Észak-Magyarország, 1976. november (32. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-30 / 283. szám

SPORT ♦ SPÜRT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT \* ; i" Labdarúqás, NB I!. Végre győ Ózdi Kohász—Volán SC 2:1 (1:0) Ózd: 1000 néző. Vezette: Mohá­csi. OKSE: Szegedi — Márton I., Szilágyi, Fiikö I., Murányi — Ligeti, Bíró (Molnár) — Konyha, Csuhány, Vidáls (Fiikö JL). Sta­nd'. Edző: Frenkó László. A Volán legutóbb otthon ve­reséget szenvedett, és Özdon akart törleszteni. A Kohász vi­szont két hónap óta nem nyert, és bizonyítania kellett. Ez a bi­zonyítás nemcsak azért sikerült, mert győztesen hagyták el a pá­lyát, hanem azért is, mert végig hallatlan lelkesedéssel, nagy K ti z d en i a k a r ássa 1 Játszottak. Az első 15 pere a hazaiaké volt. A fővárosiak ekkor csak ritkán jutottak át a felező vonalon. A ifi. percben szöglethez jutott a Kohász, a labda átszállt a kapus felelt és az ózdi csatár elöl két­ségbeesel ten menteni akaró Vígh kézzel ütötte el a labdát. A meg­ítélt ll-osi Szilágyi helyezte a hálóba. (1:0). A gól a vendégeket hozta fel. bár a játék inkább a középpályán folytatódott. Jak­kor több átadási hibát is vétet­tek a csapatok. Többet támadott az ellenfél, ezt két kapufa is jelezte. A Kohász irányító játé­kosát, Vidátsot, igyekeztek ki­kapcsolni a játékból. Szegedi­nek többször kellett remekül vé­denie. A Volán hallatlan lelkesedés­sel küzdött az egyenlítésért. Vál­tozatos, jó Iramú, küzdelmes volt a találkozó. A 70. percben Szögedi hálójá­ba került kavarodás után. Ebed- li labdája (1:1). A Kohász ka­pujához szögezte ellenfelet a kezdés után, amelynek végén csak szabálytalanság árán tudták góltól menteni kapujukat a fő­városiak. A szabadrúgást' 14 mé­terre a kaputól Csubány gurí­totta le a labdát, FtUcö II. re­mekül emelte át. a sorfalon. A kapus a sarokba tartó labdába beleütött, az a felső lécről le­vágódott, és a berobbanó Kony­ha közelről a kapu közepébe bombázott« (2:l). Nem adta fel a Volán, nagy erővel támadott, de a Kohász védelme szorongatott helyzetben is mindig tisztázni tudott. Bégen látott az ózdi közönség ilyen jó mérkőzést. Hetek óta először! V. Z. MB Debrecenben győzött a KVSEI s al g úr A KJ Á N i kohász- honvéd PAFF J. SE 2:1 (1:1). ! Miskolc, ti00 néző. Vcz.: Hart- fmarni. 1*1. Pupp J. SE: Barics- i kei -- Derzsényi. Petercsák, Hel­gen, Vári, Dulibúu, Pallai, Bacs- ! hay, Spéciéi* (Stark), Póes. Má- |óarász. Edző: Vágó György. Rendkívül sáros, mély talajú Pályán került sor a mérkőzés- le. A miskolciak fölényeskedve kezdtek, s a vendégek néhány Veszélyes, gyors ellentámadást vezettek. Lelkesen és tudatosan Játszott a salgótarjáni együttes. Szünet után kiegyenlített játék folyt a pályán, de a miskolci határok ekkor is igen sok hely­zetet ügyetlenkedtek