Észak-Magyarország, 1973. november (29. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-27 / 277. szám

SPORT « SPORT♦SPORT♦SPORT ♦ SPORT.SPORT Kubikolás közben Kora repocl vahnef?ye£ miatt alig vág ide a szél, és a diósgyőri városközpont magas panelépületeinek föl­ső szintjeit már napfény ci­rógatja. — Ma is szép idő lesz — szólal meg az árok mélyéről a lapátoló ember. — Már éjszaka gondoltam — mondja, aki ás. — Szépen látszottak fenn a csillagok. Szabályos ritmusban rö­pülnek fölfelé a száraz rö­gök. A szélben néha vissza­pereg egy kevés föld a ház­alapnak készülő árokba. A fényesedő homlokra baráz­dákat rajzol a szitáló por. Előkerül az aktatáskából a pálinka. Zöld orvosságos üvegben van. — Mit iszik maga? — Borsodi vizet — és új­ra kortyol. — Kóstolja meg! Csak ennyit adott az asz- szony. öregszik, már nagyon zsémbes. — Hát nem vetem meg. Ilyenkor jót tesz. Ásnak és lapátolnak. Mé­lyül az árok, és a frissen ki­lapátolt földkupac növekedé­se mintha még jobban elte­metné őket. — Maga bányász volt. Mennyi a nyugdíja? — Két és fél. —1 Az szép. — Hát, kijövünk belőle. Nem is a pénz miatt vállal­tam a munkát. Nem ülhet le az ember, mert vagy meg­rokkan, vagy elmegy. Ha csak heverészek. már kinyúj­tóztam volna. Elhiszi? — El. A szomszédom is abbahagyta. Csak vizet hor­dott. meg fát az asszonynak, néha gombázott, aztán két év múlva meghalt. Pedig előtte nem volt semmi baja. A beszélgetésbe a szom­széd árokból is bekapcsolód­nak. Tehetik, csönd van. A nagyváros zajából ide csak tompa neszek jutnak el, és a szél is ellenük fúj a he­gyek felől. — Én niagát ismerem. Én is bányász voltam. — Maga?! — Én. hát — bólogat a köpcös emberke. Néhány vizsgakérdés. A többiek nevetnek, mert a köpcös mind megválaszolja. Hamarosan közös ismerősök neveit sorolják. Ki jó mun­kásember volt, kit meg csa­vargóznak. — Mennyi a maga nyugdí­ja? — Az enyém csak ezer­négyszáz. — Hát az hogy lehet. — Nem a föld alatt vol­tam. A bányagépeknél olyan dolgom volt. hogy tán anyám hasában sem. — Bolond ember volt ma­ga, Most kevés a nyugdíja. ' \ — Nem baj — mondja a „gépész”, de ott embernek éreztem -magam. Beszélnek omlásról, régi cimborákról, meg vezetőkről. És vitatkoznak. Gyorsabban megy a münka is. Egyre magasabbak a földhányások. — Nekem elég a nyugdi­jam. Van több öltöny ru­hám. télikabátom. Olyan ingem is van. ami rég nem volt rajtam. Mire költsék? Kocsmába nem jároK. Ha kell valami, az asszony ha­zahozza. Azelőtt szerettem a pálinkát, most meg ég tőle a gyomrom. Inkább a sör, meg a brr kell. Az se sok «nár. — Meghíztam 125 kilóra, abbahagytam Amióta dolgo­zom. leadtam Most már csak 111 kiló vagyok — Könnyű magának, akkor is ásózik, amikor mi csáká­nyozunk. Ránehezedik és vagy belemegy az ásó. vagy elhajlik. — Nagyon száraz a föld, nagyon — tolja hátra