Észak-Magyarország, 1977. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-19 / 90. szám

SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT * SPORT ♦ SPORT Labdarúgás, NB li. A jobb erőnlét döntött Ma Leninvárosban: Magyarország Szovjetunió Nagykanizsa—Oz di rohasz 2:0 (0:0). Nagykanizsa, 5 ezer nezó. Vez.: Szőke. OK SE: Szabó — Bakos. Szilá­gyi, Fükö l„ Murányi — Bíró — Vicláls, Konyha — Glassy, Nyer­ges, Tóth. Edző: Frenkó Gaszló. Fárasztó út után a Kohász | meglepően nagy kedvvel kezdte a játékot. Nem álltak be vede- I kezni, mint azt a hazaiak vár- I ták, bátran támadtak. A bá- j áyászok szórványos ellentániadá- 1 salt a középpályások megszűrték, í A Kohász játszott jobban, ötle­Í tesebben, sokat támadott. ’Tóth csípett el egy átadást, nagy Vágtával fa képnél hagyta a vé­delmet, hosszan szöktette magát cs a messzire kifutó kapus láb­bal, a partvonalon túlra mentett, j Ismét Tóth következett. Alapo­san megkeverte a védelmet, de közeli lövését a kapus nagy bra­vúrral szögletre mentette. A kanizsai csapat ezekben a per­cekben alárendelt szerepet ját­szón. Tóth újabb, nagy erejű lövését a kapus mentette. A 64. percben Vidáts kilépett, a vé­dők közül, de lövése a kapu mellett zúgott el. Az. ellentáma­dás során Füle dr. lábára pat­tant a labda, s a kiinduló Szabó mellett a hálóba lőtt, 1:0. Egy pere* múlva Vidátsot buktatták a ltí-oson belül. A játékvezető meglepetésre kirúgást ítélt. A 84. percben Pavlitz nagy erejű lövése a meglepett Szabóról pattant a hálóba, 2:0. Ezen a mérkőzésen fordított eredmény születeti. amelynek részese volt az egyik partjelző, aki igen gyakran állította meg les címén a csatárokat. A Ko­hász végig fegyelmezettebben játszott. Jók: Fiikő I., Tóth, Vi­dáts, Murányi, Bíró. Mozgalmas napok varnak legjobb ifjúsági labdarúgó­inkra. A héten kétszer is megmérkőznek a Szovjetunió fiataljaival. Mindkét alka­lommal Borsodban kerül sor a mérkőzésekre. Ma Ki óra­kor Leninvárosban kezdődik a találkozó. A mérkőzések a felkészü­lést segítik. A két ország csapata ugyanis részi vesz a Tuniszban megrendezésre ke­rülő ifjúsági világbajnoksá­gon. Ez a mérkőzés egyéb­ként visszavágója lesz az iráni torna döntőjében ját­NB III. szolt összecsapásnak. Ott a Szovjetunió a hosszabbítás­ban győzte le válogatottun­kat. Rákosi Gyula kijelölte a két mérkőzésre a játéko­sokat. Ebben helyet kapott három diósgyőri is: Bodnár, Szántó és Farkas. A keret: Varga, Bodnár. Szánló, He­gedűs,. Fejes, Torna, Mater. Farkas, Schábcl. Pörögi. Krisztin, Híres, Szebegyinsz- ki, Kékesi, Nagy I„ Molnár- fi. Csepregi. Péier. A visszavágót Miskolcon, az MVSC-pályán csütörtökön 16 órakor játsszak. Megyei L osztály i Szirma besenyő—B. Volán 1:1 • U:ü). Szirma besenyő, odd nezo. Vez.: Burányi. Szirmabesenyó: Gyovai — lladobás, Aranyosi, Forgony, Tóth (Orosz), Nyitrai (Csohany), Bodnar. Bazso 1.. Ba- fcso 11., Balogh, Lukács. Edző: Pa- licsko Gyula. B. Volán: Czibere — Tamás, Lója, Miklós, Vári, Po.t- i'ovícs, Varga (Fenyvesi), Or- lóczkl (Previtzer). Babus. Kállai, Paiur. Edző: Balázs András. Szerencsés góllal egyenlített a vendégcsapat. Gl.: Lukacs, ill.: ’ Kállai, ./ok: Gyovai, Iladobas, Forgony, Lukacs, ill.: a B. Volán niinden jateko.su dicséretes tel­jesítményt nyújtott. Ili: 1:1. Kirald—Edclcny 0:1 (0:1). Ki­rálci, tiUO nezó. Vez.: Fecske. Ki- ralci: Barczi ~ Kovács, Tóke Báskó, Lupkovies. Varga, Utlii, Farkas. Miklán, Kristály, Don­jen. Edző: Békési György. Ede- lény: J3anga — Farkas, Matisz- csák Geber. Bodnár, Makróczi. Pál Horvath, Molnár, Németh, Takues. Edző: Ferenez József. A helyzetei alapján a hazai csapat érdemelt volna győzelmet, biégis, szerencsés körülmények i között, az edelényiek szerezték i bieg a két pontot. Gl.: Takács. ! Jók; Kovács, Töke, Buskó, Krls- ! tály, ill.: Banga, Matiszesák, 1 Makróczi, Takács, ifi: 1 :L Alsózsulca—Sajókaza 2:1 (1:0). (Alsózsolea. 300 néző. Vez.: Nagy J- Alsözsolea: Vitányi — Szeke­res, Bodnár, Derecskéi. Gál, Szkupe (Kiss), Budai, Tóth, i Orosz, Zsigmond. Labancz (Zsí- ros). jEdzö: Deák István. Sajó­kaza: Örkényi — Bereutes, l-lar- zso l.. Miklós. Mérten. Harzsó TI.. Tóth, Fazekas, Lévai. Dú- nyi (Béres), Pálkövi. Edző: Sáf- rány István. A sok hibával Játszó hazaiak j csak nehezen szerezték meg a győzelmet a lelkes bányászosa- pat ellen. Gl.: Bodnár (11-esböl), Zsigmond. ill.: Harzso I. Jók: Vitányi. Derecskéi, Gál. Zsig­mond, ill.: Harzsó 1., Fazekas, Lévai. Hejöcsaba—MEAíC 0:1 (0:0). Hejöcsaba. *100 néző. Vez.: Cz.ii- ba. Hejöcsaba: Szőke — Galamb, vári, Papp, Feszler, Eszlárl, Nagy, Jäger, Szabó II. (Kunfal­vi), Tóth, (Sarkadi). Laczkó, I Krisztián. Edző: Ozsváth Endre. MEAFC: Horváth — Kovács, Pupp, Berti, Nagy (Rácz), Feny­vesi. Bucsi. Anga. Takács. Czer- va, Szuromi. Edző: Fischer Fe- 1 fene. Különösen a teásod 11c fél­időben játszott mezönyfölényben a Hejöcsaba. 4—5 óriási gólhelyze- , tét ki is hagyott, mégis a bcl'e- | jezés előtt hat perccel egy gyors ' ellentámadásból Bucsi révén, a lelkesen küzdő egyetemisták szerezték meg a győzelmet. Jók: a helyi csapatból senkit nem le­het kiemelni, ill.: u •, MEAFC : minden tagja átlagon felüli tel­jesítményt nyűUoti. Ifi: Hejö- ; csaba—DVTK 111. 1:1. ’ Megyei L Ormosbánya—Borsodból« 5 :0 (4:0). Ormosbánya. 300 néző. í Vez.: Varga J. Biztos bányász- győzelem. Gl.: Husiiké. Burkus, (2-2), Balogh. Ifi: tí :0. IWályi—Mucsouy 13:l (4:1). Ma- i lyi. :)0() néző. Vez.: Vanka | P. Tetszés szerint rúgta góljait a házul csapat. Gl.: Polgári (6), Bánki (3). Balázs (2). Orosz, Zupkó, tü.: Tóth. Ifi: 0:2. Fclsőz.solca— Putnok 3:0 (2:0). Felsözsolca. 