Észak-Magyarország, 1978. szeptember (34. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-26 / 227. szám

SPOUT ♦ SPÜRT ♦ SPORT ♦ SPÜRT ♦ SPORT ♦ SPORT Megyei bajnokság Hz esélyeseit győztek... Hcjőcsaba—Királd 3:2 (1:2). Hejőcsaba, 400 néző, vez.: Su­lyok. Hcjőcsaba: Török — Simonyi, Szabó I., Dávid, Sza­bó II., Nagy II., Kunfalvi, Szendrei, Jáger, Turóczi (Vo- dicska), Asszony. Edző: Pcndc- rik György. Királd: Barczi — Kucs, Tőke, Kriston, Úti, Bo- da, Dobos, Szalmás!, Varga, Blrk, Szemere. Edző: Szóles Ist­ván. Izgalmas mérkőzés. Gl.: Nagy II., Szendrei, Jáger, ill. Varga, Birk. Jók: Szabó l., Nagy 11., Szendrei, ill. Barczi, Tőke, Birk. Ili l:l. Sátoraljaújhely—Encs 2:0 (1:0). Sátoraljaújhely, 500 néző. Vez.: Vigli. Sátoraljaújhely: Vakles — Pcrecsi, Kiss, Tóth (Szűcs), Laczkó, Berta, Sütő, Szepesi (Kállai), Sztankó, Dutkiewicz, Zsófi. Edző: Tárcza Zoltán. Encs: Juhász — Zeher (Papp), Dudás, I-Iudák, Trombitás, Svakk (Babik), Müller, Dévai, Polgár, Horváth, Kovács. Ed­ző : Szántó Ferenc. A hazai csa­pat végig nagy mezőnyfölény­ben játszott. Gl.: Dutkiewicz (2). Jók: Kiss, Laczkó, Dutkie­wicz, illetve Juhász, Trombitás, Müller. Ifi 2:1. Borsodi Volán—MEMTE 2:0 (1:0). Pereces, 300 néző. Vez.: Kiss. B. Volán: Szőke (Kiss) — Tamás, Aranyosi, Bartakovics, Égerszegi, Körösi, Previtzer, Or- lóczki, Földesi, Galló, Varga. Edző: Balázs András. MÉMTE: Poloczik — Budai, Papp, Ne­mes, Csonó, Demeter, Siffman (Dobolán), Gombos (Demkó), Kocsis, Pallai, Kardinál. Edző: Csányi József. Jó iramú mér­kőzés. Gl.: Földesi, Previtzer. Jók: Égerszegi, Földesi, Varga, illetve Poloczik, Demeter, Kar­dinál. Ifi 5:1. SUMSE—Borsodnádasd 1:3 (0:1). Sajószentpéter, 300 néző, vez.: Varga II. SÜMSE: Gó­ró — Domoszlai, Szilágyi, Dan- kó, Demeter, Bodnár (Kovács), Szűcs, István, Krompák, La­katos, Szász (Kosárka). Edző: Orehovszky László. Borsodná­dasd: Molnár — Türk, Márton, Koós, Holczhauser, Érsek, Vá­mos. Németh. Gyárfás, Antal, Marittyák. Edző: Szendrei Bé­la. A vendégek rászolgáltak a győzelemre. Gl.: István, ill. Né­meth (2), Érsek. Jók: Góró, ill. a vendégcsapat minden tagja dicséretet érdemel. Ifi 2:1. Alsózsolca—Mákvölgy 5:1 (0:1), Alsózsolca, 300 néző, vezette: Batta. Alsózsolca: Borbély — Szekeres, Tóth, Vertig, Derecs­kéi, Fodor, Dulibán, Kalász, Zsíros (Madarasi), Bodnár. Mli- nárcsik. Edző: Szamosi Ferenc. Mákvölgy: Tinyó — Tánczos, Ködmön, Bene II., Mitró, Bé­res, Korecsénvl (Jancsurák), Barnóczki, Ungvári, Farkas, Klarianka. Edző: Andrej Tibor. Csak a TI. félidőben mutatott játéka alapján érdemelte meg a két pontot a hazai csapat. Gl.: Tóth (3), Dulibán (2), illetve Ködmön. Jók: Vertig, Tóth, Dulibán, ill. Ködmön, Farkas. Ifi 6:2. •4 Ormosbánya—Mezőkövesd 1:1 fl:l). Ormosbánya, 300 néző, vez.: Falcsik. Ormosbánya: Ko- csák — Streich, Kovács, Tar- czali, Béres II., Kalász, Ribár, (Kóródi), Béres- I., Anga, Szarka, Koczik (Balogh). Edző: Farkas Lajos. Mezőkövesd: Ilii — Páz- mándi, Porács, Mezei. Pál, Új­városi, Nyikes (Varga), Bukta, Petrik, Marton (Káplár (Hajdú). Edző: Antal Ferenc. A tartalé­kos hazai csapat hiába táma­dott többet. Gl.: Anga, ill. Ko­vács (öng.). Jók: Béres IT.. An­ga, ül. Ilii, Porács, Petrik. Hl 1:0. Trenesényi SE—Sznhavölgy 2:2 (0:0). Szentistván. 