Észak-Magyarország, 1976. december (32. évfolyam, 284-309. szám)

1976-12-14 / 295. szám

I SPORT ♦ EPßÉRJ ♦ SPORT ♦ SPÜRT ♦ SPORT ♦ SPORT Labdarúgás, NB I!. Csak dönte Ózdi Kohász—DVSC 0:0 Ózd: 1000 néző. Vezette: Lum­ber. ÖKÖL: S/.ögedi — Marton I., Szilágyi, Fükő i.. Murányi — Ligeti, Bíró (Molnár). Vidáts (Bakos) — Csuhány, Fükő 11., Stanev. Edző: Frenkó László. Az első húsz percben a Ko­hász nagyszerűen játszott. A vendégek beálltak védekezni, és a pálya középső részét áten- Kcdték a hazaiaknak, akiknek viszont csak a lü-osig ment fo­lyamatosan a játék. A 25. perc­ben Csuhány lövése okozott líondot a kapusnak, de két pere múlva Ráez szerezhetett volna gólt. Az ózdi Védők a lG-oson belül szerelték. Ligeti hatalmas erejű lövése alig kerülte el a kaput. Vidáts emelt kapu fölé gólhelyzetben. A Debrecen nagy Rondoi. fordított a védekezésre továbbra is. a Kohász nem tud­va áttörni ezt a szilárd védőfalat, annak ellenére, hogv fölényben játszott. Szünet után Stanev lö­vése vezette be a játékot, a labda alig került a léc mellé. Továbbra is a hazaiak marad­tak támadásban, tetszetősebben, játszottak, a vasutasok a két gyors szélső réven igyekeztek zavart okozni az ózdi védelem­ben. Gottdiener két alkalommal is nagy lövést küldött az ózdi kapura. Ráez csúszott a gól­helyzetben, majd Fükő 11 kés­lekedett a lövéssel a 63. perc­ben. és a kifutó kapus merész előrevetődéssel a lábáról vette le a labdát. .ló iramú mérkőzést vívott a két csapat. A Kohász 70 per­cen keresztül támadott, de a vendégek vedelnie ezen a talál­kozón remekelt. Az igazság ked­véért hozzá kell tenni, hogy az ózdi csatárok ezúttal is erőtle­nül játszottak. Nem véletlen, hogy a legjobb három játékost is a védelemben találtuk: Fü­kő 1., Ligeti, Szilágyi. V. z. Megyei I. o: SÜMSE—Alsózsolca 1:2 (0:1). Sajószentpéter, 2l)ü nezó. Vez.: Londa. SUMSE: Szabó — Szuhai, öóclis, Kovács, Gcregur, Bertus, Szász, Győri. Szűcs, Kosárka, Szilágyi. Edző: Szamosi Ferenc. Alsózsolca: Vitányi Szekeres, Öodnár, Derecskéi, Gál, Budai, 'l’ölh, Zsíros. Orosz. Horváth, fcsigniond. Edző: Orosz József.1 •lo iramú mérkőzés, balszerencsés vereség. Gl.: Kosárka, ill. Bod­nár (U-csból), Horváth. Jók: a hazai csapatból senkit nem lehet' kiemelni, ill. Derecskéi, Zsig- mond. ifi: 3:0. MLAFC—Edclcny 0:0. Miskolc, 200 néző. Vez.: Divinyi. MEAJ-’C: tárgyán — Kovács, Fapp, Kő­halmi (Szuromi), Nagy, Fenyve­si, Takács, Balogh, Czerva, Rali, ^Ucsi. Edző: Fischer Ferenc, kdeiény: Banga — Farkas, Ma- tiszcsák. Geber 1., Tokai, Farai- dl, Bodnar, Kosa, Molnár. Né­meth, Takács. Edző: Ferencz Jó­zsef. Közepes színvonalú mérkő­zés. Jók: Fapp, Nagy, Fenyvesi, Ül, Matiszesak, Molnár, Takács. Sajóba bony-—15. Volán 3:2 (2:1), Sajóbábony, 200 nézó. Vez.: Kő- tőül: Sajóbábony: Angel — Fü­lük, Nyltrai, öcbok, Kaduly (Je- hei), Kálmán, Lakatos I., Laka­tos 