Észak-Magyarország, 1977. március (33. évfolyam, 50-75. szám)

1977-03-22 / 68. szám

( Labdarúgás, NB II. NB III. Kimaradtak a helyzetek Debrecenben nyeri a H. Papp J. SE! SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV—ÓZ­DI KOHÁSZ 3:0 (2:0). Székesfehérvár, 2500 néző. Vez.: Halász. Ózd: Szögcdi — Marton, Szi­lagyi, Fiikö, Murányi — Bakos (Nyerges), Vidáts, Konyha — Űtassy, Csuhany, Tóth (Stancv). Edző: Frenkó László. Jól kezdett az ózdi csapat. Nem álltak he védekezni, s ez meglepte a fehérváriakat. Vi-* dáts vezérletével az ózdi közép­pályások okosan passzoltak, vár­tak a kínálkozó alkalomra, de a csatárok döntő pillanatokban rendre hibáztak. A 14. percben potyagóllal szereztek vezetést a hazaiak. Buiis oldalról 30 mé­terről ívelt lövést küldött az óz­di kapura. Szögcdi alaposan cl- számítotla magát, s a szél se­gítségével a labda behullott a hálóba, 1:0. A vezető gól után mezőnyfö­lénybe került a fehérvári gár­da. Sorozatos támadásokat ve­zettek, s a 31. percben újabb gólt érlek el. Szép hazai összjá- ték után Burka 1« méterről ka­pásból a kapu jobb oldalá­ba lőtt, 2:0. Ezután lanyhult a játék, a hazaiak nem erőltették ■ a gólszerzést, az ózdiak igyeke­zete viszont görcsös erőlködéssé változott. A II. félidő első percében to­vább növelte előnyét a fehér­vári csapat. Burka jó átadás­sal indította Eülöpöt, aki a ki­mozduló Szögcdi melleit a jobb alsó sarokba gurított, 3:0. Ezt követően az ózdiak többet kez­deményeztek, de akcióikból hi­ányzott az átülő erő. Az 59. percben Vidáts iramodott meg, egymás után cselezte ki a vé­dőket, lövése Pauluszról alig ke­rült a kapu mellé. A 73. perc­ben Fülöp beadása a kapufát érintve pattant ki, Burka és Marion egyszerre csaptak a labdára, amely Burkáról a há­lóba került. A játékvezető nem ítélte meg a gólt, mert a szé­kesfehérvári középpályás talpalt az esetnél. A hátralevő időben mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk már nem kerültek köz­vetlen veszélybe. A jó kezdést nem követte a jó folytatás. Az ózdiak csak az el­ső gólig voltak egyenlő ellen­felei a táblázat második helyén álló fehérvári csapatnak. A po­tyagól alaposan megzavarta a vendégeket, s ennek köszönhet­ték a második gólt. A közép­pályásaik ügyesen tartogatták a labdát, s jól ,, hozták helyzet­be" a csatárokat, akik azonban mélyen formájuk alatt játszot­tak, s a legbiztosabb helyzete­ket is clügyetlcnkcdték. A ha­zaiak jobban használták ki helyzeteiket, ezért győzlek. Jók: Fükő, Vidáts, Csuhany. Hegyei I. osztály Mákvölgy — Sárospatak 1:0 (0:0). Aloerttelep: 400 nezó. Vez.: Veres. Makvölgy: Tinyú — Be-' ne, Dózsa, Béres, Bálint, Lip­csei, Nagy (Kocsis), Mocsnik I., (Dérnél), Barnóczkl, Szór. Kla- rianka. Edző: Penderik György. Sárospatak; Szeműn — Spinda, Szántai, Szabó G.v., Greskó, Ma­ttes, Demkovies, Szabó A. Fuss, Klíma, Bulkai. Edzó: Csetneki Imre. Küzdelmes mérkőzés, a , döntetlen eredmény valósabb lett volna. Gl.: Barnóczki. Jók: Tinyo, Béres, Lipcsei, illetve Vendégcsapat minden tagja át­lagon