Észak-Magyarország, 1978. május (34. évfolyam, 102-126. szám)

1978-05-16 / 113. szám

SPORT ♦ SPÜRT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT Labdarúgás, NB II. Hidegzuhany... Fűzfői AK—KVSE 2:1 (1:0) NB III. Pontot vesztett ez Ózd Egri már ellőtte a kapus mellett a labdát, amely néhány pillanattal később a hálóba került. Ezzel a góllal vezetlek a vasutasok l:0-ra. (MVSC—H. Szabó Lajos SE 3:1.) Szabó István felvétele Naptár, 1978. május 16., kedd A nap kelte 4.07, nyugta 19.15 órakor A hold kelte 12.17, nyugta 1.00 órakor Névnap: Mózes Évforduló Száztíz évvel ezelőtt, 1868. május 16-án született az 1920 februárjában a fehérterror áldozatává vált Somogyi Béla újságíró, a Népszava szerkesztője. Időjárás ________ V árható időjárás ma estig: Időnként erősen megnövekvő goinolyfelhőzet, több helyen újabb záporral, helyenként zi­vatarral. Hétfőn változó irányú, kedden délnyugat felől meg­élénkülő szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15—20 fok Fűzfő, 3000 néző. Vezette: Kő­rös. KVSE: Fülöp — Mochlár, Tóth, Fekete, szanyó — Kendi, Kálmán, Simító — Kolcszárik, Feledi, Mikula. Edző: Szent­mar jay Tibor. Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést. A barci Icaiak szá­mára rendkívül fontos volt a két bajnoki pont megszerzése, mert csak így maradhattak ver­senyben a feljutásért. Nos, a KVSE ezen a találkozón csaló­dást keltett játékával, s a for­duló meglepetését szállította ve­reségével. A hazaiak óriási erőbedobás- sal kezdtek, igyekeztek meglep­ni a vendégeket. Sorozatos tá­madásokat vezettek, nagy nyo­más nehezezdett a Vegyész ka­pujára. A 27. percben Molnár ugrott meg a Jobbszélen, kapu elé lőtte a labdát, s az a ifi­oson belül elcsúszó Tóth kezét is érte, de a játékvezető — he­lyesen — nem ítélt büntetőt. Ezután is a hazaiak kezdemé­nyeztek, a KVSE szórványos el­lentámadások vezetésére vállal­kozott. A 32. percben a Fűzfő megszerezte a vezetést. Glöck jó labdát adott Csurgónak, aki egyből a felső sarokba lőtt. 1:0. Az első félidő hátralevő részé­ben mezőnyjátékot láthattak a szurkolók. A szünet után megélénkült a Játék, s a Vegyész is rákap­csolt. \z 54. nercben sikerült az cgvonhtés. Szöglet után Fekete fejelt a hálóba. 1:1. Ezt köve­tően nagy harc indult meg a győztes gólért, hullámzó lett a játék, a kapuk azonban ritkán kerültek veszélybe. A 78. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak mintegy 18 méterről. A labda a sorfalról kipattant.