Észak-Magyarország, 1977. szeptember (33. évfolyam, 205-229. szám)

1977-09-13 / 215. szám

SPORT ♦ SPÜRT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT Labdarúgás, NB II. Küzdelmes mérkőzés KVSE—BKV Előre 1:0 (0:0) Kazincbarcika, 4000 néző. Ve­zette: Kuli. KVSE: Fülöp — Mochlár, Tóth, Ködniön, Szunyó — Fekete (Ta­más), Kálmán, Kendi — Kole- szárik, Feledi, Sírnkó. Edző: Szentmarjay Tibor. Nagy várakozás előzte meg a Vegyész újabb hazai mérkőzését, hiszen a szurkolók az idegen­ben elért szép győzelmek után, már otthoni környezetben kihar­col i győzelemnek is szerettek volna tapsolni. Nos, igen nagy csatában sikerűit Kazincbarci­kán tartani a két pontot a vé­gig keményen küzdő fővárosiak ellen. Báréi kai támadások vezették be a mérkőzést. A kapuk azon­ban az első félórában nem ke­rültek veszélybe. A 35. percben formás támadás végén szabad­rúgáshoz jutott a BKV Előre. A jobb oldalról kapu elé ívelt lab­dát Kapcsos lejjel továbbította a bal alsó sarok irányába, de Fü­löp jó érzékkel mentett. A 43. percben ismét a vendégek ve­szélyeztettek. Fiisi tört előre, a Védőkön is átverekedte magát, Fülöp ismét bravúrral tisztázott előle. A második félidőben na­gyobb sebességre kapcsolt a Ve­gyész, szinte állandóan a ven­dégek térfelén folyt a játék. Az 54. percben Simkó ballábas lö­vését Gőgös a bal sarok elöl ki­ütötte, a labda pontosan Kendi elé került, aki közelről nagy nyugalommal emelt a felső sa­rokba, 1:0. Nagy kedvvel ját­szott a KVSE. A <í0. percben Fe­ledi a jobb oldalról adott be. Ta­más ígéretes helyzetben mellé fejelt. A 75. percben Simkó ke­rült nagy helyzetbe, de a kifutó Gőgös mentett. A 7.9. percben ismét Gőgösnek akadt munkája, ezúttal Feledi fejesét védte. Az utolsó percben ltitscheid elöl mentett Fülöp. A vártnál nehezebben született meg a KVSE első, hazai pályán kivívott győzelme. A BKV Előre igen jól megszervezte védelmét, s ezzel a harcikai csatárok so­káig nem boldogullak. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, de az első félidőben mindkét együttes sokat bizonytalankodott, s kima­radtak a lehetőségek. Szünet utáni játékával azonban a Ve­gyész rászolgált a két pontra. A második 45 percben harcosan küzdöttek, egy pillanatnyi nyug­tot sem hagytak a vendégeknek. Jók: Tóth (a mezőny legjobb­ja), Fülöp, Kendi. ★ További NB Il-es eredmények: Szolnoki MTE—Dorog 2:0 (2:0). Gl.r Szakács. Eger SE—Békés­csabai TASK 0:0. BVSC-MAV DAC 0:0. Váci Híradás—Várpa­lotai Bányász 2:0 (1:0). Gl.: Czompó (öngól). Bednarik. Va­sas Izzó—Komlói Bányász 3:0 (1:0). GL: Varga (3). Debreceni VSC—Nagykanizsai Olajbányász 0:0. Volán SC—Szekszárdi Dózsa 3:2 (2:0). Gl.: Földes (2). Kiss, illetve Tóth (ll-esből), Házi. ÄI- KE Fűzfői AK—Budafoki MTE 3:2 (3:2). Gl.: Kovács, Diósi (ll- esből), Balatoni, illetve Tóth, Radios. Salgótarjáni BTC—Kos­suth KFSE 5:0 (1:0). GL: Földi (2), Biró, Orosházi, Varga. Megyei I. o. Sárospatak — Ormosbánya i :0 (l:ü). Sárospatak, 