sapká­ját a köpcös, a bányász. — Aztán meg olyan, ha csáká- nyol az ember, mintha gu­miba vagdosná a szerszámot. A nap már ide süt. Szép tiszta idő van. Az árokból kilátva, mintha semmi sem lenne előttünk csak a vár. Az apró, régi házakat elta­karja a föld. — Azért mindig csak jobb — kezdi a vitát egy tanáros kinézetű, szikkadt öregember, aki erdőkerülő volt. aztán az iparba ment. hogy jobb le­gyen a nyugdíja. — Perzse, hogy jobb — vágja bele a földbe ásóját a köpcös. — Ki mondta, hogy nem? — Itt van például a kávé — szól bele a nagydarab ember. — Azelőtt ki itta? Most meg, nem tudunk meg­lenni nélküle. — Azért egy kupica pálin­ka jobb — feleselnek a szomszéd árokból. — Egy kupica — nevet va­laki a földhányás mögül. — Egy stampedli. — Ugyan, maga még a vitriolt is meginná. — Meg hát! — Kinek épülnek ezek a házak? Biztos a gazdagok­nak. — Egy frászt. Fizikai dol­gozóknak. Tudja, mennyi kedvezmény van ma?! És sorolja. Most meg az építkezés a téma. Számol­nak, csodálkoznak. — Hű, az áldóját! Ha fia­talabb volnék, még én is be­lekezdenék. Tavasszal körbe­kerítem az udvart, ne mond­ják a gyerekek, hogy csak úgy itt hagytam őket, ha el kell menni. — Miért, hány éves? — 64. — Az is valami? .,. — De a háború. Megsebe­sültem ... — Maga harcolt a néme­tek ellen is? — Persze, hogy harcoltam. Hát maga? — Én nem. Messzire elke­rültem azokat a helyeket, ahol lőttek. — Akkor, ha magán múlik, még mindig itt döngetnék mellüket a németek. Nevetnek. Néhányan abba­hagyják a munkát, reggeli­hez készülnek. Kiülnek a föld tetejére, a napra. Ki­csomagolják a kendőből az elemózsiát, falatoznak. Ügy ülnek, hogy éopen az új vá­rosközpontra látnak — Hány lakás van ezek­ben? — Van vagy háromezer. — Mint egy nagy faluban. Azért én nem költöznék ide. Keresztesen jobb helyen lak­tam. Olyan presszóért ami ott száz méternyire van. in­nen a Kiliánig kell menni. Olyan műszaki bolt meg csak a Marx téren van. — Most már jó vidéken is. Kerül kávé a termoszok­ból. Cigarettára gyújtanak, s hogy elfüstölték, visszaugra- nak az árokba. — Jó hát — mondja va­laki. — Jó ma vidéken is. Fül fölrepül ■„,,'T. is. szabályos ívben. Egy cso­port új árok ásásába kezd. „Mennyi itt a gilisztacsont”, mérgelődnek a kövekre. Szik­ráznak a csákányok, és a rit­mikus puffogásból ide hal­latszik. amint rákezdi vala­ki: — Mondja, magának meny­nyi a nyugdíja? Nyitray Péter LABDARÚGÁS Csak a két pántnak irlihetink DWTSt—Szekszárd 1:0 (0:0) Diósgyőr, 1500 néző. Ve­zette: Barna. DVTK: Veréb — Kovács, Hajas, Váradi, Szabó Z. — Gál, Salamon — Udvarev (Fekete, 74. percben). Hor­váth, Tatár (Egri, 46. perc­ben), Görgei. Edző: Preiner Kálmán. Erős szél segítségével kez­dett a Diósgyőr. Egyik kapu előtt sem alakult ki Hely­zet. Váradi és Udvarev lö­vése vágódott le a védők­ről, majd ugyanígy járt Horváth