Észak-Magyarország, 1978. február (34. évfolyam, 27-50. szám)

1978-02-21 / 44. szám

SPORT * SPÜRT * SPORT ♦ SPÜR! * SPORT ♦ SPORT Labdarúgás NB II. Remek tavaszi kezdés NB III. Kétes lérÉi N a ptá r 1978. február 21., kedd KVSE—DOROG 2:0 (0:0) Kazincbarcika, 3500 néző. Ve­zette: Tompa. KVSE: FUlöp — Moclilár, Tóth, llclgert, Szunyó — Tamás, Kál­mán, Kcntli — Koleszárik, Fele­di, Mikula. Edző: Szentmarjay Tibor. A Vegyész nagyon készült a rangadóra, s ez meglátszott a kezdésen is. Azonnal támadásba, lendültek a kék-sárgák, pillanat­nyi nyugtot sem hagytak a do­rogi védőknek. A 11. percben Koleszárik került jó helyzetbe, de lövését védte Schnitzer. Két perc múlva Kendi hosszú part­dobását Kálmán kapta, elfektet­te a kapust, de labdája kipattant a lécről. Ebben az időszakban a dorogiak teljesen beszorultak, egyetlen épkézláb akciót sem tudtak összehozni. A 32. percben Pcszcki 1. közelről alig fejelt mellé. Négy perccel később Pén­tek adott be, s Goschlcr mellé fejelte a labdát. Szünet után óriási iramot dik­tált a Vegyész, úgy tűnt, hogy a dorogiak elfáradtak. Az 50. percben góllá értek a sorozatos rohamok. Feledi remek labdával ugratta ki Kálmánt, aki mintegy 10 méterről továbbított a kimoz­duló kapus alatt a hálóba, 1:0 a KVSE javára. Ezután is a Ve­gyész maradt lendületben, s a 76. percben Kendi hibázott jó helyzetben. A 80. percben Kole­szárik iramodott meg, pontos be­adását Kálmán lőtte kapura, Schnitzer csak beleülni tudott a labdába, s az a kezéről pattant a hálóba, 2:0. Nagyszerű játékkal rukkolt ki a Vegyész az idénynyitón. Végig­támadták a találkozót, 5 holtbiz­tos helyzetet dolgoztak ki, s óri­ási mezőnvfölényben játszottak. Harcos erényeket csillogtattak, s erővel is jobban bírták ellenie­Megyei Hejőcsaba—Mezőcsát 5:0 (3:0), Hejőcsaba, 200 néző. Vezette: Pecze. Hejőcsaba: Török — Simonyi, Szubó, Nagy, Eszlári, Galamb- vári, Vodicska, Novek, Jáger, Laczkó, Kriszitán. Edző: Halász Károly. Mezöcsát: Balogh I. — Papp, Hegyi, Tóth 1., Szívós, Miklós, Ráduly, Karcagi, Tóth II., Ba­logh II., Laczkó. Edző: Pohubi László. A Hejőcsaba nagy fölényben játszott, és még sok helyzetet is kihagyott. Gl.: Krisztián (2), Eszlári, Galambvári, Novek (11- esből). Edelény — Mákvölgy 3:2 (1:1). Edelény, 1500 néző. Vezette: Ju­hász S. Edeléhy: Baricska — Matisz- csák. Dalnoki, Géber (Tokaji), Makróczi, Hajas, Horváth E., Koleszár, Horváth A. (Boros), Németh, Takács. Edző: Ferencz Jórsef. Mákvölgy: Tinyó — Tánczos, Bene, Bálint, Dérnél, Béres, Varga, Ungvári, Szőr, Bállá, Deák. Edző: Penderik György. Csúszós talajon, jó iramú mér­kőzésen 1:2-ről nyert, a hazai csapat. Gl.: Hajas (2), Takács, illetve Varga (2). Jók: Hajas, Horváth E., Takács, illetve Bá­lint, Varga, Szőr, Deák. Ifi: 4:1. B. Volán — Bükkábrány 8:1 (3:0). Miskolci-Pereces, 200 né­ző. Vezette:- Varga II. B. Volán: Szőke — Tamás, Aranyosi, Vári, Égerszegi (Ba- zsó), Fenyvesi (Lója), Previt*- zer. Földes!, Bujdos, Varga, Pál. Edző: Balázs András, Bükkábrány: Kovács — Ta­kács, Szabó, Tóth I., Tóth II., Vereákó (dr. Szabolcsi), Csaná- losi, Bordás, Iván, Dobi, Simon. Edző: Varga József. * Az időjáráshoz képest jó tala­jon a hazai csapat jól játszott, és ilyen arányban is megérde­melten győzött a tartalékos vendégek ellen. Gl.: Previtzer (2), Pálur (2), Aranyosi (2), Földesi, Bujdos, illetve Szabó. Jók: Vari, Previtzer, Bujdos, Varga, illetve Szabó. Ifi: 5:0. Szirmabesenyő — MEAFC 0:3 (0:2). Szirmabesenyő, 300 néző. Vezette: Bognár. Szirmabesenyő: Gyovai — Orosz, Nyitrai, Juhász IL, Tóth I., Péterfalvi (Tóth II.), Bodnár, Balogh, Forgony, Ba- zsó, Juhász I. Edző:. Palicskó Gyula. MEAFC: Végh — Kárpáti, Szládovics, Berzi, Nagy, Török, Szabó (Röti), Balogh, Berecz, Szemer (Szuromi), Csomós, Ed­ző: Fischer Ferenc. A lélektelenül játszó hazai csapat ellen megérdemelten győ­zött a lelkes vendégcsapat. A hazai csapatból senkit nem le­het kiemelni, illetve Török, Ba­logh, Csomós. Ifi: 2:0. Miskolci Üveggyár — Sárospa­tak 1:1 (0:0). Miskolc, 150 né­ző. Vezette: Fazekas. M. Üveggyár: Bandura Bi­hari, Salamon, esendőm, .Gach, Gyüre (Bodnár). Veres. Nagy I., Túróczi, Szabó (Leskó), Nagy Ií. Edző: Csiba Ferenc. Sárospatak: Szeműn — Spin- da, Gál, Demkovics, Mikolai, Kistóth, Kerékgyártó (Simái). Greskó. Tarjáni, Buttkai, Ju­hász. Edző: Varga Ferenc. Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzésen igazságos .döntetlen született. Gl.: Túróczi, illetve Tarjáni. Jók: Bandiira, Sala­mon, Nagy 1., illetve Spinda, Demkovics, Buttkai. Ili: 0:2, lüknél, győzelmük mindenképpen megérdemeli. Jók: Helgert, Szu­nyó, Kálmán, Kendi, Koleszárik és Feledi. ★ Az NB II. további eredményei: Nagykanizsai Olajbányász—NIKE Fűzfői AK 2:1 (2:0). Gl.: Pávlicz, László,, illetve Diósi. Salgótarjá­ni TC—Eger SE 2:1 (1:1). Gl.: Földi, Szoó, illetve Dudás T. Bé­késcsabai TASK—MÁV DAC 2:1 (l:l). Gl.: Nemes, Liplák, illetve Csollány. Budafoki MTE—Volán SC 2:1 (1:0). Gl.: Radics, Kacsá- nyi, illetve Földes. BKV Előre— Szekszárdi Dózsa 2:2 (1:1) Gl.: Udvarev (2, egyet li-csből), illet­ve Orosz, Szőcs. Váci Híradás— Kossuth KFSE 0:0. Debreceni VSC—Várpalotai Bányász 2:1 (2:0). Gl.: Dunai II., Kiss J., il­letve Horváth. BVSC—Komlói Bányász 1:0 (1:0). Vasas Izzó— Szolnoki MTE 1:0 (1:0). Gl. ^ág- völgyi. AZ NB II. ALLASA •1. V. Izzó 21 13 3 5 37-15 29 2. S.-tarján 21 12 4 5 36-20 28 3. K.-barcika 21 10 6 5 39-25 26 4. Eger 21 10 6 5 37-29 26 5. Dorog 21 11 4 6 24-18 26 6. Volán 21 7 10 4 29-23 24 7. Vác 21 10 4 7 26-23 24 8. B. TASK 21 8 7 6 2J-22 23 9. DVSC 21 10 3 8 22-26 23 10. SZMTE 21 7 7 7 31-23 21 11. N.