Észak-Magyarország, 1972. augusztus (28. évfolyam, 179-205. szám)

1972-08-30 / 204. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZAG 6 1972. aug. 29., kedd Miskolc, 1000 néző. Vezet­te: Katona. MVSC: Kun (Kapósak) — Bucakó, Herr, István, Krom- paszky. Locker, Lukács, Kun­falvi, Molnár, Demkó, Kar- czagi (Marosi). Edző: Szent­marjai Tibor. DVSC: Szabó II. — Sóvá­gó, Nagykaposi. Lipők, Tóth, Potyók (Király), Nagy, Me­zei, Szabó I. (Vásárhelyi), Sánta, Erzse. Edző: Nagy János. Már az első percekben a hazai csapat vette át a já­ték irányítását. A 8. perc­ben Demkó kapura lőtt, a kipattanó labdát Krompasz- ky rárúgta, de a kapus a gólvonalon mentett. Tovább­ra is a hazaiak voltak tá­madásban. A 40. percben Lockert a játékvezető sárga lappal figyelmeztette. A 47. percben Kunfalvi el­futott a védők mellett, és a kapufát találta el. Az 50. percben Szabó TI. kétszer is bravúrosan hárított, de Ma­rosi 5 méterről küldött la­pos lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult. 1:0. Az 55. percben ismét Ma­rosi hozta zavarba a ven­dégek védelmét a remek cselsorozataival, majd az alapvonalról beadott, és a berohanó Lukács két lépés­Molnár elöl Nagykaposi ment. ről mellel az üres kapuba sodorta a labdát. 2:0. Az MVSC fergeteges táma­dásai következtek ezután, de mégis a vendégek szerezték meg az első góljukat a 67. percben. Tóth 20 méteres szabadrúgása után a jól megnyesett labda a bal fel­ső sarokba vágódott. 2:1. A 80. percben az 5-ös sarká­ról Nagy lőtt; kapura, Rap- csák csak kiütni tudta a labdát, de a szemfüles Vá­sárhelyi a fekvő kapus mel­lett a hálóba továbbított. 2:2. A 81. percben Tóthot figyel­meztette sárga lappal a já­tékvezető. Az MVSC egyre jobban játékba lendült, többet és ve­szélyesebben támadott, mint ellenfele. A DVSC középen erőltette akcióit, megfeled­kezett a szélsőjeikről, így a hazai védelem jól zárta a belső erőtlen támadásokat. Szünet után úgy nézett ki, hogy az MVSC lelépi ellen­felét. De az utolsó 20 perc­ben a remekül hajrázó DVSC-nek sikerült kiegyen­líteni és az egyik pontot ha­zavinni Debrecenbe. Jók: Herr, Molnár, Marosi, illetve Szabó II. (a mezőny leg­jobbja), Nagykaposi, Vásár­helyi. —pá— NB II. SOK DÖNTETLEN Ózd—Gyöngyösi Spartacus 1:1 (1:0) Gyöngyös, 2000 néző. Ve­zette: Tóth. Űzd: Katona — Rási. Mu­rányi, Machai, Barna, Ko­vács, Dolezsál, Egri’ Csu- hány. Fűkő. Tóth. Edző: Dá­vid Róbert. Gyors iramú, kemény, he­lyenként durva mérkőzésen a Kohász kezében volt a győ­zelem. Nyoma sem volt az egy héttel ezelőtti kényelmes játéknak. Az első kirívó sza­bálysértésre a 80. percben ke­rült sor. Csuhány a 16-osnál mellel vette le a labdát. A kifutó kapus belerúgott Csu- hányba. A kidobott labdát