Észak-Magyarország, 1973. szeptember (29. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-04 / 206. szám

A téma: a gyermek Ha letelik a három év. Több mint hatszázan dol­goznak a Magyar Édesipar Szerencsi Csokoládégyárának diósgyőri telepén. Túlnyomó többségük nő, csupán, a ne­hezebb fizikai munkát igény­lő üzemrészeknél — mint például a csokoládémassza finomítójánál — dolgoznak férfiak. A nők — háziasszo­nyok és családanyák — há­rom műszakba járnak, amelynek zavartalan meg­szervezése nagy gondot okoz a vállalat vezetőségének. Le­hetőségeikhez mérten igye­keznek segítséget adni a nő­dolgozóknak. A központi bérrendezést követően több kedvező intézkedés történt. Ilyen volt például a szom­bati éjszakai műszakok meg­szüntetése. Ezenkívül alkal­mat adnak müszakcserékre is. Messzemenően támogatják és segítik a gyárban a to­vábbtanulókat, s különösen sok gondot fordítanak a kis­mamák és a szülési szabad­ságról visszajött anyák hely­zetének megkönnyítésére. A terhes nők pedig külön üzemrészben dolgoznak, ahol kevésbé megerőltető a mun­ka. Molnár Alfonzné néhány hónappal ezelőtt jött vissza a gyárba szülési szabadság­ról. — 1970-ben született meg a gyermekünk — az első a családban. Majdnem három évig voltam otthon. A kicsi már bölcsődében van. S én, ha nem is a régi munkahe­lyemen és beosztásomban, de azért újra itt vagyok a gyár­ban. Otthon ugyan hamar eltelt a nap, hiszen egy pi­ci gyermekkel nagyon sok a tennivaló, de azért hiányzott a munkahely. Néhányszor meglátogattak a brigád tag­jai, ajándékokat hoztak, be­szélgettünk. kedvesek voltak. Ilyenkor mindig úgy érez­tem: de jó lenne már újra dolgozni!... — Melyik „műhelyben" dolgozott? — A figurásoknál voltam csoportvezető. Most az os­tyakészítőknél vagyok. Itt jóval kevesebb, helyesebben könnyebb a munka, s több kedvezményt is kapok. Nem kell éjszakai műszakba jár­nom, bár így kevesebb a fi­zetésem, mert az éjszakai 30 százalékos pótlék nem jár. Mégis szívesen jöttem visz- sza. Utólag megbántam, hogy a kicsit nem adtam be előbb a bölcsődébe. Könnyebb lett volna. Gyakran megtörtént, hogy belázasodott vagy meg­fázott, s nekem haza kellett mennem. Így aztán lassan elment a szabadságom, s sűrűn vettem ki fizetés nél­külit is. A gyár vezetősége viszont ilyen esetekre is gon­dolt. Biztosította, hogy mű­szakcserével otthon lehessek a gyerek mellett, s délután járjak be dolgozni, amikor a férjem vigyáz a kicsire. — Milyen érzés volt a há­rom év után újra munkába állni? — Nagyon jó. Szeretettel fogadtak, s azóta a gyerek lett a beszélgetések központi témája. Persze, a kismamák­nál ez általában így van. Nagy könnyebbséget jelen­tett, hogy közvetlenül vissza­térésemkor szakszervezeti segélyt kaptam a gyerek után. Nem a régi munkatár­saimmal dolgozom, de ez egyáltalán nem zavaró, hi­szen a gyár olyan, mint egy nagy család. Mindenki min­denkit ismer, mindünknek van egymáshoz egy-két ked­ves szava, s így a