200 néző. Ve­zette: Bodnár. Sárospatak: Ecskó — Varga, Szántai, Gál (Turjánig, Grésko, Csáki, Szabó. Krizsó.' Demko- vi.es, Tuss, Buttkai. Edző: Már­ton József. ormosbánya: Kocsák (Béres) — Ribúr, Kovács II., Lakatos, Tar- czali, Kóródi, Balogh, Hasilló, Kovács 1., Szarka (Nagy), Papp. Edzó: Dékány Gyula. Közepes színvonalú mérkőzés, szerencsés hazai győzelem. GL: Kocsák (öngól). Borsodnádasd — Hejőcsaba l:2 <0:i). Borsodnádasd, 300 néző. yezette: Mester. Borsodnádasd: Molnár — Dem- jén, Vámos, Koós, Váradi, Né­meth (Antal), Türlc. Érsek, Gyár­fás, Balanek, Kertész (Marity- tyák). Edző: Szendrei Béla. Hejőcsaba: Ofíentáler — Kun­falvi, Nagy J. (Eszlári), szabó Gy., Galambvári, Nagy A.. Nő- vek (Vodicska), Sarkadi, .láger, Laezkó, Krisztián. Edző: Halász Károly. Jó iramú mérkőzésen, a II. félidőben mutatott játéka alap-, Íján, megérdemelt győzelmet ara­tót. a vendégcsapat. GL: Gyárfás, illetve Krisztián, Laezko. Bükkábrány—Királd o:u. Büklc- ábrány, zart kapuk mögött. Ve­zette: Pecze. Bükkábrány: Kormos — Szép 1., Tóth, Szabó,,Takács II., Nyes­te, Szép ll., Iván I., Szekeres. Szé­kely Dobi. Edző; sulyok József. Kirald: Barczi — Kues, Tőke, Busku, Fehér, Farkas, Szala, Úti, Kristály, Lupkovics, Varga. Edző: Békési György. A körülményesen játszó hazai­ak ellen megérdemelten vitte haza az egyik pontot a bányász- csapat. Mezőcsáti Kinizsi — Mákvölgy 0:0. Mezöesát, 200 néző. Vezette: Nagy J. M. Kinizsi: Balogh n., — Ros­tás, Bodnár, Szívós, Tóth 11., Hegyi. Csorzsás, Laezkó, Kassai (Ersok). Tóth l., Raduly. Edző: Pohubi László. Mákvölgy: Tinyó — Kocsis, Bene, Bállá, Dérnél, Dózsa, Var­ga. Mocsnik ll., Mitro (Klarian- ka), Bálint, Deák. Edző: Pendc- rik György. A végig nagy iramú, kemény mérkőzésen a honvédcsapat kö­zelebb állt a győzelemhez. MEAFC—Edelény 3:3 (1:2). Miskolc, 3üo néző. Vezette: Ve­res. MEAFC: Horváth — Kárpáti, Szládovics, Berki, Nagy (Cso­mós), Török, Szabó, Balogh, Ta­kács, Kovács. Kopcsányi (Szuro- mi). Edző: Fischer Ferenc. Edelény: Banga — Farkas, Ma- tiszesák, Gébcr Bodnár. Hajas, Horváth A., Horváth E.. Németh, Pál. Takács. Edző: Ferenez Jó­zsef. A változatos, jó iramú mérkő­zésen a végig lelkesen és jól játszó egyetemisták megérde­meli en szerezték meg az egyik pontot. GL: Nagy (ll-esből), 'La­kács (ll-csból). Balogh, illetve Pál (ll-esből), Hájas, Horváth E. Sajóbábony—Szirmabesenyő 1 :l (0:0). Sajóbábony, 500 néző. Ve­zette: Juhász. Sajóbábony: Angel — Király- házi,' Ny lírai, Kiss. Vass, Kál­mán. Lakatos, Galambos (Szé­pián), Nagy, Adám (Sebők), Völgyesi. Edző: Braun Bálint. Szirmabesenyő: Gyovaí — Pé- tcrfalvl. Balogh. Forgony, Tóth, Orosz, Bodnár. Csohánv, Béres, Bazsó (Juhász) Tóth. Edző: Pa- Ucsko Gyula. Közepes színvonalú mérkőzés, reális eredmény. Gi.: Sebők, il­letve Bazsó. Trcncsényi SE—M. üveggyár 3:0 (2:0). Mezőkövesd, 600 né­ző. Vezette: Varga n. Trencsényi SE: Kiss J. — Pa- nyi, Balogh, Jónás n.. Bucsák, Kiss