400 néző. vez.: Danhauser. Trencsényi: Bodolai — Balogh (Szilágyi), Palágyi, Zakar, Tárnái. Varga (Sipos), Lakatos, Magyar, Korhűt. Be­női, Nagy. FH*Ő: Neuschol Ká­roly. Sznhavölgy: Salamon — Jaskó, Csömör, Sziráezki, Ju- ^sz. rMro^szécsi. Szálai, Svir- ján (Plotár). Fazekas, Klem, Borisz (Jcdlinczki). Edző: Mar- czinaskó József. Igazságos dön­tetlen. Gl.: Magyar, Szilágvi (n- osbőb, ill. Klem (2). Jók: A hazai csapatból senkit nem le­het kiemelni, ill. a vendégcsa­pat minden tagja átlagon felü­li teljesítményt nyújtott. Htidabánva—MEAFC 2:0 (1:0). Rudabánya. 300 néző. vezette: Kozsla. Rudabánya: Szabó •*- Kiss, mircs. Molnár. Baffl. Ga- ram. Karezaci. Tóth (Roszkos), Breuer (Deákil. Szalkó. Szlav- kai. Edző: Szalkó János. n/rRA^C: Horváth — Bereez. Szládovies. Várndi. Nagy, Török, Szabó, VÍ*»h. Takács. Csomós. Kopesá- nvi. Edző: Fisoher Ferenc. A’a- rsonv színvonalú találkozó. Gl.: Szalkó (21. Jók: Tires, Molnár, SzaUcó. ill. Szládovies, Takács. Rudabánya ifi—DVTK IT. ifi 1:10. T-uiya—Sajóbábony 3:0 (2:0), TáUya. noo néző. vez.: Czlrba. Tállva: Bandura — Bucsák, R.uHkal dr.. Bánviczki. Szívós. Pekó II.. Horász.. Tóth. ^óos. Solder. Nviri (TUee»'). Edző: dr. Sóia Szabolcs. Satóbábonv: Sza­kos — Völgyesi. Vass. Galnmb- vári (Gubqi. t^tss. Kálmán. Na^v 1.. Lakatos (Szennán), Nagv TT.. Rózsa, Sebők. Edző: Kapitány Béla. A hazaiak gvorsan bebiz­tosítottak a győzelmet. Gl.: ^e- kó TI.. Pányiczki. Pőre. .Tó’ r: Rnt.tkai dr., r>nicö TT.. Pécs, ill. Vass, Kiss, Kálmán. Ifi 0:0.-Labdarúgás, NB II. Poníat szerzett a I Bányász Szarvason HONVÉD PAPP J. SE— LEHEL SC 3:2 (2:0) Diósgyőr, 1000 néző. Vezette: Eöry. H. Papp J. SE: Szöged! — Szűcs II., Szűcs I., Farkas, Ba­kos — Móricz, Ligeti, Petrovies — Pólyák (Gregor, a 46. perc­ben). Mohácsi, Oláh. Edző: Vá­gó György. A 7. percben történt az első említésre méltó esemény: Oláh cselezgetett a bal szélen. be­adott. Mohácsi visszafejelte a labdát, Ligeti kapásból a jobb felső sarok fölé lőtt. A 14. perc­ben Szűcs I. indította a jobb szélen Móriczot. A középpályás a 11-es ponton teli esen egyedül hagyott Mohácsihoz passzolt, aki egy csellel elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett, majd a hálóba gurított, 1:0. Hét perccel később növelte előnyét a hazai eevüties, Szűcs II. tört előre. 30 méterre a kaputól azonban fel­vágták. Szűcs I. Móriczlioz gu­rított? majd Petrovies elé került a labda, aki 25 méterről, job­bal hatalmas gólt lőtt a bal al­só sarokba. 