Észak-Magyarország, 1977. december (33. évfolyam, 282-307. szám)

1977-12-13 / 292. szám

SPORT ♦ SPORT . SPORT ♦ SPORT • SPORT . SPORT Labdarúgás, NB II. Remekellek a hazaiak Vasas izzó—KVSE 5:1 (2:0) .tábor utca, 1000 néző. Vezette: ptral. .KVSE: Reneze dr. — Mochlár, MHh, Fekete, Szanyú — Tamás, Simító (Kiss) — Ko- Nzárik, Feledi, Mikula. Edző: »*enimarjay Tibor, jj'tegy iramban kezdtek a ha­biak, és a sorozatos támadu­nk a 16, percben értek góllá. Jjpőcz a bal oldalról adott kö­tőre, s a berobbanó Varga 12 Péterről lőtt a hálóba, 1:0. Ez- Pán a Vegyész is kezdeménye­it, s a 38. percben Mikula kö- fejese alig került kapu mel- P* A 44. percben ismét Sipőcz flott középre, Vágvölgyi jól piplkedett ki a \'édők közül, s f hálóba fejelt, 2:0. I á szünet után a Vegyész is ttbállcozott, s a 64. percben si- «rült a szépítés. Feledi cselez­geti a bal oldalon, jól adott rj. s Kiss 14 méterről talált a PMóba, 2:1. Nem sokáig tartott p öröm, mert egy perc múlva prga nagy cselsorozattal tisz­afa játszotta magát és 12 mé- ?fről lőtt a jobb felső sarokba. W. Az újrakezdés után Varga {Wesen sarkalt Sipőcz elé, a rjlszélső megiramodott, jól adta a labdát,„s Antal előrcvctőd- í?' fejjel küldte a labdát a falóba, 4:1. A 88. percben sze­dték ötödik góljukat a hazai­ig Az ellenállhatatlanul játszó r'DŐcz ismét megkeverte a Jobb [‘flali védelmet, pontos beadását l*rga értékesítette, 5:1. Láz őszi idény utolsó mérkőzé­sre összeroppant a Vegyész, fá- Ntan mozogtak a játékosok. Izzó ugyanakkor remek já­rkál rukkolt elő, minden tá­jirtásuk gólveszélyes volt. A Jvaink minden csapatrészttkben l°bbak voltak az cnerváltan *pzdő Vegyésszel szemben. A Jhlyos vereség ellenére sincs ok pzincbareikán az elkeseredés­ig» mert “az együttes teljesítette prvét. Üjone létére az igen elő­relő 5. liclycn «ill a bainokság- pn, s ez minden elismerést Pcgérdemcl. Az egyesület és a 'lakosztály vezetése teljes mér­tékben elégedett a csapat tel­jesítményével. A tavaszi idény­ben 10 alkalommal játszanuk hazai környezetben és minden „nagycsapat” Kazincbarcikára látogat. Az esély, a lehetőség tehát adott a helyezés továb javítására. A KVSE csapatából ezúttal csak Tamás és Kálmán játékát lehet dicsérni. Az NB II. további eredmé­nyei : Dorog—Kossuth KFSE 1:0 (1:0). Gl.: Peszeki I. BVSC-HKv Előre 0:0. Budafoki MTE—Kom­lói Bányász 0:0. Nagykanizsai Olajbányász—MÁV DAC 4:1 (2:1). Gl.: Söjtör (2, egyet H- esből), Pávlicz, Simonies, illetve Pálos (ll-esböl). Salgótarjáni BTC—NIKE Fűzfői AK 1:1 (1:0). Gl.; Márta, illetve Zeharovics. Békéscsabai TASK—Volán SC l :i (1:0). Gl.: Rózsa, illetve Bar- tosik. Szolnoki MTE—Szekszárdi Dózsa 1 :i (l:0). Gl.: Dákai, il­letve Vágó. Debreceni VSC—Vá­ci Híradás 4:1 (1:1). Gl.: Du­nai II. (3), Tóth. illetve Kiss. Eger SE—Várpalotai Bányász 2:0 (2:0). Gl.: Molnár (2). AZ NB II. ŐSZI VEGEREDMENYE 1. SBTC 19 11 4 4 33-17 26 2. V. Izzó 19 11 3 5 35-15 23 3. Eger 19 9 6 4 33-23 24 4. Dorog 19 10 4 5 23-16 24 5. K.