L., Török. Kecskés (Pró- kai), Gombos (Hegedűs), Ma­gyar, Farkas. Edző: Neuschel Károly. M. üveggyár: Bandura — Les- kó (Tolnai), salamon, esendőm, Lugosi. Bodnár, Veres Adorján, Túróczi, Nagy, Bárdos. Edző: Csiba Ferenc. A minden részében jobb hazai csapat megérdemelten szerezte meg a két pontot. GL: Török (2), Magyar. Tállya—Alsózsolca 0:1 (0:0). Tállya, 300 néző. Vezette: Ma- róthy. Tállya: Galgóczi — Tóth I., Pe- kó ll., pckó in.. Tóth II.. Szé­kely. Horász, Kiss I.. Csilcja (Nyíri), Spédef, Tilger. Edző: dr. Sója Szabolcs. Alsózsolca: Vitányi — Szeke­res. Bodnár, Adonics. Gál, Fo­dor. Zsíros (Orosz). Tóth. Hor­váth. Szkupé (Huszár), Szabó. Edző: Deák István. Gyenge, színvonalú mérkőzé­sen, megérdemelt vendéggyőze­lem született. GL; Bodnár. MÉMTE-B. Volán 8:2 (2:1). Miskplc, 300 néző. Vezette; Bog­nár. MBMTE: Polodzik (Nagy) — Kocsis. Nemes. Riskó, Csonó, Demeter, Siffmann, Mészáros 3T.. Botos, Mészáros I., Gombos. Edző': Balázsi István. B. Volán: Szőke — Kónya, Aranyosi. Vári, Egerszegi, Mik­lós, Bazsó, Földesi, Lója. Varga (Previtzer), Pálur (Orlóczki). Edző: Balázs András. A jó napot kifogó MÉMTE gólra törő játékával biztosan győzött. GL: Nemes. Botos. Mé­száros I. (2—2). Csonó, Riskó, il­letve Lója, Orlóczki. SÜMSE—Rudabánya 1:0 (0:0). Sajószentpéier, 200 nézó. Vezet­te: Kiss B. SÜMSE: Góré — Kovács, Bó- dis, Geregur, Svak, Boczki. Szűcs (Szász), Dcmkó, Domosz- lai (Simándi). Krompák. La- bancz. Edző: Orehovszki László. Rudabánya; Szabó — Sütő. Tires, Békéi, Molnár, Bartha, Garam, Kiss, Baffi. Szlavkai Karczagi. Edző: Bartha Géza. Jó iramú mérkőzés, megérde­meli hazai győzelem. GL: Krom­pák. Hétközi mérkőzés: Alsózsolca— MEAFC 3:1 (1:0). MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Edelény 6 5 1 — 19-3 11 2. Hejőcsa4)a 8 5 — 1 18-8 10 3. Rudabánya a 5 — 1 11-4 10 4. MÉMTE a 3 2 1 lfi-7 8 5. SÜMSE ti 4 — 2 10-8 8 6. B. Volán 5 3 1 1 11-10 7 7. Trencsényi 6 3 1 2 9-8 7 8. Alsózsolca C 3 — 3 8-8 fi 9. Bükkábrány 6 2 2 2 7-11 6 10. Mákvölgy fi 2 1 3 8-7 5 11. Szirmai). 5 1 3 1 5-4 5 12. Sajóbábony fi 2 1 3 8-8 5 13. Tállya fi 2 1 3 7-8 5 14. Sárospatak fi 2 1 3 4-9 5 15. R.-nádasd fi 2 — 4 7-11 4 1«. Királd fi l 2 3 7-ti 4 17. M. Üveggyár 5 t 1 3 5-9 3 18. Mezöesát fi — 3 3 3-14 3 19. MEAFC 3 — 1 2 5-8 1 20. Ormosbánya 6 — 1 5 3-11 1 NB III. „Gólzáporos” MVSC-győzelem ■lm ■ mrm c HJT n ■ n En . . x •------. ■ N aptár. 1977. szeptember 13.. kedd A nap Kelte: 5.18; nyugta: 18.01 Órakor A hold kelte: 5.14; nyugta: 17.53 órakor Névnap: Kornél Évforduló. Százhuszonöt évvel ezelőtt, 1852. szeptember 13-án szüle­tett Marosvásárhelyen és ugyancsak ott halt meg, 1910-ben Petelei István író, a századvég legismertebb novellistája. Időjárás. Várható időjárás ma estig: elsősorban nyugat felől meg­növekvő felhőzet, elszórtan cső, záporeső. Többféle megélén­külő, helyenként megerősödő nyugati, északnyugati szél. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet: 19—24 fok kö­zött. SATORALJAÜJUE1.YI SPAR­TACUS MEDOSZ MÁV—DEBRE­CENI MTE 2:0 (2:0). Sátoralja­újhely, 800 nézó. Vez.: Fehér. S.-újhely: Vakles — Perecsi, Forgács. Lisovszki. Sütő. Csong­rádi (Kovács), Kiss. Suller. Te- lenkó, Dutkievicz, Szűcs. Edző: Cserépy László. Nagyon jó iramban kezdődött a játék, a hazaiak veszélyes tá­madásokkal lepték meg a debre­cenieket. Az első percekben egyértelműen a hazaiak irányí­tották a játékot és mezőnyfö­lényt harcoltak ki. Megérdemel­ten jutottak vezetéshez Suller fejesgóljával. Ezután is a Spar­tacus kezdeményezett többel, a vendégek nem tudtak kibonta­kozni. Szórványos támadásaik nem sok veszélyt jelentettek Vakles kapujára. A második gól is fejesből született, ezúttal Kiss talált a hálóba. A második fél­időben esett az iram, s a szín­vonal is kívánnivalókat hagyott maga után. Megérdemelt, biztos győzelem. Jók: Perecsi, Lisovsz­ki, Sütő, Telenkó. HONVÉD PAPP .T. SE—SZE­GEDI VSE 1:1 (1:0). Szeged, 1Ü00 néző. Vez.: Hartmann. H. Papp J. SE: Fekete — Szűcs II.. DerzsényL Szűcs I., Bobkó. Dulibán (Csányi), Bács­kái, Szilágyi, Pólyák, Stark, Ma­darász. Edző: Vágó György. Változatos, nagyiramú mérkő­zés. A miskolciak kezdtek job­ban, több gól veszélyes támadást vezettek. A közönség élvezte a játékot. Csak akkor hagyott alább lelkesedésük, amikor Stark megszerezte a vezetést a mis­kolci csapatnak. A második fél­időben újult erővel vetették ma­gukat a küzdelembe a szege­diek. A hazaiak többet, a ven­dégek veszélyesebben támadtak. Az egyenlítés a 75. percben si­került. az SZVSE csapatának, s ezt követően már mindkét gárda megelégedett a döntetlennel. Jók: Fekete, Pólyák, Madarász. LEHEL SC—BOSOpi BÁNYÁSZ 3:0 (1:0). Jászberény, 1000 néző. Vez.: Mohácsi. B. Bányász: Kasza I. — Bur­ger, Krémer, Ruttkai dr., Pin- csák. Tárnái. Kovács I., Kvasz- ta (Kovács II.). Kovács m. (Fa­zekas), Kasza n., Somodi. Edző: Szepesi Gusztáv. Az első húsz percben igen jól játszott a sajöszentpéteri együt­tes, formás akciókat vezettek a jászberényiek kapujára. Ezután a védelem hajmeresztő hibákat követett el, különösen Pincsák volt igen bizonytalan, sokszor átjátszották. A könnyelmúskö- dések és a fegyelmezetlen játék vezetett a nem várt súlyos ve­reséghez. A hazaiaknak szinte igazi gólhelyzetük sem akadt, mind a három góljukat nagy védelmi hiba előzte meg. A bá­nyászcsapatból senkit sem lehet kiemelni . . . ÓZDI KOHÁSZ SE—LENIN- VÁROSI MTK 1:0 (0:0). Ózd, 1200 néző. Vez.: Drigán. ÖKSE: Szögedi — Márton. Szi­lágyi, Bódi (Nyerges), Bakos (Sztanev), Bíró, Fükő TI., Mun­kácsi, Csuhánv. Konyha, Tóth. Edző: Frenkó László. LMTK: Dohány — Vanczó. To- perczer, Kovács II., Lázár. Far­Elutazott Tegnap délelőtt Szabó Gé­za vezető edző még Diósgyő­rött tartott edzést a DVTK labdarúgó-csapatanak. A já­tékosok láthatóan frissen vé­gezték a különböző gyakor­latokat. A sikeres bajnoki szereplés egészséges önbiza­lommal töltötte el a labda­rúgókat, s