Észak-Magyarország, 1976. augusztus (32. évfolyam, 181-205. szám)

1976-08-26 / 201. szám

Megszakadt egy sorozat... ZTE-DVTK 1:0 Zalaegerszeg, 7 ezer néző. Vezette: Halász. ZTE: Bólemányi — Molnár, Papp II., Mihalcez, Fi lő — Szatmári, Gáspár, Józsi — Csepregi, Bogáli, Soós. Edző: Szócs János. DVTK: Szabó — Tóth. Salamon. Váradi, Martis — Oláh, Fiikő, Tatár — Ivoleszárik, Pólyák, Fekete. Edző: Szabó Géza. Cserék: Filó helyett Pusztai a 35. percben. Ivoleszárik helyett Feledi, a szünetben, Szatmári helyett Tóth a <i3. percben. 1976..augusztus 26., csütörtök A nap ketté 4.34. nyugta 18.36 órakor A hold kelte 6.03. nyugta 18.46 órakor Névnap: Izsó EvSorduIé___ Hetvenöt évvel ezelőtt. 1901. augusztus 96-án született Pé­csett és i960, júliusában ugyanitt halt meg Szabó Pál Zol­tán. « kiváló karszt tudás, a Dunántúli Tudomávzsos intézet volt igazgatója, a földrajztudományok kandidátusa. Száras—------­V árható időjárás ma estig: Kevés nappali felhőképződés, több órás napsütés. A haj­nali órákban sokfelé párásság, cgy-két helyen rövid időre köd is kialakul. Eső nem lesz. Gyenge, változó irányú szél. Várható legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8—13, legma­gasabb nappali hőmérséklet 25—29 fok között. Zalaegerszegi rohamok ve­zették be a mérkőzést. A má­sodik percben Fekete Molnár mellett húzott kapura, de ki_ hagyta a helyzetet. Ezután Bogáti ugrott ki középen, de Tóth kipöckölte előle a lab­dát. A tizedik percben Soós lövése kevéssel kerülte el a kaput. A tizenhatodik perc­ben esett a mérkőzés egyet­len gólja. Két szögletet rúg. hatott a ZTE, az elsőt men­tették a diósgj'őri védők, a másodikat Mihalecz vissza­tejelte Soós elé, aki közelről a hálóba sodorta a labdát. A gól zavarba hozta a DVTK védelmét, úgy tűnt. hogy a hazaiak többgólos győzelmet aratnak. Csepregi, majd Bo­gát! hibáztak, holtbiztos gól­helyzetben. A harmincnegye­dik percben a DVTK előtt adódott helyzet. Fekete szök_ tette Fükőt, Filó szerelt, a szerelésnél megsérült és kiál­lásra kényszerült. A negy­venharmadik percben Kole- szárik robogott el a jobbszé­len. szögletre szerelték. A beívelt, labdát Salamon fejé­ről öklözte a mezőnybe Bo- lemányi. Fordulás után továbbra is a ZTE rohamozott. A negv_ Vennyolcadik percben Bogáti a felső kapufát találta telibe. Az ellentámadásnál Fekete közelről fölé fejelt. Hosszú percekig tartott a zalaeger­szegiek nyomása a csatárok­nak azonban nem volt sze­rencséjük a kapuralövéssel. Még Molnár is megpróbál­kozott Szabó kapujának be­vételével. ö is a felső kapu. fát találta el. Az utolsó húsz percben ki­támadott a DVTK. ezzel vál­tozatosabb lett a játék. Fekete Tatár. Pólyák veszélyeztette Bolemányi kapuját, de mind­annyiszor tisztázott a kapu_ védő. A nyolcvanadik perc­ben Papp II. nehezen, mentett Pólyák elöl. Hasonlóan a raá sik oldalon Tóth hagyott ki helyzetet. Ä ZTE nagyon készült a mérkőzésre. Szerették volna a