Észak-Magyarország, 1977. június (33. évfolyam, 127-152. szám)

1977-06-14 / 138. szám

SPORT ♦ SPORT » SPORT . SPORT « SPORT ♦ SPORT Labdarúgás, NB fl. Értékes győzelem NB in. Négygólos vereségek ÖZD-SZEKSZAED 2:0 (2:0) Özd, 2700 néző. Vez.: Kúti. ÖK.SE: Szabó — Bakos, Fii kő S Szilagyi, Murányi — Nyerges, ufláts, Utassy, Konyha (Fükő J.), Csuhány, Tóili. Edző: Fren- László. A közönség nem panaszkodha. '°tl, jo iramú, küzdelmes mer* ^Özcst látott. A Kohász irányítót- ^ az első perctől a játékot. Tóth * 3., \ idáts a 9. percben hagyott gólszerzési lehetőséget. A 10. Perc hozta meg a várva-várt gólt. á felfutó Murányi középre ívelt Vidáts védhctctlcn gólt fejelt Ml-cs pont tájékáról, 1:0. Szög­et után Somodi került helyzet­be, de az ózdi kapus mentette JfÖzeli lövését. A másik oldalon konyha 25 méteres hatalmas lö­kését csak bravúr árán tudta Menteni a vendégek kapusa. Pár Perc múlva újra Konyha tette Próbára Lipovszkit, a .kapuvédő únét nagy bravúrral ütötte szög_ •etre a labdát a jobb alsó sa­kkból. Laki kétségbeesetten Mentett a következő percben és a labda a lábáról szerencsére az °ldalhalobftn kötött ki. A 98. Percben ismét Murányi vezette *ei a labdát. Vidáts a beadást femekül sarkalta a feljövő Nyer­ges elé, akinek nagy erejű lövését egyébként nagy formában lé­JffEAFC—Mezőcsát 3:0 (0:0). Miskolc, 20U nezo. Vezette: Nagy |*1. MEAFC: Horváth —. Rácz (Zui- t&n), Sziadovics, Berki, Nagy, Csomós, Bucsi, Balogh, Takács, Czerva, Kopcsányi (Szurorni). Ed- zo; Fischer Ferenc. Mezocsat: Mészáros — Földi, Kormos. Grciz, Csillag, Gondola, Szopko (Szabó), Orosz, Barna, PóLa, Gacsal. Ed­ző: Kápolnái László. A 1 orciu- Us után erősen feljavult MEAFC, ^szolgait a győzelemre. Gl.: Nagy (2), Takacs. Jók: Nagy (a Mezőny legjoboja). Berki, Cso­mós, ül. Csillag, Póta. Szuhavölgy—Alsózsoloa 1:0 (0:ü). Kurityan, JUU nezo. Vezette: Bognár. Szuhavölgy: Nagy — Szimandll, Jaskó. Gál (Jediinsz- ki), Gyurcso (Svirján), Bállá, Sziráczki, Szalai, Rácz II., Zuti, Juhász. Edző: Virágh József. Ai- Sozsolca: Vitányi — Szekeres, Bodnar, Adonic*, Kiss, .Szkupe, Budai Horváth, Orosz, Labantz, Zsíros’. Edző: Deák István. Jo, iramú mérkőzés, a több helyzetet átdolgozó hazai csapat megérde. hielten győzött. Gl.: Juhász. Jók: Szimandli, Jasko. illetve Bodnar, Zsíros. Ifi: 2:0. Mákvölgy—liiráld l.T (1:1). Al-/ bertteiep, *ioo nezo. Vezette: Tow hai. Mákvölgy: Forgács — Kp* csis, Lipcsei, Bcne, Balint, Der­ítői (Mitró), Mocsnik II., Deák, Barnoczki, Szór. Klarianka (Mocsnik I.). Edző: Penderlk György. Kirald: Egri — Elias, Tóth Buskó, Éti, Varga, Mlkla/t, Bochner, Kristály, Farkas (Szala), Kerezsi. Edző: Békési György. A sok gólhelyzetet es li-est is ki­hagyó hazaiak ellen megérde­melten szerezte meg az egyik Pontot a Kirald. Gl.: Barnoczki, illetve Kristály. Jók: Kocsis, Mocsnik II., Barnóczki, ül. Egri, Tóth, Farkas. Ifj.: 1:4. Hejöcsaba—MÉMTK 4:1 (1:0). Hejöcsaba, 900 nézó. Vezette: Nagy J. Hejöcsaba: Szőke — Ga­lambvari (Simonyi), Szabó, Fesz- her (Vodicska), Eszlári, Nagy, Kunfalvi, Sarkad!, Jäger, Laezkó, Krisztián. Edző: Osváth Endre. MéMTE : Nagy — Iglui, Nemes, Kocsis. Csonó, Dobolán (Újvári), Demeter. Siffman. Ferenczy (Mé­száros II.), Mészáros 1., Gombos. Edző: Balázsi István. Mindkét részről sok kihagyott gólhelyzet, fordulás utáni játékával megér­demelten győzött a Hejöcsaba. Gl.: Laezkó (3), Krisztián, illet­ve Tglai (11-esböl). Jók: Szabó, Nagy. Kunfalvi, Laezkó. illetve Nemes. Kocsis, Demeter, Siff­man. ifi-: 3:1. Tegnap délután Hejóesabán megkezdődtek az Országos ifjú­sági labdarúgó * Bajnokság mis­kolci csoportjának küzdelmei. Mintegy 300 néző előtt élvezetes, de a nagy hőség miatt csak kö­zepes színvonalú találkozókat vívtak egymással a csapatok. A második .mérkőzésen a DVTK labdarugói nagy küzdelemben 0:0-ás mérkőzés után a il-es rú­gásokkal 5:4 arány bún alulma­radtak. A miskolci együttest No­vak remek védései mentették meg a rendes játékidőben a gó­loktól. Pécsi MSC—Váci Híradás 1:0 (0:0). Vezette: Makó. PMSC: Far­kas — Sch ültetsz. Kálmán, Brez- niczki. Pethes. Bódog. Major. Ba. lázy. (Megveri a 45. percben), Hargitai. (Vígh a 41. p.). Réfi. Keresztes. Váci Híradás: Pető — Sebestyén. Roller. Zeehner. Dió- sv Nógrádi. Nyári, Farka«. Ger­man. Jakulák. (Janik 50. p.), *v»th. idegesen játszott mindkét osanaf. A PMSC két kapufája »«ellett meg néhány gólhelyzetet vő kapus nem tudta hárítani, 2:0. Nyerges talált ismét a haló­ba a 44. percben, <le a játékve­zető les címén nem ítélt gólt. Az 53. percben ismét a szekszárdi kapus bravúrjára volt szükség. Ezután feljött az ellenfél, de csak a középpályán tudták szervezni támadásaikat, a kapura veszély­telenek voltak. Továbbra is a Kohász játszott fölényben, több helyzetet dolgozott ki. Orosz, ugyan ügyesen lőtte a htbdat Szűcs ele a 05. percben, akinek lövésébe Szilágyi még időben bc_ le tudott lépni. Vidáts beadását Fükő II. fejelte kapura, de a ka­pus ismét bravúrosan védett. 18 méterről Szöes célozta meg a ka­put, a labda alig szállt a léc fö­lé, Lipovszki azonban Vidáts nagy szabadrúgását védte, majd a kipattanó labdát Vidáts újból kapura bombázta, de a kapus a bal felső sarokból nagyszerűen ütötte szögletre. A 88. percben Szőcs szépíthetett volna, közel­ről azonban a léc fölé fejelt. Az ö/.d átgondoltabban, jobban ját­szott, szünet után visszaestek, bár ekkor is fölény jellemezte já­tékukul. A Szék szard a második félidőben játszott jobban, bár ekkor sem volt megfelelő ellen­fél. Alig jelentettek veszélyt a kapura. Jók: Fükő I., Nyerges, Utassy. VINCZE