el. míg az SKSE jól kihasználta helyzeteit. Glt: Madarász. Jó: Madarász. HATVANI KINIZSI— HŰD AB A- NVAI ÉRCBÁNYÁSZ 2:0 (0:0). Hatvan, 100 néző. Vez.: Fara­gó. Rudabánya: Birkás — 'Tires, Békéi. Nagy. Tomcsz, Sütő. Kiss, Buffi, Rullkai di*., Kalász, Siko- i‘a. Edző: Tóth László. Balszerencsés mérkőzést ját­szott a rudabány«ai együttes. Az első félidőben a bányászok ira- áyították a játékot, sok helyze­tet dolgoztak ki, de a befejezés­be mindig hiba csúszott. Szünet titán is a vendégek kezdeményez- | tok többét, de a döntés csak az utolsó tíz percben történt meg. ‘A j;o. percben kiállították a hat­vani Burányit;, s érdekes módon ez nem a rudabanyaiakat ».dobta (fel”, hanem a hazaiakat. Előbb I egy kezező.« után megítélt 11-est i értékesítettek. majd nem sok- í hal később megszereztél: máso- [ dik góljukat is. Jók: Békéi, To- J uiesz, Sütő. GYÖNGYÖSI SPARTACUS- U:\invArosi mtk n:í (i:0). Gyöngyös, 1000 nézd. Vez.: Kú­ti. LMTK: Bodnár — Teslór, | Szunyó, Bodolai, Lázár. Vajda, I Varga. * Kovács L. Marival* (Kn- 1 vács ll.) Vanezó Kopási (Petró). Briző: Bányai Nándor. A gyöngyösi csapat tudato- I subban és jobban is játszott. A j teninvárosiak játékából biánv- I zott az elképzelés, ráadásul még I helyzeteket is elhibázták. Szü- í hot után két nerc alatt két eólt \ kapott az LMTK. ezt követően ! Vajda szabadrúgás gól iával csak | szépíteni tudott nN leninvárosi együttes. A lelkesen, de szétesö- °n játszó 1 MTK-ból csak Szn- ávó nyújtott elfogadható telje­1 sítményt. EGRI VASAS—SÁTORÁT ÜJHÉLYl SPARTACUS MEDOSZ MAv 0:0. Eger, 100 néző. Vez.: Pálvölcvt. S.-újhely: Vakles — Almógvi. Li- Kovszlci. Bobkó. Sütő. Szűcs, Csongrádi. Suller (Kovács), Sztankó. Tokár. Dulkievicz. Ed­ző: Szakái Miklós. Élvezetes, ió iramú, változatos mérkőzés. Mindkét oldalon na­gyon sok helyzetet dolgoztak ki a csatárok, de ezeket sorra öl­ti gyctlenkedl ék. A nehéz tala­jú pályán jó látók nem alakul­hatott ‘ ki. inkább a küzdelem- jelleg domborodott ki. Szünet, útón fokozódott az. iram. de a kapusok nagyon sok veszélyes helyzetben tisztáztak bravúrral, igazságos döntetlen. Jók: Vak­íts, Lisovszld, Suller. Salgótarjánt síküveg. GYAlt—MISKOLCI VSC 2:1 (0:1). j Salgótarján, non néző. Vcz.: i Füzes. MVSC: Serf <5/6 — Szabó 1 Körösi, Hajdú, Gnlló. Leiszl, ’ káplár. Vodicska (Varga Mi, > Szilágyi. Varga, Kiss. Edző: [ Tóth József. ; A miskolciak jól megszervez- i *ék védelmüket, s gyors ellentá- I áradásokkal kísérleteztek. Ez a harcmodor nem ízlett a salgótar­jániaknak. védelmük gyakran za~ J^rba jött. A vasutasok össz.iá- folyamatos volt, szervezet­ten. fegyelmezetten küzdöttek. Váratlan ellentámadásból szerez­te meg Galló a vezetést. Ezután a hazaiak óriási eröbedobússal harcoltak, a miskolciak védelme néhány támadásnál alaposan »megzavarodoU. A második fél­időben határtalan lelkesedéssel küzdött a táblázat 19. helyezett­je. s nemcsak az egyenlítő gólt sikerült megszerezniük, hanem a győzelmet jelentőt is. A hely­zetek alapján nem lelt volna meglepetés, a nagyobb arányú tarján! győzelem sem. Jók: Gal­ló,' Leiszt. / BORSODI BANYASZ- NYI VSC 1:1 (1:0). Záhony. 