-Kanizsa 21 8 5 8 30-25 21 12. Komló 21 8 5 8 25-25 21 13. Budafok 21 7 6 8 30-27 20 14. Fűzfő 21 9 2 10 33-38 20 15. KKFSE 21 4 11 6 30-36 19 16. BKV Előre 21 6 6 9 23-30 18 17. BVSC 21 4 8 9 21-30 16 18. MAV-DAC 2t 5 3 13 26-43 13 19. Várpalota 21 4 3 14 23-46 11 20. Szckszárd 21 3 5 13 20-43 11 . osztály Alsózsolca—Borsodnádasd 0:0. Alsózsolca, 400 néző. Vezette: Maróthi. Alsózsolca: Vitányi — Dal­los, Bodnár, Derecskéi, Fodor, Szekeres, Zsíros II., Zsiros I., Horváth, Tóth, Budai. Edző: Deák István. Borsodnádasd: Molnár —, Türk, Németh, Koós, Vági, Vá­mos I., Marittyák, Holczhauser, Érsek, Antal, Vámos II, Edző: Szendrei Béla. A csúszós talajú" pályán nenö alakulhatott ki jó játék; igy ' ai eredmény igazságos. Jók: Vitá­nyi, Zsíros I.; illetve a vendégr csapat minden tagja átlagon fe­lül játszott. Ifi 4:1. Sajóbábony — Rudabánya 1:0 (0:0). Sajóbábony, 500 néző. Ve­zette: Szepesi. Sajóbábony: Angel — Völgye- si, Nyitrai, Vass, Lakatos, Kál­mán, Varga (Erdélyi II.), Nagy I., Rózsa (Nagy II.), Sebők, Erdélyi I. Edző: Braun Bálint. Rudabánya: Szabó — Bartha, Békéi, Garam, Molnár, Sütő, Tóth (Balázs), Tires, Kiss (Baf- fi), Szlavkai, Brájer. Edző: Bartha Géza. ' Nagy küzdelemben, JI. félidő­beli játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. GL: Vass. Jók: Völgyesi, Vass. Lakatos, illetve Garam, Molnár, Sütő. Ifi: 2:1. Tállya — Trencsényi SE 2:0 (1:0). Tállya, 300 néző. Vezet­te: Bodnár. Tállya: Kiss II. — Tóth I., Tóth II., Pekó II., Bányicki, Malacsek. Hórász, Pekó I., Nyí­ri (Csíkja),, Tilger (Bucsák), Spéder. Edző’: dr, Sója Szabolcs. Trencsényi SE: Fésűs — Tár­nái. Palágyi, Jónás, Kecskés. Lakatos, Magyar. Nagy (Panyí), Sipos, Balogh. Korhűt. Edző: Neuschel Károly. Havas pályán, színvonalas mérkőzésen a hazaiak határo- zottabbak vpltak. Jók: Tóth 11., Pekó IT., Hórász, illetve Fé­sűs, Palágyi, Magyar. Ifi: 2:3 (K.-barcika javára). Ormosbánya — Királd 3:0 (2:0). Ormosbánya, 200 néző. Vezette: Juhász 1. Ormosbánya: Béres — Papp, Balogh, Tarcali. Kóródi (Ka­lász), Lakatos, Szarka. Streich. Burkus, Hasilló, Ribár. Edző: Dékány Gyula. Királd: Barczi — Kovács, Tő­ke, Fehér. Kulin, Mukotics, Szatmári, Farkas, Kristály, Var­ga, Miklán. Edző: Békési György. A hazai csapat lelkes, jó já­tékával megérdemelten győzte le ellenfelét. Gl.: Hasilló, Búr-' kus, Streich. Jók: a hazai csa­pat minden játékosa átlagon fe­lülit nyújtott, illetve Tőke, Far­kas. Ifi: 4:0. SÜMSE — MÉM TE 3:0 (2:0). Sajószentpéter, 200 néző. Vezet­te: Gonda. SÜMSE: Góró — Domoszlal, Bódis, Bodnár, Geregur, Svakk, Simándli II., István, * Simándli 1., Labancz, Szász. Edző: Ore­hovszky László. MÉMTE: Polodzik — Deme­ter, Csonó, Riskó, Siffman, Ku- bicza (Mészáros I.), Kocsis, Mé­száros II., Botos (Dobolán), Pal- lai, Gombos. Edző: Balázsi Ist­ván. Végig jó iramú mérkőzésen a hazai csapat biztosan győzött. Gl.: Simándli I. (2). Svakk. Jók: Svakk. Simándli T., Si­mándli II., illetve Demeter, Cso­nó, Ifi: 1:2. Egy kimaradt helyzet a sok közül. Az újhelyi kapus megadja magát, csapattársa vert helyzetben, a lövés azonban elkerülte a kaput. (Honvéd Papp J. SE—-Sátoraljaújhely 4:0) Szabó István felvétele IIÓDGEP METRIPOND SE — ÓZDI KOHÁSZ I :l (l:l). Hód­mezővásárhely, 3500 néző. Ve- zetie: Kávai. ÓKSE: Szabó — Pribék, Bíró, ‘ Túrái. Fükő II. (Nyerges), Fükő I. . Bácskái 1., Bácskái 11., Csu- hány (Sztanev), Konyha, Tóth. Edző: Frenkó László. Fagyos, csúszós pályán az óz­diak kezdtek jobban. Nagy ira­mú játék alakult- ki, mindkét /csapat harcosan kezdett. Az 5. percben egy előrevágott labdát Lancsa rosszul kezelt le, elpat­tant tőle, Fükő II. rácsapott, és a bal alsó sarokba lóit, 1:0 az OKSE javára. A 13. percben Bácskái 11. a saját ltí-osán sze­relt, de feleslegesen cselezett. Nagy L. elvette tőle a labdát, s lövése a balra mozduló Szabó mellett a hálóba vágódott, 1:1, A 23. percben Csuhány ügyet­lenkedett jó helyzetben, ezt követően pedig a hazaiak fö­lénybe kerültek. Szabó több bravúros védést mutatott. A II. félidőben hatalmas iramban kezdett a hódmezővásárhelyi együttes. Nádasdi került több­ször is helyzetbe, de rendre hi­bázott. A 89. percben Sztanevet buktatták, a hazaiak közül az egyik játékos átesett a csatár lábán, mire Kávai, meglepetésre kiállította az ózdi labdarúgót. Annak ellenére, hogy a hazaiak többet támadtak, megérdemelt­nek mondható a Kohász pont- ss'^rzéfSe. Jók; .Bíró, Fiikö- • Szabó, Túrái, Konyha. HONVED SZABÓ LAJOS SE —BORSODI BÁNYÁSZ 1:0 (0:0). Mezőtúr, 800 néző. Vezette: Mé­zes. Borsodi Bányász: Soltész — Bódis, Csipke, Pincsák, Krémer* Kovács I., Ruttkai dr., Kopa, Kovács Hl., Kvaszta, Kovács II. Megbízott edző: Benkő Ist­ván. Jeges talajú pálya fogadta a csapatokat, s az első percek ta- pogatódzó játékot hoztak, a labdarúgók ,.ismerkedtek” a ta­lajjal. A hazaiak kaptak gyor­sabban lábra, de a támadásaik útját jól állták a bányász vé­dők. Egyenlő erők küzdelmét láthatták a mezőtúri nézők. A Szabó Lajos SE labdarúgói 3— 4 helyzetet dolgoztak ki, de ezeket nem tudták góllal befe­jezni. Sajnos, a vendégek kö­zéppályás sora rendkívül gyen­gén, enerváltan futballozott, nem támogatták a csatárokat, s így gól veszélyes akció sem bontakozott ki. Már mindenki elkönyvelte a döntetlen ered­ményt, amikor a 07. percben egy távoli lövésbe Pincsák be­letette a fejét, s az onnan ke­rült a sajószentpéteri kapuba, öngól. A látottak alapján a vál­tozatos, küzdelmes találkozón a döntetlen igazságosabb lett vol­na. Jók: Soltész, Pincsák, Csip­ke. HONVÉD PAPP J. SE — SÁ­TORA LJAUJH ELY S PARI'AC U S MEDOSZ MÁV 4:0 (1:0). Mis­kolc. Népkert, 300 néző. Vezet­te: Lázin. H. Papp J. SE: Fekete — Szűcs II., Derzsényi, Szűcs 1., Bakos, Móricz, Ligeti, Szilagyi. Szép, Stark, Pólyák. Edző: Vá­gó György. S.-újhely: Vakles — Almágyi, Lisovszki, Csongrádi, Perecsi, Sütő, Kiss S. (Tóth A.), Dutlcie- vicz, Sztankó, Telenkó. S/.