200 néző. Vez.: Su­lyok. Felsözsolca megérdemelte a győzelmet. CL: Kiss 1., Botos, Katona. Ifi: 2:1. Varbó—Nyék 1:3 (0:l). Vatbó. 300 néző. Vez.: Biz. A kulturál­tabban látszó vendégcsapat sze­rezte meg a győzelmet. Mezők eresz t es—Csők vaun iá n y la 42:t). Mezőkeresztes, 300 né­Boisodnadasd—Mczocsat 4 ;• (2:0). Borsodnaciasd, tíÜO nezo. Vez.: Bognár. Borsodnadasd: Molnár — Váradi, Vámos, Koós, Érsek, Demjén, Poezos (Antal), Ködmön (Tamásilc). Gyárfás, Németh. Kertész. Edző: Sztasák István. Mezöcsát: Mészáros — Földi, Orosz, Csillag, Greiz, Gondola, Dohány, Kormos (iázop- kó), Vanczak, (Kalo). Nyizsnylk, Gaesal. Edzó: Kápolnái László. A minden csapatrészeben jobb borsodnádasdi együttes ilyen arányban is megérdemelten győzött. GL: Váradi. Ködmön, Gyárfás, Tamásik. Jók; Váradi, Érsek, Póczos, Gyárfás, ill.: Csillag, Gondola. Ifi: 1:0. Mákvölgy—Bükkábrány 3:1 (1:1). Alberttelep, 500 néző: Vez.: Juhász 1. Mákvölgy: Tinyó — Kocsis, Beres, Bene (Mocsnik I.). Nagy, Lipcsei, Dózsa, Deák. Barnóezki. Szőr. Klariankn (Dér­nél). Edző: Penderik György. Bükkábrány: Bodzán — Szép. Szabó, Tóth I., Tóth H., Székely, Takács, Iván. Nyeste. Csanalosi, Bordás. Edző: Szép László. Csak egy félidőn át. tudta út­ját állni a Bükkábrány a meg- megújuló bányásztámadásoknak. GL: Barnóezki (2). Szőr, ill.: Székely. Jók: Dózsa. Barnóezki, ill.: Szép, Szabó, Székely. Ifi: 5 :0. SÜMSE—Trcncsényi SE l :2 (l:0). Sajószentpéter. 300 néző. Vez.: Kiss. SÜMSE: Góre — Do- moszlai. Bódis, Sehachinger, Dó­ri. Kosárka, Szász. Boezki, Krompák, Vajek, Bihari. Edző: Szamosi Ferenc. Trencsény i: Kiss J. — Porács, Balogh. Jónás, Buqsák, Kiss L.. Újvárosi, Tö­rök (Lakatos). Petrik (Prókai), Magyar, Farkas. Edző: Antal Ferenc. A lelkesebb honvédcsapat a második félidőben játékával rá­szolgált a győzelemre. GL: Krom­pák. ill.: Petrik. Magyar. Jók: Góre, ÜL: Porács. Balogh, Bú­csúk, Petrik, Magyar. Sárospatak—Sajóba bony 0 :© Sárospatak. 300 néző. Vez.: Ju­hász S. Sárospatak: Szemón — Spinda, Szántai, Kiima, Greskó, Matics, Szabó I.. Demkovics, Szabó II.. (Kistóth), Fehér (Nagy). But kai. Edző: Csetneki Imre. Sajóbábony: Angel — Ga­lambos, Vass. Sebők II.. Nyit­rai. Varga. Kálmán. Szemán, Se­bők 1.. Hajas (Jenei). Rózsa, (Guba). Edző: Túrái TI. József. Egyenlő erők küzdelme, igazsá. gos döntetlen. Jók: Szemán, Szántai. Demkovics, Butkal. ill.: Angel. Vass, Varga, Szemán. Ifi: 1:1. Szuhavölgy—MEMTE 1:1 (1:1). Pál háza—Tállya 0:t (0:0). A félbeszakadt SÜMSE—Tállya mérkőzés két pontját 0:0 gól- aránnyal Tállya javára igazolták. Elmaradt mérkőzés: Szuha­völgy—Mezöcsát 2:3. B. osztály zö. Vez.: Órás. A minden csa­pat részében jobb keresztesi csa­pat ilyen arányban is megér­demelten győzött. Ónod—Hidasnémeti 5:0 (2:0). Önöd, 400 néző. Vez.: Bráz. Az igen lelkesen játszó ónodiak biztos győzelmet arattak. Gl.1 Bordás, Holla (2—2), Huszár. Ili: 4 :0. Szerencs—Tiszalúc 4:0 (4:0). Szerencs. 