Észak-Magyarország, 1973. május (29. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-29 / 123. szám

1973. május 29,, kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 5 Az utazók kényelméért Sajtótájékoztató a — Június 3-án lép életbe a MÁV új menetrendje — közölte a miskolci Tiszai pá­lyaudvaron a tegnap tartott sajtótájékoztatón dr. Pásztor Pál, a MÁV miskolci Igaz­gatóság vezetője. — Az utas­forgalom nagyságrendjében számottevő mennyiségi vál­tozás nem várható. Az új menetrendben alapvető elv: az emberrel való fokozot­tabb törődés. Nő az utazási sebesség, nő a szolgáltatás színvonala. Az igazgatóság területén levő vasútvonala­inkon is jobban igazodunk a dolgozók érdekeihez. Az igazgatóság nagy körül­tekintéssel készítette el az új menetrendet. A nemzetközi forgalomban — az utasok véleményét figyelembe véve — június 13-tól szeptember 3-ig ismét közlekedtetik Kra­kow-—Miskolc—Budapest— Keszthely vonalon és ellen­irányban, valamint június 16-tól Krakow—Miskolc— Debrecen—Szeged között és ellenirányban közlekedtetett közvetlen kocsikat. Az új menetrend szerint „Craco- via” elnevezéssel Krakow— Miskolc—Budapest között té­lien is közlekedik nemzetkö­zi járat. Őrömmel tapasztalhatjuk, hogy a vélemények figye­lembevételével egy sor gon­dot oldanak meg. A sajtóban is többször foglalkoztunk ve­le, hiányoltuk, hogy télen nem közlekedik a „keszthe­lyi” gyors. Az igények nyo­mán Miskolc és Budapest Keleti pályaudvar között té­len is lehet utazni a Mis­kolcról 6.50 órakor induló keszthelyi gyorsvonaton. Jelentős „borsodosítást” végeznek. Megváltozott a „Lillafüred-express” útvona­la és menetrendje is. A vo­nat — Záhony helyett —- csak Budapest Keleti pálya­udvar és Nyíregyháza között közlekedik, ugyanakkor Bu-' dapest Keleti pályaudvar és Sátoraljaújhely között köz­vetlen kocsikat visz magá­val. Az új járattal a Bodrog­közt is bekapcsolták az exp­ressz forgalomba, és így Sátoraljaújhely, valamint Sárospatak utazó közönségé­nek régi vágya teljesül. Tiszai pályaudvaron Örvendetesen — egy új gyorsvonat, hat távolsági és nyolc helyi személyi vonat­pár beállításával is — a me­netrend jobban igazodik a dolgozók műszakjaihoz. A jelenleg Miskolcról 7.38-kor induló, Budapestig haladó személyvonat Füzesabonyig műszakos vonatként közleke­dik. Az LKM, valamint a DIG1Í1P dolgozóinak több éves kérése nyomán — az éjszakai műszakról hazaté­rők érdekében — most ko­rábban, 7.06 perckor indít­ják. A két gyár több száz dolgozója 32 perccel koráb­ban érkezhet meg így ottho­nába. Az lKM dolgozóinak kéré­sére 16 perccel korábban in­dul a Miskolcról Hidasnéme­tibe haladó, a jelenleg 23.28 perckor induló személyvonat. Az Encs járási Hivatal kéré­sére a 21.18-kor induló és csak Szikszóig közlekedő vo­nat útvonalát Miskolctól Forróencsig meghosszabbítot­ták. A mezőcsáti tanács ké- ’ résére — a jelenleg szom- j baton nem közlekedő — 1 Nyékládháza—Mezőcsát-vo- 1 nat mindennap indul 17.50 perckor. A leninvárosi gim­názium igazgatósága kérésé­re korábban indítják