hangulat is más, jobban megy a mun­ka. — Ügy tudom, a vállalat segítséget adott önöknek la­kásépítéshez. — Igen, szeretnénk lecse­rélni jelenlegi lakásunkat — amely mindössze egy égre nyíló szobából és konyhából áll — egy nagyobbra. Ehhez kaptunk a vezetőségtől épí­tési kölcsönt, amely nélkül nem boldogultunk volna. S a vállalatnak köszönhető az is, hogy a gyermek a böl­csődében van. Erre is külön gondot fordítanak. A sok apró és nagyobb kedvezmény teszi számunkra vonzóvá a munkát, a munkahelyet. Ez­ért szeretünk itt dolgozni, ezért vágyik vissza az em­ber még a szülési szabad­ságról is. M. M. Vendégek napja a megyei í. nsztályban Encs—Hejőcsaba 1:2 (1:0). Encs, 300 néző. V.: Lévai Gy. Encs: Kucsma — Klusóvszki. Szobota, Ráski. Múdi. Novák, Lukács, Varga. Majoros. . Hoskó (Gyuri- cza), Kovács. Edző: Nagy Berta­lan. Hejőcsaba: Vadas — Zajácz. Nagy, Gönczi, Várkonyi, Huszka, Kuzma, Kunfalvi, Laczkó, Ma- tiszcsák. Török (Major). Edző: Osváth Endre. Hatalmas küzde­lemben szünet után fordította •meg az eredményt a vendég­csapat. Gl.: HoskcS, illetve Kun­falvi, Matlszcsák. Jók: Mádi, Lu­kács, Majoros. illetve Nagy, Kunfalvi, Matiszcsák. Ifi: 0:0. Felsőzsolca—Borsodnádasd 3:2 (1:2). Felsőzsolca. 300 néző. V.: Gáspár. Felsőzsolca: Szegedi — Dávid. Kiss. Halász. Szekrcnye- si. Kurdi. Tóth. Vodicska. Szol­ga (Nagyváradi). Miskolci. Boző. Edző: Tiba Sándor. Borsodná­dasd: Kovács — Simon M.. Si­mon L., Koós (Váradi), Póczos, Ligeti. Orbán Németh. Varga, ITolczhauser (Bakos). Szabó. Ed­ző: Zalai László. Kitűnő takti­kával a hajrában harcolta ki a győzelmet a helyi csapat. Gl.: Miskolci, Tóth. Boző, illetve Li­geti. Szabó. Jók: Halász. Szek- rényesi, Tóth. illetve Koós, Li­geti. Ili: 5:3. StlMSE—Sajóbábony 2:o (f«0). Sajószentpéter. 400 néző. v.: Rostás. SÜMSE: Szabó — De­meter. Nyarádi. Mankó. Soltész, Fazekas. Szász. Kovács. Dcmkó. Borsos, ilazir. Edző: Orchovszki László. Sajóbábony: Czibere — Galambvári. Gyöngyösi, Laka­tos. Kálmán. Nyitrai, Borostyán. Varga M.. Petró, Komlósi (Sálv), Kincses. Edző: Temesvári Mik­lós. Jó iramú mérkőzésen n má­sodik félidőbeli jobb játékával biztosan győzött a helyi csapat. Gl.: Kovács. Hnzir. Jók: Szabó, Nyárádi. Szász. Illetve Gyöngyö­si. Nyitrai. Borostyán. Ifi: 3:5. Múkvölgy—Tállya 0:0. Alberi- lelcp. üOO néző. V.: Móré. Mák- völgy: Andrej — Bene, Bárczai, Tóth. Moesnik II., Dudás A.. Kaulics. Moesnik I.. Kovács II.. Dózsa. Dudás. V. Edző: Pende- ri György. Tállya: Galgóczi — Bucsák Kolvonkovszki. Szívós II.. Hollókői II.. Pckó III.. Nagy (Hollókői I.). Halász. Szívós I., Magyar. Spéder (Krizner). Edző: dr. Sója Szabolcs. Nagy fölény­ben játszó helyi csapat az ön- feláldozóan védekező tállyaiak ellen nem tudta fölényét gólok­ra váltani. Jók: Moesnik II-, Dudás A., Kovács II., ill. Gal­góczi, Kolyonkovszki, Szívós II. Halász. Ifi: 1:1. Csokvaomány—Szuhavölgy 2:2 (1:2). Csokvaomány, 40o néző. V.: Juhász S. Csokvaomány: Mol­nár — Borbás, Szabó, Kolmonth, Madarász. Bárdos K., Jancsik, Pápai, Szekeres (Bartha), Bár­dos G., Papp (Farkas). Edző: Békési György. Szuhavölgy: Si- mándi — Fónagy, Seszták, Val- kusák (Rácz), ffaskó, Svirján, Varga, Zuti. Bállá, Mogyorósi, I-Iajdu. Edző: Virógh József. Csapkodó játék, kapushibákkal tarkított mérkőzés. Gl.: Bárdos G., Pápai, illetve Zuti. Seszták. Jók: Borbás. Pápai, Bárdos G., illetve Seszták, Svirján. Zuti. Ifi: 0:5. Mo/.őcsál—Rudolftclcp 3:0 (2:0). Mezőcsát. 400 néző. V.: Lövei. Mezőcsát: Sipos — Ládi, Feren- czi, Kiss. Heiszman (Kovács). Greisz, Antal. Kántor. M. Var­ga, Szopkó, Gacsal. Edző: Ká­polnai László. Rudolftelep: Pa- lotási — Pinczés. Szőr I., Lő- rincz, Démuth (Szabó), Sipos (Járó). Kersák I., Szőr II-, Tá­bori. Simon. Kersák II. Edző: ifj. Marczinaskó József. A helyi csapat végig fölényben játszott és biztosan győzött. Gl.: Kán­tor (2). Antal. Jók: Feronczl, Kántor. Kiss, illetve Pinczés, Szőr I., Sipos. Ifi: 3:4. Tokaj—Ormosbánya 0:0. Tokaj,. 400 néző. V.: Gál Z. Tokaj: Bá­rány — Helgert B.. Hauser (Tóth), Cserjés, Dalnoki, Susz- terics (Hegedűs). Szabó, Rozgo- nyi, Helgert S.. Nagy, Szűcs (Hegedűs). Edző: Kristóf András. Ormosbánya: smotzer — Kaiser, Kálmán. Horváth, Kóródi, Ké- kodi, Kovács, Rihár, Szentesi, Grolmusz. Béres. Edző: Dékány Gyula. Gyenge iramú mérkő­zés, a hazai csapat igen gyen­gén játszott. Jók: Bárány, illetve Smotzer. Kálmán, Horváth, Grol­musz. Ifi: 5:0. MÉIVITE—Sárospatak 1:0 (0:0). SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT LABDARÚGÁS Érvénytelen gólok, kapufák ellenére DVTK-Eger 2:0 (0:0) Diósgyőr, 6000 néző. Ve­zette: Kristóf. DVTK: Szabó — Kovács, Hajas, Váradi, Hajdú — Oborzil, Salamon, Kolláth — Tatár, (Udvarev 63. perc­ben), Horváth, Görgei (Föl- desi 63. percben). Edző: Preiner Kálmán. A napos, kellemes időben már a 2. percben a vendé­gek kapujába került a lab­da : Horváth és Csank ug­rott fel az ötösön. A kapus kiejtett labdája a hálóba gu­rult, de Kristóf nem ítélt gólt. Parázs jelenetek ját­szódtak le az egri tizenhato­son. A 8. percben Kolláth remek indítást kapott, a tel­jes védelem mögötte loholt, ám túl sokáig vezette azon­ban a labdát, s amikor 10 méterről lőtt volna. Mészá­ros önfeláldozóan eléje ve­tődött. Az Eger védekezésre és lab- datartogatásra rendezkedett be. Már az első negyedórá­ban bosszantóan húzták az időt a vendégek, még a sta­dionból is kirúgták a labdát. (Jó darabig meg is volt az eredménye.) A 31. percben Horváth 14 méteres, sarok­ra tartó labdáját védte Csank, 5 perc múlva pedig Oborzil „forintos” labdáját a bal kapufára lőtte a hazai gólzsák. Kovács robogott ez­után egy hazaadásra, s bár előbb elérte, mint Csank. csak a kapusba tudta vágni a labdát. A 38. percben Kol­láth éles lövését Csank a le­vegőben úszva ütötte szög­letre. Szinte egy Ica púra ját­szottak a pályán. Szünet után folytatódott az egri időhúzás, úgy, hogy Kriston már az 51. percben (!) kénytelen volt hosszabbí­tást mutatni. Két perc múl­va Salamon labdájával Kol­láth tört kapura, de bal lá­bas lövését Csank óriási bra­vúrral kiütötte a jobb sa­rokból, majd ugyancsak Kol­láth rúghatott volna gólt, de egy védő belevetődött a lövésbe, a lepattant labdát pedig Horváth, estében az oldalhálóba lőtte. Már-már úgy látszott, hogy a DVTK- nak semmi sem sikerül. Rá­adásul a védelem is kapko­dott, s az 56. percben Amb­rus I. 20 méteres lövését Szabó csak a felső léc segít­ségével tudta hárítani. A 64. percben Földesi ha­talmas, 17 méteres bombája süvített kapu mellé. 3 perc múlva Kolláth tört ki, 10 méteres lövését Csank a me­zőnybe ütötte. Horváth 25 méteres szabadrúgása a bal kapufán csattant, a vissza­vágódó labda pedig Csank fejéről pattant szögletre. Egyre elkeseredettebben tá­madott a Diósgyőr, teljesen beszorult az Eger. A 71. percben a nagy tömörülés­ben Salamon bombája egy védőn megpattanva, Csank fölött a hálóba vágódott, 1:0. Négy perc múlva a gól­szerző 30 méteres, ritka nagy bombája a felső lécről a ti­zenhatoson kívülre vágódott. A 81. percben Horváth már csak Csankkal állt szemben, de átemelése elkerülte a ka­put. 2 perc múlva Kolláth csúsztatott fejesére Földesi és Horváth rajtolt, s a hibá­zó védők között, a kimozdu­ló kapus mellett Horváth a kapu közepébe gurított, 2:0. A 92. percben Kovács távoli szabadrúgását Horváth a jobb felső sarokba fejelte, de a partjelző lesintésére Kriston nem adta meg a gólt. Küzdelmes mérkőzésen győzött a DVTK. annak el­lenére. hogy az Eger „ala­csonyabb súlycsoportban” volt. Jóik: Salamon, Horváth, Oborzil. Nyitray Péter Meglepetései! az II 11-feu Borsodi Bányász—H. Kinizsi 2:2 (1:0). Sajószentpéter. 700 né­ző. V.: Hári. B. Bányász: Sol­tész — Szuhai, Bódis, Geregur, Kovács. Tömésre; Verebélyi. Csip­ke, Molnár (Czifra), Növök (Sza­kács), Fazekas. Edző: Benkö István. Az időnként korszerűen cs lelkesen játszó vendégek ügye­sen használták ki a hazai védők könnyelmüsködését. Gl.: Bordás, Tóth (mindkettő öngól), ill. Bor­sos, Nánai. Jók: Kovács, To- mesz. Ifi: 2:1. Egeresein—B. Volán 3:1 (1:1). Egercsehi, 2J0 néző, V.: Glück. B. Volán: Veres — Kónya, Soós, Juhász., Ka rács, Tóth, Konkoly, Lója (István). Vasvári, Kertész, Boros II. Edző: Halász Károly. A helyi csapat szerencsés gólok­kal győzött. Gl.: Konkoly. Jók: Kónya, Konkoly. Ifi: 2:0. Királd—Gyöngyös 1:0 (0:0), Kú­ráld. 1000 néző. V.: Aller. Királd: Zsuponyó (Báli), — Molnár, Papp, Szilágyi, Pochner, Lupko­vics. Ficzere, Újvárosi (Szala), Kasza, Gulyás, Nagy. Edző: Szendrei Béla. Küzdelmes, iz­galmakban bővelkedő mérkőzés. Sok kihagyott gólhelyzet. Gl.: Kasza. Jók: Szilágyi, Pochner, Lupkovics, Zsuponyó. Ifi: 7:0. özdvideki Bányász—Papp J. SE 1:3 (1:0). Farkaslyuk. 