Észak-Magyarország, 1972. május (28. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-03 / 102. szám

E5ZAK-MAGYARGRSZÄG 6 1972. május 3., szerda INß HL Huszonöt gélt szerezteti az eredményes csatárok Megyei I. osztály Vendé ff csapato jó napja A DVTK elnöksége meg­Papp J. SE—Ormosbánya 3:0 (2:0). Miskolc. 300 néző. Vezette: Lövei. Papp J. 3E: Serfőző — Szűcs, Bíró. Ga­lambvári, Völgyesi, Bazso- nyi (Gergely). Tatár, Szabó, Konyha, Tires, Schuller (Csernyiczki). Edző: Szamosi Ferenc. Ormosbánya: Görgei — Szentesi (Kóródi), Serfőző, Valeán, Tóth, Balogh. Kál­mán I.. Birinyi, Kálmán II.. Szűcs, Szarvas. Edző: Krisch Gáza. A gyenge ellenfél nem késztette nagyobb erőkifej­tésre a hazaiakat. Gl.: Kony­ha (2), Tatár. Jók: Tatár, Galambvári, Bíró, illetve Görgei. Mákvölgyi Bányász—Mát- ranovák 3:1 (1:0). Albertte- lep. 500 néző. Vezette: Vincze. Mákvölgy: Andrei — Farkas, Dudás V., Dudás A.. Dózsa, Szabó, Mocsnik II. (Takács), Mocsnik I.. Kovács II., Lója, Sütő. Edző: Pál János. A végig többet támadó hazai csapat helyzetei alapján akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Gl.: Kovács II., Mocsnik I., Lója, ill. Tóth. Jók:.Dudás A.. Dózsa, Szabó, Mocsnik I. Rudabánva.—Királdi B. 4:1 (3:1). Rúd ahány a, 800 néző. Vezette: Spanyol. Rudabá- nya: Birkás — Köteles. Fa­zekas. Bartha. Somogyi, Bé­kéi, Palatics (Tomesz). Oláh. Tóth. Bálint. Miksztai (Baffi). Edző: Virágh István. Királd: Zsuponyó — Papp, Gál, Pálfi, Németh (Kedves), Molnár, Rómán (Galanics). Bartók, Kristály, Lupkovics, Gulyás. Edző: Békési György. A jól játszó Rudabánya már az első félidőben bebiztosította a győzelmet. Gl.: Tóth (2), Miksztai, Bálint, ill Gulyás. Jók: Birkás, Békéi, Tóth, Bá­lint, ill. Gál, Bartók, Gulyás. Borsodi Bányász—Egcrcsehi 0:0. Sajószentpéter 400 néző. Vezette: Falcsik. B. Bányász: Soltész — Szakács, Katona, Bódis,' Szálkái, Karajz. Vere- bélyi, Csipke, Kertész. To­mesz (Novek), Fazekas. Edző: Bolemányi Károly. Az erőt­lenül, szétesően játszó hazai csapat ellen a lendületes vendégek megérdemelten sze­rezték meg az egyik pontot. Jók: Szakács, Fazekas. Zalka SE—Trencsényi SE 0:3 (0:1). Gyöngyös. 300 néző. Vezette: Bucz. Trencsényi SE: Neuschel —Koczka, Jab- lonkai, Csirmaz, Marton (Farkas), Murányi, Gulyás, Varga. Káplár, Csathó. Kris- ton. Edző: Antal Ferenc. A Trencsényi kitűnő játékkal, megérdemelten szerezte meg mindkét pontot. Gl.: Csathó (2), Káplár. Jók: Murányi, Varga, Káplár. Csathó. Ózdvidéki Bányász—M. Bá­nyász 1:2 (1:0). Somsály, 200 néző. Vezette: Stenczel. Ozd- vidék: Magyar — Vincze, Kazincbarcikára kerüli a Vegyész Kupa Véget ért Leninvárosban a május 1. tiszteletére rende­zett nagyszabású ifjúsági labdarúgótorna. Május elsején, a 3—4. helyért, a vendéglátó