Észak-Magyarország, 1978. november (34. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-14 / 268. szám

1978. november 14., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT HÍREK Megyei bajnokság Labdarúgás, NB II. KVSE-bravűr Nyíregyházán HONVÉD PAPP J. SE- DVSC 0:0 Móricz a labdát. a debreceni Kiss J. már lema­radt. Szabó István felvétele be emelte a labdát. A 03. perc­ben Nérey lesről íejelt a kapu közepébe. Nagy lendülettel kezdett a ha­zai együttes és akár a vezetést is megszerezhették volna az el­ső negyedóra végén. Húsz perc elteltével ellaposodott a • .játék, a1 csapatok jobbára középen eről­tették a támadásokat, így a ka­puk ritkán kerültek veszélybe. A szünet után — ha lehet — még jobban ' visszaesett a találkozó LENIN VÁROSI MTK—MISKOLCI VSC 4:3 (1:1) színvonala. Rengeteg pontatlan leadást, hibás elképzelést is lát­hattunk. A játékosok egymás hi­báiból éltek, a gólhelyzeteket pe­dig rendre elügyetlcnkedték. Az utolsó negyedórában a debrece­niek több jó lehetőséget is el­puskáztak ... Az alacsony szín­vonalú, gyenge iramú összecsa­páson egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet. Jók: Szö- gedi, Szűcs I., Farkas, Móricz. Bú T. Naptár. 1978 november 14.. kedd A nap kelte 6.47, nyugta 16.10 órakor A hold kelte 16.23, nyugta 5.58 órakor Névnap: Aliz Évforduló. Kétszáz évvel ezelőtt, 1778. november 14-én született és 1837-ben halt meg a pozsonyi származású kitűnő zongora- művész és zeneszerző, Nepomuk János Hummel. A fiatal­ember, akinek már atyja is karmesterként működött, Becs­ben két évig Mozartnál is tanult, s már tízéves korától európai hangversenykörútra indult. 1804 és ISII között Es­terházy herceg kismartoni zenekarának helyettes karmes­tere volt; 1815-ben Pesten is nagy sikerű hangversenyt adott. 1816-tól stuttgarti, 1819-ben pedig weimari udvari karmes­ter. Hangversenykörútjai során ismételten megfordul Ang­liában és Oroszországban is. A többi között hét zongoraver­senyt, sok szonátát, rondát, bagatellt, variációt, etűdöt kom­ponált; kilenc operát, több színpadi kísérőzenét, kantátákat, egyházi zenei müveket is írt. 1825—27 között kidolgozott és a német szövetségi gyűlésnek szánt szerzői jogi memorandu­mával egyik elindítója lett a modern szerzői és kiadói jog- szabá lyozásnalc. Időjárás. Várható időjárás kedd estig: északnyugaton időnként kissé felszakadozik a felhőzet, a Dunántúlon egy-két helyen futó zápor előfordulhat, máshol tovább tart a borult, párás idő, helyenként gyenge szitálással. A gyenge, változó irányú szél a Dunántúlon kedden kissé megélénkül. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet kedden: az ország nagy részén 0, észak­nyugaton plusz 5 fok körüL Hejőcsaba—Tállya 3-0 (0-0). He­jőcsaba, 400 néző, vez.: Tolnai. Hejőcsaba: Török — Szabó I., Nagy I., Dávid, Eszlári, Kunfal­vi, Szabó H., Nagy n., Jáger, Krisztián (Szendrei), VodicsKa. Edző: Penderik György. Tállya: Bandura — Bucsák, dr. Iiuttkai, Pekó Hl., Horász, Bányiczki, Pekő n., Tóth, Tilger (Orosz), Pócs, Spéder (Nyíri). Edző: dr. Sója Szabolcs. Gl.: Vodicska, Szabó n. (2, mindkettő ll-es- ből). Jók: a hazai csapat min­den tagja átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott, ill. dr. Ruttkay, Pekó H., Tóth. Ifi: l-l. Trencsényi SE—Alsózsolca 3-2 (2-0). Szentistván, 400 néző, vez.: Osváth. Trencsényi: Bodolai (Spulnyik) — Tárnái, Palágyi, Zakar, Kecskés, Budai, Lakatos, Szilágyi, Nagy, Magyar, Szim- csák. Edző: Neuschel Károly. Alsózsolca: Borbély — Szekeres, Bodnár, Kiss (Zsíros), Vertig, Fodor. Derecskéi, Kalász, Tóth, Dulibán, Mlinárcsik. Edző: Sza­mosi Ferenc. Gl.: Kiss (öngól), Szimcsákl Szilágyi, ill. Tótli, Zsí­ros. Jók i\ Bodolai, Budai, Szim- csák, ill. \ Derecske!, Mlinárcsik. Ormosbánya—B. Volán o-o. Or­mosbánya, 200 néző, vez.: Fa­zekas. Ormosbánya: Béres — Streich, Kovács, Tarczali, Ka­lász, Balogh, Zagyva, Tarr, An- ga (Ribár), Burkus, 1-Iasilló. Ed­ző: Farkas Lajos. B. Volán: Szőke — Tamás, Burger, Ara­nyosi, Bartakovics, Egerszegi, Bazsó, Varga, Galló, Orlóczky, Gácsi (Veres). Edző: Balázs András. Jók: Béres, Burkus, ill. Szőke, Burger. Ifi: 0-1. Sátoraljaújhely—SÜMSE 0-0. Sátoraljaújhely, 400 néző, vez.: Tóth. Sátoraljaújhely: Vakles (Szemán) — Sütő, Szántai, Kiss, Csongrádi, Berta, Perecsi, Sztan- kó, Kállai, Dutkievicz, Zsófi (Szűcs). Edző: Tárcza Zoltán. SÜMSE: Góré — Demeter, Szi­lágyi, Dankó (Geregur), Gond, Kosárka, Bodnár, Szűcs (Bódis), Krompák. Lakatos, Szász. Edző: Orehovszki László. Jók: Kiss, Csongrádi, ill. Góré. Szilágyi, Lakatos, líi: 6-0. Borsodnádasd—MÉMTE 2-2 (1-1) Borsodnádasd, 400 -néző, vez.: Varga H. Borsodnádasd: Molnár — Türk, Márton, Koós, Holcz- hauser, Érsek, Vámos, Németh, Marittyák, Gyárfás, Kertész (Antal). Edző: Szendrei Béla. MÉMTE: Poloczik — Budai, De­meter, Papp, Csonó, Siffmann, Demkó (Dobolán), Éliás (Mészá­ros) , Botos, Pallai, Kardinál. Ed­ző: Csányi József. Gl.: Németh, Antal (11-esből), ill. Botos* Mé­száros. Jók: Márton, Holczhau- ser, Érsek, ill. Csonó, Siffmann, Botos. Ifi: 1-L Szuhavölgy—Rudabánya 2-2 (1-1). Kurityán, 300 néző, vez.: Sulyok. Szuhavölgy: Salamon — Jaskó, Csömör, Sziráczki, Juhász, Tő- zsér, Rimaszécsi, Svirján (Bal­ia), Fazekas, Klem, Borisz. Ed­ző: Marczinaskó József. Ruda- bánya: Balázs — Kiss, Tires, Molnár, Sütő, Garami. Tóth, Baffi, Szalkó, Kunsági, Szlavlcai. Edző: Szalkó János. Gl.: Klem (2), ill. Sütő, Szlavkai. Jók: Sziráczki, Klem, Borisz, ill. Ba­lázs. Tóth. Ifi: 2-0. Mezőkövesd—Sajóbábony 1-0 (1-0). Mezőkövesd, 800 néző, vez.: Juhász S., Mezőkövesd: Ilii — Pázmándi, Porács, Nyikes, Me­zei, Pál, Bukta,* Újvárosi, Hajdú, Petrik, Jablonkai (Káplár). Ed­ző: Antal Ferenc. Sajóbábony: Szakos — Galambvári, Nyitrai, Kiss, Vass, Braun (Guba), Tótli, Kálmán, Sebők, Nagy I., Nagy II. Edző: Kapitány Béla. Gl.: Bukta. Jók: Porács, Bukta, ill. Nyitrai, Kálmán, ifi: 5:2. Encs—MEAFC 2-0 (2-0). Encs, 400 néző, vez.: Konyha. Encs: Juhász — Zeher, Dudás, Kru- sóczld, Müller/ Papp, Molnár, Trombitás, dr. Bazsó, Horváth (Kovács), Lévai. Edző: Szántó Ferenc. MEAFC: Végh — Berecz, Szládovics (Várad!), Borid, Tul­kán, Török, Szabó, Rozmann (Kovács), Takács, Csomós, Kop- csányi. Edző: Fischer Ferenc. Gl.: Trombitás (2). Jók: Kru- sóczki, . Polgár, Trombitás, ill. Berecz, Csomós. Ki r áld—Mák völgy 0-1 (0-0). Királd, 100 néző, vez.: Vanka. Kíráld: Barczi — Puskó, Tőke, Kucs, Kriston, Úti, Szalmás!, Bálint, Varga, Birlc, Szemere (Dobos). Edző: Széles István. Mákvölgy: Birkás — Táncos, Be­ne I., Kocsis, Derney, Jancsu- rák, Mitró, Ungváry, Szőr, Bé­res, Farkas (Bene II.). Edző: André Tibor. Gl.: Ungvári. Jók: a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, ill.: Bene I., Der- nei, Ungvári. Ifi: 1:0. MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Hejőcsaba 14 11 1 2 29-14 23 2. B. Volán 14 9 4 1 29-13 22 3. Tállya 14 9 3 2 31-13 21 4. B.-múlasd 14 8 3 3 23-16 19 5. Trencsényi 14 6 5 3 27-17 17 6. Alsózsolca 14 6 4 4 18-13 16 7. Undabánya 14 5 5 4 23-14 15 8. Mezőkövesd 11 5 5 4 17-12 15 9. S.-újhely 14 4 6 4 15-15 14 10. MÉMTE 14 5 4 5 17-18 14 11. Mákvölgy 14 4 6 4 15-24 14 12. S.-bábony 14 4 3 7 17-21 11 13. S/.uhavölgy 14 3 5 6 15-20 11 14. Királd 14 2 6 6 14-21 10 15. Encs 14 2 6 6 14-24 10 16. Ormost). 14 2 5 7 8-25 9 17. SÜMSE 14 3 2 9 16-28 8 U. MEAFC 14 »5! 3 11 7-27 3 Diósgyőr, 1500 néző. Vezette: Lauber. H. Papp j. SE: SzÓgedi — Szűcs II., Szűcs I., Farkas, Ba­kos — Móricz, Ligeti (Oláh a 84. percben), Petrovics, Osváth — Mohácsi, Gregor. Edző: Vágó György. Az 5. percben Gregor a 16-osról tiszta helyzetből mellé lőtt. Az ellentámauás után Tímár eiöl mentett Szögedi. A 15. percben Móricz a jobb szélen sorra cse­lezte ki a debreceni védőket, kö­zépre ívelt, Ligeti remekül ug­rott fel és fejéről a felső lécre pattant a labda,. majd a vendé­gek felszabadítottak, öt perccel később Osváth—Ligeti—Móricz akció utón az utóbbi a balol­dali ötösről a kapus kezébe lőtt. A 27. percben két veszélyes lö­vést is ártalmatlanná tett Szö- g'edi. A 33. percben Szűcs I. tá­voli szabadrúgása centiméterek­kel kerülte el a jobb felső sar­kot. Az 55. percben Móricz re­mekül elfutott a bal oldalon, be­adott, Ligeti jókor érkezett és 11 méterről az „égbe lőtt”. Négy perccel később Nérey Szögedi kezei közül fejelte ki a labdát, de fölé. A 70. percben Tóth F. már csak a hazai kapussal állt szemben, de 14 méterről föló emelt. Egy perccel később ma­radt ki a mérkőzés legnagyobb gólhelyzete. Nérey teljesen egye­dül kapta a labdát 5 méterre a Papp J. SE kapujától. A csatár­nak még igazításra is volt ideje, de aztán gyengén Szögedi kezé­Leninváros, 1600 néző. V.: Eőry. Leninváros: Dohány — Orosz, Bodolai, Kovács, Lázár' — Sza­bolcsi, Suller, Kapus, Palkovics — Kiss, Farkas. Edző; Kontha Károly. MVSC: Kun — Lipták, Ko­vács, Borsos, Czerva — Locher, Fister (Bujdos), Madarász, Egri — Kiss, Török. Edző: Krompasz- ki Gyula. A vendégek kezdték a játékot és rögtön két szabadrúgást ér­tek