Észak-Magyarország, 1973. május (29. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-08 / 105. szám

1973. május 8., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 5 Közvetlenül anyák napja előtt beszélgettünk néhány gyerekkel: hogyan készülnek az ünnepre, miként köszön­tek az édesanyákat? A szép ünnep már lezajlott és bizo­nyára minden gyerek átadta a virágot, az ötösökkel (elő­írt papírszívet, vagy a többi ajándékot. Az alábbi fiúk, lányok a miskolci Fazekas utcai általános iskolának a tanulói, de a megye vala­mennyi helységében hason­lóan ünnepelték, köszöntöt­ték az édesanyákat. — Mivel szereztek örömet édesanyának? Mihálffy Imre hetedikes. A kérdésre felsőshöz ülő ko­molysággal, gondos, szép fo­galmazással válaszol: — Elsősorban természete­sen nem ajándékokkal; tu­dom, hogy igazi örömet jó ta­nulással, jó magaviselettel szerezhetek. Persze, virágot is adok. De a legfontosabb a jó tanulás, a jó magaviselet, — Neked, mint felsősnek, bizonyára van véleményed magáról az ünnepről, az anyák napjáról is. Elmonda­nád? — Szívesen. Nagyon . szép ünnep, ás különösen jó, hogy az év legszebb hónapjában van. Mert a május a legszebb hónap, amikor már sok virág nyílik és minden szép. Boros Judit ötödikes. Kre­ol bőrű, rövid hajú. csupa mozgékonyság, csupa eleven­ség, jókedv. — En virággal köszöntőm •anyu), és megpuszilom! — Hogyan szerzed be a vi­rágot? — összegyűjtöttem a Pénzt a reggeli árából. Meg apunak van ismerőse, aki virágot ad, majd apuval megyünk... és neki is van pénze. — És még mivel köszöntőd anyut? — Kosarat készítek a vi­rágnak, ás megígérem azt is, hogy jó leszek és segítek otthon mindenben. ! — Nem mindig szoktál se­gíteni? — Hát... De anyák napja előtt mindig! j Orosvári Tamás harma­dikos, komoly fiú, megfontol­tan válaszol, mindenekelőtt pedig egy papírszívet mutat, melyen már négy ötös lát- \ szik, megfelelően hitelesítve a tanár aláírásával. — Örsi gyűlésen határoz- | tűk el, hogy ötösöket gyűj­tünk anyák napjára. Erre a papírszívre, gyűjtjük össze az ötösöket, ennek csinálunk egy nagyobb szivet, az lesz a tar­lója, azt meg nefelejcs virág­gal díszítjük. — Tehát ezt adod át édes­anyádnak vasárnap. — Igen. Felkelek, szépen felöltözök és átadom. Meg vemet is megtanultunk, azt is elmondom. , Zsuponyó 1 Erzsébet elsős. Szőke, hosszú copfos, ked­ves, szelíd csöppség, nemrég még ovista volt. — Most le mondd el. mi­vel készülsz az ünnepre? — Gyurmázok egy szivet. Lehet, hogy papírból vágom ki, mert az is szép. — És virág? — Az is lesz, mert az ovi­ban is volt. Az oviban szeg­fű volt. meg zöldje. — Azt is mondd el, mibe öltözöl fel. — A rakott szoknyámat veszem fel, meg a matyó blú­zomat. — Neked ilyen is van? ' — Van. És ez a legszebb. i Ezt veszem fel. A Fazekas utcai „isiben” így