Észak-Magyarország, 1977. március (33. évfolyam, 50-75. szám)

1977-03-29 / 74. szám

SPORT * SPORT * SPORT . ♦ SPORT ♦ SPORT Spanyolország—Magyarország 1:1 Alicante, 25 ezer néző. Vezette: Vautrot (.francia). Spanyolország: Angel (Ar- canada) — Capon, Pirri (Costabarria). Benito, Ca­macho — Villar, Del Bos­que, Churruca — Juanito, Satrustegui (Maranon), Rojo (Solsona). Szövetségi kapi­tány: Kubala László. Magyarország: Oujdár — Török (Martos), .Bálint, Ke- reki, Tóth J. — Nyilasi (Nagy 11.), Pintér, Zombori — Fazekas, Kovács (Pusz­tai), Váradi. Szövetségi ka­pitány’: Baróti Lajos. A találkozónak két, emlí­tésre méltó mozzanata volt: a két gól. Az elsőt Pusztai szerezte, akinek ez volt a mérkőzésen pályára lépését követően az első megmozdu­lása. Az. 59. percben Faze­kas iveit be a jobb oldalról Labdarúgás, NB II. Vereség hazai' pályán Szolnoki MÁV—Ózdi Kohász 3:2 (2:0) öztl, 3000 néző. Vezette: Nagy G. OK SE: Szögecli (Szabó) — Márton, Szilágyi, Fükö. Mu­rányi — Bakos (Nyerges), Vi­dals, Konyha — Utassy, Csu- hány, v Tóth. Edző: Fienkó László. Nagy lendülettel kezdett a Ko­hász. Az első percben Tóth, majd a 8. percben Viriáts sze­rezhetett volna gólt. Csuliány is clügyetlcnkedett egy helyzetet. Egykapura játszott a hazai gár­da, cppen ezért érte. a szépszá­mú közönséget a váratlan for­dulat. A 3. percben Molnár ré­ven a vendégek szerezték meg a vezetést. Kapkodott az, ózdi gárda, mindenki gólt akart lő­ni. A 13. percben azonban is­mét a vendégek voltak eredmé­nyesek, s növeltek góljaik szá­mat. N. Szabó futott lel a jobb szélen, s beadásnak szánt lab­dája Szögedi fölött a jobb ol­dali lécre, onnan a hálóba pat­tant, 3:0. Csubány lövését bra­vúrosan védte a vendégek ka­pusa, majd Vidáts bombázott 10 méterről a léc fölé. A 46. perc­ben előbb Vidáts, majd Utassy elől mentettek a szolnoki vé­dők. Tarnation a Kohász, de u­Hegyei L osztály Taliya—Alsózsolca 2:1 (0:0). Taliya, 400 néző. Vezette: Lé­nán. Tállya: Kólái — Tóth 1.. Szí­vós 11.. Pekó 111.. Orosz. Tóth ti. (Hollókői i.). Veszprémi, Bá- nyiczki (Nyíri), pekó ü., Til­ger, Speder. Edző: dr. Soja Sza­bolcs. Alsózsolca: Vitányi — Szeke­res, Bodnár. Derecskéi, Gál, Orosz, Szkupé (Budai). Tóth, Horváth. Zsigmond, l^abancz (Kiss). Edző: Deák István. Nagy küzdelemben a hazaiak­nak csak az utolsó percekben sikerült a győzelmet megszerez­niük. Gl.: Szívós n. (ll-esból). Pekó II., illetve Bodnár (ll-ős­ből). Jók: Szívós ll.. Veszpré­mi, Pekó TI., illetve Bodnár, Gál, Tóth. Ili: 2:0. Hejöcsaba — Szulia völgy 0:2 (0:1). Miskolc, 500 nezö. Vezet­te: Kiss B. Hejöcsaba: Szőke — Eszlári, Szabó T., Feszner, Szabó ll., Nagy, Galambvári, Jäger, Kun­falvi, Laezkó, Sarkad! (Tóth). Edző: Osváth Endre. SzuhavÖlgy; Ablonczi — Sol­tész, Juhász l.. szlmándli, Jan­kó, Fazekas, Bállá, Zull. Csö­mör. Klem, Gyurcsó. Edző: Vi­rág