-barcika 19 9 5 5 35-23 23 G. Volán J 9 7 9 3 27-20 23 7. Vác 39 10 3 6 26-22 23 8. SZMTE 19 7 7 5 30-20 21 9. Komló 19 8 5 6 25-23 21 10. B. TASK 19 7 7 S 19-20 21 11. N.-kanizsa 19 7 5 7 28-21 19 12. DVSC 19 8 3 8 18-24 19 13. Fűzfő 19 8 2 9 31-36 18 14. BKV Előre 19 6 5 8 21-25 17 15. KKFSE 19 4 9 6 28-34 37 16. Budafok 19 5 6 8 25-26 16 17. BVSC 19 2 8 9 18-29 12 18. MÁV DAC 19 5 2 12 24-40 12 19. Várpalota 19 4 3 12 22-43 31 20. Szekszárd 19 o 4 13 17-41 8 Megyei I. o. Néfy mérkőzés elmaradt i Vasárnap bonyolították le a POrsod megyei labdarúgó-baj- P°kság őszi utolsó fordulóját. A brmészet nem volt kegyes a indulóhoz. A pályák használ- Jüatlansága (jeges, veszélyes) Jlött négy mérkőzés nem lce- JU. lejátszásra. Ezeket későbbi főpontban játsszák le a csapa- °k. a fordulóban akadt egy- meglepő eredmény. Így a 'GJőcsaba királdi veresége, vagy eddig elég mérsékelten sze­llő Szirmabesenyő idegenbeli ^özelme számít meglepetésnek, jjek közé sorolható még n Sa- Jhábony győzelme Máskolcon a "flfcMTE ellen. . MEmtE—Sajóbábony l :2 (1:1). Jiskolc, 200 néző. Vez.: Vanka • MEMTE: Nagy — Siffmnn, , fial, Kocsis, Pallai, Demeter, j-Ubicza (Riskó), Botos (Csonó), ^száros II., Mészáros I., Gom- 0s. Edző: Balázsi István. Sajó- ^bon.v: Angel — Völgyesi, Kiss, ^yitrai. Kálmán, Vass, Nagy, enel, Sebők, Varga, Erdélyi lakatos). Edző: Braun Bálint. £ MEMTE kissé könnyelműen Jette a mérkőzést, s ez okozta * Vendégcsapat váratlan győzel­mét. Gl.: Mészáros I., illetve ^ebök (2). Jók: Iglai. Mészá- [°s i., illetve Völgyesi, Sebők, b&katos, Varga. Ifi 0:1. . Öorsodnádasd—Tállya i:1 (0:0). yzci. 600 néző. Vez.: Bodnár. |w°rsodnádasd: Molnár — Türk, jüitnelh. Váradi. Marittyák (Kcr- Jfsz), Koós. Érsek. Vámos I., fihlanek, Antal (Vámos II.), ^Várfás. Edző: Szendrei Béla. 'Mliya- Galgóczi — Tóth i.. Pc- J6 III., Szívós. Tóth II.. Mnle- Bányiczki, Tilger. Spéder, |k)rász (Nyíri). Rózsahegyi (Ru- ^s6k). Edző: dr. Sója Szabolcs, jj* mérkőzést a borsodnádasdi {?$lya használhatatlansága miatt Járton, nehéz tnlnion játszották, ^egyenlített erők küzdelmét fozta a találkozó. Gl.: Antal.il- >‘tve Soéder. Jók: Németh. Ko- vámos I., Gyárfás, illetve [vkó III., Szívós, Bányiczki, ^béder. Ifi 3:0. . Mezőcsáti Kinizsi—M. Üveggyár •0 (1:0). Mezőcsát, 100 néző. /ez.: Tóth I. Mezőcsát: Balogh }; — Tóth II.. Szívós, Balogh II., ^erbói, Hegyi (Jakab), Tóth I., fercsog, Babus, Kassai, Laczkó. bflző: Pohubi László. M. Üveg­gyár: Bandura — Leskó, Sala­mon. esendőm. Adorján. Nagy, j-odnár, Túróczi, Gach. Gyüre L^ngy Ti.), Oláh. Edző; Csiba {'erenc. Végig a hazai csapat irá­nyította a játékot, csatárainak ikonban csak egyszer sikerült Jevenni a jól védekező ü vég­váriak hálóját. Gl.: Korcsog. ják: Szívós, Tóth 1., Babus, 11- etve a vendégcsapatból senkit nem lehet kiemelni. .Mákvölgy—R. Volán 2:2 (2:0). ÍMberttelep. 