Észak-Magyarország, 1978. április (34. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-11 / 84. szám

SPORT . SPORT. SPORT . SPORT ♦ SPORT . . Labdarúgás, NB II. Nagyszerű játékkal NB III. KVSE—OLAJBÁNYÁSZ 4:0 (1:0) Kazincbarcika, 5500 néző. Ve­zette: Jaczina. KVSE: Fülüp — Mochlár, Tóth, Fekete, Szanyó — Kendi, Kál­mán, Simkó — Koleszárik. Fele­di. Mikula. Edző: Szentmarjay Tibor. leen nagy várakozás előzte meg a mérkőzést. A hazaiak sze­rettek volna visszavágni az őszi 5:l-cs vereségért, míg a vendé­gek meglepően nagy önbizalom­mal érkeztek a Vegyészhez. Kezdés után a KVSE lépett fel támadólag, a sorozatos akciók után gyakran került veszélyes helyzetbe a nagykanizsai kapu. A 16. percben Feledi váratlanul lőtt, Vlaszák nagy bravúrral ütötte ki a labdát. A 34. perc­ben a Vegyész megszerezte a ve­zetést. Kendi a jobb oldalról y nagyszerűen nyeste a kapu elé a ' labdát, Mikula pedig 6 méterről fejelte a hálóba, 1:0. A gól után lcndülc.tbc jött a KVSE. A 41. percben Kálmán közelről perdített kapura egy labdát, Vlaszák nagyszerűen vé­dett. Nagy iramot diktált a Ve­gyész, látványos támadásvezeté­seik nyomán gyakran csattant fel a taps a lelátókon. Az Olaj­bányász labdarúgói csak az el­ső 45 percben tudtak lépést tar­tani a kazincbarcikaiakkal, a szünet után elfáradtak és csak a védekezéssel törődtek. A 63. percben Simkót buktatták a 16- oson belül, a megítélt 11-cst Tóth értékesítette, 2:0. A 68. percben már a harmadik gólt szerezte a KVSE. Koleszárik 15 méterről bombázott a hálóba, 3:0. A bar- cikai támadások a 77. percben meghozták a negyedik gólt. Ko­leszárik beadását Kálmán meg­csúsztatta, s Mikula közelről fejjel küldte a labdát a kapuba, 4:0. Ezen a találkozón a KVSE na­gyon jól, ötletesen és szelleme­sen játszott. Különösen a II. fél­időben került hatalmas mezőny- fölénybe, s ez gólokban is meg­mutatkozott. Erővel is jobban bírták ellenfelüknél, az arány még nagyobb is lehetett volna. Jók: Fekete (a mezőny legjobb­ja), Kálmán, Kendi, Mochlár, Fe­ledi, Mikula. Az NB II. további eredményei: BVSC-—Dorog 0:0. Vasas Izzó—- BTASK 1:0 (1:0). Gl.: Vágvölgyi. Eger SE—NIKE Fűzfői AK 0:0. Debrecen—MÁV DAC 2:0 (0:0). Gl.: Kiss I. (2). Komló—Vác 1:0 (0:0). Gl.: Gallái. Várpalota— BKV Előre 3:1 (2:1). Gl.: Kra­tochvil, Bor. Horváth, illetve Eü- si. Volán SC—KKFSE 2:1 (1:0).. Gl.: Németh. Földes, illetve Geiger. Szekszárd—Budafok 2:2 (1:0). Gl.: Boros, Házi, illetve Paizs, (2). Salgótarján—Szolnoki MTE 2:0 (0:0). Gl.: Répás, Bíró. Nyíregyházán győzött a B. Bányász! ÓZDI KOHÁSZ—SZOLNOKI MÁV 2:1 (2:0). Ózd, 2000 néző. Vezette; Sütő. OKSE: Szabó — Pribék, Szi­lágyi, Túrái, Szőke, Fükő u,# Bácskái X. (Fükő I.), Bácskái II., Csuhány, Konyha (Bíró), Tóth. Edző: Frenkó László. Kezdés után Tóth került jó helyzetbe, de a kifutó kapus tisztázott előle. A 7. percben Bácskái I. elől mentett Donka. A 25. percben megszerezték az ózdiak a vezetést. Bácskái II. hozta kecsegtető helyzetbe Fükő II.