és Salamon is. A 23. percben Udvarev beadá­sát Salamon egyből kapura perdítette az ötös sarkáról, a visszapattant labda kapu mellé szállt a lábáról. A 29. percben egy bal oldali beadás Kalász elé csavarodott, a szél azonban továbbsodorla előle, s nem tudott lőni. A 35. percben Kalász fejesét Kovács elöl csípte el Veréb, majd Korom 18 méteres nagy, lapos lövését fogta meg a berohanó csatárok előtt. A DVTK csapkodva, el­gondolás nélkül, labdát ci­pelve játszott. A 42. percben Görgei 20 méteres, jobb al­só sarokba tartó lövését véd­te Pólyák. Szünet után jól kezdett a Diósgyőr, sorozat­ban három szögletet rúgott, s parázs jelenetek sora ját­szódott - le a szekszárdi kapu előtt. Az 54. percben Egri 17 méteres hatalmas lövése alig kerülte el a jobb sar­kot. A 65. percben Váradi 20 méteres szabadrúgása süví­tett el a bal felső sarok mel­lett. Támadott a DVTK, hajtott is, de bosszantóan sok hibá­val játszott. A 73. percben ordító gólhelyzet maradt ki: Egri játszott Váradihoz, aki egyből visszaadta Salamon elé, ő pedig kitört, a kifutó kapus mellett is ellőtte, a labda Horváthhoz került, de perdítését a védők kivágták. Két perc múlva Horváth cselezgetett a bal szélen, be­adásába beleléptek, de utól- érte, s három védő között belőtte. A jól helyezkedő Salamon pedig G méterről, kapásból bepörgette a jobb alsó sarokba. 1:0. A 82. percben Fekete ön­magát szöktetve kiugrott a védők közül, ám 12 méter­ről leadott lövését nagy rc- binzonáddal védte Pólyák. Egy perc múlva egy beadást Kalász elé fejeltek, aki tel­jesen zavartalanul lőhetett lü méterről, a kapu közepé­be tartó bombát azonban Veréb megfogta. Óriási egyenlítési lehetőség volt! A 85. percben Salamon fejesét Horváth fordulásból, 11 mé­terről léc fölé bombázta. A 86. percben Horváth a jobb saroicra ívelt egy labdát, de Pólyák óriási visszavetődéssel ki tornászta. Sovány győzelmet, renge­teg bosszúságot hozott a mérkőzés a gyér számú né- zötábornak. Mindössze Ve­réb. Szabó Z. és Egri dicsér­hető. Nyitray un ni. Őszi Borsodi Volán—Borsodi Bány 2:1 (1:0) Miskolc, 1000 néző. Vezette: Mák. B. Volán: Vitányi — Kónya, Soós, Juhász. Karacs, Tóth, Kal­lus (Pál), Kertész, Vasvári, Lója, István. Edző: Halász Károly. B. Bányász: Győri — Geregur, Bódis, Molnár. Kovács. Tomesz. Vercbélyi. Csipke, Szálkái (Czií- ra), Novek, (Pincsák), Fazekas. Edző: Benkö István. Egyenlő erők küzdelmében vé­gig izzó hangulatú találkozón, jő játékvezetés mellett alakult ki a végeredmény., Gl.: Kertész, Lója, Illetve Fazóskas (li-c&böl). Jók: Vitányi, Soós,. Kertész, illetve Bódis, Molnár. Kovács. MFAFC—Petőfibánya 0:3 (0:1) Miskolc. 