József. A végig nagy fölényben, de . szélesben játszó hazai csapattól hatalmas meglepetésre, de meg­érdemel len vitte el a két pon­tot a lelkes bányászcsapat. Gl.: Bállá. Csömör. Jók: a hazai csa­patból senkit nem lehet kiemel­ni. illetve az egész vendégcsa­pat igen lelkesen és jól játszott. Ifi: 2:2. ■ Ed elén y—15. Volán 2:2 (1:0). Edelény, 50o néző. Vezette: Var­ga J Edelény: Banga — Farkas, Ma- tiszosúk. Géber. Makróczi. Bod­nár, Horváth. Molnár. Németh. Pál. Takács. Edző: Ferencz Jó­zsef. f B. Volán: Czibere •—.'Tamás, Jónás. Vári. Kónya. Miklós. Ba­bus. Lója. Petrovics. .Orlóczki. Palur Edző: Balázs András. A jól és lelkesen védekező miskolciak szerencsével szerez­tek meg az egyik pontot. Gl.: Molnár. Pál. illetve Orlóczki. Pálul*. Jók: Németh. Pál. Ta­kács. illetve a vendégcsapat minden tagja dicséretet érde­mel IMczőcsát—MEiUTK 1:3 (1:2). Mezőcsát, 400 néző. Vezette: Berta. Mezőcsát: Mészáros — Földi. Heiszman. Greiz. Csillag. Gon­dola. Szopkó, Orosz. Barna, Pó- ta (Doliány). Gacsal. Edző: Ká­polnai László. MEMTE: Nagy — Kovács, Ne­mes. Csomó, Siffman. Pelő. Mé­száros II.. Keren ez. i. Kocsis, Gombos. Pásztor. Edző: Balázsi István. Jó iramú mérkőzésen megérde­melten győzött a hazai csapat Gl.: Greiz. Szopkó, Gondola. Barna, illetve Pásztor (2). Pető Jók: Barna (á mezőny legjobb­ja), Csillag. Szopkó, illetve Pető. Gombos, Pásztor. NB 111. szöglelet, s Pusztai 8 méter­ről fejelte a labdát a jobb alsó sarokba. A 69. percben Juanito egyenlített. Három magyar játékost cselezett ki, s végül 13 méterről, a bal­összekötő helyéről lőtt a jobb alsó sarokba. Végig alacsony színvonalú, lagymatag játékot hozott a mérkőzés. Mindkét csapat nagy hibaszázalékkal ját­szott. s az iram is sok kí­vánnivalót hagyott maga után. Mindenesetre, Baróti Lajos nem sok biztatót lát­hatott a közelgő világbajno­ki selejtező mérkőzés előtt. Talán csak Pintér játszott jól. a többiek mélyen for­májuk alatt futballoztak. Az eredmény elfogadható a két azonos képességű együttes mérkőzésén. Sok volt a döntetlen 1J1I1II i . . *' mÍíIÍIMÉ madaraikban nem volt átütő­erő. Az ellenfél megszállta a 16-os vonalát, az emberfogást jói alkalmazták, és rajtaütéssze­rű támadásokkal próbálkoztak. Több gólhelyzetet is teremtettek, sőt a 70. percben Molnár a har­madik gólt is megszerezte. Az ózdi vedelem ekkor ..átjáróba/” volt. Ezután fordulat következeit be. A hazaiak kevesebb hibaszá­zalékkal játszottak, és Vidáts vezérletével majdnem sikerült az egyenlítés is. A 75, cs a 78. percben a középpályás vidáts szerzett két gólt. A befejezés előtt 2 perccel Utassy lőtt kö­zelről a léc mellé. Ezt a biztosnak vélt két pon­tot nem a vendégek nyerték meg. hanem a hazaiak vesztet­ték el. Az már bizonyos, hogy a Kohásznak olyan csapatok el­len nem megy a játék, amelyek csapkodnak, korszerűtlenül, stí­lus nélkül