* s Gertsmár közelről a kapufára fejelt. A kipattanó labdát Mol­nár átívelte a jobb oldalra, s a befutó Csurgó fejelt a hálóba, 2:1. A 85. percben Feledi rek­lamált. ezért Kőrös kiállította. A Vegyész az első félidőben Megyei I. Rudabánya—B. Volán 0:2 (0:1). Ruclabánya, 300 néző. Vez.: Ju­hász I. Rudabánya: Szabó — Bartha, Békéi, Molnár, Sütő, Szalkó (Tóth), Kiss, Bráger, Baffi, Karczagi, Szlavkai (Tires). Edző: Bartha Géza. B. Volán: Szőke — Tamás, Vári, Fenyvesi, Egerszegi,, Földes!, Bazsó, Kalász (Kiss), Previtzer, Orlóczki, Pálur (Bujdos). Edző: Balázs András. A vendégcsapat jó játékkal meg­érdemelten győzött. Gl. Previtzer (2). Jók: Bartha, Békéi, Molnár, ill. Vári, Bazsó, Orlóczki. Ifi. 1:0. Hojőcsaba—M. Üveggyár- 3:1 (0:0). Hejőcsaba, 400 néző, vez.: Maróthy. Hejőcsaba: Török — Szabó I., Szabó TT., Nagy I., Ga­lambvári, Kunfalvi, Nagy II. (Eszlári). Novek, Jáger, Kriszti­án. Vodicska. Edző: Halász Ká­roly. M. Üveggyár: Nagy III. (Bandura) — Bihari. Leskó, Gyüre, Lugossi, Bodnár, Veres, Csendom, Turóczi, Nagy II., Nagy I., (Adorján). Edző: Csiba Fe­renc. Csak fordulás után felja­vult játékával tudta megszerezni a győzelmet a Hejőcsaba. Gl.: Jáger (2), Nagy I., ill, Adorján. Jók: Szabó I., Nagy I., Kunfalvi, ill. Csendom, Nagy II. Ifi 0:1. Edclény—Szirmabescnyő 1:1 (0:1). Edclény, 1500 néző, vez. Konyha. Edclény: Banga — Far­kas. Mattszcsák, Bodnár, Mak- róczi, Hajas, Horváth E.. Kole- szár, Temesvári (Komlósi), Né­meth, Takács. Edző: Ferencz József. Szirmabesenyő: Gyovai — Hadobás, Forgony, Juhász, Tóth, Orosz, Bodnár, Balogh, Nyitrai (Dojcsák), Bazsó, Lu­kács. Edző: Palicskó Gyula. Vé­gig a helyi csapat irányította a Játékot, de gólhelyzeteit sorra kihagyta. Gl.: Koleszór, ill. Bodnár. Jók: Horváth E.. Ma- tiszcsák, ill. a vendégcsapat minden tagja dicséretes teljesít­ményt nyújtott. Ifi 4:1. Királd—SÜMSE 1:0 (1:0). Ki­ráld, 400 néző, vez.: Juhász S. Királd: Barczi — Kovács, Tőke, Kucs, Borsodi (Szalmási), Boda, Miklán, Uty, Kriston, Varga, Bálint. Edző: Békési György. SÜMSE: Góré — Domoszlai. Bó- dis, Bodnár (Kovács), Svack, Szűcs. István, Simándli I., Si- mándli II., (Babos), Krompák, Labancz. Edző: Orehovszky László. Ellentétes félidők, nehéz Megyei I. osztály 1. Edclény 31 20 9 2 77:30 49 2. Hejőcsaba 31 21 4 6 75:38 46 3. B. Volán 31 Ifi 10 5 59:34 42 4. Mák völgy 31 Ifi 7 8 61:3G 39 5. SÜMSE 32 16 fi 10 50:43 38 fi. Rudabánya 31 15 7 9 46:3G 37 7. Trcncsényi 31 15 4 12 4*6 *.43 34 8. MEMTE 31 11 8 12 52:39 30 9. Sajóbábony 31 11 8 12 45:41 30 10. Alsózsolca 32 11 8 13 40:3H 30 11. B.-nátlasd 31 10 10 11 34 :42 30 1? Királd 31 11 8 12 37:46 30 iá. MEAFC 31 10 8 13 45:44 28 14. Örinosb. 31 10 8 13 43 :53 28 15. Tállya 32 9 8 15 46:55 26 Ifi. M. ÜVCRKJ-. 32 10 G Ifi 31 :S7 26 17. S.-patak 31 6 7 18 23:50 1!l 18. Szirmabcs. 32 5 9 18 32 :G6 19 19. Bükkábr. 