Észak-Magyarország, 1973. október (29. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-30 / 254. szám

A fennsík egyik tisztásán: házikó eső ellen, tűzhely szalon­nasütésre. Garadnán, a kinti padok, asztalok már csak a leveleknek adnak helyet. Nem lehet már több szín az ősz festéktubusaiban, valószí­nűleg mindent fölrakott a fákra, a bokrokra, a füvekre, el­szórta a levegőbe. Mint minden évben, ilyentájt. Es mint ahogyan minden évben megbámuljuk, úgy most is. Hason­latok nélkül, mert nem ezt lehetne hasonlítani valamihez, hanem csak ehhez valamit. „Festő legyen, aki ilyet kikever!” — mondja Dikházy János bácsi, a Bükk egyik erdei útjá­nak sorompóőre, pedig — nyugdíjas lévén — gyakran látta már ő is ezeket a színeket. De most újra megnézi mégis, el- gyönyörködik benne minden nap. Meg az apró madarakban is, mert az ősz végéhez ezeknek a jelentkezése is hozzátartozik. Dátszat-zsörtölödéssel mond­ja, hogy már kénytelen etetni őket, mert ha reggel nem ta­lálják etetőjükben a magvakat, türelmetlenül kopogtatnak az őrház ablakán. Tehát már jönnek a nem is annyira őszi, mint inkább téli vendégek. Garadnán, a kisvasút végállomásánál levő Mókusodu bü­fébe viszont mostanában ritkábban kopogtatnak be a ven­dégek, a Bükköt járó emberek. Később, az igazi, havas tél idején már újra többen jönnek. Egy kis forralt borra, vagy más lélekmelegltöre, de jönnek vendégek csupán a tiszta víz kedvéért is, igaz, nem a büfébe, hanem csak a patakra. A szarvasok, őzek egy csoportja ugyanis valamiért éppen a büfé közelében szeret a patakból inni. Az autókra, nem na­gyon ügyelnek, csak a hangoskodó emberektől vonulnak vissza a meredek oldalon, a fák közé. A magas törzsű, nagy lombú fák közé, melyeket magunk mögött, vagy inkább alatt hagyva a fennsíkra kapaszko­dunk. Borókabokrok, vörösfenyők, feketefenyők csoportjai közé, hirtelen mélyülő töbrök szélére, kitárulkozó, szép tisz­tásokra. Tűzhelyek szalonnasütésre, padok pihenésre, fa­házikók eső idejére. Csendesek, üresek, de a házikón tenyér­nyi hely sincs, ahol ne zsúfolódnának nevek, bizonyságul a kirándulók, látogatók sokaságára. Élesen, tisztán süt a nap, de a házikó ereszén apró jég­csapok lógnak és nem nagyon méltányolják a napsütést. Lá­bunk alatt jéghártya roppan, fenn, a magasban ölyv birkó­zik a széllel. Az ősz már nem tud több színt keverni. Itt, már a „második ember" parancsol: a november. Szöveg: Priska Tibor Fotó: Laczó József SPORT * SPORT♦SPORT* SPORT.SPORT * SPORT LABDARÚGÁS Egyenlítés a 84. percben DlfTK—Of&jbänyäsz 7:7 (7:0) Nagykanizsa, 6000 néző. Vezette: Vízhányó. DVTK: Veréb — Kovács, Hajas, Váradi. Hajdú, Gál. Salamon, Udvarev, Egri, Ta­tár (Horváth, 66. perc.), Gör­gői. Edző: Preiner Kálmán. Az első félidőben és szü­net után többnyire kiegyen­súlyozott küzdelem volt Nagykanizsán. A hazai együt­tes csak az utolsó húsz perc­ben került