500 néző. vez: Tóth .Bányász: Soltész — Hó­di«. Csipke. Tárnái. Kovács 1. Pincsálc. Krémer. Novek. Kovács 11., Varga (Máyer), Fazekas. Ed­ző: Benkő István. Mély talajú nehéz pályán igen jó iramú játék folyt. A Bányász többet kezdeményezett, amit Fa­zekasnak a 2. percben lőtt. ka­pufája. majd a 14. percben szerzett gólja igazolt. Saiószent- péterj fölény jegyében folyt a játék. Az 5. percben Novek óriá­si helyzetben hibázott a kapu előtt. Ezután a hazaiak nagy erővel támadtak, s a 74. percben kiegyenlítettek. Továbbra is zá­honyi fölény jegyében folyt a játék, mégis a 02. percben a Borsodi Bányász szerezhetett volna újabb gólt. de Kovács a kamt torkúban nevedül állva méllé lőtt. Jók: Soltész (a me­zőn v leg’obbía). Csipke, Kovács 1.. Pincsák. Fazekas. K A7.TN (’T? A R r PC AI A’ EG VÉSZ— DEBRECENI. MTE 2:1 (1:1). Debrecen 4000 néző. Ve?..: Ja- czina. KVSE: Fülöo — Moebiár, Köd műn. Orbán. Kereke«. Feke­te. Mikuia. Kálmán, Magvar, Kendi. Simkó. Edző: Szentmar­jav Tibor. Óriási érdeklődés előzte meg a találkozót, 4 ezer szurkoló harsogó bíztatása fogadta a csa­patokat. Az első percben Fii lop nagy bravúrral hárított egy gól­ba tartó labdát. A debreceniek kezdeti támadásai után feljött a Vegyész, s a 11. percben meg­szerezte a vezetést. Orbán ió labdával indította Magyart, aki lefutotta a védőket és a hálóba lőtt. A DM TE nagy erővel »ro­hamozott és a 35. percben ki­egyenlítettek. A második félidő kazincbarcikai góllal kezdődött) Mikuia nagyszerű indítása után Kendi talált a hálóba. A soroza­tos Vegyész-támadások hamaro­san újabb gólt eredményeztek. Ködmön 30 méteres. ívelt labdá­jára Simkó robbant a védők kö­zé. s közelről lőtt a kapuba. Ez­után elkeseredetten támadott a DMTE, de a kitűnően záró Ve- gyész-védelém mindent hárított. Az utolsó 10 percben a barcikai játékosok valósággal ..eldugták" a labdát. A lefújás pillanatában méltán özönlötte el a mintegy 500 főnyi kazincbarcikai szurkoló- tábor a pályát, s részesítette nagy ünneplésben csapatát amely hatalmas fegyvertényt hajtott végre. A Vegyész igen erős csa­patot. győzőit le. de ezúttal tak­tikailag. gyorsaságban. Ötletes­ségben és lelkesedésben egyaránt a DMTE fölé nőtt. A KVSE min­den játékosát dicséret illeti, va­lamennyien átlagon felüli telje­sítményt nyújtottukI Megyei I. osztály Kikopott az Edelény! Sárospatak—-Edelény 2:1 (1:1). Sárospatak, 200 néző. Vez.: Gon- da. Sárospatak: Szernan — Var­ga, Számai. Csontos, GresKo, Matics, Demkovies, szabó. Kli­ma, Tuss Czili (Kistóth). Edző: Csetneki lnne. Edelény: Banga — Boros, Matiszcsak. Farkas, Bodnar, Parajdi, Kosa, Yas.s, Nemem, Molnár, Takacs. Edző: Ferencz József. Óriási küzdelem­ben megérdemelten fosztotta meg veretlenségétől a vendége­ket a sárospataki csapat. Gl.: Szántai, Szaoó, illetve Molnár. Jók: a hazai csapat minden tag­ja átlagon felüli teljesítményt nyújtott, illetve Matiszcsak, Ko­sa. Ifi: 0:1. Tállya—Trencsenyi SE 1:3 (1:1). Tállya. 300 néző. Vez.: Czirba. Tállya: Kúrián —■ Tóth 1.. Tóin IL. Pekó Balogh II. (Verba), Banyiczki. Magyar. Nyíri, (Bal­ia). Balogh I., Malecsek, Orosz. & Edző: dr. Sója Szabolcs. Tren­csényi: Nagy — Búcsúk, Vida. Kocsis, Kun. Burai, Braz, Török. Petrik. Kondor, Farkas (Csák). Edző: Antal Ferenc. A mély ta­lajú pályán a vendégcsapat ke­vesebbet. de veszélyesebben tá­madott. es megérdemelten győ­zött. Gl.: Banyiczki (ll-esböl) ill. Petrik (2). Burai. Jók: Ba­nyiczki, Malecsek, Orosz, ill. a vendégcsapat minden tagja di­cséretet érdemel. Ifi: Tállya— Ózd II. 5:0., MEAFC—Sajókaza 1:1 (0:1). Miskolc. 200 néző, Vez.: Burányi S. MEAFC: Horváth — Szládo- vics, Papp, Kőhalmi. Nagy. Feny­vesi. Takács, Balogh, Kovács, Czerva, Rátki (Bucsi). Edző: Fischer Ferenc. Sajókaza: Réti — Berentés, Harzsó I.. Mérten. Bánóczi, Jaskó, Járó. Harzsó IL. Dányi, Fazekas, Lévai. Edző: Sáfrány István. Küzdelmes mér­kőzésen, a nehéz talajú pályán jó játék nem alakulhatott ki. Va­lós eredmény. Gl.: Czerva* ill. Lévai. Jók: Papo. Fenyvesi. Ko­vács, ill. Réti. Harzsó I.. Dányi. Sajóbábony—Mezőcsát 3 :l (3 :0). Sajóbábony. 200 néző. Vez.: Kár­páti. Sajóbábony: Angel — Fu- ták. Nyitrai, Sebők. Lakatos 1.. Lakatos IL. Tomkó, (Jenéit. Szemén Varga. Galambos. Ró­zsa. Edző: Pollák Zoltán. Mező- csat : Mészáros — Barna 11.. Do­hány, Greiz, Földi. Kormos. Bar­na 1.. Szopkó, Csillag (Hizsnvik). Vanczák. Gondola. Edző: Kápol­nai László. Jó játék, biztos győ­zelem. A már sorozatban kitünő­en védő Angel* 11-est hárított. Gl.: Rózsa (2). Szénién, ill. Földi. Jók: Angel (a mezőny le^io* 1''. ja). Nyitrai. Szemén. Varga. ill. Dohány Földi. Csillag. Ifi: 4:0. Mák völgy—Szirniabesenyő 1:0 (0:0). Albertteleö. 200 néző. Vez.: Nagy J. Mákvölgy: Forgács — Bcne. Mocsnlk IT.. Dózsa. Bá-, lint. Lipcsei, Nagy. Balázs. Bar- nóczki Szőr. Deák. Edző: Pende_ rlk György. Szirmabesenvő: Gyovai — Hadobfis. Nyitrai. For- pony. Orosz. Balogh. Bodnár. Bazső 1. Lukács. BftZSó II.. (Ju­hász II.). Juhász 1. Edző: Palics- kö Gvuia. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen a sok helyzetet ki­hagyó mákvölevi csannt rá«zoi- gáH a győzelemre. Gl.: Szőr. Jók: Mocsnlk TT., Barnőc^ki. Szőr. Ül. Gyovai (a mezőny leg­több ja) , Bazsó I.. Lukács. Ifi: 3:2. SÜMSE—Királd l :0 (0:0). Sajó- szentpéter. 