a Mis­kolc Tiszai pályaudvarról a reggeli vonatot. Ez az intéz­kedés az olefin-programmal is összefügg. Az új menetrend szerint „széthúzzák” a jelenleg 1 majdnem egyidőben induló vonatok indítási idejét. Így I például délután 45 perccel korábban indul Nyíregyhá­záról a Tokaj-express. Egyébként a zónarendszer kiterjesztésével Budapest— Miskolc, Budapest—Szerencs, Budapest—Sátoraljaújhely, és Budapest—Nyíregyháza között több személyszállító vonat menetidejét 20—60 perecéi lerövidítették. A sajtótájékoztatón el­hangzott még. hogy kulturál­tabb kiszolgálást igyekszik biztosítani az Utasellátó Vál­lalat is. Mindkét szerv a kulturáltabb közlekedést, a kulturáltabb kiszolgálást az utasok, a nagy közösség foko­zottabb támogatásával való­síthatja meg. (csb) Közlemény A miskolci Nehézipari Műsza­ki Egyetem felvételt hirdet szak­mérnöki szakokra. A szakmér­nökképzés megfelelő számú je­lentkező esetén 1974. februárjá­ban indul. Az oktatás 4 féléves, levelező formában. Felvételi vizsga nincs. A hallgatók az ál­lamvizsga letétele után szakmér­nöki oklevelet nyernek. A fel­vételt a Tü. 821. sz. űrlapon kell kérni (beszerezhető a nyom­tatványboltokban), az ott feltün­tetett javaslatokkal ellátva, ön­életrajzot, oklevelet, vagy hite­les másolatát, orvosi igazolást kell mellékelni. A felvételi ké­relmet a munkáltatónál kell be­nyújtani, amely azt véleménye­zés után az előírt határidőre az egyetemnek megküldi. Az alábbi szakokra lehet je­lentkezni: BÁNYAMÉRNÖKI KAR Gázipari szakmérnöki szak A továbbképzésre olyan, nem gázipari mérnöki végzettségű egyetemi oklevéllel rendelkező mérnökök jelentkezhetnek, akiknek legalább 2 éves gázipa­ri gyakorlatuk van. A véleménye­zett' kérelmek beküldési határ­ideje: 1973. június 30. Hidrogeológus szakmérnöki szak A továbbképzésre a szakmér­nöki szak képzési irányának megfelelő egyetemi oklevéllel és legalább 2 éves szakmai gyakor­lattal rendelkező mérnökök je­lentkezhetnek. Feltételesen olyan, okleveles geológusok is jelent­kezhetnek, akiknek legalább 2 éves hidrogeológiai szakmai gya­korlatuk van. Ezek felvétele a dékán által előírt különbözeti vizsgák sikeres letétele esetén A szakmérnöki tanfolyam ke­retében az Országos Vízügyi Hivatal rendezésében angol, il­letve francia intenzív nyelvtan­folyamot, valamint kétszer 2 he­tes szakmai gyakorlatot is szer­vez az egyetem. A véleményezett kérelmek be­küldési határideje: 1873. június S0. KOHÓMÉRNÖKI KAR Hengerül- és kovácsoló szakmérnöki szak, öntő szakmérnöki szak A továbbképzésre a szakmér­nöki szak képzési irányának megfelelő egyetemi oklevéllel és legalább 2 éves szakmai gyakor­lattal rendelkező mérnökök je­lentkezhetnek. Feltételesen olyan az előírt végzettségtől eltérő egyetemi végzettséggel rendelke­zők is felvehetők, akiknek leg­alább 2 éves mérnöki gyakorla­tuk van. Ezek felvétele a dékán által előírt különbözeti vizsgák sikeres letétele esetén lesz vég­leges. i A véleményezett kérelmek be­küldési határideje: 1973. szep­tember 15. GÉPÉSZMÉRNÖKI KAR Hegesztő