Észak-Magyarország, 1973. május (29. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-22 / 117. szám

1973. május 22., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 5 VB-futam szépséghibákkal Mintegy 0000 néző volt a népkerti sporttelep lelátóin, amikor dr. Valykó István, a 3. számú Volán igazgatója megnyitotta a salakmotoros világbajnoki középdöntőt. Ezúttal szovjet, csehszlovák, NSZIC-beli és magyar ver­senyzők vívtak nagy küzdel­met a továbbjutásért. Az üdvözlő szavak elhang­zása után gondot okozott, hogy a startgép elromlott, így kisebb huzavona után, némi késéssel kezdődött meg a nagyszabású verseny. Az előzetes nevezéseknek meg­felelően a szovjet verseny­zők voltak a legnagyobb esélyesek, s ez már kitűnt az 1. futamban is. Hlinovsz- ki, nagy küzdelemben győ­zött ellenfeleivel szemben. A 2. futamban meglepetés­nek számított, hogy a cseh­szlovák Klokocska legyőzte Trofimovot. A 3. futamban a miskolci Sziráczki nagy­szerű rajt után két és fél körön át vezetett, amikor az északnyugati kanyarban szinte kiszaladt alóla a mo­torkerékpár. Ezután csendes futamok következtek, majd egy botrányos start borzolta fel a közönség idegeit. Az történt ugyanis, hogy Berki gépe kissé előrecsúszott, s így a legnagyobb esélyes magyart a versenybíróság kizárta a futamból. A közön­ség percekig méltatlanko­dott. A 7. futamban kettős bukás történt és megszületett az első magyar győzelem. Néhány gyengébb futam után ismét „eltért" a közönség és a versenybíróság véleménye. Amikor is a 14. futamban a Gyepes, Sziráczki párharc után Gyepes félkerékhossz előnnyel futott át a célvo­nalon, a versenybíróság vi- ! szont Sziráczkit hozta ki győztesnek. Ismét tüntetett a közönség. Gyepesék pedig óvást adtak be, melyet ké­sőbb elutasítottak, de a gyu­lai vezető fellebbezett. És végül a 20. futamban teljes volt a zavar. Talán csak a szerencsének köszönhető, hogy a felemás intézkedések közepette nem történt bal­eset. A futamot meg kellett ismételni, de a csehszlová­kok ezt is megóvták. A középdöntő eredménye: 1. Hlinovszki (Szovjetunió) 14 pont, 2. Trofimov (Szov­jetunió) 13 pont, 3. Pavlov (Szovjetunió) 11 pont, 4. Dubinyin (Szovjetunió) 9 pont, 5. Berki (Magyaror- j szág) 8 pont, 6. Sziráczki (Magyarország) 8 pont, 7. Klokocska (Csehszlovákia) 8 pont, 8. Safarik (Csehszlo­vákia) 8 pont. — pá — Megyei I. osztály Borsodnádasd—MÉMTE 4:1 (1:1). Borsodnádasd, 200 néző. V.: Kiss P. Borsodnádasd: Kovács — Ma­lus. Matusz, Koós (Váradi), Pó- ezos (Balázs), Ligeti, Bakos, Varga, Németh, Knyaskó, Kor­mos. Edző: Zalai László. MÉM­TE: Nagy — Takács, Nemes, Sántavi. Pócsik. Valcsák, Szá­mán. Adám. Pallai. Dizmacsek, Bukovenszki I. Edző: Balázsi István, A jól játszó hazaiak rá­szolgáltak a győzelemre. Gl.: Varga (2), Knyaskó. Bakos, ill. Bukovenszki. Jók: Kovács, Var­ga. illetve Nagy, Nemes. Ifi: 2:3. Szuhavölgy—Encs 4:3 (1:0). Ku­rltyán. 