kapura emelték, az átszállt az ózd: csatáj- feje felett, s a kapus elcsípte. A játékvezető lest ítélt. A kapus ismét meg­rúgta Csuhányt. A bíró ter­mészetesen büntetőt ítélt, ugyanakkor kiállítotla a vét­kes játékost. A vita során azonban Csuhányt iá leküld- te. A tizenegyest Tóth a jobb felső sarokba bombázta. Szünet után a hazaiak tá­madtak többet de a ritkább ózdi támadások veszélyeseb­bek voltak. A 75. percben egy előre vágott labdára Barna és egy gyöngyösi csatár egy­szerre ugrott fel a kaputól 20 méterre. A megítélt sza­badrúgásból Vági a sorfal mellett lőtte el a labdát, amely Katona előtt felpat­tant. és a válla felett jutott a hálóba. 1:1. Jók: Murányi. Kovács. Egri, Fűkő. Vincze Zoltán Rudabánya— Nyíregyházi Spartacus 2:2 (1:0) Nyíregyháza. NB II., 500 néző. Vezette: Papp. Rudabánya: Birkás — Fa­zekas Bíró, Takács. Békéi, Madalina (Baffi). Oláh (Tires), Verbovszki, Laczkó. Bálint, Tóth. Edző: Virág István. Sorozatos rudabányai tá­madások után a 35. percben Madalina szerezte meg a ve­zetést. A gól után is a ru- dabányaiak támadtak többet, és az 51. percben, Bálint sza­badrúgásból növelte a Bá­nyász előnyét. 2:0. A 71. percben Piltsuk tizenegyes­ből szépített, majd a befeje­zés előtt egyenlített a hazai csapat. 2:2. Jók: Verbovszki, Madalina. Tóth. Váci Híradás— Leninvárosi MTK 2:0 (1:0) Leninváros. 500 néző. Ve­zette: Lauber. Leninváros: Dohány — Breuer. Zumpf. Kecskó. Hom- ródi. Tóth. Vajda (Tesléri, Haisz (Bodzsár), Druzsin, Frits. Pogány. Edző: Béky Bertalan. Minden csapatrészben jobb volt a vendégcsaoat. és meg­érdemelten győzött. Gl.: Du­dás. Fodor, Jók: Dohány. Homródi. BVSC— Kazincba rcihái Vegyész 1:1 (0:0) Kazincbarcika. 200 néző. Vezette: Mohácsi. Kazincbarcika: Fülöp — Mokláx-, Ködmön, Erdősi, Szitka, Krivanek. Lázár, Sza- lontai (Mikula), Ráczi (Szűcs). Cservenka. Edző: Túrái And­rás. Végig változatos küzdelem folyt, a hajrában lényegesen többéit támadott a Kazincbar­cikai Vegyész, de csak tizen­egyesből tudott kiegyenlíteni. Gl.: Kaszás, illetve Krivanek. Jók: Krivanek, Fülöp, Szitka. Esztergomi Vasas— Sátoraljaújhelyi Spartacus 1:1 (1:1) • Esztergom. 400 néző. Vezet­te: Alberti. Sátoraljaújhely: Vakles — Molnár, Toronyi. Dutkievicz, Lengyel. Szűcs. Virág, Telen- kó. Szepesi, J-ászter (Perecsi), Mondi. Edző: Fekete László. A sátoraljaújhelyi védők nagyszerűen hárították a ha­zaiak támadásait. Gl.: Czvi- bilc illetve Telenkó. Jók: To­ronyi. Mondi. Az NB II. Északi csoportjának állása J. Kislerenye 2 2 _ 4:0 4 2. KKFSE 2 2 — — 3:0 4 Vác 3 2 — — 4:1 4 4. BVSC 2 1 1 — 6:2 3 5. S.-újhely 2 1 1 — 3:1 3 6. Ózd 2 — 2 — 2:2 2 Nagybátony 2 1 — 1 2:2 2 Rudnbánya 2 — 2 — 3:3 2 9. Törekvés 2 1 — 1 1:2 2 10. Nyíregyháza 2 — 1 1 3:4 1 Gyöngyös 2 — 1 1 1:2 1 12. KELTEK 2 — 1 1 1:3 1 K.