játszanak. Ennek el­lenére, joggal bosszankodhatott a közönség, amikor a szolnokiak már 3:ft-ra vezettek, és meg 2 gólt szerezhettek volna. A Ko­hász értékes 2 pontot engedett ál. Jó: Vidáts. * ■ Zoltán * Pólyák óriási helyzetben hibáz a salgótarjáni kapu előtt. Már csak Baár állt vele szemben, de a csatár mellé lőtt . .. (H. Papp J. SE—S. Síküveggyár 1:0). Szabó István felvétel© Bükkábrányi-Borsodnadasd i :0 (1:0). Bükkábrányi 300 néző. Ve­zette: Juhász S. Bükkábrányi Bodzán — Szép, Szabó. Tóth L., Tóth ll.. Székely, Nyeste, Káló (Bordás), Iván, Csanúiosi, ' Takács I. (Takács 11.). Edző: Szép László. Borsodnadasd: Molnár — Vá­radi, Németh, Tamásik, DGin­jén, Kertész, Érsek, Szabó. Gyárfás, Ködmön. Murányi. Ed­ző: Sztasák István. A nagy fölényben játszó ha­zai csapat a gólon kívül meg 5 kapufát is rúgott. Gi.: Iván. Jók; Tóth ll. (a mezőny leg­jobbja). Bodzán, illetve Molnár, Ködmön. ifi: 2;4. Trencsényi SE—Iviráld 4:0 (1:0). Mezőkövesd, íooo néző. Vezette: Cseh. Trencsényi SE: Fésűs — * Po­ra cs. Balogh, Kecskés, Buesak, Újvárosi, Kiss, Török, Petrik, Magyar, Farkas. Edző: Antal Ferenc. Királd: Barczi — Kovács, Fe­hér, Buskó, Varga, Lupkovics, Úti, pochner. Kristály, Csatlós, Farkas. Edző: Békési György. A többet támadó hazai csa­pat ilyen arányban is Rászolgált a győzelemre. Gl.: Farkas, Ma­gyar (2—2). Jók: Újvárosi. Kiss. Török, Farkas, illetve Barczi, Lupkovics, Kristály. Sajóbábony — Mákvölgy 0:2 (0:2). Sajóbábony. 400 néző. Ve­zette: Burányi. Sajóbábony: GáLik — Gálám-' bős, Vass, Kiss. Nyílra). Kal­man, Varga, Guba (Jenői). Se­bők. Rózsa (Haines), Szemán. Edző: Túrái 11. József. Mákvölgy: Tinyo — Kocsis, Bene, Dózsa. Dcrnei, Béres. Nagy. Lipcsei, Balint. Szőr, Deák. Edző:- Penderi György. A kulturáltabban játszó Mák­völgy megérdemelten győzött. Gl.: Lipcsei (ll-esből). ' Szőr. Jók: a hazai csapatból senkit nem lehel kiemelni, illetve: Ti­ny ó. Lipcsei. IJ i: 6:0. MEAFC—SCMSE 2:1 (1:0). Mis­kolc. 200 néző. Vezette: Paksi. MEAFC: Horváth — S/.ládo- vics. Pupp. Berki. Anga (Nagy). Fenyvesi, Kovács (Kopcsónyi). Csomós. Takács. Czerva, Szuro- mi. Edző: Fischer Ferenc. SÜMSE: Góró — Domoszlai. Geregur. Szuhni. Bódls. Kosár-. ka. Szász. Káposzta. Győri KTompák. Bihari. Edzó; Szamo­si Ferenc. Kozones iramú mérkőzés, meg­érdemelt győzelem. GL: Czerva Szuromj. illetve Kosárka. Jók: Fenyvesi (a mezőny legjobbja) Anga. Takács. Czerva, illetve Góré. Geregur. Búdts. Sárospatak—Pál háza 3:1 (2:0). Sárospatak. f»oo nezó. Vezette* Csáki. Gól lövő: Demkoyics. Szántai. Klima, illetve Palágyi. Jók: Szemán. Szántai. Klíma, il­letve Palágyi, Sólyom. Santa. Ifi: 0:1. Sajóka/.a—Szirniabcscnyő 1:1 (0:1)'. SALGÓTARJÁNT KOHÁSZ— S A TO It A LJ A ÚJHELYI SPARTACUS MEDOSZ MÁV 1:1 (J :0) Salgótarján, 600 néző. Vezette: Hartmann. Sátoraljaújhely: Vakles — Si­monies