ücs (Kiss M.). Edző: Cserépy László. A csúszós, jeges talajú pályán a vendégcsapat az első félidő­ben jól tartotta magát, s ki­egyenlített játékot láthattunk. A szünet után változott a mérkő­zés képe. A hazaiak fölénybe kerültek, és gyors csatáraik ré­vén egyre-másra teremtették gólveszélyes helyzeteiket. Ebben az időszakban az újhelyi vé­delem sokat kapkodott, amit a Papp J. SE csatárai remekül használtak ki. A vendégek az utolsó percekben teljesen el­fáradtak. így a miskolci csapat győzelme akár nagyobb arányú is lehetett volna. Az újhelyiek­nek nagyfokú javulásra lesz szükségük ahhoz, hogy elkerül­jek az osztályozó mérkőzéseket. GL: Szép (2), Ligeti, Szilágyi. Jók: Derzsényi, Móricz, Szilá­gyi, Pólyák, illetve Perecsi, Sütő. LEN INVÁROSI MTK—SZOL­NOKI MÁV 2:2 (l:i). Leninvá- ros. 500 néző: Vezette: Király. LMTK: Dohány — Kovács II., Lázár, Vágási, Orosz, Kapus, Kiss, Farkas, Sztankó (Palko- vics), Petró, Répási. Edző: Nagy György. Nagyszerűen kezdett a lenin- városi együttes. Folyamatos összj átokkal gyakran teremtet­tek zavart a vendégek kapuja előtt, de a csatárok a befeje­zéssel adósak maradtak, A nagy nyomás Kiss révén érett góllá, de az egyenlítés sem váratott sokáig magára. Pillanatnyi ki­hagyást jól kihasználva, Szilá­gyi szerzett gólt. A második félidőben újult erővel vetették magukat harcba a leninvárosi játékosok. Állandóan a szolno­kiak térfelén pattogott a lab­da. ritkán mentek ót a felező­vonalon is. Élvezetes, izgalmas volt a játék, formás akciók fu~ J.oU&k. a pályán, főleg a szol-, nőid kapu forgott sokszor ve­szélyben. A leninvárosi csatá­rok határozatlansága egy pont­ba került. Gl.: Kiss (2). Jók: Lázár, Farkas, Kiss. DEBRECENI MTE—MISKOLCI VSC 1:1 (0:0). Debrecen, 2000 néző. Vezette: Hartmann. MVSC: Serfőző — Szabó Z., Kovács, István, Leiszt, Locher, Lipták, Egri, Czerva, Fodor (Gyöngyösi), Török. Edző: Krompaszky Gyula. Óvatosan kezdett mindkét csa­pat. igyekeztek kipuhatolni a másik sebezhető pontjait. Az első félidő közepétől a debre­ceniek némi mezőnyfölényre tettek szert, de a vasutasok vé­delme biztosan rombolta a meg­újuló akciókat. Egyik kapu előtt sem alakult ki holtbiztos gólhelyzet, inkább a középpá­lyán folyt nagy taktikai csata, Szünet után megélénkült a já­ték, lüktető ritmus jellemezte a találkozót. A jeges, csúszós ta­lajon inkább a küzdőjell ege domborodott ki a sportágnak. A látottak alapján igazságos eredmény született. Gl.: Török. Jók: Serföző, Lipták, Czerva, Török. Az NB Hl. Keleti csoportjá­nak további eredményei: Recski Ércbányász — Salgótarjáni Sík­üveggyár 2:0 (1:0). Szarvasi Fő­iskola Spartacus — Szegedi Dó­zsa 4:2 (1:0). Gyulai SE—Sze­gedi VSE 2:1 (1:0). Nyíregyházi Vasutas Spartacus — Kisvárdai SE 1:1 (0:0). Lehel SC—Hajdú­szoboszlói Bocskai 0:0. NB III. KELETI CSOPORT 1. Szarvas 21 14 2 5 47­26 30 2. Ózdi Kohász 21 10 8 3 40­-16 28 3. iVIVSC 21 12 •> 7 51­29 26 4. Nyiregyli. 21 8 10 3 20­■10 26 5. Papp J. SE 21 9 7 5 39­25 25 6. Sz. Dózsa 21 9 7 5 40­•30 25 7. DMTE 21 10 5 6 31-25 25 8. Szabó SE 21 10 3 8 36-27 23 9. Lcninváros 21 9 5 7 35­■28 23 10. Gyula 21 9 5 7 29­•29 23 11. HMSE 21 6 8 7 31­32 20 12. Sz. MÁV 21 6 8 7 36-45 20 13. Lehel SC 21 8 4 9 30­■40 20 14. Ivisvárda 21 6 6 9 29­■39 18 15. S.