-öt. aki a sarokba lőtt. 1:0. A 34. percben jobb oldali tá­madás végén Bácskái II. tejese a felső lécről vágódott a hálóba, 2:0. Az első félidő végén Bács­kái I. ugrott ki, de lövését Don­ka bravúrral hárította. Az 51. percben Bácskái I. csúsztatott fejese alig kerülte el a bal alsó sarkot. Négy perc múlva a leálló ózdi védők közül Szabó kilépett és a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. A 70. percben Csuhány magasan fölé lőtt, az­tán Bácskái II. veszélyes beadá­sát húzta le a kapus. A 79. percben Fükő II. fejesét a gól­vonalból vágták ki a védők, nem sokkal később pedig Tóth emelt a felső kapufára. Az Ózd töb­bet támadott, a vendégek a vé­dekezésre ügyeltek, igazságos eredmény. Jók: Szőke, Fükő II. IIONVED papp j. se—höd- GEP METRtPOND SE 1:1 (1:1). Hejöcsaba, 500 néző. Vezette: Bodó. H. Papp SE: Szögedi — Szűcs II., Derzsényi, Szűcs I., Bakos, Móricz, Ligeti (Szilágyi), Osváth, Szép. Stark, Utassy. Edző: Vá­gó György. Az első percek eseménytelen mezőnyjátékkal teltek el, csu­pán egy-két érthetetlen partjel­zői beintés borzolta fel a kedé­lyeket. A 15. percben megsze­rezte a vezetést a hazai gárda. Osváth mesteri labdával indítot­ta az előretörő Móriczot. A kö­zéppályás már a 16-oson belül járt, amikor buktatták. A já­tékvezető határozottan a li-es pontra mutatott. A büntetőből Szűcs I. a kapust is becsapva volt eredményes, 1:0. Ezután fel­jött a vendégcsapat és a 28. percben kiegyenlített. Egy bal szélről beívelt labdát Nádasdi fejelte kapura, s az a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:1. Röviddel az első félidő lefújása előtt Szép fejesét védte Kelemen, majd Os­váth lövése a felső kapufán csattant. A szünet után az 56. percben Stark 20 méteres nagy^- erejü lövését a vásárhelyiek ka­pusa csak másodszorra tudta megkaparintani. A 75. percben Stark az ötösről tiszta helyzetben magasan a kapu fölé fejelt. A találkozó nagy részében a mis­kolci csapat látszott fölényben, de a csatárok rendre túlkombi­nálták helyzeteiket, a vendégek pedig lelkesen, sok mozgással harcoltak. A változatos, jó iramú mérkőzésen igazságos pontosz­tozkodás született. Jók- Derzsé­nyi, Osváth. GYULAI SE—LENIN VÁROSI MTK 3:1 (2:l). Gyula, 1500 néző. Vezette: Tóth. LMTK Bodolni TI. (Dohány) — Kovács II., Vágási, Répási, Lá­zár, Győri, Sztanlcó (Bodolai I.), Vanczó, Kapus, Kiss, Palkovics. Edző: Nagy György. , Leninvárosi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 2. percben Sztankó már csak a kapussal állt szemben, de 8 méterről nem találta el a labdát. A 8. percben egy ártalmatlannak tűnő táma­dás végén Bodolai IT. melléről kipattant a labda és Cseh közel­ről a Uálóba pofozta, 1:0. A 11. percben éles szögből