jó idénykezdetet folytatni. A DVTK elleni találkozó ugyanis presztízsmérkőzésnek számított részükre. A zala­egerszegi csapat gyors szél­sőire alapozta játékát, akik sokszor keltettek zavart a di­ósgyőriek védelmében. Rend. re becsapták a szélsőhátvéde. ket. a belső csatárok azon­ban még a legjobb helyzete­ket is elhibázták, A diósgyő­riek védekezésre ren.dezked­(1:0) lek be. csak szórványos el­lentámadásokra vállalkoztak. A korán bekapott gól után sem változtatlak taktikáju­kon. továbbra is a biztonsá­gos játékot folytatták. Az utolsó húsz percben villan- •toUak csak fel némi ízelítőt a támadójátékból, ez azon­ban kevésnek bizonyult a jó napot kifogó zalaegerszegi együttes ellen. A diósgyőriek veresége egv szép sorozat megszakadását is jelentette, hiszen eddig a ZTE volt az a csapat, amelyik még soha­sem tudott nyerni a DVTK ellen ... A DVTK-ból Szabó nem te­hetett a gólról, akadt több jó védése is. A védelem és a csapat legjobbja a végig kiemelkedően játszó Salamon volt. Nemcsak a védő felada­tát látta el kifogástalanul, hanem sokszor veszélyeztette a hazaiak kapuját is. Elöl a csereként beállt Feledi kel­tette a legtöbb zavart. AZ NB I. ÁLl.ASA 1. Ü. Dózsa 2 •> — — 7-1 4 2. Vasas 2 2 — — 7-2 4 3. ZTE 2 <> — — 4-1 4 4. FTC 2 1 í 3-1 3 5. SZEOL 2 y í 5-4 3 6. Haladas •» i í 4-3 3 7. Csepel 2 i — 1 4-2 2 8. Videoton 2 i — 1 3-1 2 f». Békéscsaba — 2 — 3-3 ■> J0. Kaposvár 2 — 2 — 3-3 •* 11. DVTK 2 í — 1 1-1 2 12. Tatabánya n í — 1 4-5 2 13. Bp Honvéd 2 — 1 1 1-3 1 14. Rába ETO 2 — 1 1 2-5 1 15. Dunaújváros 2 — 1 1 1-4 1 16. MTK-VM/ •» — — 2 2-4 — 17. Dorog 2 — — 2 1-6 — 18. SBTC o — — 2 1-7 — ered mén vek Csepel—Raba E TO 4:1 (2:0). Csepel, 2 ezer néző. Vezette: Pádár. A csepeliek korszerű játékkal rukkoltak elő, megérdemelten nyertek. A vendégek szétesöen. el­képzelés nélkül próbálkoz­tak, góljukat védelmi hiba előzte meg. Gh: Csordás. Branikovits (2—2), illetve Cs. Horváth. Kaposvár—Békéscsaba 2:2 (0:0). Kaposvár, 8 ezer néző. Vez.: Miincz. A hazaiak büntetőből szereztek veze­tést. ezután a csabaiak fel­adták védekező taktikájukat, s egyenlítettek. Ezt később megismételték, rászolgáltak az egyik pontra. Gh: Kovács F. (U-esből), Túrái, illetve Kerekes, Pogács. Videoton—Dunaújváros 3:0 (2:0). Székesfehérvár, 10 ezer néző. Vez.: Hámori. Használt a fehérváriaknak az idény­nyitón elszenvedett vereség, az első perctől fölényben játszottak, sokmozgásos já­tékkal rendre meglepték az újonccsapat védelmét. Gl.: Nagy II. (3)! Haladás VSE—Szegedi EOL 3:3 (1:2). Szombathely. 10 ezer néző. Vez.: Tátrai. A 29. percben már két góllal vezettek a szegediek, akik meglepetésre igen jói ját­szottak. Az egyenlítés után ismét a vendégek jutottak előnyhöz, ezt a szombathe­lyiek a 85. percben lőtt 18. szöglet után egyenlítették ki. Gl.: Kozma II. (21. Hágel- mann. illetve Kereki (2). Farkas. Vasas—1WTK-VM 2:1 (1:0). Tatabánya—Salgótarján 3:0 (1:0). Újpesti Dózsa—Dorogi AC 3:0 (1:0). Ferencváros—Bp. Honvéd 2:0 (1:0). — Soron küvclkez.