l., Csongrádi, Lisovszki, Dobai, Kiss, Kovács, Suller, Fé­nyes (Szűcs), Tokár, Dutkievicz. Edző: Szakái Miklós. A tarjaniak nagy rohamokkal kezdtek, de ezeket jól lassítot­ták le az újhelyiek. A hazaiak főleg a széleken igyekeztek za­varba hozni a vendégek védel­emét, azonban ez csak egyszer sikerült, mert az újhelyiek szer­vezetten. -jól védekeztek. Az SKSE sok helyzetet dolgozott ki, de Vakles jól állt őrt kapuja előtt. A második félidőben az újhelyiek igen lelkesen játszot­ták. s a 70. percben Kiss révén sikerült egyenlíteniük. A hátra­levő 20 percben a hazaiak min­dent megpróbáltak, az eredmény már nem változott. Jók: Vakles (á mezőny legjobbja), Csongrádi, Suller. ______ . I t U D A B ANYAI E R C B A X Y A S Z~ LENINVÁROSI MTK 0:0 Ttu da bánya, 500 néző. Vezette: Nagy M. Rudabánya: Balázs — Sütő, Ruttkai dr.. Molnár, Tóth. Tires, IMlksztai, Baffi, Sikora, Karcza- gi. Kiss. Edző: Tóth László. LMTK: Dohány — Vanczó, Toperczer. Lázár, Szanyó. Bodo- lal. Kapus. Kocsis, Petró, Kiss. Sztankó (Kovács). Edző: Nagy György. Középes színvonalú, küzdelmes mérkőzés. Az első félidőben a rudabányaiak irányították a já­tékot. s Kiss, majd Miksztai ügyetlenkedtek jó helyzetben. A lcninvárosiak jobbára csak vé­dekeztek. szórványos ellentáma­dásaik nem sok veszélyt jelen­tettek Balázs kapujára. Az első félidőben Kissnek (LMTK) még­is akadt két helyzete, de elő­szói* közelről a kapus ölébe emelt, maid Balázs bravúrral mentette lövését. A második félidőben valamit élénkült a já­ték. Sikora nagy erejű lövését ütötte ki Dohány. A 77. pereben Karczagi megsértette a játékve- hrrrni,.. «Ki kimHUJt iff"'".'I—oaiössze­kötőt. Jók: BalSüü, KUTtKkl öFTT illetve Toperczer. N Y In EGYHAZT S.P ART A CIJS PETŐIT—MISKOLCI VSC 0:0 Nyíregyháza, 4500 néző. Vezet­te: Tóth B. MVSC: Kun — Szabó Z.. Locher. Fekete (Kereesényi) Lipták II., Leiszt. Körösi, Szabó A.. Galló. Varga K., Kiss. Edző: Siklósi Ernő. Változatos, jó Iramú, küzdel­mes találkozó. Az MVSC kez­deti Jobban, s a vasutasok ma­gukhoz ragadták a kezdeménye­zést; Ügyesen hozták játékba a szélsőket., akik gyakran okoztak zavart a nyírségiek hátsó alak­zataiban Ekkor harcosabb voll a vendégcsapat. A második fél­időben megváltozott « játék ké­ne. fellőtt a nyíregyházi gárda Főleg Nagy fogása okozott gon­dot a vasutasoknak, izgalmas élvezetes Játékot láthatott a szépszámú nézősereg, a gólokkal azonban a csatárok adósak ma­radtak. Az eredmény igazságos. Jók: Kun, Locher, Körösi, Kiss. HONVÉD PAPP J. SE—SALGÓ­TARJÁNI SÍKÜVEGGYÁR 1:0 (0:0) Miskolc, népkerti sporttelep, 2000 néző. Vezette: Dávid. H. Papp J. SE: Fekete — Ba­csó. Derzsényi, Szűcs, Sípos, Li­geti, Móricz, Bácskái, Pólyák (Dulibán). Stark (Pallai), Mada­rász. Edző: Vágó György. Azonnal a miskolci együttes lépett fel támadólag. Nyomasztó fölénybe kerültek, de csatáraik a jobbnál jobb helyzeteket