felüli teljesítményt nyúj­tott. Ifi: 0:0. Borsodnádasd—Tállya 3:1 (1:1). Borsodnádasd, 2U0 néző. Vez.: Varga TI. Borsod nadasd: Mol­nár — váradi, Németh, Tamá- sik, Demjén, Antal (Ködmön), Kertész, Érsek, Gyárfás. Vá­mos fi. (Vámos II.), Szabó. Ed­zó: Sztasák István. Tally«: Kiss — Tóth I., Tóth IX., Szívós,,.Pe- kó I., Pekó ll.. Bányiezkl, Orosz, Veszprémi (Kólái), Nyíri. Til­ger. Edző; dr. Sója Szabolcs. Jó iramú mérkőzésen a hazai csa­pat a második félidőben muta­tott játéka alapjait megérdemel­ten győzött. Gl.: Gyárfás (2), Érsek, . illetve Pokó II. Jók: Gyárfás (a mezőny legjobbja), Demjén, Érsek, illetve Szívós, Tóth II., Tilger. Ili: 2:2. Alsózsolca—MEAFC t:0 (1:0). Alsózsolca, 400 néző. Vez.: Divi- hyi. Alsózsolca: Vitányi —Sze­keres. Bodnár, Derecskéi, Gál, Budai (Labancz), Szkupé. Orosz, Tóth. Horvath, Zsigmond. Ed­ző: Deák István. MEAFC: Hor­váth — Szendrei, Papp, Berki, Nagy, Fenyvesi, Rácz, Balogh, Takács, Czerva, Szuromi. Edző: Fischer Ferenc. Nagyiramú, ke­mény mérkőzés. Az alsózsolca- iak csak nehezen szerezték meg a két pontot. GL: Horváth. Jók: Vitányi, Szkupé, Zsigmond, il­lővé Papp. Fenyvesi, Szuromi. Ili: Alsózsolca—DVTK III. 0:3. MÉMTE—Sajókaza 4:1 (1:0). Miskolc, 800 néző. Vez.: Kuizs. MEMTE: Nagy — Kovács. Ne­mes. Kocsis. Csonó, Siffman, Demeter, Mészáros 11., Mészáros I. (Ferenezi), Riskó, Gombos. F.dző: Balázsi István. Sajókaza: Héti — Berentés, Harzsó 1., Miklós, Béres. Mérten, Pál. Har­isé II., Lévai, Dányi. Fazekas. Edző: Sáfrány István. Gyenge színvonalú mérkőzés, különösen fordulás után vezetett sok tá­madást a MEMTE. Gl.: Mészá­ros I., Mészáros 11.. Ferenezi, Csonó, illetve Harzsó 1. Jók: Kovács. Kocsis. Csonó. Deme­ter. illetve Harzsó 1., Harzsó II., Lévai, Dányi. Ifi: 2:1. S zi r ma b es cn y ő—Treu es ény 1 SE 2:i (6:1). Szirmabesenyő, 5(K) néző. Vez.: Czirba. Szirmabese- nyö: G.vovai — Hadobás. Ara­nyosi, Forgony, Tóth. Orosz (Ju­hás/.). Bodnár. Bazsó I.. Balogh. Bazsó II.. Lukács. Edző: Palics- kó Gyula. Trenesényi: Kiss I.— Porács, Balogh, Kecskés, Bu­csák, Újvárosi, Kiss TI. (Járó), Török, Petiik, Magyar. Farkas. Edző; Antal Ferenc. A II. fél­időre erősen feljavult szirmabe- senyóick megérdemelt győzel­met arattuk. Gl.: Bazsó 11., Bodnár, illetve Petiik. Jók: A hazai csapat minden játékosa di­cséretet érdemel, illetve Balogh, Farkas, ifi: szirma besenyő—Ózd 11. 8:1. Királd—Bükkábrány 3:6 (2:0). Királd, 500 néző. Vez.: Marmoly. Királd: Bárczi — Kovács, Fe­hér, Puskó, V arga, Csatlós, Far­kas (Elias). Úti, Mákián, Lup- kovics, Demjén. Edző: Békési György. Bükkábrányi Bodzán — Szép, szabó. Tóth I.. Tóth II. Takács (Bárdos), székely, Káló, Nyeste, Iván, Csanálosi. Edző: Szép László. A tartalékos bá­nyászcsapat meglepő biztonság­gal győzött. Gl.: Lupkovics, Üti, Varga. Jók; Lupkovics ,(» me­zőny legjobbja), Fehér.' Tuókó; Varga, illetve Szép, Tóth 1., Nyeste. Ili: 5:0. SÜMSE—Sajóba bony 0:0. Sajó- szentpéter, 200 néző. Vez.: Bara­nyi. SÜMSE: Góré — Győri, Bódis. Sclinchinger, Kosárka, Geregúr. Káposzta, ßoezki. Krompák. Szűcs (Szász). Biha­ri (Domoszlai). Edző: Szamosi Ferenc, sajóbábony: Gálik — ácbök 1., Vass, Kiss, Nyitrai, Varga, Kálmán, Rózsa, Guba (Vajda), Szeműn. Galambos (Je­női). Edző: Túrái II. József. Ki­egyenlített erők küzdelme, igaz­ságos döntetlen. Jók: Győri, Schaehinger. Geregur. illetve Nyitrai, Kálmán. Ili: 1:4. B. Volán— Mczőcsát 2:0 (0:0). Miskolc, 200 néző. Vez.; Cseh B. Volán: Czibere — Tamás. Jó­nás, Vári. Lója, Miklós, Babus (Kállai), Varga, Orlóczki, petro- vics, Pálúr. Edző: Balázs And­rás. Mezöesát; Mészáros — Föl­di. Orosz, Csillag, Greiz, Káló, Hizsnyik (Dohány), Gondola. Be­ta. Szopkó, Barna. Edző: Kápol­nai László. Biztos hazai győze­lem, sok kihagyott helyzettel. Gl.; Pálúr, Kállai. Jók: a hazai csapat minden tagja nagy aka­rással küzdött, illetve Mészáros (a mezőny legjobbja), Orosz, Barna. Ifi: 4:1. Szuhavölgy—Edelény 0:2 (0:2). ICurltyán, 500 néző. Vez.; Juhász 1. Szuhavülgy: Ablonczi — Ju­hász II. (Soltész). Juhász 1., Szimőndli. jaskó. Fazekas. Jed- linszki, zuti, Gyurosó, Klem, Tőzsér (Bállá). Edző: Virág Jó­zsef. Ed el ény: Banga — Farkas, Mntiszesák. Géber. Makróezi, Bodnár, Horváth. Pál, Németh (Vass), Molnár, Takács. Edzó: Ferenoz József. Végig jó iramú mérkőzésen az T. félidőben mu­tatott játék alapján megérdemelt győzelmet arutott az edelényi csapat. Gl.: Géber. Horváth. Jók; Juhász 1.. Jaskó, Fazekas, ill. Matiszcsúk, Bodnár, Molnár. Ifi: 4:1. Pálháza—Hcjöcsaba 0:0. Táblázatok nb ll. Állasa NB III. ÉSZAKKELET 1. PMSC, 25 14 R 3 57-21 36 Ka/.incb. 24 17 6 1 70-22 40 | 2. Szí. MÁV 25 13 7 5 45-34 33-2. DMTE 23 15 4 4 56-29 34 j 3. V. Izzó 13 6 6 46-30 32 :?. Papp J. SE 24 11 8 5 38-29 30 4. Kanizsa 25 11 7 7 39-33 29 4. Nyíregyháza 24 11 8 5 32-24 30 ' 5. SZMTE 25 12 4 9 49-41 28 5. Ikarus 23 10 8 5 31-17 28 6. I)VSC 25 11 4> R 34-28 28 6. SKSE 21 9 8 7 33-30 26 7. Eger 25 n 4 9 17-45 28 7. Balassa«.v. 24 11 3 10 31-28 25 i &. Budafok 25 in 7 R 57-44 27 8. Nngybátony 23 9 7 7 37-33 25 j 9. szék szard 25 1) n 7 28-30 27 9. MVSC 24 8 8 8 39-29 24 j 1«. Volán 25 !) 8 8 37-30 26 10. Gyöngyös 23 9 6 8 32-26 24 ! ll. MÁV DAC *> ­11 4 10 38-38 26 11. 1 .eninváros 23 8 7 8 26-28 23 , uvse 25 7 10 8 40-43 24 12. Hajdúsz. 24 7 8 9 27-37 22 13. GJ-MAVAG 25 7 10 8 38-43 24 13. S.-újhely 24 9 1 11 27-39 ' *L kkese 25 9 4 12 37-40 22 14. Rudabánya 24 6 6 12 27-35 18 É5. Komló 28 R 6 11 24-33 22 15. H. Bányász 24 6 6 12 22-3« 18 ^8. Ózd 25 R 5 12 32-38 21 16. S.-tarján KSE U. Edz fő 25 7 7 11 28-40 21 23 7 3 13 37-18 17 ! Várpalota 25 5 8 12 27-34 18 17. Záhony 24 5 7 12 19-42 17 18. l latvan 24 4 8 12 22-40 1« , sz. Dl A V 25 4 6 15 18-38 14 19. Kis várd a 24 3 5 16 23-59 11 *0. Oroszlány 25 3 8 14 23-61 14 20. Egri Vasas visszalépett Jllll! % ' H PlPIgil É ÜiH Kiss elől szabadít fel a balassagyarmati védő. A vasulas-csalár sok kellemetlen percet szerzett a vendégeknek, s három gólt lőtt. (MVSC— Balassagyarmat 4:1) Szabó István felvétele Leninvárosi MTK—Záhonyi VSC 0:0. Lenin vár os, boo néző. véz.: Fehér. LMTK: Dohány — Van- czó. Topcrezcr, Szunyó, Lázár, Farkas, Kocsis, Varga. Magyar (Pelró), Kiss. Répási. Edző: Nagy György. Szinte mindenki biztos volt ab­ban hogy a Leninváros colok­kal nyeri a mérkőzést. Így is kezdődött a találkozó: a hazai csapat az e!