el. A miskolci Kiss először a sorfalba lőtt, majd a második kísérletet Dohány hárította. A 10. percben vezetést szerzett az MVSC: Kiss szögletet ívelt a ll­es pont tájékára, s az elalvó ha­zai védők mellett Egri nagy erő­vel a bal sarokba lőtt, 0:1. A gól után feljött az LMTK, Farkas lövését Kovács vágta a mezőny­be. A 18. percben Farkas szere­lését szabálytalannak minősítet­te EŐry: a megítélt szabadrúgást 20 méterről Kiss végezte el, a nagy erejű lövés nyomán a lab­da a külső lécet érintve hagyta el a játékteret. A 34. percben Fister került jó helyzetbe, de 8 méterről elhamarkodottan a ka­pu mellé lőtt. A 43. percben Ko­vács szerelt a félpályánál, kitű­nő labdával szöktette , Palkoví- csot, aid a kifutó Kun mellett a hosszú sarokba gurított, 1;1. Szünet után hatalmas iramot diktált a hazai csapat. Az LMTK támadott többet, mégis a ven­dégek szerezték meg a vezetést. Jászberény, 1000 néző. Vezette: Hartmann. ÖKSE: Fekete — Pribék, Bíró, Fükő II., Túrái — Konyha, Bács­kái II. (Fehér), Stanev — Gu­lyás (Munkácsi), Bácskái I., Tóth. Edző: Frenkó László. Körülményesen, az ellenfelet lebecsülve kezdett az ózdi gár­da, s ez nagyon gyorsan meg­bosszulta magát. Már az első porcben gólt kaptak: bal oldali akció végén Kátai adott be, s Váci nagy gólt lőtt, 1:0. A ha­zaiak korszerű, gyors játékkal lepték meg az ózdiakat, s a 15. percben már második góljukat szerezték. Orsós jó indítást ka­pott, kilépett n védők közül és a bal sarokba helyezett, 2:0. Ez­után is a jászberényiek játszot­tak fölényben, s Lukács 16 mé­teres lövése után a labda a ka­pufán csattant. Később Fükő II. lénett ki a védők közül egy lab­dával. de lövése a vetődő karnis lábáról pattant ki a mezőnybe. A 34. percben a hazaiak novel­lák előnyüket. Bacher hosszú keresztlabdát vett át, s a 16-os sarkáról hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 3:0. Sajószentpéter, 800 néző. Ve­zette: Király. B. Bánysáz: Soltész — Dalno­ki, Matiszcsák, Svak, Orbán (Ko­vács I.) — Kopa, Pál, Hoder­marszki, Csányi (Kasza I.) — Kvaszta, Fazekas. Edző; Deák István. Erőteljes « hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés. Meglepe­tésre a jó játékerőt képviselő hódmezővásárhelyiek teljesen ka­pujuk elé szorultak, ugyanis a bányászcsapat sokmozgásos, gyors és korszerű akciókat ve­zetett. Nem sokkal a kezdés után Kvaszta került helyzetbe, de hi­bázott. Ezután is a hazaiak ma­radtak lendületben, s fölényü­ket a szögletek is jelezték. Ezek­ből azonban nem született gól. Nem így a 20. percben egy nagy­Egy bal oldali támadás végén Tö­rök jó labdát küldött a ll-es pontra és Egri fordulásból nagy gólt ragasztott o jobb sarokba, 1:2. Három perccel később egyenlített a hazai együttes: Lá­zár szabadrúgását Kapus fejjel Suller elé csúsztatta, a jobbszél­ső 7 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 2:2. A 72. percben Kiss átjátszotta a ven­dégek védelmét és 14 méterről a kimozduló Kun mellett a hosszú sarokba bombázott, 3:2. A 73. percben