a vezetők is de­rűlátóak. — .4 bajnokságban addig azt nyújtotta a csapat, amit vártunk — mondta Szabó Géza. — Most azonban a bajnoki küzdelem néhány napra másodlagossá válik, ugyanis a Kupagyőztesek Európa Kupájában kell helyt­állnia az együttesnek. A tö­rök Bosiktas nem ígérkezik könnyű elleniéinek, sok mú­lik azon, hogy Isztambulban milyen eredményt érünk el ellenük. — A bajnokságban a Be­siktas nem kényeztette el ed­dig a szurkolóit---­— Így minden bizomiyal ellenünk., a. kupában igye­keznek kárpótolni magukat! — folytatta a vezető edző. — Bízom csapatomban és a szo­ros eredményben. A DVTK tegnap délelőtt utazott Budapestre, ahol es­te a Népstadionban lépett pályára az MTK-VM tartalék együttese ellen. A követike­kas, Sztankó, Leitcnbohr. Ma­gyar (Petró), Kiss, Repasi. Edzó: Nagy György. Az LMTK kezdte a játékot, de az ózdiak hamar átvették az irá­nyítást. A hazaiak tumadtak, a vendegek védekezésre kénysze­rültek. Rajtaütésszerű ellenak­cióik nem jelentettek ,veszélyt az ózdi kapura. A 22. percben Tóth jó helyzetbe került, de lesre fu­tott . . . Munkácsi lőtt fölé, majd Fükő 11-öt vágták fel a 16-oson belül, de a játékvezető kivitte a labdát a büntetőterületen kí­vülre. A második félidőt ózdi rohamok vezették be. Bakos lőtt csúnyán fölé. ezután pedig Csu- hány bombáját mentette vetőd­ve Dohány. Az ellentámadások során Petró lőtt mellé, majd Kiss ugrott ki két védő között, de a felső kapufára emelt. A győztes gól a 80. percben esett. Tóth húzott el a bal oldalon, félmagas beadását Dohány csftk kiütni tudta, a labda Csuhánv elé került, aki 1 méterről to­vábbított a hálóba. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a végig többet támadó ózdiak rászolgáltak a két bajnoki pont­ra. Jók: Tóth, Bíró, Csuhány, illetve Sztankó, Kiss. Répási. MISKOLCI VSC—SZOLNOKI MÁV 8:2 (4:1). Miskolc, 2000 né­ző. Vez.: Kozsla. MVSC: Serföző — Szabó Z., Locher. Varga, LeiszL Czerva Korhűt (Fenyvesi). Fodor, Galló, Kiss. Kardinál (Egri). Edző: Sik­lósi Ernő. Nagy lendülettel kezdett, az MVSC, és a közönség lelkes buz­dításával vezetett támadások ha­mar eredményt hoztak, bár, meglepetésre a szolnokiak gyor­san ki is egyenlítettek. Ezután azonban megkezdődött a gól­gyártás és egy pillanatig sem volt kétséges a hazaiak győzel­me. Az imponáló fölényben ját­szó MVSC Galló, Czerva, Leiszt es Kiss góljaival már 4 :l-re ve­zetett. Szünet után néhány per­cig fellángolt a szolnoki együt­tes, 1 percen belül két kapufát is lőttek, de rögtön utána a csereként beálló Egri újabb gólt lőtt, egy váratlan ellentámadás­nál még a szolnokiaknak sike­rült szépíteni, de ezt követően három remek miskolci gólnak tapsolhatott a miskolci közön­ség. melyből kettőt Egri, egyet pedig Korhűt szerzett. Végered­ményben a mindvégig nagysze­rűen játszó MVSC ezúttal nem­csak lelkesedésből vizsgázott ki­tűnőre. hanem eredményes és szép futballból is. A közönség hosszan tartó tapssal ünnepelte a nyolc