lövésszerű beadást lőtt a kapu élé a bal­szélső, Bodolai TI. továbbtenye- relte, s Ottlakán a hálóba fe­jelte, 2:0. Fellőtt az LMTK. A 30. percben Kiss jó labdával ug­ratta ki Lázári, aki szép gólt lőtt, 2:1. öt. perccel később Kiss szerzett gólt. ' de a játékvezető les címén nem ítélte meg. A 47. percben a hazaiak nö­velték élőnyülcet. Lázárt sze­relték. s a támadásból Hirka szerzett gólt, 3:1. A harmadik gól letörte a leninvárosiakat. s csak a hajrában voltak felvilla­násaik. A H'í. percben Vágási fejelt, közelről fölé, maid Lázár 5 méterről n kapust találta el. Gyenge napot fogott ki az AZ NB II. Állasa 1. SBTC 28 16 7 5 49-23 39 2. V, Izzó 28 Ki b' <; 43-19 38 3. KVSE 28 15 7 (i 50-28 37 4. Eger 28 14 8 b 45-29 36 5. DVSC 28 16 4 8 36-30 36 6. Budafok 28 12 7 9 45-32 31 7. Volán 28 10 11 7 38-34 31 8. Dorog 28 12 7 9 28-25 31 9. SZMTE 28 11 8 9 37-27 30 10. Vác 28 11 7 10 31-30 29 11. Békéscsaba 28 9 9 10 28-32 27 12. BVSC 28 7 12 9 34-36 26 13. N.-kanizsa 28 9 7 12 35-37 25 14. Komló 28 9 7 12 29-33 25 15. Fűzfő 28 9 7 12 40-53 25 16. KKFSE 28 5 14 9 38-47 24 17. BKV Előre 28 6 8 14 27-41 20 18. Szekszárd 28 6 7 15 29-54 19 19. MÁV DAC 28 6 4 18 30-55 16 20. Várpalota 28 5 5 18 31-58 15 Megyei I. osztály Bükkábrány—Rudabánya 1:2 (0:1). Bükkábrány, 200 néző, vez.: Nagy J. Bükkábrány: Ko­vács — Szép, Szabó, Tóth, Ta­kács, Veres, Szekeres, Székely, Iván, Csanálosi, Dobi. Edző: Lé- vay György. Rudabánya: Szabó — Bartha, Békéi, Garam, Mol­nár, Sütő, Tóth, Kolesánszki, Baffi, Kiss, Szlavkai (Balázs). Edző: Bartha Géza. A gólratö- röbb vendégek megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Gl.: Iván, ill. Balázs, Baffi. Jók: Szép, Iván, Dobi, ill. Garam, Molnár, Baffi. Ifi: 4:0. Borsodnádasd—Királd 1:0 (0:0). Borsodnádasd, 500 néző, vez.: Csík. Borsodnádasd: Molnár — Vági. Németh, Koós, Türk, Ma- rittyák, Holczhauser, Kertész (Antal), Érsek (Balanek), Vá­mos I., Vámos II. Edző: Szend- rei Béla. Királd: Barczi — Ko­vács, Tőke, Fehér, Boda, Dem- jén, Uty, Varga, Kristály, Lup- kovics, ' Rezi. Edző: Békési György. Küzdelmes mérkőzés, megérdemelt győzelem. Gl.: Ba­lanek. Jók: Türk (a mezőny legjobbja), Vági, Koós, Balanek, ill. Boda, Demjén. Ifi: 3:2. SUMSE-M. Üveggyár 4:0 (2:0). Sajószentpóter, 500 néző, vez.: Barati. SÜMSE: Góré — Do- moszlai, Bódis, Geregur, Bod­nár, Svack, Kovács (Szűcs), La- bancz, Simándi I., Simándi II. (Babos), István. Edző: Ore- hovszky László. M. Üveggyár: Bandura — Bihari, Csendom, Gyüre, Leskó, Bodnár (Ador­ján), Veres, Turóczi, Nagy I., Gach, Nagy II. Edző: Csiba Fe­renc. A sportszerűtlen vendég­csapat ellen nagyobb aranyban is győzhetett volna a SÜMSE. Gl.: Labancz (2), Simándi I., Szűcs. Jók: (t hazai csapat min­den tagja átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott, illetve Bihari, Veres, Nagy