ö. augusz­tus 27-i ülését a Miskolci Bányaüzemnél tartja a Bor­sodi Szénbányák Vállalat FMKT-elnöksége. Értékelik az idei munkaterv időará­nyos 'végrehajtását, megbe­szélik a feladatokat, s szó lesz a jubileumi FMKT-pá- lyázatról is. — Műszaki klubot alakíta­nak a Farkaslyuki Bánya­üzemben. a külszíni brigádok felajánlásában. A klubban kéthetente tartanak majd összejöveteleket, s ezek ke­retében megbeszélik a leg­fontosabb műszaki 'kérdése­ket. — Átlagosan mintegy 8—10 ezer forinttal növekedett a szerencsi járásban dolgozók évi jövedelme az elmúlt tervidőszakban. Így a kere­sők évenkénti átlagjövedel­me eléri a 32 ezer 500 fo­rintot. — Jóváhagyták a terveket, melyek az Észak-magyaror- szági Kőbánya Vállalat fej­lesztését szolgálják. A be­ruházás keretében megvaló­sul a tállyai üzem rekonst­rukciós bővítése, valamint az erdőbényei üzem gépesítése. — Egynapos autóbusz-kirán­dulással jutalmazzák a tár­sadalmi munkában elen já­ró fiatalok, vállalati dolgo­zok tevékenységét a sajóbá- bonyi Észak-magyarországi Vegyiművekben. A kommu­nista műszakok, vasárnapok alkalmával legtöbbet tett száz dolgozó augusztus 28- án budapesti városnézésen vesz részt. A gyár több mint 20 ezer forintot költ a ki­rándulásra. — PÉCSETT szobrot állíta­nak Kodály Zoltánnak. .4 mester egész alakos bronz­szobra na k megformálására Varga Imre Kossuth-dijas szobrászművészt kérte fel a Baranya megyei Tanács. Jö­vőre lesz Kodály Zoltán szü­letésének 95. és halálának 10. évfordulója. , — A vegyipar szakember­utánpótlásának biztosításá­ra, a tanulók jobb elhelye­zésére kollégium építését kezdték meg Kazincbarcikán. A 430 férőhelyes létesítmény kivitelezéséhez a város ve­gyiüzeme, a BVK 24 millió forinttal járult hozzá. — Mai román festészet cím­mel nyílik kiállítás ma dél­után hat órakor a Magyar Nemzeti Galériában, a Buda­vári Palotában. A kiállítást Kiss István Kossuth-dijas szobrászművész nyitja meg. — Eredményesen zárult az MHSZ miskolci repülős klub­jának kéthetes táborozása. A fiatal pilótajelöltek közül so­kan B-. illetve C-vizsgát tet­tek. A teljesítményrepülők közül eredménj’es táv- és magassági repüléssel töb­ben teljesítették az ezüst-, illetve aranykoszorús jelvény feltételeit is. — Öregek napközi otthona épült Cserépváralján. Az uj szociális intézményt, amely­nek építésében sokat segítet­tek a helybeli lakosok is tár­sadalmi munkájukkal, szép. fernher- közepén adják át. — EMBER ES TÁJ a képzőm:(vészeiben címmel, tartana!: ismeretterjesztő filmestct augusztus 27-én. pénteken este nyolc órától Albertlelepcn. a Hunyadi Ja­nos Művelődési Ház kerthe­lyiségében. — A Yelcncei-fóba, .hazánk egyik legnépszerűbb horgász- vizébe évente 4—500 mázsa halivadékot telepítenek. Idén ősszel 400 mázsa pontyivadé­kot helyeznek ki Agárd es Gárdony közölt. A telepítés­re előreláthatóan októberben kerül sor. J — Gratulálok a bá­i torsagahoz — mondja az orvos a betegnek, aki i -pár perce ébredt fel a J narkózisból. — Az ope­i rációt hősiesen állta, de 1 műtét előtt nagyon [ nyugtalan volt: dulako­i ríolt a nővérekkel, kia­j bált és protestált... De i még rosszabbul viselke­[ dett a szomszédos ágy­i bon fekvő beteg. 