2:0. A 27. percben szöglet után Kátai a felső leeet találta el. Négy perc múlva Far­kas elől tisztázott nehéz hely­zetben László. Merész kivetődéssel hárít a vendégek kapusa két Honvéd- csatár elől. (II. Papp J. SE—Lehel SC 3:2). Fotó: Szabó István A szünet után Oláh szerezhe­tett volna gólt. Már elhúzta a labdát a kapus mellett is, de már csak az alapvonalon túl érte utói. A 61. percben kava­rodás támadt a Lehel SC ka­puja előtt. Ide-oda pattogott a labda, a védők nem tudtak fel­szabadítani, majd Ligeti 14 mé­teres lövése Lászlót érintve ju­tott a bal felső sarokba, 3:0. A 60. percben Móricz három csel után már csak Lászlóval állt szemben, de a kapusba vágta a labdát. A 75. nercben Szűcs II. a bal kapufát találta el. Mohácsi elől pedig mentettek a hazaiak. Ügy látszott, hogy a hatalmas erővel rohamozó ha­zaiak újabb gólokat szereznek, de könnyelműsködtek, amit elő­ször a 81. percben használtak ki a vendégek. Szűcs 1. eladta a labdát, a védők Bachcrt in­dították. A szélső harminc mé­teren keresztül vezette a labdát, es a k*nnálló Szöged! fölött a hálóba lőtt. 3:1. A 85. pereben Gregor lövése pattant le a fel­ső kapufáról. Két perccel a ta­lálkozó befejezése előtt ritkán látható karmshibából szépített a Lehel. Szöged! könnyen akart fogni egy labdát, amely kiper­dült a kezéből. A szemfüles Lu­kácsi ott termett, és közelről a hálóba emelt. Nem hozott magas színvonalú j*‘*kot a találkozó. Az első fél­időben végig a hazaiak kezde­ményeztek többet, ügyesen ki­használták a Lehel védelmének megingásait is. A szórványos vendégtámadások is veszélyesek voltak. A szünet után változott a játék képe. A Lehel vette át az irányítást, de csatárai elhi­bázták a lehetőségeket. A har­madik gól után nagy fölénybe került a honvédcsapat, a Lehel kapkodott. A hazaiak azonban jobbnál jobb gólhelyzeteket ügyetlenkedtek el, sőt az utolsó percekben könnyelműsködtek is. amit a jászberénviek kihasznál­tak. A tervszerűbben játszó ha­zaiak rászolgáltak a két bainoki pontra, bár 3:0 után félvállról vették a mérkőzést! Jók: Mo­hácsi, Oláh, Ligeti, Szűcs I., Petrovies. K. T* ÖZDI KOHÁSZ—MISKOLCI VSC 2:0 (1:0) özd 2500 néző. Vezette: Makó. ÖKSE: Fekete — Pribék, Bi­ró, Fükő II., Túrái — Fehér (Fükő I.), Murányi (Konyha), Stanev — Gulyás, Bácskái L, Tóth. Edző: Frenkó László. MVSC: Kun — Fábián, Ko­vács, Lciszt, Borsos — Locher, Kiss, Török — Fistcr, Egri, Ma­darász. Edző: Krompaszky Gyu­la. A hazaiak kezdtek jobban. A 10. percben Tóth bal oldali be­adását Bácskái I. nem érte el. Egy perc múlva Stanevvel szem­ben szabálytalankodtak, a le­gurított labdát Bácskái I. lapo­san mellé lőtte. A 17. percben ismét a középcsatár veszélyez­tetett, 20 méteres lövéséi azon­ban védte Kun. A 21. percben Pribék indításával Tóth lepett ki a védők közül, a 16-oson be­lül ketten is húzták, a játékve­zető továbbot intett, s végül a balszélső mellé küldte a labdát. A 24. percben a bal oldalról Tóth ívelt a kapu elé, Fehér azonban csúnyán fölé lőtt. Ezt követően a vendégek több szán­dékos durvaságot követtek