fölénybe. A Diós­győr elég jól játszott ezúttal idegenben, s csak a befeje­zés előtt 6 perccel „úszott el” az egyik pont. Már a 2. percben bravúr­ral tisztázott Veréb, Pávlicz közeli lövését ütötte szög­letre. A következő nagy helyzet viszont már a vas­gyáriak előtt adódott, a kapu torkában mentettek Salamon elől. A 41. percben aztán már nem sikerült közbeavat­koznia a hazai védőknek. Görgei beadását Salamon 8 méterről fejelte a léc alá, 1:0. Szünet után, a 2. percben majdnem eldőlt a mérkőzés, ám Udvarev elől az utolsó pillanatban becsúszva sike­rült szögletre tisztáznia Han­gainak. Hét perc múlva „tű­zijátékot” rendezett a Diós­győr a hazai kapu előtt. Egri, majd Salamon lövése is visszavágódott a tömörü­lésből, Görgei elől pedig nagyszerű kivetődéssel tisz­tázott az Olajbányász ka­pusa. Ezután a hazaiak per­cei következtek. Németh bombázott messziről kapu fölé, a 72. percben pedig Veréb háromszor is merész kivetődéssel tisztázott a nagykanizsai csatárok elől. A 84. percben szabadrúgás­hoz jutott a hazai együttes, melynek elvégzése után óriási tömörülés támadt a DVTK kapuja előtt. A labda Hangai elé pattant, aki az ötösről a bal felső sarokba talált. 1:1. A Diósgyőr feltétlenül rá­szolgált az egyik pontra és a Komló elleni rangadó előtt 2 pont előnyre tett szert a második helyezett Szolnok előtt. Nagykanizsán Veréb, Haja’s, Salamon és Udvarev játszott jól. NB III. Megyei I. osztály 8 Volán 4 ponttal vezet Miskolci Bányász—Királd 2:0 (0:0). Pereces, 2ü0 néző. Vezette: Fecske. M. Bányász: selmeczi — Pusztai, Varga, Futó, Üveges, Farkas, Szabó. Poós, Jäger, Pre- vitzer, Győri. Edző: Szabó Zsolt. Királd: Báli — Kovács, Papp, Fehér, Molnár, Demjén, Nagy. Újvárosi, Kasza, Lupkovics, Gu­lyás. Edző: Szendrei Béla. A ha­zai csapat megérdemelten győ­zött a második félidőben vissza­eső Királd ellen. Gl.: Jáger (2). Jók: Pusztai, Szabó, Üveges, Já­ger, illetve Papp, Demjén. Papp J. SE—Edelény 4:2 (1:1). Miskolc, 200 néző. Vez.: Köves­falvi. Papp J. SE: Kun — For­gács (Konkoly), Uosvai, Mikesz, Tamás, Körösi, Miklán, Simkó, Adám, Molnár, Pálur (Polonyi). Edző: Szamosi Ferenc. Edelény: György (Molnár) — Matiszcsák, Márton, Bodnár (Pál), Géber, Szalovs/.ki, Bacsó, Kósa, Kristóf, Stark, Takács. Edző: Ferencz Jó­zsef. Határozottabb játékával győzött a Papp J. SE. Gl.: Sim­kó (2), Konkoly, Polónyi, illetve Kósa, Kristóf. Jók: Ilosvai, Ta­más, Körösi, Simkó, ill. Kósa, Kristóf. (Ifj.: DVTK—Edelény 3:0.) Özdvidék—Gyöngyös 2:1 (2:0). Farkaslyuk, 3oo néző. Vezette: Orsi. Özdvidék: Oláh — Vincze, Kishegyi, Túrái, Nagy, Beszkid- jár. Borsodi (Angyal), Lisovszki, Túróczi, Bereznaí, Szántó II. Ed­ző: Jakab László. Jó iramú mérkőzésen ennyivel jobb volt a Bányász. Gl.: Bereznai, Szán­tó II. Jók: Kishegyi, Beszkidjár, Bereznai, Szántó II. (Ifj.: o:i.) Rakatna/.'—Trcncsényi SE 2:0 (0:0). Kakamaz, ÍOOO néző. vezet­te.