200 néző. V.: Krajnyák. Szuhavölgy: Balázs — Svirján, . Seszták, Fónagy. Jaskó. Rácz (Bállá), Mészáros, Mérten, Szl- ráczki, Zuti (Matta), Hajdú. Ed­ző: Demeter Béla. Encs: Gyu- ricza (Koscsó) — Szepesi, Tóth, Mádi, Szondi. Novák (Sárik), Lukács, Hoskó, Klusóczki, Du­dás, Ráski. Edző: Nagy Bertalan. A többet támadó Bányász-csa­pat nagyobb arányban is győz­hetett volna. Gl.: Sziráczki (3), Jaskó. illetve Klusóczki (2). Hos­kó. Jók: Seszták, Fónagy, Hajdú, illetve Szepesi, Szondi, Klusócz­ki. Ifi: 0:5. Izsófalva—Felsőzsolca l:i (0:0). Izsófalva, 200 néző. V.: Czirjúk. Izsófalva: Rudó — Lukács, Filek, Hankusz. Kukta, Papp B.. Már­ton, Demkó. Papp L., Parrag, Lakatos. Edző: Barnóezki Zoltán. Felsőzsolca: Fazekas — Faggyas, Szatmári. Kiss L., Miskolci, Kur­di, Vodicska. Kiss I., Bozó, Rá­kosi (Soós), Tóth. Edző: Szigeti Oszkár. Jó iramú, sportszerű mérkőzés. Gl.: Demkó. illetve Bozó. Jók: Filek, Papp B., La­katos, illetve Fazekas, Szatmári. Bozó. Rudolflelop—Hejöcsaba 0:0. Ru- dolítelep, 300 néző. V.: Juhász. Rudolftelep: Palotás! — Járó. Kecskés, Korsók II.. Szentesi, Si­pos, implon (Kersák I.), Dé- muth, Szőr I., Simon. Tóbori (Szőr n.). Edző: ifj. Marczinaskó József. Hejöcsaba: Vadas — Mó­ré. Miskolci. Nagy. Huszka, Gönczi, Rózsa, Kuzma. Zajácz, pincés. Török. Edző: Temesvári Miklós. Az eredmény megfelel a játék képének. Jók: Palotást, kecskés, Sípos, illetve Vadas, Miskolci, Zajácz. Ifi: 2:6. Sárospatak—SÜMSE 3:1 (1:0). Sárospatak. 200 néző. V.: Kuz­ma. Sárospatak: Fehér — Cson­tos, Demkovics I.» Kiss L. Sva. Varga II., Csáki (Szűcs). Demko­vics II.. Török (Kiss II.), Tuss. Szabó. Edző: Csetneki Imre. SÜMSE: Szabó — Demeter. Sol­tész, Darmó, Bodnár. Fazekas, Májer (Hankó). Dánvi. Kovács, Borsos. Szász (Domoszlai). Edző: orehovszki László. Megérdemel­ten győzött a hazai csapat. Gl.: Varga II. (2. egyet ll-esből), Sza­bó, illetve Domoszlai. Jók: Dem­kovics I.. Varga n., Szabó, illet­ve Szabó, Demeter, Soltész. Ifi: 3:2. Tállya—Mákvölgy 2:3 <1:1). Tállya, 500 néző. V.: spanyol. Tállya: Szendrei — Hollókői I., Kolyonkovszki, Galgóczi II., Szí­vós m., Szívós n., Pekó II., Ma­gyar, Rózsa (Hollókői II.) (Pekó III.), Szívós I., Laboda. Edző: dr. Sója Szabolcs. Mákvölgy: Ti- nyó — Benes, Bárczai, Tóth (Be­ne)), Matiszcsák, Bodnár (Du­dás), Kaulies, Mocsnik I., Ko­vács II., Dózsa, Deák. Edző: Penderi György. Nagy védelmi hibák után veszített Tállya. Gl: Szívós, Magyar, illetve Kaulics, Mocsnik I.. Bodnár. Jók: Holló­kői I., Pekó n., Szívós I., ill. Tinyó (a mezőny legjobbja), Bár­czai, Kovács n. Ifi: 1:4. Sajóbábony—B. Volán 3:0 (1:0). Sajóbábony, 500 néző. V.: örsi. Sajóbábony: Angel — Futók, Gyöngyösi, Lakatos, Nyitrai, Hnj- nes. Galambvári, Borostyán (Ra- duly), Varga M., Komlósi. Kin­cses (Sály). Edző: Filetóth László. B. Volán: Boros ül. — Mike, Soós, Juhász, Imri, Ma­gyar (Boros I.), Konkoly (Pál), Sverla, Vasvári, Karacs, Boros II. Edző: Pribelszki Gyula. A jól játszó Sajóbábony ilyen