$o húsz percben fer­geteges támadásokat vezetett. Kiss közeli lövését a gólvonal­ról mentették, majd Kocsis, Ma­gyar és Farkas hagyott ki nagy helyzeteket. Dohánynak ebben a felidőben semmi védenivalója nem akadt. Szünet után, Pctró beállítása új szint hozott a csa­társor játékába, de a helyzete­ket nem sikerült gólokra válta­ni. Répási a 78. percben 10 mé­terről csúnyán kapu mellé lőtt. maid Petró éles beadását Kiss 1 (!) méterről a léc mellé küld­te. A 84. percben kitűnő át­adást kapott Kiss. de a lt-es pontról a kapu föle lőtt. A Le­ninváros hiába támadta végig a 00 percet, a csatárok a legjobb helyzetből sem tudtak a háló­ba találni. A vendégek lelkes játékukkal rászolgáltak az egyik pontra. Jók: Toperczer, Szanyó és Lázár. Kazincbarcikai Vegyész—Bor­sodi Bányász 5:0 (1:0). Kazáné­iba roika. 4000 néző. vez.; Jaezi- na. KVSE': ’ Fülöp — Mochlar, Petercsák. Orbán. Tamás (Fe­kete), Ködmön, Mikula. Kál­mán. Magyar. Kendi. Simkó. Edző: Szentmarjay Tibor. B. Bányász; Soltész — Tárnái, Csipke, Krémer, Kovács I., Burger, Fazekas. Mayer. Kasza, Kovács II. (Szilágyi). Szintesük (Kovács III.). Edző: Szepesi Gusztáv. Az idén még nem voltak eny- nylen kíváncsiak Kazincbarci­kán bajnoki mérkőzésre! A Ve­gyész azonnal támadólag lepett fel. s szebbnél-szebb támadáso­kat vezettek a bányászok ka­pujára. A 8. percben Simkó két ügyes csellel elfutott a bal szé­len. pontosan adott középre, s Magyar kapásból lőtt a hálóba. Ezután is töbször került ve­szélybe a vendégek kapuja, de Soltész nagy bravúrokkal men­tett. A 38. percben a játékve­zető Kovács L-et utánrúgásért kiállította. A 47. percben Sim­kó szögletét Petercsák a kapu­fára lőtte, majd a visszapatta­nó labdát másodszorra a háló­ba fejelte. Két perccel később Orbán beadását Kálmán lőtte ka'pura, Soltész kiütötte a lab­dát. és a berobbanó Kendi kö­zelről a hálóba bombázott. A 75. percben Kálmán egyedül tört kapura, amikor Krémer buktatta a lü-oson belül. A megítélt büntetőt, Magyar a bal sarokba helyezte. Továbbra is a Vegyész támadott. A befeje­zés előtt 5 perccel Magyar ál­lította be a végeredményt. Nem volt egy „súlycsoportban" a kel csapat. A Vegyész érett, tuda­tos játékot nyújtott, a találkozó egyes időszakaiban látványos, sziporkázó, ötletes futballbemu- tatót tartottak. A vendégek-ere­jéből csak a »védekezésre telt. Jók: Petercsák. Ködmön, Kendi, Kálmán. Magyar, illetve Soltész, Csipke, Burger. Kasza. Vasas Ikarus—Rudabányai Érc­bányász i:o (l:ü). Mátyásföld, 300 néző. Vez.; Hoffet*. Ruda- bánya: Balázs — sütő. Ruttkai dr.. Molnár. Tóth (Garant), Tires, Miksztai (Kalász), Baffi. Karczagi, Sikora, Kiss. Edző: Tóth László. • Jó iramban kezdődött a ta­lálkozó, s a 10. percben a ha­zaiak megszerezték a »vezetést. Szöglet után az