ZOLTÁN Sajobábony—Edelcny 3:3 (2:2) Sajooábony, tiüu nézó. vezette: Kurmai. Sajóbábony: Angel — Kiss, Nyitrai, Vass, Varga, Kál­mán, Sebok L. Szemán, Galam­bos, Rozsa (Jenei), Sebök ll., Edző: Filetóth, László. Edelény: Banga, — Martos, Bodnár, Geber, Tokaji, Komlósl (Boros). Vass, Horváth, Németh, Pál. Petroczi. Edző: Ferenc József. Jo iramú mérkőzés, valós eredmeny. Gl.: Varga, Sebok 1.. Kiss, illetve Né­meti!, Pál, Petroczi. Jók: Kiss, Nvitrai. Vass, illetve Nemeth, Pal, Petroczi. Ifi: 1:0. Túllya— Sajókaza 1:2 (0:2). Taliya, 400 néző. Vezette: Órás. Tallya: Galgoczi — Tóth I., Peico 111., Sidlovics, Tóth 11. (Nyíri), Horász, Pekó II.. Hollókői. Vesz. prémi (Szívós), Tilger, Speder. Edző: dr. Sója Szabolcs. Sajóka­za: Miklós — Berentes, Harzso 1., Dányi, Tóth, Béres, Mérten, Harzso II., Fazekas. Pál, Palkö- vi (Rácz), Edző: Sáfrány István. A mérkőzésen végig támadó ha. zni csapul ellen szerencsés gó­lokkal győzött a vendégcsapat. Gl.: Tilger, ill. Béres, Pal. Jók: Horász. Pekó II.,' Szívós, ill. Har. zsó 1., Béres, Pál. ifi: 1:0. Bültkábrány—Trencsényi SE 1:3 (0:3). Bükkábrány. 400 néző. Ve­zette: Osváth. Bükkábrány: Kor­mos — Tóth I., Tóth ll., Nyeste, Székely. Csanálosi I., Iván, Sze­keres, Csanálosi Ll.. Szabó. Ta­kacs. Edző: Szép László. Tren­csényi: Kiss I. —• Porács. Ba­logh. Kecskés. Bacsók. Újvárosi, Magyar, Török, Petrik. Kiss II., Farkas. Edző: Antal Ferenc. A vendégcsapat már az első fél­időben bebiztosította a győzel­met. Gl.: Tóth I., ill. Magyar (2), Török. Jók: Tóth 1., Tóth II.. ill. Újvárosi Török. Ifi: Bükkábrány —Ózd n. 4:0. Sárospatak—B. Volán 1:1 (1:1). Sárospatak, 300 néző. Vezette: Ambrus. Sárospatak: Szemán — Spinda. Szántai, Szabó II., Gres- kó. Gál. Demkovics, Szabó I. (Kistóth)’, Tuss, Fehér, Bulkai. Edző: Csetneki Imre» Volán: Czibere — Vári, Lója, Egerszegi, Miklós. Fazekas. Babus. Petro- vics. Previtzer, Varga. Pálúr. Ed­ző: Balázs András. Közepes ira­mú mérkőzésen igazságos döntet, len született. GL: Gál, ill. Pál­úr. Jók: mindkét csapatból csak az igyekezetét lehet dicsérni, ki­emelkedő teljesítményt senki sem nyújtott. Ifi: 2:3. SÜMSE—Borsodnádasd 2:3 (0:2). Pálliáza—Szirmabcscnyő 1:1 (l:l). kihagyott. A második félidő 4. percében Major egy jól eltalált kapáslövéssel — mintegy 20 mé­terről — betalált « bal alsó .sa­rokba. Jók: Kálmán, Pethes, il­letve Nyári. DVTK—SZEOL 0:0 (0:0). Vezet­te: Tompa. DVTK: Novak — S/.a_ lánczi. Bertakovics. Mltterpak, Sewerla. Fagyait (Gácsi 40. p.). Fodor. Kéri. Fekete. (Bukovícs 50. p.). Teodoru. Szemere. SZEOL: Zlotwlczky, — Horváth, Földeák. Turkán, Abrahám. Hegedűs, Vé- ber. (Deák az 55. p.) Hágelmann, Szél. Nemes. Po.ivács. Azonos fel­fogásban játszott mindkét csa­pat — 'nyílt támadásokat vezettek az ellenfél kapujára. A 45. perc­ben Teodoru egy sz.