11., Varga. Szenián, Rózsa (Galambos). Edző: Poliak Zoltán. Ü. volán: Czibere — ..Tamás, (Lgerszcgi), Lója. Fazekas, Feny­vesi, Miklós, Petrovies, XJrevilzer Jpálur), Babus, Jónás, Orlóczki. kdzö: Balázs András. Rossz tala­jú pályán, szoros1 eredmény szü­letett. Gl.: Varga (2). Rózsa. ill. Jenyvesl. Orlóczki. .lók: a hazai csapal minden tagja dicséretet érdemel, ill. Lója, Fenyvesi, Orlóczki. Ili: 2:2. Hejöcsaba—SzirmabcsenyŐ 3:1 (Ijl). Hejöcsaba, 500 nezó. Vez.: ^edvcezki. Hejöcsaba: Szőke jOffentáler) — Nagy. Szabó. Cia- ikmbvari, Cseh, Vodicska (Tóth), kunfalvi. Jágcr, Lnczkó, Krisz­tán, sarkadi. Edző: Osvath End- fe. SzirmabcsenyŐ: Gyovai — jjaüobás (Csoliány.) Aranyosi, Jorgony, Orosz. Balogh, Bodnar, üazsó L, Lukács (Juhász l.).Ba- *86 Ti., Nyitrai. Edző: Palicskó Nyíllá. Amíg erővel bírták a szir- ütabesenyöiek, csaknem egyenlő eÜenfelei voltak a bajnokjclölt- üek. A végére elfáradtak, s ak- for megérdemelten győzött a ‘‘Ojöcsaba. A SzirmabcsenyŐ yO-ás állásnál ll-est hagyott ki. Jfl*: Laczkó (2). Szabó (ll-esből), |ü* Bodnár. Jók: Szabó. Laczkó, üi* Gyovai, Aranyosi, Orosz. Ili: 3:i. .'Táliya-—Mezőcsát 4:1 (1:1). Tály- .va, 200 néző. Vez.: Balta. Tály- JVa: Galgóczi — Tóth I., Tóth H., *akó, Balogh II., Magyar (Ho­fes?.), Bánylczki. Bállá, Balogh ü (Nyíri). Orosz, Malacsek. Edző: y- Sója Szabolcs. MezŐcsát: Me­tros — Földi, Dohány, Greiz, '“sUlag, Kormos, Hciszmann, Var­ga. Barna 1.. Szopkó, Gacsal. Ed­ző: Kápolnai László. A végig fö­lényben játszó tanyaiak megérde­melten győztek. Gl.: Bányiezki (2), Magyar, Pekó, ill. Barna. Jók: Pekó, Orosz, Malacsek,\ ill. Greiz, Hciszmann. Ifi: 1:1. llükkábrány—Sajókaza 1:1 (1:0). Bükkabrány, 200 néző. Vez.: Tol­nai. Bükkábrányi Kormos — Szép, Szabó, Forgács, Tóth 11., Tóth I., Takács, Székely, Csaná- losi. Káló, Iván. Edzó: Jánosha- zi Sándor. Sajókaza: Réti — Be­reutes, Harzsó I., Bánóezi, Tóth, Mérten, Járó. Harzsó 11., Danyi, Fazekas, Lévai. Edző: Sáfrány; István. A lelkesen és keményen játszó sajókazaíak — bár ll-esből egyenlítettek — mégis megérde­melten vitték el az egyik pontot. GL: Csanálosi. 111. Harzsó 11. (ll- esből). Jók: Szabó. Székely, ill. Harzsó I., Járó, Lévai. Ifi: 3:1. Mákvölgy—Borsodnádasd 3:1 , (0:0). Alberttelep, 200 néző. Vez.: Cseh. Mákvölgy: Tinyó — Bene (Mocsnlk J.), Lipcsei. Dózsa, Bá­lint, Dérnél, Nagy, Balázs, Bar- nóezki, Szór, Deák. Edző: Pen­der ik György. Borsodnádasd: Molnár — Váradi, Németh. Si­mon, Gyárfás, Antal, Vámos, Mu­rányi, Kertész, Szabó, Ködmön. Edző: Érsek László. A hazai csa­pat végig kezében tartotta a JhléckÖZbs irányítását, es belyze-j, lei alapján akar nagyobb arany­ban is győzhettek volna. Gl.:- Szőr, Darnóezki. Balázs, ill. Yá- mos. Jók:. Dó/7sa, Balázs. Deák, ill. Németh, Vámos, Kertész. Ifi: 0:1. özuhavölgy—Trcncsényi 1 :l (0:0). Kurityán. 