készültek a gyerekek anyák napjára. Bizonyos, hogy a megye többi gyereke is így, vagy hasonlóan ké­szülődött. Ötösökkel, gyurma- szívekkel, virágokkal, a leg­szebb ruhát kiválasztva, mely illő ehhez a' legszebb ünnephez. (pl) 11 a t ezei* ú í ti>i*ő í vái'fiiak Zánkára A nyári táborozás június 12-én kezdődik 250 külföldi gyermek — Középiskolás építő A Balaton melletti zánkai úttörővárosban már a nyár­ra készülnek, hogy megfelelő körülmények között ‘"'fogad­hassák az ország minden részéből ide látogató pajtá­sokat. A nyári táborozási szezon június 12-én kezdődik és augusztus 28-ig tart. A kö­zel három hónap alatt 6 ezer magyar pajtás és 250 külföldi vendég — mintegy 18 ország képviselője — lteresi fel az északi Balaton-part egyik büszkeségét, a még mindig épülő úllörővárost. A nyáron már újabb épii­borok letek is elkészülnek és a paj­tások rendelkezésére állnak az útlörövárosban.. Így töb­bek között — átadják az egészségházat, a központi épületet és a könyvtárt részt. A napokban döntöttek ar­ról is, hogy a nyárt vakáció idején, az ország négy sar­kából szervezetten érkező középiskolás fiatalok segítik a zánkai úttörőváros építését. A nyáron öt turnusban két­hetes váltásban 100—100 kö­zépiskolás lakik majd a zán­kai építőtáborban. — g — Bo. Stmriacus—MVSC 3:1 (0,0) Kőér u., íqo néző. Vezette: Tapolczai. 1V1VSC: Rapcsák — Krompaszky, Herr, István, Szabó, Molnár, Buczkó, Ma­rosi (Béres u szünetben), Karczagi, Demkó, Lukács (Mészáros, a 74. percben). Edző: Szenünarjay Tibor. Kezdés után „feljött” a Vasút es többet támadott, jobban játszott, mint a ha­zaiak. Szabó lőtt, majd Ma­rosi helyezett a kapu máié. Lukács hagyta ki a legna­gyobb < helyzeteket: a 31. percben hajszállal a bal ka­pufa mellé fejelt. ? percre rá pedig még igazítani is tudott a labdán, de fölé lőtt! A 40. percben a tizenegyes ponton rossz labdakezeléssel üayet- lenkedte el Demkó beadását. Közben akadt „spari-helyzet” is. de Dorogi ’ lövését nagy bravúrral mentette Rapcsák. Ellentámadásból viszont ép- penhogy elcsípte a hazai ka­pus Buczkó 16 méteres lövé­sét. Az 55. percben Zöldi 20 méterről védhetetlenül a jobb felső sorokba bombázott. 1:0. 9 perc múlva a gólszerző lövé­sét kiöklözte Rapcsák, Kara- kas a szabadon maradt Sik­lósihoz továbbított, aki a bal sarokba helyezett, 2:0. A 71. percben Dorogi 18 méteres gyenge kapuralövésénél a ki­induló Rapcsák csak nézte, hogy gurul a labda a jobb alsó sarokba. 