gólt rúgó és kitűnően futballozó miskolci csapatot, melyből ezúttal mindenki ki­emelkedő teljesítményt nyújtott. ★ Az NB m. Keleti csoportjának további eredményei: Nyíregyházi Vasutas Spartacus —Szegedi Dózsa 0:0. Hajdúszo­boszlói Bocskai—Kisvárdai SE 1:1 (0:0). Gyulai SE—Recski Érc­bányász 0:0. Honvéd Szabó La­jos SE—HÓD GÉP Metripond SE 3:1 (1:1). Salgótarjáni Síküveg­gyár-Szarvasi Főiskola Sparta­cus 4:3 (2:2). a DVTK zok keltek útra; Árvái B. Endre, a küldöttség vezetője, a DVTK elnöke, Szabó Géza vezető edző, Kor, ács Pál technikai vezető, dr. Dudás László orvos, Tóth István gyúró. Az utazó 15 játékos; Veréb. Szabó, Szántó, Sala­mon, Váradi, Kutasi, Oláh, Fükő, Tomesz, Tokár, Ma­gyar, Fekete, Teodora, Kere­kes és Tatár. A sérült Gör- gei nem tarthatott: a csapat­tal. A DVTK egyébként ked­den reggel, a 8 órakor induló különrepülőgéppel utazik Isz­tambulba. * A tegnap esti főpróba nem sikerült a DVTK-nak. A Népstadionban ugyanis az MTK-VM tartalék gárdája kétszer 40 perces mérkőzé­sen 2:1 arányban győzött, a diósgyőriek ellen. A DVTK a következő összeállításban játszott: Veréb — Szántó, Salamon, Váradi, Kutasi — Oláh, Fükő, Tomesz — To­kár. Magyar, Fekete. A ve­zetést a DVTK szerezte meg Szántó révén, de aztán lát­hatóan tartalékolták erejü­ket a kupamérkőzésre. A ta­lálkozón a taktikai variációk gyakorlásán volt a hang­súly. Remélhetően a szerdai „előadás”, jobban sikerül... — Vasárnap Nyíregyházán nagyszabású gyümölcskarne­vállal megnyílt a nyírségi ősz, Szabolcs-Szatmár megye hagyományos kulturális ren­dezvénysorozata. A megnyitó- ünnepségen a városi stadiont zsúfolásig megtöltötte a kö­zönség. Mintegy harmincezer résztvevője volt a két órán át tartó színes, látványos programnak. Az ünnepségen részt vett Biszku Béla, az MSZMP Politikai Bizottságá­nak tagja, a Központi Bi­zottság titkára, a megye or­szággyűlési képviselője, vala­mint Romany Pál, mezőgaz­dasági és élelmezésügyi mi­niszter. — Az edelényi járás 150 út­törő pajtásának és KISZ-es fiataljának részvételével nagysikerű úszóbajnokságot rendeztek vasárnap Szendrőn. A hagyományteremtő, vetél­kedőn 50 és 100 méteres tá­von — gyors- és mellúszás-: ban — mérték össze tudásu­kat a fiúk és lányok. — Vízbe fulladt. A Margit­szigeti Sportuszodában für­dés közben a vízbe fulladt Halclik István, 17 éves ta­nuló, áporkai lakos. A bal­eset körülményeinek tisztá­zására a rendőrség vizsgála­tot indított. — Az őrizetben levő Zulfi- kar Ali Bhutto, volt pakisz­táni miniszterelnök helyette­seként a hét végén felesége vette át a választási harc irá­nyítását, és már ő elnökölt a Pakisztáni Néppárt veze- , tó testületének ülésén is, amelyen az október 18-i vá­lasztásokkal kapcsolatos stra­tégiát dolgozták ki.