Lenin- város és Pét vívott nagy küzdelmet, amelyből 2:0 arányban az LMTK került ki győztesen. Góllövők: Győ­ri és Vajnárovics. ■ Ezt követően került sor a nagy érdeklődéssel várt dön­tőre, amelyet az eddig ve­retlen Kazincbarcika és Pét játszott mintegy nyolcszáz néző előtt. A K. Vegyész if­júsági csapata az alábbi ösz- szeállításban lépett pályára: Baricska — Lökös, Orbán, Újvári. Takács, Fábus,, Ung­vári, Kovács, Varga. Aleva, Klarianka. Edző: Papp Jó­zsef. Mindkét csapat végig óriá­si iramot diktált. A hatal­mas küzdelemben végül is a helyzeteit jól kihasználó K. Vegyész 2:0 arányban győ­zött a jó képességű fűzfői csapat eilen. A gólokat Kla­rianka és Aleva szerezte. így a Kazincbarcikai Ve­gyész, mint a torna győzte­se elnyerte az LMTK elnök­sége által kiírt Vegyész Ku- I pát. A leninvárosi MTK if­júsági csapata a harmadik helyen végzett. A leninvárosi sportvezetők dicséretes kezdeményezése jól szolgálta az ifjúsági lab­darúgás népszerűsítését. Labdarúgás MEGYEI II. O. EREDMÉNYEK Északi csoport: M. Kinizsi— Sajokazal Bányász 1:0. Bánréve —Gsokvaomány 1 :ü, Borsodbóta —Felsőtelekes 0:0. Izsc falva— Múcsony 6:1. Sajókazai ME- DOSZ—Bánszállás 5:1. Herbolya —M. Üveggyár 1:2. Putnok— Borsodsziráí: 2:1, Szalonna—Szir- mabesenyő 3:1. Keleti csoport: Tisza Tcarád— Tárcái 2:0. Bocs—S. MÁV Vasas 3:1. Pácin—Tpkaj 2:2, Takta- szada—Karosa 4:2, M. Közleke­dés— MÉMTE 0 :4. Bodrogkeresz- túr—Hernádnémeti 0:0. Tiszalúe —Pálháza 3:1, Mád—Hollóháza 5:1 Középesoport: Sajószöged— Mezőkeresztes 0:2. Bükkábránv— Tiszapalkonya 3:2, Arnót—Mező- csát 0:2. Nyék—Mezőnyárád 5:2. Tárd—Hidasnémeti 3:0. Encs— Alsóvadász 3:1. Aszaló—Szikszó 3:0, M. Kinizsi—Onga 2:1. Kishegyi, Túrái, Simon (Nagy). Bészkidjár, Borsodi, , Kiss, Pí’áger, Vesza (Szabó i II.), Bereznai. Edző: Olaj J György. Miskolci Bányász: Selmeczi — Fazekas, Varga, Karetka, Dombóvári, Farkas, j Poós. Laczkó, Previtzer. Do- I monkos, Győri. Edző Penderi j György. A hazaiak a 85. per­cig vezettek', s ezután súlyos védelmi hibából veszítettek. Gl.: Bereznai. ill. Domonkos, Győri. Jók: Kishegyi, Kiss, Szabó II., illetve Selmeczi (a mezőny legjobbja), Farkas, Győri. Edéién y—H. Kinizsi 5:1 (3:1). Be.rvai Vasas—Apc 1:0 (0:0). GAR egyezett Preincr Kálmánnal, aki elvállalta a DVTK NI5 I-es labdarúgó-csapatának szaktanácsadói tisztségét. A neves labdarúgó-szakember már ma Diósgyőrbe érkezik és elkezdi a munkát. Megérdemeli vereség Budapesti Spartacus— Ózdi Kohász 4:1 (2:1) Kőér utca, 400 néző. Ve­zette: Vörös. Ózd: Katona — Abuczky, Murányi, Machai (Holczhau- ser 22. percben, Parajzi 58. percben), Kovács Z.