300 néző. Vez.: \’arga J. Szuhavölgy: Ablonczi — Drotár, Juhász 1.. Szimandli. Jaskó. Fazekas, Juhász 11. (De­ák), Zuli, Soláész. Klem. Gyur- cso. Edző: Virág József. Trenesé- nyi SE: Kiss — Bucsák. Vida, Kocsis, Kun, Újvárosi, Burai. Tö­rök. Petrik. Kondor. Kiss II. (Farkas). Edző: Antal Ferenc. Jo iramú mérkőzésen a hazai csa­pat sok helyzetet kihagyott. A Trcncsényi J. SE csak a 08. perc­ben egyenlített. GL: Juhász 1., ill. Farkas. Jók: Juhász I.. Klem, Gyurcsó. ill. Kiss 1. (a mezőny legjobbja). Vida, Török. Ifi: Szu­havölgy—Ózd II. 6:0. Sárospatak—MEMTE 1:1 (1:0). Sárospatak. 300 néző. Vez.: Kor­mai. Sárospatak: Szeman — Var­ga. Szántai, Csontos. Greskó, Farkas. Demkovics. Matics. Klí­ma. Tuss. Czili. Edző: Cselnek! Imre. MEMTE: Nagy -- Iglai, Nemes, Riskó, Csonó. Demeter, Dobolán (Bukovenszki), Szkala, Ferenczi, Gombos. Mészáros (Bo- ronkai). Edzó: Balázsi István. Sportszerű mérkőzés, igazságos döntetlen. Gl.: Kiima. ilí. Gom­bos. Jók: Szemán, Varga. Cson­tos, ill. Nemes. Csonó, Demeter, Gombos. Ifi: 5:2. Pá 1 ház a—Ki rá 1 d 1:3 (0:1). AMÍG A KÉSZLET TART ÁrepjÉény a TÜZÉP telepeken METTLACHI LAPOK, VB. GERENDÁK, EGYÉB ARUK egyes választékánál 20—50%-os engedményt adunk! Vásárlási szándékával most keresse fel a TUZEP-teiepeket! ÉSZAIC-MAGYARORSZÁGI TUZÉP MISKOLC NB II!. Őszi első a KV SE! HONVÉD PAPP J SE—MIS­KOLCI VSC 1:0 (0:0). Miskolc, Népkeit, 4000 nézd. Vez.: Mo­hácsi. H. Fapp J. SE: Baricska — Sípos, Petercsák, Helgen, Vá­ri, Buliban, Pallai, Bácskái, Speder (Stark), Poes, Madarász. Edző: Vágó György. MVSC: Ser- lözö (Kun) — Szánó z.. Körösi, Hajdú, Varga M., Kovács, Káp­lár, Gallé, Szilagyi, Varga K., Kiss. Edző; Tóth József. Óriási küzdelmet és jó iramú mérkőzést hozott a miskolci rangadó. Az első félidőben in­kább a vasutasok támadtuk. En­nek ellenére Madarász -megsze­rezhette volna a vezetést, de a kapufát találta cl. Szünet után a Papp j. SE kezdeményezett többet, azonban az utolsó lnisz percben egymás után vezette támadásait az MVSC, Gallé, Kiss, majd Káplár veszélyeztetett, de a helyzetek kimaradtak, s egy gyors ellentámadásnál Madarász megszerezte a mérkőzést eldön­tő egyetlen gólt. Jók: Peter­csák, Helgert, Pallai, Madarász, illetve Szabó z., Kiss, Varga K. ií u d ab Any ai ércbányász —BALASSAGYARMATI SE 1:0 (1:0). Rudabánya, 000 néző. Vez.: Fehér H. Rudabánya: Birkäs — Tires, Békéi, Nagy, Tomesz, Kalász, Kiss, Ruttlcai dr., sikora (Garant), Baffi, Bit­tó. Edző: Tóth László. Sáros, mély talajú pályán .ját­szották le a találkozót. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, nagy mezőnyfölényben játszottak. A 20. percben a ba­lassagyarmati 16-os előtt szabad­rúgáshoz jutottak. A .szabadrú­gást Sikora a sorfal fölött nyes*- te a bal felső sarokba, l :0. A goi után is a bányászok ma­radtak támadásban. A 65. perc­ben maradt ki a mérkőzés leg­nagyobb helyzete. Baffi a fél-' pályánál teljesen egyedül kiug­rott. a védők gyűrűjéből, szaba­don törhetett kapura, de ki­sodródott, s elügyeUenkedte a helyzetet. Ezután feljöttek a ven­degek, fölényükét a sok szöglet, is jelezte. A 75.