31 4 5 22 33:84 13 20. Mezőesátl K. visszalépett A Mező csáti Kinizsi összes eredménye törölve. rossz felfogásban játszott, sem­mi veszélyt nem jeleméit a Fűzfő kapujára. A hazaiak azonban a vezető gólt követően nagyon nekidurálták magukat, több veszélyes akciót vezettek. A KVSE erejéből csak az egyen, íítésre futotta, a második be- kanott gól után azonban már nem tudtak újítani. Jók: Ken­di, Kálmán. ★ Az NB n. további eredmé­nyei: BVSC—Kossuth 1CFSE 2:0 (1:0). GL: Kindornai.i Fekete. BTASK—Várpalota 0:0. Budá­tok—Vác 1:0 (0:0). GL: Blei­cher. Komló—Dorog 1:0 (0:0). GL: Grubovits. MÁV DAC— SZMTE 4:2 (2:2). Gl.: Varga (2), Csollány. Csiszér, illetve Far- kasdi, Porhanda. Salgótarján— Nagykanizsa 3:1 (2:0). GL: Szoó, Bíró, Földi, illetve Nagy. Eger SE—Vasas Izzó 2:2 (1:1). GL: Dudás (2), illetve Szűcs. Antal. DVSC—Szekszárd 1:0 (1:0). GL: Maczkó. Volán SC—BKV Előre 1:1 (0:0). GL: Barlosik (11-es­böl), illetve Stockbauer. Az NB II. állása 1. SBTC 33 20 8 5 62:26 48 •> V. Izzó 33 18 9 fi 52:23 45 3. Debrecen 33 20 5 8 44:32 45 4. KVSE 33 18 8 7 58 :30 44 5. Eger 33 14 11 8 48:36 39 6. Budafok 33 14 8 11 54 :36 36 7. Szolnok S3 13 9 11 42:32 35 8. Vác 33 13 8 12 37:35 34 9. Volán SC 33 10 14 9 40:39 34 10. Dorog 33 13 8 12 31 :30 34 11. B. TASK 33 11 10 12 32:35 32 12. Komló 33 12 7 14 34 J38 31 13. Fűzfő 33 11 9 13 45:60 31 14. BVSC 33 9 12 12 42:47 30 15. Oiajbány. 33 11 7 15 41:44 29 Ifi. KKFSE 33 6 15 12 45 :59 27 17. BKV Előre 33 7 10 16 30:46 24 18. Szekszárd 33 8 8 17 35:61 24 19. MÁV DAC 33 7 7 19 38:66 21 20. Várpalota 33 5 7 21 33:68 17 osztály győzelem. GL: Miklán. Jók: Kucs, Borsodi, Miklán, Varga, ill. Domoszlai, Bódis, Svack, Szűcs. Ifi 2:0. Mákvölgy—Tállya 3:1 (1:0). Al­berltelep, 400 néző, vez.: Kárpáti. Mákvölgy: Tinyó — Kocsis, \le- ne, Bállá, Dcrnei, Béres, Varga, Mocsnik, Szőr, Farkas (Mitró), Klarianka (Deák). Edző: Pende- rik György. Tállya: Galgóczi — Tóth I.. Pekó II.. Bucsák, Tóth II., Pekó III., Horász. Bányicz- ki, Hollókői (Nyíri), Spéder. Til­ger. Edző: dr. Sója Szabolcs. A bányászcsapatnak közepes telje­sítmény is elég volt a győzelem­hez. GL: Varga, Mocsnik, Deák, ill. Bányiczki (ll-esből). Jók: Bene, Béres, Varga, ill. Pekó II., Tóth II., Tilgcr. Ifi 0:3. Bükkábrány—Trcncsényi o :4 (0:2). Bükkábrány, 200 néző, vez.: Csáki. Bükkábrány: Kor­mos — Szép, Szabó, Tóth. Nagy, Dobi, Székely, Iván, Takács, Ve­res, dr. Szabolcsi. Edző: Lévai Gvörgy. Trcncsényi: Fésűs — Tárnái, Palágyi, Nagy. Kecskés, Lakatos, Zakár, Sipos, Korhűt, Béres, Csánvi. Edző: Neuschcl Károly. A lélcktclcnül játszó ha­zai csapat ilyen arányban is megérdemelte a vereséget. GL: Palágyi, Lakatos, Zakár, Csányi. Jók: Szép, Szabó, Nagy, ill. La­katos (a mezőny legjobbja), Pa- lágvi, Zakár. Bükkábrány ifi— KVSE II. ifi 1:5. MEAFC—Borsodnádasd 1:1 (1:1). Miskolc, 200 néző, vez.: Nagy J., MEAFC: Végh (Horváth) — Kár­páti, Szládovics, Berki, Nagy, Török, Szabó, vRozman (Kopcsá- nyi), Balogh. Szemerszki, Cso­mós. Edző: Fischer Ferenc. Bor­sodnádasd: Molnár — Vági, Ba- lanek, Koós, Vámos, Türk, Ker­tész, Érsek, Antal, Holczhnuser, Marittyák (Gyárfás). Edző: Szendrci Béla. A többet támadó egyetemisták helyzeteikét nem tudták gólokra váltani. GL: Cso­mós, ill. Kertész. Jók: Kárpáti, Szládovics. Török, ill. Balanek, Koós, Vámos, Kertész. Sárospatak—MÉMTE 1:2 (0:1). Ormosbánya—Alsózsolca 0:0. NB III., Keleti csoport 1. Szarvas 33 20 6 7 75:36 46 2. Özd 33 18 10 5 65:28 46 3. MVSC 33 20 5 8 74 :35 45 4. Sz. Dózsa 33 16 10 7 58 :3S 42 5. Ny.