I. Ifi.: 5:0. Alsózsolca—Szirmnbesenyö 1:1 (0:0). Alsózsolca, 400 néző, vez.: Fodor. Alsózsolca: Vitányi — Szekeres, Bodnár. Dallos, Fo­dor. Orosz (Budai). Zsíros II., Tóth, Horváth. Zsíros 1., La­bancz. Edző: Szamosi Ferenc. Szirmabtsenyő: Gyovai — H&- dobás, Forgony, Péterfalvi, Tóth, Orosz, Bodnár (Bazsó), Balogh, Nyitrai. Ceohány, Lukács. Edző: Palicskó Gyula. Jó védelmek, gyenge csatársorok. Sok kiha­gyott gólhelyzet. Gl.: Horváth, ill. Tóth (11-esből). Jók: Vitá­nyi, Szekeres, Bodnár, ill. a ven­dégcsapat minden tagja dicsére­tet érdemel. Ifi: 1:3. Tállya—B. Volán ,0:0. Tállya, 500 néző, vez.: Gonda. Tállya: Galgóczi — Tóth 1., Tóth 11., Bá~ nyiczki, Pekó II., Bucsók, Ho- rász, Orosz, Nyri. Tilger (Male- csek), Spéder. Edző: dr. Sója Szabolcs. B. Volán: Szőke — Tamás, Aranyosi, Fenyvesi, Vá­ri, Égerszegi, Varga, Földesi, Orlóczki (Bazsó), Mlinárcsik (Pálúr), Bujdos. Kihasználatla­nul maradtak a tállyai helyze­tek. Jók: Bányiczki, Pekó II., Bucsák, ill. .Szőke (a mezőny legjobbja), Aranyosi, Földesi. Ifi: 1:0. MEAFC—Mákvölgy 0:1 (0:0). Miskolc. 300 néző, vez.: Juhász S. MEAFC: Horváth — Kárpáti. Szládovics, Szemerszki, Nágy, Török. Szabó. Balogh. Rozmann. Csomós (Czirják), Rali. Edző: Fischer Ferenc. Mákvölgy: Ti- nyó — Tánczos. Bene. Bállá, Dérnél, Béres. Varga. Mocsnik IT.. Szőr, Farkas, Mitró. Edző: Penderik György. Végig válto­zatos mérkőzésen a 80. nercben rúgott góllal győzött a bányász- csapat. Gl.: Béres. Jók: Szládo­vics, Csomós, illetve Béres, Var­ga, Mocsnik II., Farkas. Sárospatak—M. Kinizsi 1:0 (1:0). Sárospatak, 300 néző, vez.: Kalas. Sárospatak: Szemán — Spinda, Szántai, Kerékgyártó, Gál, Farkas, Tarjáni (Juhász), Mikolai, Kistótli, Demkovics, Buttkai. Edző: Varga Ferenc. M. Kinizsi: Kovács — Papp, Vér­ből, Raduly, Tóth IT, Hegyi, Tóth II., Miklós (Jakab), Ba­bus, Korcsog, Laczkó. Edző: Pohubi László. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a patakiak rá­szolgáltak a győzelemre. Gl.: Demkovics. Jók: Kerékgyártó, Tarjáni, Kistóth, ill. Kovács, Verbói, Tóth. Sajóbábony—Hcjőcsaba 2:1 (2:l). Sajóbábony, 800 néző, vez.: Bognár. Sajóbábony: Angel — Guba, Nyitrai, Vass, Kiss, Völ- gyesi, Varga, Nagy, Rózsa (Sze­mán), Sebők, Lakatos. Edző: Braun Bálint. Hejőpsaba: Török — Eszlári, Kunfalvi, Nagy I., Dávid, Nagy II., Vodicska, No- vek, Jáger, Krisztián, Tóth. Ed­ző: Halász Károly. Csak a kitű­nően védő kapusa mentette meg a nagyobb arányú vereségtől a Hejőcsabát. Gl.: Varga, Nagy, ill. Vodicska. Jók: Guba, Nyit­rai, Varga, Nagy, ill. Török (a mezőny legjobbja), Vodicska, Jáger. Ifi: i:2. MEMTE-Ormosbánya 1:1 (0:0). Miskolc, 300 néző. vez.: Mozgó. MEMTE: Nagy — Budai, Nemes, Csonó. Demeter. Kocsis, Dobo- lán, Pallai, Mészáros 11.. Kubi- cza. Gombos. Edző: Balázsi Ist­ván. Ormosbánya: Streich — Tarczali (Márkus), Lakatos, Ko­vács, Ribár. Papp. Kalász (Bé­res), Szarka, Burkus, Kóródi, I-iasilló. Edző: Dékány Gyula. A lelkesen játszó vendégcsapat rá­szolgált az egyik pontra. Gl.: Pallai. ill. Burkus. Jók: a hazai csapatból senkit nem lehet ki­emelni. A vendégcsapat minden tagja, dicséretes teljesítményt nyújtott. Szombaton játszották: Tren- csényi SE—Edelény 3:1 (2:1). Mezőkövesd. 