• percbén Rnttkai dr. közelről emelt fölé. Jók: Bir­ka s. Kalász, Kiss. I) EBI!EC EN 1 MTE—LEN1N V A - IlOSI MTK 3:2 (1:2). Debrecen, 2500 néző. Vez.: Szávó. LMTK: Bodnár — Tester, Szunyó, Bo- dolai, Lázár, Magyar (Toper- czer), Varga, Vanezó, Petró, . Kiss, Itcpási. Edző: Bányai/ Naticjpr. ...... V M eglepetésre a teninvárosiak nem álltak be védekezni, ha­nem bátor támadójátékkal kí­sérleteztek. Ez . váratlanul érte a debrecenieket, akik ebben az időszakban sokat kapkodtak, idegeskedtek. Kiss és vanezó góljaival ekkor teljesen megér­demelten jutott vezetéshez a le­nín városi gárda. Szünet után az LMTK beállt védekezni, teljesen feladták a támadások lehetősé­gét, s ez megbosszulta magát. A debreceniek n kapujukhoz szögezték az LMTK-t, s a 87. percben megszerezték a győztes góljukat is. Jók: Bodnár, Tes­ter, Lázár, Kiss. HAJDÜSZOBOSZLÖI BOCS­KAI — SATOUALJAÜJHELYI SPARTACUS MEDOSZ MÁV 2:0 (1:0). Hajdúszoboszló, 2000 né­ző. Vez.: Király, s.-újhely: Vak­les — Almngyi, Lisovszky, Csongrádi. Bobkó. Sütő, Sztan- kó. Simonits (Szűcs), Suller. Dutkievicz (Kiss), Kovács. Ed­ző: Szakái Miklós. Rendkívül sok hibával, ener­AZ MB II. ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. raise 39 10 7 2 38-1G 27 2. Szf. MÁV 19 10 7 2 35-22 27 3. V. Izzó 19 9 5 5 37-27 23 4. SZMTE 19 11 1 7 38-29 23 5. Eger 39 9 4 G 38-34 .22 6. Budafok 19 9 3 7 52-39 21 7. CVS c 39 6 9 4 34-27 21 8. Szcks/árd 3 9 8 r> fi 24-2G 21 9. TXdvecen T9 8 4 7 2G-22 20 RÍ. MÁV DAC 39 9 2 8 32-32 20 31. Ko mlő 19 7 5 7 20-21 19 12. Fűzfő 19 7 5 7 25-28 19 13. Ganz-M. 39 7 5 7 29-33 19 34. V ólán 1 3 9 6 6 7 29-26 18 15. Kanizsa 19 fi 6 7 25-30 18 36. KKFSE 19 7 3 9 31-32 17 37. Vsl rpalota 19 •1 5 30 20-28 13 38. Ózd 39 4 5 10 22-33 13 19. Szó. MÁV 39 3 5 11 15-30 ll 20. Oroszlány 19 1 G 12 14-49 8 váltan játszott az újhelyi gár­da. Az első félidőben szinte egy épkézláb támadást sem tudtak kialakítani, csapkodás jellemez­te a találkozót. A szoboszlóiak nagy eröbedobással harcoltak, s megérdemelten jutottak vezetés­hez. Az újhelyiek a második félidőben sem változtattak já- t ékfelfogásukon, s a második bekapott gól után már hiába próbálkoztak, a gólszerzés nem sikerült.'Jók: Vakles, Sztankó. HATVANI KINIZSI—BORSODI BÁNYÁSZ 1:1 (0:0). Hatvan. 800 néző. Vez.