el. A 29. percben a kitörő Bácskáit Kovács akasztotta. A megítélt szabadrúgást Fükő II. lőtte, Kun nagy bravúrral a felső sarok­ból tornászta ki a labdát. A miskolciak a 35. percben ve­zették első említést érdemlő tá­madásukat. Török a bal szél­ről ívelte be a labdát. Feke­tét lökték a csatárok, így Fis- ter fejese után hiába került a labda a hálóba, a játékvezető nem ítélte meg. A 38. percben vezetést szerzett az ózdi gár­da. Jobb oldali beadás után Fehér labdáját Gulyás lőtte kapura, s az Fábiánt érintve pattant a tehetetlen Kun mel­lett a hálóba, 1:0. A második félidő Tóth lövé­sével kezdődött, de a labda el­kerülte a kaput. Az 53. perc­ben Egri egyéni alakítás után kisodródva lőtt a bal oldalról fölé. Két perccel később Gu­lyás lépett ki Fehér labdájával a védők közül, de a 16-oson a védőkbe veztte a „pettyest”. A 62. percben Fister lövésszerű beadását tisztázta nehezen Fe­kete, majd Gulyás adott mun­kát Kunnak. A 69. percben Tóth lövését fogta vetődve Kun. A 74. percben vasutas szabadrú­gást hárított Fekete, majd Tö­rök fejesét is mentette. A 79. percben eldőlt a mérkőzés. Kö­zépről indult az ózdi támadás, Fükő II.-tői Tóth kapta a lab­dát. 17 méteres éles lövése a hálóba vágódott, 2:0. Az utolsó említést érdemlő esemény a 85. percben Fükő II. fejese volt, ami fölé került. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zést láthattak a szurkolók. A miskolciak eleve döntetlent akartak elérni. A gyors Bács­kái I.-ct Kovács és Lciszt őriz­te, s meglepetést keltett, hogy Kiss a középoálván kapott he­lyet. A jobb játékerőt képviselő ózdiak megérdemelten nyertek a kapura veszélytelen vasutasok­kal szemben. A hazai csatársor nehezen boldogult a jól véde­kező vendégekkel szemben. Jók: Biró, Tóth, Pribék, Fükő II., il­letve Leiszt, Borsos. H. I. KA ZINCBAUOI K A—LENIN V ÁKOS 2:1 Kazincbarcika, 4000 néző. Ve­zette: Bárt fai. KVSE: Fülöp — Mochlár, Ta­más, Helgcrt, Szanyó — Feke­te, Kálmán, Slmkó — Koleszá- rlk, Feledi, Kiss. Edző: Szent- marjay Tibor. LMTK: Dohány — Orosz, Kiss, Szabolcsi, Kovács II. — Ka­pus (Kocsi), Bodolai, Lázár — Sullcr, Farkas, Répási. Edző: Kontha Károly. Nagy érdeklődés előzte meg a két vegyészcsapat összecsapá­sát. A barcikaiak öltözőjében volt nyugodtabb a hangulat, a vendégek egy pont megszerzé­sében bizakodtak. Hazai táma­dások vezették be a mérkő­zést. Néhány perc elteltével azonban a vendégek bátran ki­támadtak és meleg perceket okoztak a barcikai kapu előtt. A csatárok ügyetlenkedésén mú­lott, hogy nem tudtak gólt el­érni, s több esetben Fülöp is jó érzékkel avatkozott közbe. Húsz perc eltelte után feljött a hazai gárda. Dohány kapusnak bravúrokra volt szüksége, hogy megóvja kapuját a góltól. Fele­di. majd Fekete nagy erejű lö­vését tette ártalmatlanná. El­sősorban a pálya középső har­madában pattogott a labda, a KVSE mezőnyfölényben játszott, de helyzeteit nem tudta ki­használni. Az első félidő haj­rájára