szakmérnöki szak, Szerszámgépek automatizálása szakmérnöki szak, Szerszámszerkesztő és gyártó szakmérnöki szak A továbbképzésre a szakmér­nöki szák képzési irányának megfelelő egyetemi oklevéllel és ‘ legalább 2 öves szakmai gyakor­lattal rendelkező mérnökök je­lentkezhetnek. Feltételesen olyan az előirt végzettségtől eltérő egyetemi végzettséggel rendelke- j zők is felvehetők, akinek leg­alább 2 éves mérnöki gyakorla­tuk van. Ezek felvétele a dékán által előírt különbözeti vizsgák sikeres letétele esetén lesz vég­leges. A véleményezett kérelmek be­küldési határideje: 1973. szep­tember 15. Nem volt telt ház a zalaegerszegi pályán, de a fűtőitől nélküli katlanban így is hatalmas hazai taps kerekedett, amikor Marton játékvezető jelt adott a. kezdésre. A mint­egy 12 ezer néző előtt az alábbi csapatok szerepeltek: DVTIv: Szabó — Kovács, Salamon, Kolláth — Gái, Váradi — Kiss, Tatár (Oláh a 77. percben), Horváth, Görgei, Feke­te Ij. ZTE: Déri — Molnár, Mihalecz, Fiié — Gáspár, Józsi (Kocsis íl. a 65. percben), Szimacsek, Tóth Gy., Szabó It. (Soós, a szünetben), Tóth .1., A tartalékosán játszó di­ósgyőri „fakók” súlyos, 6:0- ás veresége után nagy győ­zelmet reméltek a hazai szurkolók a nagycsapattól. Erre számíthatott Szőcs Já­nos, a ZTE edzője is, ami­kor 5 csatár mögé 2 táma­dó-fedezetet állított. A DVTK taktikája: „hajtós” ZTE ellen csak hasonló haj­tással, s támadó szellemű játékkal lehet eredményt el­érni. Ezt 0:0-ás első félidő után sem adta fel a DVTK, s a terv bevált, hiszen a ve­zetést a diósgyőriek szerez­ték meg. A találkozó 62. percében született a gól, amikor Kol­láth pontos előreadása az egyedül kiugró Kisshez Iliin. szállt, aki még a kissé bi­zonytalanul kifutó Dérit is kicselezve lőtt a hálóba. Jellemző a ZTE erőlködé­sére, hogy helyzeteik ellené­re sem tudtak akciógólt lőni, s az egyenlítés szabadrúgás­ból született. Mihalecz, a ZTE középhátvédje állt ne­ki a Tatár kezelése utáni szabadrúgásnak. A labda a sorfal mellett süvített a bal felső sarokba, úgy, hogy Szabónak még a kezét sem volt ideje felemelni. Pontot szerzett tehát a DVTK, s érdekes módon még sem volt körükben túl­ságosan rózsás a hangulat a találkozó után. Ennek oka, hogy a játékosok úgy érez­ték: az elég gyenge napot Kiiogo zm euen mosi győz­ni is lehetett volna. A reális értékelés azonban megmutat­ja, hogy a döntetlen valós eredmény. Ha azt kérdezzük, hogy nyerhetett volna a DVTK? Akkor éppúgy igen a válasz, mintha a ZTE-re kérdeztünk volna. Mindkét csapatnak volt az első félidőben 5—5, a másodikban 4—4 olyan ak­ciója. ami után gól születhe­tett volna. Még a kapufák aránya is 1:1 volt. A lÖ:2-es szögletarány (ZTE javára) csupán azt jellemzi, hogy a diósgyőriek többször éltek a szögletreszerelés eszközével, mint a hazaiak. Nyitva maradt teliét to­vábbra is az NB I-ben ma­radás lehetősége és ezt első­sorban Szabó, Salamon, Gál, Váradi és Görgei átlagon fe­lüli teljesítményének lehet köszönni. De elismerést ér­demel a csapat minden tag­ja elszántságáért, az