-barcika 2 — 1 1 1:3 1 Leninváros 2 — 1 1 1:3 1 15. Esztergom 2 — 1 1 2:6 1 16. Izíó 2 — — 2 0:3 — imim i i»í»w——n^w——ii JNB ISI. Gólssüret Ózdvidéki Bányász—, Trencsényi SE 1:0 (0:0) Somsály. 300 néző. Vezette: Krajnyák. Özdvidék: Király — Simon (Orbán). Kishegyi, Vincze, Angyal. Beszkidjár Borsodi. Török, Göböly Kiss Szántó II. (Bereznai). Edző: Olaj György. Trencsényi SE: Szőke — Porács. JablonkaL, Murányi. Csirmaz, Kecskés. Varga. Hajdú. Káplár. Jónás, Kertész (Farkas). Edző: An­tal Ferenc. A végig izgalmas mérkőzésen megérdemelt győ­zelem született. Gl.: Göböly. Jók: Király Kisheayi, Vin­cze. Göböly. ill. Szőke. Jab- lonkai, Murányi. Jónás, Királd—M. Bányász 1:1 (1:0) Királd. 300 néző. Vezette: Orosz. Királd: Báli — Ko­vács, Gál. Pálfi. Németh. Molnár (Taliga). Rómán. Po- chner Bartók. Fűkő (Szala). Lupkovies. Edző: Békési György. M. Bányász: Selme- czi — Fazekas, Varga. Győri. Rőti. Szabó. Poós, Jäger Previtzer, Domonkos Cselé- nyi (Feszner). A tartalékos hazai csapat több helyzetet hagyott ki. Gl.: Bartók, ül. Previtzer. Jók: Kovács, Gál, Pochner ül. Selmeczi, Faze­kas. Jäger.­Apc—Papp J. SE Í.-6 (0:4) Apc„200 néző. Vezette: Sá­ri. Papp J SE: Serfőző — Galambvári. Szűcs, Gergely. Völgyesi. Bazsonyi. Schuller (Parajdi) Szabó. Konyha. Ta­tár. Kapu. Edző: Szamosi Fe­renc. Ilyen arányban is meg­érdemelten győzött a Papp J. SE. GL: Talár. Konyha (2—2), Szabó. Schuller. Jók: Szabó, Konyha, Tatár, Kapu. Jászberény—Borsodi Bá­nyász 1:4, Petőíibánva—Mát- ranovák 8:0, Salgótarján— Egercsehi 4:1. Egri Vasas— H. Kinizsi 0:0. Sporteredmények Asztalitenisz Salgótarjáni Bányász- DVTK 16:14 (8:5) Orosházán rendezték meg 48 induló csapat részvételével a Gyoparos Kupa asztalitenisz- küzdelmet. A DC-rendszerben lebonyolított, országos jellegű versenyen az Ózdi Kohász két csapattal indult. Az ózdiak leg­nagyobb örömére az első csapat megnyerte a kupát, és egy évig védője lesz. A második csapat a nyolc közé jutásért vívott küz­delemben esett ki. A győztes együttes öt NB Il-es és NB in­as csapatot utasított maga m*- gé. A döntőt a Budapesti Be­tonút ellen játszotta, és 3:1 arányban megnyerte. Szépen rendezett, színvonalas verseny volt. Az ózdiak bajnokságát .di­cséri, hogy egész nyáron mind­össze három esetben tudtak ed­zést tartani. V. z. NB II., női, Diósgyőr. Vezette: Brecska. A sok pontatlan át­adással és indítással tarkított mérkőzésen a diósgyőriek játé­kán kiütközött az összeszokott­ság .hiánya. Ld.: Szűcs M. (5), Kiss, Pappné (4—4). Kosárlabda Miskolci Vörös Meteor—MGM Debrecen 19:17 (10:10) NB II.. férfi, Miskolc. A ve­zetést 3:1-ig a vendégcsapat, sze­rezte