egyedül hagyott Jonas fejelt közelről a hálóba. Ezután kiegyenlített játék ala­kult ki, feljöttek a rudabányai- ak. A második félidő első hely­zetét Karczagi hagyta ki, kö­zelről fölé bombázott. Ezután Miksztai került kecsegtető hely­zetbe, de elügyetlenkedte a kí­nálkozó lehetőséget. A szünet után nyújtott játékává! a ruda- bányaiak az egyik pontra fel­tétlenül rászolgáltak volna. Jók: Tires, Ruttkai dr. Honvéd Papp J. SE—Debre­ceni IHTE 2:1 (0:i). Debrecen, 2500 néző. Vez.; Győri. H. Papp J. SE: Fekete — Bacsó, Ber­zsenyi, Szűcs, Sípos. Ligeti. Mó­ricz, Bácskái, Pólyák, Stark (Póes), Madarász. Edző: Vágó György. Nagy kedvvel, remek harci szellemben kezdett mindkét együttes. A debreceniek ragad­ták magukhoz az irányítást, s az első negyedórában volt dol­ga a miskolciak védelmének. A hazaiak igyekeztek döntésre vinni a dolgot, s a vezetést si­került is megszerezniük. Szünet után nagy fordulat következett. A miskolci együttes átvette a játék irányítását. Formás, gyors, korszerű akciókat vezetett a II. Papp J. SE, s gyakran kelet­kezett zavar a DMTE védelmé­ben. A miskolciak fóleg erőn­létben és csapatmunkában vol­tak jobbak ellenfelüknél. Ma­darász egyenlített, s a hajrá­ban a győztes gólt is megszerez­te Móricz, a bravúr a látottak alapján teljesen megérdemelt győzelmet eredményezett. Jók: Bácskái (a mezőny legjobbja), Fekete, Pólyák, Madarász. Sátoraljaújhelyi Spartacus ME- DOSZ MÁV—Nyíregyházi Spar­tacus Petőfi t:i (1:0). Sátoral­jaújhely, 1000 néző. Vez.; Ko­roknál. S.-újhely; Vakles — Do­hai. Lisovszki. Simonies L, Szűcs I.. Csongrádi, Kiss, Sütő, Suliét*, Tokár, Kovács. Edző: Szakái Miklós. Üjhelyi rohamokkal kezdődött a mérkőzés. A nyíregyháziak vé­dekezésre kényszerültek, mert a hazaiak nagy nyomás alatt tar­tották Pilcsuk kapuját. Küzdel­mes volt a mérkőzés. Simonies I. szerezte meg az újhelyieknek a vezetést, akik ezután köny- nyelmüsködni kezdtek, és átad­ták a kezdeményezést á vendé­geknek. A II. félidőben már a nyíregyháziak irányították a já­tékot. A döntetlen igazságos. Jók: Simonies I., Sütő. Miskolci VSC—Balassagyarmati SE 4:1 (2:0). Miskolc, 3000 néző. vez.; Kozsla. MVSC: Kun — l.ipták ll.. Fekete, Varga M.., Körösi, Leiszt. Szép. Varga K., Galló. Kiss, Korhűt (Szabó a.). Edző: Siklósi Ernő. Az MVSC lépett fel támadó­lag. A 30. percben Kiss szabad­rúgásból szerzett vezetést. 1:0. Három perccel később ismét ö volt eredményes, varga átadá­sát emelte a hálóba. 2:0. A má­sodik félidő elején a vendégek szabadrúgásból szépítettek. 2:1. A kapott gól felrázta a hazain­kat. Előbb - Kiss 11-esből. maid egy szép akció végén a berob­banó Rob saját kapujába lőtt. A 75. percben Galló egyedül tört ki, de kisodródott, így ki­maradt a helyzet. Később Var­ga kétszer, majd Korhűt nagy helyzetet hagyott ki. Nagyobb arányban is nyerhetett volna az MVSC. Jók: Kiss, Varga K., Fekete, Kun. Labdarúgó panoráma NB IT.: Ganz-MA VÁG—Pécsi MSC 2:2 (1:0). GL: Simon 1., Gugyerás, Illetve Iványi (2). Komlói Bá»v'ász— Volán SC 0:1 (0:1). GL: Tóth (öngól). MÁV DAC—Budafoki MTK 0:0. BVSC —Szolnoki MTK 3:3 (2:0). GL: Lucska, Kaszás, Kronuner. illet­ve Budavári (2), Szakács. Nagy­kanizsai Olajbányász—Oroszlányi Bányász 5:1 (2:1). GL: Füle dr. (3), Pávlicz (2), illetve Dáliái (11-csböl). Szolnoki MAY—Vasas Izzó 1:3 (1:2). GL: Varga, illet­ve Szekeres (2). Varga. Fűzfői AK—Szekszárdi Dózsa 1:2 (t:l). GL: Tóth (11-esből), illetve Gertsinai, Orosz. Várpalotai Bá­nyász—Kossuth KESE 3:1 (1:1). GL: Ladányi (2, egyet 11-esből), SzöllősL illetve Bor (öngól). Eger SE—Debreceni VSC 4:3 (1:2). GL: Barta (2). Galántai (ll-csból), Csuhái, illetve Macz- ko (2), Kiss L. NB III. Északkelet: Gyöngyösi Spartacus—Kisvárdai SE 2:0 = (0:0). Hatvani Kinizsi—Salgótar- ■ jani Kohász SE 1:2 (0:1). Nagy- \ bátonyi Bányász—Hajdúszobosz- i lói Bocskai 1:0 (1:0). A TOTO 12. heti eredménye:] x. 1, X, 2, 2, x, 2. 2, 1, 2, x, x, x és a plusz egy: 2. Naptár. 1977. március 22., kedd A nap kelte 5.44, nyugta 17.59 órakor A hold kelte 6.48, nyugta 20.57 órakor Névnap: Izolda “TC Évforduló. Száznegyveneit evvel ezelőtt. 1S32. március 22-én hoff rrteg — 83 éves korában — Johann Wolfgang Goethe, a legnagyobb nemet költő, a világirodalom egyik legjelentősebb egyénisége. Időjárás. Várható időjárás ma estig: változóan felhős idő. elszórtan kisebb eső, záporesö. helyenként zivatar. Mérsékelt, időnként elénk déli szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14—19 luk között alakul­— A háztáji termeléshez minden segítséget megadnak, a putnoki Egyetértés Tsz-ben. A háztájiban nevelt állatál­lomány részére az idén'is 100 vagonnál több abrak- és szá­las takarmányt biztosítanak. ■— A Gyöngyös—Domoszlói Állami Gazdaság gesztorságá­val működő szőlőtermesztési rendszer, amelyhez a Bükk déli lejtőin levő nagyüzemi ültetvények egy része is csat­lakozott mór, 1800 hektár szőlőre terjed ki. Elmúlt évi sikerük: az átlagtermés a rendszergazdaságokban a ga­rantált 5 mázsa helyett át­lagosan 30 mázsával növeke­dett. — Pálházán, a Hegyköz „fő­városában” március 24-én, csütörtökön országos kirakó- vásart rendeznek. — Március 22-én, délután fél 6 órakor az Avas-déli lakó­telep Általános Iskolájában egészségügyi ankét keretében dr. Szepesi Lajos nőgyógyász •főorvos tart előadást­— Elosztószelepek, vízhűtők, sorozatgyártására térnek rá a második fél évben a ME­ZŐGÉP encsi gyárában. A termékváltás révén az üzem gazdaságosabban, termeléke­nyebben dolgozik, s ez év­ben már 75 milliós értéket termel. — Korszerűsítik a pernyevé­telezést és szállítást á Ka­zincbarcikai Könnyübeton- gyárban, s a jövőben gépek végzik a munkát. A 115 mil­liós. fejlesztést a szomszédos Borsodi Hőerőmű nagyberu­házásával összhangban való­sítják meg. — Napos csibéből 130 ezret, napos kacsából 15 ezret kí­ván értékesíteni ebben az évben a sárospataki áfész a lakosság számára. Ezenkívül libából és előnevelt csirké­ből is nagy mennyiséget biz­tosít. — Takarékszövetkezeti fiók épül Bánhorvátiban. Az épí­tést a tervek szerint ez év nyarán fejezik be. — A kazincbarcikai