*: Nagy o. b. Bá­nyász: soltész — Bódis. Csipke, Tárnái. Kovács I., Szimcsák. Cziffra. Burger. Kovács II.. Pin- csák. Fazekas. Edző: Benkő Ist­ván. Az első félidő kiegyenlített erők küzdelmét hozta. Egyik csapat sem tudott gólhelyzetet kialakítani, inkább a bányászok veszélyeztettek. A 63. percben Kovács ll. megszerezte a veze­tést. Ezután Szimcsák nagy helyzetben a kapust találta el, majd Kovács II. lőtt mellé kö­zelről. A 75. percben, szöglet után egvenlílettek a hatvaniak. A hátralevő időben mezőnyjá­ték folyt a pályán. A helyzetek alapján a saiószentpé'eriek győ­zelmet érdemeltek volna. Jók: Csipke, Tárnái. Kovácsi., Pincsák. KAZINCBARCIKAI VEGYÉSZ EGRI VASAS t:0 10:0). Eger. 400 néző. Vez.: Kitti. KVSE: Fülöp — Moclilár. Ködmön Or­bán. Tamás. Fekete, Mikula, Kálmán, Magyar (Somodi). Kendi. Simkó. Edző: Szenlmar- jay Tibor. Fagyos, kemény talajon kezdő­dött a mérkőzés. Ez felgyorsí­totta a játékot. A hazaiak elég durván játszottak. Az első fél­időben a Vegyész csatárai el­hibáztak a gólhelyzeteket, az eg­riek erejéből csak szórványos ellentámadások vezetésére telt. Szünet után Magyar kapus bra­vúrjai egy ideig megmentettek az egrieket a góltól. A 75. perc­ben Magyart (KVSE) a 16-oson belül durván letérhették, s a csatárt az öltözőbe kellett tá­mogatni. A 83. percben Somo­di beadását Mikula fejelte a hálóba. A hátralevő időben még két óriási gólhelyzetet ügyetlen­kedtek el a barcikaiak. A KVSE játékosai magukon viselik a kíméletlen játék nyomait, szín­re valamennyien kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódnak. A látottak alapján teljesen megérdemelt a KVSE győzelme, az arány na­gyobb is lehetett volna. Jók: Kálmán, Tamás, Orbán. NB in. Északkelet őszi végeredménye 1. K.-barc. 19 13 5 1 49-19 31 2. DMTE 19 IS 4 2 47-16 30 5. Papp .1. SE 19 9 5 5 30-23 23 4. Nyíreg.vh. 19 9 5 5 26-21 23 5. Gyöngyös 19 9 5 5 27-27 23 G. Ikarus 19 8 G 5 29-15 22 7. Bygyarm. 19 10 2 7 33-21 22 8. l^T-szob. 19 7 6 6 25-27 20 /Xs.-ú.ibcly 19 8 4 7 21-26 20 in. N.-b;Uony 19 7 5 7 32-26 19 11. SKRE 19 G 7 6 25-25 19 12. LMTK 19 7 5 7 23-26 V*' 13. MVSC 19 6 G 7 38-25 18 14. Rudab. 19 fi 5 8 21-25 17 15. Hatvan 19 5 fi 8 19-30 16 16. Záhony 19 5 4 10 18-39 14 17. Bors. B. 19 3 7 9 18-29 13 18. Egri V. 19 4 3 12 15-28 11 19. s. Sík ti v. 19 5 1 13 25-42 11 20. Kisvárda 19 3 3 13 19-48 9 MEGYEI I OSZTÁLY őszi vEgeredmenye 1. Kdelcny 19 11 7 1 46-18 29 2. Hejöcsaba* 18 12 4 2 48-15 28 3. Királd 19 11 4 4 38-20 26 4. Mák völgy 19 9 5 5 25-22 23 5. R. Volán 19 9 4 fi 39-29 22 G. Trcncsényi 19 8 fi 5 29-25 22 7. Tállva* 18 9 3 fi 46-35 21 8. llükkábrány 19 7 7 5 27-27 21 9. Sajóbábony 19 9 2 8 27-34 20 10. Alsózsolca 19 8 3 8 36-21 19 11. SÜMSE 19 7 5 7 31-28 19 12. Sz.-besenyő 19 8 3 8 21-27 19 13. Sárospatak 19 8 2 9 20-30 18 14. MEMTE 19 5 7 7 34-32 17 15. MEAFC 19 4 9 fi 28-26 17 16. B.-nádasd 19 G 5 8 24-33 17 17. Sajókaza • 19 4 4 ll 16-26 12 18. Mezöcsát 19 3 5 11 18-45 ll 19. Szuhavölgy 19 3 3 13 23-57 9 20. Pálliáza 19 3 2 14 21-44 8 *: a Hcjőcsaba- radt mérkőzést a előtt játsszak le.