éo támadás végén a kapufát találta cl. Ez­után egyik csapat sem bírt a másikkal és U-es rúgásokra ke­rült sor. Ezt 5:4 aránvban a szó- gödiek nyertek. A D'’TK-ban el- sósorban a kapus Novák telje­sítménye emelkedett ki. — teraesi ­Borsodi Bányász—Kudabányai Ercuanyasz 4:0 (2:0). Rudabanya, 4iiu néző. Vezette: Brinken. Bor- suQi Bányász: Soltész — Burger, Csipke. Krémet*, Helgen, Kovács I. (Kovács II.). Szilagyi, Mayer, Pincsák, Fazekas, Kasza. Edző: Szepesi Gusztáv. Rudabanya: Ba.azs — Sütő. Ruttkai dr.. Mol_ nar, Tomesz, Garam, Baífi (Ka­lász), Kiss, Tóth l. (Toth II.), Karezagi, Sikora. Edző: Tóth •László. Az indiszponáltan védő Balázs hibái miau az 5. percben mar 2:0-ra vezettek a vendegek. A 2. percben kapu előtti! kavarodás után Kusza volt eredményes, Ba­lázs késlekedett a kifutással. Két perc múlva Burger szabadrúgás­ból talalt a hálóba, 2:0. A me­zőnyben a sajőszentpeteriek igen jól játszották, s a hazaiak na­gyon gyengén „futballoztak”. Szünet után a rudabányaiak is megpróbálták szépíteni. Baífi a kapust is kicselezte, de aztan melle gurított. Ezután Toth 1. b méterről lőtt melle. A 49. perc­ben Balazs rosszul futott lei, s Fazekas nem hibázott. Teljesen visszaesett a rudabányai együt­tes. kétszer nem tudtak saját emberhez passzolni, enervalt, széteső játékot nyújtottak, s a tetemes hátrány kedvüket szeg­te. A végeredményt Szilagyi tá­voli lövése állította be.’ Meglepe­tés a rudabanyaiak súlyos hazai veresege, érthetetlen, hogy egy hét alatt ilyen formaváltozas kö­vetkezett be . . . A hazaiak kö­zül senki sem érdemel dicséretet, a sajoszentpeieriek közül Burger, Helgen, Csipke es Pincsak ját­szották jól. Honvéd Papp J. SE—Sátoralja­újhelyi Spartacus MLDOSZ MÁV 4:1 (1:1). Miskolc. 500 nezo. Ve­zette: Kozsla. H. Papp J. SE: Fe­kete — Borsos, Derzsénvi, Szűcs ll., Sípos, Duliban (Ligeti), Bács­kái, Szilágyi. Pólyák. Pallai (Csányi), Pócs. Edző: Vago György. Sátoraljaújhely: Simo­nies 11.. — Simovics I., Csongrá­di. Lisovszki, Perecsi, Kovács, Kiss. Dutkievicz (Fényes), Suller, Tokár, Sztankö (Fodor). Edző: Szakái Miklós. Két gyors góllal kezdődött a mérkőzés a 3. percben Pocs szer­zett vezetest a miskolci csapat­nak, ezt. azonban Kiss kiegyenlí­tette. Ezután alacsony színvona­lú. csapkodó játék alakult ki, sok hibával tarkítva. Egyik csapat sem tudott jelentős fölényre szert tenni, általában a középpályán pattogott a labda. A miskolciak támadtak többet, de a befejezes- toől hiányzott az átütőerő. A 11. félidőben valamit élénkült a já­ték. A 75. percben Csongrádi bal- szerencsésen ért a labdához, s az a sátoraljaújhelyi hálóban kö­tött ki. Ezzel vezetett a H. Papo J. SE. Nem sokkal később egy közvetett szabadrúgás után Pocs növelte az előnyt, s a végered­ményt