100 néző. Vezette: Fenczel. MEAFC: Póra — Weisz, Viola. Pordán. Leiszt, Fenyvesi, Ma­gyar. Kerecsényi (Köteles). Bár- czi, Mórák. Szabó (Anga). Edző: Fischer Ferenc. Közepes iramú, alacsony Szín­vonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó bányászesa- pat megérdemelten győzött. Gól­lövők: Csécsi (2), Asztafi. Jók: Póra, Viola. Ifi: 0:2. Hatvani Kinizsi—Trencsényi SE 3:0 (2:0) Hatvan. 200 néző. vez.: Bucz. Trencsényi SE: Neuschel — első a B. Volán Porács, Varga M., Nyitrai, Bódi, Kecskés (Molnár), Marton. Kris- ton, Jónás, Murányi. Kertész (Fcrenczi). Edző: Antal Ferenc. Az enerváltan játszó vendég­csapat súlyos vereséget szenve­dett a végig lelkesen küzdő se­reghajtók ellen. Jók: Neuschel, Nyitrai. ifi: i:0. GYESE—Edelény 0:1 <0 r0> Gyöngyös, 300 néző. Vezette: Szkokán. Edelény: Molnár — Boros, Bodnár, Géber, Halász, Sza- lovszki. Bacsó (Pál). Kristóf, Kállai, Stark, Takács, Edző: Fc- réncz József. A végig sportszerű mérkőzé­sen a vendégcsapatnak több helyzete volt, s megérdemelten győzött. Gl.: Pál. Jók: Boros (a mezőny legjobbja), Molnár, Sza- lovsz.ki, Kállai. Ifi: 3:3. Papp J. SE — M. Bányász 1:1 (0:0) Miskolc, 100 néző. Vezette: Lövey. Papp J. SE: Kun — Miklán, Körösi. Koffa (Forgács), Ilosvai, Orbán, parajdi, Tamás. Molnár, Adóm (Karajz), Pálur. Edző: Szamosi Ferenc. M. Bányász: Selmeczt — Pusz­tai, Varga. Futó, Üveges. Far­kas, Poós, Jóger. Previtzer, sza­bó. Győri. Edző: Szabó Zsolt. Bár a Papp J. SE végig töb­bet támadott, mégis a helyzetek alapján az eredmény valós. Gl.: Pálur, illetve Previtzer. Jók: Miklán, Roffa, Molnár, illetve Varga, Üveges, Previtzer. Rakamaz — Királd 1:3 (1:1) Rakamaz, 500 néző. Vezette: Kövesfalvi. Rakamaz: Sárközi — Takács, Borbély, Zsák, Guth, Lengyel, Tóth G. (Végh), Kádár. Márta, Tóth Gy., Csécsi. Edző: Kova- csics Gyula. Királd: Zsuponyó — Kovács, Papp, Fehér, Dem j én. Lupko- vics, Szala, Újvárosi. Nagy Szi­lágyi (Pochner), Gulyás. /Íz ő: Szén drei Béla. Szünet utáni jó játékával a bá­nyászcsapat rászolgált a győze­lemre. Gl.: Tóth Gy., illetve új­városi (3). Jók: Guth, Kádár, Tóth Gy, illetve Újvárosi (a me­zőny legjobbja), Papp, Demjén, Szala. Ifi: 1:2. özdvidék — Bp. Törekvés 1:0 (0:0) Farkaslyuk, 200 néző. Vezette: Rostás. Özdvidék: Oláh — Vincze. Kis­hegyi, Túrái. Albert. Nagy (Se­bők), Túróczi (Galantes), Vi- sovszkí. Angyal. Bereznai. Szán­tó II. Edző: Jakab László. A helyenként kemény mérkő­zésen a hazaiak az utolsó perc­ben rúgott góllal nyertek. Gl.: Sebők. Jók: Oláh, Kishegyi. Egri Vasas — Egercsehi 0:1 (0:0) Megyei /. osztály Sajóbábony — Encs Z:í (2:0). Sajóbábony, 200 néző. Vezette: Sándor. Sajóbábony: Angel — Futák, Gyöngyösi, Vass, Varga I.. Ga­lambvári. Lakatos. Borostyán (Sály). Varga M. (Csatlós). Kom- lósi, Kincses. Edző: Temesvári Miklós. Encs: Koscsó — Krusóczki, Dudás, Mádi. Szűcs. Varga A.. Szendl. Majoros. Háski (Varga j.), Novák. Kovács. Edző: Tóth László. Sportszerű mérkőzésen megér­demelten győzött a többet táma­dó hazai csapat. GL: Galambvá­ri, Kincses, illetve Ráski. Jók: Angel. Gyöngyösi. Varga I., La­katos. illetve Koscsó. Varga A.. Ráski. Ifi: 0:2 Csokvaomány — Mákvölgy 3:2 (2:2). Csokvaomány. 