3:0. A 74. perc­ben Demkó hatalmas lövését még védte a hazai kapus, az­tán a 81. percben Buczkó lö­vése már róla vágódott a ka­puba: 3:1. Az utolsó percek­ben Krompaszky és Karczagi is szépíthetett volna. I Az első félidőben gólokkal nyerhelett volna az MVSC. azonban a csatárok vészes aóliszonya nem szűnik. A sé­rült Marosi nélkül szárnva- szegetté vált Vasút a II. fél- ! időben és a védelem is sokat hibázott. Jók: Krompaszky, Büczkó, Marosi. * Vasas—.DVTK 4:1 (3:1) Fáy u„ 4000 néző. Vezette: Mohácsi. Vasas: Tamás — Törölt, Fábián, Vidáts, Ihász — Lakin­ger. Komjáti, Kovács F. — Müller, Tóth B. (Gass, 19. perc­ben), Váradi. Edző: Baráti Lajos. DVTK: Szabó — Salamon, Hajdú, Gál, Hajas. Kolláth — Vass, Váradi O. — Udvarev, Horváth (Tatár. 01. perc­ben), Sikora (Fckclc, 64. percben). Edző: Preiner Kálmán. „Szerencsénk nem volt, bal- szerencsénk annál több”, nyi­latkozta a mérkőzés előtt a tavaszi szezonról Preiner Kálmán. Sajnos, ennek a ta­lálkozónak is ez a mottója. A 2. percben egy jobb oldali szabadrúgást Töröknek gurí­tottak, aki éles szögből lőtt, s a labda Váradi O. fején irányt változtatva a hálóba csúszott, 1:0. Az öngól nem törte le a Diósggyőrt, nem kapkodott és nem játszott alá­rendelt szerepet. A hátunk mögött álló hazai szurkolók azt találgatták, hogy állhat a DVTK az utolsó helyen? A 4. percben Horváth 20 méterről a jobb alsó sarok mellé bombázott. A 7. perc­ben Lakinger lőtt kapu fölé, 18 méterről. A 11. percben Váradi O. két védő között ki­tört, de hazaadták előle a labdát, majd Horváth elöl mentett az utolsó pillanat­ban Fábián. Két perc múlva egy beadás Vidáts lábáról Udvarev elé pattant, aki 6 méterről, nyugodtan a bal alsó sarokba helyezett. 1:1. Nem sokáig örülhettünk. A 15. percben Salamon röviden fejelt haza Tóth Bálint elől, aki a kifutó Szabó előtt érte el a labdát, s a jobb alsó sa­rokba lőtt. 2:1. A 19. perc­ben Udvarev a saját tizen­hatosán szerelt. otthag. \ Ihászt, beadását He: . a Vassnak fejelte, aki to...le­fejelte Sikora felé —1 rosszul Tapsot érdemeli támadás volt. Még ugyanebben a perc­ben sárga lapot kapott Kol­láth. A 32. percben újabb balszerencsés gólt kapóit a Diósgyőr: Komjáti jobb ol­dali beadására senki sem moz­dult, Gass berobbant a vé­dők között és elörevetödve a jobb alsó sarokba fejelt. 3:1. Egy perc múlva Vass lö­vésébe a kaputól 8 méterre tette bele a lábát Fábián. A 35. percben Váradit estében még szerelte Fábián, Hor­váth rácsapott a labdára és 15 méterről óriási helyzetben kapu fölé lőtt! Ezután is a diósgyőriek veszélyeztettek. Szünet után Vass 7 méter­ről küldött lövését ütötte ki a bal sarokból, nagy bravúr* ral Tamás. A szöglelet Vára­di O. fejelte mellé. Az 51. percben Müller hatalmas lö­vését öklözte ki Szabó, két perc múlva kifutva öklözött, a labda Törökhöz pattant, de a hátráló Szabó az ő lövését is kiöklözte. Az 54. percben Váradi B. 22 méteres lapos szabadrúgását gyönyörű ve­tődéssel fogta meg Szabó. Három perc múlva megismé­telte a szép védést. A 60. percben Gass vezette fel a labdát a jobb oldalon, kétszer is buktatták, de Kom- játihoz továbbított, aki 16 méterről óriási gólt ragasz- | tolt a jobb felső sarokba. 