40U néző. Vez.: Pul- noki. A végig támadó szeren­csiek biztos győzelmet arattak. Tokaj—Mád 4:0 (1:0). Tokaj. 200 nezó. Vez.; Varga II. Megérde­melt hazai győzelem. Hollóháza—Lucs l :0 (0:0). Pal- háza. 200 néző. Vez.: Berta. Elke­seredett küzdelemben szerencsés góllal győzött a Hollóháza. Nagyhátonyban nyert a B. Bányász! Miskolci VSC—Hatvani Kinizsi 2:o (2:0). Hatvan. 1500 néző. Vesz.: Mohácsi. MVSC: Serfözö — Szabó Z., Locher, Körösi, Lip- tak Leiszt, Korhűt (Kerecse- nyij. Káplár, Galló. Kiss. Fekete (Varga). Edző: Siklósi Ernő. Gyors, korszerű tamadasokat vezettek a miskolciak a hatva­niak kapujára. Több alkalommal csak- a szerencse mentette meg a hazaiakat a goitól. Az első félidő középén Galló szerezte meg a vezetést. s az előnyt Kiss növelte. A kétgólos vezetés megnyugtatta a vasutasokat, okosan passzolgattak. Szünet után is tervszerűbben játszott az MVSC, megérdemelt kétgólos győzelme. Jók: Szabó Z., Locher. Leiszt. Galló. Kiss. Honvéd Papp J. SE—Hajdúszo­boszlói Bocskai 4:0 (1:0). Mis­kolc. 1000 néző. Vpz.: Brinken. H. Papp J. SE: Fekete — Boros, Berzsenyi, Szűcs T., Sípos. Li­geti. Palíai (Szilágyi), Bácskái, Szűcs J.. Csányi, Madarász. Ed­ző: Vágó György. Az első félidőben szokásos ..hazai formában” játszott a Papp J. SE. szünet után azon­ban elsősorban gyors támadásai révén, több veszélyes helyzetet teremtett, mégis nagy gólarányú győzelmet az utolsó percben rúgott két góllal érte el. GL: Ligeti (2). Szűcs. J.. Madara.,/.. Jók: Ligeti, Szűcs I., Szűcs J. Lcninvárosi MTR-N yíregy házi Spartacus 0:0. Lcninváros, 1800 néző. Vez.: Bodó. LMTK: Do­hány — Vanczó, Toperczer, Sza- nyó. Lázár, Kapus (Farkas). Bq- dolai. Kocsis (Petró), Magyar, Kiss, Répási. Edző: Nagy György. Az első félidőben mindkét csa­pat nagy hibaszázalékkal ját­szott. Az LMTK többet, támadott, de a csatársor játékában nem volt elég átütőerő. A 35. perc­ben Magyar közeli lövését Pil- csuk nagy bravúrral hárította. Nem sokkal utána Répási került jó helyzetbe, a nyíregyházi ka­pus most is a helyén volt. Szü­net után, izgalmakban bővelkedő 45 percet láthatott a közönség. A leninvárostak nagy erővel tá­madtak. a veterán nyíregyházi kapusnak azonban nem lehe­tett gólt lőni. Előbb Magyar 5 méterről leadott lövését ütötte szögletre, majd a gólvonalon kaparintotta meg a labdát. A 82. percben, nagy tumultus támadt «a vendégek 16-osánál. Pilcsuk már verve volt, ezúttal viszont a kapufa mentett. A 89. perc­ben a nyíregyháziak előtt nyí­lott gólszerzési lehetőség. Jók: Szanyó és Lázár. Borsodi Bányász—Nagy bátonyi Bányász 1:0 (0:0). Nagybátony, hoo néző. Vez.: Fehér. B. Bá- nyusz: Soltész — Kremer. Csip­ke, Heigert. Tárnái. Kovács I., Kv&szta, Kovács U.. Pinesák, (Mayer), Burger, Kasza (Faze­kas), Edző: Szepesi Gusztáv. A