is el­hibázták. Gyakran kerültek les­helyzetbe is. mert a vendégek a lestaktikát alkalmazták. A 32. percben Pólyák a felső kapufát találta el. Szünet után is nagy erővel támadott a Papp J. SE. A 60. percben Móriezot szabály­talankodásért a játékvezető ki­állította. Kiegyenlítődött a küz­delem, sok hibával játszott a hazai gárda, s fejlőitek a ven­dégek. A kettős csere után ls­et a hazaiak vették át az iró- -fiyítást, s a 70. percben megsze­rezték a győztes gólt. Nagy tö­mörülés után a labda a háló­ba került. Ezután könnyelműs- ködni kezdett a miskolci gárda. Jó: Sípos. BORSODI BÁNYÁSZ—VASAS IKARUS 0:0 Sajószentpéter, 500 néző. ve­zette: Mohácsi. B. Bányász; Soltész — Bur­ger, Csipke, Krémet*. Helgen, Mayer, Szilágyi, Kovács 111., Ko­vács ii.. Kasza, Fazekas. Edző: Szepesi Gusztáv. Már a mérkőzés elején lát­szott, hogy a hazai csapat sze­retne javítani az elmúlt heti ve­resége után. Ez n görcsös aka­rás sok kapkodáshoz, labdale­adási hibához vezetett, a terv­szerűen. fegyelmezettebben ját­szó vendégcsapat nyugodtabb játékával megérdemelten sze­rezte meg az egyik pontot. Jók2 Soltész, Csipke, Helgen. KAZINCBARCIKAI VEGYESZ— BALASSAGYARMATI SE 3:l (1:0) Balassagyarmat, 3500 néző. Ve­zette: Bana. KV SE: Fii lop — Kálmán. Pc- tercsák, Orbán (Fekete). Tamás, Ködmön. Mikula, Mochlár, Ma­gyar. Kendi. Simító. Edző: Szentmarjay Tibor. Elénk érdeklődés mellett ke­rült. sói* a mérkőzésre. A Ve­gyész kezdett jobban, s rajta­ütésszerű támadásokkal néhány veszélyes helyzetet teremtettek a hazaiak kapuja előtt. Jó iramú játékot hozott a találkozó. A 20. percben kapu előtti kavarodás után Kálmán talált a gyarmatiak hálójába. Ezután elkeseredetten próbálkozott a hazai gárda. A ll. félidőben feljavultak, úgy tűnt, sikerül az egyenlítés. Ez nem következett be. mert a ve­gyész taktikus. érett játékot nyújtott, s tudott újítani. A barcíkaiak rászolgáltak a két pontra. Gl.: Kálmán, Magyar (tl-esböl). Mikula. Jók: Kálmán, Petercsák, Ködmön. Labdarúgó panoráma NB 11.: Nagykanizsai Olajbá­nyász—Kossuth KESE 1:0 (0:0). Gl.: Söjtör. Oroszlányi Bá­nyász—MÁV DAC 3 :t (2:0). Gl.: Babai (2), Dákai, illetve Kozenkov. Budafoki MTE— Eger SE 1:1 (0:0). Gl.: Haran­gi, illetve Galántai (tl-csböl) H VSC—Volán SC 1:0 (0:0). Gl.: Kaszás. Debreceni VSC— NIKE Fűzfői \lv 0:0? Szolnoki MTE—Székesfehérvári r\lA \ Előre 3:1 (0:0). Gl.: Budavári (:?), Szolnoki, illetve Havasi. Vasas izzó Ganz-.M A \*\G 4:0 (4:0). GL: Várvölgyi (2). Han­zel. Kovács. Pécsi MSC—Vár- < palotai Bányász 4:0 (2:0). Gl.: 1 Nagy, Kiss. Kardos. Dárdai P. 1 Szekszárdi Dó/sa—Komlói Bá- J uyász 1:0 (0:0). GL: Frcp- . pán dr. NB 111. Északkelet: Kisvár- I dai SE—Nagybátonyi Bányász t i:0 (1:0). Záhonyi VSC— * Gyöngyösi Spartacus 1:0 (0:0). 1 Hajdúszoboszlói Bocskai—Dcb- 1 rcccni MTE 1:1 (1:0). A TOTÓ 13. heti eredménye: l 2, I. 1. 