200 néző. Vez.: Pusz­tai. SÜMSE: Szabó — Geregur, Bódis*. Szilágyi. Kovács, Kosár­ka. Bertus (Káposzta). Szász, Győri (Borsos) Krómnak. Szűcs. Edző: Szamosi Ferenc. Kimúld: Kasza 1. — Kovács. Töke. Kör­net, nemién. UHiy. Poehner. Fe­hér. Kristály. Kasza 7T.. Lupko- vlcs. Edző: Békési György. Sá- I 1 ros. mély talajú pályán nehéz küzdelemben győzött a peten csapat. Gl.: Szűcs. Jók: szabó. Bódis. Kovács, Szűcs. ül. Kasza 1., Töke. Kasza 11. Ifi: 3:1. Hejőcsaba—B. Volán 2:1 (1:0). Hejőcsaba. 400 néző. Vez.: Kur- mai. Hejőcsaba: Szőke — Eszlá- ri (Kurunezi), Szabó, Galambvá­rt. Cseh. Nagy, Vodicska, (Tóth), Jäger. Laczko. Krisztián, Sarka- di. Edző: Osvátli Endre. B. Vo­lán: Cziberc — Tamás. Lója, Kónya (Egerszegi), Fazekas Mik­lós, Petrovics, Previtzer, Babus, Jónás, Pálur (Orlóczki). Edző: Ba­lázs András. Jó iramú, igen sport­szerű mérkőzésen a hejocsabaiak megérdemelten győzlek. Gl.: Jager. Krisztián, ill. Jónás. Jók: Szabó. Cseh. Krisztián, ill. Ta­más, Miklós. Ifi: l :3. Pálháza—MÉMTE 1:0 (1:0). Pálhá- za. 200 néző. Vez.: Kelemen. Pálháza: Petercsák — Szemén. Palág.vi, Suták (Sánta). Mizsák. Sólyom, Simon II.. Tóth. Illés. Kovács» Bacsó. Edző: Szepesi Miklós. MEMTE: Nagy — Iglai, Nemes. Riskó, Csonó. Dobolán. (Bukovenszki). Demeter. Szka- ia, Ferertczl, Mészáros (Csorna). Gombos. Edző: Balázsi István. Mély talajon, nagy küzdelem. Mindkét kapu előtt maradtak ki helyzetek, a pálházi csapat töb- beL a vendégek veszélyesebben támadtak. GL: Mizsák. Jók: Petercsák, Palágyi. Simon. Mi­zsák, ül. Nemes, Csonó. Risko. Alsózsolca—Borsodnádasd 5:0 (1:0). Alsózsolea. 300 néző. Vez.: Juhász S. Alsózsolea: Vitányi — Szekeres. Bodnár. Derecskéi. Gaal, Budai. Zsíros, Tóth, Hor­váth. Zsigmond (Labancz), Orosz. Edző: Orosz József. Borsodná- dasd: Mádat — Gyárfás. Németh, Holczhauser. Simon. Antal. Vá­rad! (Kurtán)). Vámos. Érsek. Kertész. Szabó. Edző: Érsek Lász­ló. A jól és fölényben játszó al- sózsolcai csapat akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Gl.: Tóth (2). Orosz. Horváth. Bodnár (ll-esből). Jók: a hazai csapat minden lagja dicséretes leljesítmcnyt nyújtott, ill. Ne­meth. Ifi: l:l. Szubavölgy—Bükkábrány 3:4 (i:l). Kurityán, 400 néző. Vez.: Mészáros. Szuhayölgy: Ablonczi — Plotár. Juhász 1. Szimándli, Jaskó, Fazekas, Zuti. Bállá. Klem. Juhász TI.. Jedlinszki (Soltész). Edző: Virágh József. Bükkábrány: Ivan 1. — Szép, Szabó. Bordás. Tóth. Székely. Takács I.. Takács II... Káló. Iván II.. Csanálosi. Edző: János­ba zi Sándor. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, fordu­lás után a nehéz talait jobban bíró vendegek akciókéoessége döntött. Gl.: Klem. Juhász II.. Jedlinszki. ül. S*zéo. Székelv. Ká­ló. Iván Ti. Jók: a hazai csapat­ból senkii nem lehel kiemelni, ill. Szép. Székely, Iván II. Ifi: 15:1. MEGYEI 1. OSZTÁLY 1. Edelény 17 10 fi 1 44-17 26 2. Hejőcsaba Ifi 10 4 2 42-13 24 3. Királd 17 9 4 4 32-19 22 4. Mákvölgy 17 8 5 4 22-18 21 5. II. Volán 17 S 4 5 3fi-2fi 20 fi. Trenescnyi 17 8 4 r> 27-23 20 7. Tállva Ifi 8 3 5 41-32 19 8. SÜMSE 17 7 3 5 29-24 19 9. Bükkábrány 17 7 5 5 25-25 19 10. S/.-besenyő 17 8 3 fi 19-22 19 11. Sajóbábony 17 8 2 7 23-30 18 12. S*’*osr>atak 17 8 1 8 19-28 17 13. MÉMTE 17 5 fi fi 32-28 16 14. Alsózsolea 17 fi 3 8 30-23 15 15. B.-nád ásd T7 5 X 7 21-79 15 1K. MEAFC 17 3 8 fi 20-25 J 4 17. Mezöcsál 17 3 5 9 16-39 11 18. Sajókaza 17 3 3 11 13-24 9 1». Sruhavölgy 17 3 2 12 22- "1 8 20. Pálháza 17 •> 2 12 18-40 fi NB 111. ÉSZAKKELET 1. Pécsi MSC 2. Székes f. 17 17 8 8 7 2 31-14 29-20 23 23 1. DMTE 17 i: 3. V. Izzó 17 9 3 5 34-24 21 2. K* Vegyész 17 1 1. SZMTE 17 10 1 fi 35-26 21 3. B.-gyarmat 17 ! 5. Budafok 17 9 2 fi 49-35 20 4. S.-újhely 5. Ikarus 17 1 fi. BVSC 17 fi 8 3 32-24 20 17 1 7. Eger 17 8 4 5 36-29 20 fi. Nagybátony 17 S. Szekszárd 17 8 4 5 20-21 20 7. H. Pa no J.- SE 9. DVSC 17 8 2 7 25-21 18 17 1 10. KFSE 17 7 3 7 30-28 17 8. Nyíregyháza 17 11. g.-mavag 17 fi 5 fi 24-27 17 9. Gyöngyös 17 ' 12. Volán 17 5 fi fi 27-23 Ifi 10. S. Kohász 17 ( 13. MAv dac: 17 7 2 8 28-31 16 ll. H.-szoboszló 17 ( 14. Nagykanizsa 17 5 fi fi 21-26 Ifi 12. Len in város 17 1 15. Komló 17 5 5 7 15-19 15 13. MVSC 17 : 1G. Fűzfő 47 5 5 7 19-26 15 14. Hatvan 15. Záhony 17 ; i7 ; 17. Várpalota 17 4 4 9 18-25 12 Ifi. Rudabánya 17 < 18. Ózdi Kohász 17 4 3 10 20-31 11 17. B. Bányász 17 : 19. Sz. MAV 17 3 5 9 13-25 11 18. Egri Vasas 19. S. Síküveg 17 * 17 ; 20. Oroszlány 17 1 fi 10 13-44 8 20. Kisvárda i7 ; 2 3 1 5 9 2 8 4 7 5 7 5 7 5 7 5 7 5 fi fi 2 43-13 27 1 45-19 27 fi 30-20 20 5 21-23 20 5 27-14 19 5 31-22 19 5 28- 5 21- 5 23- 5 25- fi 23­10 14­11 25 7 2 3 12 18­23 19 20 19 26 19 24 18 27 17 23 17 23 1« 27 15 34 14 24 13 26 12 20 11 38 11 45 7 Labdarúgó panoráma I NB II.: MÁV DAC—Szolnoki 1 MTE 0:1 (0:1). GL: Budavári. I Oroszlányi Bányász—Egri Dó- » zsa 0:2 (0:i). Gl.: Bariba, Fo- I dór. Ga 11 z- Hl A VÁC*—B VS C 1:1 • (1:0). GL: Vógh (ll-osböl), il- ■ lelve Barlos. Vasas Izzó— I Szekszárdi Dózsa t :i (1:0). GL: . Révész, illetve Tóth. Nagy ka- . nizsai Olajbányász—NIKE Füz- , fői AK 1:1 (1:1). GL: Tóth (Ö11- , gól), illetve Kovács K. Szoi- 1 noki MÁV—Székesfehérvári I MÁV Előre 1:1 (1:0). GL: S11- 1 gär, illetve Fttlöp. Pécsi MSC— 1 Debrecen! VSC 2:1 (1:1). GL: « Jónás, Nagy, illetve Gottdiener. Várpalotai Bányász—Komlói Bányász 0:0. Kossuth KFSE— Budafoki RITE 5:4 (3:1). Gl.: laizsányi (2), Göncző, Újvári, Török (ll-esböl). illetve Tóth K.. Tóth I., vízi (ll-esböl). NB 111. északkelet: Hajdú­szoboszlói Bocskai—Nyíregyhá­zi Spartacus Petőfi 1:0 (0:0). Nagybátonyi Bányász—Vasas Ikarus 0:0. Balassagyarmati SE —Klsvárdai SE 3:0 (1:0). A totó 48. heti eredménye: 2, 1, 1, x, x, x, 2. 