( Barna, Zalai II.. Dolezsál, Csuhány, Fükő, Tóth. Edző: Zalai László. Valamennyi csapatrésze mérsékelt teljesítményt nyúj­tott. A 20. percben Machai megsérült, le kellett vinni a pályáról. Holczhauser állt helyére, s míg az ózdiak rendezték soraikat, a szem­füles Végh a hálóba lőtt. 1:0. Három perccel később Holczhauser szabadrúgása át­szállt a védők feje felett, és Csuhány zavartalanul fejel­hetett a bal felső sarokba: 1:1. A 25. percben Vég kapura fejelt Murányi mellett. A nem túl erős labda Katona feje felett jutott a hálóba. 2:1. Szünet után a 2. percben megpecsételődött a Kohász sorsa. Végh közelről pörge­tett a hálóba. 3:1. Ezután tá- madgatolt ugyan az Ózd, de most már lélek nélkül. A vé­delem továbbra is kapkodott, a pálya közepét átengedték a hazaiak. A csatársor telje­sen elszakadt a védőktől. Az 58. percben ismét „potya­gólt” kapott a Kohász. Gá­bor szabadrúgásánál a nem túl erős labda a vetődő ka­pus előtt ért földet, felpat­tant, és a fekvő Katona fe­lett jutott a hálóba. 4:1. A Kohász rendkívül gyen­ge napot fogott ki. Az ellen­fél minden csapatrészében jobbnak bizonyult. Jók: Fü­kő, Csuhány, Tóth, Dolezsál. Vincze Zoltán Rudolf lalep—B orsodv adasd 0:2 (0:2). Rudolf telep, 200 i.é- ző. Vezette: Szabó. Rudolf- telep: Szőr 11. — Demeter, Balázs. Osváth, Sípos, Simon. Implon, Kersák, Szőr I. (Tá­bori). Démuth, Vadas. Edző: Szegedi István. Borsodná- dasd: Kovács — Majoros, Varga, Simon, Matusz, Pó- ezos, Baráth, Németh. Szta- sák. Ibi (Knyaskó), Kormos. Edző: Hajner Imre. Végig a vendégek irányították a já­tékot. még két kapufát is lőt­tek. Gl.: Sztasák, Baráth. Jók: Kersák, Démuth, ill. Kovács. Varga, Simon, Né­meth. Ifi: 1:2. Alsózsolca—Tállya 0:1 (0:1). Alsózsolca, 400 néző. Vezet­te: Danhauser. Alsózsolca: Miklós — Huszár, Phűi, Var­ga, Fodor M., Labancz. Far­kas. Nagy I.. Kovács, Üveges (Bartha), Fodor L. (Szirupé). Edző: Szabó József. Tállya: Galgóczj — Szívós II., Ko- lyonkovszki I„ Labóda, Pekó I„ Pekó. II.. Pekó III., Ko- lyonkovszki II. (Rózsa). (Hol­lókői I.). Bíró, Magyar, Kniz­ner. Edző: dr. SóG Szabolcs. Egy jói eltalált szabadrúgás­góllal vesztett a hazai csa­pat. Gl.: Pekó I. Jók: Varga. Fodor M.. Szkupé. ill. Ko- lyonkovszki I.. Pekó 1., Pekó III., Magyar. Ifi: 1:2. Szerencs—Taktaharkány 1:0 (0:0). Szerencs, 400 néző. Ve­zette: Lénárt. Szerencs: Ga- latóczki (Klamancsek) — László. Csontos, Laczkó, Tí­már, Kádas. Szűcs (Kassai), Kiss. Hoskó, Varga. Smál. Edző: Deák István. Takta­harkány: Fésűs — Nagy, Verba, Szatmári, Balogh, Vízkeleti, Horváth. Szenderfi, Orosz, Lestár, Jámbor. Edző: Szatmári Tibor. A nagy fö­lényben játszó hazai csapat nem tudta kihasználni gól­helyzeteit. Gl.: Hoskó. Jók: Karszeri játék, biztos győzelem MVSC- Vasas Izzó 4:1 (2:0) NB II., Miskolc, 2500 né­ző. V ezette: Halász. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, István, Krompaszki, Locker, Kunfalvi, Molnár, Krisztián, Kiss, Karczagi. Ed­ző: Szén tmar jay Tibor. Nagy iramban kezdődött a játék, s a vendégek két me­leg helyzetet is teremtettek a hazai kapu előtt. Kékesit szerelte nehezen az MVSC védelme, majd Hanzel nagy lövését védte bravúrosan Kun. Szoros emberfogással játszott a fővárosi csapat, az MVSC támadói sok mozgás­sal, helyváltoztatással igye­keztek tisztára játszani ma­gukat. A 23. percben Krisz­tián nagy helyzetben hibá­zott. Két perc múlva Krom­paszki egy lepattanó labdát 25 méterről óriási erővel lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. A 25. percben a lyukra futó Krisztián a Kisstől kapott labdát a kifutó kapus mel­lett nyugodtan gurította a bal alsó sarokba. 2:0. Ezután „kitámadott” 1 az Izzó és tovább nőtt az iram. A 40. percben Mihaleczet a játékvezető kiállította. Szü­net után a 10 főre fogyatko­zott Izzóval szemben egyre nagyobb fölénybe került az MVSC. A 47. percben Kiss a Karczagi tói kapott labdá­val kígyózott ót a vendégek védelmén, s biztosan lőtt a hálóba. 3:0. Egyre-másra ve­zette a Vasút a támadáso­kat, gólhelyzeteket is terem­tett. Az újabb gól a 80. perc­ben született, Kiss egyéni alakítása után. 4:0. A ven­dégek a 82. percben Kékesi jól sikerült szabadrúgásával szépítettek. 4:1. A befejezés előtt Kiss a kapusba lőtte a buktatásáért megítélt bünte­tőt. A korszerűen, ügyesen játszó Vasút még nagyobb arányban is győzhetett vol­na. Jók: Krompaszki (a me­zőny legjobbja), Herr, Loc­ker, Kiss. Sik. nuegen úen Lenin város—Ikarus 2:1 (1:1) Mátyásföld, 200 néző. Ve­zette: Ungi. LMTK: Dohány — Breuer, Zumpf. Kec'skó. Homródi, Tóth. Kiss. Haisz. Teschlér. Vajda. Koleszár. Edző: Béki Bertalan. A többet és veszélyeseb­ben támadó Leninváros már a 22. percben megszerezte a vezetést. Szögletrúgás után Koleszár fejese került az Ikarus hálójába 1:0. A fél­idő befejezése előli nehánv perccel az LMTK védőinek hibájából egyenlített a hazai csapat. 1:1. Szünet után is Leninváros kezdeményezett többet. A 78. percben Kiss két védő között kiugrott, és biztosán lőtt a. hálóba. 2:1. Koleszár. Kiss és Vajda előtt nyílt még gólszerzési lehe­tőség. de mindhárman több­ször is nagyot hibáztak. Ko­leszár egvik lövését a kapu­fa mentette. A 'második félidőben mu­tatóit iálék és helyzetei alap­ján az LMTK nagyobb aránvban is győzhetett vol­na. Jók: Dohány, Breuer. Homródi. Koleszár, Kiss. L. L. A harmadik gól előtti és utáni jelenet. A gólszerző: Kiss Foto: Szabó István László, Csontos, Varga, ill. Fésűs. Vizkeleli, Jámbor. Ifi: 5:0. Szuhavölgy—SÜMSE 1:2 (1:1). Kurityán, 500 néző. Ve­zette: Csáti. Szuhavölgy: Ba­lázs — Fónagy, Svirján, Mat­tá, Jaskó, Varga, Mészáros, Dányi (Zuti), Racz 1., Hajdú, Valkusák. Edző: Demeter Béla. SÜMSE: Szakos — Ta­tárka, Mikovszki. Darmó, Szabó. Soltész. Szász. Mada- lina, Móyer, Káposzta, Bor­sos. Edző: Neuschel Károly, Nagy iramú, kemény mér­kőzésén az egységesebb csa­pat győzött. Gl.: Rácz, ill. ivjayer, álauaiiita. Jók: Svir- já. . 