300 néző. Vezette: Juhász S Csokvaomány: Molnár — Bar- ta, Kolmonth. Madarász, Jan­csik, Papp Z. (Barta B.), Pá­pai Farkas. Borbás. Bárdos, Papp K. Edző: Békési György. Mák völgy: Tinyó — Dudás A.. Bárczai. Dózsa (Bene II.). Be­ne I.. Lengyel. Kaulics. Mocs- nik II.. Mocsnik I.. Kovács H.. Deák. Edző; Pcnderl György. A lelkesen játszó hazai csa­pat biztosan győzött a gyenge napot kifogó Mákvölgy ellen. Gl.: Borbás (2), Pápai, illetve Knulies. Mocsnik II. Jók: a ha­zaiak valamennyi játékosa átla­gon felüli teljesítményt nyújtott, a vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. Ifi: 0:0. Hcjőcsnba — Tokaj 3:2 (2:1). Hejőcsaba, 200 néző. Vezette: Benkő S. Hejőcsaba: Lovász — Szabó (Pinczes), Nagy. Fekete. Kuz­ma. Matlszcsák (Török). Laczkó. Kunfalvi. Denikö. Várkonyi, Za- jácz. Edző: Osváth Endre, Tokaj: Bárány (Mészáros) — Helgcrt I., Suszterics. Kapusi, Dalnoki, Bernáth, Rozgonyi, Sza­bó, Helgert H., Szűcs. Hausel. Edző: Kristóf András. A végig támadó hazai csapat nehezen győzött. Gl.: Demkó, Laczkó, Zajácz, Illetve Hausel, Suszterics. Jók: Nagy. Demkó. Zajácz. illetve Suszterics. Szabó. Bernáth. Ifi: 5:0. Rudolftclep — Sárospatak 1:0 (1:0). Rudolftelep. íoo néző. Ve­zette: Gáspár. Rudolftelep: Szőr II. — De­meter. Kecskés. Hanyu, Démuth, Tábori, Implom, Kersák, Szőr I., Vadas. Sipos. Edző: tfj. Marczi- naskó József. Sárospatak: Fehér — Szűcs, Varga. Demkovics II.. Bodnár Demkovíes I., Éva. Szabó, Cson­tos, Tuss (Hangácsi). Mikolai. Edző: Csetneki Imre. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen az igen sok gólhelyze­tet kihagyó vendégcsapat bal- szerencsés vereséget szenvedett. Gl.: Szőr I.. Jók: szőr II.. Kecs­kés, Tábori, Szőr I.. illetve Var­ga. Demkovics II.. Demkovics I. Ifi: 1:5. Borsodnádasd — MÉMTE 4:0 (2:0). Borsodnádasd 300 néző. Vezette: Szepesi. Borsodnádasd: Kovács — Si­mon I., Simon IT.. Váradi. Koós, Holezhauser. Németh, Szabó, Sztasák. Knvaskó, Ligeti. Edző: Zalai László MÉMTE: Nagy — Takács. Ne­mes. Dlzmacsek, Póesik. Siíf- mann, Tóth. Pallai. Riskó, Szat­mári, Bukovenszki. Edző: Kiss László. Élvezetes, sportszerű mérkőzé­sen győztek a hazaiak. Gl.: Holezhauser. Szabó. Knyaskó, Nemes (öngól). Jók: Simon TI.. Koós. Holezhauser, Németh, il­letve Nemes. Pallai. Rtskó. Ifi- 3:2. Tállya — Mezőr sát 2:2 (1:0). Tállya, 300 néző. Vezette: Móré. Tállya: Kiss II. — Pekó HL (Bucsák), Kolyonkovszki, Labo- da, Szívós II., Halász. Hollókői I.. Kiss I., Tolvéth. Magyar, Spéder. Edző; dr. Sója Szabolcs. Mezőcsát: Mészáros — Földi. Molnár. Kiss. Heiszmann. Greisz. Kántor. M. Varga, Gacsai. Ba- na (Ládi), Antal. Edző: Kápol­nai László. Hazai