4:1. ' Két perc múlva a gólszerző elöl kifutva szedte fel a lab­dát Szabó. A 64. percben Gál is sárga lapot kapott. A DVTK még mindig nem ad­ta fel. Tatár fejéről az utolsó pillanatban ütötte le a lab­dát Tamás. A 77. percben Váradi O. futtából óriási lö- . vési eresztett meg, a bal sa­rokban ragadt Tamás vető- ' dessel tornázta ki a labdát az ellenkező sarokból. Utá­na Fekete Fábiánt is becsap- : va. lövés helyett Vasihoz to- j vábbílott, ám ő sem lőtt, ; Udvarevhez gurított, aki to- í vábbadta Hajdúnak ... A 85. ! percben Kovács lövését a léc i alól ütötte ki Szabó. Két perc múlva Tatár remekül vett le egy Hajdú-beadást, s óriási helyzetben 6 méterről élesen fölé vágta a labdát. A perzselő hőségben ala­csony színvonalú. gyenge iramú mérkőzés volt. Mind- ' két oldalon rengeteg volt a hiba. sajnos, a diósgyőriek j részéről döntőek. Ettől a Va- j sastól el lehetett volna hozni az egyék pontot, hiszen Vá­radi B. és mások mmtha a pályán sem lettek volna. A • DVTK-ban Szabó a harma­dik gólben ludas, középen ragadt. A közvetlen véde­lemben senki sem dicsérhe­tő. Gál és Várad* izvekeaett. Udvarev a II. félidőre elfá­radt. Nyitray Péter H. Kinizsi—Edclcny 1:2 (0:2). Hatvan, 1000 néző. V'.: Nagy J. Edelény: György — Matiszcsák (Boros), Márton. Géber. Kiss, Szalovszlti. Kristóf. Kosa, Stark, Petróczi (Kalász), Takács. Edző: Ferencz József. Nagy iramú, ke­mény mérkőzés. Gl.: Kristóf (2). Jók: György. Márton, Kristóf, Takács (a mezőny legjobbja). Ozdvidék—Mátrunovák 0:1 (0:1). Somsály, 150 néző. V.: Szepesi: Ozdvidék: .Tózsa — Simon. Kis­hegyi, Vincze. Turaj, Beszkidjár, Szántó I., Szabó. Angyal, Berez- nai. Szántó II. Edzó: Tábori Ist­ván. Érthetetlen a hazaiak gyen­ge játéka a sereghajtó ellen. Egri Vasas—MEAFC 2:.1 (1:3). Egei', 100 nézó. V.: Rácz. ME­AFC: Pora — Wetsz (Bucsi), Horváth. Pordán. Bárczl, Feny­vesi (Tatár). Horák. Pálköv), Kerecsényi. Varga. Szabó. Edzó: Dömötör Ferenc. A lelkesen és jól játszó MEAFC megérdemel­NB HL ten győzte le jó hírű ellenfelét. Gl.: Fenyvesi, Varga, Szabó. Jók: Horák, PáLkövi, Szabó. Borsodi Bányász—Papp J. SE 2:1 (1:0). Sajószentpéter. 300 né­ző. V.: Vasvári. B. Bányász: Czlbere — Szuhai, Szakács, Bo- dis. Kovács. Tomcsz. Verebélyi, Csipke (Matúsz), Szálkái (Ku- blcska. No vek, Fazekas. Edző: Bolemuinyi Károly. Papp J. SE: Kun — Miklán, Szűcs, Bazsonyi, Völgyesi, Körösi, Schuller (Fe­kete), Parajdi. Konyha, Karajz, Pálur (Csernyiczki). Edző: Sza­mosi Ferenc. Alacsony szimvo- nalú mérkőzésen a hazaúak na- gyoob arányp győzelmét a iól védő Kun akadályozta meg. Gl.: Verebélyi, Tomesz, ill. Parajdi. Jók: Czibere, Tomesz, Verebélyi, ill. Kun (a mezőny legjobbja), Völgyesi, Karajz. Királd—Pctőfibánya 1:1 (1:01. Királd 