edzői utasítás betartásáért és a bá­tor támadójátékért. MVSC—Várpalota 3:2 (2:0) Miskolc, 3000 néző, vezet­te; Mohácsi. MVSC: Rapcsák — Krompaszki, Herr, István, Szabó, Molnár, Lukács, Bé­res, Karczagi (Locker 15. perc), Demkó, Krisztián. Ügy tűnik, az egri bravúr visszaadta az MVSC önbizal­mát, játékkedvét és meghoz­ta a miskolci közönség hang­ját is. Ezt tükrözte a Vár­palota elleni 90 perc. Rég nem látott nagyszerű játék­kal rukkolt ki a miskolci csapat, közönsége buzdítása mellett. Az MVSC, ezúttal nemcsak lelkesedésből vizs­gázott jelesre, hanem jó já­tékot is nyújtott. Többet lőt­tek kapura a miskolci csa­tárok, mint az elmúlt hetek­ben összesen, s a három re­mek gólon kívül több biztos helyzetet is teremtettek. Kár, hogy a második félidő közepén kissé kihagytak, s ezt szerencsés körülmények között kihasználta az ellen­fél. Az első félidőt Karczagi sérülése, Demkó nagy lövé­se és Rapcsák szép védése vezette be, majd egy óriási helyzet maradt ki. A 30. percben ugyanis a várpalo­tai kapus elvétette Krom­paszki keresztlabdáját és Demkó üres kapunál, az 5- ösön a labda, mellé rúgott. A 34. perc gólt hozott. Jobb­oldali szögletnél Molnár Szabó elé fejelte a labdát, aki kapásból 20 méterről óriási gólt lőtt, 1:0. A 41. percben a várpalotai kapus a 11-es környékén volt, Krompaszki a pálya köze­pén kapta a labdát, felis­merte a helyzetet, s távolról a léc alá lőtt, 2:0. A második félidő is mis­kolci rohamokkal kezdődött. Igaz, Rapcsáknak is akadt védenivalója, de a 62. perc­ben Béres átkígyózott a bá­nyászvédelmen és a jobb al­só sarokba lőtt, 3:0. MVSC- rövidzárlat következett a 70. és a 73. percben, ezt hasz­nálták ki a vendégek, s előbb Lakics, majd Horváth rúgott gólt. Nagyszerű mérkőzést, hi­ba nélküli játékvezetést lát­hatott a közönség, mely ez­úttal, hosszú idő után végre elégedetten távozott a mis­kolci sporttelepről. Ismét felcsillant a remény az MVSC előtt, a bentmaradást illetően. A miskolci csapat­ban Krompaszki, Herr és Szabó nyújtott kiemelkedő teljesítményt. — pá — Megyei I. osstály Hejőcsaba—Szerencs 4:0 (2:0). Hej ö csatja, 200 néző. V.; Lévai György. Hej Őcsatoa: Vadas — Miskolci, Szabó, Nagy. Huszka, Gönczi, Pincés (Rózsa), Kuzma (Klajbán), Demtoó. Zajácz, Török. Edző: Temesvári Miklós. Sze­rencs: Galatóczki — Szepesi, Szűcs, VaktfOr, Berecz, Moczó I., Tóth, Kiss (Moczó II.), Gönczi, Majoros, Smál. Edző: Tiba Sán­dor. Végig jobban játszott a He- jocsaba. CM.: Zajácz (2). Demkó, Török. Jók: Szabó, Huszita, Gönczi. Zajácz. ill. Galatóczki, Szepesi, Tóth. Ifi; 13:0. Encs—Tally a 3:0 (1:0). Encs, 500 néző. V.: Stenczel. Encs: Koscsó — Krusóczki. Tóth, Módi, Szondi, Novák (Varga), Lukács, Rá síd, Dudás. Hoskó. Kovács. Edző : Nagy Bertalan. Tállya: Kőtai — Pekó III. (Rózsa). Kolyonkovsz- ki. Szívós in., Galgóczi II., Pe­kó II., Magyar, Hollókői I., Szí­vós II., Szívós I.. Eaboda (Bú­csúk) Edző: dr. Sója Szabolcs. Jó iramú mérkőzésen biztos győ­zelem. Gl.: Dudás (2), Lukács. Jók: Krusóczki. Varga. Dudás, Kovács, ill. Rózsa. Szívós Hl., Hollókői I. Ifi: l:0. Ormosbánya—Izsófalva 1:2 (0:1). Onnosbánya, 500 néző. V.: Han- gonyi. Ormosbámya: Smotzer — Kaiser. Kálmán, Serfőző, Hor­váth, Kovács TT.. Balogh, Szén-* tcsi, Hasilló (Kóródi), Grolmusz, Kovács II. Edző: Krisch Géza. Izsófalva: Rudó — Lukács. Fi­iéit, Hankuisz (Szarka). Papp L., Papp B.. Kukta, Lakatos. Par- ragh, Demkó, Bene. Edző: Bar- nóozki Zoltán. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a vendégcsa­pat rászolgált a győzelemre. Gl.: Grolmusz, ill. Parragh, Bene. Jók: Kálmán, Balogh, ill. Rudó. Filek, Demkó. Papp L. (a me­zőny legjobbja). Ifi: 14:0. B. Volán—Borsodnádasd 2:1 (1:0). Miskolc. 100 néző. V.: Koz­ma. B. Volán: Veres — Máké, Soós, Magyar, lmri. Balázs, Tóth. S ver lg, Vasvári, Ka rács (Pál), Boros n. Edző: Pribelszki Gyula. Borsodnádasd: Kovács — Ma túsz, Maitus. Kormos, Póczos, Váradi, Bakos, Varga, Knyaskó (Koós), Németh, Ligeti. Edző: Zalai László. Nagy küzd clean ben nehe­zen győzött a B. Volán. Gl.: Sverl.a. Vasvári, ill. Ligeti. Jók: Soós. Imri, Vasvári, ill. Matus. Varga, Ligeti. Ifi: 2:3. Fclsőzsolca—Szuliavölgy 2:3 (1:2). Feisőzsolca, 200 néző. V.: Csáti. Relsőzsolca: Fazekas — Fagigyas, Szatmári. Kiss L., Ha­lász. Kurdi, Vodicska (Sz-ekre- nyesi). Miskolci, Kiss !-• Bozó. Rákosi (Tóth). Edző: Szigeti Oszkár. Szuliavölgy: Balázs — Svirján. Sessták, Fónagy. Jnskó. Rá ez (Hajdú). Zuti, Mészáros, Sziráczki, Mérten, VaJöcueák. Ed­ző: Demeter Béla. Lélektelen já- ' ' ka miatt veszített a hazai csa­pat. Gl.: Kiss I (2), iái. Szirácz­ki. Mérten. Valkosák, Jói)?:: Fel- sőzsolcábói senkit nem lehet ki­emelni. ill. Seszták, Rá ez, Szi- rác7,ki. Ifi: 3:2. SÜMSE—Rudolf telep 1:0 (0*0) Sajószentpéter, 200 néző. V.: Márkus. SÜMSE • Szabó — De­meter, Soltész, Darmó, Bodnár, Fazekas, D*omosiZ1ru. Kán oszt a (Hankó), Kovács. Májer. Dányi. Edző: OrehovRizlci László. Ru­dolf telep: Palotás! — Pincés, Sí- • pos, Tábori. Szentesi, Szőr I., ‘ lm pl on, Korsák I., Démutih, Szőr II.. Simon (Kersák II.). Edző: ifj. Marczin.askő József. Nehéz i győzelem. Gl.: Hankó. Jók: Sza­bó. Soltész. Káposzta, ill. Palo­tás!, Sípos, Tábori. Ifi: 5:0. j Mákvölg.vi Bányász—Sa jóbá ­bony 1:3 (1:3). Alberttelep, 300 néző. V.: Rostás. Mákvölgy: Ti- nyó — Benes (Bene), Bárcza.i, Dudás A., Matiszcsák. Bodnár, Kaulics, Moncsik I.. Kovács n., Dózsa. Deák. Edző: Penderi György. Sajóbábony: Angel —■ Futák. Gyöngyösi, Nyitrai, Hai­nes, Galambvári, Lakatos, Súly. Varga M., Komlósi (Raduly) Kincses (Varga Tó. Edző: Filetóth László. A helyzeteit és ii-eist is kihagyó hazai csapat súlyos vé­delmi hibákból vesztett. Gl.: De­ák. ill Varga M.. Súly, Komlósi. Jók: Matlszcsálc. Kovács TT., De­ák. ill Gyöngyösi, Galambvári, j Lakatos, Sály. Ifi: 6:1. MÉMTE—Sárospatak 3:0 (H0). ‘ NB HL Edelény—Papp J. SE 0:0. Ede­lény, 500 néző. V.: Kiss p. Ede­lény: György — Bodnár, Már­ton, Géber, Kiss, Szalovszki, Kristóf, Kosa, Kállai, Petrúczki, Takács. Edző: Ferencz József. Papp J. SE: Kun — Miklán, Szűcs, Forgács, Völgyesi, Bazso- nyi, Pálur. Paraj