fölény ellenére igazsá­gos döntetlen született. Gl.: Ma­gyar. Laboda. illetve Gacsai, Heiszmann, Jók: Kolyonkovszki, Tolvéth. Spéder. illetve Heisz­mann. M. Varga. Gacsai. Ifi: 5:1. SÜMSE — Ormosbánya 2:1 (0:1). Sajőszentpéter, 200 néző. Vezette: Varga J. SÜMSE: G' ré — Demeter, Sol­tész, Hankó. Fazekas. Mikevszki. Káposzta 'Bodnár) Demkó (Ha- zir). Kovács, Króm pák. Szász Edző; Orehovszki László. Ormosbánya Streich — Kai­ser. Kálmán Horváth. Kovács, Lakatos, Ribár. Kóródi. Hasin«*». Grolmusz, Balogh Edző: Dé- kány Gyula. A szelet jobban kihasználó csapat győzött. Gl.: Hazir. Sol­tész, illetve Ribár Jók: Soltész. Hankó. Fazekas, illetve Ribár. Hasilló, Grolmusz. Ifi: 2:1. Szuha\'ölgv — Felsőzsolca 0:i (0:0). Kurttyán, 200 néző. Ve­zette: Márkus. Szuhavölgv: Balázs — Fónagy. Svirján. Valkusák. Varga (Bal­ia), ja-íkó. Zu ti Seszták. Műv­ién. Rácz I., Mogyorós. Edző: Virág József. Felsőzsolca: Fazekas — Mis­kolci. Kiss. Szolga i. (Cserve- nyák). Halász Nagyváradi. Pó­lyák (Rákosi). Szolga n. Szek­rényest. Vodicska. Bozó. Edző: Tiba Sándor. Közepes színvonalú mérkőzé­sen győzött a lelkei vendég­csapat. Gl.: Szolga II. Jók- a hazai csapatból senkit nem lebet kiemelni, illetve Fazekas. Mis­kolci, Szolga n., Bozó. Ifi: 2:1. MB if. Borscdiak u sign BVSC—MVSC 2:1 (1:1). Szónyi út, 600 néző. Vez.: Müncz. napnak — i*orvá:h, Herr, István, Krompaszky, í^-- ker, Lukács, Szabó, Molnár, Kiss, Sarkadi. Edző; Szentmarjay Ti­bor. Túlfűtött légkörben L -döfött a mérkőzés, hullámzó, fordulatos jáiüüut hozva az e.ao a A hazaiak a lestaKLkát alkal­mazták, s nem rajtuk múlt. hegy a vendégek nem tettek szert akár több golos vezetésre. Lukács, Sarkadi és Kiss azonban a jobb­nál jobb helyzeteket is sorra el­puskázta. Szüuet után sem vál­tozott a játék képe, azonban a hazaiak feljöttek, és átvették az irányítást. Góljuk, amely a győ­zelmet jelentette számukra, a be­fejezés előtt negyedórával esett, súlyos védelmi hibából. Gl.: Krompaszky. Jók; Molnár, Króm - paszky. KVSE — \ asas Izzó 0:0. Ka­zincbarcika, 1000 néző. Vezette: Katona. KVSE: Fülöp — Mochlár. Röd­mön, Erdősi, Szitka. Kopa. Kál­mán. Kendi, Lázár (Lipcsei), Rá- czí, lVfikuia. Edző: Turay Antin.s„ Rendkívül nagy szélben kezdő­dött a mérkőzés, az első félidő­ben a vendégeket támogatta, de mégis a hazaiak előtt adódott több helyzet. A 8. percben Rú- czi kapáslövését védte Horváth. A 43. percben Kendi fejese már gólba tartott, amikor s»z egyik védő utolérte és a gólvonalról kikanalazta. A II. játékrészben a vendégek védekezésre rendezked­tek be, s az ezúttal halványabb formában játszó hazai csatárok nem tudták bevenni a bravúro­san védő Horváth kapuját. Jók: Erdősi, Ködmön, Mochlár, Kopa. Ózdi Kohász —- Kistereibe 3:1 (1:1). Ózd, 800 néző. Vezette: Lauber. Ózd: Fekete — Kovács. Murá­nyi, Martis, Barna. Fükö. Dole- zsál, Zay (Bácskái), Csuhánv, Tábori, Tóth. Edző: Dávid Ro­bert. Az idény legszebb játékával rukkolt ki a Kohász. Fergetege­sen rohamozott a befejezésig. A 7. percben mégis a vendégek szereztek gólt. Fekete révén. Továbbra is a Kohász irányított és a 22. percben Tábori 10 mé­terről kapásból védhetetlen gólt lőtt, 1:1. A vendégek védekez­tek. egykapura játszott az ózd. Ü.iabb gólra a 70. percig kellett várni. Csuhány iveit be szabad­rúgást. Tábori a levegőben úsz­va, fejjel csúsztatta a labdát a hosszú sarokba. A 87. percben Csuhányt a 16-oson belül buk­tatták. a büntetőt ő értékesítet­te, 3:1. A nagy akarással végig ötletesen játszó Kohász több *".*1- lal nyerhetett volna. Jók* Mu­rányi. Kovács, Barna, Tábori. Nagybátonyi Bányász—Sátoral­jaújhelyi Spartacus 0:0. Nagy ba­lon y, GUO néző. Vez.: Balogh. S.-újhely: Vakles — Szűcs, To­ronyi, Lengyei, Sütő, Dobál, Dut- kievicz, Schuller, Tokár, Télén- kö. Szepesi. Edző: Séra Bélé. Két közepes képességű csapat találkozója volt. Az első félidő­ben a hazaiak voltak aktívabbak, míg a második játékrészben a vendég újhelyiek léptek fel tá­madólag. Ekkor több nagy gól­helyzetet is elügyetlenkedtek. Schuller, Telenkó hibázott ke­csegtető helyzetben. A végig ala­csony színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Do­hai a 75. percben a kiállítás sor­sára jutott. Jók: Toronyi, Szűcs. Leninvárosi MTK—VAd Hf^zdás 3:0 (1:0) Leninvóros. 500 néző. Vezette: Zóvodszki. Leninváros: Dohány — Teslér. Orosz, Tóth. Ounics Vajda. Zumpf. Pólyák. Válsz* Kisrs, Druzjsln. Edző: Béki Berta­lan. A 15 percben megszerezte a vezetést a haza csapat. Az előre­törő Zumpf 20 méterről ritkán látható nagy gólt lőtt a váci ka­puba. Szünet után folytatódtak a ha­zai rohamok. A 47. percben a szemfüles Halsz talált közelről a hálóba. Négy perccel később a rendkívül gyors Pólyák beadását Kiss helyezte a váci kapuba. 3:0. A hazai csapat biztosan nyert a mezőnyben jól játszó vendég- együttes ellen Jó- Dohány, Tóth, vajda. Pólyák, Hatsz. Rudabánvai Ere! Gyön­gyösi Spartacus 1:0 (1:0). Fuda­bánya. 400 néző. Vez.: Tóth. Rudabánvn: Birkr.s — Tires, Bíró, Takács, *V.kei. Somogyi (Lajtos), Oláh. Ruttkai. Konyna, Bálint MikszUU. Edző: Virágh István. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 24. percben Rutt­kai átadása Konyha elé került. Már csak a kapu- al állt szem­ben. amikor a bűnt '*' - • ''«pn belül e^kas/é’ták. A megítélt li­est Oláh értékesítette. 1:0. A goi után keménnyé vélt a játék. • 'k szikrázó ös-rá kennt sor. A 34. percben Oláh. maid köz­vetlenül utána Konyha hamvéit ki nagy gólhelyzetet. A jazaiak kezdeményeztek többe*, de a tói védekező Gvön<’,-ös!-'V»v'k mAr nem tudtak ü{rbb éóH lőni. ^in- vonalas. vérig tzgchme mérkőzé­sen a Rudabány« nyert. Jók: Ruttkai. Békéi* Konyha, Oláh.