arány­ban is megéredemelten győzött. Gl.: Varga M. (2). Boros ni. (Ön­gól). Jók: Gyöngyösi (a mezőny legjobbja), Nyitrai, Varga M., ill. Soós. Vasvári. Ifi: 1:1. Szerencs—Ormosbánya 0:1 0:0). Szerencs, 200 néző. V.: Lövei. Szerencs: Galatóczki — László, Timár, Vakter, Szűcs, Szepesi (Bereczki), Kiss, Kassai. Gönczi, Majoros, Smál (Tóth). Edző: Ti- ba Sándor. Ormosbánya: Smot- zer — Kaiser, Serfőző. Kálmán, Horváth. Kovács. Balogh. Ha- sllló, Kóródi, Grolmusz. Tóth. Edző: Krisch Géza. A nagy fö­lényben játszó helyi csapatnak nem ment a góllövé9. Gl.: Kó- ródi. Jók: László, Timár, Szűcs, Kiss, illetve Smolzer. Serfőző, Horváth, Kovács. Ifi: S:0. Megyei I. osztály 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. n. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 25 16 25 13 25 13 25 13 25 11 25 C 25 10 25 P. B. Volán Sajóbábony Tállya Szuhavölgy Mákvölgy SÜMSE Encs Rudolftelep MÉMTE Borsodnádasd 25 8 Hejöcsaba 25 8 Sárospatak 25 7 Ormosbánya 25 10 Felsőzsolca 25 8 Szerencs 25 5 Izsófalva 25 2 25 9 10 4 47:21 37 5 44:20 S3 7 49:33 31 7 45:30 31 8 40:38 28 7 27:23 26 9 45:48 26 7 26:34 26 9 39:34 25 8 40:37 25 9 34:31 24 8 41:43 24 4 11 29:46 24 5 12 46:42 21 2 18 34:66 12 3 2 0 21:56 7 Megyei II. osztály Északi csoport: Szalonna­Ura] 4:1. Saiólcaza—Szirmabesc- nyő 3:2. Mucsony—Szendrő 6:1. Bánréve—Alsózsolea 1:6. VIME- LUX—Putnok 1:2 Borsodbótn— Varbű 0:1. M. Kinizsi—Herbolya 2:2. Csolcvaomány—Bánszállás 4:3. Keleti csoport: Bőcs—Karcsa 3:1. Hollóháza—Taktaharlcány 0:0. Bodrogkeresztúr—Tiszalúc 5:0 Bodroghalom—1«szakarád 1:2. Pacin—Mád 2:4. Tokaj—Hemád- nómetl 8:1. Abaújszántó—Pálliá- z-a 1:0. , Középcsoport: Kinizsi—Nyék 2:3. Sajószöged—Mezönyárád 1 :l. Alsóvadász—Hidasnémeti 2:2. Mezőkeresztes—Hejőpapi 3:3. On- ga—Szentistván 1:1. Amót—Me- zőcsát 2:1. Aszaló—Tárd 9:0. Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Halász. DVTK: Szabó — Hajdú. Salamon, Váradi, Kolláíh — G i!. Tatár (Vass, 76. perc), Gürgei — Udvarev, Horváth, Fckc.e. Edző: Preiner Kálmán. Egyetértés: Varga — Galambos. Józsa. Sóvári, Szigeti, Komáromi, Siklósi, Wcimpcr — Túrái (Bodnár. 76. perc), Szuromi, Halápi (Sclcnka, 65. perc). Edző: Rákóczi I.ászló. A kellemes időben góllal kezdett a hazai együttes. Kolláth szöktette Görgeit a bal szélen, aki remekül hú­zott el, vissza adott Tatár­nak, ő pedig óriási gól­helyzetben a kapusba lőtt 11 méterről. A lepattanó labdára Horváth futott be. lekezelte és 2 méterről a bal alsó sarokba pofozta, 1:0. Kezdésből szögletet ért el az Egyetértés. Weimper veszélyes fejesét fogta meg Szabó, majd Udvarev kapott „forintos” labdát .Tatártól, nagyszerűen húzott kapura Komáromi mellett, de lövés­szerű, éles beadásába bele­léptek és szöglet lett. Ilyen élénken kezdődött az össze­csapás. A 10. percben „tűzijáték” alakult ki a vendégek ka­puja előtt. Varga kiütötte Görgei beadását, Kolláth rálőtte, ám lecsúszott s Ud­varev újra lőtt — szöglet lett belőle. Három perc múl­va Fekete kiugrott a jobb­összekötő helyén, ám senki sem ment segíteni... Diós­győri támadások közepette jött a hidegzuhany. A 22. percben Weimper jobboldali beadásánál nagyott hibázott a védelem, Halápi lőhetett egy briliáns labdaátvétel után s a 12 méteres lövés Salamonon irányt változtatva a jobbra mozduló Szabó mellett a bal sarokba ju­tott, 1:1. A 29. percben Udvarev veszélyes beadása Sóvári ke­zén csattant a büntetőterüle­ten belül — Halász semmit sem ítélt. Egy perc múlva Udvarev beadását Horváth előrevetődve fejelte kapura, de a labda lepattant Józsa lábáról. Utána Kolláth ad­hatott be kétszer, egyik sem sikerült jól. Támadott a DVTK, de a 37. percben Kolláth hibájából Halápi lőtt, de Szabó két kézzel ki­ütötte a labdát. A 45. perc­ben Görgei és Fekete elé pattant a labda. Fekete ra­gyogó csellel „küldte el” a védőket és óriási helyzetben nem merte meglőni a pattogó labdát az újabb cselnél pe­dig szerelték az ötösön. Szünet után is a DVTK támadott. A 48. percben Ud­varev befelé húzott s az összefutó öttagú bolyból si­került a bal sarokra lőnie, ám Varga szögletre tornáz­ta a labdát. Az 50. percben Hajdú jobboldali szabadrú­gása lepattant Tatár lábáról s Fekete közelről a jobb sa- j rokba lőtt. 2:1. Keményedett a mérkőzés — Halász erélytelenül bí- j ráskodott. Az 52. percben Weimper lesgólt lőtt. Feljött ■ az Egyetértés. Az 58. perc­ben Hajdú lyukat rúgott, Túrái elhúzott, jó ütemű beadását Szuromi átlépte és Halápi lövése Tatár lábába akadt — matthelyzet volt! ] Rendkívül idegesen játszott i a Diósgyőr. A 79. percben , egy jobboldali szabadrúgás után ide-oda pattogott a labda a diósgyőri tizenhato­son belül, Weimper 8 méte­res bombájába Szabó nagy reflexszel beleütött s a labda így éppenhogy a bal kapufa mellé jutott. Nem tudta tartani a labdát a Diósgyőr és Halász téves ítéletei is borzolták a kedé­lyeket. A 90. percben Hor­váth 8 méterről fölé fejelt. Nagy küzdelemben, erős iramú, de alacsony színvo­nalú találkozón nyert a j DVTK. melynek védelme > bosszantóan gyenge napot fogott ki, Szabó viszont ki- ) fogástalanul védett. Görgei i jól és hasznosan játszott és végighajtotta a meccset, akárcsak Udvarev. Horváth is igyekezett. Nyilray Péter MVSC—Eger 3:1 (3:0) Eger, 2000 néző. Vezette: .Bircsák. MVSC: Rapcsák — Krom- paszky, Herr, István, Szabó, Molnár, Buczkó, Béres (Ger­gely, 66. perc), Karczagi, Demkó, Krisztián (Lukács, 80. perc). Edző: Szentmarjay Tibor. A hazaiak mindenáron győzni akartak, de a görcsös akarás miatt semmi sem si­került, mert a Vasút reme­kül megszervezte védelmét. A miskolciak a játék lassí­tására törekedtek — s gyors lefutásaikat ezúttal be tudták fejezni, s a 15 perc alatt eldőlt a találkozó sorsa — ezután már csak az eredményt kel­lett tartani! Az 5. percben Buczkó le­perdült lövése Szabó elé ke­rült, aki 16 méterről hatal­mas lövést zúdított Landi kapujának jobb felső