kiegyenlített lett a já­ték. A szünet után a KVSE meg­próbálta lerohanni ellenfelét, de a leninvárosiak sokáig jól tar­(0:0) % tották magukat. Követő em­berfogással játszottak, s ez lát­hatóan nem ízlett a hazai csa­tároknak. Többször egyénies- kedtek, túlzásba vitték a csele­zést, s nem alakult ki folya­matos összjáték. A 60. percben végre megszületett a barcikaiak vezető gólja. Feledi nagyszerű labda Iával IColeszárik tört be a vendégek 16-osán belülre, lőni készült, amikor szabálytalanul elválasztották a labdától. Bán­fai játékvezető habozás nélkül ll-est ítélt, amit Tamás értéke­sített, 1:0. A gól után lendületben ma­radt a KVSE. Dohány több esetben jó érzékkel avatkozott közbe. A 67. percben Koleszá- rik került jó cselek után ab­szolút gólhelyzetbe, de csúnyán mellé gurított... A hazai tá­madások a 78. percben ismét góllal végződtek. Feledi cselek­kel húzott el a bal oldalon, kö­zelről leadott lövését Dohány ki­ütötte, balszerencséjére éppen a befutó Kálmán elé, s a közép­pályás közelről gurított az üres kapuba. 2:0. A vendégek nem adták fel, megpróbálták a szé­pítő gólt megszerezni. A 88. percben Lázár kapott jó labdát, elhúzott, jobb oldali beadását Farkas 4 méterről lőtte a háló­ba, 2:l. Kemény, de sportszerű mér­kőzésen megérdemelt győzelmet aratott a KVSE tartalékos gár­dája. Sz. A. B. BÁNYÁSZ- SZARVAS 1:1 (0:1) Szarvas, 1000 néző, vez.: Fe­hér II. B. Bányász: Soltész — Dalno­ki, Makróczi, Pincsák, Farkas, Hodermarszki, Kopa. Svack, Ko­vács III. (Kovács II., 85. p), Kvaszta, Fazekas (Banga, 65. p). Edző: Deák István. A hazai csa­pat kezdett lendületesebben, s már az 5. pereben sikerült meg­szerezni n vezetést. Oravec szögletét Rozsán I. kapásból lőt­te a hálóba. 1:0 a szarvasiak javára. Negyedóra elteltével ki­egyenlítettebb lett a küzdelem, majd a kezdeményezést is át­vette a bányászcsapat. Fölényü­ket azonban csak kihagyott helyzetek Jelezték. A 20. perc­ben Kovács IH. rosszul lőtt bün­tetőjét a hazaiak kapusa kivéd­te. Egyenlítési lehetőség volt. . . A félidő végére nyomasztóvá vált a bányászcsapat fölénye, de a góllövés nem sikerült. Fordu­lás után tovább fokozta az ira­mot a vendégcsapat, s az 50. percben sikerült kiegyenlíteni. Kvaszta kiugrott a védők közül, és a vele felzárkózó Kopához játszott, aki biztosan lőtt a há­lóba. 1:1. Továbbra is a jobb kondícióban levő borsodi gárda irányította a játékot, de a befe­jezésekbe rendre hiba csúszott. A 85. percben Kopa már csak a kapussal állt szemben, de száz­százalékos gólhelyzetben a kapu - mellé gurított. A helyzetek alap­ján a bányászok közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Soltész, Svack és Dalnoki. H. L. ★ Az NB II. keleti csoport­jának további eredményei: Debreceni VSC—Hódmező­vásárhely 0:0, Eger SE— Honvéd Szabó L. SE 2:0, Bé­késcsabai TASK—Szolnoki MÁV 2:0, Debreceni MTE— Gyöngyös 3:1, Nyíregyházi Vasutas—Kisvárda 3:1, Szol­noki MTE—Gyulai SE 6:0. NB II. KELETI CSOPORT 1. DVSC 8 6 1 1 15- 5 13 2. Nyíregyháza 8 6 1 1 11 -2 13 3. SZMTE 8 6 1 1 20-12 13 4. Kazincbarcika 8 G — 2 26- 8 12 5. Panp J. SE 8 4 3 1 20- 9 11 6. DMTE 8 4 3 1 14- 7 11 7. Ózd 8 4 3 1 8- 4 11 8. Eger 8 4 2 2 15- 8 10 9. Hódmczőv. 