500 néző. V.: Szabó M. Királd: Ball — Kovács. Papp, Pálfi, Németh. Molnár, Ficzerc. Pochner (Lupkovics), Bartók, Gulyás. Szaia. Edző: Békési György. A gólképieien csatársor nem tudta áttörni a szilárdan védekező vendégek védelmét. Gl.: Bartók. Jók: Pálfi, Pochner, Guiyás. Trencsényi SE—-M. Bányász 2:1 (1:0). Mezőkövesd, 1800 néző. V.: Fecske. Trencsényi: Szőke — Porács. Jablonkai, Farkas Z.. Farkas J., Kecskés (Martqm), Varga. Káplár. Murányi, Jónás. Hajdú. Edző: Antal Ferenc. M. Bányász: Selmeczi — Fazekas (Futó), Hocza, Győri, Varga, Farkas, Poós. Rőthy, Feszncr. Jäger. Previtzer. Edző: Szabó Zsolt. Jó mérkőzés, megérdemelt hazai győzelem. Gl.: Jónás, Haj- du, ill. Rőthy (ll-esböi). Jók: Varga, M-uranyi. Jónás. ill. Sel­meczi, Farkas. Rőthy. Jászberény—Egeresein 0:0. Apc—Salgótarján 1:1. Megyei I. osztály MElMTE—Hejöcsaba 3:1 (1:1). Miskolc, 200 néző. V.: Lévai J. MEMTE: Nagy — Takács, Pé­csik, Sántavi (Bukovenszki I.), Nemes, Iglai (Bukovenszki B.), , Valcsák. "pallai. Széman, Horn- rúdi, Dizmacsek. Edző: Balázsi István. Hejöcsaba: Vadas — Mis­kolci. Szabó. Gönczi, Huszka, Kuzma (Mórc). Rózsa, Klajbán, Demkó (Pinczés), Török. Zajácz. Edző: Temesvári Miklós. Nehe­zen győzött a hazai csapat. Gl.: Pallai. Homródi. Széman. illetve Rózsa. Jók: Takács, Iglai. Pal­lai. illetve senkit sem lehet ki­emelni. Ili: 2:5. Rudolftelep—Fclsőzsolca 1:1 (i:l). Rudolftelep. 400 néző. V.: Danhauser. Rudolftelep: Palotá­st — Járó. Kecskés, Padányi, Szentesi, Sipos. Kersák, Démuth Szőr l.. Kiss (Szőr II.), Tábori. Edző: ifj. Marczinaskó József. Fclsőzsolca: Fazekas — Faggvas. Szatmári, Kiss L.. Halász. Kur­di. Soós (Kiss II.), Vodicska, Kiss 1.. Bozó. Tóth. Edző: Szi­geti Oszkár. Alacsony színvona­lú. csankodó játék. Gl.: Tábori, illetve Kiss I. Jók: Palotás!. Dé­muth. illetve Szatmári, Halász, Kurdi. Ifi: 4:3. Sárospatak—Ormosbánya 5:1 (4:0). Sárospatak. 300 néző. V.: Bucz. Sárospatak: Fehér — Var­ga I.. Demkovics T.. Csontos (Járdán-'. Éva. Varga II.. Dem­kovics TI.. *Szabó (Szónké). Tö­rök. Tuss. Pothurszki. Edző: Csetneki Imre. Ormosbánva: Smotzer — Kaiser. Kálmán. Ser­főző. Oleárnyik, Balogh. Hasúié Tóth. Kovács T.. Grolmusz. Ko­vács II. Edző: Krisch Géza. A minden réázében jobb hazai csa­pat megérdemelten győzött. Gl.: Tuss (3), Török, Kaiser (öngól), illetve Grolmusz. Jók: Varga II., Török. Tuss, illetve Kálmán, Hasílló, Kovács I. Ifi: 2:2. Szuhavölgy—B. Volán 0:2 (0:1). Alberttelep. 