-háza 33 13 14 6 40:21 40 6. DMTE 33 16 7 10 56:37 39 7. HMSE 33 13 12 8 52:43 38 8. Papp J. SE 33 12 13 8 55:36 37 9. LMTK 33 15 7 11 59 M3 37 10. Szabó L. SE 33 14 7 12 49:40 35 li. Gyula 33 12 9 12 43:52 33 12. Lehel SC 33 12 9 12 40:53 33 13. B. Bányász 33 13 6 14 53 :G6 32 14. Szó. MÁV 33 8 13 12 57 :G8 29 15. Reesk 33 9 8 16 39:58 26 16. Kis várd a 33 7 11 15 37 :56 25 17. Il.-szob. 33 5 12 16 33 :56 22 18. S.-úiholy 33 6 10 17 35:67 22 19. SZVSE 33 3 U 19 24 :65 17 20. Siküvcggy. 33 . 4 8 21 28:74 IC MISKOLCI VSC—HONVÉD SZABÓ LAJOS SE 3:1 (2:0). Miskolc, 1500 néző. Vez.: Korok­nál. MVSC: Kun — Szabó Z., Gyön­gyösi (Kovács). Varga M., Leiszt, Locher, Lipták, Egri, Czer- va (Fodor), Kiss, Török. Edző: Krompaszky Gyula. Már a 6. percben 1:0-ra vezet­tek a hazaiak. A fél pályánál Kiss gyorsan elvégzett egy szabadrú- - gást, Egrit indította, a csatár kapura tört, s a kifutó Hegedűs mellett helyezett a hálóbp. Ez­után is a vasutasok maradtak támadásban, de a vendégek sem álltak be védekezni. A 25. perc­ben Kiss közelről továbbította a labdát a kapuba, 2:0. A szünet után nagy iramot diktáltak a vendégek. Az 52. percben Kupcsok 18 méterről nagy gólt lőtt, 2:1. A szépítő gól felhozta a mezőtúriakat, soroza­tos akciókat vezettek Kun kapu­jára. A hazaiak védelme igen bi­zonytalan volt, sokszor jöttek za­varba. A 88. percben Lclszt ug­rott ki, a védők lerántották, a játékvezető 11-est ítélt, amit Eg­ri értékesített, 3:1. Nagy küz­delmet hozott a találkozó, amely izgalmakban bővelkedett. A ven­dégek nagy akarását az MVSC eredményes csatárjátékknl ellen­súlyozta és ez döntött. Jók: Kun, Szabó Z., Lipták, Egri, Kiss. ÖZDI KOHÁSZ—SATORALJA- ÜJHELYI SPARTACUS MEDOSZ MÁV 1:1 (0:0). Ózd, 1200 néző. Vez.: Makó. ÖKSE: Szabó — Pribék. Szilá­gyi, Túrái, Fükő II., Fükő L, Bácskái II.. Csuhány, Konyha (Varga), Tóth. Edző: Frenkó László. S.-újhely: Vakles — Perecsi, Lisovszki, Forgács, Csongrádi, Sütő, Machalek (Oláh), Tóth, »Suller (Kállai), Dutkievlcz, Sztankó. Edző: Cseréoy László. A 9. percben Tóth fejesét bra­vúrosan ütötte ki Vakles. A 22. percben Fükő n. elől merész ki­vetődéssel mentett Vakles. Az ellentámadásnál Sztankó lőtt ke­resztbe a kapu előtt. Unalmas, csapkodó volt a játék. A 35. percben Fükő II. közeli perdíté- sét védte Vakles. Az 52. percben jutott vezetéshez az ózdi együt­tes. Fükő II. jó labdát kapott, s a kifutó kapus mellett helyezte a hálóba, l :0. Meglepetésre a gól a vendégeket hozta fel, s a nfi. percben sikerült egyenlíteniük. Csongrádi—Kállai volt. a labda útja, a beívelt labdát Szabó ,,el­nézte”, s Dutkievicz