8 4 2 2 16-14 10 10. Bók. TASK 8 4 1 3 10-14 9 11. Szarvas 8 3 2 3 10-11 8 12. Gyula 8 3 2 3 8-15 8 13. Leninváros 8 3 1 4 9-13 7 14. Lehel SC 8 1 4 3 9-10 6 15. Szabó L. SE 8 2 1 5 7-10 5 16. Gyöngyös 8 2 1 5 6-10 5 njny^sz 8 1 t 6 4-17 3 18. MVSC 8 — 2 6 4-16 2 19. S^olu. MÁV 8 — 2 G 5-18 2 20. Kisvárda 8 — 1 7 5-20 1 Naptár, 1978. szeptember 26., kedd A nap kelte 5.35, nyugta 17.35 órakor A hold kelte------, nyugta 14.37 órakor N évnap: Jusztina Évforduló Kilencven évvel ezelőtt, 1888. szeptember 26-án született az amerikai Missouri állambeli St. Louisban és 1965-ben halt meg Londonban Thomas Stearns Eliot, amerikai szár­mazású angol költő, drámaíró és kritikus, aki 1948-ban nyer­te el az irodalmi Nobel-dijat, a „modern költészet úttörője-, ként nyújtott figyelemre méltó teljesítményéért”. Időjárás Várható időjárás ma estig: időnként megnövekvő felhő­zet, legfeljebb északon egy-két futó záporral. Napközben megélénkülő délnyugati, nyugati szél. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 21—26 fok között. — Kilenc tagiskola szűnt meg az utóbbi években Sá­rospatak külső területein és tanyavilágában. Az általános iskolai diákotthon ' Jegépíté- sével és a napközt otthonos csoportok számának növelé­sével lehetővé vált, hogy a hátrányos helyzetű és a szo­ciálisan elmaradott családok gyermekei a városi pajtások­kal azonos, sőt egyes esetek­ben jobb körülmények között folytathassák általános isko­lai tanulmányaikat. — A kollektív szerződésnek a teljesítmények növelése te­kintetében tapasztalható ha­tásáról tanulmányt közöl az Állami Gazdaság c. folyóirat dr. Obzsut Józseftől, a bor­kombinát főosztály vezetőjé­től. A szerző hangsúlyozza írásában, hogy a munka dí­jazását mind jobban a mért teljesítményekhez és a vég­zett munka ellenőrzött minő­ségéhez kell kötni. — Huszonnégy bányászlakás épült az idén Sajószentpéte- ren. A mintegy nyolcmillió forintos költséggel megépült lakásokat decemberben ad­ják át — Bővítik a rudolftelepi élelmiszer- és háztartási bol­tot. A bővítési munkához szükséges pénzt, mintegy 400 ezer forintot az Edelény és Vidéke Áfész biztosítja. — ABC-áruházat is építenek Sátoraljaújhelyen a Somogyi tömbben. Most készül az áru­ház kiviteli terve, felépíté­sét pedig a tömb lakásaival egyidőben tervezik. — Jókai Anna József Attila- díjas és SZOT-díjas íróval találkoztak az olvasók Sajó- szentpéteren, a helyi Lévay József Könyvtárban. A jó hangulatú találkozó, a sok­oldalú gondolatcsere után az írónő dedikálta munkáit. — Vasárnap földrengés volt Olaszországban, a délkeleti területeken. A földmozgás következtében Tarantóban és környékén több ház össze­dőlt. Személyi sérülés