300 néző. Vez.: Fo- JJpL Mákvölgy: Tinyó — Tán­cos, Bállá. Bálint, Dernei, Mocs­ok II. (Varga). Bene. Mitró, Béres. Deák. Edző: Pen­gik György. B. Volán: Szőke — Tamás (Kónya), Aranyosi, Vári (Pálúr), Lója, Egerszegi, Orlóczki, Földes!, Previtzer, Var­ga, Bujdos. Edző: Balázs And­rás. Két ellentétes félidőt látha­tott a közönség. Az elsőben a hazaiak, fordulás után a ven­dégcsapat volt a többet táma­dó. Gl.: Béres. Szőr, illetve Or­lóczki, Bujdos. Jók: Mitró. Szőr, Béres, illetve Orlóczki, Previ­tzer, Varga, ifi i:i. Királd—Hejőcsaba 4:2 (2:1). Ki­ráld, 300 néző. Vez.: Bukovszki. Királd: Barczi — Kovács, Tő­ke, Fehér (Szalmást), Boda, Demjén, Kristály, uty. Varga (Farkas), Lupkovics, Bálint. Ed­ző: Békési György. Hejőcsaba: Török (Offentálcr) — Szabó i„ Szabó II., Nagy I., Galambvári, Nagy II., Vodicska, Sarkadi, Jáger, Laczkó, Novek. Edző: Halász Károly. A szezon végére feljavult Királd megérdemelten szerezte meg az igen értékes két pontot a változatos. kemény mérkőzésen, az erősen tartalé­kos Helőcsaba ellen. Gl.: Uty, Bálint (2—2), illetve Novek (ll- esből). Sarkadi. Jók: Demjén. Uty. Lupkovics, Bálint, illetve Szabó H., Nagy II., Laczkó. Ifi 1:1. Hétközi mérkőzés: Trencsényi SE— Borsodnáditsd 1:2 (0:0). Mezőkövesd. 200 néző. Vez.: Udzeli. Trencsényi: Fésűs — Panyi. Balogh. Kecskés. Tár­nái. Sípos. Jónás. Magyar. La­katos. Palágyi, Korhűt. Edző: Neusehel Károly. Borsodnádasd; Molnár — Türk. Németh, Vá­mos l., Váradi, Holczhauser, Gyárfás. Balanek, Koós, Marity- tyák, Vámos II. Edző: Szendrei Béla. A lelkesen küzdő vendég­csapat megérdemelten vitte el a két pontot Mezőkövesdről. GL: Gvárfás. Koós. illetve Magyar. Jók: Németh. Vámos I.. Holcz­hauser, Koós. illetve Kecskés, Jónás, Magyar. Biikkábrány—SzIrmabcscnyŐ 1:3 (0:2). A Rudabánya—Trencsényi SE, a MEAFC—SÜMSE. Sárospatak— Alsózsolca és az Ormosbánya— Edelénv mérkőzések n pályák használhatatlansága miatt elma­radt. MEGYEI I. OSZTÁLY NB III. Gólzáporos izü Szabó, az MVSC jobbhsHvédje előretör cs beadásra készül. A recski játékos már lemaradt, (MVSC—Recski Bányász 2:1). Szabó István felvétele Miskolci VSC—Rccskd Ércbá­nyász 2:1 (2:1). Miskolc, 500 né­ző. Vez.: Demeter. MVSC: seríőző — szabó z.. Kovács, Körösi, István, íbiszt, Czerva, Varga K. (Locher), Eg­ri, Kiss, Török. Edző: Krom- paszky Gyula. Kezdés után, a keményre fa­gyott. jeges talajon inkább csak ,,korcsolyáztak” a labdarúgók, nehéz volt a megállás, a pontos továbbítás. Az MVSC birtokolta többet a labdát és a 11. percben megszerezte a vezetést. A bal oldalról Varga K. ívelt be szög­letet, Török fejelt, majd Kiss továbbította a labdát a hálóba, 1:0. Állandóan a vendégek 16- osán pattogott a * labda, nagy mezőnyfölénybe kerültek a vas­utasok. A 22. percben Török cse­lezgetett a bal oldalon, végül Kisshez továbbított, aki reme­kül ,.hozta helyzetbe” Egrit. A szőke játékos fordulásból talált a kapuba, 2:0. A recskiek csak elvétve jutottak az MVSC 16- osáig, a 43. percben mégis si­került szépíteniük. István a büntetőterületen belül fellökte Perczét. a játékvezető határo­zottan 11-est ítélt. Ezt Szabó ér­tékesítette. 