-> í i Iván meredek utcán [ i hajt kocsijával. Egyszer- i | re a fék felmondja a J i szolgálatot. i — Mit csináljak? — [ j , kérdi a mellette ülőt. , • i — Menj neki valami 1 ! olcsónak! i ' i — Összetűzésekbe torkollott vásár nap este Barcelonában az az egyébként békés fel­vonulás, amelyen mintegy 1,2 millióan vettek részt a ka­talán nemzeti ünnep, a „dia- da” alkalmából. Az ünnep 1714. szeptember 11-re emlé­• kéziét, amikor a katalán el­; lenállók megpróbálták elüz- ni a spanyol király csapatait. — Hétfőn reggel Mándics Mihály főtitkár megnyitójá­val megkezdődött a Magyar- országi Délszlávok Demokra­tikus Szövetsége titkárságá­nak ülése. Karagícs Mihály, a szövetség vezetőségének tagja hangsúlyozta, hogy a nemzetiségi anyanyelvoktatás hazánk egységes oktatási rendszerének keretében va­lósul meg. — Debrecenben, vasárnap sok érdeklődő jelenlétében ren­dezték meg az országos rend­őr-nyomozókutya bemutatót és versenyt. Az ország kü­lönböző részeiből érkezett 24 nyomozókutya előzőleg egy héten át versengett, s vasár­nap a közönség előtt is szá­mot adott tudásáról. A jól fölkészített négylábúak a fe­gyelmezettségüket bizonyító gyakorlatok bemutatásával, nyomkövetéssel, tárgy- és személyazonosítással, csecse- mőmentéssel bizonyították te­hetségüket. — Trajtlcr Gábor orgonaest­jét ma este nyolc órai kez­dettel rendezik meg Miskol­con, a Collegium Musicum keretében, az evngélikus templomban. A koncert mű­során Bach, Bakfark Bálint, Clerambault, Franck és Ko­loss István művei szerepel­nek. — Halálra gázolta egy sze­mélyvonat Kiskécske és Tég­lás vasútállomás között a sí­: neken figyelmetlenül áthala­dó Hézser György 22 éves MÁV-dolgozó, téglási lakost. — A Pest megyei Maglód- Nyaralók vasútállomáson egy tehervonat elütötte Mészáros Ferenc 69 éves nyugdíjast. Az idős ember a helyszínen meghalt. A baleset körülmé­nyeinek tisztázására vizsgá­lat indult. — Áramütés. Felmászott egy villanyoszlopra a Békés me­gyei Biharugra községben Józsa Zsolt, 10 éves tanuló, helyi lakos, s a magasfe­szültségű vezetéktől halálos áramütést szenvedett. A fe­lelősség megállapítására a rendőrség megindította a vizsgálatot — Hétfőn, a Magyar Ke­reskedelmi Kamara székhá­zában megkezdődött a ma­gyar—amerikai gazdasági ta­nács háromnapos plenáris ülése. A gazdasági tanács, amelyet 1975-ben Magyaror­szág és az Államok Keres­kedelmi Kamarája alapított, felváltva ülésezik Budapes­ten és Washingtonban. A plenáris ülést Kallós Ödön. a kamara elnöke és Philipp M. Kaiser,, az Egyesült Ál­lamok budapesti nagyköve­te nyitotta meg. A vítaindí- ió előadást Török István kül­kereskedelmi miniszterhe­lyettes tartotta. [ — Ügy sajnálom, hogy j j az első férjem ilyen ko- j i rán meghalt! i — Hidd el, én is — i ! így a második férj. — Hans Martin Schleyer el­rablói hétfőn 13.30-kor tele­fonon jelentkeztek az AFP francia hírügynökség bonni irodájában, és közölték ú.iabb ultimátumukat: amennyiben hétfőn éjfélig a hatóságok nem bocsátják szabadon a ti­zenegy terroristát, kivégzik túszukat. Ez az utolsó jelent­kezésünk — mondotta az is­meretlen telefonáló — nem reagálunk többé a bűnügyi rendőrség felhívásaira.