Kiss Tibor a-mér­kőzés legnagyobb helyzetét pus­kázta el, 6 méterről, senkitől sem zavartatva a bal oldali léc mellé gurított. A 75. percben növelte előnyét az LMTK: Palkovics hú­zott el a bal oldalon, beadását a jól helyezkedő Kiss J. a bal ka­pufa belső élére fejelte, majd onnan a hálóba pattant a lab­da, 4;2. A 86. percben a lesgya­nús helyzetben lévő Egri egyéni játék után talált az LMTK ka­pujába, 4:3. Ritkán látható, nagy küzdel­met vívott a két csapat. Szinte percenként került mindkét ka­pu veszélybe. A vendégek «a 2:1- es vezetés birtokában már el­könyvelték a győzelmet. Lenin­város azonban újítani tudott és alig több mint 10 perc leforgása alatt «a maga javára fordította a mérkőzést. Jók: Kovács, Ka­pus, Palkovics, Kiss J., ill. Lip­ták, Egri, Locher. K. L. A szünet után sokat javult a Kohász játéka, más felfogásban küzdő csapat jött ki a pályára. Többet birtokolták a labdát, s bátran kezdeményeztek. A 66. percben Bácskái I. szabad rúgá­sát Szilasi saját kapujába ejtet­te, 3:1 (öngól). A 78. percben Munkácsi futott fel, de elhamar­kodottan a kapusba lőtte a lab­dát. Két perccel később Bács­kái I. cselezte át magát a védő­kön, beadását azonban Konyha az Üres kapu mellé lőtte ... A 89. percben formás bal oldali óz­di támadás futott a pályán, Tóth beadását Bácskái I. lőtte a há­lóba, 3:2. Az első félidőben rossz felfo­gásban és fölényeskedve játszott az özd. A Lehel SC gyorsan és ügyesen kombinált, s biztos ve­zetésre telt szert. A szünet után változott a vendégek játéka, öt­letes akciókat vezettek, s gyak­ran hozták zavarba a hazaiak védelmét. Ez azonban csak a szépítéshez volt elegendő, mert a Lehel SC az első 45 nercben nyújtott nagyszerű teljesítménye alapján rászolgált a győzelemre. Jók: Bíró, Bácskái I. H. I. széni támadás végén! Kvaszta a jobb szélen kapott labdát, jó ér­zékkel lerázta magáról őrzőjét, elfutott, pompásan adott közép­re és Kopa a ll-es pontról elő­revetődve, fejjel csúsztatta a hálóba a labdát, l :0. A gól után is lendületben maradt a Bányász­gárda, s a vendégek csak ke­mény belépőikkel vétették ma­gukat észre. A szünet után sem sokat vál­tozott a játék képe. A hazaiak kezdeményeztek többet, a ven­dégek elsősorban a védekezéssel törődtek, gólveszélyes akciót nem tudtak vezetni. Végeredményben a Bányász lelkesen játszva, biz­tosan tartotta otthonában a két pontot. Jók: Soltész, Dalnoki, Matiszcsák, Kopa. 2:0 (1:0) Nyíregyháza, 10 000 néző. Ve­zette: Kuti. KVSE: Fülöp — Tamás, Peter- csák. Kendi. Szanyó — Fekete, Koleszárik, Kálmán — Kiss, Sim- kó. Mikula. Edző: Szentmarjay Tibor. Nagy érdeklődés előzte meg a mérkőzést, annak ellenére, hogy az utóbbi hetekben mindkét együttes visszaesett korábbi ön­magához képest. Az első percek hazai fölény jegyében teltek el. Különösen akkor okoztak zavart a barcikai kapu előtt, amikor 4—5 esetben is 18—20 méterről rúghattak szabadrúgást. Ebben az időszakban azonban a Ve­gyész védelme kitűnően állt a lábán, remekül zártak, jól