2:1. A vasutasok vé­gig többet kezdeményeztek, a második félidőben Kiss például kétszer is a kapufát találta teli­be. A győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. .Tók: Szabó Z., Kovács, Kiss. Török. Borsodi Bányász—Gyulai SE 4:3 (1:3). Sajószentpéter, 300 né­ző. Vez.: Jazin. B. Bányász: soltész — Kré- mer, Csipke. Szimcsák, Fazekas, Kovács T., Kopa. Mayer, Kovács TI. (Gregus), Kvaszta (Kovács ITI.), Somodi. Edző; Szepesi Gusztáv. A hazai rohamok a 15. perc­ben értek góllá, amikor szöglet után Somodi fejelt a hálóba. 1:0. Ezután érthetetlenül súlyos hibákat követett el a hazaiak védelme, s ennek eredménye­képpen nz első félidőben a gyu­laiak kétgólos vezetésre tettek szert. A szünet után a sajószent- péteriek nagyobb iramot diktál­tak. határtalan lelkesedéssel ját­szottak. Az 59. percben kavaro­dás támadt a vendégek 16-osán, végül Kopa bombázott a kapu­ba, 2:3. A 65. percben Kovács III. ugrott ki, buktatták, de ná­la maradt a labda, s a csatár n hálóba lőtt. 3:3. Továbbra is a sajószentpét eriek kezdemé­nyeztek, s a 83. percben Faze­kas kicselezte a kapust is. úgy lőtte be a győztes gólt. 4:3. Á hazaiak a szünet utáni remek játékukkal rászolgáltak a győ­zelemre. Jók: Krémer, Csipke, Szimcsák, Kopa. ózdi Kohász—Lehel SC 5:0 (0:0). ózd, 600 néző. Vez.: Dra- hos. Ózd: Szabó — Pribék. Szilá­gyi, Túrái, Varga, Fükő 1.. Bácskái I., Bácskái II.. Csuhán.v, Konyha, Tóth. Edző: Frenkó László. Azonnal a Kohász ragadta magához a kezdeményezési. A 2. percben Pribék beívelését Bács­kái I. elől hárította merész ve­tődéssel a kapus. A 48. percben XÓth cselezgetett a jobb olda­lon. lövésre szánta el magát, s a labda a hosszú sarokba vágó­dott, 1:0. Az 55. percben Kony­ha hal oldali beadását Bácskái 1. lőtte kapura, s a labda a hálóban Kötött ki, 2:0. A 63. percben tovább növelte előnyét az ózd. Konyha 20 méteres lö­vésébe csak beleütni tudott a jászberényiek kapusa, a labdát Tóth továbbította a hálóba. 3:0. Két--perc múlva Csuhányt a ven­dég védők kilökték a labda alól a 16-oson belül, a megítélt li­est Bácskái II. értékesítette. 