akadályta­lanul fejelhetett a halóba, 1:1. Az ózdiak kiábrándítóan játszot­tak, az újhelyiek lelkesedésükkel rászolgáltak az egyik pontra. Jók: a hazaiak közül senki sem érdemel dicséretet, illetve Vak­les, Tóth, Sztankó. leninvarosi mtk—HÖDGtfP METRIPOND SE 2:2 (1:2). Lc­ninváros, 1800 néző. Vez.: Mohá­csi. LMTK: Kiss P. — Vanczó, Lá­zár. Kovács II., Kapus, Győri, Bodolai, Kiss J., Sztankó (Pal­Hazaérkezett lengyelországi tú­rájáról a DVTK labdarúgó-csa­pata. Ismeretes, hogy az első két mérkőzést megnyerték, s a harmadikon a Lód / csapatától 1 :o arányban vereséget szen­vedtek. — Hogyan értékeli az együttes teljesítményét? — kérdeztük Szabó Géza vezető edzőt. — A gárda dicséretesen helyt­állt, s jó eredményeket ért el válaszolta. — Különösen a második találkozón ment na­gyon a játék. A Lódz ellen nemcsak a hazaiakkal kellett megküzdenttnk, hanem a bíró­val is, aki rendkívül furcsa fel­fogásban vezette a találkozót. A 91. percben ll-est ítélt elle­nünk, ezzel veszítettünk. Egyéb­ként a sok cső és a havazás ellenére jó pályákon mérkőz­hettünk. — Kik nyújtottak különösen Jó teljesítményt? kovlcs). Petró, Répási. Edző: Nagy György. A vendégszurkolók biztatása közepette a hódmezővásárhelyi­ek kezdtek jobban. A 13. perc­ben a kapufát találták el. egy perc múlva pedig megszerezték a vezetést is. A 30. percben Ka­pus mindenkit kicselezett, de az üres kapu mellé helyezett. A ve­szélyes ellentámadások a 35. percben ismét gólt eredményez­tek, 0:2. Két perc múlva Répási a kifutó kapus mellett szép gólt lőtt, 1:2. A 40. percben Petró a kapufát találta el. Az 50. perc­ben Bodolai lesről talált a háló­ba. majd a 65. percben Kiss kö­zelről a kapusba lőtt. A 67. perc­ben Győri 30 méteres bombáin kötött ki a hálóban. 2:2. Jók: Lázár, Kovács II., Répási. non^om bányász—ktsv áR- DM SE 2:1 (0:0). S-'iószentpétcr, 1000 néző. Vez.: Sütő. B. Bányász: Soltész — Bódis, Ruttkai dr.. Krémer, Pincsák, Hodermarszky. Kvaszta. Kona. Kovács ITT., Kn«;za T.. Fazekas (Kasza II.). Edző: Deák István. Fazekas, majd Kovács ni. ki­hagyott. helyzeteivel kezdődött a mérkőzés. Ezután hazai rohamok következtek, de a keményen vé­dekező kisvárdaiak meghiúsítot­ták a gólszerzési lehetőségeket. A szünet után formás akció vé­gén az 54. percben Kasza 1. szerzett gólt, 1:0. A 63. percben Hodermarszky fejelt a kapu elé, ismét Kasza I. volt eredményes, 2:0. A sajószentpéteriek kienged­tek, s egy védelmi megingást kihasználva a vendégek szépíteni tudtak. Jók: Ruttkai dr., Kré­mer, Kopa. SZARVASI FŐISKOLA SPAR­TACUS—HONVED PAPP J. SE 1:0 (0:0). Szarvas, 1500 néző. Vez.: Tóth L. H. Papp J. SE: Szögedi — Ba­csó. Szűcs T., Bakos, Móricz, Bobkó, Ligeti, Ozsváth, Pólyák, Utassy (Nagy Gy.), Szép. Edző: Vágó György. Irreális, vizes talajon került lejátszásra a találkozó, s nem alakult ki jó játék. Nagy volt az iram, kemény összecsapások tör­téntek, mindkét, oldalon marad­tak ki helyzetek. A győztes gólt a 60. percben szerencsés körül­mények között szerezték meg a hazaiak. Bacsó hazaadása meg­állt a vízben, Szögedi kimozdult kapujából, s a szarvasi szélső az üres kapuba lőtt. A 75. percben Pólyákkal szemben szabálytalan­kodtak, a játékvezető nem sí­polt. a csatár legyintett, s a bíró kiállította. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Szögedi, Móricz, Szűcs L ★ Az NB TIT. Keleti csoportjának további eredményei: Szegedi Dó­zsa—Lehel SC 1:1. Hajdúszoboszló —Salgótarjáni Síküveggyár 3:1. Debreceni MTE—Reesk 2:0. Szol­noki MÁV—Szegedi VSE 4:1. Nyíregyháza—Gyula 5:0. — Elégedett vagyok Szabó. Kerekes, Salamon, Kutasi. Ta­tár és Magyar játékával. — Van-e sérült? — Jelenleg Magyfir és Fekete, de szerdáig remélhetőleg rend- bejönnek. ★ A Franciaországban szereplő Borsod megye ifjúsági labdarú­gó-válogatottja két mérkőzést •játszott. Az elsőn az Auberchi- eourt csapata volt az ellenfél, s az esős időben lejátszott mély talajú pályán 0:0-ás végered­mény született. A második ta­lálkozón a lengyel Sosnowiecz gárdájával mérkőztek a borso­diak, s a nagy fölény ellenére 1:0 arányit vereséget szenved­tek. Az első mérkőzésen eevéb- ként Gulyás, Faggyas és Mun­kácsi, a másodikon pedig Gu­lyás. Munkácsi. Kiss és- Teodo- rú Játszottak Jól. kozott. — A KÉPERNYŐ ELŐTT című, szokásos keddi tévé- kritikai írásunk a 18. mis­kolci tévéfesztivál anyagai­nak, torlódása miatt maradt ki lapunkból. Olvasóink szi­ves elnézését kérjük. — A lakásbútorok fejlődésé­nek irányai és a lakáskultú­ra címmel — az Országos Erdészeti Egyesület miskolci csoportja és a FATE rende­zésében — előadást tartottak május 15-én, a MTESZ- székházban. — Második helyezést ért el a Miskolci EAFC férfi kosár­labdacsapata a lengyelorszá­gi Lublinban megrendezett nemzetközi tornán, A győzel­met a házigazda Lublin sze­rezte meg. — Üj. ölven férőhelyes óvo­da épül Putnokon. A több mint három és fél millió fo­rintba kerülő gyermekintéz­mény átadását jövőre terve­zik. — Gelejcn a jövő hónapban kezdődik a Széchenyi út fel­újítása. Az egy kilométeres, 700 ezer forintba kerülő fel­újítással az év végéig elké­szülnek. — Bővítik a hejőkeresztúri orvosi rendelőt. A 350 ezer forintos bővítési munkálatok során egy csecsemővárót és egy szolgálati lakást alakí­tanak ki. A rendelő bővítését szeptemberre fejezik be. — Nemesbikkcn ebben az évben felújítják az Alkot­mány teret. Az itt levő, mint­egy hatszáz méteres utat le­betonozzák. A 700 ezer fo­rintos útfelújítást a mező- csáti költségvetési üzem az év végéig fejezi be. — Bővül ebben az évben is a Borsod megyei Fodrász Szövetkezet üzlethálózata. Az év végéig Mezöcsáton, Me­zőkövesden és Kazincbarci­kán nyitnak új üzleteket. — Kisasszony, segítsé­gért kiáltana, ha meg akarnám csókolni? — Mihez kellene a se­gítség? — Központi