-újhely 21 5 7 9 25­-38 17 16. B. Bányász 21 6 5 10 30­•45 17 17. Recsk 21 5 6 10 25­■36 16 18. H.-szob. 21 3 S 10 23­-37 14 19. SÜT, VSE 21 2 9 10 ll­■29 13 20. Salg. Sík. 21 3 5 13 lS­-43 11 Bérletek válthatók A DVTK gazdasági vezeté­sének kérésére ismét közöl­jük, hogy bérleteket még le­het váltani. Az eredetileg ki­jelölt időpontig meglepően kevesen jelezték igényüket, ez’ért az egyesület vezetősége meghosszabbította a bcrict- vásárlási akciót. Ennek ér­dekében az 1918. évre szóló kiegészítő (szelvények febru­ár 24-ig válthatók meg a DVTK stadionjában, az I. emelet 3. számú szobájában. Á bérletek ára a februári labdarúgó-plakátokon talál­ható. a kiegészítő hirdeté­sekben. A nap kelte 6.10, nyugta 11.16 órakor A hold kelte 15.55, nyugta 5.30 órakor Névnap: Eleonóra Évforduló Nyolcvcmöt éve született — 1S93. február 21-én — Honthy Hanna, Kossuth-díjas színművésznő, a neves operettprima­donna, a Magyar Népköztársaság kiváló művésze. időjárás.—™-—­Várható időjárás ma estig: eleinte gyengén felhős idő, csak néhány helyen hószállingőzással, majd újabb feihösödés, általában mérsékelt északi szél. A várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet 0—mínusz 5 fok között. — A köi'úti közlekedés sza­bályairól és annak betartá­sáról rendeztek vasárnap ve­télkedőt Forrón. A verseny­ben a 3. sz. Volán encsi ki. rendeltsége és a Hernádné- meti Építőipari Szövetkezét gépkocsivezetői mintegy 30- an vettek részt. Az elméleti oktatáson majd az azt. köve­tő versenyen a szövetkezet csapata szerezte meg az első helyet, , h — A mezőgazdasági könyv­hónap miskolci rendezvé­nyeinek keretében február 22-én, szerdán délután 5 órai kezdettel a bogyósgyümöl- csűek termesztéséről dr. Elek Jánosné. egyeteni ad_ junktus tart vetítéses elő­adást a megyei művelődés- ügyi központ kertészeti szak­körében. — Tudományos-technikai út­törő szemle járási döntőjét tartották meg tegnap Sajó- szentpéteren, a 3. számú Ál­talános Iskolában, amelyen a miskolci járás mintegy 200 úttörője vett részt. — Lapunk vasárnapi számá­ban a Nagy Október vívmá­nyainak védelmében című cikkben elírás történt. Á harmadik bekezdés első so­ra helyesen: 1941. június 22- én ... i — Csodálkozom, hogy i 1 nem tudsz felelni Pistike, 1 , hiszen ez a kérdés egészen , i könnyű! • | — Tudom tanító bácsi, J i csak a felelet nehéz. t \ ■ — Vasárnap éjiéikor hiva­talosan is megkezdődött a francia választási kampány: a rádióban és a televízió­ban egy héttel később kez­dődik a hivatalos kampány. A hivatalos választási kam­pány a voltaképpen már hó­napok óta zajló politikai küz­delem finisét jelenti. A kép., viselőválasztások első fordu­lóját március 12-én, vasár­nap tartják meg. — Bács megyében Lajosmi- zse határában Morocz Péter 42 éves magánkereskedő, bu­dapesti lakos személygépko­csival áttért az úttest bal ol­dalára és ott összeütközött a vele szemben haladó nyer­gesvontatóval. A