nem történt. — Több mint 200 millió fo­rintos költséggel új nyomda épül Szegeden. A terv sze­rint három év múlva már szines, ofszet technikával fogják előállítani a helyi la­pokat. — Tv-erősítőt szereltek fel Rudabányán az 1-es prog­ram jobb vétele érdekében. Az építéshez a Híradástech­nikai Vállalatnak a helyi ta­nács és a vasércbánya dol­gozói is segítséget nvú;" ' tak. — Nehézipari műszaki egye­temisták 25 tagú csoportja dolgozott vasárnap a bánkúti lesiklókon, kaszálták a ma­gas füvet, gyomot. Ezzel fo­kozatosan előkészítik a pá­lyákat a téli időszakra, ami­kor Bánkút vasárnaponként sízők százait fogadhatja majd. — A Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Bi­zottságának meghívására szombaton Budapestre érke­zett a Japán Szocialista Párt küldöttsége, amelyet Taro Yamaguchi, a Központi Vég­rehajtó Bizottság tagja ve­zet. — Illés Györgynek, az Or­szágos Vízügyi Hivatal el­nökhelyettesének vezetésével hétfőn magyar vízügyi kül­döttség utazott Berlinbe, a magyar—NDK vízgazdálko­dási együttműködési bizott­ság ötödik ülésére. A tárgya­lásokon értékelik a közös munkák helyzetét, meghatá­rozzák az 1979. évi munka­tervet és megvitatják a» együttműködés fejlesztésének távlatait. — KRESZ-parkot építettek az alsózsolcai kettes számú óvodánál. A parkot szep­tember 27-én avatják fel. — Hétfőn az Államigazgatási Szervezési Intézetben csak­nem 200 tanácsi szakember részvételével megkezdődött a tanácsi igazgatásszervezők öt­napos országos konferenciá­ja. A tanácskozás előadója Raft Miklós, a Miniszterta­nács Tanácsi Hivatalának elnökhelyettese volt, aki a tanácsi munka korszerűsíté­sének igazgatáspolitikai kér­déseiről szólt — Harmadik díjat nyert a szombaton este véget ért Drezda ’78 nemzetközi slá­gerfesztiválon Karda Beáta. A Drezda ’78 szombati gála­estjén nagy sikerrel fellépett — vendégként — Koncz Zsu­zsa is, a Beton-együttes kí­séretében. — Vasárnap, az őszi BNV második teljes közönségnap­ján, a vártnál is több ven­dége volt a vásárvárosnak. A napsugarasnak induló, de a későbbiekben borongós idő ellenére több mint 120 ezren keresték fel. s így a pénteki nyitás óta már csaknem né­gy edmillióan tekintették meg a kiállításait Közlemények * A MIK Hőszolgáltató Főosztá­lya értesíti a belváros, Győrt kapu, Vologda és az összekötő városrész hőfogyasztóit, hogy 1978. szeptember 26-án 00 órától 28-án 24 óráig az LKM-Belvá­ros távvezeték felülvizsgálata miatt szolgáltatásunkat szünetel­tetni fogjuk. Kérjük fogyasztó­ink szíves türelmét és megérté­sét E^zak-magyarországi Áram- szolgáltató Vállalat értesíti fo­gyasztóit, hogy fenntartási mun­kavégzés miatt a z ára,mszolgál- «-tííptni forrta * 1978. szept. 27-én, 7—17 óráig: Ruzsinszőlő területén. 1978. szeptember 26-tól előre­láthatólag november 30-ig. mun­kanapokon 7—17 óráig, szaka­szosan : Miskolc-Tapolcán a nyugati oldal — Martos F. — Gyermek- város — Kohói A. u. által ha­tárolt területen.