di. Ka rajz. Ka­pu, Cserniczki (Fekete). Edző: Szamosi Ferenc. Értékes pontot hozott el Edelényből a Papp J. SE. Jók: Bodnár, Kiss, Kristóf, Takács, illetve Kun (a mezőny legjobbja), Szűcs, Völgyesi, Pa­raj di. Miskolci Bányász—Egri Vasas 0:2 (0:1). Pereces, 200 néző. V.: Svendorf. M. Bányász: selmeczi — Fazekas, Hocza, Győri, Varga, Farkas (Domonkos), Poós, Rö- thy, Feszner, Jáger, Hornyák (Müller). Edző: Szabó Zsolt. A jó erőből álló vendégcsapat biz­tosan győzött. Jók: Fazekas, Varga, Jáger. Pctőfibúnya—Ózdvidék 1:0 (1:0). Petőfibánya, 200 néző. V.: Ozs- vár. Özdvidék: Józsa — Simon, Vincze, Kishegyi, Túrái, B.esz- kidjár. Szántó I., TurÓczi (Szán­tó H.), Angyal (Zöldi), Bereznai. Szabó. Edző: Tábori István. Küzdelmes mérkőzésen, fordított eredmény. Jók: Simon, Túrái, Beszkidjár, Szabó. Mútranovák—B. Bányász 1:3 (0:2). Mútranovák, 100 néző. V.: Hamvas. B. Bányász: Czibere — Szuhai, Szakács, Bódis, Kovács, Tomesz, Verebélyi, Csipke, Szál­kái, Novek, Fazekas. Edző: Bo- lemányi Károly. A minden ré­szében jobb Bányász-együttes megérdemelten győzött. Gl.: Fa­zekas, Novek, Szálkái. Jók: Sza­kács, Kovács, Novek. MEAFC- Jászberény 0:1 (0:1). Miskolc, 300 néző. V.: Falcsik. MEAFC: Pora — Veisz, Horváth, Pordán. Bárczi, Fenyvesi, Ho- rák, Pálkövi, Varga (Magyar). Tatár, Szabó. Edző: Dömötör Ferenc. Alacsony színvonalú, csapkodó játékban vesztett a lé- lektelenül játszó egyetemi csa­pat. Jók: Pora, Pálkövi. Egercsehi—Trencsényi SE 0 :l (0:0). Egercsehi. 400 néző. V.: Brezovszki. Trencsényi SE: Sző­ke — Porács, Jablonkai, Farkas Z.. Farkas J., Kecskés, Murányi (Varga M.), Marton, Káplár, Jó­nás. Hajdú (Szűcs). Edző: Antal Ferenc. Sok gólhelyzetet kihagy­va is biztosán győzött a Tren­csényi SE. Gl.: Szűcs. Jók: Far­kas Z., Kecskés. Marton. Királd—Apc 2:1 (1:0). Királtí, 500 néző. V.: Vincze. Királd: Zsuponyó (Báli) — Bartók, Papp, Pálfi, Németh, Molnár, Szala (Kovács), Pochner, Gulyás, Lup- kovics. Galanics. Edző: Békési György. A végig lelkesen játszó i Bányász-csapat, nagyobb arányú győzelmet érdemelt volna. ÚT.: Lupkovics, Gulyás. Jók: Bartók, 1 Molnár, Gulyás. Salgótarján—Hatvani Kinizsi 4:0 (1:0) Megyei 11. o. Északi csoport: Szirmabesenyő —Szalonna 8:2 Szendrő—sajóka- za 0:3, M. üveggyár—Múcsony 1:1, Herbolya— Csokvaomány 2:1, Varba—M. Kinizsi 7:3, Putnok— Borsodbóta 2:3, Alsózsolca—VI- MELUX 6:1. Uraj—Bánréve 3:3 állásnál, a 70. percben félbesza­kadt. Keleti csoport: Taktaharkány —Böcs 2:2, Tiszalúc—Hollóháza 3:0, Tokaj-Hegy alj a—Bodrogke­resztúr 1:1, Pálháza—S. MÁV Vasas 3:1, Mád—Tokaj 2:2. Ti- '^zakarád—Pácin 5:1, Karcsa— Bodroghalom 2:1. Középcsoporl: Nyék—Forró 4:2, Mezőnyárád—Kinizsi SE 1:2, Ti- szapaikonya—Sajószöged 4:2. Mezőcsát—Aszaló 2:1, Hejőpapi— Onga 2:1, Hidasnémeti—Mezőke­resztes 2:2. * NB 11 ÚKSE—Sátoraljaújhely 2:1 (2:1). Ózd, 800 néző. V.: Pé­csik. ÖKSE: Fekete — Ko­vács Z., Murányi, Martis, Barna, Fükő, Dolezsál, Eg­ri (Bácskái 75. perc), Csu- hány, Uthy (Zay 57. perc), Tóth. Edző: Dávid Róbert. Sátoraljaújhely: Vakles — Számán (Vajda 68. perc), To­ronyi, DütkieviCz, Molnár, Sütő. Virág, Szepesi, Telen- kó, Mondi, Szűcs. Edző: Fe­kete László. S akadó esőben játszották le az első félidőt. Ózdi ro­hamok jellemezték az első negyedórát. A 14. percben Csuhány a 18-os sarkán fel­ismerte, hogy a kapus rosz- szul helyezkedik, lágyan a bal felső sarokba ívelt. 