sajószentpéteriek ügyesen megszervezték védelmüket, s rajtaütésszerű ellentámadások­kal kísérleteztek. Szünet után elénkebb lett a játék. A ü0. percben Kvaszta ügyes cselekkel' tisztára játszotta magat, s szép gólt szerzett. A Látottak alapjan megérdemelt a vendégek győzel­me. Jók: Soltész, Csipke, Tárnái, Kvaszta. Kazincbarcikai Vegyész—Sátor­aljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV 4:1 (0:0). Kazincbarcika, 4000 nezó. Vez.: Maczkó. KVSE: Fülöp — Mochlar, Petercsák, Orbán, Tamás. Ködmön. Mikula. Kálmán. Magyar (Nagy), Ken­di. Simító. Edző: Szentmarjay Tibor. S.-ujhely: Vakles — Do­hai, Csongrádi. Sütő, Lisovszki. Kiss, Kovács (Simonies) Suller, Sztankó Tokár, Szűcs II. Edző: Szakái Miklós. Az első félidőben a Vegyész 4 biztos gólhelyzetet hagyott ki­használatlanul, máskor meg Vakles bravúros védései hiúsí­tották meg a barcikai’ akciókat. A második félidő Vegyész-roha­mokkal kezdődött, s 12 perc alatt 3 gólt szerzett a hazai csapat. Tamás szabadrúgásai Mikula ifijelte a jobb alsó sarokba. 1:0. ""A 49. percben Mikula szögletét Kendi visszafejelte, s Kálmán kapásból. óriási erejű lövést zúdított a hálóba. 2:0. Az 58. percben Magyar ugrott ki, beadá­sát. Simkó a kapu közepébe lőtte. 3:0. A 80. percben Fülöp ei gáncsolt a a kitörő Kisst, a li­est: Suller lőtte be, 3:1. A 8tk percben Kendi fejessel állította bo a végeredményt. A Vegyész magabiztosan . fektette két vállra a lelkesen küzdő újhelyieket. Jók: Petercsák, Kálmán, Kendi, Simkó. illetve Vakles. Dobai, Lisovszki, Suller. Debreceni MTE—Rudabányai Ércbányász 4:2 (1:0). Debrecen, 1500 néző. Vez.: Halász. Ruda- bánya: Balázs — Sütő. Tires, Molnár, Tom esz. Garam. Kiss, Baffi. Ruttkai dr., Kalász (Sa­lamon), Sikora. Edző; Tóth László. A debreceniek szerencsés kö­rülmények között jutottak veze­téshez. ugyanis Sütő öngólt ve­tett az első félidőben. Helyenként jóiramú, változatos játék folyt a pályán. A vendégek meglepe­tésre nem álltak be védekezni, bátor támadójátékkal kísérletez­tek. Szünet után 0:2-ről egyen­lített az igen lelkesen, harcos felfogásban küzdő bányász-csa­pat. A hajrát azonban a debre­ceniek bírták jobban erővel. GL: Ruttkai dr.. Tomesz. Jók: Balázs, Tires, Tomesz, Ruttkai ■ dr. Labdarúgó panoráma XB 11.: Kossuth KESE—Pécsi MSI 1:1 (1:1). GL: Horváth, Illetve Nagy. Komlói Bányász —Eger SE 3:1 (1:0). Gl.: Pál, Ligl, farkas, illetve Barta. Ganz- MAY AG—V ólán SC 0:i (0:0). GL: Bartoslk. S/.ékcsfc- hérvátl MÁV Előre—Debrece­ni VSC 2:1 (1:0). GL: Havasi, Meggyes (ll-csből), illetve Kiss L. MÁV DAC—Fűzfői Alt 3:1 (2:0). GL: Hannicli, Csollány, Pálos, Illetve Kovács E. (11- csböl). BYSC—Budafoki MTE 3:0 (1:0). GL: B. Nagy. Krum­mer, Aranyosi. Oroszlányi Bá­nyász-Vasas Izzó 1:4 (0:0). GL: Dákai, illetvo Hunzel, Varga. Antal, Szekeres. Szolnoki MAY —Szekszárdi Dózsa 2:0 (2:0). GL: Repka, N. Szabó. Várpa­lotai Bányász—Szolnoki MTE 2:1 (1:1). GL: Farkas, Ladá­nyi, Illetve KollAth. NB UJ. Északkelet: Gyön­gyösi Spartacus—Balassagyar­mati SE 0:0. salgótarjáni sík­üveggyár—Záhonyi VSC S:0 (t:0). Salgótarjáni Kohász SE —Vasas Ikarus 2:2 (2:1). A totó 16. heti eredménye: L 1, 2, l, 2. x, 2. 