200 néző. V.: Nagy 7. Szuhavölgy: Balázs — Svir- ián, Seszták, Fónagy, Jaskó, Rácz (Hajdú). Mészáros. Szirácz- ki. Mérten. Malta, Zuti. Edző: Demeter Béla. B. Volán: Boros ILI. — Mike, Karacs, Juhász, Imri. Magyar. Boros II., S veri a. Vasvári. Balázs (Boros 1.). Pál. Edző: Pribelszki Gyula. Sport­szerű. színvonalas mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó ven­dégcsapat megérdemelten győ­zött. Gh: Pál. Boros II. Jók* Seszták. Haidu. Mészáros, illet­ve Boros III.. Karacs. Vasvári. Ifi: 2:9. Borsodnádasd—SÜMSE 0:0. Bor- sodnáriasd, 150 néző. V.: Lóvéi. Rorsodnádasd: Kovács — Matus. Varga. Kormos. Balázs (Matus II.). Váradi. Bakos. Km*askó. Németh. Ligeti. Poós. Edző: Za­lai László. SÜMSE: Góró — De­meter, Soltész. Darmó, Bodnár. Fazekas. Májer. Káposzta. Ko­vács. Boros. Szász (Domoszlai). Edző: Orehovszkí László. A ha­zai csaoat mezőnvfölénvét nem tudta «ólokra válunk poós li­est hibázott. Jók: Malus I.. Lige­ti. Illetve Góré. Bodnár. Májer. Ifi: 9:0. Tállya—Saióbábony 0:0. Tállya. r>00 néző. V.: Lénáid. Tállya: Galgóezi — BMcs:úk, Kolvonk^v- szki I.. Szívós m.. Pckó BT., Pekó II., Hollokoi II., Hollókői 1., Magyar (Rozsa), Szívós I., Knizner (Laboda). Edző: dr. Só­ja Szabolcs. Sajóbábony: Angel — Fulák, Gyöngyösi, Nyitrai, Hajnes, Csatlós, Lakatos, Raduly (Tóth). Varga M., Sály (IComló- si), Kincses. Edző: Filetóth Lász­ló. A Sajóbábony jól védekezett. Jók: Szívós III.. Szívós I., illet­ve Angel, Gyöngyösi, Raduly. Li: 4:0. Szerencs—Encs 2:4 (1:3). Sze­rencs, 1-00 néző. V.: Tolnai. Sze­rencs: Galaióczki — Szepesi. Tí­már, Vaktcr, Emri, Szűcs, Ma­joros (Berecz), Mikó, Kassai. Gönczi (Boros). Kiss. Edzó: Tiba Sándor. Encs: Gyuricza I. — Kos- esd, Tóth Hoskó, Ráski, Novak. Lukács (Gyuricza Ti.). Krusóczki. Dudás. Varga, Kovács. Edző: Nagy Bertalan. Jó iramú mér­kőzésén. a szerencsésebb csapat győzött. Gl.: Tímár (2), illetve Hoskó <2>. Dudás. Kovács. Jók: Szepesi, Kassai. Kiss. illetve Tóth, Ráski. Kovács. Ifi: 0:3. IzsófaJva—Mákvölgy 1:2 (0:1). Izsófalva, 100 néző. V.: Nagy. Izsófalva: Rudó — L.akatos J. (Kukta). Filek. Hankusz, Papp B.. Papp L., Lakatos L.. Már­ton (Lukács). Demkó, Parrag, Bene. Edző: Barnóczki Zoltán. Mákvölgy: Andrej — Bene. Bár- ezai. Tóth. Matiszcsák, Bodnár. Kauhcs (Tinyó), Mocsnik, Ko- 1 vács. Dózsa. Deák. Edző: Pehde- I rí György. Küzdelmes mérkőzés. | szoros eredmény. GL: Demkó. | illetve Mocsnik di-esböl). Ko- ; vács. Jók: Kukta, FUek. Dem- I kó. illetve B*árczai Mocsnik, Ko- ! vács, Dózsa. Ifi: 0A J \B ff. K.VS E—Nagybátony 4:1 (1:0) Kazincbarcika. 1000 né­ző. Vez.: Kristóf. KVSE: í'ü- lop — Moklár, Ködmön, Er­dős! (Cservenka), Szitka, Ko- pa, Mikula, Lipcsei (Kál­mán), Lázár, Ráczi, Simkó. Edző: Turay András. A 4. percben óriási lesről futott el Bencsok, beadását Veras a íeiso lécre fejelte a lepattant labdát Ködmön ki­vágta. A fülIsUi meleg elle­nére elvezetés volt a játék, s fel óra elteltével egyre töb­bet védett a vendég-kapus. A 40. percben Simkó beadá­sát Ráczi a kapus hasa alatt élesen a kapuba fejelte. 