sarká­ba, 1:0. öt perc múlva nagy egri ,,tűzijáték" után István szabadított fel, Karczagi el- viharzott, Demkóhoz játszott, aki mindenkit kicselezve (a kapust is!) gurított a jobb alsó sarokba, 2:0. A 16. perc­ben majdnem szépített a Dózsa, ám Simon egy (!) méterről kapufára sarkalt. A 21. percben Buczkó beíve­lésére Krisztián robbant be s közelről a hálóba pofozott, 3:0. Ilyen negyedóra után nem csoda, hogy a 33. percben Vigh büntetőjét Rapcsák ki­tornázta a jobb alsó sarok­ból! Szünet után előbb Kriszti­án, majd Lukács kapott sár­ga lapot. A 75. percben Krompaszky kezezése miatt Czeczeli rúghatott tizen­egyest. 3:1. Ez is maradt a végeredmény — mely min­denkit váratlanul ért a sok kudarc után. Rapcsák (a me­zőny legjobbja) mindent mentett, István, Molnár és Herr jól védekezett, a közép­pályán Karczagi és Szabó tűnlek ki, a csatárokat pedig szemfülességük dicséri. A fe­gyelmezetten játszó miskol­ciak szép győzelmet arattak. NB HL Ozdvidék—Salgótarján 2:0 (0:0). Somsály, 500 néző. V.: Hídvégi. Ózd vidék: Józsa — Simon. Kis­hegyi. Túrái, BeszVcidjár, Yincze, Túróczi (Zöldi). Angyal, Szántó 1., Bereznai, Szabó (Szántó II.). Edző: Tábori István. Kiegyenlí­tett első félidő után biztosan győzött az Ozdvidék. Gl.: Szán­tó II. Bereznai. Jók: az Özd- vidélc egész csapata átlagon fe­lüli teljesítményt nyújtott. Papp J. SE—M. Bányász 1:0 (1:0). Miskolc, 300 néző. V.: Sten- czel. Papp J. SE: Kun — Mik­lán, Szűcs, Forgács, Völgyesi, Bazsonyi, Pálúr, Parajdi, Kony­ha (Cserniczki). Itarajz, Körösi. Edző: Szamosi Ferenc. M. Bá­nyász: Selmeczi —- Fazekas, Var­ga, Futó, Röthy, Farkas. Fesz- ner (Szabó). Poós, Jáger. Hor- nyák (Domonkos), Previtzer. Ed- ' zó: Szabó Zsolt. Nagy iramú j mérkőzésen biztosan győzött a i Papp ,7. SE csapata. Gl. :Karajz. Jók: Miklán. Bazsonyi, Pálúr, I Konyha, ill. Varga. Farkas, Pre- i vitzer. Apc—MEAFC 3:2 (3:2). Apc. 300 néző. V : Molnár Gy. MEAFC: Pora — Weisz. Horváth, Pordán, Magyar, Bárczi, Korák. Pálkövi (Fenyvesi), Kerecsényi, Tatár, Szabó. Edző: Dömötör Ferenc. Kritikán aluli játékvezetés mel­lett vesztett a MEAFC. Gl.: Ta­tár. Horák- Jók: Bárczi. Tatár. Egri Vasas—Kúráld 3:0 (2:0). ; Eger. 400 néző. V.: Kovács J. Királd: Báli — Kovács, Papp, Pálfi, Németn, Molnár. Szala. Pochner. Lupkovics, Taliga (Ga- lanics), Bartók, (Ficzere). Edző: Békési György. A végig fölény­ben játszó Egri Vasas megérde­melten győzött. Jók: Báli, Papp, Lupkovics Trenosényi óE—Mátranovák 4 :l (2:0). Mezőkövesd. 1500 néző. V.: Vígh I. Trencsényj SE: Szőke — Porács. Jablonkai, Farkas Z., Farkas J., Kecskés (Szűcs), Marton. Káplár. Murányi. Jónás, Hajdú. Edző: Antal Ferenc. A minden részében jobb Trencsé- nyJ SE biztos győzelmet ara­tott. Gl.: Káplár (3). Marton. Jók: Porács. Jablonkai. Marton. Káplár. Borsod* Bányász—Ed elén y 4:2 (2:0). Sajószentpéier. 