4:0 A 68. percben Csuhány Tóth elé játszott, s a balszélső jobbal a hosszú sarokba bombázott, 5:0. A havas, csúszós pályán végig a Kohász irányította a játékot. A II. félidőben fokozták az ira­mot. a széleken vezetett cvors támadások rendre zavart okoz­tak a vendégek védőinek. Ezzel a győzelemmel az Ózdi Kohász őszi első lett a bajnokságban. Jók; Csuhány, Tóth. Fükő I„ Varga, Túrái. Szarvasi Főiskola Spartacus— Lenin városi MTK 3:0 (2:0). Szarvas, 1000 néző. Vez.: Simon. LMTK: Dohány — Vanczó, To- perczer, Kovács II., Vágási, Far­kas (Kapus), Lázár, Bodolai, Palkovics (Sztankó), Kiss, Répá- si. Edző: Nagy György. Nagy iramban kezdett a szarvasi gárda, sorozatos táma­dásokat vezettek a leninvárosiak kapujára. A vendégek gyakran kerültek sakk-matt helyzetbe az ötletesen játszó és ‘jól kombi­náló szarvasi csatárokkal szem­ben. Az első 45 percben megér­demelten jutott a Szarvas kétgó­los előnyhöz. Szünet után az LMTK is veszélyeztetett, bátrab­ban játszottak, de a kapu előtt elfogyott a csatárok tudomá­nya. Jók; Kovács II., Lázár. Sátoraljaiijhclyl Spartacus ME- DOSZ MÁV—Szegedi VSE 3:0 (1:0). Sátoraljaújhely, 800 néző. Vez.: Koródy. S.-újhely: Vakles — Almágyi, Csongrádi, Lisovszki. Perecsi, Sztankó, Kiss, Dut.kievlcz, sul- ler, Telenkó, Szűcs (Gáspár). Edző: Cserépy László. Nagy elszántsággal kezdtek az újhelyiek, a vendégek szinte át sem tudták lépni a felezővona­lat. Sorra alakultak ki a veszé­lyes helyzetek a szegedi kapu előtt, de n csatárok elügyetlen- kedték ezeket, máskor pedig a szerencse segített a vendégek­nek. A szünet után is a hazai­ak kezdemné.veztek, lélegzetnyi szünetet sem engedtek a szege­dieknek. s formás támadások után érték el góljaikat. Az új­helyi együttes lelkesen, helyen­ként jól is játszott, ilyen ará­nyú győzelme teljesen megérde­melt. GL: Kiss (2), sztankó. Jók: Lisovszki, Perecsi, Telenkó. Salgótarjáni Síküveggyár—Hon­véd Pnpp .T. SE 1:1 (0:0). Sal­gótarján, 600 néző. Vez.: Balázs. H. Pnpp J. SE: Fekete — Szűcs II., Derzscnyi. Szűcs I., Bakos. Ozsváth (Szilágyi). Li­geti, Móricz. Szép. Pólyák, Utas- sy. Edző: Vágó György. A miskolciak léptek fel táma­dólag, sokmozgásos, korszerű ak­ciókat vezettek a tarjániak ka­pujára. Az első 45 percben a H. Pnon J. SE irányított, a me- zőnyfölény azonban nem jutott gólokban kifejezésre. A második félidőben kiegyenlített lett a já­ték. a hazaiak szerezték meg a vezetést, s az egyenlítés a haj­rában sikerült. A miskolciak ja­vuló játékkal értékes pontot sze­reztek. Gl.: Derzsényi. Jók: Szűcs I., Pólyák. Az NB ITT. Keleti csoportjá­nak további -eredményei: Szege­di Dózsa—Debreceni MTE 2:2 (2 :1!. Nyíregvháza—HÖDGEP 0:0. Szolnoki MÄV—Kisvárda 3:2 n :l). H. S^abó Lajos SE—Hajdúszo­boszlói Bocskai i:i (i:0). AZ NB III. KELETI CSOPORTJÁNAK ŐSZI VEGEREDMENYE l. Edelény 18 lf» 3 1 56-17 31 2. Hejőcsaba 19 14 1 4 50-24 29 3. SO MSE IS 12 2 4 33-23 26 4. n. Volán 19 9 7 3 33-24 23 5. Rudabánya 18 11 2 5 29-32 24 6. Mák völgy 19 7 6 G 27-20 20 7. MEMTE 19 7 5 7 34-21 19 8. Tállya 19 7 5 7 2R-2G 19 9. Alsózsolca 18 6 G 6 24-17 18 10. Királd 19 G 6 7 21-27 18 11. MF.AFC IS 7 3 8 29-33 17 12. Sajóbábonv 19 6 4 9 77-31 1« 13. Trencsényi IS 6 3 9 20-30 15 14. Bórsodn. 