meg, aztán felváltva estek a gólok. A JJeteor nélkülözte Csoítkó játékát, de szervezett védőjátélckal és a második fél­időben nyújtott lelkes játékával a maga javára fordította a szá­mára döntő fontosságú mérkő­zést. Ld.: Molnár, Futó (5—5), Brei ten bach (3). Nemes A hét végén Budapesten ás Szegeden szerepeltek a MEMTE és a DVTK asztaliteniszezői. A Csepel SC fennállásának 70. év­fordulója alkalmából rendezett versenyen a női egyesben Mol­nár (MEMTE) és a vegyespá­rosban a Beleznay—Molnár (MEMTE) a harmadik, a női pá­rosban a Molnár—Szendi (MÉM- TE—FTC) kettős a második, a férfi párosban pedig a Beleznay —Gergely (MEMTE—BVSC) ket­tős első lett. A szegedi Alkotmány Kupá­ban csak férfiszámok szerepel­tek. Az I. osztályúak versenyé­MVSC—Kazincbarcikai Vegyész 13:5 (6:2). NB II., női, Miskolc. Az MVSC tartja jó formáját, minden tekintetben jobb volt el­lenfelénél. Ld.: Farkas ^.Bran­dies (2), illetve Csontos (3). A DVTK kosárlabda tálya a szombaton és va a Kilián Gimnáziumban rendezett kosárlabda tolj volt szakosztályvezetője, József emlékének hódolt. tűnő sportember emlékére J hagyományos tornán a volt fővárosi szakosztály^^ képviseltették magukat, torna a miskolci és áZ| férficsapatok küzdelmét )l0l A kétnapos torna igen joj közöseket hozott, ebből emelkedett a DVTK—EgßJ lálkozó. A tornát a várai nak megfelelően a DVTK > j meg. Eredmények: Eger~ 101:33 (38:13), DVTK- ­101:73 (54:33), Eger— 69:55 (33:26). DVTK—Eger (35:36), DVTK—MEAFC (48:25), MVSC—MEAFC . (29:37). A torna végeredni'- 1. DVTK, 2. Eger, 3. MVS' MEAFC. , Nemes Spartakiád Kajak-kenu Pécs környékén, az Or^L^ von 28 egyesület 900 ben Egervári (MEMTE) másod!le olzt,' leli. II. osztályban 1. Tósa, 2. Tálas, 3. Egervári és Szabó (mind a négy MEMTE). Páros­ban: 1. Tósa—Egervári. 2. Sza­bó—Dubéczi (mindkét pár MEM­TE), 3. Tálas—Barna ITI. (íVTÉM- TE—DVTK) és Rozsnyói—Keve- lits (DVTK). Szép számú nézőközönség előtt rendezték meg Kazincbarcikán a Borsod megyei Kézműipari Vál­lalat spartakiádját. A több hé­ten át tartó selejtezők után a döntőkre atlétikában, labdarú­gásban, férfi és női kézilabdá­ban, valamint sakk játékban ke­rült sor. Az első helyet labda­rúgásban a központi iroda csa­pata, nűg kézilabdában az ifjú­sági brigád szerezte meg. A versenyen a győzteseknek járó serlegeket és díjakat Kop­pány Ottó, a Kézműipari Vál­lalat igazgatója adta át. nuzójának részvételével, rendezésben bonyolították országos vidéki kajak- és bajnokság küzdelmeit, dió« sikerekkel. A DVTK fiatalJ számban nyertek országos v, bajnokságot, ezenkívül li# sodik és hat harmadik hß jellemzi a diósgyőriek átülj korét. A bajnokság dió* győztesei rövidtávon. K-"*' ifjúsági: Vass, Szvoboda, du esek, Csvercskó. C—2, ifjúsági: Sztrikinácz, Zaü° PC—1, serdülő fiú: Deák. ét,W P Hosszú távú számokban »jlli K—1, férfi ifjúsági. 