-lállva tavaszi rima­szezon Labdarúgó panoráma NB II.: Ganz MÁVAG—Szol­noki MÁV 4:2 (4:1). Gl.: Si­mon ll. (2), Sclenka, Nagy M.. illetve Pagonyi, Repka. MÁV DAC—Volán SC 3:1 (1:0). Gl.: Varga, Pálos, Márkus T. (Ön­gól), illetve Stefan. Budafoki MTE—Vasas Izzó 2:2 (1:1). GL: Tóth L, Zöldi, illetve Varga, Vágvölgyi. Szolnoki MTE— Szekszárdi Dózsa 8:2 (2:2). Gl.: Garles, Simon, Budavári, liléi­vé Lubaslyik (2). Nagykani­zsai Olajbányász—B VSC 2:1 (2:1). Gl.: Pávliez, Bogáli, il­letve l.ucska. NIKE Fűzfői AK —Kossuth KESE 3:1 (2:0). Gl.: Tóth. Gellci, Gál I.. illetve Ma­gos. Székesfehérvári MÁV Illő­re—Várpalotai Bányász 2:1 (0:0). Gl.: Bús, László, illetve * Fülöp. Pécsi MSC—Egri Dózsa ] 5:1 (1:1). Gl.: Kardos (3), Dár- dal P., Csuhái (öngól), illetve , Galántai (ll-esből). Komlói Bá- , nyílsz—Oroszlányi Bányász 2:0 f (1:0). GL: Tóth, Pál. i NB Hí. Északkelet: Salgótar- i jani Síküveggyár—Vasas Ikarus i 0:1 (0:1). Kisvárdai SE—Saigó- > tarjáni KSE 1:0 (1:0). Nagyba- 1 tonyi Bányász—Gyöngyösi Spar- J tactts 1:2 (l:l). Záhonyi VSC— Nyíregyházi Spartacus Petőfi . 1:2 (0:1). , i A TOTO 50. heti eredménye: i 1 x x 2 1 22211x 22 és a i •f l: 2. » ■ • mm* ’ ■ ■UH ■ M n ■ im Mmm MWl Naptár. 1976. deeember 14., kedd A nap kelte 7.24, nyugta 15.53 órakor A hold kelte------, nyugta 11.39 órakor N évnap: Szilárdka Évforduló. Nyolcvanöt evvel ezelőtt, 1891. december 14-én született — és 72 éves kordban, 19tí3-ban halt meg — Bebrils Lajos, a munkásmozgalom és a part régi harcosa, volt közlekedés- és postaügyi miniszter. ídöfárás Várható időjárás ma estig: túlnyomóan felhős, párás idő, elszórtan havazással, hózáporral. Foliénl éjszaka és reggel löbbfelé köd, zúzmaralcraködássál. Mérsékelt, változó irá­nyú szél. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 2—plusz 2 fok közölt. — Tegnap tartotta meg Mis­kolcon a METESZ-székház- ban évi rendes közgyűlését a Bánkúti Síklub. A jelenlevők ölömmel vették tudomásul a beszámoló jelentést, amely eredményes esztendőről ad­hatott számot. A vitában töb­ben felszólaltak és hasznos javaslatokat tettek az előre­lépés érdekében. — Kopácsi Margit író—ol­vasó találkozón vett részt' tegnap este az edelényi mű­velődési házban. Az írónő fia­tal olvasókkal találkozott. — Sopron jövőre ünnepli a városi rang megszerzésének 700. évfordulóját. A jubileum alkalmából már az idén is több eseményre került sor, s számos kiadvány, köztük a soproni írók antológiája is megjelenik. — Karácsonyfagyertyákból 6 millió szálat készített az idén hazánk egyetlen gyertyagyár­tó üzeme, a Növényolajipari és Mosószergyártó Országos Vállalat Nyírbátori Növény­olajgyára. Az üzletekben csa­varos és sima kivitelű fehér, sárga, rózsaszín, piros, zöld és kék gyertyák kaphatóak. — A Sportfogadási és Xottó- igazgatóság közlése szerint az .50. játékhéten egy darab 13 lalálatos szelvény volt. A nye­remény 1 millió 119 ezer 470 forint. A 12-esek száma 42 darab, nyereményük 17 769 forint, a 11 találatosok