szenny­víztisztító további építéséhez szükséges kiviteli tervek na­gyobb része elkészült. A be­ruházást a tervek szerint 1980- végére kívánják teljes egészében elkészíteni. — A mezőgazdasági dolgo­zók foglalkozási betegségei­ről tartanak egészségügyi előadást a ricsei művelődési házban március 23-án,- dél­után G órakor. Az egészség- nevelési napok alkalmából növényvédő szereket bemu­tató kiállítást is rendeznek. — A 12. játékhéten 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt: 13 találatot 1 fogadó ért el, nyereménye 1 438 0(i0 forint; 12-esok száma (iO da­rab. 15 978 forint a nyeremé­nyük; 11-esok száma 1097 darab. 874 forint; 10 talála- (osok száma 15 732 de ab. 91 forint. A közölt adatok tájé­koztató jellegűek. — A Magyar Üt török Szövet­sége Borsod megyei elnöksé­ge és a megyei Tűzoltópa- rancsnokság rajzpályázatot hirdetett a megye kisdobosai és úttörői részére A „Vö­rös kakas” elnevezésű pá­lyázat célja, hogy már gyer­mekkorban megtanulják a fiatalok a tűz elleni véde­kezés alapszabályait. A kis­dobosok és úttörők a tűzol­tók munkájával kapcsolatos epizódokat, élményeket örö­kíthetnek meg a rajzokon. A- pályamunkákat április 30-ig küldhetik be az iskolák a Borsod megyei Tűzoltópa- rancsnokságra. A legjobban sikerült rajzokból, tavasszal Kiállítást rendeznek Miskol­con. Két horgász áll egy­más mellett a tóparton. Négy óra múlva egyi­kük megszólal: — Már harmadszor te­szi oldalra a lábát. Mondja kolléga úr, hor­gászunk. vagy tánco­lunk? — Népdalestct rendez aján- dékműsorként a Balajton la­kó szocialista brigádtagoknak az alberttelepi Hunyadi Já­nos Művelődési Ház ma es­te G órától, a Miskolci Nem­zeti Színház tagjainak köz­reműködésével. — IPPER PÁL. a Magyar Televízió fömunkalársa tart külpolitikai tájékoztatót, már­cius 23-án, délután 6 órai kezdettel Miskolcon, n Rónai Sándor Művelődési Központ pedagógus klubjában. — Hétfőn a Kereskedelmi, Pénzügyi és Vendéglátóipari Dolgozók Szakszervezetének székhazában dr. Molnár Fri­gyesnek, a SZÖVOSZ elnö­kének és dr. Krekács György­nek. a KPVDSZ főtitkárának vezetésével a két testület ve­zetői az együttműködés to­vábbi erősítése érdekében megvitatták a szövetkezeti kereskedelem idei feladatait. A megbeszélésen tárgyal­tak a szocialista munkaver­seny és a brigádmozgalom folyamatosságáról, e mozgal­mak hatékonyságának növe­léséről. Külön foglalkoztak a Minisztertanács határozata alapján a zöldség-gyümölcs- kereskedelem átszervezésével kapcsolatos szövetkezeti és szakszervezeti feladatokká!. Közlemények A Miskolci Építőipari Szakk zépiskola 1977. április 2-án. órakor tartja 10 eves jubileur ünnepségét, melyre minden véj zen diákját szeretettel hívja várja. Az iskola igazgatósaga. Aggteleken 1977. április 3-á*> 11 órára meghirdetett nagyzene­kari barlanglmngvcrseny elma­rad. Az elmaradt hangverseny helyett, elektroakusztika! han*- ón fényjátékokkal adunk ízelí­tőt a nagyzenekari hangverse­nyekből. Borsod TOURIST. 3525 Miskolc. Széchenyi u. 35. Tele­fon: 14-876. Telex: 06-22-73.