2, 1, x. \. 2, \. x, x, x, 1 t és a plusz cgv: 1. Naptár, 1977. március 29., kedd A nap kelte 5.30, nyugta lS.Of) orakor A hold kelte 11.53, nyugta 2.01 órakor Névnap: Auguszta. Évforduló, Százharmincöt évvel ezelőtt, 1842. március 29-én született Mezökomáromban — és 77 éves komban. 1919-ben halt meg Budapesten — id. Enlz Géza zoológus, akadémikus, az állat- növény szimbiózis felfedezője. Időjárás. Várható időjárás ma estig: növekvő felhőzet, sokfelé eső, néhány helyen zivatar, majd a magasabb helyeken esetleg hózápor. Megélénkülő, többíclé megerősödő déli. délnyugati, később a Dunántúlon északnyugatira forduló és helyenként viharossá fokozódó szél. A nappali felmelegedés jelentősen csökken, napközben egyaránt 5—10 fok között, délkeletén ke­véssel 10 fok felelt. Lobogózzuk fel az épületeket Miskolc megyei város Ta­nácsának Végrehajtó Bizott­sága felkéri a város lakossá­gát. az üzemek, intézmények, vállalatok vezetőit, hogy áp­rilis 4-c, hazánk felszabadu­lásának 32. évfordulója tisz­teletére lobogózzák fel épü­leteiket. A zászlódisz április l-lől 5- ig köszöntsc az ünnepet. — A SZOT elnöksége hétfőn ülést tartott. A testület a szo­cialista brigádvezetők V. or­szágos tanácskozásának elő­készületeivel foglalkozott, megvitatta az 1977. évi SZOT-díjakról készült elő­terjesztést. jóváhagyólag el­fogadta a szakszervezetekés a SZOT 1976. évi gazdálko­dásáról előterjesztett jelen­tést, és megtárgyalta a múlt esztendő munkavédelmi hely­zetének alakulasarol készült összefoglalót. — A Magyar Vöröskereszt egymillió forint értékű se­gélyt küldött a Libanoni Vö­röskeresztnek szervezetei te­vékenységének a helyreállí­tásához. A küldemény a Li­banoni Vöröskereszt igényé­nek megfelelően gyógyszerek­ből és más egészségügyi cik­kekből all. — Az első személyi igazol­vány ünnepélyes átadására tartanak ünnepséget ma, ked­den a Miskolc városi Tanács Végrehajtó Bizottságának művelődésügyi osztálya és a Társadalmi Ünnepségeket és Szertartásokat Szervező Iro­da. Az általános iskolai ta­nulók személyi igazolványá­nak átadását ünnepi műsor is gazdagítja a megyei művelő­dési központ színháztermében rendezett eseményen. — Lengyel népművészet cím­mel nyílik időszaki kiállítás a miskolci Herman Ottó Mú­zeum földszinti termeiben (Papszer utca 1.). A kiállítás április 1-én délután négy órakor Brandslätter György, a megyei tanács művelődés­ügyi osztályának vezetője nyitja meg, s az szeptember 18-ig látogatható. — Kertbarát munkabizottság és kertbarátok klubja is se­gíti Ózdon a kertek, kisgaz­daságok tulajdonosait, külön­böző földterületek bérlőit a minél eredményesebb mun­kában. A tanács kezelésében lévő. nagyüzemi művelésre nem alkalmas, mintegy 13 hektárnyi területet kisebb parcellákban haszonbérletre adták ki. A 13. fogadási héten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyeremény illet ék levonása után a következők: a 12 ta­lálatos szelvény 79 darab, nyereményük egyenként 33 713 forint. 