19 ,7 5 9 21-31 15 15. Szirmabcs. 19 5 5 9 23-3G 15 16. !\T. Üveggyár 19 6 .7 in 20-35 15 17. Sárospatak IS .3 4 9 15-28 14 18. Bükkábrány 19 4 4 11 24-37 17 19. Ormosbánya 1K 5 2 11 23-37 12 20. Mczöcsát 19 4 4 11 23-40 12 Sz., Dózsa DM TE 19 10 19 12 19 11 19 8 19 10 19 19 19 9 19 9 19 7 19 G 19 8 19 5 19 6 19 6 19 5 19 4 19 2 19 2 19 3 3 37- 5 40- 7 45­4 36- (I 29- 3 15­5 33­6 32­7 35- 7 26- 7 33­2 9 29- 7 7 28­5 8 28­5 8 24­6 8 24­6 9 23­9 8 13­7 10 21- 5 11 IS­13 26 22 26 28 23 25 23 23 23 9 23 23 22 24 22 26 21 28 19 42 18 39 18 31 17 33 17 33 16 33 16 32 14 25 13 37 11 39 11 Naptár, A nap kelte 7.23, nyugta 16.53 órakor A hold kelte 9.27, nyugta 19.31 órakor Névnap: Luca 1977. december 13., kedd Évforduló, Száznyolcvan évvel ezelőtt, 1797. december 13-án született és 59 éves korában halt meg Heinrich Heine, a német és a világirodalom kiemelkedő alakja, forradalmi költő, író es publicista. Az 1840-es években fejlődött kora egyik legna­gyobb politikai költőjévé (Németország, Téli rege, 1844; Atla Troll, 1S47). Egyes forradalmi verseiben már a proletariátus ügye mellé állt (Sziléziai takácsok, 1847.) A magyar szabad­ságharcot dicsőítette 1849 októberében című versében, Költői hatása messze túlterjedt hazája határain; a magyar költők közül különösen Petőfi kedvelte. Heine az 1830-as években Párizsban szoros kapcsolatot tartott Liszt Ferenccel is, akinek művészetét nagyra becsülte. Időjárás Várható időjárás ma estig: Általában kevés felhő havazás nélkül. Mérsékelt, napközben többfelé megélénkülő déli, dél­keleti szél. A hajnali és a reggeli órákban helyenként köd, zúzmara lerakódással. Hideg idő. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden 0—mínusz 5 fok között. — A terv- és költségvetési bizottság — Bognár József elnökletével megtartott — kibővített ülésén Salamon Hugóné a kulturális bizottság állásfoglalását ismertette. A bizottság képviselőinek véle­ményét tolmácsolta az ríj nemzeti színházzal kapcso­latban, „Mindannyian szeret­nénk ha a színházat még az a nemzedék építené fel, amelyik lebontotta ...” A te­levíziózás helyzetéről szólva megemlítette, hogy a szocia­lista országok közül hazánk­ban a legalacsonyabb a mű­soridő. r— A miskolci kertbarátok részére az Ady Endre Műve­lődési Házban (Árpád u. 4.) december 15-én, csütörtökön este 6 órai kezdettel a bor­kezelésről tart előadást Hor­váth Béla, az állami pince- gazdaság pincemestere. — A vásárnaptár szerint ma, december 13-án, kedden Gön­cön rendeznek országos ál­lat- és kirakóvásárt. — Az 1978. évi feladataikról tanácskoznak ma délután két órától a vasutasok miskolci Vörösmarty Művelődési Há­zában a vasutas szocialista brigádok vezetői, a közön­ségszervezők, valamint az adattervet Varga István, a üzemi kultúrfelelősök. A fel- művelődési ház igazgatója is­merteti. — A