1500 néző, vez.: Ke- rezsi. Trencsényi SE: Fésűs — Tárnái, Balogh, Kecskés, Jónás, Palágyi, Sipos (Lakatos), Benei, Magyar, Csányi, Korhűt. Edző: Neuschel Károly. Edelény: Ban­ga — Dalnoki, Matiszcsák. Bod­nár, Farkas. Makróczi, Horváth E., Koleszár, Németh, Boros, Komlósi (Temesvári). Edző: Fe- rencz József. A hazai gárda vé­gig kezében tartotta a játék irá­nyítását s nagyszerű teljesít­ménnyel megérdemelten győzte le a bajnokjelöltet. Gl.: Csányi, Magyar, Korhűt, ill. Komlósi. Jók: a honvédcsapat minden tagja kitűnő teljesítményt nyúj­tott. a vendégcsapatból Banga és Matiszcsák játszott jól. MEGYEI 1. OSZTÁLY LMTK. a látottak alapján reális eredmeny született. Jók: Kiss. SZEGEDI DÖZSA—SATORAL- JAÜJ HELYI SPARTACUS MEDOSZ MÁV 3:2 (3:0). Sátor­aljaújhely, 1000 néző. Vezette: Király. Sátoraljaújhely: Szakái (Vil- mányi) — Perecsi, Bordás. Fe­dor, Zalai. Kállai. Tóth. Macha- lek, Sztanko. Suller, Zsófi (Gás­pár). Edző: Cserépy László. Újhelyi támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, mégis a ven­dégek szerezték meg a vezetést a 7. percben Piplez fejesével. A tartalékos hazai gárda nagy erő­vel küzdött az egyenlítésért, s közben a 24. percben Zalai ke­zezett a 16-oson belül. A ll-est Csömör értékesítette, öt perc múlva nagy védelmi hibából már a harmadik gólját érte el a ven­dégcsapat. Szünet után egy másik újhelyi csapatot láttunk a pályán. Vé­gig ők kezdeményeztek, jellem­ző. hogy a második 45 percben a szegediek kapura sem lőttek! Sorozatos újhelyi akciók után a 65. percben Machalek közelről szépített, majd a 77. percben Suller ll-esből állította be a végeredményt. A hátralévő idő­ben az újhelyiek hatalmas fö­lényben voltak, de az egyenlítés nem sikerült, pedig a szünet utáni teljesítménnyel rászolgál­tak volna az egyik bajnoki pont­ra. Jók; Tóth, Suller. BORSODI BÁNYÁSZ— NYÍR­EGYHÁZI VASUTAS SPARTA­CUS 2:1 (1:1). Nyíregyháza, 5000 néző. Vezette: Bondar. B. Bányász: Soltész — Kovács II.. Ruttkay dr., Pincsák, Kré- mer, Kvaszta. Kovács I.. Kopasz, Fazekas (Hodermarszky), Kasza 1. (Csipke). Kasza II. Edző: Deák András. Taktikusan és lelkesen játszott a sajószentpéteri együttes, telje­sen egyenrangú ellenfele volt az csélves hazaiaknak. Mindkét ol­dalon maradtak ki helyzetek, s a 25. percben a nyíregyháziak jutottak vezetéshez. A Bányász nem adta fel és a 40. percben Kasza I. révén sikerült az egyenlítés. A szünet után nagy küzdelem folyt a pályán és a 85. percben szép támadás