1, 1, 1, 2, 1, x és a plusz egy: x. N a ptá r 1977. április 19., kedd A nap kelte 4.49, nyugta 18.39 órakor A hold kelte 5.19, nyugta 19.48 órakor Névnap: Emma Évforduló Kilencvenöt evvel ezelőtt, 1SS2. április 19-en halt meg — 73 eves korában — Charles Robert Darwin, angol termé­szettudós, a modern biológia egyik legjelentősebb alakja, a korszerű származásiam elmelel megtéremlóje. Időjárás——-----­V árható időjárás ma estig: időnként erősen megnövekvő felhőzet. Az éjszaka néhány helyen átfutó záporesö. Időn­ként megélénkülő délnyugati, nyugati, majd északi szél. A várható legmagasabb nappali hőmérséklet 12—17 fok között. — Bondor József építésügyi­és városfejlesztési miniszter vezetésével hétfőn építésügyi küldöttség utazott a Szovjet­unióba. A magyar építésügyi szakemberek a Szovjetunió, valamint az Észt és Litván Szovjet Szocialista Köztársa­sagok építési minisztériu­mával értékelik a műszaki tudományos közvetlen együttműködés eredményeit es egyeztetik az 1990-ig szóló további együttműködés fő témáit. — A Francia Kommunista Párt Központi Bizottságának meghívására hétfőn párt­munkásküldöttség utazott Párizsba Grósz Károlynak, a Magyar Szocialista Munkás­párt Központi Bizottsága agit.-prop. osztálya vezetőjé­nek vezetésével. — Keserű Jánosné könnyű­ipari miniszter vezetésével vasárnap magyar küldöttség érkezett tíznapos látogatásra Tokióba. A küldöttség tagja Littvai István költő- és. gép­ipari miniszterhelyettes is. A delegáció megbeszéléseket folytat a japán kormány, va­lamint a gazdasági élet kép­viselőivel, üzemeket és vál­lalatokat látogat meg és részt vesz az április 22-én meg­nyíló tokiói nemzetközi vásár magyar napján. — A hét könyvújdonságai között találjuk az Október fényei című antológiát a Kossuth, a Szimfónia című válogatást 30 év lírai törté­netéből és Vekerdi László Így élt Newton című élet­rajzírását a Móra, Gink Ká­roly Tatabányát bemutató fotóalbumát a Corvina, és Irwin Shaw Oroszlánkölykök című regényét az Európa Kiadó gondozásában. — Termékbemutató kiállítás nyílik április 19-én délután fél 3 órakor Miskolcon, a MTESZ székházban. Az Üvegipari Művek rendezése­ben sorra kerülő kiállítást Sípos Domokos vezérigazga­tó-helyettes nyitja meg. ez­után filmvetítést tartanak. — Háromnapos tudományos ülés kezdődik április 21-ena Megyei Kórház Gvermek- egészségügyi Központjában. Az ülést dr. Kosival László egyetemi tanár, gyermekgyó­gyász főorvos emlékére és a gyermeksebészeti osztály 20. éves jubileuma