Derzsényi feiese állította be. A miskolciak jobb helyzet- kihasználásuknak köszönhetik fölényes győzelmüket. Az újhe­lyiek csak a mezőnyben voltak egyenrangú ellenfelek, a kapu előtt elfogyott a tudományuk. Jók : Szűcs. Bocskai, Pócs, illetve Suller, Lisovszki. AZ NB II. ALLASA 1. PMSC 37 23 10 4 82:27 56 2. S/.fv. MÁV 37 20 8 9 66 :52 48 3. Budafok 37 18 9 10 83 :60 45 4. SiZMTE 37 20 5 12 73:55 45 5. Volán 37 16 10 11 62:40 42 6. Izzó 37 17 8 12 63:42 42 7. BVSC 37 15 12 10 62:53 42 K. DVSC 37 14 12 11 46:38 40 9. Eger 37 36 8 13 61 :62 40 10. Kanizsa 37 14 10 13 54 :57 38 31. Szckszard 37 12 11 14 41:51 35 32. KKFSE 37 13 7 17 50:53 33 33. Varpalota 37 30 13 14 44 :50 33 34. MÁV DAC 37 14 5 18 51:65 33 3 5. Komló 37 •12 8 17 41:5l 32 16. Ózd 37 12 6 19 49:59 30 17. Fűzfő 37 9 12 16 42 :62 30 IS. G-MAVAG 37 8 12 17 48:65 28 39. Oroszlánv 37 7 10 20 49:95 24 20. Szóin. MÁV 37 7 8 22 29 :59 22 Mezőkövesdi járás: Tiszavalk— Súly 5:1 (ifi 2:0), Mezőkövesd— Bogács 2:0 (ifi: 3:0). Cserépvár­alja—Vatta 0:3 (ifi: 0:3), Csinose- tanya—Tibolddaróc 3:0 (ifi: 3:0), Szomolya—Bükkzsérc 1:4 (ifi: 1 :2), Tárd—Szentistván 1:1 (ifi: l:l). Mezőcsáti járás: Ároktő—Nagy- csécs elm., Hejöpapl—Hejősza- lonta 3:1. Gelej—Tiszatarján elm., Ernőd—Sajószöged 2:1, Igrici— Nemesbikk 2:2. Tiszakeszi—Ti- palkonya 3:1, M. Kinizsi—Hejö- baba 10:1. Lenin városi MTK-N ag y bat ony i Bányász 3:0 (1:0). Nagybatony, 300 néző. Vezette: Geige:’. LMTK: Dohány — Vanczo. Toperczer, Kovács I., Lazar, Farkas. Botío- lai. Kapus. Magyar. Kiss, Repasi. Edző: Nagy György. Változatos, élénk iramban kez­dődött a mérkőzés. A leninvaro. siak igen ügyesen lefékeztek a hazaiak kezdeti lendületet es ve­szélyes ellentámadásokkal kísér­leteztek. A bányászok akcióiból hiányzott a lendület. Ezzel szem­ben az LMTK rajtaütésszerű tá­madásai gyakran okoztak ve­szélyes pillanatokat Palchuber kapuja előtt. Tervszerűen es stí­lusosan játszottak a vendégek, megérdemelten jutottak vezetés­hez a félidőben. A második fél­időben sem változott a játék ke­pe. teljesen megérdemelten sze­reztek meg a leninvárosiak mind­két bajnoki pontot. GL: Kiss (2), Farkas. Jók: Dohány, Farkas, Kiss, Répási. Salgótarjáni Síküveggyár—Ka­zincbarcikai Vegyész 4:1 (2:0). Salgótarján, 300 néző. Vezette: Fehér II. KVSE: Baricska — Mochlár, Tamás, Orbán. Fekete. Ködmön, Mikula (Somodi), Kál­mán, Magyar (Nagy), Kendi, Simkó. Edző: Szentmarjay Tibor. A kazincbarcikaiak léptek fel tamadolag. többet birtokolták a labdat. golt azonban nem tud­tak elérni, mert a salgótarjániak kapusa minden védhetek. védett. Több esetben is óriási bravúrral tisztázta a veszélyes helyzeteket. A hazaiak ellentámadásai rend­kívül veszélyeseknek bizonyul­tak. mert a Vegyész védői rend- % kívül sokat bizonytalankodtak, gyakran