1. 1, 2, 1, x, x és a plusz egy: 2. Kaptár. 1976. november 30., kedd A nap kelte 7.10, nyugta 15.55 órakor A hold kelte 12.51, nyugta O.ifi Órakor- Névnap: András Évforduló. Kilencven évvel ezelőtt. 1S86. november .50-án szüleien és 62 éves korában, 194S. november ó‘0-án halt meg Budapesten Bíró Mihály festő, grafikus, és szobrászművész. Időjárás Várható időjárás 111a estig: változóan felhős, erősen párás, több helyen tartósan ködös idő. Köds/.itálások, az ország északi felén elszórtan kisebb cső. hószáliingózás. Általában gyenge, változó irányú, időnként kissé élénkebb nyugati, északnyugati szél. A várható legmagasabb nappali hőmér­séklet a tartósan ködös helyeken 0 fok körül, máshol 5—10 fok között. — Szakmai versenyt rendez­nek december 15-én. az or- mosbányai tanműhelyben. A vetélkedőn a 105. számú Szakmunkásképző Intézet harmadéves villanyszerelő és géplakatos tanulói adnak számot elméleti és gyakor­lati felkészültségükről. — Az utolsó fejtési mezöt készítik elő a bezárás előtt álló EUa-aknán. Az egység a jövő évi bányásznapra fe­jezi be a termelést, s dol­gozóit Ormos Vll-es aknára helyezik át. — Korszerű kereskedelmi objektumot építenek Miskol­con, az Avas-déli lakótele­pen. A létesítményben 60R négyzetméter alapterületű ABC-áruházat és 300 négy­zetméteres melegkonyhás vendéglátó üzemet hoznak létre. — Duplájára növeli export­ját az idén a Borsodnádasdi Lemezgyár. Éves szinten 12 000 tonna lemezt értéke­sítenek a külföldi piacon. — Bélycgkiállitás nyílt Sajó- bábonyban abból az alka­lomból, hogy 15 éve alakult a ma már 150 tagot szám­láló bélyeggyűjtő kör. A 30 tablós kiállítás egyik legér­tékesebb része az a 4 tabló, amelyen a Lenin éleiét be­mutató bélyegsorozatok lát­hatók. l , .4 fiú és atyja távirat- | i váltása. i ! ..Papa. küldj pénzt, 1 i mert az utcára, kerülök” [ 1 — hangzik a fiú távira- t ■ ia- ! i És a papa válasza: i ! ..Vigyázz fiam. nehogy [ i elüssön egy autó!” < i > i — Magnetofonokat, diafil­meket, filmvetítőket és egyéb audiovizuális eszközöket szer­zett be a munkavédelmi ok­tatás megkönnyítésére a Ka­zincbarcikai Sütőipari Válla­lat. E felszerelésekre 100 ezer forintot fordítottak. — Észak-Azsia címmel tart előadást a Néprajzi körkép a világról, szabadegyetemi sorozatban dr. Kodólányi Janos kandidátus, a Népraj­zi Múzeum igazgatóhelyette­se. Az érdeklődők december 3-án hallgathatják meg az előadást Miskolcon, a TIT székhazában este 6 órai kez­dettel. — Baleset a fűrészüzemben. A Borsodi Erdő- és Fafeldol­gozó Gazdaság olaszliszkai fűrészüzemében Bacsinszki István 39 éves segédmunkás, erdőhorváti lakosra, munka­végzés közben rádőlt körül­belül két köbméter