Észak-Magyarország, 1977. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-26 / 96. szám

*4 SPORT ♦ SPÜR! * SPORT Labdarúgás, NB II. Oroszlány— Ózdi Kohász 3:2 (1:1) Özei, 2500 néző. Vezette: Barna. OKSE: Szabó — Marton (Pri­bék), Szilágyi, Fükó I., Murá­nyi, Bakos, Bíró (Fükő II.) — Utassy, Konyha, Vidáts, Tóth. Edző: Frenkó László. Az 5. percben már gólt szerez­hetett volna az ellenfél. Ez kis­sé felrázta a hazaiakat, nagyobb erővel támadtak, többet birtokol­ták a labdát, de szinte minden elképzelés nélkül rohamozták az ellenfél kapuját. A 16. percben egy jobb oldali támadást vi­dáts góllal fejezett be. Egy perc múlva viszont Kóródi lövését Szabó csak a kapufa segítségé­vel tudta menteni. Utassyt buk­tatták a 16-oson belül, a játék tovább folytatódott. A 28. perc­ben a vendégek szöglethez ju­tottak. Az clalvó ózdi védők kö­zött Kavalák közelről fejelt a kapuba, 1:1. Tóth labdája a fel­ső lécen pattant, Konyha azon­ban a kipattanó labdái a kapu fölé rúgta. Ebben a játékrészben is a Kohász lépett fel támadó­lag, de meglepetésre, a bányá­szok ezúttal sem álltak be vé­dekezni. Az 55. percben egy jobb oldalról elvégzett szabadrúgást Kóródi értékesített, 2:1. Tovább rohamozott az özd. Konyha, majd Fükő II. hagyott ki nagy helyzetet. Egy összecsapás során Marton a földön maradt, ölben kellett levinni a pályáról. Az 58. percben, 20 méterre az ózdi ka­putól, szabadrúgáshoz jutottak a vendegek. Hídvégi a háló jobb sarkába ívelte a labdát. Kezdés után jobb oldalról szállt középre a labda és Tóth közelről érté­kesítette, 3:2. Nagy hajrába kez­dett a Kohász. Fükő II. lövését védte a kapus. A nagy kapko­dásra jellemző, hogy Utassy az 5-ösön belül vesztette el lövő- helyzetben a labdát. Fükő I. pe­dig a felső lécet találta el. Ismét csalódottan távoztak a szurkolók. Immár a harmadik hazai találkozót vesztették el 3:2 arányban az ózdiak. Ráadásul olyan csapatokkal szemben, akik ugyancsak a kiesés ellen küz­denek. V. z. Megyei L o. Trcncsényi SE — Mákvölgy 2:0 | (0:0). Mezőkövesd, íouu néző. Vez: j bognár. Trencsényi: Kiss I., —Porács, Ba­logh, Lakatos, Bucsák, Újvárosi, Kiss II., Török, Pelrik, Magyar (Kecskés), Farkas. Edző: Antal Ferenc. Mákvölgy: Tiny.ó — Kocsis, Lipcsei, Dózsa, Béres, Demjén, Nagy (Forgács), Szőr, Bálint, Deák, Barnóczki. Edző: Pende- rik György. Erős iramú mérkőzésen a má­sodik félidőben mutatott játéka alapján megérdemelten győzött a honvédcsapat. Gl.: Újvárosi, Farkas. Jók: Porács, Balogh. Új­városi, Török, ill: Lipcsei, Béres, Nagy. MEAFC — Sárospatak 2:3 (l:l). Miskolc 200 néző. Vez: Kalas. MEAFC: Horváth — Kovács, Fapp, Berki, Nagy, Fenyvesi, Bu- esi, Anga, Takács, Czerva, Szu- romi. Edző: Fischer Ferenc. Sárospatak: Szemán — Splnda, Szántai, Szabó. Greskó, Demko- vics, Kistólh (Nagy), Szabó, Fe- . hér, Tuss, Butkai. Edző: Cset- heki Imre. A helyzeteit jobban kihasználó csapat szerezte meg a győzel­met. Gl.: Nagy, Czerva, ill: Fe­hér, Tuss, Butkai. Jók: Horváth, Nagy. Czerva, ill.: Szemón, Szan- | tai, Tuss. Mezöcsát —- Alsózsolca 0:0 Me- ; zöcsát, 300 néző. Vez: Czirba. Mezócsát: Török — Zöldi, Orosz, Greiz, Csillag, Dohány, Gondola, Káló, Barna, Kormos (Szopkó), Gacsal. Edző: Kápol- ; nai László. i Alsózsolca: Vitányi — Szeke­res, Bodnár, Derecske!, Gál, ' Szkupé (Kiss), Zsíros, Tóth, j Horváth, Zsigmond, Orosz (La- i bancz). Edző: Deák István. A hazai csapat többet támadott, . a helyzetek azonban mindkét ! részről kimaradtak. Jók: Orosz, ! Greiz, Káló. ill. a vendégcsa­patból senkit sem lehet kiemel­ni. B. Volán — Iviráld 2:0 (1:0). Miskolc, 200 néző. Vez: Kelemen. B. Volán: Czibere — Vári, Jó- j nás. Fenyvesi (Tamás), Lója, , Miklós, Previtzer, Petrovics (Var- I ga). Babus, Kállai, Pálur. Edző: Balázs András. Királd: Bárczi — Kovács. Szőke, I F'uskó, Varga, Lupkovics. Miklán, | Fehér. Kristály, Úti (Éliás), Far- ! kas. Edző: Békési György. A több helyzetet kidolgozó Vo- j Ián megérdemelten győzött a jól j küzdő bányászcsapat ellen. Gl.: Pálur (2). Jók:' Miklós, Petro- ! vies, Pálúr, ill: Töke, Miklán, Farkas. Ifi: 2:4. Bükkábrány — Pálliáza 3:0 (3:0) Bükkábrány, 3U0 néző. Vez. Kiss B. Bükkábrány: Bodzán — Szép, | Szabó, Tóth I., Tóth 11.. Székely, Takács 1.. Nyeste, Iván. Csaná- losi (Takács 11.), Bordás. Edző: Szén László. Páháza: Petercsák — Rostás. PMágyi, Ölekéi. Simon. Mizsák, Sólyom. Kovács. Sánta. Bacsó, Illés. Edző: Szepesi Miklós. A minden csapatrészben jobb hazai csapat rászolgált a győze­lemre. Gl.: Székely (2), Iván. Jók: Székely, Takács 1., Nyeste, ill: Petercsák, Sólyom. Sajóbábony — Szuliavölgy 1 :l (0:1) Sajobábony, 400 néző. Vez. Karádi. Sajóbábony: Angel — Galam­bos (Jenci), Vass, Sebők I., Kál­mán, Nyitrai, Szemán (Guba), Sebők 11., Kiss, Hajnes, Rózsa. Edző: Túrái.II. József. Szuliavölgy'! Ablonczi — Tömör, Juhász, Simóndli, Tőzsér, Faze­kas. Szalai (Ráez II.), Gyurcsó, Bállá, Klem, Jedlinszki (Soltész), Edző: Virág József. A Vegyész fölényben játszott, de helyzeteit sorra kihagyta. Gl.: Sebők 1., ill: Juhász. Jók: Vass, Sebök 1.. Rózsa, (a mezőny leg­jobbja), Nyitrai, ill; Juhász. Ifi: 2:1. Tállya — llcjőcsaba 2:2 (2:1) gallya, 1000 néző. Vez.: Juhasz J, Tállya: Galgúczi — Tóth I., Szívós II., Pekó, 111. Orosz, Pe- ko 11., Bányiczki, Hollókői, Veszprémi (Horász), Tilger (Tóth 31.), Spéder. Edző: dr. Sója Sza­bolcs. J-lejócsaba: Szőke — Galamb­vári, Kunfalvi, Kuzma. Eszlari, Nagy, Szabó, Sarkadi, Jäger, Luczkó, Krisztián. Edző: Osváth