végén Kvaszta eldöntötte a két pont sorsát. Nagyszerű játékvezetés! Jók: Krémer, Kovács 1., Kvasz­ta, Kasza II. MISKOLCI VSC—SALGÓTAR­JÁNT SÍKÜVEGGYÁR 2:0 (0:0). Salgótarján, 800 néző. Vezette: Dorozsmai. MVSC: Kun — Szabó, Kovács, Locher, István, Leiszt. Czerva (Gyöngyösi). Varga (Lipták), Eg­ri, Kiss, Török. Edző: Krom- paszky Gyula. Az első félidőben mindkét csa­pat lendületesen és jól kombi­nált. de a csatárok rendre el- Ügyellenkedték a helyzeteket. A kapuk gyakran forogtak^ ve­szélyben, ám a védelmek jól álltak a lábukon. Szünet után nagy fölényre tett szert a vas­utas gárda, formás támadásokat vezettek a salgótarjáni kapura, s ezekből két szép gólt is sike­rült lőniük. GL: Egri, Török. Jók: István, Leiszt, Locher, Egri. Az NB m. Keleti csoportjának további eredményei: Szegedi VSE—Kisvárdai SE 2:1. Lehel SC —Recski Ércbányász 2:0. Szarvasi Spartacus—Hajdúszoboszló 2:1. Honvéd Szabó SE—Debreceni MTE l:l. NB III. KELETI CSOPORT 1. Szarvas 28 18 4 6 GG­■31 40 2. Ózd 28 15 9 4 56­•22 39 3. Sz. Dózsa 28 14 9 5 51­■34 37 4. MVSC 28 15 5 8 64­■34 35’ 5. H. Papp J. 28 11 12 5 49­-28 34 6. DMTE 28 13 7 8 44 ­■33 33 7. Ny.-háza 28 10 13 5 28­■18 33 8. HMSE 28 11 10 7 43­■36 32 9. LMTK 28 12 6 10 48­-38 30 10. Szabó SE 28 12 6 10 42­•32 30 11. Gyula 28 11 8 9 38­•38 30 12. Lehel SC 28 10 7 11 3fi­•47 27 13. Sz. MÁV 28 7 10 11 47­•58 24 14. B. Bány. 28 9 fi 13 42­■59 24 15. Recsk 28 8 7 13 31­•45 23 16. Kisvárda 28 6 9 13 33­-50 21 17. H.-szob. 28 4 11 13 28­■45 19 18. S.-ú.lhcly 28 5 8 15 29­■59 18 19. SZVSE 28 3 10 15 29­48 Ifi 20. S. Síküveg 28 4 7 17 22­62 15 MiáyÉil 1. Edelény 28 20 6 2 71-23 46 2. Hcjőcsaba 28 18 4 6 63-34 40 3. B. Volán 28 14 10 4 53-30 38 4. SÜMSE 28 17 4 7 50-33 38 5. Rudabánya 28 14 6 8 42-32 34 6. Mákvölgy ”8 13 7 8 51-32 33 7. Alsózsolca 28 11 8 9 35-24 30 8. Trencsényi 28 13 4 11 38-40 30 9. Királd 28 10 8 10 32-39 28 10. S.-bábony 28 10 7 11 39-38 27 11. MEMTE 28 10 6 12 43-33 26 12. O.-bánya 28 10 6 12 44-47 26 13. Tállya 28 9 7 12 40-43 25 14. B.-nádasd 28 8 9 11 30-41 25 15. MEAFC 28 9 6 13 37-44 24 16. M. Uveggy. 28 8 6 14 26-50 22 17. Sárospatak 28 7 6 15 22-43 20 18. Sz.-bescnyő 28 5 8 15 29-59 18 19. Mczőcsát 28 5 5 18 30-59 15 20. B.-ábrány 2S 5 5 18 35-68 15 sorokban KOSÁRLABDA. „ Másodosztályú női kosárlabda-mérkőzésen a Miskolci EAFC gárdája 67:48 arányban győzött a Nyíregyházi Tanárképző ellenében. A MEAFC- ból Petri k (23). Csermely (11), Richlik (10) volt a legeredmé­nyesebb. A MEAFC férfi gárdá­ja viszont nagy meglepetésre vereséget szenvedett a Nyíregy­házi Tanárképzőtől. Az ered­mény 76:70 volt a szabolcsiak javára. A MEAFC-ból Házi (22), Fodor. Busák (14—14) érte el a legtöbb kosarat. UOPLAB D A. M TK-V M—He j Ő- csabai Cement SE 3:0 (12. 