1 lei ez I.. Hajdú. ill. Mi­kovszki, Soltész, Mayt.v, r. puszta. Ifi: 3:2. Sárospatak—llejöcsaba 2:3 (0:0...árospaluk, 3ÜÍ> néző. Vezeüe: Kresziyankó. Sáros­patak: Bene — Bodnár, Demkovics I., Kiima, IC ’ '-i I. (Zólyomi), Lippai, Ki z i II. , Járdán. Szemán. Csak:, Szabó. Edző: Iielsánszki György. Hejöcsaba: Zsófi — Kriskó, Miskolci, Nagy, Husz- ka, Lévai, Tóth, Magyar, Dernkó, IClajbán, Zajácz. Edző: Temesvári Miklós. A gyengén játszó hazai csapat sok gólhelyzetet hagyott ki. Gl.: Lippai (11-esből). Dem­kovics I.. ill. Dernkó (2). Za­jácz. Jók: a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, ill. Miskolci. Dernkó, Zajácz. Ifi: 2:1. Mezőkövesd—ME AFC 0:9 (0:7). Mezőkövesd, 400 néző: Vezette: Kalas. Mezőkövesd: Pázmándi (Kakukk) — Tóth 1., Dudás II., Tóth II., Mo­nostori, Dudás I., Pethö, Kiss, Fügedi, Horváth, Nagy. Edző: Simonyi Miklós. MEAFC: Takács — Horváth. Bárczi, Czirják, Magyar. Veisz, Sza- lontai, Molnár-, Sárkány, Dernkó, Szabó. Edző: Dömö­tör Ferenc. Az enerváltan és igen gyengén játszó hazai csapat ellen a mezőnyben igen jól adogató MEAFC a második félidőben kissé lefé­kezve is tetszés szerint rúgta góljait. Gl.: Szabó (3). Hor­váth, Sárkány (2—2). Dernkó, Takács (lLesből). Jók: a ha­zai csapatból senkit nem le­het kiemelni, ill. Magyar, Sárkány. Dernkó, Szabó Ifi: 1:7. S. Kinizsi—ß. Volán 0:1 (0:0). Sátoraljaújhely. 100 né­ző. Vezette: Fülöp. S. Ki­nizsi: Csákó — György, Ber- nálh, Lisovszki, Barati II., Csordás, Takács 1., Takács 11., Kubosi, Domán. Edző: Kónya József. B. Volán: Ve­res — Mike, Takács, Juhász, Karacs. Körösi. Sverla (Bo­ros). Simonyi, Jónás (Cson­tos), Bihari, Pálúr. Edző: Márton Zoltán. A tíz ember­rel kiálló, és Csordás kiállí­tása után 9 főre csökkent ha­zai csapat lelkesen játszott, a lélektelenü] játszó B. Vo­lán ellen. Gl.: Pálúr. Jók: Csákó. Bernáth (a mezőny legjobbja), ill. a B. Volánból senkit sem lehet megdicsérni. Ifi: 0:8. Felsőzsolca—Sajóbábony 1:0 (1:0). Felsőzsolca. 400 néző. Vezette: Lóczi. Felsőzsolca: Dudás — Cservenyák. Kiss L„ Szolga, Halász. Márton, Tóth. Vodicska. Kurdi, Bozó, Miskolci. Edző: Szigeti Osz­kár. Sa jóbábon v; Angel — Futák. Gyöngyösi. Tóth. Ka­pitány. Nvitrai. Csatlós. File- tóth II.. Móricz (Repei) Haj­nes. Komlósi (Boros). Edző: Tiba Sándor. A kitűnő tak­tikával játszó, s a játékidő legnagyobb részében többet támadó hazai csapat svőzött. Gl.: Miskolci lók- Kiss L (a mezőny legjobbja). Dudás, Kurdi Bozó. ill. Angel. Fu­ták, Tóth. Ifi: 1:4. u. a. Preiner Kálmán a DVTK szaktanácsadója