ki­egészítették egymást. Követő em­berfogást alkalmaztak, s ez lát­hatóan nem ízlett a nyíregyházi támadóknak. A barcikai közép­pályások jobbnál jobb labdák­kal dobták támadásba a csatá­rokat, s a 38. percben a ven­dégek meg is szerezték a veze­tést. Koleszárik kapta a labdát, a kaputól mintegy 20 méterre lőtt, s a nagyszerűen eltalált labda a megdermedt Buús mel­leit a kapu bal felső sarkában kötött ki, 1:0 a KVSE javára. A szünet után a barcikaiak kezdtek jobban, nyugodtan, terv- -szerűen adogattak. A KVSE tá­madott, s a hazaiak görcsösen erőlködtek. Áz 54. percben Fe­ketétől Kiss, tőle pedig Simkó kapta a labdát. A középcsatár jól adott középre, s a nyíregy­házi védők döbbenten nézték, ahogyan a közülük kirobbanó Mikula a hálóba fejel. 2:0. A biztos vezetés tudatában sem fé­kezett le a kazincbarcikai gár­da, s ha Koleszárik egy kicsi­vel éberebb, akár újabb gólt szerezhetett volna, de a lövés pillanatában közbeléptek a vé­dők. A Vegyész az elmúlt hetek gyengébb teljesítményét feled­tette ezen a találkozón. Meg­nyugtatóan és fegyelmezetten játszott a csapat, igazolva azt, hogy az átszervezés hasznára vált a gárdának. Ezúttal a lab­darúgók taktikai érettségből is jelesre vizsgáztak, nagvszerűen megvalósították az edzői elkép­zelést. Nagy bravúrnak számit az igen jó képességű Nyíregy­házát otthonában legyőzni! A Kazincbarcika csapatából vala­mennyi játékos dicséretet érde­mel lelkes játékáért, de külön is említésre méltó Petercsák. Fe­kete. Kendi és Koleszárik telje­sítménye. Sz. A. * Az NB n. Keleti csoportjának további eredményei: Szolnoki MTE—Szarvas 2:1. Kisvárda— Gyöngyös l:l. DMTE—H. Szabó SE 1:0. Eger SE—Szolnoki MÁV 3:0. B. TASK—Gyula 2:0. NB II. KELETI CSOPORT 1. DVSC 15 11 2 2 27-8 24 2. SZMTE 15 11 2 2 33-18 24 3. Eger 15 9 3 3 29-14 21 4. Nvíregyh. 15 10 1 4 23-9 21 5. KVSE 15 9 2 4 36-17 20 6. B TASK 15 9 1 5 25-23 19 7. Papp J. SE 15 6 6 3 28-14 18 8. DMTE 15 6 6 3 24-18 18 9. Özd 15 7 4 4 21-15 18 10. Hódmezöv. 15 6 4 5 26-25 16 11. Leninváros 15 7 2 6 23-22 16 12. Szarvas 16 5 4 6 18-19 14 13. Lehel SC 15 4 4 7 16-21 12 14. Szabó L. SE 15 4 2 9 13-18 10 15. MVSC 15 3 4 8 18-26 10 16. Gyöngyös 15 3 4 8 12-24 10 17. Gyula 15 3 3 9 10-34 9 18. Szóin. MÁV 15 1 6 8 14-29 8 19. Borsodi B. 15 2 3 10 9-27 7 2*. Kisvárda 15 — 1 U 3-33 * — A Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Bizott­sága táviratban köszöntötte a Holland Kommunista Pár­tot, megalakulásának 60. év­fordulója alkalmából. — Becski Andor író, a Szo­cialista Hazáért Érdemrend tulajdonosa, aki 1923 óta volt tagja a pártnak, 80 éves porában elhunyt. Temetése november 16-án, csütörtökön 15 órakor lesz a farkasréti temetőben. — A panamai fővárosban megnyílt a latin-amerikai dolgozók szakszervezeti köz­pontjának közgyűlése. A köz­gyűlés a dolgozók jogairól, munka- és életkörülményeik javításáról, valamint a mo­nopóliumok elleni harcról ta­nácskozik. — Hétfőn Tananarivébe uta­zott Dabronaki Gyula, a Ma­gyar Szocialista