11 találatos szelvény 1398 darab, nyere­ményük egyenként 762 forint. A 10 találatos szelvények száma 12 650 darab, nyere­ményük egyenként 126 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. — Psota Irént várják Ózára, a Kun Béla Művelődési Ház­ba. március 3l-re, ahol dél­után öt; és este nyolc órai kezdettel mutatja be Tölt­sünk el egy édes órát című műsorát;. Közreműködik Szentirmai Ákos és Jávori Vilmos. — Miskolcért csaknem két­millió forint értékű társadal­mi munkát végeztek a D1GÉP dolgozói az elmúlt évben. Az értékelések szerint az LKM is egymillió forin­ton felüli összeget teljesített — Üj ifjúsági és úttörőház épül az :V. ötéves terv idő­szakában Sátoraljaújhelyen. — Tordai .lenő külkereshe- dclmi miniszterhelyettes hét­főn hazánk és a többi szocia­lista ország gazdasági együtt­működéséről tájékoztatta az újságírókat. Kieme’te hogy kül kereskedelm i f orgalm un k döntő forrása egyre inkább a szakosítás és a kooperáció. Eddig mintegy 90 sokoldalú és 160 kétoldalú szakosítási és kooperációs egyezmény kidol­gozásában és megvalósításá­ban vettünk részt, s jelenleg 150 hasonló megallapodast készítünk elő. i i i — Anyu, ne ajtóban t ' áll egy férfi. i — Mit akar? [ — As új uszodára [ ' gyűjt, mami, mit adjak i [ neki? ' — Három vödör vizet, 1 | kisfiam. Közlemények Az Eszak-magyarországi Áram­szolgáltató Vállalat miskolci üzemigazgatósága értesíti fo­gyasztóit, hogy munkanapokon 7.00—16.00 óráig fenntartási mun­kálatok végzése miatt az áram­szolgáltatást szüneteltetni fogja az alábbi utcákban: 15)77. március 30-án, 31-én és április 1-én: Miskolc. II., Szirma. Magyar I.. u., Szalai üt.. Szacsvai u., Simon út. Tárcsás* út. Miskolczi út. Hevesi A. u.. Somlai u., Cservenka u.. Üj Elet út. Pipacs út. Akácos út. Mályva út. Sáros! út. Kelet út. Vöröskatona út, Dobi és Dienes L. út. Értesítjük az utazóközönséget, hogy 1077. március 29.. 30.. 3l-en éjjel 23.30—3.00 óra között a Kiss tábornok utca szakaszos lezárása miatt az érintett autóbusz és vil­lamosjáratokat az alábbiak sz.e- irnt közlekedtetjük: l-es autóbuszvonal: Tiszai pu.-ról indulnak: 23.00: 23.10 (Marx térig) 23.25 (Marx térig) 23.45: 0.45: Papírgyártól indulnak; 23.15; 23.50; 0.13: 1.15: 5-fls autóbuszvonal: Marx térről indulnak: 23.00; 0.05: 1.05: Lillafüredről indulnak: 23.40; 0.35 * 1.3"* 6-o, a tóbus vonal*, Marx terve; j Aduinak: 23.00; 24.00: Perecesről indulnak: 23.15:0.15; l-es villamosvonal: Tiszai pu.-ról indulnak: ’’3,20 (Marx térig) 23.40: 24.00: 0.40; 1.00: Diósgyőrből indulnak: 23.17; 23.55: 0,15: 0.55. 1977. március 30.. és 31. és ánr. l-én üzemkezdetkor az első vil­lamos Tiszai ou. felé Marx tér­ről 2.50-kor. r*iövOT.Si'V>*:e 15-kor indul. Miskolci Közlekedési Vállalat