szá­ma 431 darab, nyereményük 1732 forint. Tíztalálatos szel­vény 4287 darab volt, nyere­ményük 261 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek, a nyeremények az illetékek levonása után értendők. — A gyár 1100 dolgozója vett részt az Észak-magyar­országi Vegyiművekben de­cember 4-re meghirdetett kom­munista műszakon. Több üzemben, ahol a szabad nap nem erre a szombatra esett, az elmúlt héten tartották meg az önkéntes műszakot. A részvevők mintegy 2 millió forint értékű terméket állí­tottak elő társad'-’’-1'1 munká­ban. — Rádiós irányítás következ­tében 10 perccel csökkent a tehervonatok rendezésének, összeállításának ideje a Mis­kolci MÁV Igazgatóság sík­tolató állomásain. Ez 16 szá­zalékos időmegtakarítást je­lent 50 kocsira vonatkoztat­va. — A bányamentés hatékony­ságának növelésére két új riadóautót vásárolnak az öt­éves terv foyamán a Borsodi Szénbányák Vállalatnál, me­lyeket a bereiilei és a farkas- lyuki bányamentő-állomáson üzemelteinek majd. — Az Ózdi városi Tanács dí­szítőművészeti körének már hagyományos gyűjteményes kiállítása tegnap nyílt meg a Kun Béla Művelődési Ház­ban. A kiállítást Varga De­zső, a városi tanács elnöke nyitotta meg. A kiállítás de­cember 31-ig látogatható. — Önálló gyáregységgé ala­kul 1980-ra a Müszéntermelő Vállalat villamos, szén- és bronzkeféket előállító kele­mén termelőegysége. Ekkorra 250-en dolgoznak majd az üzemben, a termelési érték pedig csaknem háromszorosa lesz a jelenleginek, eléri a százmilliót. — Andrzej Wajda vezetésé­vel lengyel filmművész-dele­gáció érkezett hazánkba a rendező legújabb alkotása —, Az ígéret földje — magyar- országi bemutatója alkalmá­ból. Wajda és a film más al­kotói ma délelőtt találkoznak Budapesten a magyar film- kritikusokkal. — A művészek a bányászo­kért akciósorozatban ma dél­után öt órakor Balázs Árpád zeneszerzővel és műveivel is­merkedhetnek meg az edelé­nyi bányászok a helyi bá­nyászklubban. Közreműködik a királdi énekkar. A rendez­vény házigazdája az edelé­nyi bányaüzem Blathy Ottó szocialista brigádja. Két nő beszólgpt a harmadili, esküvőjén: — Elég ösztövér fickó ez a vőlegény — igy az egyik. — Nem is csoda. Két évig jutott Éva után, míg Évának sikerült őt megfognia. — A Musica Aurea együttes ad hangversenyt ma este Mis­kolcon. a Herman Ottó Mú­zeum Szabadság tér 3. alatti épületének előadótermében. Közreműködik Fehérvári Hor­váth Márta (ének). Aldobolvi Nagy Katalin (cselló). Tarjá­ni Tóth Ida (cimbalom) és Kovács Gábor (fuvola). — Égtájak, 1976 címmel is­mét megjelent a téli könyv­vásárra a már hagyományos, öt világrész elbeszéléseit kí­náló gyűjteményes kötet, amely ezúttal 39 író ?-9 új elbeszélését tartalmazza mint­egy 25 országból. ( — Göncön ma, december 14- én, kedden. Rudabányán pe­dig holnap, december 15-én, szerdán rendeznek országos állat- és kirakóvúsári­i