baleset kö­vetkeztében a személygépko­csi utasai közül Morocz Má­ria 12 éves tanuló, budapesti lakos a helyszínen meghalt., Morocz Péterné 28 éves bu­dapesti lakos, kórházba szál­lítás után halt bele sérülé­seibe. Papp Sándorné 73 éves nyugdíjas, budapesti lakost és a személygépkocsi vezető­jét súlyos sérülésekkel szál­lították a mentők a kórház­ba. — Balatonszemes és Balaton­szárszó között egy gyorsvo­nat elütötte Kovács Pál 54. éves segédmunkás, dióskáli lakost, aki sérüléseibe bele­halt. — Bognár József elnökleté­vel hétfőn ülést tartott az országgyűlés terv- és költség­vetési bizottsága. A képvise­lőket Tímár Mátyás, a Ma­gyar Nemzeti Bank elnöke tájékoztatta nemzetközi pénz­ügyi helyzetünk alakulásá­nak időszerű kérdéseiről. — Hazaérkezett a Nigériai Szövetségi Köztársaságból a magyar vízügyi , küldöttség, amelyet Gergely István ál­lamtitkár, az Országos Víz­ügyi Hivatal elnöke vezetett. A magyar vízügyi szakem­berek február 10—18-a között Nigéria vízgazdálkodását ta_ nulmányozták, s az együtt, működés kiszélesítéséről folytattak tárgyalásokat Had­ji Ibrahim el-Yakubu víz­ügyi miniszterrel. — Az Egyesült Államok és Dél-Ivorea fegyveres erői március 7-én, minden eddir- ginél nagyobb szabású kö­zös hadgyakorlatot kezdenek Dél-Koreában „Team Spirit "78” (Csapatszellem ’78) fedő­névvel. — Etiópiában nagyarányú tömegmozgalom bontakozott, ki a forradalom által meg­döntött feudális-monarchi­kus rendszer visszaállítását célul tűző illegális ellenfor­radalmi csoportosulásokkal szemben. Az etiópjai hírügy­nökség szerint csupán a múlt héten, szerte az országban ezer olyan személyt állítot­tak elő, akik az ellenséges propaganda uszályába kerül­ve. a forradalom elleni harc útjára léptek. A földi^latti ellenforradalmi pártok s zá- mos volt tagja beismerte bű­nösségét.. — Hétfőtől vágányzár a győr- soproni vasútvonalon, meri Sopron és Fertőhöz között, cserélik a vágányokat. A vá­gányzár következtében több vonat utasainak autóbusszal kell megtenniük a két állo­más közötti távolságot. A vá­gányzár érinti a Budapest Keleti pályaudvarról 7 óra 13 perckor induló Lövér exp­resszi is. A hétvégi napok­ra — péntekre, szombatra és vasárnapra — feloldják a vá­gányzárat. A pályaépítési munka, a vágányzár- egyéb­ként március 3-ig tail. — A vásárnaptár szerint feb­ruár 22-én. szerdán, Raka_ cán országos állat- és kira­kóvásárt rendeznek. Közlemény Az Észak-magyarországi Áram­szolgáltató Vállalat Miskolci Üzemigazgatósága értesíti az aláb­bi területen lakó fogyasztóit, hogy hálózat-karbantartási mun­kálatok miatt az áramszolgálta­tást szüneteltetni fogja: 1978. február 22-én, 28-án, 7—15 óráig: Vörösmarty u. 1 —15. számig, 48—62. számig. Vándor S. u. 22 —32. számig, Dankó P. u. 13—27. sz.. Korvin O. u 1—5. sz., Arany J. u. 17—35. sz.. Vologda u. 6—lü. sz.. Mátyás király u. 13. sz. 1978. február 22—24-ig, szakaszo­san : Örs u.. Üjító u., Miklós u.. Ko­hász Brigád u.