- Buez. Rakamaz: Sárközi — Takács, Erdos, Deák, Borbély, Lengyel, Virányi (Jánvóri), Ká­das, Márta, Tóth, Csécsi. Edzó: Kovacsics Gyula. Trencsényl: Neuschel — Porács, Varga M, Farkas Z., Bódi. Marton, Murá­nyi, Kriston, Jónás, Kertész, Hajdú. Edző: Antal Ferenc. Jó iramú mérkőzés, a helyi csapat ennyivel jobb volt. Gl.: Csécsi, Márta. Jók: Erdős, Borbély, Már­ta, Csécsi, illetve Porács, Varga M., Murányi. (Ifj.: 3:0.) Egercsehi—B. Bányász 1:0 (0:0). Tállya—Ormosbánya 3:3 (1:1). Tóllya, 200 néző. Vez.: Puskás. Tállya: Galgóczi — BuosáJc, Szí­vós II., Pekó III. (Ki sis III.), Hollókői I., Kolyonkovszki, Ha­lász (Hollókői n.), Kiss I.. Szí­vós I., Magyar. Spéder. Edző: dr. Sója Szabolcs. Ormosbánya: Streich — Kaiser, Kálmán. Hor­váth, Lakatos. Dékány, Ribár, Kóródi, Hasilló, Balogh, Hege­dűs. Edző: Dékány Gyula. Mind­két védelem sokat hibázott. Gl.: Szívós I., Spéder, Kálmán (ön­gól), ill. Hasilló (3). Jók: Kiss I., Szívós I., Spéder, ill. Stixhch, Kálmán, Hasilló. (Ifj. 4:2). Encs—-Fclsőzsolca 4:0 (1:0). Encs, «00 néző. Vez.: Lénart. Encs: Kucsma — Klusóczki, Du­dás, Tóh, Mádi, Varga II., Lu­kács (Ráski), Varga L, Majoros, Novak, Kovács. Edző: Tóth László. Felsőzsolca: Szegedi — Cservenyák, Kiss. Tóth, szek­rényed, Márton (Pólyák), Szol­ga, Vodioska (Zsíros), Bozó, Ha­lász, Rákosi. Edző: TiUa Sándor. Nagy iramú mérkőzött, a hazai csapat még nagyobb arányban is győzhetett volna. Gl.: Kovács (2), Novak, Varga n. Jók: Mádi. Varga n., Novak, ill. Szegedi, Vodicska, Halász. (Ifj. 9:i). CsokvaomAny—Tokaj 2:3 (1:2). Csokvaomány, 400 néző. Vez.: Danhauser. Csokvaomány: Mol­nár — Szabó, Kolmonth, Mada­rász. Bárdos, Jancsik, Kovács (Bartha), Farkas, Borbás, Sze­keres, Papp. Edző: Békési György. Tokaj: Bárány — Helgert I., Siuszterics, Kapusi. Dalnoki, Sza­bó, Nagy, Bemáth. Helgert II., Szűcs. Hausel. Edző: Kristóf András. Kemény, de «pontszerű mérkőzés, kiegyenlített erők küzdelme. Gl.: Borbás, Farkas, ill. Helgert II. (3). Jók: Molnár, Bárdos, Szekeres, ill. Helgen II. (a mezőny legjobbja), Suszte- rios, Szűcs. (Ifj.; i:4). Szuhavölgy—Sárospatak •:(>. Kurityán, 300 néző. Vez.: Varga J. Szuhavölgy: Balázs — Fó­nagy. Seszták. Valku5ák, Jaskó, Varga. Zuti. Mogyorósi, Mérten, Rácz n., (Rácz 1.), Hajdú. Edző: Virágh József. Sárospatak: Fe­hér — Szűcs, Varga, Demkovies 11., Bodnár, Csontos. Éva. Szabó 1.. Krizsó (Mikolai), Tuss. pot- hurszki. Edző: Csetneki Imre. A Szuhavölgy eoka.t támadott, a vendégcsapat jól záró védelmét azonban nem sikerült bevennie. Jók: Balázs. Seszták, Ménen, ill. Fehér, Szűcs. Varga. (Ifj.: 5:1). Sajóbábony— MflMTE 0:0. Sa­jóbábony, 300 néző. Vez.: Mar­moly. Sajóbábony: Angel — Fu- ták. Gyöngyösi. Vass, Varga 1., Galambvári, Lakatos, Raduly (Kincses). Potró, Varga M., Komlóéi. Edző: Temesvári Mik­lós. MÉMTE: Nagy — Takács, Nemes. Dizmacsek, Mák, Siff- mann, Pallai. Szatmári. Pécsik, Riskó, Bukovens;Jti (Széman). Edző: Kiss László. Kemény, jó iramú mérkőzés, jól védekező vendégcsapat. Jók: Angel, Fu- ták, ill. Nagy. Nemes, Riskó. (Ifj.: i:4). Hejőcsaba—Rudolftelcp 10:0 (5:0). Hejőcsaba, 300 néző. Vez.: Lévai Gy. Hejőcsaba: Vadas — Szabó. Nagy, Pinczés, Várkonyi, Matiszcsák (Török), Kuzma, Kunfalvi, Laczkó. Zajácz (Dem- kó), Zsidai. Edző: Osváth Endre. Rudolítelep: Ludva — Pinczés, Padányi. Hagyuk. Démuth. Tá­bori, Kensák, Kormos, Vadas, Szőr I., Csabai. Edző ifj. Mar- czinaskó József. A hazai csapat minden részében jobb volt, kü­lönösen csatársora remekelt. Gl.: Kunfalvi, Laczkó (3—3), Török. Zajácz, Demkó, Zsidsi. Jók: Várkonyi, Kuzma, Kunfalvi, Laczkó, ill. a vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. (Ifj.: 12:1). SUMSE—Borsodnádasd 3:1 (1:1). Sajószentpéter, 200 néző. Vez.: Kalas. SÜMSE: Góré — Deme­ter, Soltész, Hankó, Fazekas, Mikovs7.ki, Nyárádi (Májer), Demkó, Krómnak. Kovács, Szász. Edző: Orehovszki László. Borsodnádasd: Kovács — Simon I., Simon II.. Koós. Holczhau- ser. Ligeti, Váradi (Sfcnsák), Németh, Knyaskó, Boros, Sza­bó. Edző: Zalai László. Köze­pes színvonalú mérkőzésen, for­dulás után javmit fel a hazai csapat. Gl.: Krompák. Demkó, Kovács, ill. Holczhauser. Jók: Góré, Demkó. Krompák. ill. Li­geti, Sztasák. Knyaskó. (Ifj.: 3:3). MEGYEI n. o. EREDMÉNYEK Keleti csoport: Tiszakarád— Karosa 5:0. Gesztely—Abaújszán- tó l:l. Mád—Hollóháza 2:2, Pál- háza—Bodrogkeresztúr 0:0, Pácin —Bőcs 3:2. Nagyrozvágy—Takta- harkány 2:3. Szerencs—Tiszalúc 0:3, Jajhalom—Bodroghalom 1:0. Egri Vasas—Petófibánya 0:0. JÁRÁSI LABDARUGÓ EREDMÉNYEK Encsi járás: Szalaszend—Vil- mány 3:1, Szikszó—Felsővadász 5:0, Iiernádvécsc—Baktakék 4:1. Korlát—Ináncs 3:0, Abaújdeve- cser—Vizsoly o:3, Pere—Gönc- ruszka 1:3, Gönc—Méla 3:1, Léh —Novajidrány 3:1. Sátoraljaújhelyi Járás, I. o.: Bodrogolaszi—Fűzér 6:2. Tisza- escrmely—Makkoshotyka z :0. Vajdácska—Riese i:o, Olaszliszkn —Cigánd 2:3. Karos—Mikóháza 7:0. Mezőcsát! Járás: Ároktő—Tísza- tarján elm. Igrici HÁG—Gelej 3:1, Hejőbába—Nemesbikk 0:1, Ernőd—Hejőkeresztúr 1:4, Tisza- dorogma—Tiszakeszi II. 1:3. Hejő- papi—Hejőszalonta 3:3, Mezőcsát II.—Sajószöged 3:1. Miskolci járás: Onga—Sajóvá- mos 3:1. Harsány—Sajólád 1:1, M. Közlekedés—Ongaújfalu 2:i. Sajóhídvég—Girincs 4:0, Hernád- németi—Mályi 1:1. Mezőkövesdi járás: Borsodiván- ka—Csincsetanya 4:1 Mczőnagy- mihály—Vatta 3:1, Sály—Tisza- valk 0:1. Cserépváralja—Szomo- lya 2:0, Bükkábrány—Bükkzsérc 3:1* Mákvölgy—Mezőcsát 3:0 (3:0). Alberttelep, roo néző. Vez.