300 nezó. V.: Márkus. Özdvidék: Józsa — Tú­rái, Kishegyi, Deák, Visontai, Vincze, Taróczi, Borsodi, An­gyal, Bereznai, Szántó. Euíző: Tábori István. Papp József SE: Kun — Míklán (Raffa), §zücs, Bazsonyi, Tamás, Körösi, Schul­ler, Simkó, Paraj di, Karajz, Kapu (Pálur), Edző: Szamosi Ferenc. Nagyobb arányban if> győzhetett volna a jó napot kifogó miskolci csapat. Gl.: Sim­kó (2), Schuller, ill. Vincze. Jók: Kishegyi, Angyal, ill. Miklán, Szűcs, Schuller. Simkó. Edéién y—Trencsényi SE 2:0 (1:0). Edelény, 800 néző. V.: Ki­rály. Edelény: György ■— Ma­tiszcsák (Boros), Márton, Bod­nár. Géber. Szalovszki. Kristóf, Ivoósa, Bacsó I., Stark (Pál), Ta­kács, Edző: Ferencz József. Trencsényi: Szőke — Poráét; Jab- lonkai, Farkas Z.. Bóat. Kecs­kés (Varga M.), Murányi, Káp­lár, Kriston, Marton. Hajdú. Ed­ző: Antal Ferenc, igen jó iramú, kemény mérkőzés. Gl.: Bacsó I. (2). Jók: Marton. Géber. Ta­kács. ill. Farkas Z., Káplár’, Haj­dú. Ifi: l:l. Egri Vasas—Rakamaz 4:1 (4:0). Eger. 400 néző. V.: Kövesfalvi. Rakamaz; Sárközi — Takács, Erdőé, Deák. Lengyel, Borbély (G-uth). Jánvári. Márta (Irányi), Kádas, Tóth II., Csécsi. Edző: Kovacsics Gyula. A lelkesebben játszó hazai csapat megérdemel­ten győzött. Gl.: Guth. Jók: Er­dős, Kádas. Petőfibánya—Bp. Törekvés 0:0. Az M. Bányász—MEAFC mérkő­zést később játsszák. MB IL r Ózd nyerte a rangadót Ózdi Kohász—Kazincbarcikai Vegyész 2:0 (2:0) Özd, 3000 néző. V.: Alberti. Özd; Fekete — Kovács B.. Mu­rányi. Martis, Kapa. Fükő, Do­le zsál, (Lévai), Tábori, Tóth (Zay), Barna, Csuliány. Edző: Dávid Robert. K. Vegyész: Fű­lő p — Mochlár. Ködmön, Erdósi, Szitka, Kopa, Kendi, Kálmán (Lipcsei). Lázár, Raczi/ Cserven- ka (Ungvári). Edző: Turay And­rás. A Vegyészt több száz szurkoló elkísérte Ózdra. Meglepően nagy iramot diktáltak a vendégek. Ez­után a Kohá&z vette át a játék irányítását. A 11. percben Csu- hány kapott jó labdát, és a ki­futó Fülöp mellett a hálóba bombázta: 1:0. Parázs jelenetek következtek mindkét kapu előtt. A 24. percben Barna nagy erejű lövése Fülöpről kipattant, és Toth a hálóba pofozta a labdát. 2:0. Szikrázó összecsapások jel­lemezték a találkozót. A hazaiak diktálták most már az iramot. Kálmán rosszul esett és eltörött a Válla. A helyére beálló Lipcseit, viszont a 70. percben durva já­tékért kiállították. A nagy ira­mú, kemény rangadó jó játékot hozott. A játékvezetés azonban minősíthetetlenül gyenge volt. Jók: Fekete, Martis, Murányi, Tábori, illetve Fülöp. Ködmön, Erdős!. (Vincze) Dunakeszi—MVSC 2:1 (0:1) Dunakeszi, I0öö néző. V.: Póesi. MVSC: Rapcsák — Horváth, Herr, Molnár, István — Szabó, Karczagi, — Mészáros, Dernkó, Kiss, Sarkady (Krompaszky). Ed­ző: Szentmarjay Tibor. A Vasút irányította a játékot es a szórvá­nyos hazai támadásoKat maga­biztosan verte vissza. A 28. perc­ben Dernkó szép lövéssel a ve­zetést is megszerezte. Szünet után visszaesett a Vasút, es lé­pésről lépésre az újonc vette at az irányítást. Az 57. percben Zolier egyenlített, majd Pollak a 70. percben a vezetést is meg­szerezte. s a Vasútban nem volt kellő eró és akarás még az egyenlítésre sem. Szabó kivéte­lével valamennyi miskolci for­mája alatt játszott. Rudabánya—Kisterenye 1:0 (1:0) Rudabánya. 