Endre. Színvonalas mérkőzésen Hejő- csaba utolso percben egyenlített. Gl.: Bányiczki, Veszprémi, ill.: Krisztián, Szabó. Jók: Galgóczi, Szívós II., Bányiczki, ill.: Eszlá- ri. Szabó, Krisztián. Ifi: 0:1. MÉMTE — Szirmabesenyő 1:1 (0:1) Miskolc, 400 néző. Vez: Ke- rezsi. MEMTE: Nagy—-Újvári, Nemes, Kocsis, Csonó, Demeter, Dobolán (Ferenczi), Siffman, Mészáros ll. Mészáros 3. (Pásztor), Gombos. Edző: Balázsi István. Szirmabesenyő: Gyovai — Ha- dobás, Nyitrai, Forgony, Csohány, Bazsó I., Bodnár, Balogh, Bazsó 11., Lukács, Orosz. Edző: Pa- licskó Gyula. Alacsony színvonalú mérkőzés a hazaiak több helyzetet kihagy­tak. GL: Kocsis, ill: Lukács. Jók: Nemes, Kocsis, Csonó, ill: Gyovai. Nyitrai. Lukács. Edelény — Borsodnádasd 5:0 (2:0). Edelény, 800 néző. Vez: Csáki. Edelény: Banga — Farkas. Ma- tiszcsák, Geber I.. Makróczi, Bodnár. Horváth, Molnár, Né­meth (Geber II.), Pál, Takács. Edző: Ferenc József. Borsodnádasd: Molnár — Véra- di, Pálos, Koós (Kertész). Érsek, Demjén. Ködmön. Gyárfás, Né­meth. Póeos, Antal. Edző: Szta- sálc István. Az ed elén.vi gárda II. félidöbe- li kitűnő játékával ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Gl.: Németh. Molnár (ll-esből). Géber I.. Oéber II.. Bodnár. Jók: Géber 1.. Makróczi. Bodnár. Pál, illetve Váradi. Demjén. Gyárfás. Sujókaza — StjMSE 0:2 (0:0) Megyei I. ff. o. Nyék—Ormosbánya i :i (0:1). Nyék, 400 néző. Vezette: Braz. Csokvaomány—Varbó 1:3 (1:3). Csokvaomány, 200 néző. Vezette: Vanka P. Borsoübóta—Mályi 2:1 (l:ü). Borsodbóta. 500 néző. Vezette: Hornyák Mucsony—E clsőzsolca 2 :o (0 :ü). I Mucsony, 300 néző. Vezette: Konyha. Putnok — Mezőkeresztes 4:0 (2:0). Pulnok, 300 néző. Vezette: ; Kozsla. Tiszalúc—Tokaj 2:1 (0:1) Ti szá­lúé. 200 néző. Vezette: Barati. Mád—Ónod 1:2 (0:2). Mád, 400 néző. Vezette: Mozgó. Hidasnémeti — Hollóháza l :1 (l:ü). Hidasnémeti, 300 néző. Ve­zette: Pecze. M. Üveggyár—Encs 3:1 (i :0>. Miskolc, 200 néző. Vezette: Ber­ta. Forró—Szerencs 4:2 (3:1). For­ró, 400 néző. Vezette: Cseh T. * SPORT * SPORT ♦ SPORT NB III. Naptár, Miskolcon is győzőit a KVSE! 1977.-április 26., kedd A szórványos vasutas-támadások egyike: Gátló lába lövésre lendül. Tamás és Petercsák már elkéstek a közbelépéssel. A nap kelte: 4.36, nyugta: 18.49 órakor. A hold kelte: 10.41, nyugta: 0.35 orakor. Névnap: Ervin. Évforduló Hetven évvel ezelőtt. 1907. április 26-án született The un de Vries holland költő és regényíró. Időjárás _______ V árható időjárás ma estig: Felhőátvonulások, szórványo­san előforduló záporral. Nyugat felöl fokozatosan megnövek­vő felhőzet ismétlődő esővel. Az erős, időnként viharos lö­késekkel kisért nyugati, északnyugati szél csak lassan mér­séklődik. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 12—11 fok között. Kazincbarcikai Vegyész—Miskolci VSC 2:0 (0:0) Miskolc, 7000 néző. Vezette: Kuti. KVSE: Fülöp — Mochlár, Pe­tercsák, Ködmön, Orbán. Ta­más (Fekete), Kálmán, Kendi, Mikula, Magyar, Simko. Edző: Szentmarjay Tibor. MVSC: Kun — Szabó Z., Locher, Leiszt, Liptuk 1L. Gai- ló, Körösi (Varga M.), Káplár, Varga K., Kiss, Szabó A. (Fe­kete). Edző: Siklósi Ernő. A mérkőzés előtt Siklósi Ernő, a vasutasok mestere látszott nyugodtabbnak. Szentmarjay Ti­bor azt mondta, hogy kiegyezne a döntetlennel. Kazincbarcikai támadásokkal kezdődött a talál­kozó. A 2. percben Magyar ügyesen játszotta tisztara magat, beadásai nehezen mentette az MVSC védelme. Ezután Simkó szólózott, s a lövés pillanatában léptek közbe. A Vegyész igye­kezett kihasználni a szél támo­gatását, gyors támadásokat ve­zetett. A 14. percben Varga K. elől kifutva mentett Fülöp. Él­vezetes, izgalmas volt a játék, átgondoltabban futballozott a KVSE. A 30. percben Magyar lapos lövését csak szögletre tud­ta tenyereiül Kun. A 47. percben Varga K. óriási helyzetet hagyott ki. Közelről, a kapu mellé perdített. Az 50. percben Mikula szögletét Ma­gyar fejjel csúsztatta a bal sa­rokba. l :0. A gól letörte a vas­utasokat. nagy fölénybe került a Vegyész. A 70. percben Kál­mán nagy vágtu után ugratta ki Magyart, aki becsapta a rútá- madó védőt, majd közelről a bal alsó sarokba lőtt. 2:0. Az utolsó percben abszolút gólhelyzetet hagytak ki a vendégek: Mikula 7 méterről a felső kapufát ta­lálta el, a visszapattanó labdát Simkó mellé vágta! A megyei rangadón egy pilla­natig sem forgott veszélyben a KVSE győzelme. Végig jobban játszottak ellenfelüknél, rászol­gáltak a két pontra. Ügyesen val­lottak ritmust, csatársoruk pedig a találkozó egyes időszakaioan ellenállhatatlannak bizonyult. Ezzel szemben a vasutasok el­gondolás nélkül, ötletszerűen próbálkoztak, enerváltan ját­szottak. A barcikaiak bajnok- esélyeshez méltó játékot, nyúj­tottak. Jók: Magyar (a mezőny legjobbja). Ködmön, Orbán, Kálmán, illetve Szabó Z„ Gallé. Borsodi Bányász—Debreceni MTIiX^ 1:1 (1:0) Sajószentpéter, 700 néző. ve­zette: Nagy G. B. .Bányász: Soltész — Krémer, Csipke, Tárnái, Helgert, Burger, Kovács 1.. Kvaszta, Pincsúk (Máyer), Kovács ll. (Fazekas), Kasza. Edző: Szepesi Gusztáv. Jól kezdett a sajószentpéter! együttes. Kovács ll. már az első percekben két nagy helyzetet hagyott ki. a 15. percben kapu előtti kavarodás után Pincsák megszerezte a vezetést. A gól után is a bányászok irányították a játékot. Szünet után nem lehe­tett ráismerni a B. Bányászra, a középpályások visszaestek, s fölénybe került a DMTE. A ven­dégek győzelmét csak a nagy­szerűen védő Soltész akadályoz­ta meg. Jók: Soltész, Csipke. Tárnái. Szabó István felvétele Sátoraljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV—Vasas Ikarus 3:1 (2:1) Sátoraljaújhely, 800 néző. Ve­zette : Kozsla. S.