6. tí). Budapest, -NB II. férfi. Jó: Sik­lósi. BKV Előre—MEAFC 3:0. NB II. férfi. Miskolc. DMTE— Miskolci Spartacus 3:1 (9. —11, 8. 13). NB II. női. Jók: Kassai- né, Szurdok. KVSE—Szolnoki TITASZ 3:2. Kazincbarcika, NB II. férfi. ÖKÖLVÍVÁS. Békésen ifjúsági és felnőtt II. és III. osztályú via­dalt rendeztek, melyen kitünően szerepeltek a Borsodi Bányász öklözöl. Eredmények 51 kg: 2. Nagy. 63.5 kg: l. Fábiárt, 3. Szarvas. 67 kg: 3. Simon. Az if­júsági csapatok között a Bor­sodi Bányász a 2. helyet szerez­te meg. Felnőttek, papírsúly: 2. Nagy. Könnyűsúly: 3. Sós. Kis- váltósúly: 3. Gál. Félnehézsúly: 1. Silye. 2. Nagy. Nehézsúly: 1. Taizs. Csapatban a Bányász a 2. helyen végzett. Naptár. 1978. április II., kedd A nap kelte 5.04, nyugta 18.27 órakor A hold kelte 7.23, nyugi a 22.26 orakor Névnap: Leó Évforduló. Ütvén évvel ezelőtt, 1928. április 11-én közlekedett utoljára a Margitszigeten lóvasút. Az első pesti lóvasút a kőbányai függővasút volt; ezt 1S27. augusztus 20-án nyitották meg.de egy év múlva már be is szüntette működését. Eredetileg lóvontatású volt az 1867-ben épült budapest—Soroksár—ha­raszti vicinális is, le 1886-ban gőz-, majd később elektromos vontatásra tértek itt át. Az utolsó lóvasút a Margitszigeten közlekedett: éppen ötven esztendeje indították el utolsó ko­csiját, hogy a kedves, romantikus jármű végleg átadja a helyét az autóbusznak. Időjárás. Várható időjárás ma estig: Az ország nagy részén derült, száraz, idő. Délnyugaton kedden időnként megnövekvő felhő­zet, helyenként záporral, esetleg zivatarral. Időnként erős. a Dunántúlon helyenként viharos déli, délnyugati szél. Vár­ható legmagasabb nappali hőmérséklet 15—19 fok között. — Üj pártszékház épül Pál- házán, amelyhez hét község tartozik. A nagyközségi párt- bizottsághoz tartozó és a hét társközségben működő pártszervezetek is itt tartják majd rendezvényeiket. Az új pártszékházat a tervek sze­rint november 7-én adják át rendeltetésének. — Egymillió forintos forgal­mat bonyolít le havonta a Sátoraljaújhely és Vidéke Áfész kezelésében . levő kor­szerű, önkiszolgáló hollóházi ABC-áruház. Itt nemcsak a község lakosai vásárolnak szívesen, hanem a környék­ről a gyárba bejáró több száz ember is. Az állandóan emelkedő forgalom azt jel­zi, hogy jó az ellátás, az áru­ház az igényeknek megfelelő árukészlettel rendelkezik. — A vállalati küldöttérte­kezlettel kapcsolatos gon­dokról, aktuális feladatokról tanácskoztak tegnap, 10-én a Borsodi Szénbányák KISZ- fiataljai, titkári értekezletü­kön. A találkozón szó volt még a megyei „Kis VIT”-ről is, amelyet május 7-én tarta­nak meg Aggteleken, a Bor­sod megyei KISZ-bizottság rendezésében. — A magas vérnyomásról és az ebből eredő szív- és érbetegségekről tartott elő­adást tegnap, hétfőn dr. Föld- váry Gyula, megyei belgyó­gyász főorvos, a TIT Ka- zinczy-klubjában. A szakmai előadást az egészségügyi világnap alkalmából .rendez­ték meg. i i ■ t Egy kihalt mellékút- | i cában egy rabló feltar.