1 :ü. A 20. percben, szöglet után, Csuhány fejelt a hálóba, 2:0. Még ugyanebben a percben Mondi a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, mely négy védő lába előtt elcsúszott és Telenkö a túlsó oldalon hig­gadtan bepofozta a hálóba, 2:1. Szünet után is közepes maradt az iram és a színvo­nal. A hazaiak többet veszé­lyeztettek. V. z. Kazincbarcikai Vegyész— Vasas Izzó 4:0 (2:0). Kazinc­barcika, 1200 néző. V.: Tóth B. KVSE: Fülöp — Moklár, Ködmön, Erdősi, Szitka, Ko- pa, Mikula, Lipcsei, Simkó, Ráczi, Cservenka (Kálmán). Edző: Turay András. Jó iramú mérkőzésen, ötletes sziporkázó játékkal győzött a Vegyész. A 25. percben Ráczi kiugrott, s egy csel után óriási gólt ragasztóit a jobb felső sarokba, 1:0. A 37. percben ugyanő a bal- összekötő helyén a középpá­lyáról indult el. s nagy csel­sorozat után a 11-es pontról hatalmas erővel a jobb alsó sarokba bombázott, 2:0. A 68. percben Moklár beadását fejelte a jobb alsó sarokba Ráczi, 3:0. (Mesterhármas!) A 8.7, percben . Stefancsik öngólt fejeli, 4:0. Ha nagy helyzeteit kihasználja a ha­zai együttes, még nagyobb arányban is győzhetett volna. Nagyszerű formába lendült az utóbbi hetekben a KVSE. Sz. Ä. Leninvárosi MTK—Kiste- renyei Bányász 3:0 (3:0), Leninváros, 700 néző. V.: Dér. Leninváros: Dohány — Orosz, Zumpf, Tóth, Teslér, Vajda, Frits, Bodzsár, Haisz (Toperczer), Druzsin (Győri), Pogány. Edző: Béki Berta­lan. Már a 4. percben vezetés­hez jutott az LMTK. Egy korszerű támadás végén Po­gány lőtt a vendégek kapu­jába. 1:0. A széltől támoga­tott Leninváros valósággal kapujához szegezte ellenfe­lét. A 10. percben Haisz rit­kán látható nagy lövéssel 2:0-ra növelte a hazaiak elő­nyét. Nemsokkal ezután Po­gány beadását Zumpf fejel­te a hálóba,3:0, Szünet után is jobbára az LMTK irányí­totta a játékot. A hazai csa­tárok négy kapufát is lőttek. A vendégcsapat nem kész­tette különösebb erőkifejtés­re az LMTK-t. Jó: Haisz, Frits, Teslér. (—s) Nagybátonyi Bányász—Uu- dabányai Ércbányász 2:0 (1:0). Nagybétony, 400 néző. V.: Jurinkovits. Hudabánya: Birkás — Fazekas, Bíró, Ta­kács, Bartha (Madalina), Bé­kéi. Somogyi, Oláh, Laczkó, Bálint, Mixtai (Polonyi). Ed­ző: Virágb István. Jó iramú mérkőzést hozott a bányász­találkozó. A 17. percben Laczkó már a kapust is el­fektette. de hibázott, majd Oláh hagyott ki újabb nagy helyzetet. Bálint lövése pe­dig a felső lécen csattant. A hazai csapat a 40. percben Sarkadi révén megszerezte a vezetést. A második félidő­ben a Nagybátonv támadott többet. Ónodi lőtt gólt. A 80. percben Polonyi előtt nyílt szépítési lehetőség, de ő is hibázott. Jók: Fazekas. Bé* kei. A fi C ' : DVTK—ZTE 1:1 (0:0)