500 néző. V.: Kövesfalvi. B Bányász: Czibere — Szuliai, Szakács. Bódis. Ko­vács. Tornesz Verebólyi, Csipke. Szálkái. Novek (Gólyán). Faze­kas. Edző: BoiemányJ Károly. Edelény: György — Boros (Pet- róczi). Bodnár. Géber, Kalász. Szalovszki. Kristóf. Kósa. Kállai. Start (Stramszki). Takács. Ed­ző: Ferenc? József. A nagy fö­lényben. igen jól játszó hazai csapat csatá’-al még több gól­helyzetet is kihagytak Kalász a ! 30. nercben kiállítva. Gl.: No­vek. Szálkái. Bódis. Verebélvj, ! ill. Takács. Kosa Ol-CNbŐl Jók: Bódis. Ton esz. Verebólyi. Csip­ke. ill Takács Jászberény— Petőfibánya 3:1 (2:0). H. Kinizsi—Egereseit! 3:0 (2:0), NB II. BVSC—Úzd 3:1 (3:1). Bu­dapest. Vezette: Bakony. Ózd: Fekete — Kovács B., Murányi. Kovács Z., Barna, Fükö, Dolezsál (Bácskái), Egri, Csuhány (Uthy), Mar- tis, Tóth. Edző: Dávid Ró­bert. A Kohász szerezte meg a vezetést, Uthy látványos fejesgóljával. Dolezsál egy rossz hazaadást csípett el, ahelyett, hogy kapura lőtt tolna, kiakarta cselezni a kapust... A 20. és 29. perc gólt eredményezett. Nagy lö­vése a ba’. kapufa éléről pattant a hálóba (1:1), majd Törőcsiket 4 méteres lesről engedte el a játékvezető! (2:1). Szünet után a Kohász irányította a játékot. Dole- zsált gólhelyzetben ellökték, de a bíró nem adott bünte­tőt. A 80. percben Kaszás beállította a végeredményt, közeli fejesgóllal. Az ózdiak legalább döntetlent érdemel­tek volna. Jók: Fekete, Mu­rányi, Barma, Fükö. Rudabánya—Gyöngyös 3:1 (1:1). Rudabánya, 800 nézó. Vezette: Maczkó. Rudabá­nya: Birkás — Fazekas, Bí­ró, Takács, Békéi, Madalina (Somogyit, Oláh (Polónyi). Bartha, Laczkó, Bálint, Miksztai. Edző: Virág Ist­ván. Nagy iramban kezdő­dött a találkozó. A 13. perc­ben Oláh beadását a kapu torkából fejelte be Bálint, 1:0. Még ugyanebben a percben Fodor baloldalról belőtt labdája talált a háló­ba. 1:1. (Mindkét gól nagy kapushibából esett.) A II. félidőre elfáradtak a vendé­gek. a 65. percben Bálint lö­vése a felső lécen csattant. A 78. percben Laczkó adott Fazekashoz, aki nagy gólt lőtt, 2:1. Egyre nőtt az Érc­bányász fölénye. A 87. perc­ben Bálint Miksztaihoz iveit, ő pedig nagyszerűen meg­játszva a labdát a bal alsó sarokba lőtt. 3:1. A Rudabá­nya jó hajrával nyert s megfosztotta tavaszi veret­lenségétől a Gyöngyöst. Jók: Laczkó, Bálint, Fazekas, Bí­ró. Kossuth KFSE—LMTK 1:0 (1:0). Szentendre, 600 néző. Vezette: Emsberger. LMTK: Dohány — Orosz (Breuer), Zumpf, Bakos, Homródi, Tóth, Vajda, Hajsz. Bodzsár, Druzsin (Győri), Pogány. Edző: Béki Bertalan. A le- ninváx'osiak nem játszottak alárendelt szerepet a listave­zető otthonában sem. A két jól felkészült együttes szín­vonalas, jó iramú találkozó­ján a gyorsabban játszó ha­zaiak nyertek Pogács góljá­val. A 77. percben Bakost a játékvezető kiállította. Jók: Dohány, Homródi, Pogány. Sátoraljaújhely—Törekvés 2:0 (2:0). Sátoraljaújhely. 500 néző. Vezette: Kiss J. Sátoraljaújhely: Vakles — Szeműn, Toronyi. Lengyel (Sütő), Molnár, Szűcs, Dut- kievitz. Virágh. Szepesi. Te- lenkó, Mondy (Sprencz). Ed­ző: Fekete László. Alacsony színvonalú mérkőzés. Gl.: Mondy. Szepesi. Jók: Sze­műn, Toronyi, Szepesi. KV SE—Nyíregyháza 3:2 (2:0). Nyíregyháza. 