-ujhely: Vakles — Dobai, Csongrádi, Lisovszki, Sütő. Si­monies 1. (Fényes), Kiss. Sztan- kó, Suller, Tokár, Szúcs LL, (Perecsi). Edző: Szakái Miklós. Kezdés után azonnal fölénybe került az újhelyi gárda, soroza­tos tamadasokat vezettek a fő­városiak kapujára. Suller sze­rezte meg a vezetést, s ezután bátrabban kitamadott az Ikarus. Az újhelyi védők azonban jól állták a lábukon, könnyen ver­ték vissza az erőtlen próbálko­zásokat. Szünet után is a ha­zaiak játszottak tetszetősebben, Győzelmük teljesen megérde­melt. Gl.: Suller. Tokár, Kiss. Jók; Csongrádi. Suller, Tokár. Honvéd Papp J. SE—Kisvárdai SE 1:0 (0:0) Kisvárda, 1000 néző. Vezette: Balázs. H. Papp J. SE: Fekete — Borsos, Berzsenyi, Szűcs 1., Si­pos, Ligeti. Pallai (Szilágyi), Bácskái, Szűcs J.. Csanyi, Ma­darász. Edző: Vágó György. Fölényeskedve kezdett a mis­kolci együttes. A kisvardaiak lelkesen, harcosan játszottak, és egymás után teremtettek veszé­lyes helyzeteket Fekete kapujá­nál. Háromszor is a hazai csa­tárokon múlott, hogy elmaradt a goi. Szünet után egy veszélyes ellentámadás végén Madarász ta­lált a hálóba, ezzel nyert a Papp J. SE. Jók: Fekete, Ligeti, Bácskái, Madarász. Rúd ab anyai Ércbányász— Salgótarjáni Síküveggyár 2 ;2 (1:1) Lobogózzuk fel az épületeket! Miskolc megyei város Ta­nácsának Végrehajtó Bizott­sága felkéri a város lakossá­gát, az üzemek, intézmények, vállalatok vezetőit, hogy má­jus 1„ a munkásosztály nem­zetközi ünnepének tiszteleté­re lobogózzák fel épületei­ket. A zászlódísz április 29-től május 3-ig köszöntse az ün­nepet. — Az európai közvéleményt nyugtalanítja, hogy az utóbbi időben lelassult az enyhülé­si folyamat — hangoztatja az az üzenet, amelyet az euró­pai biztonsági és együttmű­ködési nemzetközi bizottság intézett a vasárnap véget ért brüsszeli ülésszakáról a hel­sinki záróokmányt aláíró or­szágok külügyminisztereihez. Az üzenet rámutat: az eu­rópai államok közötti kapcso­latok légkörére kedvezőtlenül hat ki, hogy az elmúlt idő­szakban felélénkült a Helsin­ki szellemével szembenálló körök tevékenysége. — Bolgár, csehszlovák, len­gyel, NDK-beli és szovjet vendégek részvételével há­romnapos tanácskozás kezdő­dött hétfőn Budapesten. A szovjet folyóiratok terjeszté­séről, népszerűsítéséről, az ezzel összefüggő politikai munkáról. ■— A varsói Kultúra és Tu­domány Palotájának kong­resszusi termében hétfőn or­szágos pártaktíva-értekezlet kezdődött. A tanácskozást Ed­ward Gierek, a LEMP KB első titkára nyitotta meg, aki 'előterjesztette a Politikai Bi­zottság beszámolóját a párt időszerű, valamint a tervidő­szakra