5000 m^Wjj ■női ifjúsági. 2000 m: Hajdúul Kézilabda Ökölvívás Budapesti Spartacus—Ózdi Ko­hász 17:13 (9:4). NB I., női, Bu­dapest. Az első félidei gyenge játék megbosszulta magát. Az ózdiak jobb eredményt érhettek volna cl, ha a két átlövő energikusabb játékot produkál. Fordulás után feljavult az ózdi lányok véde­kezése, jobban érezték a kaput is. Az ózdi csapat, rendkívül rap- szodikus teljesítményt ér el hét­ről hétre. Egy héttel ezelőtt ugyanis hazai pályán, szünet után mindössze egyetlen gólt tudtak dobni, most idegenben, ugyancsak a második félidőben 9-et érték el. Gl.: Kolcza, Szó­kéné (4—4). Szabó (3). Bodor (2). Jók: Szókéné és Kolcza. V. z. Győri Textiles—DVTK 22:16 (11:9) Sóstón rendezték meg az 197?.. évi Sóstó Kupát, amelyen 22 sportkör 175 versenyzője vett reszt. Eredmények. Serdülők. Har­matsúly: í. Kertész (MEMTE), 2. Sztupovszki (MVSC). Pehely­súly: l. Nyíri (MVSC). Váltó- súly: 2. Puskás (MVSC). Nagy­középsúly: 2. Bánkúti (MEMTE). Ifjúságiak. Harmatsúly: 3. Ma­gyar (MEMTE). Felnőttek. Harmatsúly: 2. Szi­lágyi (Borsodi Bányász). Pehely­súly: 2. Lakatos (MEMTE). Könnyűsúly: 3. Fehér (MVSC). Nagyváltosúly: 1. Bajczura (Bor­sodi Bányász). Félnehézsúly: 1. Kovács (Borsodi Bányász). Csapatversenyben serdülőknél: 2. MVSC 12 pont, felnőtteknél: 3. Borsodi Bányász 9 pont. C—2, férfi ifjúsági, 5000 Sztrikinácz, Zaborecz. ? serdülő fiú, 2000 in: ValKó- —1. serdülő fiú, .'*000 m: J Eszkimó fiú. I. korcsoport* m: Irmai, II. korcsoport5 vács. Atlétika ill A Debrecenben megrendít, országos vidéki atlétikai balkor ság második versenynapján Li;: sikerrel szerepeltek a f itt .. t .. i — , _ . * — . --— - — - - —■ „fiú Ív f iatalok. Hat versenyszáj. nyertek bajnokságot. A g sek: 8000 m síkfutás: Siető zincbarcikai Vegyész) Diszkoszvetés: Keszi (pvj ^ .s; 51,06. Szűcs (MVSC) 48.34. ) Ka 100 rn gát: Paulin (DVTK) ; S£qi Gyülvészl (MVSC) 15,3. Táv'ö.- rás: Gyülvészi (MVSC) 531 lllj . . [ a K fuka NB I. B, férfi. Diósgyőr, 100 néző. Vezette: Sápi, Szatmári. A megfiatalított DVTK csak a má­sodik féLidő 10. percéig tudott ellenállni a négy jó átlövővel játszó bajnokaspiráns győri csa­patnak. Ed.: Kissbenedek (6), László (5). Teke Miskolci Bányász—Csömör 17:16 (8:6) NB I. B. férfi, Eger. A nagy­iramú mérkőzésen a miskolciak végig vezetve, megérdemelten győztek. Ld.: Pál (7), Gera (4). ózdi Kohász—Szegedi Postás 7:1 (2570:2382) NB ír., férfi, Ózd. A hazaiak tartottak a találkozótól, de ez feleslegesnek bizonyult. Már az első tételnél teteihes előnyre tet­tek szert. Izgalomra a végén csak azért került sor, hogy meglesz-e a 7:1-es eredmény. Eredmények: Baji 453. Limák 436, Varga 434. Nagy 429, Révai 424, Császár 394. V. z. A7, NB I. B állása 1. Pénzügyőr 3 3 — — lOev»-« 2. Dunaújv. 