1800 né­ző. V.: Balia. KVSE: Füiöp (Győri) — Moklár. Ködmön, Érd öcsi (Kálmán). Szitka. Ko- pa, Simkó, Lipcsei. Lázár, Ráczi. Gsarvenka. Edző: Tu- ray András. A 16. percben Cservenka 20 méteres erős lövése megpattant Zsíroson és a meglepett kaűus mel­lett a hálóba vágódott. 1:0. A 38. percben Simkó remek jobboldali beadását Lázár a bal sarokba fejelte. 2:0. A 48. percben Cservenka Rá- czit futtatta, aki a ba! szélről beadott. Lázár átlépte a lab­dát, s Kálmán 8 méterről futtából a hálóba lőtt. 3:0. A 76. percben Ködmön elvé­tett egy labdát s Kozma a hálóba feielt 3’1. A 84. perc­ben Fülöprő! kina'tant egv 20 méteres szabadrúgás Kié- nlnger értékesítette. 3:2, Sz. A. DVTK—Egyetértés 2:1 (1:1) NB X. NB n. Északi csoport 1. Ü. Dózsa 26 20 2 4 75:16 42 2. Vasas 26 15 6 5 48:29 36 1. KKFSE 25 16 3 6 39:18 35 3. FTC 26 14 6 6 49:28 34 2. Vác 25 IS 7 5 34:20 S3 4. Bp. Honvéd 26 11 9 6 50:30 31 3. KVSE 25 13 5 7 39:30 31 5. Csepel 26 8 12 6 40:32 28 4. BVSC 25 12 5 8 40:25 29 6. Rába ETO 26 13 2 11 42:41 28 5. Rudabánya 25 10 9 6 32:26 29 7. ZTE 26 12 4 10 33:32 28 fi. Sátoraljaújhely 8. Videoton 26 11 5 10 35:35 27 25 11 7 7 23:21 29 9. MTK 26 7 10 9 31:40 24 7. LMTK 25 10 6 9 31:24 26 10. SBTC 26 8 6 12 34:42 22 8. Izzó 25 9 8 8 34:30 26 11. Tatabánya 26 8 5 13 24:35 21 9. Kisterenye 25 10 6 9 32:30 26 12. Egyetértés 26 7 7 12 25:42 21 10. Gyöngyös 25 8 9 8 28:26 25 13. Pécs 26 5 10 11 20:35 20 11. Nagybatony 25 9 6 ío 34:39 24 14. SZEOL 26 5 10 11 26:43 20 12. Ózd 25 6 11 3 25:33 23 15. Komló 26 4 9 13 23:47 17 13. Nyíregyháza 16. DVTK x . 26 4 9 13 17:45 17 25 8 6 11 32:28 22 14. Esztergom 25 4 7 14 16:36 15 15. KELTEK 25 3 8 14 25:49 14 NB I. B 16. Törekvés 25 2 9 14 10:37 13 1. Haladás 29 14 10 5 55:28 38 2. Dorog 29 15 6 8 50:39 36 I NB III. S. MÁV DAC 29 14 8 7 34:25 36 j Északi csoport 4. D.-újváros 29 13 7 9 38:27 S3 I 5. SZMTE 29 15 2 12 46:34 32 1. Salgótarján 25 17 3 5 60:25 37 6. Kecskemét 29 12 7 10 45:34 31 2. H. Kinizsi 25 13 6 6 35:22 82 7. Békéscsaba 29 12 7 10 34:34 31 3- Edelény 25 14 3 8 45:32 31 n. Várpalota 29 13 4 12 31:33 30 4. Trencsényl SE 9. Oroszlány 29 9 11 9 85:35 29 25 13 5 7 37:26 31 10. Pénzügyőr 29 9 10 10 30:32 29 fB J| * ? » 11. Bp. Spart. 29 9 9 11 45:53 27 7. Papp j. SE 25 13 4 8 49:30 30 12. Szekszárd 29 9 11 10 35:43 27 8. Egeresehi 25 10 6 9 33:37 28 17 C. -M1VÄG 29 8 10 11 42-73 £6 Bányász 25 9 7 9 38:29 25 3. G. MAVAG 29 B 10 1 42.33 28 petőfibánya 25 10 4 11 36:34 24 14. Debrecen 29 9 8 12 27:37 26 u Királd 25 5 9 11 30:44 19 15. Eger 29 7 11 11 81:39 25 12. Ozdvidék 25 8 3 14 15:37 19 j 16. Előre 29 7 to 12 21:39 24 }*• ^tEAFC ** ’ 1 ?9:45 18 j 17. Volán 29 9 4 16 36.51 22 I5 Jászberény 25 5 6 14 28:37 1st 18. MVSC 29 6 9 14 21:40 21 16. Mátranovák 25 6 S 16 22:61 15