600 néző. V.: Kuti. Rudabánya: Birkás — Tires, Bí­ró, Takács. Békéi, Somogyi, Rutt- kay, Mészáros, Rőthy, Bálint (MLksztai), Oláh. Edző: Virág István. A 8. percben Bálint lö­vése a felső lécről vágódott visz- sza. A 38. percben született a győzelmet jelentő gól: Bálint Rut.tkayhoz játszott, aki két védő között ki ugorva, a kifutó kapus fölött a kapu közepébe lőtt. i:0. A 40. percben a fegyelmezetlen- kedő Bálintot az edző lehívta a pályáról. A 70. percben Oláh — Ruttkay — Mészáros volt a lab­da útja, de Mészáros oldal hálóba lőtt. A RÍ. percben meg Oláh ha­gyott ki nagy gólhelyzetet. Jók: Birkás, Bíró. Ruttkay. LMTK-BVSC 2:2 (2:1) Leninvóros. 1000 néző. V.: Zá- vodszky. LMTK: Dohány — Breuer (Orosz), Zumpí, Toperczer, Teslér, Tóth, Gunics (Sztankó), Haisz, Fekete, Druzsin, Győri. Edző: Béki Bertalan. A ven­dégek támadtak s a 13. percben Kaszás a vezetést is megszerezte védelmi hibából; Dohány is ..lu­das" volt. A tartalékos LMTK csak a félidő végére javult fe.l s Druzsin büntetőjével egyenlí­tett, két perc múlva pedig ka­pushibából Fekete vezetést szer­zett. A 11. félidőben megint a BVSC támadott s már a 47. perc­ben egyenlített Kaszás. Ennél a goinál is nagyot hibázott a ha­zai kapus. A játékvezető a 84. percben Tóthot egy fautért ki­állította. Závodszky egyébként nagyon sokat tévedett mindkét léi ellen. Jók: Zumpí, Tóth. Fe­kete. SKSE—Sátoraljaújhely 6:0 (2:0) Salgótarján, 500 néző. V.: Tát­rai. • Sátoraljaújhelyi Spartacus— MEDOSZ MÁV: Vakles — Sze- mán, Toronyi, Molnár. Lengyel (Virágh), Szűcs, Sütő, Szepesi, Télén,kó, Dutkievitz, Mondy. Ed­ző: Fekete László. Ilyen rosszul talán még sohasem játszott az Üjhely, hiszen fennállása óta — 11 év — a csapat három gólnál soha sem kapott többet, s eppen szilárd védelméről volt híres, amely most teljesen összeomlott. Nyilvánvaló, hogy az egyesülés ellenére maradtak problémák (személyi ellentétek?) az együt­tesnél. Addig kell rendet terem­teni, amíg nem késő. Az ellen­fél egyébként az utolsó 24 perc­ben tíz emberrel látszott! Gl.: Marosok (2). Bartha. Antal. Sző­ke. Szolnoki (büntetőből). A bor­sodiak közül senki sem dicsér­hető. MEGYEI U. O. Keleti csoport: Gesztely—Nagv- r°?vagy 4:1, Tiszakarád—Pácin 1:4. Hollóhaza—Bodroghalom i:0, Álad Pálháza 0:1, Karcsa—Bod- rogkcrcsztúr 3:2. Ja.jhalom—Pere —■>• Abaüjszantó—Bocs 3:1. Tí- szalúc—Taktaharkány 2:1. Északi csoport: Felsőtelekes— Bánreve 1:1, Varbó—Borsod nóta 3:1, VIMELUX—Alsózsolca 0:1, Nekézseny—Múcsony 3:0. Saió- kaza—M. Üveggyár 2:1. Putnoíc— Szirmabesenyő 2:0. Herbolya—M. Kinizsi 1:0. Hétközben: Szirma- besenyő—M. Üveggyár 1:1. Izsó­id iva—Bánszállás elm. Középcsoport: Bogács—Tárd 1:1, Szirma—Kinizsi SE 4:3. Rásony- sápberoncs—Tiszakeszl 4:2. Asza­ló-Forró 2:2. Hidasnémeti—Nvék 0:2. Arnót—Tiszapalkonya 8:1, Mezőnyárád—Alsóvariérr 1:4, Szentistván—Mezőkeresztes 