hibázták. ..tálcán kínál­va” a gólszerzési lehetőségeket a tarjáni csatároknak. Az első fél­időben megérdemelten szereztek kétgólos vezetést a hazaiak. Szü­net után elkeseredetten tamadtak a barcikaiak. harcoltak az egyenlítésért, a ió taktikával vé­dekező tarjániak azonban min­den esetben jól léptek közbe. A vereség aránya meglepő, s ugyan_ akkor elgondolkoztató is a jövőt illetően . . . GL: Kendi. Jók: Mochlar, Kendi, Somodi. NB. m. Északkelet 1. K.-barcik& 36 25 6 5 100:38 56 2. DMTE 35 22 8 5 87:36 52 5. Nyiregyh. 35 14 15 6 39 :30 43 4. Papp J. SE 35 16 10 9 54 :39 42 5. Lcninv. .35 15 9 11 45 ;38 39 6. Mvsc ío íi 64 :47 38 7. Ikarus 35 12 14 9 43:31 38 R. Gyöngyös 35 14 9 12 50 :49 37 9. B.-gyarmat 35 14 6 15 44 :43 34 10. H.-szobosz. 35 12 10 13 41 :52 34 11. SKSE 35 11 11 13 42:51 33 12. Nagyb. 35 10 11 14 44 :50 31 13. B. Bárty. 35 11 9 15 35 :47 31 14. Záhony 35 11 9 15 35 :54 31 15. Hűd ab. 35 10 10 15 42 :50 30 16. S.-tarján 35 11 5 19 53:68 27 17, S.*újbely 35 10 6 19 36 :66 26 18. Hatvan 35 7 10 18 28 :56 24 19. Kisvárda 35 7 6 22 34:71 20 20. Egri Vasas visszalépett MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Edelény 37 23 10 4 95:32 56 2. Hejöcsaba 37 21 11 5 92 :37 53 3. B. Volán 37 19 10 8 72:43 48 4. Trencsényi 37 19 10 8 6S:40 48 5. Mákvölgy 37 17 10 10 55:39 44 6. Tállya 37 19 4 14 69:63 42 7. Királd 37 17 7 13 63 :46 41 8. Szirmab. 37 16 9 12 52:49 41 9. Alsózsolca 37 15 9 13 58 :46 39 10. Sárospatak 37 16 6 15 41 :52 38 11. MEAFC 37 17 11 13 53 :47 37 12. Bükkábrány ’ 37 14 9 14 50 :60 37 13. S.-bábonv 37 12 10 15 52:62 34 14. B.-nádasd 37 12 10 15 47 :62 34 15. MÉMTE 37 10 12 15 67:63 32 16. SÜMSE 37 12 8 17 56:58 32 17. Szuhavölgy 37 9 9 19 43 :82 27 18. Sajókaza 37 7 9 21 29 :61 23 19. Mezőcsát 37 5 8 24 31 :92 18 20. Pálháza 37 5 6 26 32:91 16 Edclényi járás: Északi csoport: Kukaca—Szögliget 0*1. Rakaca- szend—Zubogy 5:0. Bódvaszilas— Meszes 2:2. Perkupa—Felsőtele- kes 1:2. Déli csoport: Szendrő— Balajt 4:1. Sátoraljaújhelyi járás: Bodrog- halom—Riese 4:1. Kenézlő—Tisza- csermely 1:3. Tiszakarád—Nagy- rozvágv 1:3. Pácin—Karos 2:l-es állásnál félbeszakadt. Karcsa—Ci- gánd 5.T. 3 Labdarúgó panoráma NB IT.: Ganz-MA V AG—Szé­kesfehérvári MÁV Előre 2:3 (1:2). GL: Stammler, Szabó (ön­gól), illetve Fülöp (3). Várpalo­tai Bányász—BVSC 2:1 (0:0). Kossuth KESE—Eger SE 1 :l (irt). GL: Geiger, illetve Dudás. Komlói B á n y ás /—x ag y k an lzsai Olajbányász 3:0 (0:0). GL: Lingl (2), Lahó. Pécsi MSC—Budafo­ki MTE 2:1 (0:0). GL: Dárdai P., f Nagy L. illetve Tóth 1. Debre­ceni VSC—Vasas Izzó 2:1 (0:0). GL: Kiss L. (11-esből), Fodor, illetve Varga. Volán SC—Szol­noki MTE 3:1 (2:0). GL: Haj­dú. Németh. Földes, illetve Bu­davári. MÁV DAC—Szolnoki MÁV 2:1 (2:l). GL: Csollány, Hannich, illetve Erdei. Orosz­lányi Bányász—NIKE Fűzfői AK 4:1 (1:0). Gl.: Dákai (3), Sárosi, illetve Kiss. NB III. Északkelet: Debrece­ni MTE—Vasas Ikarus 0:0. Haj­dúszoboszlói Bocskai—Salgótar­jáni Kohász SE 3:1 (1:1). Hat­vani Kinizsi—Gyöngyösi Spar, tacus 1 :l (1:1). Záhonyi VSC— Balassagyarmati SE 1:0 (1:0). Kisvárdai SE—Nyíregyházi Spartacus Petőfi 2:2 (2:0). A TOTÓ 24. heti eredménye: 2, 2, 1, 2, x, x. 2. 1, 2? 1, 2, l, x és a plusz egy: x. Megyei L osztály OIB-elődöntő Járási eredmények N a ptá r 1977. június 14., kedd A nap kelte 3.46, nyugta 19.43 órakor A hold kelte, 2.29, nyugta 17.29 órakor Névnap: Vazul ■ Évforduló Hetven évveI ezelőtt, 1907. június 14-én halt meg — 73 éves korában — Mechwart András gépészmérnök, a malomipart forradalmasító hengerszék feltalálója, a Ganz-gyar legjelen­tősebb fejlesztője. időjárás j Várható időjárás ma estig: Időnként kissé megnövekvő fel­hőzet, tőként keleten elszórtan átfutó eső. Mérsékelt, változó irányú szél. Legmagasabb nappali hőmérséklet 2ti—31 fok kö­zött. — Özd városi Tanács V. B. ma. kedden ülést tart. Na­pirenden szerepel egyebek között a Kazincbarcikai Sü­tőipari Vállalat ózdi üzem­egységének munkájáról szóló beszámoló. — Díszelőadással zárul ma, kedden este hét órakor a Mezőkövesd Miskolcon el­nevezésű rendezvénysorozat a megyei művelődési köz­pont színháztermében. Az egy hétig tartó program zá­róakkordjaként a Mezőkö­vesdről elszármazott előadó­művészek és a Matyó népi együttes ad műsort. — Sajókeresztúr külterüle­tén egy személygépkocsi el­ütötte Nándor Hedvig 17 éves ipari tanuló, helyi la­kos gyalogost. Nándor Hed­vig a kórházban meghalt. A baleset oka: a gyalogos a jár­művek mögül figyelmetlenül lépett a gépkocsik elé. A vizsgálatot szakértők bevo­násával megkezdték. — Cttörö váltótábort létesí­tettek Üjhuta közelében. A tábor felszereléséhez, műkö­déséhez a megyei tanács, a megyei KISZ-bizottság anya­giakkal is hozzájárult. — Tahitótfalu határában Forgács Zoltán 20 éves szak­középiskolai tanuló, váci la­kos füi'dés közben a Duná­ba fulladt. Forgács tilos he­lyen fürdött. — Mit hozhatok? — i J kérdezi a vendégeket a | i kis étterem pincére. . i — En egy rántottál j i kérek. , 1 — Es ön? • ' 1 ! — En is egy rántottál J i kérek, de friss tojásból! i A pincér a konyhába j i megy és így szól a sza- i [ kácsnőhöz: — Kél rántotta less, i 1 az egyik friss tojásból, j ' _______________________ — Záhony térségében Gá­bor Imre 18 éves MÁV-al- kalmazott, szabolcsbácskai lakos a Tisza partján mosa­kodás közben megcsúszott, vízbe esett és megfulladt. — Miskolc finn testvérváro­sa, Tampere zeneiskolájának 60 tagú gyermekkórusa ven­dégszerepeit vasárnap Agg­teleken a világhírű Barad- la cseppkőbarlangban kiala­kított föld alatti