1:0. Szünet után rákapcsolt a Vegyész. Az 57. percben Rá­czi hatalmas lövését Lázár elé ütötte a kapus, s a csa­tár higgadtan a halóba lőtt. 2:0. A 65. percben Nagy el­esett, s a játékvezető nagy meglepetésre büntetőt ítélt: Veres szépített, 2:1. Felélén­kültek a vendégek, aztán a Vegyész percei küvetkeziek. A 75. percben Ráczi egy sza­badrúgást óriási erővel lőtt át a sorfalon, 3:1. A 88. percben Ráczi látványos el­futás után beadott, s a lab­dát Kálmán csukafeiessel juttatta a hálóba, 4:1. A nagy melegben nyújtott jó játék­ért mindenki dicséretet. ér­demel, a legjobbak: Ráczi, Kopa, Lázár. SZ. A. Rudabánya—Vác 2:0 (0:0). Rudabánya, 1100 néző. Vez.: Tóíh. Rudabánya: Birkás — Fazekas, Biró, Takács, Békéi, Madalina (Somogyi), Oláh, Laczkó, Bartha, Bálint, Tóth (Mixtai). Edző: Virág István. A 10. percben már vezet­hetett volna a hazai csapat, de Laczkó gólhelyzetet hibá­zott. A vendégek távoli lövé­seit a jó formában védő Bir­kás hárította. Szünet után egymás után vezette tárna-' dásait az Ércbányász, Oláh, majd Laczkó hagyott ki óri­ási helyzetet. A 80. percben Bálint ragyogó cselsorozat után Oláhnak passzolt, aki nagy gólt lőtt, 1:0. majd Bá­lint kiugratta Laczkót, aki ezúttal nem hibázott, 2:u. Színvonalas, nagy iramú meccsen óriási hajrával nyert a Rudabánya a listavezető ellen. Jók: Bíró, Laczkó, Mixtai, Bálint. LMTK—RELTEX 5:0 (3:0). Budapest, 300 néző. Vez.: v Schlick. LMTK: Dohány — Orosz, Zumpf, Bakos, Hom- ródi, Tóth. Bodzsár, Druzsin (Kecskó), Vajda, Győri (Tr.- psrezer), Pogány. Edző: Béki Bertalan. Nagy lelkesedéssel és igen gólratörően játszottak a !e- ninvárosiak — főleg az 1. félidőben. Az iram is az első 45 percben volt nagy. Az ilyen arányú győzelemben a sereghajtó kapusa, Rábel is közrejátszott gyenge formá­jával. GL: Bodzsár (2), Dru­zsin (büntetőből). Bakos. Vaj­da. Jók: Zumpf, Bodzsár, Vajda, Győri. BVSC—Sátoraljaújhely 3:0 (1:0) Budapest. 400 néző. Vez.: Szávó. Sátoraljaújhely: Vak­les (Szakáll) — Szemán. To­ronyi, Lengyel (Sütő). Mol­nár, Szűcs. Duíkievitz, Sprencz, Telenkó, Mondy, Micskó. Edző: Fekete László. A 20. percben Matulai óri­ási erejű szabadrúgása Vak­les .arcára pattant. • Érdekes, hogy a hazaiak az eisó 45 percben támadtak többet, s szünet után kiegyenlítettebb 1 et t a játék. A vasutasok az utolsó negyedórában biztosí­tották be győzelmüket. Jók: Dutkievitz, Telenkó. Kossuth KFSE—Ózdi Ko­hász 2:2 (1:1). Szentendre. 300 néző. Vez.: Borsos. ÖKSE: Fekete — Kovács B. (Martis), Murányi. Kovács Z. Barna. Fölső, Dolezsál. Egri. Csu­hán}’. Uthi, Tóth. Edző: Bá­lint Róbert,. A kánikulában alacsony színvonalon, közepes iram­ban fociztak a csapatok A vendég ózdiak pontrablása az egyik éllovas otthonából nagyszerű fegyvertény A ke. hászok góliát Uthi és Tóth szerezték. Jók: Fekete. Mu­rányi, Tóth. Gyurmaszív ,*■ •« j 09 ®* J? es ötösök