- i [ tóztat egy járókelőt és j i pénzt követel tőle. i — Azt hiszi, a fele- [ i ségem elhiszi, ha azt , i mondom neki, hogy ki- < | rabollak? — dünnyögi J i ijedten a járókelő. i — És maga azt hiszi, [ i az enyém elhiszi, ha ' 1 azt mondom neki, hogy 1 [ ma senkit sem raboltam J i ki? i — A Sportfogadási és Lottó­igazgatóság közlése szerint a 14. heti totónyeremények az illeték levonása után a. kö­vetkezők: 13 találatos szel­vény 41 darab, nyereményük egyenként 32 692 forint. Ezek köV.ül 13 plusz 1 találatos szelvény két darab, a nyere­mény és a jutalom együtt 280 997 forint. - 12 találatos szelvény 711 db. nyeremé­nyük egyenként 1257 forint, li találatos szelvény 7094 darab, nyereményük egyen­ként 126 forint. A 10 talála­tos szelvények száma 42 879, nyereményük egyenként 31 forint. — Életének 68. évében hét­főn elhunyt Barta .István Kossuth-díjas akadémikus, nyugalmazott egyetemi tanár. Temetéséről később intéz­kednek. — Életének 68. évében hosz- szas szenvedés után elhunyt Inokai János, az országgyű. lés alelnöke. Temetéséről később intézkednek. — Rónay György József Attila-díjas író. műfordító, a Vigilia folyóirat főszerkesz­tője, súlyos 'betegség követ­keztében, életének 65. évében elhunyt. Temetéséről később intézkednek. — 600 fizika szakos tanár érkezett az ország minden részéből Sopronba, ahol hét­főn megkezdődött a középis­kolai fizikatanárok 3 napos konferenciája. A központi téma a rövidesen életbe lé­pő új tanterv, amely szerint már a középiskola első osz­tályában megkezdik a fizika rendszeres tanítását. Két jó barátnő össze­találkozik az utcán, — Hogy tetszik az új ruhám, drágám? — Bocsáss meg drá­gám, de nagyon sietek és nem érek rá vesze­kedni'. — Szabolcs-Szatmár megyé­ben a kisvárdai vasútállo­máson Da ja Péter 17 éves szakmunkástanuló, ajaki lak­kos felmászott egy tartály- kocsi tetejére és a magas- feszültségű vezetéktől halá­los áramütést szenvedett. A baleset körülményeinek tisz­tázására vizsgálat indult. — Májusban adja át a BÁÉV azokat a lakásokat, amelyekbe kísérletképpen a szombathelyi fagazdasági kombinát újszerű fürdőszo­báját építik be. Ha jó ered­ménnyel zárul a kísérlet, a jövőben általánosan alkal­mazzák majd. — Az Amoco Cadiz libériái tankhajó el­süllyedése után még min­dig új partrészeket fenyeget a tenger mintegy ezer négy­zetkilométeres térségét bo­rító szakadozott olajfolt. Az elmúlt két napon a szél megfordulása a katasztrófa térségétől keletre sodorta a partra a fekete szennyező anyagot. Párizsban csütör­tök este 15 ezren vonultak fel a b. loldali pártok, szak- szervezetek. környezetvédő szervezetek felhívására, hogy tiltakozzanak a kőolait4rsa- ságok és a kormány fele­lőtlensége ellen az Amoco Cadiz katasztrófája nyu\. mán.