3 2 1 'yt-u 3. Szolnok 3 2 — 1 pl. 4— 6. Haladás 3 l 2 —• j> he 4— 5. MÁV DAC 3 2 — 1 fűin 6. MÁVAG 3 1 1 1 7— 9. Debrecen 3 1 1 1 pni, Dorog 3 1 1 1 i jól Oroszlány 3 1 1 1 10—12. Békéscsaba 3 1 1 1 íj n Kecskemét 3 — 3 — ÍWS. Bp. Spart, 3 — 3 — i’1 13. Miskolc 3 1 1 1 íti 14. Volán 3 1 — 2 fék 15. Eger 3 2 i 16—17. Várpalota 3 — 1 2 jítw BKV Előre 3 — 1 2 18. Szekszárd 3 — 1 2 'W Megyei fi. osztály Tállyai siker Szombati mérkőzések: Rudolj telep—Tállya 1:4 (0:1) Rudolf lelep 300 néző. Vez.: Bodnár. A lelkes fiatalokból álló tállyaiak megérdemelt győzelmet arattak. Gl.: Dé- muth, ill. Szívás I. (3), Lő- rincz (öngól). Sá rospata k—Sajóba bony 0:0 Sárospatak. 100 néző. Vez.: Dalanics. Erős iramú, kemény mérkőzés kiegyenlített erők küzdelme. MEMTE—B. Volán 0:0 Borsod nadasd,—Izsó falva 4:1 (3:1) Borsodnádasd, 200 néző. Vez.: Gáspár. Közepes iramú mérkőzés, megérdemelt győ­zelem. GL: Baráth Kormos. Póczos, Ligeti, ill. Lakatos. a vendégcsapat rászolgálják győzelemre. Gl.: Kassai, Sziráczki (3). 3 to Ital áeb Ion ‘lúd 8ác ti>e SÜMSE—Mák völgy i Bánt/' Sac 2:2 (0:2) kn Sajószentpéter. 200 n1^ Szerencs—Szuhavölgy 1:3 (0:1) Szerencs, 100 néző. Vez.: Bucz.. Jó iramú mérkőzésen Vez.: Márkus. Gyenge irat! mérkőzésen a hazai csapat utolsó percekben egyenlít1 GL: Bartus. Kovács, Mocsnik Dudás. ’léc szí Jet, Megyei Ifi. osztály Miskolc, 300 néző. Vez.: Fecske. Az. izzó hangulatú helyi rangadón igazságos pont- osztozkodás történt. Vasárnap játszották: H ejöcsaba— E ncs 1:1 (0:0) 1 ejöcsaba, 100 néző. Vez.: áldási. Izgalmas mérkőzés, játékvezetés. GL: Zajách, . Varga. Onnosbá nya—Felsözsolca , 2:1 (1:1) Ormosbánya. 150 néző. Vez.: enczei. Két ellentétes fél- ő után, néhány perccel a ífejezés előtt győzött a he­csapat. Gl.: Barnóczki, Ba- ;h, ill. Miskolci. Ml | Gi fis V, M Keleti csoport: Bocs—Pácin 1:1, Hollóháza—Tokaj 0:1, Bodrogkereszlúr—Abaújsz.án- ló 2:0. MEDOSZ Kinizsi—S. MÁV Vasas 1:1, Tiszaluc— Taktasz.ada 3:0, Taktabar- kánv—Pálháza 2:3. Karosa— Hernádnémeti cím., Tiszaka- rád—Mád 2:1. Borsodbóla elm. Múcsort M. Kinizsi 1:3, M. Üvegg) —Csokvaomány 1:2. Szed11 —Bánszállás 2:1 Szirmából nyő—Herbolya S:0, Ura' Varbó 2:1. Alsózsolca—Pl! nők 2:3 Középcsoport: Forró—Me­zőkeresztes 2:0 Kinizsi SE— Onga 4:2. Sajószöged—Arnót Tiszapalkonya—Aszaló Mezőnyárád—Tárd l :0. Nyék—Mezőcsát 2:1. Mezőkö­vesd—Szentistván 2:7, Hidas­németi—Hejőpapi 3:2. 1:4 2:2 : ■ • V* i ■ VÍW/ ^ /' . < w Északi csoport: Szalonna— V1MELUX 0:0, Sajókaza— Labdarúgás MVSC—BVSC---........-.....- —__