vonatkozó feladatai­ról. — A Kiskereskedők Orszá­gos Szervezete hétfőn a Bé­ke-szállóban tartotta 10. köz­gyűlését, amelyen egyben megemlékeztek a KISOSZ megalakulásának 30. évfordu­lójáról. A jubileumi közgyű­lésen dr. Gyürki Rudolf, a-KISOSZ elnöke beszámolójá­ban elmondotta, hogy jelen­leg országosan csaknem 11 ezer magánkereskedő tevé­kenykedik. közülük 3600-an Budapesten. Mellettük mint­egy 5 ezer segítő családtag és több mint 1500 alkalma­zott dolgozik. — Hatalmas erejű kőolaj- es földgázkitörés történt pénte­ken késő éjjel az Északi-ten­geren levő Ekofisk olajme­zőn. A norvég, a dán és a brit partoktól egyaránt kö­rülbelül 300 kilométernyire levő olajmezö szerencsétlenül járt úszó fúrótornyának 112 főnyi személvzétét sikerült megmenteni. De a szakértők attól tartanak, hogy a kitörés súlyos károkat okoz a tenger élővilágában és a partvidé­ken. Kudabánya, -loü néző. vezette: Drahos. i Rudabánya: Balázs — Sütő, Tires, Karczagi, Tomesz, Garant, Kiss, Baífi Kuttltai, dr., Kalász (Nagy), Sikora (Tóth). Edző: Tóth László, Alacsony színvonalú, unalmas mérkőzés. A ti. percben Balázs melléről kipattant a labda, Kri- vanek 1. nem hibázott. A 25. percben Baffi egyéni játék után egyenlített ki. A Cl), percben vé­delmi megingást követően újból a vendégek jutottak vezetéshez, arait Kiss a 01. percben egyen­lített ki. Ezután még Kiss két­ezer is gólt szerezhetett volna, de hibázott. Jók: Tires, Kar­czagi. I.eninvárosi MTK—Salgótarjáni KSE 1:0 (0:0) Salgótarján, 600 néző. Vezette: Füzessy. LMTK: Dohány — Vanczó, Toperczer, Szanyó, Lázár. Ko­csis, Bodolni (Kapus). Farkas, Magyar, Kiss (Petró). Répási. Edző: Nagy György. Nagy csatát vívott a két csa­pat. A tarjániak kezdtek job­ban, de az LMTK ellentámadá­sai veszélyesebbek voltak. Az első 45 percben inkább a játék küzdelem jellege domborodott ki. Szünet után enyhe fölényt har­coltak ki a leninvárosiak. lelke­sebbek voltak ■ellenfelüknél, és a befejezés előtt 3 perccel, Petró révén, a győzelmet jelentő !h'T is megszerezték. Jók: Dohánv. Vanczó, Lázár. Farkast Magyar. j Labdarúgó I | NB II.: Szolnoki MTE—Nagy- kanizsai Olajbányász 6:1 (3:0). , Gl.: Szakács (2), Kábák. Bu- , davávi, Garics, Kántor, illetve , Pávlicz. Vasas Izzó—Kossuth i KESE 1:0 (1:0).GL: Kovács. Vo- i Ián SC—Várpalotai Bányász 0:1 i (0:0). GL: Csapó (ll-esböl). i Eger SE—BVSC 0:3 (0:2). GL: • Nagy, Ivronímcr, Turtóczky 1 Pécsi MSC-MÄV DAC 3:0 (0:0) 1 Gl.: Dárdai P. (2). Kardos 1 NIKE Fűzfői AK—Komlói Bá- ! nyász 2:2 (1:1). Gl.: Kovács. , Gellci. illetve Lingl (2). Dcb- , receni VSC—Szolnoki MÁV 3:0 , (1:0). GL: lápok (2). Diószegi. i Budafoki MTE—Székesfehcrvá- i panoráma j 1-i MÁV Előre 5:1 (2:1). Gl.: : Esterházy (4). Kapitány, illet- t ve I'Ttlüp. Szekszárdi Dózsa— i Ganz-MA VAG l-.l (0:0). GL: I Wcilner, illetve Stammler (11- • esttől). NB III. Északkelet: Hajdú- [ s/ii busz lói Bocskai—Hatvani Ki- nizsi 1:0 (1:0). Balassagyarmati [ SE—Nagyiját on vi Bányász 0:0. , Nyíregyházi Spartacus Petőfi— t Gyöngyösi Spartacus 1:0 (1:0). t i A TOTO IT. heti eredménye: J 2, X. 1, x, 1, X. 2, 2, 2. 