* Lé­vai J. Mákvölgy: Andrei — Be­ne II., Bárczai. Tóth, Bene I. (Lengyel), Bodnár, Kovács I.. Mocsnik TI.. Mocsnik I.. Kováct? II., Deák. Edző: Ponderi György. Mezőcsát: Mészároe, — Földi (Barna), Kántor, ‘Kiss, Heisz- man, Grcisz. S. Nagy. Ládi, M. Varga. Szopkó (Kovács). Gacsai. Edző: Kápolnai László. Kemény, sportszerű mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött. Gl.: Mocsnik I. (2). Mocsnik II. (ll-esből) Jók: Bárczai. Bene L. Mocsnik T.. ül. Kántor. Heisz- man. (Ifj.: 6:0). i i i i ! NB I.: Ferencváros—U. Dó- , zsa 2:1 (1:0). Tatabánya—MTK , 1:0 (0:0). Bp. Honvéd—Haladás I 2:0 (1:0). Csepel—Videoton 2:1 l (0:1). VM Egyetértés—Pécs 0:0 i Vasas—Dorog 3:2 (1:1). Rába i KTO—ZTE 2:1 (0:0). Salgótar­I ján—Szegedi EOL Irt» '1:0). I * NB I. B: Debrecen—Keeske­* met 6:2 (4:0). Gl.: Kósa (4), 1 Torkos, Vaczlavik Ili. Ónodi, 1 Kurucsai. KKFSE—Szolnoki ! MTE 0:0. Békéscsaba—Orosz­lAnv 2:0 (1:0). Gl.: Dávid, Ziel- , baucr. Várpa’°l*—MÁV DAC , 1:0 (1:0). Gl.: Csapó A. Komló Középcsoport: Bogács—Amót 2:2, Szirma—Hidasnémeti 0:1, Rá- sonysápberencs—Aszaló 0:0. Ti- szakeszi—Nyék 4:0, Kinizsi SE— Tiszapalkonya 5:i, Tárd—Alsóva­dász 3:0, Mezőkeresztes—Mező- nyárád irt), Szentistván—Forró l:ö. Északi csoport: Izsófalva—Sajó- kaza 3:2, Felsőtelckes—Nekézseny 2:0. Varbó—V1MELUX 5:0, Bor- sodbóta—Múcsony 2:1. Bánszál­lás— Szlrmabesenyő 5:2. Bánré­ve—M. Üveggyár 5:0. M. Kinizsi —Putnok 1:2, Herbolya—Alsózsol- ca 1:2. —Ganz MA VÁG 1:0 (1:0) Gl.: Dárdai. Pénzügyőr SE—Duna­újváros 4:1 (2:1). Gl.: Havasi. (3), Straub ill. Bartók. Bp. Spartacus—Eger 3:1 (2:1). Gl.: Nagy I. (2). Zöldi ill. Kovács. Budafok— Szekszárd Őrt). NB II. Északi csoport: BVSC —Nyíregyháza 5:0, Vasas Izzó —Kistoronyé 6:0, Nagybátony— SKSE 0:0. Totóeredmények: 2, 2, 1, i, x, x, x, 1, x, 1, 1, 1, 1, -f- egy: 1* Labdarúgó panoráma KVSE—Sátoraljaújhelyi Sparta­cus MEDOSZ-MAV 2:0 (1:0). Kazincbarcika, 1500 néző. Ve­zette: Závodszky. KVSE: Fülöp — Mochlár, Ködmön, Erdősi (Lipcsei), Szitka, Kopa, Kálmán, Kendi, Lázár. Ráczi, Mikula (Cscrvcnka). Edző: Turay And­rás. S.-újhely: Vakles — Szűcs, Toronyi, Lengyel. Sütő, Perecsi, Dutkicvitz, Schuller, Virág (Sprencz), Telcnkó, Szepesi. Ed­ző: Sóra Béla. A hazaiak az első perctől kezd­ve hatalmas iramot diktáltak az eleve védekezésre herendezkedett sátoraljaújhelyiek ellen. A 12. percben Kondit, a 16-oson belül gólhelyzetben felvágták. A meg­ítélt büntetőt Ráczi értékesítette, 1:0. Az 51. percben Ráczi szabad­rúgásból újabb gólt ért cl, de ezt a játékvezető les címén ér­vénytelenítette. Kél perc múlva Szitka 18 méterről kapásból ha­talmas gólt lőtt, 2:0. További fer­geteges Vegyész-rohamok követ­keztek. ám a kitűnő formában védő Vakles kapus a bravúrok sorozatát mutatta be. Jók: Köd­mön, Mochlár, Erdősi, Kendi, Szitka, Lázár, illetve Vakles (a mezőny legjobbja). Toronyi. Miskolci VSC—Váci Híradás 2:i (1:0), Miskolc, 1500 néző. ve­zette: Mohácsi. MVSC: Rapcsák — Horváth, Herr, István, Lo- eherr, (Karczagi), Molnár, Lu­kács» Szabó, Halász (Buczkó), Demkó, Kiss. Edző: Szentmar- jav Tibor. Meglepően sportszerű hangu­latban tellek a mérkőzés első percei, jóllehet az MVSC lénye­gesen