jövő évi terv és költ­ségvetés, az 1976. évi költ­ségvetés végrehajtásáról szó­ló jelentés szerepel a Szov­jetunió Legfelsőbb Tanácsa szerdán kezdődő ülésszaká­nak napirendjén. Ezen az ülésszakon választják meg a Szovjetunió Legfelsőbb Bíró­ságának tagjait, mivel a bí­róság jelenlegi mandátuma lejárt. A tanács elnöksége hétfői ülésén Vaszilij Kuz- nyecov első elnökhelyettes vezetésével vitatta meg az új ülésszak napirendjét. — Az 50. játékhéten 13 ta­lálatos szelvény 5 darab volt, nyereményük egyenként 251 065 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos szelvény 3 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 406 044 forint. Tizen- kéttalálatos szelvény 188 da­rab, nyereményük 4452 fo­rint; tizenegytalálatos szel­vények száma 2710 darab, nyereménylük 309 forint: A tiztalálatos 'szelvények szá­ma 20 118 darab, nyeremé­nyük 62 forint. — Vlagyimir Poljakov, a Szovjetunió egyiptomi nagy­követe vasárnap a szovjet kormány megbízásából felke­reste az Egyiptomi Arab Köztársaság külügyminiszté­riumát, és ott kijelentette: Teljesen egyértelmű a célja annak a barátságtalan egyip­tomi intézkedésnek, amelyne^ értelmében bezárják a Szov­jetunió alexandriai, Port Said-i és asszuáni konzulátu­sát, valamint kairói kultúr- központját és annak alexand­riai kirendeltségét Az intéz­kedés arra irányul, hogy to­vább romoljanak a szovjet— egyiptomi kapcsolatok. Gyermekszám; — Én tojásból jöttem a világra — így az egyik kisfiú. — Nem igaz, mert a gyerekeket a gólya hoz­za ... — Tojásból, bizony to­jásból ... Tudod, tegnap este az utcán hallottam, amikor egy bácsi mond­ta a másiknak: „Ez a kisfiú annak a tyúknak a gyereke, aki a har­madik emeleten lakik!’’ — A magyarországi délszláv amatőr együttesek folytatják vendégszerepléseiket. Dunaúj­városiján, Százhalombattán, Murakeresztúron, Tótszent- mártonban. Kimién, Kóphá- zán és más délszlávok lak­ta településen. A rendez­vénysorozatot a zágrábi ifjú­sági színház tíznapos ma­gyarországi szereplése nyitja meg január 12—22. között Ezenkívül számos hasonló programot tervez a Magyar- országi Dlészlávok Demokra­tikus Szövetsége. — Az 1978. évi népgazdasági tervet és állami költségvetést a csütörtökön kezdődő or­szággyűlési ülésszaknak el­fogadásra ajánlják — össze­gezték az országgyűlés állan­dó bizottságai az elmúlt na­pokban tartott üléseiken. A terv- és költségvetési bi­zottságnak hétfőn a Parla­mentben megtartott kibőví­tett ülésén Pesta László, a szociális és egészségügyi bi­zottság elnöke elmondta, hogv az ágazat gondiait a jö­vő év márciusában újra na­pirendre tűzik. * KÖZLEMÉNY Értesítjük a rnagánaatósokat, hogy a nyóklAdházi Pótkerék et» teremnél levő segélyszolgálatot bizonytalan iclclg szüneteltet lük. A segélyszolgálat megtalálható mindennap reggel 7 órától 19 óráig a 34*970 telefonszámon. Magyar Autóklub