1, 1, I x, 2 és a plusz egy: x. — A Nagy Októberi Szocia­lista Forradalom 60. évfor­dulójának méltó megünnep­lésével összefüggő közös saj­tófeladatokat beszéltek meg a megyei lapok főszerkesztő­helyettesei hétfőn, Budapes­ten. A Központi Sajtószol­gálat által rendezett tanács­kozáson részt vett Kőszegi Frigyes, az MSZMB Központi Bizottságának munkatársa és N. N. Jugov, az APN buda­pesti irodájának helyettes ve­zetője. — Valentyina Tyereskova, a szovjet nőbizottság elnöke, az Egyesült Államokba érkezett, hogy részt vegyen az ameri­kai társadalmi szervezetek vezetőinek kongresszusán. — A SZOT elnökségének vendégeként egy hétig ha­zánkban tartózkodott a Bel­ga Keresztény Szakszerveze­tek Szövetségének (CCSC) küldöttsége Willy Peirens tit­kár vezetésével. A delegáció első magyarországi látogatá­sának célja volt a SZOT és a CCSC közötti hivatalos kapcsolatok létrehozása, a magyar szakszervezetek mun­kájának megismerése. Tájé­kozódott országunk politikai,- gazdasági helyzetéről, a dol­gozók élet- és munkakörül­ményeiről. oktatási-tovább­képzési lehetőségekről, szo­ciálpolitikánkról. — A IX. kerület. Boráros téren levő buszmegállóban egy kiinduló 12-es jelzésű au­tóbusz halálra gázolta Békési István 63 éves nyugdíjas, miskolci lakost. A baleset kö­rülményeinek tisztázására és a felelősség megállapítására a rendőrség vizsgálatot indí­tott. t A szimfonikus hang- J | verseny közben — a ze- i i nekart Leopold Síokow- j • síci vezényli — rövid , ! szünet következik: vala- 1 i mennyi hangszer néhány , | másodpercre elhallgat. ' i hogy fokozza a drámai [ J feszültséget. Es ekkor i i egy női hang csendül, j [ jól hallhatóan: i i — Ugyan, drágám, én [ 1 ehhez mindig csak nap- , J raforgóolajai használok! 1 — Vöröskeresztes vezetőség­választó küldöttgyűlést tar­tottak az elmúlt hét végén Miskolcon. a III. kerületi alapszervezetben. A gyűlésen értékelték az eddigi munkát és kitüntetéseket adtak át a kiváló aktíváknak. — Mezöcsáton, a Vörös Me­teor sporttelepen járási te­hetségkutató kiválasztó ver. senyt rendeznek április 28- án. csütörtökön délelőtt ki­lenc órai kezdettel. — A ..Fiatalok MiskMcérl —■ Miskolc a fiatalokért” moz­galom koordinációs tanácsa szerdán délután ülést tart. A napirenden többek között az avasi kultúrcentrum építésé­nek feladata és a város út­törőinek nyári táborozási le­hetősége szerepek