többet támadott, mint a vendégcsapat. A váciak látható­lag a játékot fékezték. A fél­idő közepe táján Szabó remek lövéssel megszerezte a vezetést, s ez úgy tűnt .»elégedetté’* tette a miskolci játékosokat. A váciak közben rajtaütésszerű gyors tá­madásokat szőttek. Szünet után a vendégek rohamai egyre ve­szélyesebbé váltak és Szúnyogh ki is egyenlített. Elkeseredett küzdelem kezdődött a mérkőzést eldöntő gólért, melyet végül is Karczagi szerzett meg, nem sok­kal a befejezés előtt. A gól után a váci játékosok egyre többet sportszerűtlenkedtek, de Moliácsi játékvezető jól kézben tartotta a mérkőzést. Jók: Hor­váth és Herr. ózdi Kohász—Gyöngyösi Spar­tacus 2:0 (2:0), Ózd, 2500 néző. Vez.: Kristóf. Ózd: Fekete—Ko­vács. Murányi, Martis, Barna. Fükő. Dolezsál. Zay (Bácskái). Csuhany, Tábori, Tóth. Edző: Dávid Róbert. A Kohász végig irányította a játékot, mindkét kapu sokat forgott veszélyben. A 27. percben Csuhány élesen a jobb sarok­ba fejelt. 1:0. Ezután Csuhánvt loterítctiék, 3 percig ápolták. Ennek ellenére a 32. percben a középcsatár ismét élesen felelt kapura, a menteni igyekvő ka­pus csak beljebb segítette a lab­dát. 2:0. Az utolsó 20 percben erőszakos játékukkal igyekeztek a gyöngyösiek tekintélyt szerez­ni, de Kristóf jól kézben tartotta a mérkőzést. Jók: Murányi, Fü- kŐ, Csuhány, Tábori. V. Z. Leninvárosl MTK—ÉPGÉP 3:0 (2:0). Leninvárott, 700 néző. V.: Feigl. LMTK: Dohány — Teslér. Homródi, Bakos, Tóth, Vajda, Pólyák (Fekete), Kiss, Haisz. Druzsin, Győri (Gunics). Edző: Béki Bertalan. Az LMTK-legénység már az el­ső 45 percben bebiztosította győ­zelmét. Szünet után a vendég- együttes védői sorozatos sza­bálytalanságokkal próbálták el­kerülni a nagyobb arányú ve­reséget, ezért a játékvezető Rá­kost ki is állította. A mérkő­zés góljait Kiss (2) és Druzsin szerezték. Jók: Tóth. Bakóé, Vajda, Pólyák. Dunakeszi VSE—Rudabánvai Ércbányász 2:1 (1:1). Dunakeszi, RO0 néző. Vez.: Füzesi. Rudabá- nya: Birkás — Tires. Bíró. Ta­kács, Békéi. Somogyi. Ruttkav, Oláh. Konyha (Rőthv). Bálint. Miksztai (Vőlgyesi). Edző: Virág István. Ügy látszott, hogy Bálint gól­ja egv pontot jelent a vendég borsodi együttesnek, ám a jó iramú mérkőzésen végül is a hazaiak nyertek. Dunakesziről még egyetlen bonsodi csapat sem tudott pontot elhozni. Jók: Bí­ró, Ruttkay. NB II. Északi csoport 1. MVSC 11 8 1 2 21- 9 17 2. Kazincb. 11 7 1 3 17- 9 15 3. Ózd 11 6 3 2 11- 3 15 4. Izzó 11 6 2 3 19- 6 14 5. BVSC 11 5 3 3 22-15 13 6. Dunakeszi 11 6 1 4 16-13 13 7. Gyöngyös 11 5 2 4 19-11 12 R. SKSE 11 4 4 3 16-13 12 9. Vác 11 3 6 2 13-10 12 10. Nngybátoni' 11 3 4 4 11-16 10 11. Rúdahánya 11 4 1 6 12-16 9 IS. Nyíregyháza 11 2 5 4 9-17 9 13. Kisterenye 11 4 1 6 7-20 9 14. S.-újhely 11 2 3 6 8-21 7 15. Len In város 11 2 2 7 15-24 6 16. ÉPGÉP 11 1 1 9 8-21 3 Ősz a ßiikkhcM SZÍNEK A TERMESZEI PALETTÁJÁN NB //. Oorsouiak az élen