hangver­senyteremben. A műsorban nagyrészt finn népdalok sze­repeltek. Nagy sikere volt a gyermekkórusnak. — Három országos vásár lesz e hét közepén megyénk­ben. Június 15-én, szerdán Rudabányán és Tiszakará- don. június 16-án, csütör­tökön Edelényben rendez­nek országos állat- és kira­kóvásárt — Öregfiűk versenyt rendez az MV$C kajak-kenu szak'-' osztálya június 18-án, 17 órakor a Csorba-telepi ta­von. A viadalt' két kategó­riában rendezik: a 30—40 év közöttiek és a 40 év fölöttiek részére. — Megyénkben az idén mint­egy 16 milliárdos beruházást valósítanak meg, s ebből 6— 6,5 milliárd az építőipari munka. Október elsején két nagyberuházáson is meg­kezdődik a próbaüzemelés: a PVC—III. gyárban és az ÓKÜ acélgyártó egységében. — A közeljövőben átadják rendeltetésének az edelénvi ifjúsági házat. A létesítmény 15 milliós beruházással épül, több kisebb szakköri helyi­ség és egy 300 személyes színházterem kap benne he­lyet. •— Görbeháza határában egy talajvizes területen Polonkai Antal 37 éves tsz-tag, gör­beházi lakos füvet kaszált, rosszul lett, arccal a vízbe esett és megfulladt. i i i i i — Irén öregszik. ■ — Miből veszed ész- J i re? i — Abból, hogy azt j i mondja: napról napra , j fiatalabbnak érzi mo gat. j i i — Mezőkövesd fiataljainak helyzetéről, az ifjúsági tör­vény végrehajtásáról tárgyal június 17-én Mezőkövesd va­ros Tanácsának Végrehajtó Bizottsága. — A lakás- és épületkarban­tartó szolgáltatást tovább kí­vánják fokozni Sárospatakon, főként magánkisiparosok számának bővítésével. Erre a célra már az idén is több működési engedélyt adott ki a városi tanács. — Apróhomok és Dorkóta­nva lakóit egészséges ivóvíz­zel látják el. A Kossuth Tsz kútjáról vezetik majd a vi­zet a tanyára, megépítenek egy-egy közkifolyót, mely munkákat a tervek szerint ez év őszén végzik el. — Hatvan határában a Zagyva folyóban holtan ta­lálták Kiss Béla 28 éves gép­lakatos. hatvani lakost. A vízbe fulladás okának és kö­rülményeinek a vizsgálatát megkezdték. Közlemények Értesítjük az ózdi vízfogv&sz- lóinkat. Hogy az ózdi fönyomó- vezetek átalakítási munkálatai miatt 1977, június 13-án, 6 órá­tól június 14-ón 18 óráig Cs 1977. június 27-én 6 órától 22 óráig Ózd városban és környékén (Farkaslyuk. Somsály. Hódos- csépány) vtznyomásesök kémes­sé! és részleges vízhiánnyal kell számolni. Ezért kérjük, hogy a vízfelhasználással takarékoskod­ni szíveskedjenek Kérjük szi­ves megértésüket és a víztaka­rékosságra való felkészülésüket, Borsod megyei Vízmüvek *k Kérem mindazokat, akik Deb­recenben, a Dóezt Polgári Le­ányiskolában 1932-ben végeztek, hogy 1977. június 27-én tartandó, 45 éves találkozónk megbeszélésé végett személyesen, vagy levél­ben keressenek meg. Horsy Bér* talannc, Xyjtray Etelka 402t» Del»* «récén, Jókai utca S.