ruár 28-án, szerdán megyénk­ben Rakacán rendeznek or­szágos állat- és kirakóvásárt. — Az Indiai Központi Bank kormányzójának, I.G. Patel- nek a meghívására Tímár Mátyás, a Magyar Nemzeti Bank elnöke Bombaybe uta­zott, ahol a két ország bank­kapcsolatairól, valamint nem­zetközi pénzügyi kérdésekről tárgyalnak. Az MNB elnöke indiai tárgyalásait befejezve látogatást tesz a Kuvaiti Köz­ponti Bankban. — Az erőforrások, az eszkö­zök célszerűbb felhasználásá­val, a mérce magasabbra emelésével, több ötlettel és a társadalomtudományok foko­zottabb igénybevételével ja­vítható a reklám színvonala, hatása. El kell érni, hogy a belkereskedelmi törvény szel­lemének megfelelően a rek­lám mindig megbízható, sza­vahihető információkkal tá­jékoztassa a fogyasztókat, a felhasználókat — hangsú­lyozta a legfontosabb tenni­valókat Laután Ferenc bel­kereskedelmi miniszterhe­lyettes, a beszámolójában a Magyar Reklám Szövetség hétfőn kezdődött tisztújító közgyűlésén. — A néphadsereg alakulatai­nál befejeződtek a szocialis­ta versenymozgalomban vál­lalást tett katonák és alegy­ségek vizsgái. A versenyben teljesített vállalások eredmé­nyeképpen a megtisztelő ki­váló címet sok ezer katona és mintegy 90 alegység nyerte el, és kiérdemelték a nép­hadsereg' egyszeres, vagy két­szeres, sok százan pedig a néphadsereg többszörös ki­váló katonája címet. — A Miskolci Üj Zenei Mű­hely következő hangver­senyét február 28-án, szerdán este hatórai kezdettel tart­ják a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár előadótermében, s azon Selmeczi György három kompozícióját, Orbán György József Attila verseire irt kánonjait, valamint Petéi Cornelius Egy hang című művét mutatják be. — Nemzetközi labdarúgó- mérkőzésen a DVTK csapata tegnap délután 1:0 arányú győzelmet aratott a jugoszláv Palics együttesével szemben. A piros-fehérek gólját Bo­rostyán szerezte. — A totó 8. heti eredményei: 2, 2, 2. X, 1, 2, X. x, x. 1, 1, x, x és a plusz 1-es 1. A SportOogadási és Lottó Igazgatóság közlése sze­rint 13 találatos szelvény 2 darab akadt, nyereményük egyenként 707 246 forint. Ezek közül 13+1 találatos szelvény 1 db. A nye­remény és a jutalom együtt 1 millió 178 ezer 743 forint 12 ta­lálatot 37 fogadó ért el. nyere­ményük 16 544 forint, il találatos szelvény ni4 db volt, amelyek­re egyenként 846 forintot fizet­nek. A 10 találatos szelvények száma ti 767 db. Nyereményük 120 forint. KAZINCBARCIKA—GYÖNGYÖS 2:0 (0:0) Kazincbarcika, 2000 néző. Ve­zette: Kuti. KVSE: Fülüp — Bacsó, Feter- csák. Helgcrt, Mochlár — Mó­ricz, Kálmán, Tamás — Kole- szárik, Lévai (Mikula), Simkó. Edző: Szentmarjay Tibor. Fagyos, csúszós talajú pályán játszották le a mérkőzést, s emiatt nem alakulhatott ki jó játék. A gyöngyösiek védeke­zésre rendezkedtek be, átadták a kezdeményezést a hazaiaknak. Ezért aztán egyoldalú játékot láthattak a szurkolók. A sok­szor megpatfanó labda gyakran megtréfálta a labdarúgókat, akik a nagy helyzetekben is megle­hetősen sokat hibáztak. A Ve­gyész nagy mezőnyfölényt har­colt ki, előbb Koleszárík hibá­zott, majd Kálmán is elügyet- lenkedte gólszerzési lehetőségét. A 24. percben Tamás vezette fel a labdát, 25 méterről lövésre szánta el magát, Kovács bra­vúrral ütötte ki. pontosan Ko­leszárik elé, aki rácsapott, de abszolút helyzetben fölé emelt. Az első félidő KVSE-rohamok- kal ért véget. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Vegyész. A 62. percben Bacsó ívelt a kapu elé, Kovács rosszul mozdult ki, Simkó pedig a bal oldalon fe­jelt a hálóba, 1:0. Alig telt el négy perc, ismét gólt szerzett a hazai gárda. Móricz iveit a gyöngyösi kapu elé, Huszár rosszul találta el, a labda Kál­mán elé került, aki nem hibá­zott, 2:0. Sportszerű, izgalmas mérkő­zésen a végig többet kezdemé­nyező és veszélyes helyzetek sorát teremtő KVSE megérde­melten győzött. Csak addig volt szoros a találkozó, amíg a ven­dégek erővel bírták, utána a kék-sárgák nagyszerű csapat­munkát nyújtva, eredményesen álltak helyt. Jók: Bacsó, 11 el­se rt, Tamás, Móricz. L. J. DVSC—ÓZDI KOHÁSZ 6:1 (1:0) LENINVAKOS—LEHEL SC 2:1 (l:rn