alkalmából rendezi a Magyar Gyermek­orvosok Társasága és a Ma­gyar Sebész Társaság Gyer­meksebész Szekciója. — Kistelepülések ellátásától, szolgáltatási helyzetéről szer­vez tanácskozást Rásonvsáp- berencsen a Hazafias Nép­front megyei bizottsága. A tanácskozást április 20-án tartják meg. —t Megalakult a DVTK Ba­ráti Körének vezetősége, s megválasztották a tisztségvi­selőket is. A most alakult vezetőség a héten kezd hoz­zá a tagok szervezéséhez. Az irányítással a DVTK labda, rúgó-szakosztályának elnök­ségét bízták meg. — Hosszan tartó betegség után 73 eves korában el­hunyt Alekszandr Rogyim- cev vezérezredes, a neves szovjet hadvezér, a Szovjet­unió kétszeres hőse. A halá­láról kiadott gyászjelentest Leonyid Brezsnyev. Nyikolaj Podgornij, Alekszej Koszi­gin és más szov jet vezetők írták alá. — A Magyar Népköztársa­ság Elnöki Tanácsa Béke és Barátság Érdemrendet ado­mányozott Szekulesz László­nak. a franciaországi magya­rok kölcsönös segélyező egye­sülete elnökének. A kitün­tetést Párizsban ünnepélye­sen nyújtották at. — Lenin születésének 107. évfordulója alkalmából ün­nepi találkozót rendez a Di­ósgyőri Gépgyár MSZBT- tagcsoportja pénteken dél­után a diósgyőri vasasklub­ban. A baráti találkozón új brigádokat is fogadnak az MSZBT-tagcsoportba. — Aktív, eredményes az Ózdi Kohászati Üzemeknél a 15 éves FMKT-mozgalom. Tavaly 74 fiatal érdemelte ki a kiváló ifjú mérnök, köz­gazdász, technikus címet. Az. idei célkitűzés: újításként is elfogadtatják a gyakorlati értékű szakdolgozatokat •— Sertéstenyésztési tanács­kozást rendeznek április 20- án. szerdán délelőtt 9 órai kezdettel Miskolcon. a MTESZ-székház 5. számú előadótermében. Az iparsze­rű sertéstartás, a tenyésztés, az állattegészségügv legfon­tosabb kérdéseit vitatják meg a megye szakemberei. — Korszerű táplálkozás cím­mel rendeznek kiállítást Óz- don a Liszt Ferenc Művelő­dési Házban az élelmiszer- iparral és kereskedelemmel foglalkozó szervek, vállala­tok, április 25-én. A kiállí­táson árubemutató tekinthető meg. •— A nagycsaládosok ingye­nes üdültetésére, bel- és kül­földi jutalomutazásokra mint­egy négymillió forintot for­dít az LKM az idén. Jelen­tősen hozzájárulnak a gyer­meküdültetésekhez Is. — A cukorrépa-termelési verseny bizottsága a ver­senyben résztvevő brigádok vezetői részére április 20_án, szerdán délelőtt 11 órai kez­dettel tanácskozást tart a Szerencsi Cukorgyár tanács­termében. — Színházi közlemény. A Miskolci Nemzeti Színház felhívja a Csortos és az Egyetemi bérlettel rendelke­ző nézők figyelmét, hogv az április 5-én elmaradt Heka- bé-Élektra előadást ma. áp­rilis 19-én. kedden este <1 órai kezdettel tartják meg (Az április 3-án és G-án el­maradt előadások bérlőit — Déryné, valamint Lehár és Egyetemi bérlet — később tájékoztatják az előadások fii időpontjáról.) I I I