fűrészeli faanyag. Bacsinszki sérülé­seibe a helyszínen belehalt. A felelősség megállapítására a rendőrség szakértő bevo­násával folytatja a vizsgála­tot. — Nemeshvki Tivadar, kohó- és gépipari miniszter hétfőn hazaérkezett Kuvaitból. — Vasárnap este Barceloná­ban közös közlemény elfoga­dásával véget ért a Föld- közi-tenger medencéje 18 szocialista pártjának első, pénteken kezdődött konfe­renciája. A tanácskozáson portugál, olasz, francia, gö­rög. máltai, sziriai, líbiai, tu­néziai. algériai. marokkói szocialista pártok, és a Pa­lesztinái Felszabadítási Szer­vezet képviselői vettek részt. — Hétfőre virradó éjszaka és hajnalban 118 útfenntartó gépkocsi dolgozott az or­szágutakon sózta, homokozta a síkos útszakaszokat. A jár­műforgalomban gondot, oko­zott a köd, amely az egész országot ellepte, csupán Bé­késcsaba és Szeged környé­két kímélte meg. .— Felrobbant a pálinkafőző. Székesfehérvárott a Titeli út 54. számú ház pincéjében, tiltott pálinkafőzés közben felrobbant a házilag készí­tett főzöberendezés, aminek következtében Vincze József 39 éves művezető olyan sú­lyos sérülést szenvedett, hogy a helyszínen meghalt. A vizsgálatot, a rendőrség szak­értő bevonásával megkezdte. — TOTÖTAJÉKOZTATÖ. A Síjortfoffactási és l.ouó Igazga­tóság közlése szerint a 48. já­tékhéten 13 Inláiatos szelvény is darab volt, nyereményük egyenként 64 Its forint. Ezek közül 13 plusz I talúlatos szel­vény 4 darab. nyereményük 159 256 forinl. 12 taláiatos 421 darab volt, nyereményük egyen­ként 1626 forint. ii találatot 4947- en értek el, nyereményük egyén­ként 138 forint. A tu találatosok- ra egyenként 32 forintot fizet­nek. — Járási véradó-találkozót rendeznek Szerencsen, de­cember 1-én, délután 2 óra­kor. A találkozón értékelik a szerencsi járási Vöröske­reszt-szervezet munkáját, s többszörös véradókat tüntet­nek ki. Közlemények A Miskolci Építőipari Vállalat szakszervezeti bizottsága nyug­díjas találkozót rendez. Kérjük mindazokat a nyugdíjas dolgo­zókat. akik a Miskolci Építő­ipari Vállalattól, és a volt Ve­gyesipari Vállalat állományából mentek nyugdíjba, címüket írás­ban, vagy személyesen közöl­jék a szakszervezeti bizottság­gal. 3501 Miskolc, József Attila u. 40. sz. A találkozó időpontjáról külön értesítést küldünk. A Lillafüredi Állami Erdei Vasút üzemvezetősége felhívja az utazóközönség és a Turista Szö­vetség természetjáró tagjainak figyelmét, hogy folyó év de­cember hó 5-töl, munkaszünetes napokon Miskolc—Papírgyár— Farkasgödör vonalszakaszon a téli időszakban is közlekedtet egy pár személyvonatot. A vonat indul Miskolcról 8.00 órakor. Papírgyártól átszállással 8 óra 35 perckor. . Vissza indulás Farkasgödörből 12.00 órakor. Papírgyártól átszál­lással 13 óra 14 perckor. Miskolcra érkezik 13 óra 4« perckor. Üzemvezető*«^