1 — No is csodálkozzék ! rajta doktor úr, hiszen • mi csak az ablakot jöt­! tünk .megmosni! — Kétnapos társadalmi mun­kán vesznek részt a Miskol­ci Vízművek. Fürdők és Csa­tornázási Vállalat igazgató­ságának dolgozói, a hamaro­san áladásra kerülő Keleti csúcsvizműnél. Ma és holnap 60—60 dolgozó segít az át­adási előkészületekben. — A 3. sz. ÉPFU-nál — már hagyományosan — tanszer­vásárlási segéllyel támogat­ják a több gyermekes dol­gozókat. E hagyományhoz híven tegnap és ma 85 nagy- családos, elsősorban fizikai dolgozónak 40 és fél ezer fo­rintot adtak, illetve adnak át. — A Ecg felsőbb Bíróság szerdán ítéletet, hirdetett a Fővárosi Bíróság által első fokon tízévi szabadságvesz­tésre ítélt Spélitz Gábor János ügyében. A vádlott — mint ismeretes — ez ev ele­jén fondorlattal eltulajdoní­totta az Országos Meteoroló­giai Szolgálat dolgozóinak munkabérét, csaknem 1 mil­lió 300 ezer forintot, a Leg­felsőbb Bíróság a vádlott szabadságvesztés büntetései nyolc évre leszállította. Fi­gyelembe velie, hogy a tár­sadalmi tulajdonban keletke« zeit kar szinte teljes egesze. ben megtérült. Színes tv ajándéksorsolás Szeptember 15-ig, az ózdi, putnoki, kazincbarcikai, leninvárosi, szerencsi, sátoraljaújhelyi bútorboltjainkban, valamint a Borsod Domus Áruházban minden 10 000 Fl-on felüli lakossági bútorvásárláshoz sorszámmal ellátott ajándékutalványt adunk. Az ajándékutalványokra 1976. szeptember 27-én a Borsod Domus Áruházban megtartandó sorsoláson 5 db színes Iv-készüléket sorsolunk ki, amelyeket a szerencsés nyertesek lakásán a szakembereink teljesen készre szerelve adnak át. Az ajándéksorsolás nyerteseinek nevét az Észak-Magyarország 1976. szeptember 29-i száma közli. MOST VEGYEN BÚTORT! SZÍNES TV-T NYERHET HOZZA! A Gábor Áron Kohó- és öntőipari Szakközépiskola 3520. Miskolc, III. Bolyai F. 10. az 1976—77-es tanévre jelentkezést hirdet kisipari íechnikus­minísítésre Jelentkezési határidő: 1976. szeptember 15. " Jelentkezési lapot és bővebb felvilágosítást az intézet igazgatósága ad. (Telefon: 52-130) A Gáz- és Olajszállító Vállalat közli a lakossággal, hogy a Testvériség gázvezetékhez épített 4 db 20 kV-os leágazás és transzformátorállomás — Szirma határában levő (Tanya) juhtelep és Szirma községet összekötő földút mellett; — Sajöecscg határában a Sajókeresztűr felé vezető lit és Babonyi patak keresztezésénél; — Sajószöged—Hcjöbába közötti közlekedési út 34-883 km szelvényében az út l)K-i oldalán; — Önöd határában, az Ónod—Nyékladháza össze­kötő út mellett feszültség alá lett helyezve. A vezeték érintése életveszélyes és tilos! i