1:1. Az NB I. állása 1. Bp. Honvéd s 3--------11-1 s 2. O. Dózsa 3 3--------10-6 6 3. MTK 3 2 1—5-15 4. Ferencváros 3 2 — 1 6-3 4 5. Salgótarján 3 12 — 4-2 4 6. Tatabánya 3 1114-43 7. Dorog 3 1115-63 8. Kába ETO 3 1114-53 9. Pécs 3 1113-53 10. Sz. Haladás 3-213-42 11. Vasas 3 — 2 1 2-3 2 Egyetértés 3—212-32 13. SZEOL 3 1-25-72 14. ZTE 3-211-52 15. VIDEOTON 3-121-41 16. Csepel 3-----------3 4-9 — A z NB I. B állása 1. Diósgyőr 4 4--------11-S g 2. Komló 4 3 — 1 11-S 6 3. Olajbányász 4 3—1 10-6 6 4. Budátok 4 2 2 - 7-4 6 5. Várpalota 4 13-6-55 6. DVSC 4 13-2-15 7. Kecskemét 4 12 14-34 8. G.-MAVAG 4 12 14-44 9. Szckszártí 4 12 1 2-2 4 10. Békéscsaba 4 2 — 2 6-7 4 11. MÁV DAC 4 12 13-44 12. Bp. Spart. 4-313-43 13. Oroszlány 4 112 1-23 14. SZMTE 4-315-73 15. Pénzügyőr 4 112 5-93 16. KKFSE 4 1—3 5-10 2 17. Dunaújváros 4—13 6-10 1 18. Eger 4-132-71 NB II. Északi csoport 1. Gyöngyös 3 2 1-5-05 2. Vác 3 2 1—4-25 3. MVSC 3 2 — t 3-2 4 4. KVSF. 3 2-13-34 5. IluUabanya 3 2 — 1 2-2 4 6. Dunakeszi 3 2 — 1 4-5 4 7. Vasas Izzó 3 1115-23 8. BVSC 3 1114-43 9. Nyíregyháza 3 1112-23 10. Nagyb&tony 31111-13 11. Salgótarján 3 1-2 6-4 2 12. ÉPGEP 3 1-24-42 13. LMTK 3-213-42 14. Özd 3 1—2 2-4 2 15. Kisterenye 3 1-2 1-3 2 16. Saújbcly 3-----------3 0-10 0 M egyei 1. osztály 1. Hejőcsaba 3 2 1—7-45 2. Mákvölgy .321-3-15 MEMTE 3 2 1-3-15 4. Tokaj 3 1 2—4-2 4 5. F.-zsolca 3 2—16-64 6. Tállya 3 1114-23 7. Mezőcsát 3 1115-43 8. Sárospatak .31114-33 SÜMSE 3 1114-33 10. Szuhavölgy 3 1114-43 11. Cs.-omány 3 1114-63 12. S.-bábony 3 1-2 4-4 2 13. B.-nádasd 3 1-25-62 14. O.-bánya 3 — 2 11-3 2 15. R.-telep 3-121-51 16. Encs 3-----------3 2-7 _ M egyei II. osztály Északi csoport 1. Varbó 3 S----------15-3 6 2. Herbolva 3 2 1 __ 7-15 3. A.-zsolca 3 2 1 __ 4-2 í 4. Sajókaza 3 12-6-54 5. Borsodbőta 3 111 10-7 3 6. Izsúfalva 2 11 __ 3-1 3 N ekézseny 3 1 1 1 s-6 3 8. Felsőtelekes 31115-43 Putuok 3 1114-33 10. Múcsony 3 1114-6. 11. M. Üveggyár 3-214-52 12. Bánréve 3 — 2 12-4 2 13. Bánszállás 2 1 — 1 3-9 2 14. VIMELUX 3-120-61 15. Sz.-besenyő 3 — 12 1-8 1 16. Miskolci K. 3-------3 1-7 ____ K őzépcsoport 1. Arnót 3 3-----------12-3 t 2. M.-kcresztes 3 2 1-7-1 5 3. Alsóvadász 3 2 1 — 7-3 5 4. K.-sápberencs 3 2—1 10:6 4 5. Nyék 3 2-17-44 6. Kinizsi SE 3 2—18-64 7. Szentistván 3 12-2-14 8. Forró 3 1114-33 9. Tárd 3 1115-53 10. T.-kesZl .3 1 — 2 6-6 2 11. Ii.-németi 3 1—22-42 12. Szirma 3 1 — 2 4-9 2 13. T.-palkonya 3 1—2 5-12 2 14. Bogács 3-121-51 15. Aszaló 3—122-81 16. M.-uyárád 3-----------3 3-9 __ K eleti csoport 1. Hollóháza 3 S------------3-0 6 2. Pácin 3 2—17-24 3. A.-SZántó 3 2—18-54 4. T.-harkány 3 2-14-24 5. Szerencs 32__ 18-7 4 6. Tiszalúc 3 2-16-54 7. Karcsa 3 2—16-64 Tiszakarád 32__ 16-6 4 9. Gesztciy 3 1117-63 10. Bocs 3 1-25-52 11. B.-halom 31 — 2 5-8 2 12. B.-keresztúr 31 — 2 4.5 2 Mád 3 7 — 2 4-6 2 14. Pálháza 3 1—22-42 15. Jajhalom 3 — 12 3-6 1 16. N.-rozvágy 3-------3 4.70 _