Munkáspárt Központi Bizottságának tag­ja, aki az MSZMP képvise­letében részt vesz a mada- gaszkári Függetlenségi Kong­resszus Párt megalakulásá­nak 20. évfordulója alkalmá­ból rendezett rendkívüli kongresszuson. — A MÄV Miskolci Igazga­tósága területén vasárnap 1800 kocsit raktak meg, a szokásosnál ezúttal keveseb­bet. A Borsod megyei válla­latok ugyanis a vártnál ke­vesebb kocsit igényeltek. En­nek az az oka. hogy a cu­korrépa szállítása ebben a körzetben végefelé tart. Csök­kentette igényét a nyéklád- házi kavicsbánya is. — Vállalati szintű ifjúsági parlamentjüket tartják no­vember 25-én az Északma­gyarországi Vegyiművek KISZ-fiataljai, ahol beszá­molnak az elmúlt két év­ben végzett munkáról és meghatározzák az előttük ál­ló feladatokat. — A korszerű anyagmozga­tás népszerűsítése, a targon­cavezetők szakmai ismereté­nek gyarapitása érdekében a KISZ KB kezdeményezésére Vépen rendezték meg az V. országos targoncavezető-ver­senyt. A vetélkedőn Molnár Klára, a Tpkaj-hegyaljai Ál­lami Gazdasági Borkombinál targoncavezetője, mint az ágazat legjobb női verseny­zője a MÉM különdíját nj'erte ei. — Molnár Bélának, a Haza­fias Népfront Országos Ta­nácsa elnökségi tagjának, az országos tanács titkárának vezetésével hétfőn delegáció utazott Berlinbe, a népfront­küldöttek kedden kezdődő nemzetközi tanácskozására. — Az V. és a VI. ötéves tervben mintegy 90 ezer la­kótelepi új lakás közműel­látása oldható meg gazdasá­gos, új módszerrel: a külön­böző víz-, villany-, gáz-, te­lefon-, csatorna- és egyéb vezetékeket közműalagutak- ba és az épületek pincéi­nek közműfolyosóiba veze­tik. Ezt az új megoldást is­merteti a „Közműalagút és közműfolyosó” című vándor- kiállítás, amelyet hétfőn nyi­tottalt meg a mélyépítő vál­lalat tanácstermében. — Műtrágyázás a gyümöl­csösben és a szőlőben cím­mel Demeter András, az AGROKER osztályvezetője tart előadást november 15- én, szerdán délután 6 órakor a megyei művelődési köz­pont kertészeti szakkörében. — Az üzemi ifjúsági klubok találkozóinak tapasztalatai­ról értekezik november 16- án a Borsodi Szénbányák Vállalat kulturális munka- bizottsága. A tanácskozás színhelye a vállalat székháza. — Az új egyenruha beszer­zésével kapcsolatos teendők­ről tanácskoznak november 15-én a Borsodi Szénbányák Vállalat ifjúgárda-parancs- noki értekezletén a fiatalok. Ezt követően megvitatják a következő esztendő képzési tervét. — Elakadásjelző háromszö­get találtak tegnap Miskol­con. Tulajdonosa átveheti szerkesztőségünk titkárságán. — A Sportfogadási és Lottó Igazgatósághoz a totó 45. he­tére beérkezett 2 216 628 da­rab szelvény. 13 plusz 1 ta­lálat 3 db. egyenként 658 872 forint 13.tal;”at 7 db, 129 274 forint, 12 találat 288 db, 2961 forint. 11 találat 3519 db, 345 forint. 10 találat 23 638 db, 55 forint. A 10 és 11 talála- tosokat november 18-től. a 12, 13 és 13 plusz 1 találatos nyereményeket pedig novem­ber 23-tól fizetik. LEHEL SC—ÓZDI KOHÁSZ 3:2 (3:0) B. BÁNTASZ—HÓDGÉP 1:0 (1:0)