fűtést kap a Mezőkeresztesi nagyközségi Tanács épülete, valamint az általános iskola ez év őszé­től. A két létesítmény fűtés­korszerűsítési munkálataira egymillió forintot fordít a nagyközségi tanács. — A Borsod megyei Élelmi­szer-ellenőrző és Vegyvizsgá­ló Intézet összesítő jelentése szerint 2887 bolti tétel ellen­őrzését végezték el az elmúlt évben megyénkben. A vizs­gálat szerint a termékek mi­nőségi szintje 5 százalékkal javult az azt megelőző évhez képest. — A vásárnaptár szerint má­jus 17-én, szerdán megyénk­ben Rudnbányán rendeznek országos állat- és kirakóvá­sárt. — Sárospatak 10 éves jubi­leumának megünneplésére nagy erővel folyik a város parkjainak, ligeteinek szépí­tése. A városszépítő egyesü­let az üzemek dolgozóinak se~ gítségével új parkokat alakí­tanak ki. virággal díszítik a tereket. — A fiatalok sportolási le­hetősége jelentős mértékben javult Kazincbarcikán az el­múlt időszakban. Az üzemi sportpályák száma — ame­lyek a tömegsport feltételeit is biztosítják —. ebben az évben már meghaladja a hú­szat i — Adj kölcsön kétszáz koronát. Holnap kapunk fizetést... — Későn szólsz. Ná­lunk tegnap volt fizetés. — A váltságdíj megkaparin- tása után rablói szabadon bocsátották a 13 éves Elena Cortit. egy leccoi gyáros 106 nappal ezelőtt elrabolt lá­nyát. A kislányt az iskolából hazafelé menet rabolta el három személy ez év január 30-án. — Pécsi Márton akadémikus vezetésével héttagú magyar küldöttség utazott Chicagóba, a magyar és amerikai város- fejlődés problémáival foglal­kozó második magyar—ame­rikai földrajzi szemináriumra. — A Művelődésügyi Közlöny május 15—i számában megje­lent a Kulturális Minisztéri­um pályázati felhívása az 1979. évi kulturális szakem­berek számára megpályáz­ható, külföldi tanulmányutak­ról. A pályázat részletes fel­tételeit, módját és a tanul­mányút lehetőségeit a pályá­zati felhívás tartalmazza. — A 19. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 2 darab, nyeremé-' nyük egyenként 730 454 fo­rint; ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény egy darab, a nyeremény és a jutalom együtt 1 761 548 forint; 12 ta­lálatos szelvény 38 darab, nyereményük egyenként 25 630 forint: 11 találatos szelvény 828 darab, nyeremé­nyük egyenként 1176 forint; A 10 találatos szelvények száma 891J darab, nyeremé­nyük egyenként 164 forint. Közlemény A tavaszi Budapesti Nemzet­közi Vásár május 17—25-iß vár­ja látogatóit a Budapesti Nem­zetközi Vásárközpontban. «Jp. .Y., Dobi István út 10. Nyitva: 10—18 óráig, holnap május 17- en, a nyitás napján és a szak­mai napokon május 18-án. 19- én, 22-én, 23-án és 24-én a nagyközönség részére 14—18 órá­ig. BKV-különjáratok a metró Örs vezér téri végállomásától és a Népszínház utca—József körút sarkáról. Vidéki látognfók- nak 33 százalékos vasúti kedvez* menj'. Rendezi a HUNGEXPO. Hazaérkezett a OVIK